Kúpa nehnuteľnosti

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Matej
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 01 09, 2015 4:01 am

Kúpa nehnuteľnosti

Príspevok od používateľa Matej »

Dobrý deň mal by som zújem kúpiť byt v hodnote 85 000 € 3 izby a dalej ho posunúť do prenájmu ak by som tam dal troch ľudí po 160 € alebo jednu rodinu po 480 € aká hypotéka by bola najlepšia a od ktorej banky aby som mal zároveň pasívny a nechal pôsobiť byt ktorý by sa splácal sám a ešte by som mal s toho minumum do vrecka nepotreboval by som ani veľa aale bol by to začiatok môjho pasívineho prímu,, len by som chcel vedie, o tiéto vecyvsa začínam ešťe len zaújímať tak moc o tom neviem. ospravedlňujem sa ak som to pridal do zlého fóra...
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1425
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 757 times
Been thanked: 81 times

Re: Kúpa nehnuteľnosti

Príspevok od používateľa rmaly »

trosku sa rozpis... kde to chces kupit / prenajimat... si bonitny klient?

Samotnu ponuku na hypo ti tu mozu sprostredkovat poradci (napriklad Peto Cmorej), ale to, ci kupit byt na prenajom - to je otazka...

Vo vseobecnosti, ak by si si pozical 100% (teda 85.000) na 30 rokov za 2%, tak mas splatku cca 310 eur (ak dostanes 100% a taky urok a bla bla bla)...
A teraz pocitajme:
310 - hypo
150 - spravca + energie + poistenie
-------------------------------------
460 eur mesacne naklady odhadom, takze ti skor nic neostane, teda ostane ti raz byt. Jasne, ze mozes nieco odpocitat z dane (ak budes viest byt v obchodnom majetku tak dokonca aj uroky z hypo), ale nerataj to moc ako zivobytie...
aquabelle
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2015 7:24 pm

Re: Kúpa nehnuteľnosti

Príspevok od používateľa aquabelle »

ja si nemyslim ze je to zly napad. bonitny klient sa dostane na hypo ca 2%, vynos z prenajmu vychadza ca 5% p.a. a aj ked odpocitam 2% na hypo tak mi stale zostava 3% vynos (taky terminovany vklad momentalne nepoznam) navyse 1-2 izbove byty su aj dost vysoko likvidne, riziko spociva snad ozad len v zmene podmienok od statu alebo v zmene lokalnych podmienok (napr keby sa v ziline zbalila kia, tak sa z toho stane hladova dolina a cena bytu pojde mozno dole). je to samozrejme dlhodoba zalezitost ale radsej mat v 45 dva-tri male byty ako sa spoliehat na neuchopitelne fondy ci nedajboze na statny dochodok. ci premyslam zle? :) ale pravda je ze peniaze je najlepsie mat rozhodene, nie LEN v nehnutelnostiach.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2818
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times

Re: Kúpa nehnuteľnosti

Príspevok od používateľa Rokosák »

Je to zly napad. Najvacsie riziko je zvysenie urokovej miery. Po zruseni odpisu 40% pausalnych vydavkov je prenajimanie danovo a financne nezaujimave. Jedine plus je, ze najomnici splacaju (plno ci ciastocne) tvoj byt a casom ho budes vlastnit. Ak je to tvoja pohnutka tak to za pokus stoji, ale ako investicia nie.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1425
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 757 times
Been thanked: 81 times

Re: Kúpa nehnuteľnosti

Príspevok od používateľa rmaly »

no, len pisal, ze to ma byt zaciatok pasivneho prijmu, co realne skor nebude... ale ano, ak sa vsetko podari ako ma, tak mu ostane byt (nie je to zle)...
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"