Navýšenie hypo o 10 000€ na investovanie.

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
PatrikM
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 15 01, 2016 1:15 am

Navýšenie hypo o 10 000€ na investovanie.

Príspevok od používateľa PatrikM »

Dobrý deň,
chcem sa spýtať čo si myslíte o navýšení hypotéky o 10 000€ aby som splatil hypotéku skôr.

Od začiatku.

Mám hypotéku 10 000€ ktorú teraz re financujem s úroku 3.99 na 1.99 pričom mi bola ponúkaná možnosť navýšiť o 10 000€ čiže by som zobral 20 000€ ale roky platenia by som navýšil s 8 rokov na 20 aby bola splátka do 100€.
A tieto finančné prostriedky by som investoval na rýchlejšie splatenie hypotéky a ešte nech som čo to v pluse.

Čo si o tom myslíte a popri-pádne kde by som mal investovať.
Ďakujem
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Navýšenie hypo o 10 000€ na investovanie.

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ako dlho je urok 1.99 platny?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Navýšenie hypo o 10 000€ na investovanie.

Príspevok od používateľa MartinPillar »

A este napis pls banku co ti to ponuka.
Vo vseobecnosti si pozicat na to aby si investoval mi nepride ako dobry napad.
Myslim si, ze fixacia je iba na rok a ty sa zaviazes splacat 20 rokov. Po roku alebo dvoch ti to zdvihnu samozrejme.
Vypada to na Prima banku nie?
PatrikM
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 15 01, 2016 1:15 am

Re: Navýšenie hypo o 10 000€ na investovanie.

Príspevok od používateľa PatrikM »

Úrok je fixovaný na 3 roky Unicredit bank
Vladimir J
Active Member
Príspevky: 80
Dátum registrácie: St 29 10, 2014 11:05 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Navýšenie hypo o 10 000€ na investovanie.

Príspevok od používateľa Vladimir J »

Navýšiť si HU o 10.000EUR, aby si tie peniaze mohol do "niečoho" investovať principiálne nie je dobrý nápad. Zvlášť ak s investovaním nemáš veľké skúsenosti (aspoň tak mi to pripadá na základe tvojej otázky). Leverage, aj keď aktuálne za nízku sadzbu, je takmer vždy zbytočné riziko. Ako hovorí Ch. Munger - Nič nenapáchalo na ľuďoch toľko škody ako alkohol, drogy a leverage. Ale možno necitujem doslovne.
Každopádne, znížiť si splátku refinancovaním a predľžením splatnosti JE dobrý nápad, za podmienky, že ušetrený cashflow "nepreješ" ale začneš investovať. V začiatkoch do cash rezervy, neskôr do iných rozumných vecí.
Vladimir, http://www.peniazesucas.sk/aiailp/" onclick="window.open(this.href);return false;. It is about time in the markets, not timing the markets.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Navýšenie hypo o 10 000€ na investovanie.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Závisí kde žiješ. Ak nie vo velkom meste, tak tých 10 000 môžeš investovať do inej nehnutelnosti, alebo pozemku. Tým, že budeš hladať výhodnú kúpu sa aj niečomu priučíš. Rozhodne to nedávaj do žiadnych fondov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Navýšenie hypo o 10 000€ na investovanie.

Príspevok od používateľa Rokosák »

Nizky urok 3 roky s 20 rocnou hypotekou je riskantna transakcia sama o sebe. Najlepsie je splatit hypoteku co najskor.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Navýšenie hypo o 10 000€ na investovanie.

Príspevok od používateľa jogo »

Vladimir J napísal: Ako hovorí Ch. Munger - Nič nenapáchalo na ľuďoch toľko škody ako alkohol, drogy a leverage.
Dobry citat, ten si musim zapametat. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
PatrikM
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 15 01, 2016 1:15 am

Re: Navýšenie hypo o 10 000€ na investovanie.

Príspevok od používateľa PatrikM »

Žijem v Bratislave-Dúbravka a byt si asi za 10 000€ nekúpim a nechcem si brať ďalšiu na dorovnanie ceny. :D
Ale si myslím že kto neinvestuje prerába, mal by som aspoň uvažovať nad menšou sumou ako 10 000€ alebo len re-financovať úver?
Ďakujem všetkým čo mi už odpovedali.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Navýšenie hypo o 10 000€ na investovanie.

Príspevok od používateľa Rokosák »

PatrikM napísal: kto neinvestuje prerába,
- vo vseobecnosti neplati. Zalezi na nakladoch ako poplatky ci v Tvojom pripade cena pozicky. Okrem toho je dolezita zrucnost, ktora plati vo vsetkych odvetviach.Hras futbal ako Messi, alebo dedinsky futbalista? Iba ak si na urovni Messiho zarobis desat melonov rocne.
Na rozdiel od futbalistov pri investicii potrebujes aj stastie, lebo v investiciach nevidis branku ani superov.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Navýšenie hypo o 10 000€ na investovanie.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

vo vseobecnosti brat si pozicku na to aby som investoval je znacne rizikove. Ty musis vediet ci si s rizikom, ze sa popalis stotozneny alebo nie. A este si odpovedz na otazku do coho alebo ako by si investoval
PatrikM
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 15 01, 2016 1:15 am

Re: Navýšenie hypo o 10 000€ na investovanie.

Príspevok od používateľa PatrikM »

Stým by som sa tiež rád poradil do čoho investovať
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Navýšenie hypo o 10 000€ na investovanie.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ak nevies, tak do toho nechod. Lebo to znamena, ze potrebujes radu niekoho ako som ja a ja si za svoju radu necham zaplatit. Ci uz vo forme vstupneho poplatku alebo vo forme hodinovky. Ak ti aj poradi niekto tu a ty to po samostudiu zacnes sam realizovat, tak riziko ze to kvoli svojej neskusenosti nejako zbabres je podla mna znacne. Alebo inak. Keby o navyseni uveru a investovani takychto penazi uvazoval tu Jogo, Juggler alebo Mika ci niekto ini, ich sance na uspech by boli daleko vyssie ako tvoje
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"