EU a jej politika

Politika, svetonázory, naša spoločnosť

Re: EU a jej politika

Poslaťod JUGGLER » Pia 06 02, 2017 10:42 pm

Makx. Také niečo som nevidel. Podľa mňa to riešia len na celoeurópskej úrovni. A hlavné slovo má Nemecko...

Tu je oficiálna stránka ako sa to rieši:
http://www.consilium.europa.eu/sk/polic ... pressures/

To minútové videjko je trápne...na konci sa chvália, že v 2016 EU opätovne získala kontrolu nad ilegálnou migráciou :wink:

Je to typicky európske riešenie - zdĺhavé a málo účinné. S tými, čo sú už v EU bude kopa problémov, lebo oficiálne štatistiky vravia, že až 70% sú ekonomickí migranti, teda nie utečenci ... teda nemajú právo na azyl.

Keď som dnes gúgloval narazil som na malú iskierku nádeje. Merkelová je pod tlakom a za poradcu si zobrala toho, čo ju tvrdo kritizoval:

Ekonóm z Oxfordu Collier bol jedným z najtvrdších kritikov Merkelovej. Vyčítal jej najmä to, že rozhodnutie otvoriť hranice fakticky zapríčinilo smrť tisícov utečencov. Na rozdiel od mnohých iných však údajne argumentoval tak presvedčivo, že sa stal súčasťou tímu jej poradcov. Collier však nie je nikto neznámy. Pôsobil napríklad na čele Svetovej banky a je považovaný za rešpektovaného odborníka na ekonomiku afrických krajín aj migráciu.

Šesťdesiatosemročný absolvent Oxfordskej univerzity má v oblasti migrácie osobité názory, a preto bolo pre mnohých veľkým prekvapením, že si Merkelová za svojho poradcu vybrala práve jeho. Okrem iného je to zarytý kritik utečeneckých táborov.

Podľa Colliera je súčasná migračná kríza výsledkom mnohých chýb, ktorých sa medzinárodné spoločenstvo v oblasti migrácie dopustilo a stále dopúšťa. Všetko sa podľa jeho názoru začalo už v roku 1951, keď uzrel svetlo sveta Ženevský dohovor, ktorý zaručuje právo na azyl všetkým politicky prenasledovaným osobám. „Utečenci majú navyše desiatky rokov na výber z troch zlých možností. Môžu prežívať v táboroch, živiť sa ilegálne v mestách alebo riskovať životu nebezpečnú cestu do Európy,“ hovorí profesor.

„Rozhodnutie nemeckej vlády neuzavrieť pred státisícmi utečencov hranice nebol morálny čin, ale panická reakcia. Kľúčová vláda v Európe urobila krok pod vplyvom prepiatych emócií. Byť štedrý predsa samo o sebe nestačí.

Naša zodpovednosť musí záležať na múdrych a vopred premyslených rozhodnutiach,“ vyčíta aj dnes Collier nemeckej federálnej vláde, hoci je jej oficiálnym a zo štátneho rozpočtu plateným poradcom.

„Otvorenie hraníc prinieslo mnoho negatívnych dôsledkov. Mladých ľudí poslali do Európy ich rodičia bez toho, aby boli nejako chránení. Na kontinent sa dostali ilegálnou cestou státisíce ľudí z Afriky. Napokon aj preto nakoniec došlo k brexitu,“ usudzuje Collier a za najdôležitejšie považuje to, aby Európa chránila svoje vonkajšie hranice.

„Neexistuje nič ako právo na migráciu z ekonomických dôvodov. Zo siedmich miliárd ľudí na svete žije len jedna miliarda vo vysnívaných krajinách. Svet je rozdelený na národy a to dáva zmysel.“

Podľa profesora z Oxfordu by sa však utečencom malo pomáhať. Ale úplne inak než doposiaľ. „Politici aj médiá sa sústredia len na 10 % migrantov, ktorí sa dostanú do najbohatších krajín. Ale zabúdajú pritom na zvyšných 90 %. Teda na 65 miliónov ľudí, ktorí nemajú domov. Nemecká ,vítacia kultúra‘ tak bola značne selektívna, pretože najväčšiu šancu dávala mladým a odvážnym mužom, ktorí si mohli pašerákov dovoliť.“

Hlavným argumentom Colliera je to, že starostlivosť o utečenca stojí v Európe 135-krát viac ako v jeho vlasti.
„Preto musia bohaté krajiny svoju finančnú pomoc investovať priamo v tých rozvojových krajinách. Nie však tak, že ich pošlú do utečeneckých táborov, kde akurát kvitne frustrácia a radikalizmus. Utečenci musia mať možnosť legálne pracovať v mestách. Bohaté krajiny musia vytvoriť pracovné miesta blízko krízových regiónov a zriadiť tam špeciálne ekonomické zóny. Pomoc utečencom sa musí stať súčasťou globalizácie,“ navrhuje Collier.

Zdroj: https://www.welt.de/politik/ausland/art ... krise.html
In the stock market, timing is everything...
“Bull markets are born on pessimism, grow on skepticism, mature on optimism, and die on euphoria.” Templeton
"be fearful when others are greedy, and be greedy when others are fearful," Buffett
JUGGLER
 
Príspevky: 6784
Registrovaný: Štv 04 17, 2008 8:39 pm

Re: EU a jej politika

Poslaťod makx » Sob 06 03, 2017 11:15 am

Dakujem.
makx
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Uto 05 03, 2016 11:50 am

Re: EU a jej politika

Poslaťod jogo » Pon 06 05, 2017 10:15 am

Zamyslíme sa nad tým, čo tu píše Chmelár:


http://www.hlavnespravy.sk/eduard-chmel ... de/1026144

Politológ Eduard Chmelár sa na sociálnej sieti vyjadril k poslednému teroristickému útoku v Londýne, pri ktorom zahynulo 7 ľudí. Chmelár poukazuje na pokrytectvo Západu, keď na jednej strane narieka nad obeťami teroristického útoku v Londýne, no na druhej strane “ani slzu nevyroní” za vyše 800 obeťami útokov USA a ich spojencov na Blízkom východe

“Zaznamenali ste, že v piatok zmasakrovala koalícia vedená Spojenými štátmi v sýrskom Rakká 43 “bezmenných” civilistov?”, pýta sa politilóg Eduard Chmelár na sociálnej sieti.
Podľa Chmelára za uplynulý mesiac kvôli útokom USA a ich západným spojencom zahynuli na Blízkom východe stovky civilistov:
“Za celý uplynulý mesiac ich zahynulo pri náletoch západných spojencov v oblasti irackého Mósulu vyše 800 a vás paralyzuje sedem mŕtvych v Londýne a nariekate, čo sa to stalo so svetom?”
Vysokoškolský učiteľ a politológ preto poukazuje na západné pokrytectvo:
“Ak si nezačneme všímať, ako barbarsky sa správame na Blízkom východe a v strednej Ázii, ak nebudeme žiadať ukončenie vojen, našu civilizáciu nezničia utečenci, ale vlastné pokrytectvo.”
Podľa Chmelára sú teroristické útoky v Európe odvetou za to, čo robia západní spojenci na Blízkom východe:
“Toto je asymetrická vojna a väčšina teroristických útokov je odveta za naše vlastné zločiny. Blízky východ je ako pahreba, do ktorej sme dúchli a ona sa rozhorela. To, čo potrebujeme riešiť, aby bol v Európe pokoj, je ohnisko požiaru,” napísal Chmelár na záver svojej úvahy.


p.s: Poprosím, odpuste si komentáre typu, "že to zverejnili Hlavné správy", lebo toto je názor prevažnej väčšiny ľudí, ktorých stretám. Navyše takéto komentáre maistreamové media:
-málokedy zverejnia
-ich články sú spoplatnené a to ja nemusím
Nikto nevie, čo bude. Z toho treba vychádzať.
Len realtime ohlasene obchody maju nejaku vypovedaciu hodnotu.
Korekcie boli, korekcie budu, kym roztraseni investori existovat budu.
jogo
 
Príspevky: 3764
Registrovaný: Pon 08 04, 2008 9:03 pm

Re: EU a jej politika

Poslaťod demorez » Pon 06 05, 2017 10:57 am

keby to boli len hlavne spravy, ale je to aj chmelar, neviem co je horsie. skusim k tomu ale par komentarov:

- snazil som sa k tomu nieco vygooglit, jedine zdroje ktore som nasiel sa odvolavali na zdroj zo syrskej tlacovej agentury, co pre mna nie je moc doveryhodnym zdrojom
- stalo sa to vo vojnovom regione, kde mozno nalety koalicie mali 800 obeti, ale aktivita IS mala obeti cez 10 tisic. vo vojne zial umieraju aj civilisti, casto su pouzivane ako zive stity a stavaju sa chyby, padaju bomby aj tam kde nemaju (nemocnice, skoly, mesity). priaznacnym byva rozdiel ci je niekto ochotny si vinu priznat a zalezitost presetrit alebo nie. terorista cielene utoci na civilne a bezbranne obete
- chmelar klasicky zamiena pricinu a dosledok tak ako sa to jemu aktualne a za vsetkym vidi pokrytecku politiku US ako hlavneho agresora baziacom po svetovych zasobach ropy. krystalovu gulu nema nikto, a ten kto tvrdi ze vie ako by sa situacia v syrii vyvijala keby koalicia nezasiahne je blazon alebo klamar. ja si tiez nedovolim tvrdit ze alibisticke a nekozekventne udery sem tam situaciu zlepsuju alebo zhorsuju, ale to nevie nikto. mozno by IS uz bez nich porazeny (spolu so syrskou opoziciou), alebo kalifat by bol uz v libanone a v stredoznemnom mori by boli dalsie 3 miliony utecencov na ceste do europy.

ale musim suhlasit s chmelarom s tym ze riesenim situacie v europe je uhaseine poziaru na blizkom vychode. lenze v chmelarovom svete je to riesenie velmi jednoduche kde stiahnutie podpory miestnym bojovnikom a zastavenie naletov okamzite prinuti vsetkych so slzami v ociach objat svojho nepriatela a spievat si spolocne kumbaya pri ohni na veky vekov.
demorez
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Sob 10 20, 2012 10:39 pm

Re: EU a jej politika

Poslaťod osamely chodec » Pon 06 05, 2017 11:14 am

odporucam studium kriziackych vyprav... zial zmyslanie elit terajsich ludi zhodne so stredovekom iba technologia vyspelejsia. Vtedy sa zavadzalo krestanstvo dnes demokracia ...:)
Cena plynu može len stúpať. Jun 2009, December 2011.
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Obrázok užívateľa
osamely chodec
 
Príspevky: 1771
Registrovaný: Uto 11 13, 2007 2:57 pm

Re: EU a jej politika

Poslaťod mm1809 » Pon 06 05, 2017 12:50 pm

Clintonova aka vojnova stvacka v Syrii
http://www.zerohedge.com/news/2016-10-0 ... ran-israel

Obrázok

Inak nieco take ako zavadzat demokraciu.. to je ako "ja viem co je pre teba dobre viac ako ty" :)
----------------
Kriziacke vypravy su tazky stredovek. Tato situacia skor vychadza z novsej pomerne nedavnej historie ktorej neblahe stopy mas na celom juznom Slovensku a smutne pribehy stotisicov obeti v dejepisoch.

Osmanská říša v ociach mnohych je stale mokry sen. Nieco ako Uhorsko v mysliach madarov.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Osmansk%C ... %AD%C5%A1e
mm1809
 
Príspevky: 151
Registrovaný: Uto 06 28, 2016 4:28 pm

Re: EU a jej politika

Poslaťod Istiach » Pon 06 05, 2017 1:40 pm

bla bla bla
Prílohy
our-society-smh.jpg
Istiach
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pia 12 18, 2009 7:20 pm

Re: EU a jej politika

Poslaťod iceberg8 » Pon 06 05, 2017 5:46 pm

mali si urobit voz za tou mule..
"Neviem, aky dopad bude mat nasledujuca hosporadska kriza, ale v tej po nej pojde len o drobne." - iceberg8
Poslanci majú pre sneh stále problém s dochádzkou, hlasovanie odsunuli
iceberg8
 
Príspevky: 628
Registrovaný: Pia 07 29, 2016 6:18 am

Re: EU a jej politika

Poslaťod jaroslav80 » Pon 06 05, 2017 5:55 pm

Presne tak. Potom sa divia ze nezarabaju 4000e mesacne.
jaroslav80
 
Príspevky: 1426
Registrovaný: Štv 03 24, 2011 6:19 pm

Re: EU a jej politika

Poslaťod JUGGLER » Str 11 22, 2017 12:52 am

Pekný článok i záver:

http://edochmelar.sk/pesco-ako-pasca-militarizmu/

Na Slovensku máme verejných činiteľov, ktorí sa tvária ako politici, v skutočnosti sú však zbrojárski lobisti. Sem radím aj prezidenta Kisku alebo štátneho tajomníka ministerstva obrany Ondrejcsáka a viacerých ďalších. Niektorí z nich sú na výplatných páskach zbrojárskych firiem a ich „odborné“ stanoviská sú v skutočnosti hrubým obchodným nátlakom deformujúcim našu verejnú diskusiu. K týmto záujmovým skupinám patria rôzne účelové politické think-tanky, ktoré nevznikli za nijakým iným účelom ako presadzovať zvyšovanie zbrojenia a obchodné záujmy iných štátov, najčastejšie USA. Myslím, že práve toto mal na mysli predseda parlamentu vo svojom tradične kostrbatom a ťažko zrozumiteľnom príhovore v nedeľu na TA3. Je to vážny problém, o ktorom sa nehovorí a je otázkou, či si to novinári nevšímajú z nevedomosti alebo majú inú motiváciu. K úlohe Európy však treba zopakovať jednu zásadnú vec:


Európska integrácia vznikla ako mierový projekt. Filozofia európskej obrany a bezpečnosti stojí a musí stáť na iných pilieroch ako je militarizmus a vojenské intervencie. Ak sa Andrej Kiska vysmieva z rozvojovej pomoci, ktorá je aj tak žalostne nízka, tak treba zdôrazniť, že keby sme tie finančné prostriedky, ktoré plánujeme nelogicky investovať do šialeného množstva vojenskej techniky, vložili do ekonomickej a sociálnej stabilizácie Blízkeho východu, severnej Afriky, ale aj Ukrajiny, dosiahli by sme neporovnateľne vyšší stav udržateľnej bezpečnosti ako vojenskými prostriedkami. Posledné dve dekády nás mohli presvedčiť, že vojenské intervencie nikde na svete nepriniesli ani upokojenie, ani stabilizáciu situácie, ale len rozvrat, chaos, násilie a biedu. Vyšším stupňom bezpečnosti nie je vyššie zbrojenie, ale zmena filozofie zo zahraničných intervencií na obranu vlastného územia, z vývozu vojen na vývoz prosperity a stability. Potrebujeme garantovať obranu územia EÚ, nie útočiť na iných. PESCO je slepá ulička a všetci, ktorí si želajú mier, zastavenie rozvratu a znižovanie zbrojenia, by túto štruktúru mali odmietnuť.
In the stock market, timing is everything...
“Bull markets are born on pessimism, grow on skepticism, mature on optimism, and die on euphoria.” Templeton
"be fearful when others are greedy, and be greedy when others are fearful," Buffett
JUGGLER
 
Príspevky: 6784
Registrovaný: Štv 04 17, 2008 8:39 pm

Re: EU a jej politika

Poslaťod Istiach » Str 11 22, 2017 2:08 pm

Ludom vadi ze ochranu EU garanguje USA, tak si EU zalozi vlastnu armadu, co sa ludom nepaci :lol:
Istiach
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pia 12 18, 2009 7:20 pm

Re: EU a jej politika

Poslaťod iceberg8 » Str 11 22, 2017 10:20 pm

Moj nazor- dat do kazdeho domu AK-47 a len idiot by podnikol invaziu...
Kto bude mat osoch z 50 tankov? Ked pride 500 tankov z ineho statu, rozstrielaju celu nasu smiesnu armadu behom par hodin, max dni...
Okrem toho, AK-47 nestarne tak, ako starnu moderne blbosti.
A ak plati rovnica, ze bezbranna europska domacnost je bezpecna europska domacnost, tak preco sa neaplikuje toto na cely svet/EU?
Preco USA doamcnost moze mat AK-47 (manual) a EU domacnost nie...
V pripade extremistickej povahy prispevku zamenit AK-47 za hocico ine...

https://www.globalfirepower.com/country ... id=germany
543tankov nemecko.. co to je... na take obrovske uzemie.. to je JEDEN tank na TRI MESTA presahujuce 10 tisic obyvatelov v samotnom nemecku.
imho, na smiech.

a tu je nas prd vo vetre
https://www.globalfirepower.com/country ... d=slovakia
22 tankov

Rusko 20 tisic... bohvie ako su tie statistiky aktualne, bohvie ci su tie tanky pojazdne na ktorejkolvek strane sveta a bohvie coho su atomove mocnosti schopne, keby nasich 22 tankov nejakym cheatom vyhrali konvecnu vojnu.

EDIT:
ale keby tie automobilky pouziju pancier a gulomety, boli by sme VELMOC :lol: milion tankov rocne....
"Neviem, aky dopad bude mat nasledujuca hosporadska kriza, ale v tej po nej pojde len o drobne." - iceberg8
Poslanci majú pre sneh stále problém s dochádzkou, hlasovanie odsunuli
iceberg8
 
Príspevky: 628
Registrovaný: Pia 07 29, 2016 6:18 am

Re: EU a jej politika

Poslaťod Ladis » Pia 02 09, 2018 5:23 pm

Jedna z mála věcí, kterou dělá žid George Soros prospěšnou pro lidi: Boj proti brexitu.
George Soros investuje 500.000 dolarů za boj pro setrvání Británie v Evropské unii.
''Soros pumped hundreds of thousands of dollars in anti-brexit campaign.''
Nyní je potřeba prosadit za peníze od Sorose nové referendum, kde lidé již lépe informovaní, že Brexit bude všem a všemu škodit, budou volit převážne setrvání v EU. A pak hloupí, šílení, homosexální, pedofilní a lesbické političky a politici u moci v Británii zastaví proces vystupování z Evropské unie.
Možná ale, že Soros bude muset investovat několik milionů z jeho 20 miliard dolarů. Půl milionu dolarů bude asi málo, aby se brexit zastavil. Vždyť více jak polovina lidí v Británii v EU chce zůstat, když už znají dnes lépe, jak jim brexit bude škodit.

Také jsem četl tu lež nebo pravdu, že George Soros nepodporuje Izraelce ale Palestince. Ale kdo ví, jakým způsobem. Nebo podporuje oboje strany současně, aby viděl v televizi , jak se tam střílí. Kdyby platil George Soros Palestincům zbraně, tak by pomohl Izraeli, protože po deseti zabitých Izraelcích by následoval tisíc zabitých Palestinců.
Akcie na 1 rok a akcie na stálo pro dividendy Obrázok http://forum.nr1a.com Obrázok Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ. http://nr1a.com/AKCIE Obrázok
Obrázok užívateľa
Ladis
 
Príspevky: 2743
Registrovaný: Štv 12 14, 2006 6:18 pm
Bydlisko: Alicante

Predchádzajúci

Späť na Politika a názory o spoločnosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť