Kto bude novým premiérom?

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kto bude novým premiérom?

Dzurinda
2
10%
Mikloš
2
10%
Fico
17
81%
 
Celkom hlasov: 21

Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Kto bude novým premiérom?
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa Pette »

po predcasnych volbach s velkou mierou pravedpodobnosti Fico.
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa rogue_trader »

V predcasnych volbach to asi Fico natrie kazdemu :-(.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

No Ficko. Kto iný ?
Lenže bude to ešte komplikované. Len aby mal s kým vládnuť. Hrozím sa vlády JEDNEJ STRANY a JEDNÉHO ČLOVEKA!
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa Pette »

Ak dostanu SaS, SNS, Most Hid... v predcasnych volbach tesne pod 5 percent a ich hlasy prepadnu, tak ano, Fico moze mat sam vacsinu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Sulik z toho vytlcie medzi 10-15, Most takych 7-8 a este raz si to zopakuju v tom istom zlozeni. Zvalia to na rozhodnutie volicov. To je moje best scenario. Budem si ho zelat pod stromcek od Jeziska. Vsetko ostatne znamena, ze sme v hajzli.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa Coudy »

A tomto lepšom prípade pre pravicu si dosadia svoju Žitňanskú, kedže sa elegantne zbavili Radičovej, ktorá s ich špinavými kšeftami nechcela mať nič spoločné.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa Brani »

Môj názor je, že nastane veľmi komplikovaná situácia. SaSka na svojom ráznom NIE asi získa hlasy voličov a niekto ich stratiť musí. Maďarské strany medzi sebou zvedú tuhý boj, takže moja predpoveď je taká, že zostaviť vládu bude hrozne komplikované, ak vôbec možné. Asi nás očakáva podobný scenár ako v Belgicku, kde už dlhé mesiace nie sú schopní zostaviť vládu. Vláda jednej strany nehrozí.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
petok
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: So 06 08, 2011 11:52 pm

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa petok »

Brani napísal:SaSka na svojom ráznom NIE asi získa hlasy voličov a niekto ich stratiť musí. Maďarské strany medzi sebou zvedú tuhý boj
suhlasim ale zostavit vladu nebude problem, KaDeHaci pojdu s kymkolvek, aj s Ficom, len aby boli vo vlade a mali dosah na dialnicne eurofondy (a skolstvo)
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa Brani »

To je dosť možné, ale pamatám si na výrok Fica, ktorý povedal nie raz, že každá vláda, v ktorej bolo KDH skončila predčasne. Tak neviem, či by na seba vzal to riziko, alebo by fakt prevážila túžba vládnuť. Tak či onak, len nech pre Boha živého už nejde do toho so SNS!!!!
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter.cmorej napísal:Sulik z toho vytlcie medzi 10-15, Most takych 7-8 a este raz si to zopakuju v tom istom zlozeni. Zvalia to na rozhodnutie volicov. To je moje best scenario. Budem si ho zelat pod stromcek od Jeziska. Vsetko ostatne znamena, ze sme v hajzli.
Myslím, že sa veľmi mýliš. Sulík je politicky odpísaný. Navždy.
Tipujem, že SaS nemá vo voľbách vôbec šancu. Skončí na smetisku dejín, ako SOP a ANO.
Nejakú šancu by možno mala, keby Sulík odstúpil. Ale on nemá ani štipku sebareflexie, aby sa ospravedlnil a rezignoval. Škoda pár ľudí, čo padnú s ním ( ministra obrany tým nemyslím).
Bez SaS to bude mať koalícia veľmi ťažké. Fico má teraz obrovskú šancu vládnuť sám.
SNS podľa mňa neprejde, lebo je na hranici a Anča zakladá novú stranu. Stiahne pár voličov. Matovič z SaS odíde a bude tiež kandidovať z vlastnou stranou. Tiež stiahne pár voličov a skončí na smetisku dejín.
Do predčasných volieb máme 4,5 mesiaca. Bude tu snaha založiť niečo nové ( okrem Ančinej SNS a Matoviča ), čo by prilákalo nerozhodných voličov ( a tých, ktorým je na grcanie zo všetkých doterajších politikov - ako som ja :roll: ).
Radičová - ak by ju podrazili vlastní - ako sa rozpráva - môže založiť vlastnú stranu.
Ale ja skôr verím, že skončí ako PREZIDENTKA. Na to sa hodí. Ako premiérka bola na tú svorku vlkov slabá.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
duku
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 08 10, 2010 11:10 am

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa duku »

Radicova, ak by este chcela posobit v politike, ma sancu zalozit novu stranu, kam prilaka volicov, ktori uz nevedia koho volit. Ak by to urobila sikovne, tak ma sancu byt niecim ako minule vo volbach bola SaS. Ale okolo vlci ostanu a ona si bude musiet tiez nejake pazury prichystat a ostre lakte. inac ju zozeru. a ano, ako prezidentka bude OK. to by jej sedelo najviac.

Sulik ma sancu prekvapit, este ho neodpisujem ale musi ist tvrdo proti EU mainstreamu. a este jedna idea - Sulik by dokazal najst dostatok volickeho potencialu v ramci EU - napriec krajinami - len to uz chce iny management na takuto stranu.

Novy premier - bohuzial, mame tu dramu: Fico Strikes Back! - silnejsi akokolvek predtym a s podporou PES & Bruselu a mecenasov- zachranca Eura, Eurovalu a vitaz proti krize!!! KDH pojde s hocikym. SDKU asi uz tiez, skruple odhodia bokom, moc & prachy.

Smutny som, takto som si to nepredstavoval.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa Brani »

Radičová prezidentkou? Vy žartujete! Veď už kandidovala a ako to dopadlo? Preto už veľa šancí nemá. Ja osobne proti nej nič nemám a tiež sa prikláňam ku tomu, že snažila sa, ale bola prislabá na priveľa bastardov. Ak by si založila aj vlastnú stranu, tak kde je napísané, že znova by ju neprevalcovali (nerešpektovali) vlastní? A Sulík neviem, či sa odpísal navždy. Všade kade chodím počúvam, že je to jediný politik v histórii, ktorý dodržal svoj slub i za cenu straty válova.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa Airmike »

v ankete chybaju reprezentanti KDH, MOSTU, SNS, a SAS. zato su tam dvaja za SDKU :)

len tak pre zaujimavost by tam mohli byt viac postaviciek
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa filip glasa »

priemér bude len z SDKU alebo zo Smeru. Mňa by zaujímalo, či Dzurinda nezvolí podobnú taktiku ako pri Radičovej - do kresla pošle niekoho iného (Mikloša), ale sám bude šedá eminencia a všetko bude vlastne riadiť tak ako doteraz zo zadu.
Okrem Dzurindu a Fica nikto iný do úvahy neprichádza.

Ale napíšte do diskusie kľudne aj iné tipy: Matovič, Hrušovský, Bugár, Galko...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://www.topky.sk/cl/1000050/1288962/" onclick="window.open(this.href);return false;
Po hlasovaní sa koalícia vrhla na Richarda Sulíka. Ten skutočný vinník sa však usmieval popod fúzy a to doslova.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa Brani »

Z toho vytrhnutého textu som si pomyslel, že čo by tým potkan vlastne získal. Ale po prečítaní toho komentáru som pochopil. Aj keď neviem, či tomu veriť, že by šiel do takého rizika. Veď ako ho opustí Radičová, tak preferencie budú klesať.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:Po hlasovaní sa koalícia vrhla na Richarda Sulíka. Ten skutočný vinník sa však usmieval popod fúzy a to doslova.
Vtákovina. Príde o flek ministra zahraničia ( jeho kamarát o kontrolu štátnej kasy), o válov a ako radový poslanec sa bude teraz roky dívať ako vládne Fico...

Ďalšia absolútna vtákovina, kto pripúšťa, že Fico je schopný vládnuť s Dzurindom, či Miklošom...

Z úžasom zisťujem, že kopa ľudí nemá Sulíka za blbca, ale za hrdinu. A on sa aj tak tvári.
Ešte mu nedošlo, že v politike skončil.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1422
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa rmaly »

Tazko povedat, ci hrdina, ale rozhodne prvy politik, co si stoji za slovom. Keby zahlasoval aj on, tak potom kde je rozdiel medzi nim a ostatnymi? Mimochodom, kazdy, kto vie pocitat musi vediet, ze aj s 18 poslancami SaS mi to nepreslo, vsak ano...
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa radvan »

JUGGLER napísal:Z úžasom zisťujem, že kopa ľudí nemá Sulíka za blbca, ale za hrdinu. A on sa aj tak tvári.
Ešte mu nedošlo, že v politike skončil.
SAS isla na hranu a to sa jej moze aj nemusi vyplatit ... v okoli mam ludi, co ich tymto podporuju este viac a maju ich za totalnych heroes ... tvrdia ze su to jedina ferova strana ... a potom ludi, ktory o nich hovoria, ze su to uplny idioti (slusne povedane) ... tazko povedat, ci im to body prida alebo ubere ... par ludi ziskaju na svoju stranu, par ludi nasrali ...

pre mna su trubky cela pravica ...

SaS za to, ze nebolo treba IQ 200, aby bolo jasne, ze Euroval prejde a je len otazne, ze ci s ich hlasmi alebo s Ficom ... a toto je najhorsie riesenie, kedze sme prijali Euroval bez nejakych vynimiek a vlada sa rozpadla ... total fail ... takze SaS dosiahla velke prd vymenou za otazny zisk % v najblizsich volbach a nejaky akoze moralny kredit ... jo jasne ... pre mna to su trubky neschopne robit kompromisy ... a SDKU a spol su trubky, lebo bolo jasne, ze spojenim hlasovani rozbiju vladu ... nejake dzuridnovske sprisahanie a podobne konspiracie moc nezeriem, kedze SDKU tymto straca vyrazne vyrazne viac ako ziska ... a tiez im musi a muselo byt jasne, ze za toto sa im malokto podakuje a povie good job a ze svojho volica vytocili ...

zakladny problem je hlavne ten, ze ludia skor volili pravicu ako taku (SaS, SDKU, KDH aj Most) - ich volici sa navzajom velmi prekryvaju a su medzi nimi male rozdiely, chceli pravicovu vladu a vybrali si proste medzi tymi stranami nejaku co im je blizka (ako ked mas chut na jogurt tak si proste nejaky vyberes ale chapes rozdielu medzi jogurtom a ficom) ... a tymto krokom nasrali toho "priemerneho pravicoveho volica" ... lebo ten cakal hlavne ze sa dohodnu ... ked sa "priemerny pravicovi volic" nasere a nepojde v marci volit (co sa s velkou pravdepodobnostou stane), tak je uplne jasne kto z toho vytazil ... a je suma fuk, ze SaS sa tvari, ze si zachovala tvar, lebo ona je hentaka a onaka a modrejsia od modrej ... tu neide o to ... su to rad radom vsetci idioti pocnuc SaSom a konciac SDKU, kedze sa nevedeli dohodnut ... vacsina z nas, co sa tu hada je podla mna taky "priemerny pravicovi volic" a myslim ze to vytocilo kazdeho ... a to je to co dodrbali ...

najviac ziska podla mna fico na ukor celej pravice ako takej, ktora sa bude dalej triestit - Matovic, OKS atd. ... ked bude mat Smer 40% vo volbach (co ma vobec neprekvapi), tak si proste niekoho vybere na vladnutie z tych zvyskov co tam budu ... suhlasim s Jugglerom, ze to bude One Man Show ...

a za mesiac, ked emocie opadnut, tak si bude cela koalicia (SaS aj ostatny) trieskat hlavy o stenu, ze su total kreteni, lebo to uplne dodrbali ... male deti na pieskovisku ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Suhlasim s hodnotenim. Ja ako volic SDKU uz v minulych volbach som mal problem so starou gardou / Miklos, Dzurinda/ pomohla mi Radicova, ale teraz ozaj neviem...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa Pette »

najlepsie to vystihli na Sme v tej basnicke Smradi...
"a my…
my zvolíme vás znova, smradi."

Lebo, koho ma normalny clovek volit? Smer nie. SNS nie.
Takze niekoho z pravice, mozno Matovica.

Vysledok celeho teatra? koniec vlady, Sulik superman, Radicova the end a bude prezidentkou, kam sa hodi.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ja sa dostavam do stadia beznadeje, ale utesuje ma len jedno .Teraz budem hovorit ako lokal patriot.Zijem na vychode republiky a 22 rokov po pade komancov mam v okruhu 60-70 km jediny kusocek starej dialnice co si postavil Vasil aby to mal blizsie domov a k susedom Madarsko , Polsko , Ukraina su cesty na urovni doby kamennej , letisko ziva prazdnotou uz ani tie dovolenkove chartrove lety vraj nebudu. Takze zaverom, mne je teda ozaj jedno, kto tu vladne, vam by nebolo...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa jonatanus »

rmaly napísal:Tazko povedat, ci hrdina, ale rozhodne prvy politik, co si stoji za slovom
to si stalo aj kdh ked zvalili vladu v 2006. a pre nich to bolo daleko viac zasadove jak pre plesouna. jak by sa ti pacilo keby zvalil vladu koli marihuane, to by si tiez stal za slovom? co uz je len obdivuhodne natom, ze sa zaseknem na nakej kravine a splachnem do hajzlu 5 rokov zivota (rok co sa snazili nieco robit+minimalne dalsie 4 co bude vladnut fico)...
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1422
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa rmaly »

euroval je kravina? ako to mozes porovnavat s mariskou (a na tom sa nezasekli...)
Inac mna zase prekvapuje, ze vsetci ludia nadavaju 21 rokov, ze nikto nedrzi sluby a ked ich raz niekto dodrzi, tak zrazu je ohen na streche (ale sak kazdy ma pravo na nazor)
jonatanus napísal: to si stalo aj kdh ked zvalili vladu v 2006. a pre nich to bolo daleko viac zasadove jak pre plesouna. jak by sa ti pacilo keby zvalil vladu koli marihuane, to by si tiez stal za slovom? co uz je len obdivuhodne natom, ze sa zaseknem na nakej kravine a splachnem do hajzlu 5 rokov zivota (rok co sa snazili nieco robit+minimalne dalsie 4 co bude vladnut fico)...
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa jonatanus »

rmaly napísal:euroval je kravina?
ano, ked vsetky ostatne staty, ekonomovia, strany aj koalicia je za a ja si z toho spravim populisticku prupovidku na ktorej zlozim vladu

inac plesoun je tak zasadovy az to boli.. on je asi taky liberal jak ja eskimak.. kolko % z toho co robi je cisty marketing?
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa Coudy »

Kruci, Jono, ty, starý rebel a takto ideš s davom...
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa jonatanus »

Coudy napísal:Kruci, Jono, ty, starý rebel a takto ideš s davom...
praveze plesoun isiel s davom volicou.. co uz je len lahsie povedat jak ze chudobny narod bude platit nenazratym grekom? omnoho tazsie je to presadit aj za cenu straty volicov...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa jogo »

Po hlasovani o Eurovale dufam, ze premierom bude Fico.A ze bude mat nadpolovicnu vecsinu v parlamente.
Dovod?
Lebo nebude setrit, nedovoli monopolom dvihat ceny, nebude mat problem zadlzovat nas stat, urcite dostava dialnicu do Kosic, hoci aj za dvojnasobnu cenu.
A bude viac prace pre ludi.
Preco by som mal volit pravicove strany, ktore mi zvysuju DPH, zvysuju dane, znizuju odpocitatelne polozky a setria, kde sa len da.Takto usetria niekolko sto milionov Eur a smahom ruky miliardu Eur poslu do Eurovalu.Nemci a Francuzi si aspon tymto zachrania banky, ktore beru z dlhopisov statov PIGS vysoke uroky.My sme vsak zodpovedne ich dlhopisy nenakupili(alebo len malo), takze z toho nebudeme mat skoro nic.
Takze ak do pekla dlhovej krizy, tak aspon na peknom(zadlzenom) Ficovom koni. Nech z tych dlhov nieco postavime a zarobime, kym to vsetko krachne.. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2798
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa Rokosák »

V takychto anketach treba pridat aj moznosti "Ani jeden z vyse menovanych". Ja si myslim, ze buduca premierka bude Belousovova.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Myslím že Dzurinda aj Mikloš v tom mali prsty a Radičovú príslušne spracovali. S týmto scenárom rátali a sú s ním spokojní - to bolo vidieť aj v parlamente: ako sa tvárila v utorok Radičová a ako spokojne sa tváril Dzurinda. Tento týždeň bolo vidieť, že Miklošovi, Dzurindovi, BUgárovi, Hrušeovskému vôbec pád vlády neprekážal. Bez problému sa hneď dohodli z Ficom. Museli mať tento scenár už predrokovaní so SMERom.
V ďalšej vláde bude takmer isto Smer + niektorá pravicová strana. Najbližšie k tomu má SDKU.
Obrázok
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa jonatanus »

a ty by si na mieste sdku spravil co? dal si repete zo sulikom?

alebo budeme do nekonecna skusat ze jak sa da poskaldat vlada zo
sas 10%
sdku 10%
kdh 10%
most 10%
sns 5%
smer 40%

tak aby nikto nebol so sas a so smerom akorat sns?
to budeme moct skusat velmi dlho...
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa Brani »

Ľudia ako môžete stále tvrdiť, že Radičová bude prezidentkou? Kde to žijete? Ja osobne proti nej nič nemám (ako som už spomínal), ale sledujem verejnú mienku a tá už raz povedala niečo iného a ten status podľa všetkého stále trvá.
Niekto tu spomínal, že Fico na tomto zarobí percentá. Trt zarobí! Práve naopak. Stratí!
Ja osobne priznám sa, ani netuším, koho budem voliť. Možno z recesie nejakú Paliho kapurkovú veseslú stranu.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa rogue_trader »

jonatanus napísal: ano, ked vsetky ostatne staty, ekonomovia, strany aj koalicia je za a ja si z toho spravim populisticku prupovidku na ktorej zlozim vladu

inac plesoun je tak zasadovy az to boli.. on je asi taky liberal jak ja eskimak.. kolko % z toho co robi je cisty marketing?

populisticku prupovidku si z toho spravilo SDKU pred volbami:
http://www.youtube.com/watch?v=FbSv9i9pSu0" onclick="window.open(this.href);return false;

+

Je uplny nezmysel tvrdit ze vsetky ostatne staty a ekonomovia su za.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa filip glasa »

a ty by si na mieste sdku spravil co? dal si repete zo sulikom?
po páde vlády už nie. Ale tomu pádu vlády sa asi ešte dalo zabrániť, lebo kde je vôľa tam je cesta.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa jonatanus »

populisticku prupovidku si z toho spravilo SDKU pred volbami:
troska sa zmenila odvtedy situacia ze ano..
rogue_trader napísal:Je uplny nezmysel tvrdit ze vsetky ostatne staty a ekonomovia su za.
a ktore su proti ked to vsetky schvalili? :lol:
a teda mi ukaz jedneho ekonoma co povie ze "treba to teraz neschvalit a bude to mat menej zle dosledky ako ked sa to schvali"

preco sa zachranovali banky v amerike a nenechalo sa to cele padnut?
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa rogue_trader »

jonatanus napísal: troska sa zmenila odvtedy situacia ze ano..
Suhlasim situacia sa zmenila – dostali sa z opozicie do koalicie :-). V opozicii je lahsie hlasat prupovidky ked to nemusia vysvetlovat v Bruseli.
jonatanus napísal: a ktore su proti ked to vsetky schvalili? :lol:
a teda mi ukaz jedneho ekonoma co povie ze "treba to teraz neschvalit a bude to mat menej zle dosledky ako ked sa to schvali"
jedneho ekonoma to je lahke: Mario Blejer
jonatanus napísal: preco sa zachranovali banky v amerike a nenechalo sa to cele padnut?
lebo to bolo spravne.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa jonatanus »

rogue_trader napísal:Suhlasim situacia sa zmenila – dostali sa z opozicie do koalicie :-). V opozicii je lahsie hlasat prupovidky ked to nemusia vysvetlovat v Bruseli.
pre fica je tazsie vysrat sa na brusel a vypravat doma populisticke keci? neni. a nerobi to ani on (v pripade eurovalu)
jedneho ekonoma to je lahke: Mario Blejer
z jeho clanku:
An immediate default could result in major market commotion, given the high exposure of European banks to peripheral debt. Therefore, European governments are finding it more convenient to postpone the day of reckoning and continue throwing money into the peripheral countries, rather than face domestic financial disruption.

chces toto risknut? kolko stupne nezamestnanost?
lebo to bolo spravne.
a teraz to uz preco v europe neni spravne?

tak bud sa to malo osekovat rovno pri prvej banke a bol by klud, alebo teda ked uz sme si vybrali ze sa to cele zaplati, no tak nech sa plati.. ale jak sa mozes tvarit ze chvilu sa ma zachranovat a chvilu sa nema...

ps. mne je euroval cely ukradnuty.
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa rogue_trader »

Asi sme sa nepochopili.
Ja netvrdim, ze teraz netreba zachranovat. Tvrdim ze aj ekonomovia maju rozne nazory na euroval a nie kazdy to podporuje.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Kto bude novým premiérom?

Príspevok od používateľa jonatanus »

rogue_trader napísal:Ja netvrdim, ze teraz netreba zachranovat. Tvrdim ze aj ekonomovia maju rozne nazory na euroval a nie kazdy to podporuje.
vcera miklos povedal ze neexistuje ekonom co by nepovedal ze keby to teraz zastavili (co chcel sulik), ze to nebude mat katastrofalne nasledky. teda to len retweetujem


a hlavne.. aj keby to bolo 50:50, tak aky zmysel ma si postvat proti sebe cele EU? moc velky ne...

proste.. uplna populisticka kravina na urovni sns...
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"