EU a jej politika

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Istiach »

no a obidve strany teraz budu davat linky na informacie ktore bude druha strana ignorovat, lebo nedoveruje tym co to napisali. nech zije pravda na internete :lol:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

makx napísal:
Suhlasim, ze pravda je niekde uprostred ale to plati za podmienky, ze mame 2 podobne protistrany.
A. protistrana: hlavne CZ/SK noviny Mlada fronta Dnes, Hosp. noviny, Lidovky, CZ tyzdenniky, SME, Pravda, Hosp. nov, Dennik N
B. protistrana: hlavne spravy, aeronet, medzicas, beo, z&v

Kriteria porovnania (10 najvyssie skore) z mojho pohladu.
1. transparentnost: A 5-8 B 0
2. kvalita clankov: A 3-8 B 0-1
3. kritika zapadu: A 2-5 B 10
4. kritika vychodu: A 4-7.5 B 0
Ja neposudzujem média takto, ale podľa vzťahu k vnútornej a zahraničnej politike. A ako som povedal, podľa obsahu článkov.

Čo sa týka vnútornej politiky, fandím tým najkritickejším. Preto čítam SME. Z pohladu vnútroštátnej politiky nemám problém s médiami - sú vcelku vyvážené...jedny chvália, jedni kritizujú... sú provládne aj opozičné..ale celkovo sú obsahovo OK a môžem povedať, že tu platí SLOBODA SLOVA a média sú STRÁŽNYMI PSAMI DEMOKRACIE.

Čo sa týka zahraničnej politiky...tu je zrazu hlboká priepasť. Novinári akoby stratili vlastný názor, len kopírujú správy z tlačových agentúr a prekladajú články zo zahraničných médii. Tu sú zrazu v jenom šíku, protiváhu im robia iba alternatívne média..tak ako si napísal: hlavne spravy, aeronet, medzicas, beo, zem a vek. (poznám len prvé a posledné).
A pritom máme dobrých a rôznorodých komentátorov...stačilo by im dať priestor ( vďaka TA3 a JOJ, že aspoň tí dávajú )...Markíza a STV po príchode Miku je absolútne nevyvážená.

Napriek tomu, v SME sem-tam nájdem aj dobré články - ovšem len zo zahraničných zdrojov. To, čo produkujú ich vlastní žurnalisti - to je už akoby jedna otrepaná pieseň... všetko proamerické, svetoobčianske, multikulturálne.... slová ako ,,vlasť,,.,,národ,, sú zakázané a povinne nahradené slovami krajina, občania a pod. Neznášam takéto postoje od ľudí ktorí sa tu narodili... A je smiešne, že všetci majú na isté veci úplne rovnaký názor...ale o tom som už písal...tu zrazu chýba názorová rôznorodosť, sloboda slova. Isté témy sú proste tabu ..nepreberá sa druhá strana mince, zatajujú sa fakty, svet sa rozdeluje len na dobrých a zlých. 40 rokov boli v naších médiách dobrí len komunisti a Rusi a všetko ostatné bolo zlé. Teraz máme vo vnútroštátnej politike provládne a protivládne postoje, teda tí istí sú dobrí aj zlí...závisí len na názore...to je OK... Ale v zahraničnej je to nevyvážené....dobro je len na jednej strane. A tak sa nedočítaš o pravde v Sýrii, o situácii v Saudskej Arábii, o potlačovaní ľudských práv v moslimskom svete, o tom, že mäsiar Miloševič bol v Haagu uznaným za nevinného, o tom, že v Iraku neboli jadrové zbrane a útok USA bol neoprávnený... o tom , že rozvrátenie Líbye bolo detto obrovskou chybou, o tom, že američania nemajú mandát OSN na prítomnosť v Sýrii. Nuž a samozrejme, Turecko je super, lebo je člen NATO a Saudská Arábia je najlepší spojenec i ked potláča ľudské práva a vyzbrojuje ISIL. Ked sa tam nájdu slovenské zbrane, tak na vine je FICO...ked ISIL kúpi francúzske, alebo americké, tak len vtedy sa pripustí, že je to prehrešok Saudov, alebo Turecka... Pritom vyzbrojovanie ISILu je úplná podstata toho, prečo ešte prežíva. Každému je jasné, že Donecko a Luhansko existuje len vďaka vyzbrojovaniu Rusmi, ale to kto vyzbrojuje teroristov a protivládne sily v Sýrii, to žiadny investigatívny novinár nenapíše.

makx napísal: Juggler a Jogo, v podfore potencialnych podvodoch vam vadi netransparentnost firiem, kt. lakaju od nekvalifikovanej verejnosti peniaze svojimi polopravdami. Ale u hlavnych spravach vam ta uz netransparentnost nevadi a este ich vychvalujete?
Zaujíma ma obsah. Už som to povedal. Aj tu mi je jedno, kto napíše príspevok - zaujíma ma len obsah a fakty.
PS 2
makx napísal: Juggler, to ze tu stale upozornujes, ze nemame aj diskutovat zdroj/typ media ale iba obsah clanku.
Rovnako by si tiez hovoril, ked NSDAP navrhovalo nejaky zakon, kt. sam o sebe bol prospesny pre ludi?
To ze to davalo legitimaciu NSDAP a spopularizovalo ju pre vacsinovu verejnost by ti nevadilo?
NSDAP som pouzil ako priklad (no offense), pretoze vsetci vieme kam to ta politicka strana dotiahla v dejinach.
To ma fakt zaujima, pretoze rovnaku taktiku ma aj Kotleba a pekne mu to vychadza. Jeho volici nediskutuju vobec zdroj/typ media.
Neviem čo je NSDAP.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

necital som cele vlakno, ale Hlavnespravy a Medzicas preukazatelne a opakovane sirili bludy. Vymyslene spravy, ktore sa nezakladaju na realite. To ich ako media absolutne diskvalifikuje, aj keby sme si odmysleli tie dalsie konspiracne sracky, ktore niektori nazyvaju "pohlad druhej strany".

DennikN dostal peniaze od Esetu (aj tych 750 tis) a gro ich prijmov je z internetoveho predplatneho a nie zo stankoveho predaja
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rokosak ... preco by sme mali mat postupnost rodina, narod, EU? Pred par rokmi sme boli vo sfere vplyvu ZSSR. Mali sme preto mat postupnost rodina, narod, ZSSR?

Juggler:
NSDAP bola fasisticka strana, cez ktoru sa Hitler formalne chopil moci.

Ak by Saddam vlastnil chemicke zbrane - utok USA na Irak v 90-tych rokoch by bol opravneny? Utok USA ktore tiez vlastnia chemicke zbrane, bez dovolenia ostatnych statov a ktore jedine hodili atomovky na civilov?

Ja o DennikuN pocujem prvy krat v zivote. Citam len reuters.com s vedomim ze je silne deformovany na stranu USA. Obcas precitam nieco z aktuality.sk s rovnakym vedomim ako pri citani reuters.com.

Druhu stranu mi poskytuje prave to citanie reuters.com ked vidim v nejakom clanku o EU alebo niecom co poznam ako skreslene to popisuju. To ci popisuju Trumpa alebo Clintonovu alebo nieco z ich domacej politiky skreslene alebo pravdivo nemam tusenia, lebo o tom nic neviem a je mi ich domaca politika aj ukradnuta. Aj o domacej politike Mongolska viem houby.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa jogo »

Uz sa bavime presne tak, ako nasi politici. Kazdy si melieme svoje a neodpovedame si navzajom na otazky. Ak mam dalej pokracovat v tejto debate, ocakavam odpoved na tuto jedinu otazku:
A ked sa bavime o bludoch, pamate si, ako vsetky demokraticke masmedia opakovali loz, ze Husajn ma zbrane hromadneho nicenia?
Ako je to mozne?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Rokosák »

jaroslav80 napísal:... preco by sme mali mat postupnost rodina, narod, EU? Pred par rokmi sme boli vo sfere vplyvu ZSSR. Mali sme preto mat postupnost rodina, narod, ZSSR?
Narod pretoze zijeme v ere narodnych statov. EU lebo sme jej clenmi. Clenmi ZSSR sme nikdy neboli.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa jogo »

peter.cmorej napísal:ale Hlavnespravy a Medzicas preukazatelne a opakovane sirili bludy. Vymyslene spravy, ktore sa nezakladaju na realite. To ich ako media absolutne diskvalifikuje,
Vsetky demokraticke media v 2003 roku sirili vymyslene spravy o zbraniach hromadneho nicenia v Iraku, ktore vymysleli vlady USA a Anglicka. Tiez ich to ako media absolutne diskvalifikuje?
Preco nesirili aj rusky a cinsky pohlad na tuto vec?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Istiach »

Napr Tony Blair nedavno tvrdil ze jemu tie spravy o zbraniach hromadneho nicenia podala ich tajna sluzba. To je potom otazka na nich odkial to mali. Ak teda hovoril pravdu. No a media to samozrejme prebrali z oficialnych zdrojov predpokladam.

Ale kolko takych chybnych sprav si v vo velkych svetovych mediach precitas. Na hlavnych spravach tak 2 denne.

Btw otazka preco nesirili rusky a cinsky pohlad na vec? Ked bolo referendum o rodine, ty si siril LGBTI pohlad na vec? Neber to ako urazku, len ako odpoved analogiou.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Istiach napísal:Ale kolko takych chybnych sprav si v vo velkych svetovych mediach precitas. Na hlavnych spravach tak 2 denne.
presne. Hlavnespravy and co to robia umyselne.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa jogo »

Istiach napísal:Napr Tony Blair nedavno tvrdil ze jemu tie spravy o zbraniach hromadneho nicenia podala ich tajna sluzba. To je potom otazka na nich odkial to mali. Ak teda hovoril pravdu. No a media to samozrejme prebrali z oficialnych zdrojov predpokladam.
Minule som cital, ze USA malo jediny zdroj informacii o zbraniach hromadneho nicenia v Iraku. Nejaky Iracan, ktory usiel z Iraku to tvrdil.Teraz zistili, ze klamal, lebo sa chcel pomstit Husajnovi za neviem co.
A oni kvoli tvrdeniu jedneho cloveka, bez realnych dokazov napadli Irak. Preco?...Lebo ho chceli napadnut a o dovode mozme len "konspirovat". Urcite to nebola vypoved jedneho Iracana.
Ale kolko takych chybnych sprav si v vo velkych svetovych mediach precitas. Na hlavnych spravach tak 2 denne.
Takych chybnych sprav si vo svetovych mediach precitas tiez vela. Len o nich nevies, ze su chybne. Chybnu spravu svetove media priznaju az pod velkym tlakom. V Iraku hladali roky tie zbrane hromadneho nicenia, kym priznali, ze sa mylili.
Teraz na chybne spravy vo svetovych mediach poukazuju len servery typu Hlavne spravy, ktorym ale neveris.Ty uveris, ze sprava bola chybna, az ked to prizna "demokraticka tlac".A ta to prizna az pod velkym tlakom a ked uz to aj vrabce na streche cvirikaju, ze klamali.

Btw otazka preco nesirili rusky a cinsky pohlad na vec? Ked bolo referendum o rodine, ty si siril LGBTI pohlad na vec? Neber to ako urazku, len ako odpoved analogiou.
Nesiril, ved ju sirila cela "demokraticka tlac". Opacny nazor bol pripustny len v diskusiach pod clankami a serveroch typu Hlavne spravy. Aj preto sa ich zastavam.
Naposledy upravil/-a jogo v Ut 27 09, 2016 10:22 am, upravené celkom 2 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa jogo »

peter.cmorej napísal: presne. Hlavnespravy and co to robia umyselne.
Ak je pravda, ze hlavne spravy umyselne dezinformuju, a mam pouzit rovnaky meter na oba tabory, tak si myslim, ze to iste mozem povedat aj o "demokratickej tlaci".
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Istiach »

No ak chces porovnavat take reuters s hlavnymi spravami, s tym ze maju rovnaku uroven, tak potom sa urcite nedohodneme a nema zmysel to ani skusat. :)
Naposledy upravil/-a Istiach v Ut 27 09, 2016 10:23 am, upravené celkom 1 krát.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Jogo, chybne spravy vo svetovych mediach nerozoznas prave preto, lebo chyby su robene neumyselne. Tym nechcem povedat, ze neexistuju vynimky a sem tam sa neobjavi manipulacia aj v serioznom mediu. Rozdiel je v tom, ze v Hlavnych spravach objavis bludy castokrat iba volnym okom. Robia to opakovane a cielene. Ked uz sme pri referende o rodine, pamatam si na clanok z Hlavnychsprav kde strasili, ze ak referendum neprejde, tak sa zacnu heterosexualnym parom odoberat deti a davat homosexualnym parom. A toto niekolko hysterickych mamiciek v mojom okoli normalne zdielalo. Nepochybne este pod vplyvom laktacnej demencie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa jogo »

peter.cmorej napísal:Ked uz sme pri referende o rodine, pamatam si na clanok z Hlavnychsprav kde strasili, ze ak referendum neprejde, tak sa zacnu heterosexualnym parom odoberat deti a davat homosexualnym parom. A toto niekolko hysterickych mamiciek v mojom okoli normalne zdielalo. Nepochybne este pod vplyvom laktacnej demencie.
Pre mna su spravy iba fakty. Ich interpretacia,nazory, vyklad a konspiracie novinara ma nezaujimaju ani na Hlavnych spravach ani v demokratickej tlaci.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa jogo »

peter.cmorej napísal:Jogo, chybne spravy vo svetovych mediach nerozoznas prave preto, lebo chyby su robene neumyselne. Tym nechcem povedat, ze neexistuju vynimky a sem tam sa neobjavi manipulacia aj v serioznom mediu. Rozdiel je v tom, ze v Hlavnych spravach objavis bludy castokrat iba volnym okom. Robia to opakovane a cielene.
To je tvoj pohlad "zapadneho cloveka", lebo ty poznas svet len zo zapadnych medii. Ti garantujem, ze "rusky clovek" alebo "cinsky clovek" alebo 'arabsky clovek" najde vo svetovych mediach mnoho chybnych sprav "na prvy pohlad", lebo on je informovany ich vladami a veci o ktorych pisu svetove media vidi aj na vlastne oci. Tak ako som ja videl dezinformacie vysielacov "Slobodna Europa" a "Hlas Ameriky" pocas komunizmu. Lebo to o com oni hovorili ja som videl na vlastne oci. Vzdy vraveli len tu cast pravdy, ktora im vyhovovala. Samozrejme, ze s pomocou tychto vysielacov som videl aj ako nas dezinformuje komunisticka tlac. A tak som sa naucil hladat "svoju pravdu" z pristupnych informacii z oboch stran a tuto metodu pouzivam dodnes.
Ale nikdy si nemyslim, ze "moja pravda" je jedina pravda na svete a s privalom novych informacii svoju pravdu prisposobujem novym informaciam.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Istiach »

.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa jogo »

Istiach napísal:Hej, ale ty hovoris o roznych uhloch pohladu. Keby to hlavne spravy robili takto, nepoviem nic, ale oni si vyslovene vymyslaju veci.
Moze byt, ze si vymyslaju a nesuhlasim s tym. Bol by som rad, keby sme mali noviny, co by preberali dolezite spravy z hlavnych svetovych serverov (Americkych, Eu, Ruskych, Cinskych a Arabskych a nekomentovali by ich. Ale take nieco asi nebude, tak sa musim uspokojit s hlavnymi spravami. :)
Citam na nich hlavne prebrate spravy z "nedemokratickych krajin" s udanym zdrojom, konspiracie,nazory a komentare novinarov, ako som uz pisal, ma nezaujimaju. Tak isto ako nazory analytikov na financny trh, ked predikuju, ako sa bude vyvijat. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Istiach »

Ja som to radsej zmazal, lebo sa mi to uz nechce riesit, ale si ma este odchytil. :)

Tak ak investujeme a tradujeme, je to na nas co budeme citat a cim sa budeme riadit, napokon ide o nase penaize :D
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa makx »

JUGGLER napísal: ..nepreberá sa druhá strana mince, zatajujú sa fakty, svet sa rozdeluje len na dobrých a zlých. 40 rokov boli v naších médiách dobrí len komunisti a Rusi a všetko ostatné bolo zlé.
Prepac Juggler ale ty si odporujes sam sebe. Najprv sa stazujes ako media ciernobielo vidia svet iba dobrych a zlych a potom vychvalujes hlavne spravy, ktore vidia svet ciernobielo este extremnejsie???
Pretoze >90% ich obsahu je ukrutne zly zapad a vychod je len dobry, mierumilovny, nikdy nespravil chybu, atd.

To ze je tam par % niekde aj smerodajnych informacii je uplne zbytocne, pretoze oni cielene publikuju hlavne zaplavu ciernobielych clankov, niekedy kompletne vymyslenych alebo polopravd, sokujuce informacie ako v bulvari (tu si musis urcite priznat, ze v hlavnych spravach je aplikovanych niekolko nasobne viac manipulativnych technik ako v zapadnej tlaci). Hladat v hlavnych spravach smerodajne-hodnotne informacie je ako hladat ihlu v kope sena.

Ale ok, ty mas cas hladat ihlu v kope sena. Mozno preto ti potom prave nezostava cas citat aj ine media ako SME a hlavne spravy.
Podstatnu cast tvojich "tabuizovanych" tem v SK mediach, ktore si tu vymenoval, tak by si sa o nich docital v ceskej alebo zahranicnej tlaci. Minimalne ceska tlac pokryva medzinarodne otazky ovela sirsie (z viacero stran) ako slovenska.
Nemecka, francuzska alebo britska tlac takisto kritizuje narodnu politiku a ich zahr. politiku, co je btw z tvojho hladiska medzinarodna politika, ze by si zistil, ze v skutocnosti tvoje tabuizovane temy nie su az take tabu ako sa ti zda z SK medii.

Mozno mame slabych novinarov, zly management novinarov, verejnost ma zlu jazykovu vybavenost cudzich jazykov a max. cita aj cesku tlac (aspon nieco mimo SK), mozno sa niekto chce nasilu iba zapacit zapadu a potom je malo konstruktivnej kritiky a urcite aj vplyv zapadu bude tiez... ked sa to vsetko zrata, tak krasna zivna poda aby sa vytvorili "alternativne media", ktore nie aby praskli povodnu informacnu bublinu ale vytvaraju takymto amaterskym a nedoveryhodnym sposobom ako su hlavne spravy 2. informacnu bublinu.

Juggler, Jogo pytam sa Vas este raz, dajte mi odkaz na nejake pro-ruske medium, ktore dosahuje aspon takych kvalit ako zapadne media (pretoze sami chcete merat rovnakym metrom media).
Ako priklad davam BBC, Reuters alebo ceske Lidovky, Hosp. noviny alebo nemecky Spiegel, svajciarske swissinfo.ch.

A nie aby tam bol clanok, kt. sa da ako tak verit iba 1 z 50. Samozrejme ani ja nemam cas travit hodiny citanim novin a teda, ked citam nejake medium, tak ocakavam, ze clankov, kt. mozem ako tak verit bude aspon 50%.
Super by bolo ak take medium nevzniklo po 2014, ked zacal konflikt na Ukrajine, vtedy sa vyrojili skoro vsetky "alternativne media" aj Vase hlavne spravy.

Kludne dajte potom aj pro-cinske (ked to je uz skoro vacsia velmoc ako Rusko).

Myslim, ze to bude najvyssi prinos celej tejto diskusie.


Teraz, ked sa zamyslam, tak vidim hlavne spravy a spol. ako bulvar, okamzite pridu so senzacnym zistenim, ktore je sokujuce, lebo sa ho nikde nedocitame. Bulvar sa tiez nehraje na nejake overovanie, dokazovanie, atd.

Juggler a Jogo vlastne ste uz povedali, ze vam nevadi medium bez redakcie, bez organiz. struktury, s 0 info o financovani, kt. iba prebera spravy z tlac. agentur, >90% obsahu je odpad a mozno Vas etalon "obsah" a "fakty" mozu pochadzat aj od "vymyslenych" novinarov ako to funguje spatne http://maca.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=503893" onclick="window.open(this.href);return false;
Tiez nechapem, ze ked ide o investovanie, o peniaze ludi, tak vas tieto veci zaujimaju (vid podforum potencialne podvody). Ale ked ide o hlavne spravy, tak uz to zrazu nie je dolezite?!

Ok, Vasa vec, ze sa spokojite s novym dnom slovenskej zurnalistiky ale potom tento bulvar o medzinarodnej politike (prakticky o vsetkom) nedavajte na rovnaku mieru s mediami, ktore sa vydali kvalitnejsou cestou a maju vacsi prinos pre verejnost. (to nehovorim o Markize alebo Joj ale o mediach, ktore som dal vyssie ako priklad).

Tym prinosom myslim, ze miera sebakritiky, transparentnosti, kvalitnych zdrojov informacii je rovnako dolezita ako vas velebovany "obsah" a "fakty". Prave aj miera sebakritiky a transparentnosti hovori nakolko mozem verit "obsahu" a "faktom".
Ked uz tu stale spominate vojen. konflikty, tak to je paradox, ze toto je najtazsia oblast ludskej cinnosti, kde mame urcit, co je "fakt". Existuje prislovie: "The first casualty when war comes is truth"
Good luck Juggler a Jogo ked to viete urcit z clankov na internete hlavne o sucasnych alebo nedavnych vojen. konfliktov.
Predpokladam, ze ani jeden z Vas nie je insider (mozem sa mylit) v Syrii, Iraku, atd. ako ste boli insideri za komunistov a mali fakt vyborny prehlad o skutocnom zivote v CSSR.


makx píše:
Juggler, to ze tu stale upozornujes, ze nemame aj diskutovat zdroj/typ media ale iba obsah clanku.
Rovnako by si tiez hovoril, ked NSDAP navrhovalo nejaky zakon, kt. sam o sebe bol prospesny pre ludi?
To ze to davalo legitimaciu NSDAP a spopularizovalo ju pre vacsinovu verejnost by ti nevadilo?
NSDAP som pouzil ako priklad (no offense), pretoze vsetci vieme kam to ta politicka strana dotiahla v dejinach.
To ma fakt zaujima, pretoze rovnaku taktiku ma aj Kotleba a pekne mu to vychadza. Jeho volici nediskutuju vobec zdroj/typ media.

JUGGLER napísal: Neviem čo je NSDAP.
Cakal som od Teba ovela vyssiu uroven odpovede.
jogo napísal:Uz sa bavime presne tak, ako nasi politici. Kazdy si melieme svoje a neodpovedame si navzajom na otazky. Ak mam dalej pokracovat v tejto debate, ocakavam odpoved na tuto jedinu otazku:

A ked sa bavime o bludoch, pamate si, ako vsetky demokraticke masmedia opakovali loz, ze Husajn ma zbrane hromadneho nicenia?
Ako je to mozne?
Neviem aky vyznam mala tato otazka, ked iba pokracuje v style nasich politikov.
Mozem ti na nu odpovedat: Rovnako mozne ako ruske media opakuju/opakovali klamstva o konflikte na Ukrajine alebo dokonca o vpade varsavskych vojsk do CSSR v '68 alebo najnovsie uz aj o tom ako Rusko nenapadlo Polsko v 2. svet. vojne. Nemusime byt naivni, ze cinania by v tomto boli o nieco lepsi. Urcite tam prebieha silna medialna masaz ako si mozu narokovat Juhocinske more.

Aky to malo vyznam? Zabomysia vojna 1:1. Nikam sme sa nepohli v debate.

Na zaver aby to nebolo len v utocnom tone. Hadat sa na internete je aj tak z velkej casti iba ztrata casu.
Budem rad, ked tu aspon pribudne relevantny zdroj, o ktory som poziadal Jugglera a Joga.

Zapad nie je najlepsi vo vsetkom a aj inde vedia ludia robit veci lepsie a je dobre ked sa o nich dozvieme (plati aj opacne) ale nemali by sme pri tom polavovat z kriterii-hodnot (napr. miera sebakritiky a transparentnost), ktore sa osvedcili a posunuli nas vpred a preto by sme si ich mali udrzat.
(teraz myslim viac vseobecne, nielen temy, kto ma uplnejsiu pravdu vo vojen. konflitkov)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa jogo »

makx napísal: Budem rad, ked tu aspon pribudne relevantny zdroj, o ktory som poziadal Jugglera a Joga.
http://tass.ru/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ani to nebolo take zlozite. Ale hoci som maturoval z rustiny, velmi sa mi to nechce citat. Radsej to necham na povolanejsich ludi, ktori mi zaujimave spravy prelozia-napriklad redaktori Hlavnych sprav. :)

A tu mas prehlad vsetkych ruskych novin: http://www.ruskodnes.cz/index.php?page=odkazy" onclick="window.open(this.href);return false;

p.s: Dufam, ze ovladas azbuku. :)

A toto som ani neveril, ze najdem: Prehlad cinskych novin. http://www.hua2.cz/odkazy-na-media/" onclick="window.open(this.href);return false; :shock:

Ale take cosi: Arabske noviny: http://www.newspaperindex.com/cs/noviny ... r%C3%A1ty/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ta debata fakt mala zmysel. Diky Makx, ze si ma "startol". :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa makx »

Dik Jogo. Tlacova agentura Ruska TASS, co je hlasna truba Kremlu, tak v nej sa uz naucili aj po anglicky pisat a netreba ani azbuku :)
http://tass.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Inak ten link na prehlad ruskych novin sa prestal aktualizovat od 2008.

Najst uz nezavislejsie noviny uz si musi clovek viac zagooglovat, kedze take noviny su definovane ako proti ruske.
Toto je pekny clanok o ruskych novinach z 2014 aki uz vtedy boli Rusi pokrokovi a pomocou algoritmov hladali a definovali proti ruske media.
http://www.rferl.org/a/twenty-russian-n ... 17371.html" onclick="window.open(this.href);return false;

To mi pripomenulo ako tento rok na jar, ked vsetky bulvarne "alternativne" media spolu s hlavne spravy zacali vyplakavat, ze boli zaradene na konspiratorsky zoznam. Nejak znova zabudli napisat, ze to je normalna vec v Rusku uz 2 roky.
http://www.hlavnespravy.sk/na-ociernuju ... eby/769838" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja som sa tu tiež neprišiel hádať a rozoberať média. Toto vlákno sa nazýva EU a jej politika a ja som tu dal článok. Mne je jedno, kto si čo myslí o Hlavných správach, po tretí krát opakujem, pre mňa je pri čítaní článkov dôležitý OBSAH. Ja som tu nedal žiadne proruské články, ani článok ako vybombardovali v Sýrii agentov CIA a Mosadu.

...ja som tu dal link na normálny článok od talianského novinára, ktorý od väčšiny prozápadných médií nekritizuje postoj V4 k imigrantom, ale berie ho pozitívne. Takisto všetky články a linky čo som dával predtým boli väčšinou z Hlavných správ, alebo zo SME a týkali sa obsahu...ani v jednom neboli nezaujímavé veci, ktoré by si niekto vymyslel. Bol by som tu dával aj naďalej viac obsahu zo SME, ale oni tie linky spoplatnili a tak obsah nie je zadarmo a ja ho tu nemôžem kopírovať.

OK. Aby bol z tej polemiky nejaký prínos a aby sa poniektorí nebáli, že čítam len nedôveryhodné zdroje, tak vás uisťujem, že politika a média nie sú pre mňa to najdôležitejšie, ja predovšetkým čítam ekonomické veci.

Najsmerodatnejšia linka pre môj život a prácu je FINVIZ NEWS: http://finviz.com/news.ashx" onclick="window.open(this.href);return false;

Tam denno-denne čítam, čo je nové od Bloombergu, Reuters, CNN, Marketwatch. V sekcii blogov články zo Seeking Alpha, ZeroHedge, Riholtz, MishTalk atd.

Na tomto zdroji je všetko pohromade, nemusíte klikať na každú stránku zvlášť. Ovšem je to všetko v angličtine.

Okrajovo, väčšinou po práci a v noci si pozriem stránky SME a Hlavné Správy. V sobotu si kupujem víkendový SME. Denne pozerám správy TA3 a STV1 (predtým Markíza, ale tá sa v spravodajstve zopsula...začala sa orientovať len na krimi a bulvár ) JOJ je tiež OK...len ja pri TV naozaj trávim málo času...väčšinou beží, ked sa motám v kuchyni...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

http://aktualne.atlas.sk/zahranicie/azi ... karty.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ANKARA - Európska únia spúšťa humanitárny projekt za 348 miliónov eur na pomoc najbezbrannejším utečencom v Turecku. Je to súčasť prelomovej dohody s Tureckom, zameranej na zastavenie prúdu migrantov do Európy. Informovala o tom agentúra AP.

Približne milión utečencov žijúcich mimo táborov v Turecku dostane platobné karty, ktoré budú dopĺňané financiami každý mesiac a utečencom umožnia kúpiť si potraviny alebo iné potreby.

Projekt, ktorý odštartuje komisár EÚ pre humanitárnu pomoc a krízový manažment Christos Stylianidis, je označovaný za najväčší humanitárny program financovaný Európskou úniou.
Turecko kritizuje EÚ. Erdogan žiada viac peňazí na pomoc utečencom

EÚ prisľúbila tri miliardy eur na pomoc sýrskym migrantom v Turecku a súhlasila aj s liberalizáciou vízových obmedzení pre tureckých občanov cestujúcich do Európy. Rozhovory o uvoľnení vízovej povinnosti pre Turkov sú však pozastavené.

cize 350eur na kus, aj dieta.. a nepisu tam, o kolko sa to bude dobijat mesacne..
kde sa mozem hlasit? alebo dnes v EU je uz normalne, ze ked clovek bojuje a vyhra (je uspesny - PREZIVA), tak socialne prispeje na taketo blbiny ?

zaujimave.. to je 1 milion ludi, este zostane tak 2,9 miliardy chudobnych.. no budu mat co robit nasi dochodci, nech si utiahnu opasky.. evidentne idealne okolo krku a zavesit na lampu..
Odoslané z počítača
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Istiach »

EU je dlhodobo obrovsky poskytovatel humanitarnej pomoci. Toto je z wikipedie:

Humanitarian aid
Further information: ECHO (European Commission)
Collectively, the EU is the largest contributor of foreign aid in the world. [144] [145]

The European Commission's Humanitarian Aid and Civil Protection department, or "ECHO", provides humanitarian aid from the EU to developing countries. In 2012, its budget amounted to €874 million, 51% of the budget went to Africa and 20% to Asia, Latin America, the Caribbean and Pacific, and 20% to the Middle East and Mediterranean.[146]

Humanitarian aid is financed directly by the budget (70%) as part of the financial instruments for external action and also by the European Development Fund (30%).[147] The EU's external action financing is divided into 'geographic' instruments and 'thematic' instruments.[147] The 'geographic' instruments provide aid through the Development Cooperation Instrument (DCI, €16.9 billion, 2007–2013), which must spend 95% of its budget on overseas development assistance (ODA), and from the European Neighbourhood and Partnership Instrument (ENPI), which contains some relevant programmes.[147] The European Development Fund (EDF, €22.7 bn, 2008–2013) is made up of voluntary contributions by member states, but there is pressure to merge the EDF into the budget-financed instruments to encourage increased contributions to match the 0.7% target and allow the European Parliament greater oversight.[147]

However, five countries have reached the 0.7% target: Sweden, Luxembourg, the Netherlands, Denmark and the United Kingdom.[148][149] In 2011, EU aid was 0.42% of the EU's GNI making it the world's most generous aid donor.[150] The previous Commissioner for Aid, Louis Michel, has called for aid to be delivered more rapidly, to greater effect, and on humanitarian principles.[151]
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Na cele EU nesedia ziadni dobrodinci takze nemam obavy ze by akakolvek "pomoc" zo strany EU nebola sucastou neokolonializmu EU.

V EU sa vedu medialne vojny ako par milionov moslimov zislamizuje Europu. V skutocnosti v Islamskom state vsetkych utecencov povazuju za odpadlikov a (nie bezdovodne) poukazuju na riziko ze v Europe sa zvrhnu k ateizmu.
Pusti 20-40 rocnym arabom a najma zenam americke serialy a daj im pristup k vsemoznemu "luxusu" produkovanemu sucasnou EU a USA. Vymyje im to mozog ako kedysi indianom alkohol. Zapredaju vlastnych rodicov.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

takze budu zlate (svajciarske) dochodky :D
Odoslané z počítača
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa makx »

JUGGLER napísal:Ja som sa tu tiež neprišiel hádať a rozoberať média. Toto vlákno sa nazýva EU a jej politika a ja som tu dal článok. Mne je jedno, kto si čo myslí o Hlavných správach, po tretí krát opakujem, pre mňa je pri čítaní článkov dôležitý OBSAH. Ja som tu nedal žiadne proruské články, ani článok ako vybombardovali v Sýrii agentov CIA a Mosadu.

...ja som tu dal link na normálny článok od talianského novinára, ktorý od väčšiny prozápadných médií nekritizuje postoj V4 k imigrantom, ale berie ho pozitívne. Takisto všetky články a linky čo som dával predtým boli väčšinou z Hlavných správ, alebo zo SME a týkali sa obsahu...ani v jednom neboli nezaujímavé veci, ktoré by si niekto vymyslel. Bol by som tu dával aj naďalej viac obsahu zo SME, ale oni tie linky spoplatnili a tak obsah nie je zadarmo a ja ho tu nemôžem kopírovať.
Ad 1) Ked sa pozeram zpatne, tak si ako prvy odbocil od temy "EU a jej politika" a tvojho clanku, ked si vychvalil Hlavne spravy s plno dalsimi linkami na Hlavne spravy a k tomu elaborat o Trumpovi a Clintonovej.
Co to malo spolocne s tvojim clankom a EU a jej politikou? Ved dovtedy ti to nikto nekritizoval.
JUGGLER napísal: Ja to výborný zdroj správ. Vyvažuje mainstreamové zdroje, ktoré píšu v súlade s predstavami svojích chlebodarcov a zo zahraničia preberajú len to ,, čo sa im hodí,, ...
A potom si ich zacal siahodlho rozoberat typ medii ako reakciu na 1 vetovy koment od Myka s linkom na DennikN.
Sumarum, sam si zvrtol celu temu na diskusiu o type medii. Nie Myk ani Istiach.

Ad 2)
Dokazes aj 3x napisat, ze ta iba zaujima obsah a je ti uplne jedno, co si kto co mysli o hlavnych spravach.
Myk, Istiach a ja sme mali fakticke poznamky k hlavnym spravam ako webu, na kt. bol publikovany tvoj clanok.
Nemozes oddelit obsah od publicistu aj ked je iba prostrednikom.

Ani raz si na ziadnu fakticku poznamku nereagoval. Len stale si opakujes svoje. Rovnaky sposob diskusie pozorujem uz iba v parlamente, ked politikom dojdu argumenty a myslia si, ze ked to zopakuju 100x, tak ludia sa prestanu pytat, poslusne sklonia hlavu a so suhlasom potichu odidu.

Nikto ta nekritizoval, ze by si tu PRIAMO siril konspiracie, proruske clanky alebo bludy, ktore siria hlavne spravy.
Ale sirenim hlavnych sprav ich legitimujes a popularizujes a v skutocnosti NEPRIAMO napomahas sireniu konspiracii a inych bludov, ktore su tam (a tu sa urcite zhodneme, ze na tom webe ich je niekolkonasobne viac ako v mainstreame alebo inych kvalitnych mediach).

Ucel publikovania zaujimavych clankov u hlavnych sprav, ktore ty spravne identifikujes, je presne aby nadobudli legitimitu u verejnosti a sirili sa dalej. Uz len to, ze ludia vidia link na hlavne spravy je pre hlavne spravy uspech.
Rovnako ako u firmach, ktore figuruju v podfore "potencialne podvody", tiez tieto firmy nemaju 100% bludov ale iba 90% a zvysnych 10% informacii dava zmysel verejnosti, je zaujimavych (vid technologia u Skyway) alebo su uplne korektne.

Plus sa u firmach, do ktorych chces investovat sa tiez nezaujimas iba o obsah (napr. aky vyrobok chcu predavat) ale aj o organizacnu strukturu, management, trackrecord, celkovu cinnost firmy. Pretoze uspech firmy nie je zaruceny iba obsahom ale aj formou.

Hlavne spravy naplnaju vsetky znaky nedoveryhodnej firmy ako su v podfore potencialnych podvodoch/podozrive subjekty. Na tuto fakticku poznamku si ani 1x nereagoval ale prave ich dokolecka iba obhajujes. Tomu fakt nerozumiem ako mozes mat takyto dvojity meter.

Keby teraz tu niekto napisal, ze hlavne spravy emituju privatne akcie a chce ich kupit ale chce od nas radu. Tak co by si napisal? "Jasne kupuj, uplne v pohode medium, pretoze ked si vyfiltrujes 1 clanok z 50, tak najdes smerodajny-hodnotny obsah clanku". A vsetko ostatne by si zamlcal? Pretoze doteraz som takto pochopil tvoj postoj.
Tipnem si, ze ostatni ludia, ktori sa venuju investovaniu a M&A by definovali prave Hlavne spravy minimalne ako podozrivy subjekt (dovody vid moje prve 2 prispevky) nevhodny na investovanie a prispevky tykajuce sa v hocijakej forme Hlavnych sprav by boli premiestnene do podfora potencialne podvody/podozrive subjekty.

A o tomto je cela diskusia.

Juggler a aj Jogo porozmyslajte nad tym z tohto hladiska.


V tomto pripade sa dal dat clanok talianskeho reportera ako link na priamy zdroj. Zabralo mi to 1 min.
Je to sice v anglictine ale myslim, ze kto cita ako-investovat tak ma anglictinu minimalne na urovni, ze to pochopi.
vid https://www.gatestoneinstitute.org/8972 ... nity-islam" onclick="window.open(this.href);return false;

Ked hovoris, ze najma iba preberaju clanky zo zahr. tlac. stredisk, tak potom nebudes mat problem sem dat originalny zdroj.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

keby kupuje akcie, tak by mu bolo jedno, co si mysli profik o danej akcii, zaujimalo by ho iba to, ci tie akcie zarobia alebo nie :)
aspon teda myslim, kedze 90% veci co ludia nakupuju su spekulacie.. (uz aj bytovy priestor, rozne velke korporacie, IZP atd atd) - su to polopodvody, ale zarabaju :) tak isto by zrejme zarobili aj akcie HS, keby im dost naivnych ludi uveri..
ale to by bolo asi skor Ladisov styl radenia, ako s bankovymi akciami, oni tiez zarabaju :)
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa jogo »

makx napísal:
V tomto pripade sa dal dat clanok talianskeho reportera ako link na priamy zdroj. Zabralo mi to 1 min.
Je to sice v anglictine ale myslim, ze kto cita ako-investovat tak ma anglictinu minimalne na urovni, ze to pochopi.
vid https://www.gatestoneinstitute.org/8972 ... nity-islam" onclick="window.open(this.href);return false;

Ked hovoris, ze najma iba preberaju clanky zo zahr. tlac. stredisk, tak potom nebudes mat problem sem dat originalny zdroj.
Keby som mal ten clanok najst v originali na tebou udanom webe, bez toho, aby na neho upozornili Hlavne spravy, tak zbytok zivota stravim jeho hladanim. :) To je pridana hodnota hlavnych sprav, ze upozornia na taketo clanky.
Noze skus mi najst odkaz na ten clanok v inom slovenskom "prozapadnom mediu". :)
Mozem iba znova zopakovat, ze proti presile "prozapadnych medii" na Slovensku mame len toto jedno "provychodne medium" na Slovensku. Tak nechapem, co tolko na neho utocis. Na tento web Ako-investovat chodia celkom rozhladeni ludia, tak nemali by mat problem si vybrat z clankov na Hlavnych spravach to, co uznaju za pravdive. :)

p.s: Ja sa uz fakt ospravdlnujem za off-topic, ale este toto poviem.
Kedysi davno som bol na mitingu Meciara v nasom okresnom meste. Potom som sesternici povedal, co som tam pocul.Bol som proti-meciarovec, tak som to podal z "mojho uhla pohladu". Na tom mitingu bol aj bratranec, ktory bol velky-meciarovec a on to sesternici povedal zo "svojho uhla pohladu", co tam pocul. A sesternica mi potom povedala, ze nase rozpravanie sa tak lisilo, ze ako keby sme boli na dvoch rozdielnych mitingoch.
Tak je to aj so spravodajcami. Ci chcu alebo nechcu, stale do spravodajstva "zanesu aj svoj svetonazor". Minimalne tym, ze zamlcia, "co im nepasuje" a napisu " co im pasuje".Preto chcem pocut nazory oboch stran.:)
Nikto ta nekritizoval, ze by si tu PRIAMO siril konspiracie, proruske clanky alebo bludy, ktore siria hlavne spravy.
Ale sirenim hlavnych sprav ich legitimujes a popularizujes a v skutocnosti NEPRIAMO napomahas sireniu konspiracii a inych bludov, ktore su tam (a tu sa urcite zhodneme, ze na tom webe ich je niekolkonasobne viac ako v mainstreame alebo inych kvalitnych mediach).
Uznavam, je tam vela konspiracii a bludov podobne ako v beznom bulvare.Vidim to na kamaratovi, co ich cita, ze je nacisto "skonspirovany".Ale to je aj kopec ludi okolo mna, co nikdy hlavne spravy necitali. Na webe a v bulvari je tolko nezmyslov, ze clovek sa moze kdekolvek "zmagorit".
Zial, kym nemame "serioznejsi odkazovac" na "provychodne spravy" musime sa uspokojit s tym co mame-Hlavne spravy a zmierit sa s ich nedostatkami. :)

p.p.s: p.p.s som zmazal ja. Aby sa nemyslelo, ze je tu nejaka cenzura. Lebo ten moj prispevok v p.p.s by zas rozbehol uz uplne off-topic debatu. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

uz to nestiham citat, len jednu vec este chcem. Jogo, ked chce objektivne spravy z "nezapadnych" medii, tak by si mal citat aj rusky "underground" a nie iba kremelsku propagandu ako tass.ru alebo Hlavnespravy :wink: Preto som nasu konverzaciu posunul kolegovi co zil a studoval v Rusku a ma uplne jasno v tom, co zac je Putin. Tu je jeho reakcia aj so zdrojmi, ktore moze citat:
Súčasní kremľovskí vladári systematicky likvidujú akékoľvek ohniská „inakomyslija“, to znamená ľudí, zmýšľajúcich inak ako vláda káže.
Prejavuje sa to všade, v politike (perzekúciami, kriminalizáciou (prípad Navaľného, ktorý bol odsúdený za konanie, ku ktorému nemá žiadny vzťah) a dokonca aj vraždami), v občianskej spoločnosti (mimovládky sú deklarované za „zahraničných agentov“ aj keď napríklad vyhrajú tender na prieskum vypísaný USA alebo EÚ, prípadne západnými mimovládkami, hoci peniaze z neho predstavujú promile z príjmov organizácie), a samozrejme aj v sektore médií.
Bol prijatý zákon obmedzujúci zahraničné vlastníctvo médií, takže aj ruského Playboya, Esquire atď. musí vlastniť Rus. Takto pošli celkom solídne noviny, ako boli Kommersant a Vedomosti – dnes už sú to väčšinou „prodejní děvky“ kremľovských oligarchov. V relatívne dobrej televízii a časopise RBK urobili razie a vyhrážkami donútili odstúpiť šéfredaktora i šéfa spravodajstva.
Dnes sa ešte, ako tak, drží televízia Dožď (tvrain.ru), noviny slon, grani.ru, rosbalt.ru, ale budúcnosť je desivá.
V Rusku je oficiálne akreditované a pôsobí rádio Svoboda, financované americkým kongresom.
Zaujímavé zdroje sú zahraničné – ako je napríklad meduza.io (reanimovaný bývalý moskovský portál, ktorý kremľovskí výpalníci zglajchšaltovali) a veľa iných.
Väčšina ruských médií, najmä tie väčšie, sú priamo, nepriamo alebo výpalnícky riadené tak, aby adorovali každú kremľovskú blbosť – a tých je dnes, najmä s ohľadom na katastrofálnu finančnú a hospodársku realitu, naozaj požehnane.
O kvalite demokracie svedčí množstvo úplne idiotských udalostí, neskutočné rozkrádanie, a napríklad aj fakt, že v jedinej oblasti – Saratovskej, pri nedávnych voľbách napočítali vládnej strane Jednotné Rusko jednotný výsledok 62,2% vo viac ako stovke volebných okrskov.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

No nehovoril som JUGGLER ze ta ukamenuju :D

Z mojho pohladu kym nezacne mainstream informovat aj o palcivych temach v mediach tak premna ostanu obycajnym odpadom co nema nic spolocne s investigativnou zurnalistikou, miesto letneho vyletu do chorvatska by sa mal redaktor z markizy vybrat niekam do no-go zon po Europe aby nam ukazal to obohatenie co nas caka , urcite by ho v takom Marsseile privitali chlebom a solou :D
A toto je ten problem utecenecka kriza ukazala tu neskutocnu medialnu masaz a mainstream a iba mainstream moze zato ze tu nejake hlavne spravy existuju , naco nam niekto tvrdi ze mulitkulti funguje ked nam dnes staci otvorit google a vieme ze to tak nieje a nie len google , mal som tu cest par krat popijat s francuzmi a verte ze ked donich nalejete par litrov pezinskeho porozpravaju vam veci o ktorych sa nam tu ani nesniva a so slzami v ociach spominaju ako sa mohli vo vlastnom meste po nociach bezpecne prechadzat ale uz to neriskuju
Rovnako poznam talianov ktory sa uz nikdy nechcu vratit domov inak ako na navstvu rodiny a media ? Tie len mlcia ale nie len u nas v ich domovskych krajinach je to este horsie , zlate slovensko

Takze pokial budu SMEtiari a im podobni klamat a umyselne zatajovat pravdu , ludia budu hladat alternativu a verte mi ze citatelia alternativnych medii niesu ziadni nevzdelanci
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

mna by zaujimalo, co budes Ruskom o 5-10-25 rokov..
to potom bude zaujimave, hlavne ak sa taka garnituda rozsiri aj sem...

" spominaju ako sa mohli vo vlastnom meste po nociach bezpecne prechadzat ale uz to neriskuju "
toto je chyba.. obrovska chyba.. za slobodu treba polozit aj zivot.. keby to tak robi kazdy, migrantov (alebo inych skodcov) je stale menej... - treba vyzerat nebezpecnejsie, ako ten, co si mysli, ze vyzera nebezpecne.. tot moj nazor, zivot za zivot - pred smrtou ma respekt aj najsilnejsi predator (99% z nich) inak by sa vrahovia nepriznavali v USA pred strachom z injekcie. rasdej zoberu dozivotie.. preco asi.. lebo su to pussies tak ci tak..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nahlásené príspevky a korektúry:

Príspevok Alo Bunda...2 vulgárne nadávky na EU...vymazaný
Ostatné 3x ,,off topic,, ponechané, nakolko sa týkajú témy vlákna.

P.S. ušlo aj mne... pí..ovina v mojom príspevku som si opravil na volovina. Sorry.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Pardon sa ospravedlnujem
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ale mal si pravdu, len si to povedal prilis sedlacky :)
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

jaroslav80 napísal:Ale mal si pravdu, len si to povedal prilis sedlacky :)
Dakujem :D Ale na EU a na vladnucu garnituru tu u nas sa slušnejšie vyjadriť neviem :D .
A ešte dať migrantom platobné karty a každý mesiac ich dotovať no super.Tak ako povedal Sulík vačšina z nich su ekonomický migranti, lebo keby utekali pred vojnou tak nebudu utekať cez 3-4 už bezpečné krajiny ale oni do Švedska,Anglicka a Nemecka ale požiadajú o azyl v prvej bezpečnej krajine.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Syriu v 20-tom storoci ovladali Turci, Francuzi, Nemci, Anglicania, Americania. Navyse sa tam moslimi medzi sebou tlcu z pre nas nepochopitelnych dovodov. Nieco ako 30-rocna vojna v Europe v 17-tom storoci kde sa mlatili protestanti a katolici. Je prirodzene ze kopa ludi chce utiect z ekonomickych dovodov, nielen zachranit si holy zivot. Este aj z SK uteka kopec mladeze z ekonomickych dovodov a to tu ani vojnu nemame.
300 EUR by ta z biedy nevytrhlo keby si mal opustit dom a ist sa pretlkat Europou s europskymi cenami v obchodoch. Trebars v Taliansku kilo masa pod 30 EUR pomaly ani nezozenies. Sa im ani nedivim ze tam jedia len zeleny salat, cestoviny a piju vino s minimom alkoholu. :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa Istiach »

Akurat dnes prisli vysetrovatelia letu mh17 s tym ze to malajzijske lietadlo zostrelili ruskym systemom buk. Som zvedavy co na to hlavne spravy.

Ps: tak uz som si to kukol. Tvrdia ze to zostrelili ukrajinci :)
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa MartinPillar »

K teme sa nechcem hlbsie vyjadrovat, lebo som v podmienke (aj ked dovod nepoznam) :lol: a preto sa chcem vyjadrovat hlavne k trhom.
Moj nazor je vsak taky, ze vzdy je mi blizsi kradnuci rus braniaci si svoj svet, ako svet rozostvavajuci a rozpinajuci sa Uncle sam, ktory kradne a je skorumpovnejsi aj tak a ovela viac ako ten rus.
Zakladna otazka je, ci sa Rusko rozpina na zapad alebo Uncle Sam na vychod a kto by sa mal citit ohrozeny?
Export demokracie v podani Uncle sama vzdy dopadol katastrofalne.
Asi treba zase rakety na Kubu nech je chvilu klud nie? Sak ked Uncle sam moze mate svoje v Polsku, Estonsku a neviem kde sak to sa nikto nemoze hnevat nie?
Mainstreamu uz neverim ani to ze sa tak vola (som si dovolil parafrazovat hracov Sk Slovan vo vyjadreni k byvalemu majitelovi Canigovi).
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: EU a jej politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

jaroslav80 napísal: 300 EUR by ta z biedy nevytrhlo keby si mal opustit dom a ist sa pretlkat Europou s europskymi cenami v obchodoch. Trebars v Taliansku kilo masa pod 30 EUR pomaly ani nezozenies. Sa im ani nedivim ze tam jedia len zeleny salat, cestoviny a piju vino s minimom alkoholu. :)
Tak ale to nei je 300e/hlava ale 300e/hlava, kde v grupe je x hlav, cize zdielaju naklady podla mna (tak ako u nas, ked dvaja robia, ziju v 1 domacnosti), nie je to nic moc, to je fakt, ale u nas za 300eur mesacne ludia normalne robia a tiez sa musia uzivit.. pride mi to krajne nefer voci ludom, co tu robili 40 rokov a maju dochodok 300eur a/alebo co tu robia za 400eur a musia cestovat a/alebo aj byvat dokonca.. plus, nikdy nevies, ci nemaju aj iny prijem, kedze ono ta cesta sem asi nebola zadarmo, ani keby idu stopom.. to by museli mat odniekadial aj stravu zadarmo.. a este k tomu rovno milionom ludi.. a este k tomu akym sposobom sem prisli, ved to naplna vsetky podstaty invazie.. ja, ako clovek, co len prechadzal cez blbe letisko v Dubaji, musel som sa podrobit x kontrolam, nejakym skenerom a 4K 3D fotakom na ksicht... a oni si pridu len tak ? no ...

k masu k taliansku, no zaujimave, ale ake je to maso ? svieckova ci kuracie, ci cervene ? ani u nas nie je lacne maso, ak zabudneme na tesco/ine supermarkety a ideme do kvalitnych obchodov.. 2kilove kura je tiez okolo 10eur.. pricom kolko je tam masa? 1kg? svieckova tiez stoji od 30 do 50, podla dopytu a ponuky.. samozrejme, my mame plat 3-4eur hodina v priemere, kolko ma talian? :) cize az tak cierne to nevidim.. aj ked ano, aj benzin maju extremne drahy, sam som tam bral za 2,1eur za liter pred par rokmi :) plus maju turizmus viac ako my.. podnikatel lahsie preda, kedze je vacsi trh ako u nas.. ale ak uz aj zadlzeny talian sa ma zle, tak neviem kto sa v europe ma dobre :D a to je divne.. otazne je, ci to niekto dokaze porovnat k priemernemu americanovi, ci sa ma dobre a potom sa mi natiska otazka, kto zo zapadneho sveta sa ma dobre? nemame sa my makaci horsie, ako african, co nic nema, ale zije si viacmenej lepsie ?
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"