Syrie

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Syrie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ani ja neverím, ale zjavné vplyvy tu sú. V tejto situácii si všimni ako vyštartovali po Ficovi, ked navrhol, že Slovensko prijme určitý počet sýrskych kresťanov. A prečo kresťanov, prečo nie židov, rozčuluje sa redaktor Sme po pseudonymom Ben Cunnigham. No hádam neurobia z Fica ešte rasistu a antisemitu - okrem toho, že je bývalým komunistom. Áno - slovenskí politici sa konečne aspoň v niečom zhodli a zastupujú svojích voličov. Súhlasím s tým, že ked si môžeme vybrať, tak treba prichýliť hlavne tých, čo tu zapadnú a nezačnú staviať mešity... Nemám nič proti náboženstvu, len mám pocit, že na tomto svete začína umierať príliš veľa ľudí pre náboženské nezhody...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Syrie

Príspevok od používateľa Peter Em »

Istiach napísal:
Ti hikajuci ludia za zvuku sypajucich sa zuvaciek ti pride ako holy fakt? Mne skor ako medialny natlak. Nehovoriac ze to video riesi iba imigracnu politiku v USA a to iba predpokladam z republikanskeho uhlu pohladu. Od holych faktov by clovek cakal minimalne aj druhu stranu mince.
K tomu videu: nemá zmysel o tom zbytočne bľabotať - ide tu o pointu, že migrácia nemôže vyriešiť problém chudoby vo svete, pretože (ako bolo vo videu povedané) keď prijmeš napr. 1 mil. ľudí dajme tomu z 3 mld. ľudí žijúcich v chudobe, je to jedna tritisícina.
Či je to republikánsky pohľad, či pohľad demokratov, alebo marťanov - proste je to tak , bodka, Schluss, Ende.
nemá zmysel sa tu zbytočne vypravdovať. Navyše, obaja si v podstate myslíme to isté, resp. sme za to isté riešenie - to, čo odporúča Austrália.


Celkovo je mi na zvracanie z politikov. Tak USA destabilizujú nejaký región, vtrhnú tam bez mandátu OSN a Obama má potom tú drzosť vyzývať Európu , aby vyriešila krízu s migrantami. Pričom celý ten bordel narobili oni, neskutočné. V Európe je to samozrejme rovnaké. Keď sa pozriem na toho Junckera, mám dosť. Merkelová doteraz pôsobila ešte na pomery európskej politiky ako tak uspokojivo, ale s tými migrantami to je jeden obrovský fail. Naši politici síce v tejto otázke držia spolu, ale neviem si predstaviť, že by ustáli európske vydieranie (napríklad zníženie, alebo odobratie eurofondov). Keďže je pred voľbami a Ficovi ide o preferencie (a veľmi dobre pozná názor slovákov na migrantov), tvári sa husto a má plné ústa rebélie. Keby bolo po voľbách, počúvali by sme od neho, že kvóty sú správne, že sa musíme pridať k našim euróspkym partnerom, že musíme byť euróspki atď atď. Velebnosti jdu blejt...
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Syrie

Príspevok od používateľa Istiach »

Tak ale v syrii je vojna a humanitarna kriza a nielen tam. Syriu uz opustilo asi 10 mil ludi, co je asi polovica obyvatelov. Idu k nam migracne vlny aj odinokial samozrejme a preto je uplne mimo misu ukazovat tu video ktore rozprava o niecom uplne inom. Tj ekonomicka migracia. Nehovoriac o tom, ze si myslim, ze ked niekto je ochotny sa prisposobit krajine do ktorej chce migrovat, ma pravo na to poziadat tam o nejako to vizum a zit tam a pracovat.

Jednoducho to video podla mna nieje ferove a pride mi zavadzajuce v tejto situacii.

Inak minule som cital zaujimavy clanok od Tomasa Sedlacka pod nazvom zapadny strach. Pise tam zhruba toto. Co my na zapade vlastne chceme? Chceme aby sa mala afrika dobre a neumierali tam ludia od chudoby? Ale ako nahle by sa povzniesla z chudoby uz by sme sa zacali paranoidne obavat toho ze nas znicia. Vid Cina.

http://blog.aktualne.cz/blogy/tomas-sed ... emid=25852" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Syrie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To video je o inom, ale všetko má svoj význam. Prinajmenšom ukazuje že skôr, či neskôr môže ísť o stovky miliónov, alebo miliardy ľudí. Hlavne ked zbytok sveta uvidí čo sa stalo toto leto: žiadne kontroly, žiadne preverovania, len sa nahrnieme do EU a oni nás privítajú s otvorenou náručou. Takže nedá sa všetko riešiť tak, že EU prijme každého.
Už teraz by sa mali politici dohodnúť na kvótach. Nie však na takých, že si prerozdelia všetkých čo tu prídu, ale na kvótach, kolko žiadatelov o azyl môže EU každoročne prijať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Syrie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zaujímavé video. Za 7 minút sa dozvieme, že o 5-7 rokov bude Islam najrozšírenejšia viera na svete a o 30-50 rokov už terajšia islamská imigrácia zmení Európu na islamskú. Zaujali ma hlavne štatistiky z Francúzka, Anglicka a Nemecka. Už teraz tvorí v niektorých krajinách EU počet islamských novorodencov až 50% z novonarodených detí.

https://youtu.be/74iYg1SQREo?t=42" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Syrie

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nuz co uz ked sa v Europe krestanom ani ateistom nechce mat deti a hranice su otvorene.

Mozno zmena nezaskodi. Aj Rimska risa sa rozpadla podobnym sposobom a svet sa nezrutil.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Syrie

Príspevok od používateľa Istiach »

JUGGLER napísal:Zaujímavé video. Za 7 minút sa dozvieme, že o 5-7 rokov bude Islam najrozšírenejšia viera na svete a o 30-50 rokov už terajšia islamská imigrácia zmení Európu na islamskú. Zaujali ma hlavne štatistiky z Francúzka, Anglicka a Nemecka. Už teraz tvorí v niektorých krajinách EU počet islamských novorodencov až 50% z novonarodených detí.

https://youtu.be/74iYg1SQREo?t=42" onclick="window.open(this.href);return false;
Kukni si toto video: BBC ho urobila ako reakciu na to tvoje: https://www.youtube.com/watch?v=mINChFxRXQs" onclick="window.open(this.href);return false; (Alebo ak nie priamo na to tvoje, tak na podobne. Obe videa su uvedene v clanku dole)

a precitaj si toto: http://www.priestori.sk/nie-vsetci-mosl ... im-naozaj/" onclick="window.open(this.href);return false;

dokonca je tam aj kratka a zmysluplna diskusia pod clankom.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Syrie

Príspevok od používateľa davoo »

jaroslav80 napísal:Nuz co uz ked sa v Europe krestanom ani ateistom nechce mat deti a hranice su otvorene.

Mozno zmena nezaskodi. Aj Rimska risa sa rozpadla podobnym sposobom a svet sa nezrutil.
Obrázok


To si už zo mňa skutočne musíte robiť dobrý deň tu všetci. Pokiaľ nie je tisíc rokov dark age a úpadku vo všetkom pre teba nezrútenie sveta, tak už fakt neviem... Pozri sa ako sme sa vyvinuli za posledných 40 rokov technologicky (resp. vo všetkom)a predstav si keby dark age nenastala a mali sme o tisíc rokov skôr renesanciu? Len si to skús predstav, skutočne to nie je ťažké, rozprávame sa o 1000 rokov progressu naviac
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Syrie

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal:Nuz co uz ked sa v Europe krestanom ani ateistom nechce mat deti a hranice su otvorene.
Keby sa im len nechcelo mat deti.... oni ich este nenarodene rovno zabijaju... :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Syrie

Príspevok od používateľa davoo »

Istiach napísal:Kukni si toto video: BBC ho urobila ako reakciu na to tvoje: https://www.youtube.com/watch?v=mINChFxRXQs" onclick="window.open(this.href);return false; (Alebo ak nie priamo na to tvoje, tak na podobne. Obe videa su uvedene v clanku dole)

a precitaj si toto: http://www.priestori.sk/nie-vsetci-mosl ... im-naozaj/" onclick="window.open(this.href);return false;

dokonca je tam aj kratka a zmysluplna diskusia pod clankom.
No stále bieli ľudia v eu nedosahujú fertality rate, aby tu vôbec ostali a overall fertility rate pre krajiny sú irelevantné, keďže sú do toho zarátaní aj opálenejší a tí ju vylepšujú... BBC sú zarití lavičáci, to video je tak skreslené ako to čo poslal Juggler. :roll:

tu máte video odo mňa: https://www.youtube.com/watch?v=uA4ydDUsgJU" onclick="window.open(this.href);return false;

Ešte raz opakujem dávať motor do ferrari zo žiguláka nie je najlepšie riešenie a bude tu dark age2. Imigrácia je veľmi veľmi veľmi zlé riešenie. Východní aziati a bieli sa musia začať sakra rýchlo začať množiť to je jediné riešenie. (resp. všetci non-retarded ľudia musia mať 2.1 dieťaťa+... aby som tu zase za rasistu nebol...)

2.1 je break even point pokiaľ nie sú žiadne choroby, vojny etc.

edit: Aha kultúrne obohatenie v Nemecku, samí raketoví inžinier to tam je a laureát nobelovej ceny. :lol: Turci mávajú svojimi vlajkami a proti nim kurdi a to najlepšie na tom, že celé sa to odohráva v Nemecku. :lol: A stačilo len, aby európske ženy roztiahli nohy a porodili pár deti a nečítali tie pičoviny v cosmopolitane o feminizme a kariére manažérky a nemuseli Nemci takéto veci vôbec riešiť.

https://www.youtube.com/watch?v=jlm2YGuKfcg" onclick="window.open(this.href);return false;
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Syrie

Príspevok od používateľa Istiach »

To je jedno ci su bbc lavicaci. Aspon ale uviedli zdroje, nehovoriac o tom ze su stale doverihodnejsi ako nejake random video z youtube. Islo mi poukazat na to, ake bs sa mozu sirit internetom a ludia to nekriticky prijmu. Niekedy ma fascinuje co vsetko koluje netom. Casto rozmyslam ci je za tym strach, trolling, zamer alebo len ludska hlupost. Inak ja sa stotoznujem s jaroslavom. Svet sa nezruti. Dnes tiez neplaceme nad tym kde su Sumeri
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Syrie

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Davoo ... to co sa tu deje poslednych 40 rokov nie je ziaden mega-progres. To je hrajkanie sa s Excelom a s mobilnymi telefonmi/tabletmi.
Skutocny progres bol trebars 1940-1980, kedy sa ludia vyhrabali prakticky z doby pary a doby koni k celosvetovej elektrifikacii, cestam, naftovym motorom, pristali na Mesiaci ... a medzitym este stihli rozbombardovat Europu, polku Ciny a Japonsko a znovu to vystavat.

Oproti nasim starym otcom sme totalne leniva a neschopna generacia.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Syrie

Príspevok od používateľa Peter Em »

Pekne vystihnuté...
http://komentare.hnonline.sk/dnes-pise- ... ili-911364" onclick="window.open(this.href);return false;

Len škoda, že autor to zrejme myslí ironicky.
Naposledy upravil/-a Peter Em v St 16 09, 2015 7:29 pm, upravené celkom 2 krát.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Syrie

Príspevok od používateľa Istiach »

Okrem obmedzenosti autora a myslienok ktore prezentuje to podla mna nic nevystihuje. Od HN by som cakal nieco serioznejsie nez krcmove reci. A dokonca je tam napisane ze je to sucastou tlaceneho vydania. To je uroven noveho casu.

PS: Kukol som si facebookovy profil toho co to pisal a je to myslene ironicky.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Syrie

Príspevok od používateľa Peter Em »

Obmedzený mi skôr príde ten pseudohumanizmus. Neustála obhajoba multikulturalizmu a útočenie na ľudí, ktorí z toho až tak nadšení nie sú.

Ináč k tým utečencom:
Ak som raz utečenec, tak utekám pred hrôzami vojny, utekám z krajiny, aby som si zachránil holý život. Z toho by vyplýva, že by mali byť vďační aj za to, že budú v Turecku, Srbsku, Maďarsku, to je jedno.. Keďže všetci (sorry cca 99%) chcú len Nemecko, alebo Švédsko, príde mi to totálne vychcané.

Na záver dva pekné vety zo Sulíkovho nedávneho článku:

"Myslím, že by sme sa mali prestať tváriť, že stret diametrálne odlišných kultúr nepredstavuje žiaden problém."
a

"Je načase prestať s prehnanou politickou korektnosťou a pozrieť sa pravde do očí."
http://komentare.hnonline.sk/dnes-pise- ... tov-909343" onclick="window.open(this.href);return false;
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Syrie

Príspevok od používateľa Peter Em »

Obmedzený mi skôr príde ten pseudohumanizmus. Neustála obhajoba multikulturalizmu a útočenie na ľudí, ktorí z toho až tak nadšení nie sú.

Ináč k tým utečencom:
Ak som raz utečenec, tak utekám pred hrôzami vojny, utekám z krajiny, aby som si zachránil holý život. Z toho by vyplýva, že by mali byť vďační aj za to, že budú v Turecku, Srbsku, Maďarsku, to je jedno.. Keďže všetci (sorry cca 99%) chcú len Nemecko, alebo Švédsko, príde mi to totálne vychcané.

Na záver dva pekné vety zo Sulíkovho nedávneho článku:

"Myslím, že by sme sa mali prestať tváriť, že stret diametrálne odlišných kultúr nepredstavuje žiaden problém."
a

"Je načase prestať s prehnanou politickou korektnosťou a pozrieť sa pravde do očí."
http://komentare.hnonline.sk/dnes-pise- ... tov-909343" onclick="window.open(this.href);return false;
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Syrie

Príspevok od používateľa Istiach »

Tak urcite kazdy extreme je obmedzeny, s tym sa da suhlasit.

Ale tak treba riesit problem a nie si nadavat a bit sa do prs kto ma pravdu. O to tu vobec predsa nejde. Pri takej zmesici ako EU aj tak bude musiet vzniknut kompromis.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Syrie

Príspevok od používateľa Rokosák »

Syriu niektore zaujmy zrejme chceli rozbit a aj uspesne rozbili. Mozno nie kvoli Syrii samotnej, ale inym geopolitickym cielom.
Ukazalo sa, ze bordel je horsi, nebezpecnejsi, drahsi a vrazednejsi ako hoci aj zly poriadok (system).
To by malo byt vystrahou aj pre nas Slovakov. Nasim nepriatelom je bordel a teda aj lahostajnost voci nemu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Syrie

Príspevok od používateľa Ladis »

Někteří emigranti ze Sýrie jsou tak drzí a vtipní, že by chtěli, aby Angela Merkel je vyzvedla s autobusy v Turecku, Řecku a ''Jugoslávii'', když už Angela Merkel s nimi sympatizuje. Však během roku bude v Německu nových uprchlíků milion a tim bude dosažena hranice bolesti. Když je nějakých živočichů příliš moc, musí dovolit vláda myslivcům odstřel těch živočichů :)
V Německu se skutečně počítá s tím, že během asi dvanácti měsíců přijde 800.000 uprchlíků.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Syrie

Príspevok od používateľa Istiach »

Ladis napísal:Někteří emigranti ze Sýrie jsou tak drzí a vtipní, že by chtěli, aby Angela Merkel je vyzvedla s autobusy v Turecku, Řecku a ''Jugoslávii'', když už Angela Merkel s nimi sympatizuje. Však během roku bude v Německu nových uprchlíků milion a tim bude dosažena hranice bolesti. Když je nějakých živočichů příliš moc, musí dovolit vláda myslivcům odstřel těch živočichů :)
V Německu se skutečně počítá s tím, že během asi dvanácti měsíců přijde 800.000 uprchlíků.
To si pekne hovado ked ich takto dehumanizujes a chces ich strielat.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3823
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Syrie

Príspevok od používateľa osamely chodec »

az ich bude v Nemecku 10% populacie ako mame my na Slovensku Romov potom sa budeme rozpravat o prahu bolesti :)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Syrie

Príspevok od používateľa Ladis »

Tisíce uprchlíků v Čechách
Páni v Bruselu už mají dnes asi vypočítáno, Kolik ze 120.000 uprchlíků musí přijmout na byt Čechy, Slovensko, Maďarsko, Polsko a každá jiná země Evropské Unie. Jenže Německo má k této kvótě asi 800.000 uprchlíků navíc, o které se nebude dělit. Takže když lidnaté Polsko musí přijmout 9000 lidí a Čechy snad 2000 lidí, neni to nic proti těm 800.000 plus dnešní kvóta uprchlíkům v Německu. Myslím, že lidi ze Sýrie v Čechách a na Slovensku nejsou žádní teroristi, ale hodní muslimi a křesťani a budou charakternější a pracovitější než ti cikáni a Vietnamci v Čechách a na Slovensku. Horší by bylo, kdyby Čechy musely vzít na byt 2000 židů z banky Goldman Sachs a nebo z Izraeli.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
ivoL
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Pi 01 11, 2013 9:33 pm

Re: Syrie

Príspevok od používateľa ivoL »

Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Syrie

Príspevok od používateľa Istiach »

Neviem co v tych videach je a ani ich nejdem pozerat, ale uprimne mi povedz. Keby som ti tu dal 4 random videa z youtube, a vsetky by boli o tom aka je migracia skvela vec, a o tom ako nas utecencii idu obohatit.

Veril by si tomu?
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Syrie

Príspevok od používateľa Peter Em »

"Díky" Angela, fakt... Ešte, že ťa tu máme.

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-uprch ... etici.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Aj napriek odporu mnohých členských štátov tu chce silou mocou navoziť tony migrantov. Správa sa, ako keby dostala províziu za každého migranta, ktorého do Európy nasáčkuje.
Ináč, páčil sa mi Sulík, keď bol naposledy diskutovať v Berlíne ( u Anne Will). Moderátorka sa ho pýtala, prečo odmieta povinné kvóty. Jeho odpoveď bola jednoduchá :

" Die Leute wollen es nicht" (ľudia to nechcú)
Aké jednoduché. Ľudia to nechcú a on ako demokrat a politik je povinný rešpektovať vôľu ľudu. Bodka. Vybavené.

Ináč podobne ako Merkelová sa správa Kiska. (občania, vláda, opozícia - teda všetci sú proti kvótam, len on je za). Neskutočne ľutujem, že som ho volil. Keby som vedel čo bude stvárať, nedal by som mu hlas ani za miliardu. Normálne mi začína chýbať Gašparovič (aj napriek tým jeho failom).
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Syrie

Príspevok od používateľa Istiach »

Celkom by ma zaujimalo, coho sa budeme bat po tom, ako pominie imigracna kriza.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Syrie

Príspevok od používateľa Peter Em »

Následkov, ktoré budú plynúť z prítomnosti migrantov.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Syrie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Podstata ISIL vychádza z islamského fundamentalizmu, na ktorého základoch funguje Saudská Arábia. Tá v podstate už celé stáročia existuje ako kalifát. Ale o tom potom...linku dám nabudúce. Teraz pár faktov o tom ako to funguje v Saudskej Arábii. Na videu vidno, že sťatie hlavy na ulici je bežnou praxou... Ešteže majú ropu, takže nekritizovať!

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/mo ... adu-264899" onclick="window.open(this.href);return false;

,,Dokument sa v prísnom utajení natáčal šesť mesiacov; vedľa saudskoarabských aktivistov sa na ňom podieľali britské komerčné televízie ITV a niekoľko amerických televízií. ...britský denník a poukazuje na masívne šírenie nenávisti v tunajších mešitách. Nenávisti sa učia aj deti v školách. Istý 14-ročný chlapec na kameru hovorí, že by mali byť kresťania do jedného vyhubení,,

Ako Daily Mail uvádza, v Saudskej Arábii môže mať najmenšia kritika vládnuceho režimu za následok bičovanie či dlhé obdobie odňatia slobody. „Ako tvorcovia dokumentu zmieňujú, v krajine sa v priemere koná jedna verejná poprava denne. Na dodržiavanie poriadku dohliada náboženská polícia, ktorá neustále obchádza v uliciach a nákupných centrách. Rúhanie sa trestá ukameňovaním, krádeže amputáciou končatiny. Za urážku islamu môže byť človek odsúdený na desať rokov väzenia alebo tisícke rán bičom,“ informuje Daily Mail s tým, že svet o týchto krutostiach veľa nevie, lebo novinári nemajú možnosť v krajine slobodne natáčať.,,
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Syrie

Príspevok od používateľa Istiach »

Treba do SA vyviest demokraciu a slobodu...pockat, to predsa nechceme, ci chceme? Teda, co vlastne chceme?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Syrie

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Alebo by slovenske expedicne sily mohli Saudom zaviest slobodu a solidaritu pripadne im ukazat nejaky iny smer.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Syrie

Príspevok od používateľa Rokosák »

Juggler, ako obycajne, Tvoje fakty su v poriadku. Aj v tomto pripade ohladne situacie v Saudskej Arabii. Moja otazka je, ci represivne opatrenia vratane vrazd a poprav su vysledkom:
1. nabozenstva - kvoli comu sa tradicne vrazdi uz tisicrocia
2. kvoli rope - co je povazovane za prijatelne
3. kvoli peniazom - co sice nie je prijatelne, ale kvoli nim su ludia obcas ochotni zavrazdit aj vlastnu staru mater.
Pripadne vsetky vyse uvedene dovody a aj dalsie.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"