VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

Ahojte priatelia demokracie.

dávam Vám do pozornosti pár zaujímavostí ohľadne blížiacich sa volieb do Európskeho parlamentu ktoré sa uskutočnia už na budúcu sobotu a to

24.5.2014 v čase od 7:00 do 22:00

na výber máme 29 prevažne známych strán z ktorých budeme vyberať len jednu stranu ktorej chceme dať svoj hlas.

vo vybranej strane máme ešte možnosť zakrúžkovaním poradového čísla kandidáta odovzdať svoj prednostný hlas jednému alebo maximálne dvom sympatizujúcim kandidátom.


asi najzaujímavejší zoznam kandidátov je na listine číslo 1 (zoskupenie NOVA, KDS, OKS)

KDH, SMER, OĽaNO, SDKU aj Most Hid klasika. v SDKU ma zaujal náš primátor na 5 mieste a to že už nekandiduje Peter Šťastný, tiež Zsolt Šimon na čele kandidátky Mostu Hid.

zaujímavé je tiež zloženie kandidátky SAS kde je na tretom mieste sám pán Richard Sulík.

no najväščia pecka určite je kandidátka číslo 15 a to strana Kresťanská slovenská národná strana ktorej lídrom je, no kto iný ako sám "najvyšší" Ing. Ján Slota - žívnostník :roll: :roll: :roll:

dúfam že som Vás aspoň trochu nabudil preštudovať si jednotlivé strany a ich kandidátov a tiež že sa nebudete hambiť ísť v sobotu voliť!!!

ĎAKUJEM
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa Coudy »

Ja som myslel, že voliť nepôjdem, ale upútal má Oto Žarnay, vyhodený učiteľ na kandidátke oľano. Takže on.

http://www.eurokandidatka.sk/kandidati/oto-zarnay/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.spajamestatocnych.sk/statocni/oto-zarnay/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa Pette »

inak, kto este nezachytil, takto dobre to maju vymyslene a premyslene Sulik a Sulik.

http://www.youtube.com/watch?v=D53XsifMgco" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

nie som volič SAS ale VEĽKÉ SKLAMANIE pán Sulík

keby povedal že JASNÉ vzdáme sa... a MY budeme navrhovať zmenu v odmeňovaní, tak im možno dám aj ja svoj hlas, no po tomto je definitívne koniec SAS!

a to mali veľkú šancu, lebo ich podporuje aj Rado Prochadzka - pre tieto voľby :(
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Pocujte, prezradte mi prosim ako si vy predstavujete transparentne financovanie politickej strany a co si myslite, z coho zije taky poslanec.
Pytam sa len preto, ci ste sa nad tym niekedy zamysleli, ci si uvedomujete ako neskutocne tupa bola otazka tej redaktorky a ci chapete ake lacne a populisticke by bolo na plnu hubu povedat ano vzdavame sa benefitov, platov atd.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Sulík rozbil vládu kvôli svojmu postoju k EU. Podrazil Radičovú. Vďaka nemu si Slovensko znova ,,užíva,, bolševika a vládu jednej strany. A teraz sa Sulík ako euroskeptik pchá do europarlamentu?
Polovica tých čo sa teraz vyrojili a tlačia sa do Bruselu to robia len kvôli prachom. Bohovská taktika od Sulíka tváriť sa, že 10 000 € je v europarlamente veľa peňazí. Ked má poslanec na Slovensku zhruba 4 násobok priemerného platu ( 3500€) a Sulíkovi to nevadí, tak prečo mu vadí 10 000 € v Bruseli, ked je to zhruba 4 násobok platu v EU?

Peter: Dobrá redaktorka. Pýtala sa konkrétne. A to politici nemajú radi, lebo sú zvyknutí na frázy. Sulík je majster fráz..2 x tam musel zastúpiť Nicholsonovú, lebo sa nechytala...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Juggler, aj ty?
To je velky omyl, ze vdaka Sulikovi tu mame bolsevika. Po pade vlady mohli zostavit mensinovu vladu, ktoru by SaS velmi rado podporila. A co urobili ti parchanti? KDH, SDKU, Most .. za 10 minut boli s Ficom dohodnuti na predcasnych volbach. Tak kto moze za bolsevika? Radicova spojila hlasovanie s vyslovenim dovery vlade, pricom este den predtym povedala, ze to neurobi. Cela ta fraska s eurovalom bol voci SaS cisty podraz a jedinym cielom bolo odstavenie SaS. SaS praveze stalo za Radicovou este aj ked ju vlastny podrazali.

Nevadi ani tak 10 000 v Bruseli ako napr. to, ze europoslanci sa rano zapisuju na prezencky len aby dostali diety a hned utekaju na lietadlo domov a dalej taketo chutovecky:

Europoslanci v rokoch 2012-2013 minuli 10 miliónov na 160 ciest s cieľom „zisťovať fakty“. Záhadné je, že fakty zisťovali prevažne v krajinách oplývajúcimi slnkom a plážami. Najčastejšou destináciou bol Cyprus, po ňom nasledovali krajiny Afriky a Ázie, ako Togo či Maurícius. Skrátka neprišiel ani Pacifik. http://eurokriza.sk/2014/05/velky-plan- ... 19-202014/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja to vidím ináč. Sulík arogantne rozohral svoju hru na Fica a dopredu sa mu vysmieval...
A dopadlo to akože ináč... typicky slovensky....kto druhému jamu kope... a Sulík do nej spadol. Zelenáč...

Ale o to neide..je to len môj názor. Nechcem sa vypravdovať...viem že si v SaS.

Ja som Sulíka volil. A strašne ma sklamal. Nechcem ho už vidieť v politike...

P.S. Súhlasím, že EU má problémy. Aj s byrokraciou, aj s míňaním peňazí. Ale nemyslím si, že zrovna to je teraz náš hlavný problém, pre ktorý by sme mali voliť Sulíka do Bruselu.

Mimochodom, ked vidím, čo stvára Putin a ako to môže dopadnúť...som strašne rád, že sme v EU a v NATO.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa Pette »

Naspat k volbam - fakt tazka matematika, koho podporit, lebo kruzky mozu sice posunut niekoho hore, ale nemusia - a moze sa ist podla poradia. a kazda strana tam ma naslapne miny v podobe pregrciavacov profesionalov, ktori sa tesia na teple miestecko v dalekej cudzine.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

naozaj nieje to jednoduché si vybrať aspoň pre mňa.

škoda SAS ale už som napísal že prečo nie, z tradície by som ešte mohol podporiť KDH ale čo teraz vyvádzajú ich tak tiež posiela do politického dôchodku, jediný kandidát (ktorého aj osobne poznám a viem že je dobrý politik) je náš primátor len tiež neštastne na kandidátke ďalšieho hrobára SDKU.

no ostáva mi už len SMER :roll:
Naposledy upravil/-a rabdo v Po 19 05, 2014 9:04 am, upravené celkom 2 krát.
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

som žartoval
:lol: :lol: :lol:
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

toto je myslim celkom slusne citanie. A dobre video.
http://www.eurovolby2014.sk/eurovolby-2 ... a-na-nich/" onclick="window.open(this.href);return false;

kludne skritizujte
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

No do eurovolieb SAS jednoznacne, ale v parlamentntnych asi Siet. Tazko povedat

INak tiez nesuhlasim s tym ze Sulik je ten co potopil Radicovej vladu. Ta vlada nemala absolutne ziadnu sudrznost, a moze za to aj SAS, ale nie vylucne SAS, tak ako to niektori radi prezentuju.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

dohlasovené a takto to dopadlo:

Maroš Šefčovič (Smer)
Monika Flašíková Beňová (Smer)
Boris Zala (Smer)
Vladimír Maňka (Smer)

Anna Záborská (KDH)
Miroslav Mikolášik (KDH)

Ivan Štefanec (SDKÚ)
Eduard Kukan (SDKÚ)

Branislav Škripek (OĽaNO)

József Nagy (Most)

Richard Sulík (SaS)

Pál Csáky (SMK)

Jana Žitňanská (Nova)

ďakujem všetkým za účasť. 8)
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa Pette »

ta ucast je tragedia, fakt sa mame tak dobre, ze az drviva vacsina ignoruje.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa Ladis »

Obrázok Foto : Bernd Posselt - CSU

Bernd Posselt a jeho děda Oliver Hardy jsou mí kamarádi.

Obrázok Foto : Oliver Hardy
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Slovaci su zvyknuti tisic rokov vzdavat sa bez boja. Preckali sme tak Madarov, Turkov, Rakusanov, Napoleona, Hitlerovcov, ZSSR... Preckame asi aj EU, USA a podobne zoskupenia.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa Rado »

Pette napísal:ta ucast je tragedia, fakt sa mame tak dobre, ze az drviva vacsina ignoruje.
Účasť odráža silu našich poslancov. V EP máme 1,6% to ako keby sme ani nič nemali. Aj tých 13% voličov rozdelilo kreslá tak, ako by ich rozdelilo 40%. Posun by bol možno v jednej pozícii. Absolútne nezaujímavé. Na Slovensku je to o tom, komu dáme možnosť brať 6 litrov mesačne. Alebo snáď niekto počul o predchádzajúcich europoslancoch?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa Rokosák »

Silu nasich poslancov v EP treba porovnat so silou nasich poslacov v NR SR. NR SR rozhoduje zhruba o osude 1% obyvatelstva EU. Zalezi vsak aj na aktivite jednotlivych poslancov.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Rado, pevne verim, ze o 4 roky, ci na kolko maju ten mandat, povies cosi ine
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa Rado »

Peter, na 99% nie. Sulík je 1/766. To je nič. Momentálne mám v sebe viac promile ako Sulík v EP. :D Mal silnejšiu pozíciu v predchádzajúcom volebnom období a h...o dokázal. Teraz je jeho pozícia horšia a mal by som niečo očakávať? Sorry obchodujem čo mi trh prinesie a to zo mňa spravilo realistu. Ideály už v sebe nenosím. Ale dúfam, že ty máš pravdu a ja som mimo.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa Pette »

To, ze si Sulik kupil za 200 000 eur (priznanych, z dani ludi, ktore dostala sas ako volebny prispevok) miesto v europarlamente je najvacsou tragediou tychto volieb. Na druhej strane aj vyhrou, lebo sa ho zbavime a 2016 volby dostane Sas tych 2,2 percenta, ktore im prinalezia. Je ale fascinujuce, ako partia s touto osobou na cele znicila na 10 rokov politicku scenu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pette napísal:To, ze si Sulik kupil za 200 000 eur (priznanych, z dani ludi, ktore dostala sas ako volebny prispevok) miesto v europarlamente je najvacsou tragediou tychto volieb. Na druhej strane aj vyhrou, lebo sa ho zbavime a 2016 volby dostane Sas tych 2,2 percenta, ktore im prinalezia. Je ale fascinujuce, ako partia s touto osobou na cele znicila na 10 rokov politicku scenu.
Nezbavíme: „Teší ma, že mi voliči túto dôveru dali. Nemám najmenšiu obavu, že by to nejak poškodilo SaS. Dnes som predsedom strany a poslancom v Národnej rade SR, ktorá má 76 rokovacích dní. Po novom budem predsedom strany a poslancom v europarlamente, ktorý má 60 rokovacích dní. Preto nemám obavu, že by som nestíhal obidve tieto funkcie,“ poznamenal Sulík. Vyhlásil, že do Bruselu sa určite neodsťahuje. Bude tam lietať.

Ale verím, že SaS podobne ako ANO, SOP skončí na smetisku dejín. Proste že sa do parlamentu už nedostanú. Prežije len Sulík - euroskeptik v europarlamente. Ďalší kapitán potápajúcej lode ktorý si zachránil kožu...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

Pette napísal:To, ze si Sulik kupil za 200 000 eur (priznanych, z dani ludi, ktore dostala sas ako volebny prispevok) miesto v europarlamente je najvacsou tragediou tychto volieb. Na druhej strane aj vyhrou, lebo sa ho zbavime a 2016 volby dostane Sas tych 2,2 percenta, ktore im prinalezia. Je ale fascinujuce, ako partia s touto osobou na cele znicila na 10 rokov politicku scenu.
A cim prosim ta znicila SAS na 10 rokov politicku scenu?
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa Pette »

Istiach - tym, ze je tu opat Fico, predcasne, tym, ze Sulik chodi na audiencie ku Kocnerovi, o ktorom kazdy s IQ viac ako 50 vie, co je zac.... tym, ze svojim egom a svojou neschopnostou odist, aj ked ho realne voli malicko ludi bude pustat do obehu jeho reci a povazovat sa za genialneho, aj ked realita od 2010 ukazala, ze je opak.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

Heh takze pred Sulikom sme boli krajina kde bol kazdy politik cisty ako lalia? Lebo podlatoho co pises to tak vyznieva. Sulik to pokaslal s kocnerom to je fakt. Ale vsetko ostatne je na Slovensku politicku scenu z jeho strany standard. Ak nechce odist, tak moze uskodit maximalne SASke ale nie politickej scene ako takej. Preto sa mi zdali tvoje slova o tom ako znicil politicku scenu na celu dekadu dost mimo.

PS: este ma tak napadlo, ze to paktovanie sa s kocnerom bolo tiez celkom standardne na Slovenske pomery, vid Pociatka na jachte J&T :)
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa Pette »

Istiach - jasne, ak zacnes hovorit o standarde, precitaj si kecy Sulika od zalozenia SaS, ako on je cisty, ako vsetko zlepsi a ako on ide presadzovat slobodu a solidaritu. Takze ano, ak ho chces porovnavat s detmi prislusnikov STB a meciarovskymi privatizermi, potom nech sa paci, poloz mu este aj cerveny koberec.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

O to mi ani tak nejde, velebit sulika, skor by ma uprimne zaujimalo preco tolkym ludom lezi v zaludku. Alebo ze by to bol len moj pocit?

Preto som aj reagoval na tvoj prispevok. Chcel som vediet co take urobil ze zdegeneroval nasu politicku scenu...ak sa vobec nieco take este da
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa Pette »

Istiach - pamatas si tu naladu pred volbami 2010? ako sa islo naplne po zmene, prerusit fico+meciar+slota vladu, ako sa to podarilo a prisla pravicova koalicia? Sulik svojim konanim znevazil a sundal, znicil toto vypatie ludi. A to sa neodpusta. Nema co na politickej scene robit a ako vravim, je tragedia, ze moze sirit svoje ego a atmosferu dalej.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pette napísal:Istiach - pamatas si tu naladu pred volbami 2010? ako sa islo naplne po zmene, prerusit fico+meciar+slota vladu, ako sa to podarilo a prisla pravicova koalicia? Sulik svojim konanim znevazil a sundal, znicil toto vypatie ludi. A to sa neodpusta. Nema co na politickej scene robit a ako vravim, je tragedia, ze moze sirit svoje ego a atmosferu dalej.
Presne tak. Súhlasím.
A keď to všetko dodrbal a ostal bez partnerov na spoluprácu, tak mal aspoň odstúpiť a zachrániť stranu v ktorej ostalo zopár schopných jedincov... Ani to nedokázal. A už ked šiel hlavou proti múru ( hlasovanie proti eurovalu ) a postavil svoj populizmus na euroskepticizme, tak prečo sa ten človek o 2 roky nato pchá do europarlamentu? Je mi z neho na zvracanie...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa Rokosák »

Nezaujem pospoliteho ludu a neschopnost politickych elit nam priniesla tento vysledok: madarska strana FIDESZ (Orban) ma viac hlasov ako Slovensko (toto zmenit nie je v nasich silach), ale JOBBIK ma presne tolko poslancov ako "vitazny"SMER.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Pette napísal:Istiach - pamatas si tu naladu pred volbami 2010? ako sa islo naplne po zmene, prerusit fico+meciar+slota vladu, ako sa to podarilo a prisla pravicova koalicia? Sulik svojim konanim znevazil a sundal, znicil toto vypatie ludi. A to sa neodpusta. Nema co na politickej scene robit a ako vravim, je tragedia, ze moze sirit svoje ego a atmosferu dalej.
Pette, druhykrat priama otazka, tak pevne verim, ze sa uz dockam aj rovnako priamej odpovede: Preco po pade vlady SDKU+KDH+Most neurobili mensinovu vladu s podporou SaS ale za 10 minut boli dohodnuty s Ficom na predcasnych volbach a pustili ho k moci?

a toto som si pozical z jednej diskusie:
Futbalu u nás rozumie každý. preto to vysvetlím futbalovou terminológiou:
SaS malo v rukách loptu (euroval) a dva roky vysvetľovalo, že ju odkopne do autu. Minútu pred pokutovým kopom (hlasovaním), preniesol tréner (Radičová) po dohode s realizačným teamom (koalícia) bránku, do dráhy lopty. Zaznela píšťalka a SaS odkoplo loptu avízovaným smerom, načo tréner aj realizačný team začali obviňovať hráča, ktorý odkopol loptu presne tým smerom, ktorý oznamoval ešte pred zahájením ligovej sezóny, že je vinný za vlastný gól...
Pette, Juggler, Vase nasranie na Sulika je dosledkom Vasej frustracie z Fica. Keby ste si pripustili co Vam tu pisem, doslo by Vam ake je to iracionalne.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa jogo »

V 2008 som bol nahnevany, ze zavadzame Euro, lebo Skk nam krasne posilovala a nase platy rychlo rastli ratane v Eurach.
V 2009 som uz nevedel, ci neni lepsie, ze mame Euro, ked CZK prudko oslabila.
V 2010, ked sme platili dlhy Grekov, som si vravel, ze cert nam bol dlzny to Euro.
Teraz v 2014, ked musime umelo oslabovat Euro a Cesi devalvovali, si vravim, ze som sa mylil, ked som nechcel podporit Euroval a vo volbach podporoval strany,ktore boli proti nemu.
Ktovie co bude o par rokov...nastastie sukromne financie si spravujem "tradersky" a ak s v svojom usudku mylim, SL ma ochrani.
Nechcel by som byt v roli politika-ekonoma, ktory sa musi rozhodnut a nemoze pouzit SL, ako to bolo v pripade Eurovalu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa Pette »

peter.cmorej - vnimam to na zaklade faktov a tie su take, ze si treba pozriet vysledky hlasovania parlamentu a tam najdes mena ludi z SaS medzi tymi, co nevyslovili doveru vlade. To je cele.

Viem, ze si clen SaS a proste to nemozes vnimat inak. Dolezite ale budu opat fakty, a to pocet hlasov, ktore dostane SaS v parlamentnych volbach 2016. Moj odhad je 3,6 percenta a ak sa tak stane, bude to vysledok ich cinov. Tak ako bolo to tesne dostanie sa do parlamentu v 2012 - kde ziskali 5,88 percenta, teda za dva roky a VYSLEDKOM ich politiky a cinov bola strata 6,26 percenta volicskych hlasov, teda pad na menej ako polovicu za dva roky. (12,15 vs 5,88).

P.S. k mensinovej vlade - to mas ako uzatvarat nove manzelstvo so zenou, ktora 10 minut dozadu spasovala s tvojim susedom popri podpisovani rozvodu.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: VOĽBY do Európskeho parlamentu 2014

Príspevok od používateľa slimak »

Fakt by ma nezaujimalo koho chces volit. SDKU? OK - to sa este da - ale ak nie -ma odpoved ani nezaujima. To musi byt zabava.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"