Deti, poistenie, rodičia - môžeme si dovoliť mať deti?

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Deti, poistenie, rodičia - môžeme si dovoliť mať deti?

Príspevok od používateľa Bebe »

..poistenie smrti u dietata ma taky isty vyznam ako u ziaka a studenta. A to vykrytie nakladov spojenych s pohrebom. Cize suma 100 000 je idealna..
Poistite mi prosím dieťa, lebo keď zomrie, budem ho musieť pochovať a to niečo stojí. Takže, keby náhodou naozaj zomrelo, dostanem 100tis. a naviac ušetrím na jeho strave, oblečení, vzdelaní a hračkách.. koľkože to je? No, to je ročne pekná kôpka peňazí, čo ma ten parchant stojí. Čo by za to mohlo všetko byť... ?

Takto asi by som mal uvažovať? Nie, ďakujem. (Viem Martin, že ty si to takto nemyslel, a že je to stavom v spoločnosti, ale len začať takto uvažovať je choré.)

Základné náklady za zmarený detský život by mal hradiť štát z daní. Rodičia v dobrej viere chceli vychovať nového poplatníka, ale stalo sa neštastie. Nechať náklady iba na rodičoch je nemorálne. Legislatívci by sa mali zamyslieť. Nechať rodičov poisťovať si deti je hnus.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

test

Príspevok od používateľa jonatanus »

Nechať rodičov poisťovať si deti je hnus.
poistovat si deti na smrt je urcite odveci to suhlasim a ak niekdo neni schopny zabezpecit poherb dietatu, neviem si dost dobre predstavit jak ho dokaze uzivit..
Základné náklady za zmarený detský život by mal hradiť štát z daní. Rodičia v dobrej viere chceli vychovať nového poplatníka, ale stalo sa neštastie. Nechať náklady iba na rodičoch je nemorálne. Legislatívci by sa mali zamyslieť.
stymto zasadne nesuhlasim. bebe ty poznas niekoho, kdo chce mat dieta preto, aby pomohol spolocnosti tym, ze bude casom platit dane statu? povedz mi aku racionalnu motivaciu maju ludia mat deti...
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Akú život.poistku si vybrať

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

jonatanus napísal: poistovat si deti na smrt je urcite odveci to suhlasim a ak niekdo neni schopny zabezpecit poherb dietatu, neviem si dost dobre predstavit jak ho dokaze uzivit..
Poviem Ti to takto, moji rodicia ma zivili a ziavia aj moju sestru, nic nam nechybalo, mali sme vsetko co deti mat maju, ale keby niekto z nas zomrel, 100 000 by nemali, museli by si pozicat. Staci?


Bebe, suhlasim, ale je to poistenie keby cosi, ako kazde ine, tak preco ho nevyuzit...
Obrázok
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Akú život.poistku si vybrať

Príspevok od používateľa jonatanus »

Martinisko.eu napísal:100 000 by nemali
neexistuje lacnejsi pohreb jak 100tisic?
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Akú život.poistku si vybrať

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Cca 15 tisic obrat s truhlou muzikantami a vencami, cca 20 000 jama, cca 10 000 truhla, cca 20 - 50 000 kamen. Cize aj keby ako kolvek kto setril,tak to asi pod 50 nespravi, a ked ide do rodiny 30-40 000 mesacne a ziju na doraz, tazko 50 - 100 000 naskrabu zo dna na den. Preco si to za 20sk mesacne nepripoistit, ze keby nahodou...
Obrázok
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Akú život.poistku si vybrať

Príspevok od používateľa jonatanus »

Martinisko.eu napísal:Cca 15 tisic obrat s truhlou muzikantami a vencami, cca 20 000 jama, cca 10 000 truhla, cca 20 - 50 000 kamen. Cize aj keby ako kolvek kto setril,tak to asi pod 50 nespravi, a ked ide do rodiny 30-40 000 mesacne a ziju na doraz, tazko 50 - 100 000 naskrabu zo dna na den. Preco si to za 20sk mesacne nepripoistit, ze keby nahodou...
ak by som zil od vyplaty k vyplate a nemal ani par tisicovu rezervu, rozhodne by som si deti dovolit nemohol, pripadalo by mi to nezodpovedne.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Akú život.poistku si vybrať

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

OK, vidim, ze mame iny pohlad na svet, nejdem sa hadat... :)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Akú život.poistku si vybrať

Príspevok od používateľa filip glasa »

jonatanus napísal: by som si deti dovolit nemohol, pripadalo by mi to nezodpovedne.
To už nie je debata o poistkách. Ale ak by takto ľudia uvažovali, tak tu dnes asi ani nie sme. Vždy sa dá uskromniť ak človek chce vychovať deti.
Problém je v tom, že si neviem predstaviť, že máme kvôli deťom žiť skromnejšie. Tak si povieme, že si to nemôžeme dovoliť kvôli vlastnej pohodlnosti.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Akú život.poistku si vybrať

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:Ale ak by takto ľudia uvažovali, tak tu dnes asi ani nie sme.
no neviem ako ty, ale ja by som sa nezastrelil keby som sa nenarodil a sice platim dane ( :x ) ale verim ze svet by sa koli mne nezrutil :lol:
Problém je v tom, že si neviem predstaviť, že máme kvôli deťom žiť skromnejšie. Tak si povieme, že si to nemôžeme dovoliť kvôli vlastnej pohodlnosti.
:?: ty poznas niekoho kdo ma deti nie-koli-vlastnej-pohodlnosti, ale ako dobrovolene utrpenie? ze nechcem sice deti, ale racej ich budem mat aby som zachranil nasu vymierajucu spolocnost?

mat deti je snad zodpovednost a je to zodpovednost rodicou, nie statu (pokial su vsetci zdravi). ak ma niekdo plno deti a nema penaze a te deti mu zobere socialka a oni skoncia v deckom domove, to je akoze spravne? ci je nepredstavitelne, ked zije rodina od vyplaty k vyplate aby jeden rodic prisiel o pracu (aj na kratku dobu) a je problem?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Akú život.poistku si vybrať

Príspevok od používateľa filip glasa »

O tom dobrovoľnom utrpení píšeš ty. Ja hovorím o tom, že ak by ľudia merali rodičovstvo len peniazmi, nemali by deti vôbec.
Deti v domove nie sú preto, že sú z chodobných rodín, ale preto že sú z nezodpovedných rodín. Chudoba nijako nevylučuje zodpovednosť. Skús túto myšlienku predniesť ľudom pochádzajúcim z chudbných rodín.

PS - ďalej to už nerozoberajme v tejto téme.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Akú život.poistku si vybrať

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal: Ja hovorím o tom, že ak by ľudia merali rodičovstvo len peniazmi, nemali by deti vôbec.
1. nemeram rodicovstvo len peniazmi
2. a keby te deti nemali - co tak strasneho by sa stalo?
Deti v domove nie sú preto, že sú z chodobných rodín, ale preto že sú z nezodpovedných rodín.
ak by mali deti bezdomovci, je to zodpovedne alebo ne? dufam ze ne.
a mozno preteba je rodina od vyplaty-k-vyplate z dvoma detmi zodpovedna, podla mna ne. to nema nic splocne s "merali rodičovstvo len peniazmi"...
PS - ďalej to už nerozoberajme v tejto téme.
treba odseknut a presunut..
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Akú život.poistku si vybrať

Príspevok od používateľa filip glasa »

jonatanus napísal:treba odseknut a presunut..
chcel som tým povedať, že sa mi nechce stále rozdeľovať témy len preto, že sa zakecávame off topic. Nie že by to bol teraz problém, len aby podobných situácií nepribúdalo. Inak dostaneš úlohu moderátora :twisted:
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Deti, poistenie, rodičia - môžeme si dovoliť mať deti?

Príspevok od používateľa Bebe »

Pekne ste to tu rozpísali, ale ja sa skúsim tošku vrátiť k téme.
Rodičia v dobrej viere chceli vychovať nového poplatníka,
som myslel asi tak, že žijeme v spoločnosti, ktorá je závislá na ekonomike. Rodina, či jednotlivec je ekonomická jednotka spoločnosti. Ak mám dieťa (pohnútky nechám stranou), vychovávam ho pre to, aby našiel uplatnenie, aby využil svoje nadanie a talent, aby bol prospešný celej spoločnosti a pritom bol ešte sám štastný a spokojný. Tým sa stane zároveň aj daňovým poplatníkom, ale nikto predsa takto neuvažuje pred rozhodnutím mať, či nemať. A nemal by uvažovať ani či si ho môže, alebo nemôže dovoliť. Dobrá spoločnosť si nájde spôsob, ako sa postarať o všetky narodené deti. Deti sú veľmi skromné a k svojmu zdravému vývynu nepotrebujú veľa. Nepotrebudú play-station, tenisky a tričko adidas, ani motorovú štvorkolku. Nepotrebujú, aby sa rodičia kôli nim uskromňovali, či si niečo odopierali. Určite potrebujú lásku, zdravé sebavedomie, pocit užitočnosti, dobré vzdelanie, všetko veci, ktoré sú (okrem vzdelania) zadarmo a nevymenoval som ich zďaleka všetky. Zodpovednosť rodiča je iba v tom, aby si zvážil, či chce, alebo je schopný dať svojmu dieťaťu všetky tie veci, ktoré su zadarmo.
..ale je to poistenie keby cosi, ako kazde ine, tak preco ho nevyuzit...
Poistenie "keby čosi" chápem tak, že ak už raz čosi nadobudnem (čo sa dá kúpiť), poistím si to. Ak sa niečo stane, nebudem musieť začínať odznovu, ale kúpim si to z plnenia poisťovne. Druhé dieťa si nekúpim. Je to sprosté využitie prirodzenej ľudskej vlastnosti, ktorá sa nazáva strach zo straty. V tomto prípade strach zo straty milovaného človeka plus strach z finančnej straty. Je to hnus. A nejde o 20Sk.

A prečo to nevyužiť? Keď na Vás zakýva suseda v negližé, keď je manželka už v práci a vy máte ešte polhodinku času? Bol by to sex ako každý iný? Alebo možno aj niečím výnimočný. Ale to sme opäť zas niekde inde.. :)
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Deti, poistenie, rodičia - môžeme si dovoliť mať deti?

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Bebe napísal: A prečo to nevyužiť? Keď na Vás zakýva suseda v negližé, keď je manželka už v práci a vy máte ešte polhodinku času? Bol by to sex ako každý iný? Alebo možno aj niečím výnimočný.
Toto uz nechapem, co ma spolocne s poistenim dietata, ale nevadi :D
Chalani, nechajme to tak, v tomto sa proste nezhdneme, Jonatanusovi sa to hnusi, Bebe mysli na sex so susedou, ja by som dieta poistil, bude lepsie, ked zmenime temu :lol:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Deti, poistenie, rodičia - môžeme si dovoliť mať deti?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Martinisko.eu napísal:bude lepsie, ked zmenime temu
ja by som bol rád, keby sme sa už konečne dostali k tomu stretnutiu. Najprv ste mali, s Jonatanusom na čele, všetci veľké reči a zrazu nikto nemá záujem :D

takže sem sa zapíšte:
http://ako-investovat.sk/viewtopic.php?f=2&t=420
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Deti, poistenie, rodičia - môžeme si dovoliť mať deti?

Príspevok od používateľa Bebe »

Táto téma existuje 1deň a už ju zas chcete zmeniť?

.. a čo má spoločné stretnutie s poistením dieťaťa..

..keď sme už v off topic, priznávam, že myslím na sex so susedou, zatiaľ sa však žiadna čo by "stála za hriech" neprisťahovala.. :)
Chalani, nechajme to tak, v tomto sa proste nezhdneme
Martin, keby sme sa zhodli, tak o tom nemusíme diskutovať. Ja som rád, že poskytuješ poistenie, ktoré si ľudia kupujú, veď na to produkty sú. Ani mi nevadí, či s tým máš, či nemáš problém, preto Ťa nebudem mať menej rád. Je to Tvoja profesia myslím, že si ju robíš moc dobre a nemal by si do nej zanášať osobné postoje k jednotlivým veciam, ale snažiť sa byť nestranný, čo sa Ti zrejme aj darí. Mne je iba ľúto, že si to ľudia kupujú, ale nečudujem sa. Veď rovnako si ľudia kupujú aj iné veci, ktoré im očividne škodia, ale to je už naozaj iná téma. Túto tému teda nechajte tak, možno sa k nej ešte niekto vyjadrí, či prinesie niečo nového. Ktohovie, aký na to majú názor ženy investorky, ktoré toto fórum sledujú? Osobne si myslím, že u nich je strach zo straty dieťaťa ešte silnejší, takže sa zrejme nenájde jediná, ktorá by svoje dieťa nepoistila, už iba z emocionálneho princípu.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Deti, poistenie, rodičia - môžeme si dovoliť mať deti?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Bebe, stretnutie je v inej téme. Nemyslel, som, že by sme to mali rozoberať tu. Veď to asi vieš.

Každý si kupuje zbytočnosti, tak prečo nie aj poistenie. Ono to niekedy môže mať význam a niekedy nie, poradca bude samozrjeme inklinovať viac k áno.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Deti, poistenie, rodičia - môžeme si dovoliť mať deti?

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Bebe dakujem.

Poviem Ti takto, rodicia maju jemne skresleny pohlad na vec, volaju si ma hned po narodeni dietata s tym, ze chcu poistit dieta, aby malo peniaze na skolu :D Cize ja tam nepotrebujem predavat poistenie, poradim im setrenie s pripojistenim, 90% je to 500sk setrenie a 50sk poistenie, tych 50sk je si myslim zanedbatelnych... Mozme diskutovat, kolko len chces :) Trvale nasledky vykryt treba, preto ze ak dieta bude mat vazne zranenie, uz sa nikdy nezamestna. Netreba vsak vykryvat lahke zranenia, ako napr. zlomeniny, naco ma dostat dieta peniaze za zlomeninu? Ono nepotrebuje vykryt stratu prijmu ako dospely clovek, ziaden prijem nema. No a smrt? Poistenie smrti stoji cca 5-10sk, to su dve cigarety mesacne, alebo jedna zmrzlinka, preco to na zmluvu nedat? Nie na kseft, ale na zmiernenie nakladov s pohrebom, ako som uz spominal.

Su nejake namietky? :D
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Deti, poistenie, rodičia - môžeme si dovoliť mať deti?

Príspevok od používateľa filip glasa »

naco ma dostat dieta peniaze za zlomeninu?
počul som už aj taký názor, že aby mal rodič vykrytý výpadok príjmu pri chodení po doktoroch a opatrovaní diaťaťa.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Deti, poistenie, rodičia - môžeme si dovoliť mať deti?

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Zaujomavy pohlad... Vo vacsine su to sice len dva dni, ked ides prvy krat k doktorovi a na kontrolu. Ale samozrejme, moze sa stat, ze rodic musi byt doma s dietatom... Takze ano, suhlasim, moze to sluzit aj na vykrytie prijmu rodica...
Obrázok
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Deti, poistenie, rodičia - môžeme si dovoliť mať deti?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

"cca 20 000 jama"

600eur jama? to by som, seriozne, vykopal sam :) ved co to je, 2x1x2 metre, dajme tomu 5 kubikov.. pol dna prace, podal podlozia..

inak kolko asi tak sotji dieta? mozno cokolvek od 25 tisic az po 100 tisic ? dieta je luxus a zial - skoda, pretoze kto nas bude zivit na dochodku? kto bude tvorit HDP ? roboti ?
Odoslané z počítača
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Deti, poistenie, rodičia - môžeme si dovoliť mať deti?

Príspevok od používateľa Istiach »

To je blbost ze dieta je luxus. jedine ze by si ho chcel teda vychovavat na zlatom podnose.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Deti, poistenie, rodičia - môžeme si dovoliť mať deti?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

tak ma niekto rozpocet na dieta ? uplne bezne, priemerne.
pocitam minimalne 1 izbu navyse od roku 6. kedze nechcem so zenou spat v obyvacke, to je hned investicia do vacsej nehnutelnosti.
podla mna, 1 krk navyse je absolutne minimalne 100eur/mesaic v priemere za 18 rokov.
osatenie, pokial mam prve dieta a moda mojich triciek vysla, lebo uz som mal modu po dedkovi, je 50eur/mesiac nonstop po 18 rokov.
sme na 150e/mesiac
zatial dieta le papa a sati sa.
predpokaldame, ze mame neuveritelne stastie a to jedno a jedine najdolezitejsie je splnene - dieta je zdrave, mozno na par chripok, z ktorych nebude mat nasledky.
pride skolka - skolne, pride skola, skolne, peracnik, kniha, zariadenie izby je taktiez len spotrebny tovar, a tieto peniaze nejde carovat zo vzduchu, aj ked je to nizka polozka, nakopi sa to. postel (matrac musi byt logicky kvalitna) 200eur a neskor 300 eur, postel taktiez, sme na 1000 len za spanok. stol sa kupit 1 za 200e, vydrzi naveky. skrina 400e, vydrzi naveky (18rokov). logicky potrebuje nieco s cim bude komunikovat, mobil, dame tam NAVON z tesca za 13,99eur, nech si na svoj zarobi,ale do 15tich ma smolu, legalne asi nie.a celkom pochopitelne, ak chceme dietatu dat pocit, ze zije a nie zobre len o jedlo a osatenie, potrebuje vreckove, 50eur na mesiac, dolu klobuk kazdemu, kto sa do thoto zmesti (posedenie s kamaratmi, kultura(!), sport(?)).
200/mesiac + 1,6 tisic a chyba tu poplatok za skolu (ja som chodil na statnu a pytali si 1000skk, kto nezaplatil, pozerali extremne krivo)
to je 200*18*12 = 43200 + 1600..
ale pocitat to v mesiacoch je logickejsie.. kolko ludi si moze dovolit 200eur navyse mesacne? MHD listok ? ja som chodieval pesi 2km aby som usetril.
neviem ake su pridavky, ale ja som nepocital kocik, dieta nema ani korcule, ani bicykel..
no ja neviem, median je 700eur v cistom, alebo menej? co kupi ten plat? pozor na plienky, zvysene osatenie = zvysenie opotrebenie pracky..
velmi by ma zaujimalo, co stoji take dieta, priemerne..

edit: zabudol som drogeriu, zvysene naklady za odpad, vodu..
a to nehovorim o fakte, ze dieta je casovo narocne a kto na TPP 40hod tyzdenne ma cas navyse?
aby sme sa chapali, ja si teiz myslim, ze dieta je relativne lacno vychovatelne - konieckoncov, ja som z chudobnej rodiny. ale som treizvy a vidim cisla a 250e/mesaic navyse, a to za predpokladu absolutne ziadnych nepredvidatelnych nakladov, to je zaujimave, keby je to nic, tak by ma to pomerne sokovalo, ako super sme na tom ekonomicky...
a preto by ma uprimne zo zvedavosti zaujimali naklady na dieta, lebo teoreticky si ich vyskaldat nie je problem, ale neodraza realitu...
Odoslané z počítača
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Deti, poistenie, rodičia - môžeme si dovoliť mať deti?

Príspevok od používateľa Marcos »

ber to ako investiciu :) ak deti dobre vychovas, tak raz ta budu zivit...
Vladimir J
Active Member
Príspevky: 80
Dátum registrácie: St 29 10, 2014 11:05 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Deti, poistenie, rodičia - môžeme si dovoliť mať deti?

Príspevok od používateľa Vladimir J »

iceberg8 napísal:tak ma niekto rozpocet na dieta ? uplne bezne, priemerne
http://najmama.aktuality.sk/clanok/2352 ... mat-dieta/

Nemyslím, že dieťa je luxus. Dieťa je normálna súčasť normálneho života. Na druhú stranu pokladám za krajne nezodpovedné mať dieťa, ak mu neviem vytvoriť primerané podmienky, nielen finančné, ale také celkové rodinné. Ja som práve z tohto dôvodu mal deti až relatívne neskoro, ale zase sa im môžem full time venovať :-)
Vladimir, http://www.peniazesucas.sk/aiailp/" onclick="window.open(this.href);return false;. It is about time in the markets, not timing the markets.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Deti, poistenie, rodičia - môžeme si dovoliť mať deti?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ano, ako investicia je to super.. A konieckoncov, myslim ze kazde by dakovalo za zivot, inak by sa nudilo, bohvie kde...
No ved toto, Vladimir, kedy ich mat, ak kolko na ne mat.. Urcite sa to neda povedat, ze mam 60 tisic cash, mozem mat dieta.. Skor nejake zazemie, pripadne pasivne veci ako ETF ( :D ), ale skor dobru pracu, ktora nesklame tak lahko... proste schopnost sa o tu rodinu postarat, akymkolvek sposobom...
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"