Volby 2016

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Ktoru stranu budete volit v parlamentnych volbach 2016

1. Strana TIP (TIP)
0
Žiadne hlasovania
2. Strana moderného Slovenska (SMS)
0
Žiadne hlasovania
3. OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO - NOVA) (OĽANO - NOVA)
4
11%
4. Demokrati Slovenska - Ľudo Kaník (DS - Ľudo Kaník)
0
Žiadne hlasovania
5. ŠANCA (ŠANCA)
0
Žiadne hlasovania
6. SME RODINA - Boris Kollár (SME RODINA - Boris Kollár)
1
3%
7. Strana zelených Slovenska (SZS)
1
3%
8. KOALÍCIA SPOLOČNE ZA SLOVENSKO (KOALÍCA (NP+PAS+SĽS))
0
Žiadne hlasovania
9. Maďarská kresťanskodemokratická aliancia - Magyar Kereszténydemokrata Szövetség (MKDA-MKDSZ)
0
Žiadne hlasovania
10. VZDOR - strana práce (VZDOR)
0
Žiadne hlasovania
11. MOST - HÍD (MOST - HÍD)
2
6%
12. Slovenská národná strana (SNS)
3
9%
13. Odvaha - Veľká národná a proruská koalícia (Odvaha...)
0
Žiadne hlasovania
14. Komunistická strana Slovenska (KSS)
0
Žiadne hlasovania
15. Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana (SDKÚ - DS)
0
Žiadne hlasovania
16. SMER - sociálna demokracia (SMER - SD)
0
Žiadne hlasovania
17. Kresťanskodemokratické hnutie (KDH)
1
3%
18. Slovenská občianska koalícia (SKOK!)
0
Žiadne hlasovania
19. Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽS Naše Slovensko)
1
3%
20. #SIEŤ (#SIEŤ)
4
11%
21. Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja (SMK-MKP)
0
Žiadne hlasovania
22. PRIAMA DEMOKRACIA (PD)
0
Žiadne hlasovania
23. Sloboda a Solidarita (SaS)
14
40%
24. Nikoho, vsetci kradnu
4
11%
 
Celkom hlasov: 35

Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Palo napísal:Som prekvapeny, ked vidim (citam) kolko inteligentnych ludi nechce ist volit. Myslite, ze tym vytrestate stredo-prave strany? Chapem, ze nemozte najst stranu, s ktorou by ste sa plne stotoznili. Stranu, ktora by mala charizmatickeho a schopneho lidra bez kauz. Stranu, ktorej program by plne notoval s vasim svetonazorom. Kto by to nechcel. Ale budicek! Idealny svet je len v nasich hlavach, realny svet je o kompromisoch a nedokonalostiach. A politika obzvlast.
Na kazdu z relevantnych stredo-pravych stran si aj ja viem najst x argumentov, preco ich nevolit... ale nad tym vsetkym je hlavny argument, preco volit pojdem. Pojdem volit mensie zlo, lebo kto nebojuje proti najvacsiemu zlu, tak mu pomaha. Smer nema samovladu, lebo ich zvolila vacsina opravnenych volicov. Smer ziskal v 2012 vyse 44% hlasov. Ale po prepocte na vsetkych opravnenych volicov, to je (ak spravne rychlo ratam) iba 26%! Stvrtina vsetkych volicov na Slovensku zlegalizovala smeracke uchopenie moci, aj preto lebo vyse 40% volicov neprislo volit. Komu pomozete, ak nepridete volit? Iba Smeru ...lebo volici Smeru disciplinovane pridu. Ze jeden hlas nic nezmeni? Naopak, kazdy hlas sa rata. Vedia to aj oni, inak by neinvestovali do niekolkych malych stran (kazdy mame Sancu si Tipnut v Rodine, ktore by to mohli byt) prave s cielom ubrat este nejaku tu desatinku stranam s 5-6%.
Nechapem, ze nechate za seba rozhodovat inych.
SÚHLAS.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
spec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 14 08, 2015 5:32 am

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa spec »

Palo napísal:Som prekvapeny, ked vidim (citam) kolko inteligentnych ludi nechce ist volit. Myslite, ze tym vytrestate st........................ ubrat este nejaku tu desatinku stranam s 5-6%.
Nechapem, ze nechate za seba rozhodovat inych.
SÚHLAS.
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Lance »

jaroslav80 napísal:V kazdom pripade budu vladnut ti ktori maju peniaze a ktori za mocou pojdu aj cez mrtvoly.

Ak este aspon 5-6 volieb 80% volicov nepride k urnam tak snad sa uz dalej nebudu unuvat v TV a na bilboardoch financovat toto velke zbytocne divadlo (zvane volby, predvolebna kampan, demokracia). A prehlasia narovinu ze je to len mrhanie prostriedkami.
Situacia bude rovnako smutna ako teraz, len aspon o trochu jasnejsia.
SUHLAS.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Peter Em »

Neviem ako vy, ale ja som po udalostiach z posledných dvoch, troch týždňov dosť "bullish", čo sa týka možnosti vytvoriť nejaký ten zlepenec ako alternatívu k súčasnému junk-u.

SMER celkom pekne padol, učitelia, sestričky a masáže spravili svoje. Ešte aj ten útok na Matoviča sa obrátil proti Ficovi :)
Neviem koľko voličov obom "kohútom" ubudlo, alebo pribudlo, ale Fico sa dosť zhovadil, lebo:
- účtovníctvo, ktoré malo byť v zbere papiera zrazu nie je v zbere ,sa ukázalo, že to, čo Fico tvrdil nie je pravda
- záznam ako tú kauzu spomínala Zmajkovičová v parlamente už v 2010tom potvrdil, že to, čo Fico tvrdil (že dostal tie informácie len teraz) nie je pravda
- diskutovať neprišiel s Matovičom ani raz, takže sa ukázal ako totálny zbabelec, kt. si nie je schopný obhájiť tie svoje "jasné dôkazy"

ak k tomu prirátame ten cirkus, kt. spustil Matovič s tými nálepkami, odznakmi a tričkami "Fico chráni zlodejov", 2000 ľudí na námestí oblečení v tričkách ...

Len škoda, že tie hlasy, kt. stratil Smer skončili najmä u judášskej SNS. Nevadí, ak sa podarí ešte trochu hlasov ubrať naľavo a pridať trochu napravo, bude to fajn ...
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ja to uz vidim velmi realne a normalne budem sklamany ak SaS bude pod 7%
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

u mna je to taka schyza, lebo som chcel volit prochadzku, ale po tom co povedal ze vlaky zadarmo su ok, reku, prisiel si o volica rado :D
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa jogo »

Istiach napísal:u mna je to taka schyza, lebo som chcel volit prochadzku, ale po tom co povedal ze vlaky zadarmo su ok, reku, prisiel si o volica rado :D
Typicky "slovensko-praviciarsky pristup". Cize vlaky zadarmo su pre teba tak dolezite, ze radsej "vytvoris novu pravicovu stranu", ktora bude mat v programe, ze zrusi vlaky zadarmo. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Nie o to nejde. Skor mi doslo, ze siet nieje pravicova strana. Predsa len, trosku trvalo kym sa vyprofilovali.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Istiach napísal:Nie o to nejde. Skor mi doslo, ze siet nieje pravicova strana. Predsa len, trosku trvalo kym sa vyprofilovali.
Jano, koho pojdes volit?

Komunistov...

To viem. Ale ktorych?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Istiach napísal:u mna je to taka schyza, lebo som chcel volit prochadzku, ale po tom co povedal ze vlaky zadarmo su ok, reku, prisiel si o volica rado :D
SaS ta rada prichyli vo svojom naruci :) btw ja tvrdim, ze Smer nema s lavicou nic spolocne. To je jednoducho mafia, nic ine. Ak by sme ich tu nemali, tak modernou lavicou by bola Sieť.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Ja volim SAS odkedy vznikla, predtym som volil SDKU-DS, ale tento rok som myslel ze dam sancu sieti, kedze SAS som volil v eurovolbach. Povedal som si, ze uvidim ako to s tou sietou bude, ale nepresvedcili ma. Nemam nic pro tim. Zatial vyzeraju ako fajn strana, ale ako liberal radsej podporim liberalov a nebudem kalkulovat.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zaujímavé rozdelovanie eurodotácii slovenským médiám v 2015.

Šéf Transparency International Slovensko Gabriel Šípoš sa bližše pozrel na zadávanie euroreklamy do slovenských médií. Podľa neho v ňom nevidno ani férovosť, ani logiku. Najviac peňazí z eurofondov pre reklamné účely kvapne televíziám JOJ a TA3 a rádiu Borisa Kollára Fun rádio.

„Masívne zadávanie euroinzercie do médií v druhej polovici roka 2015 však na férové podnikanie určite nevyzerá. Samotné Kollárovo Fun rádio získalo minulý rok zo štátnej reklamy takmer milión a pol eur v dvadsiatke mastných zákaziek, viac ako všetky kanály štátneho rozhlasu a najpočúvanejšie Rádio Expres dokopy,“ uviedol Šípoš a dodal, že pre „stále menej počúvané a ešte menej ziskové Fun rádio to môže predstavovať až štvrtinu jeho ročných tržieb“. „Že by štát nedržal Kollára za nič, sa teda práve povedať nedá,“ poznamenal šéf Transparency International.
Prílohy
Eurofondy v médiách.jpg
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Peter Em »

Pozerali ste dnes tie predvolebné diskusie? Najlepšia bola tá na Markíze...
Fico už na niektoré otázky vôbec nebol schopný odpovedať, navyše celý čas tam len namrzene postával. Svoje dostal aj Danko z SNS a celé to zaklincoval GAZDA. Dostal otázku ohľadom pochybného financovania (rozumej prachy od oligarchov) a keďže to nebol schopný obhájiť (aké prekvapenie), tak len spustil tú otrepanú básničku všetkých politikov "cheme, budeme, zavedieme, zvýšime..." - jeho odpoveď na otázku o financovaní... :D
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Tuna to je: http://www.tvnoviny.sk/domace/1821006_r ... jimavejsie" onclick="window.open(this.href);return false;

Danko veru dost nepresvedcivy. Prochadzka podla mna ok, aj ked k lalii ma daleko. A Fico je Fico. Fica uz ani nepocuvam, len vidim otvarat usta :D

Ja byt Prochadzkom, tak sa dam na kandidatke na posledne miesto. Ak ho jeho volici chcu aj napriek tym nejasnostiam s financovanim prezidentskej kampane a matovicovych inzeratov, tak by si ho prekruzkovali.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

inak podla mna boli vsetci piati slaby ako caj. Bugar aj Figel sa vykrucali este aj s uplne jednoduchych otazok
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa rogue_trader »

Odvolene. Nakoniec som zmenil nazor a dal SAS - a zakruzkoval aj 45 :-). Povodne som nechcel volit 6% stranu, ale vela ludi v mojom okoli, ktori este pred mesiacom boli nerozhodnuti (a v minulosti nevolili SAS) zrazu sa rozhodli ze daju SAS - tak snad bude pozitivne prekvapenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dakujem velmi pekne :) sme v nadsenom ocakavani vysokeho cisla :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa JUGGLER »

rogue_trader napísal:Odvolene. Nakoniec som zmenil nazor a dal SAS - a zakruzkoval aj 45 :-). Povodne som nechcel volit 6% stranu, ale vela ludi v mojom okoli, ktori este pred mesiacom boli nerozhodnuti (a v minulosti nevolili SAS) zrazu sa rozhodli ze daju SAS - tak snad bude pozitivne prekvapenie.
Predstav si, že aj ja som sa takto rozhodol. :)

Dlho som rozmýšlal o Sieti ale z posledného prejavu Procházku v STV som bol sklamaný. A tak som si povedal, že sa musím odosobniť od mojích emócii (hnevu na Sulíka, že povalil vládu) a že musím voliť tak ako obchodujem - na základe racionálnej analýzy.

A tak som dospel k argumentom, že SaS má najreformnejší program a že Sulík po rokoch v politike už hádam dozrel a nebude robiť hlúposti ako predtým. Bol dobrý v debatách a zdá sa, že dostal rozum, čo sa týka spolupráce s ostatnými.

Takisto som sa rozhodol na základe toho, že SaS volí najviac ľudí na našom portáli a že na kandidátke 45 je Peter Cmorej. Peťo je jediný človek o ktorom som presvedčený, že bude hájiť záujmy bežných ľudí v otázkach transparentnosti finančných produktov, dohľadu NBS a pod. Takých poslancov potrebujeme. Moju manželku som o ničom nepresviedčal, ale nakoniec povedala, že takisto volila SaS a zakrúžkovala Petra Cmoreja. Takže som volil podľa môjho najlepšieho vedomia a svedomia a tajne dúfam, že dnes večer na Slovensku skončí vláda jednej strany.

God bless Slovakia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jupiii :!: dakujem velmi pekne
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Mna tesi ako to zatial vyzera , aj ze moj hlas nebol asi zbytocny a strana co som volil bude v parlamente , co ma ale desi je pocet stran ktore sa do parlamentu dostanu , kto preboha zostavi vladu co to zase bude za zlepenec ak to budu pravicove strany , liberalno - konzervative cudo :D
Kazdopadne Fico by mal ist do dochodku a zhasnut svetlo v SMERE
Ludia sa prebudili
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Rado »

Peťo dúfam, že si sa "prekrúžkoval". Za mňa tam máš dva hlasy.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa jogo »

Hruza...celu noc sa mi snivalo, ze pracujem u Kotlebu a cele dni ma prehana. Rano som vyskocil z postele, lebo som si myslel, ze som zaspal a chcel utekat do prace :D . Az na zachode som sa spamatal, sak dnes je nedela. :)

Vysledok...nuz uvidime, ako vedia nase strany v praxi spolupracovat, alebo sa zopakuju roky 2011-2012. Ludia, co volili Kotlebu mi vraveli, ze volia ho preto, aby sa politici na Slovensku konecne "spamatali". Minimalne KDH sa bude musiet spamatat, lebo dopadne podobne ako SDKU-DS.
Myslim, ze realne bude zalezat na SNS, ku komu sa prida(lavici-pravici), taka bude vlada.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal: Kotlebu mi vraveli, ze volia ho preto, aby sa politici na Slovensku konecne "spamatali".
Obdobne začínal Hitler a potom sa spamätávali v Nemecku všetci. :( Bohužiaľ aj toto je odpoveď na to, čo sa tu dialo posledné 4 roky. Veľa ľudí ho volilo preto, že spraví poriadok. To však stačí volať upratovací servis a neriskovať, že sa môžeme ako štát izolovať. :D
Výsledok okrem SaS ma však neprekvapil. Väčší strach ako z Kotlebu mám však z bratislavských amatérov. (Procházka, Sulík, aj keď nie bratislavčan Matovič) Jeden sľubné referencie potopí rozhovorom podporeným alkoholom na spišiackom plese a druhý si nechá hneď po voľbách dorezať ruku. S tretím by som sa bavil iba v saune aj to v mojej, aby sa neskôr niekde neobjavila nahrávka z tohto rozhovoru.
Peťo kontrolujte si predsedu lebo ten váš najlepší program nikdy do praxe neuvediete a ostatne ako pekná brožúrka v šuflíku.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa jogo »

V Madarsku maju Jobik, v Cechach komunistov uz dlhe roky a vedia postavit vladu aj bez tychto extremistov.
Napriklad v Cechach vladne lavica s pravicou(hadam miliardar Babis neni laviciar).
V Nemecku vladne CDU s podporou SPD.(pravica s lavicou)
Len na Slovensku kazdy pred volbami vytrubuje s kym ano a s kym nie. Uz to vidim v tejto prvej debate, ako pripadny pravicovy alebo lavicovy zlepenec bude vyzerat.Hlavne s vacsinou 76 hlasov. :)
A co takto postavit Smerackym 30% protivahu v 30% hlasov pravicovych a zostavit krizovo-kontrolovanu(minister-namestnik) pravicovo-lavicovu koaliciu?
Ale co uz teraz, ked SAS a OLANO nepojde so SMEROM, lebo to pred volbami vyhlasili. A MOST nepojde s SNS, lebo to tiez povedal a bola by to pre neho politicka samovrazda, tak ako ked sa SDL spojila s SDK v roku 1998 a vznikol z toho SMER.
Takze Peto Cmorej :) , musite urobit tazke kompromisy, ak chcete pomoct Slovensku. Inac to dopadne ako Radicova vlada a zas Vam to budu davat na zodpovednost. :?

p.s: Nakoniec som volil KDH(kvoli lacnym dialnicam za Figeloveho ministrovania), lebo tych 250 000 letakov Matovica proti Mostu ma "nahnevalo" - takto rozbijat pravicu a potencionalnych koalicnych partnerov. A nikto sa z jeho strany od nich nedistancoval.:cry:
Naposledy upravil/-a jogo v Ne 06 03, 2016 1:21 pm, upravené celkom 2 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Rokosák »

Najvyssi cas zaviest 10 percentne minimum na vstup do NR SR. Ak si nedokazes ziskat jedneho z desiatich volicov tak do parlamentu ci dokonca do vlady nepatris. Si iba hnutim a nie politickou stranou.
Politika malych stran je skor typu okrajovych rieseni a maju charakter reprezentacie mensinovych zaujmov. Mozme ich nazvat aj extremistami, lebo su extremne mimo vseobecneho zaujmu.
Tento krok by podporil u politikov schopnost dohodnut sa a snahu o hladanie spolocneho riesenia vo vlastnej organizacii. Mozno by to dokazalo zjednotit aj pravicu.
S vysledkom a vyvojom svojej strany a dalsich stran, ktore su ideologicky podobne som spokojny. Mrzi ma vysledok KDH.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa jogo »

A do buducnosti: Pravici prepadlo 9% hlasov, lebo sa nevedia dohodnut na koalicii (KDH-SIET...ved Prochadza pochadza z KDH, Most-SMK...ved SMK sa uz distancuje od autonomie).
Takze pravica, ak chcete vladnut, tak sa uz musite zacat konecne spajat. Jedna strana "individualit" Matovica staci. Kto si o sebe mysli, ze "musi byt predsedom" tak nech ide tam aj so stranou, aby sa mohol titulovat "predseda" ako Lipsic a volici nech ho prekruzkuju do parlamentu.

Teraz som si pozrel mandaty, lebo doteraz som len pozeral diskusiu v TV. Cize pravica moze urobit vladu aj bez MOSTU, ale nie bez SNS. Takze MOST moze ostat v opozicii, ak mu vyslovene vadi SNS. A bude aj ovca cela, aj vlk syty. :)
Keby tam bolo KDH, tak by to bolo jednoduche, co sa da robit, ked nam "konzervativcom" chybalo 2000 hlasov. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: S tretím by som sa bavil iba v saune aj to v mojej, aby sa neskôr niekde neobjavila nahrávka z tohto rozhovoru.
Nebol by som si tym taky isty. :D Minule na nejakom sachovom turnaji odhalili podvodnika, ktory mal do obocia voperovanu malu kameru a signal sa prenasal ku komplicovi pri pocitaci so silnym sachovym programom, ktory mu nasledne morseovkou na cidlo v podpazusi signalizoval najlepsi tah.
A 4x ho prehliadali, kym tu kameru objavili. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Pyrrhovo víťazstvo
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ja som tiez chcel volit Prochazku , ale pri poslednych debatach nemastny neslany ani ryba ani rak. Na detektor lzi chcem zabudnut :). Tak zostal Sulik a nenapadko som spracoval celu rodinu takze 5x. Skoda, ze sa o politiku moc nezaujimam a aj toto vlakno som moc nesledoval, lebo by som Ta Peter zakruzkoval. Drzte sa.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Peter Em »

Čo ma potešilo:

1. Ako dlhoročného Sulíkovca šokujúco vysoké preferencie (12,1 %) Krása. Viem, že časť z tých hlasov bolo protestných, záchranárskych a neviem ešte akých, ale to je jedno - získali 21 poslancov. Navyše to bola fundamentálne najlogickejšia voľba, takže nie som vôbec prekvapený.
2. 28,28 % Smeru. Tipoval som pod 30 - tak 28 až 29, ideálne aj 27 %. Síce som to očakával, ale potešilo.
3. Pád Siete, SDKÚ. Počúvať Freša a tie jeho múdrosti bolo ako za trest, navyše som rád, že strana, zmietaná v mnohých korupčných kauzách, spolu s nevídanou aroganciou predsedu (Dzurindu) konečne opustí politickú scénu. KOONEČNE
4. Výrazne menšie ako očakávané preferencie Mostu.
5. Smiešne nízke preferencie strán ako SKOK, TIP či Šanca, ale aj ostatnýh srandovných

Čo ma sklamalo:
1. KDH mimo parlamentu ( 4,94 %). Toto je obrovská škoda. Jeden potenciálny koaličný partner mimo .
2. Kotleba v parlamente. Ale zase je to šanca pre strany sa uvedomiť a začať problémy skutočne riešiť. Ak by ľudia videli nejaké pokroky (či už rómsky problém, výrazne menej korupcie a zlodejín atď...), Kotleba by nemal čo ponúknuť a jeho preferencie by veľmi rýchlo vyfučali. o ďalšie 4 roky by bol mimo parlamentu rovnako ako KSS ktorá síce 1 volebné obdobie v parlamente sedela, ale tie časy sú už dávno preč.

Čo sa týka dnešných diskusií:

Jednoznačne sa mi tam potvrdil môj názor - Drvivá väčšina inteligencie volí SaS,alebo ešte OĽaNO NOVA. Je jedno ktorú zo strán, obe sú dobrá voľba. V tých diskusiách sa jasne ukázalo, prečo patrí Bugár na smetisko politických dejín. Takmer s každým sa vadil, pričom mal Slovensko oblepené gestami ako "charakter rozhoduje" - ja som pri pohľade na neho nevidel ani štipku charakteru. Asi nevedel predýchať svoje mizerné (v porovnaní so Sulíkom polovičné) preferencie.
Rovnako Kollár - ako malý chlapec. Smial sa tam, útočil na gazdu, no hrôza...
Vadili sa tam ako keby to robili naschvál - aby celému Slovensku ukázali, že nedokážu spolu ani sekundu vydržať v pravicovej vláde, lebo chcú ísť radšej s Ficom.

Jasne sa ukázalo, kto je najväčší hnoj na politickej scéne.
Sulík s Matovičom išli ostatným za vzor. Sulík sa správal ako diplomat a skutočný líder. Spolu s ním aj Matovič chcel za všetkým spraviť hrubú čiaru, postaviť reformnú vládu a presadiť všetko, čo majú v ich programoch spoločné a kde sa budú vedieť dohodnúť(rušenie byrokracie, nižšie dane, rozumné hospodárenie, reformy školstva, zdravotníctva, boj proti korupcii atď. Tí dvaja sa mi vyslovene páčili. Mladí, konštruktívni, snažiaci sa presadiť svoje kvalitné programy.
Ale nie, šak načo nejaké reformy ... hnoj (ficove nevesty) sa musí vadiť na nejakých národniarskych bludoch...
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dakujem velmi pekne za vsetku podporu

Jogo, tvoje pravo-lave uvazovanie ma jednu zasadnu medzeru. Uz som to tu raz pisal. Smer nie je ziadna lavica. To je zoskupenie zlodejov. Nie je tam ziadna ideologia, nic im nie je svate. S nimi slusna strana jednoducho nemoze vladnut. Takto to nie je ani v jednom z tvojich prikladov zo zahranicia.

Sulik si poranil ruku tak, ze niekto robil sabraz, Riso o tom nevedel a ked mu podavali flasu tak ju chytil za hrdlo. Nic ine :)
Peter Em napísal:Sulík s Matovičom išli ostatným za vzor. Sulík sa správal ako diplomat a skutočný líder.
za dnesok si zasluzia jednoznacnu pochvalu. Len tak dalej. Ak v tom vydrzia a reformna vlada sa nepostavi kvoli Bugarovi alebo Prochazkovi, tak dalsie volby su z parlamentu vonku aj oni
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Zatial co som si tak vsimal volebne prieskumy po minule roky, vzdy sa to viac menej priblizovalo realite. Tento raz uplny fail. Skutocne to vyzera ze hlasy v tych priskumoch su na predaj. Neviem ci sa to bude dat vsetko zhodit na nerozhodnutych volicov.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Jednoznačne sa mi tam potvrdil môj názor - Drvivá väčšina inteligencie volí SaS,alebo ešte OĽaNO NOVA.
Peter toto je podla mna velky omyl , ak sa teda mozem povazovat za inteligenciu tak ti poviem ze z mojho okolia volili SAS len percenta a naopak, Kotlebovi sa pripisuju hlasy poloidiotiov a nacistov co tiez je uplne mimo realitu
Poznam osobne minimalne 20 ludi s vysokoskolskym titulom technickeho zamerania ( ziadne socialne prace ) ktory volili prave Kotlebu , takze ziadni idioti prave naopak ludia vo veku 30 - 40 rokov ani jeden nezamestnani a frustrovani jedinec
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

no ved to ze niekto ma vysokoskolsky titul technickeho zamerania neznamena, ze taky clovek nemoze byt nacista. Vid kotlebu s dvomi vysokymi skolami. A ti poloidioti si nevidia ani na spicku nosa. Bohuzial.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa jogo »

peter.cmorej napísal:
Smer nie je ziadna lavica. To je zoskupenie zlodejov. Nie je tam ziadna ideologia, nic im nie je svate. S nimi slusna strana jednoducho nemoze vladnut.
Prehanas a to neni dobre. Precitaj si Gorilu, co sa robilo za Dzurindu. Kedysi som volil KDH so sloganom: Na Slovensku vsetky strany kradnu, ale KDH aspon nestava svet "naruby". Prestuduj si privatizaciu-prenajom podtatranskej vodarenskej spolocnosti. Takze "O tom potom". :)

Ti politici by teda po prebdenej(prehyrenej) noci nemali ist vystupovat do televizie. Vsak na niektorych bolo vidno, ze to uz nezvladaju a hadaju sa ako v krcme. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Istiach napísal:no ved to ze niekto ma vysokoskolsky titul technickeho zamerania neznamena, ze taky clovek nemoze byt nacista. Vid kotlebu s dvomi vysokymi skolami. A ti poloidioti si nevidia ani na spicku nosa. Bohuzial.
Takze si myslis ze 8 % slovakov su nacisti ? :D reagoval som na margo inteligencie , ak vychadzam z predpokladu ze vystudovat vysoku skolu chce nejaku davku inteligencie, je mozne ze takyto volic Kotlebu vidi nieco ine v Kotlebovi ako nejaky prizemny nacizmus co vidis ty ?

Volby skoncili len par hodin dozadu a uz mi je na grc z toho co sa tu deje , tak zoberme pravo volit prvovolicom ( budu z nich druhovolici :D ) dochodcom , ludom so zakladnym vzdelanim , dlhodobo nezamestnanym , invalidom a kazdemu kto neprispieva do socialneho systemu a budeme mat pokoj, len ci to uz nebude prave to medzivojnove Nemecko :D
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

vobec neprehanam. Za Dzurindu sa sice kradlo ale aspon tam bola "ideologia" a mali drive menit veci k lepsiemu. Ficovi je uplne jedno co trepu a robia. Len aby ostali pri koryte.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Nemyslim si ze 8% slovakov su nacisti. Ak si zoberies nejake to normalne rozdelenie spolocnosti, tak x% su extremy na roznych poloch. Nacisti budu tak ja neviem 2%? Strielam od boku. Ten zbytok su ludia ktori si asi neuvedomuju, aky dosah moze mat banda nacistov v parlamente a ze vyhanat certa diablom nedava moc zmysel. Bohuzial ti ludia si neuvedomuju ani to ze kotleba je nacista, cize si potom nemozu uvedomit ani potencialne dosledky.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Ale je to ich pravo o com inom by bolo keby sa tam dosli komunisti ako v chechach ? Okrem ineho komunisti su tam od revolucie , tej nasej neznej az moc neznej ked miesto toho aby kadre sedeli v base posunuli sa do parlamentu , vlastne doktorko Fico je toho prikladom a nie len on , ja len tvrdim ze tak ako sa mohli dostat do parlamentu komunisti sa dostali Kotlebovci treba to respektovat a sledovat ich ved co moze byt horsie ako to co tu bolo posledne roky ?
Je to sposob ako si ludia uplatnutju svoje "Ius resistendi "

PS : Je Kotleba nacista ? Alebo narodny socalista ? Alebo len sovinista ? Meseznikov povedal ze je nacista alebo Flasikova ? Inak tu by mal podla mna hned zazalovat za svoj vyrok v Markize ..
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Urcite ze je to ich pravo. Ale je to podla mna smutne ked sa ludia nepoucili z toho aka degenerativna ideologia nacizmus je. Tak isto komunisti v cechah niesu ziadny argument na ospravedlnenie nacistov v slovenskom parlamente.

"O co to moze byt horsie ako to co tu bolo posledne roky?"

No radsej si nejdem popustat uzdu fantazie...

PS: Ano Kotleba je neonacista. To je objektivny fakt, ktory bohuzial vela ludi ci uz vedome, alebo nevedome popiera.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"