Nápad

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Enter
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 22 03, 2016 7:53 pm

Nápad

Príspevok od používateľa Enter »

Takže dostal som zaujímavý nápad a buď je to blbosť, alebo to bude zarábať veľa peňazí. Budem sa snažiť písať zrozumiteľne a nechaoticky. Nejdem vám písať o samotnom nápade, ale potreboval by som pár rád. Môj prvý problém je, že neviem z čoho to vyrobiť a ani kde. Na to, ale nejako prídem. Moja hlavná otázka je ako to predávať. Ponúkať to obchodom, alebo si spraviť eshop a predávať to sám, bude to produkt, ktorý bude stáť do eura. Mám pochybnosti, či by to ľudia kupovali keď poštovné bude 2x drahšie ako samotný produkt. Tiež by som potreboval vedieť čo by som musel spraviť keby to začnem vyrábať a predávať. Musím opustiť zamestnanie a spraviť si s.r.o.? Nateraz je to všetko, keďže píšem z mobilu. Za všetky rady budem vďačný.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Nápad

Príspevok od používateľa Aurelio »

Poradim ti ako by som postupoval ja, ostatni mozu pridat dalsie napady.

Najprv to skus predat vo svojom okoli. Potom by som to zavesil na nejaky web ako aukro.cz a vyskusal, ci to ludia budu brat. Akonahle sa to chyti, tak vytvor e-shop cez nejaku sablonu ako biznisweb.sk /vlastna skusenost, odporucam/ alebo shoptet.cz . Vyhoda sablony je, ze nepotrebujes programatora a je to lacne. Nasledne by som zacal produkt ponukat obchodom - kamennym aj eshopom. Ano, bude to tvoja konkurencia, ale zaroven su to tvoji odberatelia. Beru vo vacsich mnozstvach, neseres sa s konecnymi zakaznikmi a venujes sa biznisu. Dolezite je nastavit cenovu politiku tak, aby zohladnovala ten najkomplikovanejsi distribucny kanal - zahranicnu expanziu. Musis mat priestor v konecnej spotrebitelskej cene na to, aby si zaplatil prepravcu, aby si distributor v zahranici mohol hodit svoju marzu, nasledne obchod svoju marzu, mozno budes vyuzivat prenajaty sklad /fulfillment firmu/, nesmies zabudat na nechutnu DPH a dalsie blbosti. Musi ti zostat na generovanie zisku, ktory budes reinvestovat a este musi zvysit na to, aby ti to vygenerovalo dost penazi pre teba a potencialnych zamestnancov v buducnosti. Cena 1€ ti narovinu hovorim je absolutne nerealna. Mozno len ak by si to robil v malom, sam cez eshop a nikdy nemal distribucnu siet, ziadnych zamestnancov a mizerny zisk, ktory ta neuzivi tak, aby si dal vypoved. Konecnu spotrebitelsku cenu 1€ na produkt si mozu davat cinske tovarne, ktore chrlia napr kontajnery sluchadiel denne.

Modelovy priklad:
Cena 1€ = 0,83€ bez DPH za ktoru predava obchod a funguje s 30% marzou = 0,58€ nakupuje od distributora
0,58€ predava distributor obchodom a funguje s 20% marzou = 0,46€ nakupuje od teba

Si si isty, ze do tych 0,46€ dokazes skryt vyrobne naklady (material), rezijne naklady (zamestnanci a ich odvody, pracovne priestory, vybavenie), generovat zisk na investicie (nakup vyrobnej linky) a este aby ti aj zostalo na zivot? Aj keby si predaval 10 tis. ks mesacne, tak to nedas. Takze si zisti ake marze beru distributori a predajne v tejto oblasti, ake naklady by si mal na vyrobu a nastav si tucnu marzu - aj tak bude mensia ako pocitas, lebo pridu neocakavane vydaje, s ktorymi nikdy pocitat nebudes (napr ako ja naposledy - implementacia platobnej brany na eshop: 2000 - 6000 kc). Ak nepridu, tak budes mat luxusnu moznost znizit cenu - je to vzdy prijimane s lepsim ohlasom ako naopak - cenu zvysovat.
Power of Knowledge
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Nápad

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ked chces s niecim zacat podnikat, nemusis hned davat vypoved :) iba ak z casovych dovodov. Zamestnavatel ti nemoze branit zalozit si firmu. Jedine ze by si sa mu chcel kafrat do remesla, do toho ti hovorit moze
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"