Reštauračný biznis

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Reštauračný biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

chalani z medúzy, primi, atď.:

http://lesk.cas.sk/clanok/82853/restaur ... mocie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
dnes je z centra Bratislavy jedna veľká krčma... Žiadne obchodíky, ani obchodné minicentrá, ktoré by dali historickému jadru mesta šancu väčšej celoročnej návštevnosti.
to im ešte nedošlo, že to vlastne sami vytvárajú? "otvorte si všetci obchody, aby nám to do reštík prilákalo viacej ludí" :roll:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: reštaurant biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

trojlístok (kamufláž, lančia (alebo dačia), floverz) najdrahších BA reštaurácií stojí za prd:
http://www.lidovky.cz/jak-jsem-si-nepoc ... s=091031_0" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: reštaurant biznis

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:trojlístok (kamufláž, lančia (alebo dačia), floverz) najdrahších BA reštaurácií stojí za prd:
http://www.lidovky.cz/jak-jsem-si-nepoc ... s=091031_0" onclick="window.open(this.href);return false;
Dobrý článok. Mali by si ho prečítať kulinári z Trendu.

,,Co se týče jídla, v hlavním městě Slovenska totiž na nic moc vzrušujícího nenarazíte. Restaurace tu samozřejmě jsou, ale většina z nich má dost žalostnou úroveň, a to ani nejsou nijak levné. Situace je natolik tristní, že i nijak gastronomicky výrazná Praha vypadá vedle Bratislavy jako kulinární Mekka. Jak výstižně řekl jeden byznysmen, jehož slova jsem zaslechla v pendolinu do Bratislavy: „Je to díra. Nic tam není.“ Vše na jednom místě... ,,
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: reštaurant biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

pravda je, že tú istú kvalitu čo varia najdrahšie BA reštiky sa dá nájsť niekde v malých mestách za podstatne nižšie ceny. Naposledy keď sme boli v B. Bystrici s petrom, jonatanusom a embem. V nejakej miestnej vysoko-úrovňovej reštaurácií. Nie že by to bolo super-úžasné a bez chyby, ale za tie prachy by sme dostali v blave akurát tak pripálené lečo.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: reštaurant biznis

Príspevok od používateľa jonatanus »

najhorsie su te restauracie v centre... napr. na hitlerovom namesti som zral tak neuveritelnu sracku za 500 korun alebo kolko to bolo.. restauracia co by mimo centra robila 150 korunovy rizek s tym istym mizernym casnikom, v centre vypada uplne tak isto akorat je 3x taka draha.. berem ze tam maju vyssie najomne, ale nech mi nikdo nehovori ze pri tych prachoch by skrachovali keby zaplatili normalneho kuchara...

biznis plan tych restauracii mi pripada ze je "pride kunam turista, dostane sracku za kopu penazi, mysli si ze je to tak normalne a potom ide aj tak prec, takze nam to je jedno"

podobny biznis plan maju este taxikari na hlavnej stanici, to ma ide roz.. no nasrany som jak hovado, taxik smerom tam ma vide 5eur, taxik spat 17eur. a nejdem zrovna maybachom, raz dokonca jednemu ko.. taxikarovy z hlavnej stanice za 20euro bolo zatazko vystupit a podat mi kabelu z kufra, ze ci si to nevyberem sam... :x

este k tym restauraciam.. nevim jak je to v tych milion korunovych (predpokladam ze tu existuje aspon jedna normalna top restauracia, co tu neni jeden luxusny kuchar alebo co?), ale ta stredna liga (cenovo), to je casto taky SHEIT ze az..
ked sa mam ist niekde nazrat v meste tak fakt neviem kde... posledne co si spominam je ta diera pod slovakpubom, europub ci jak, totalny sheit, hodina cakanie a na stole zelena a4 nake pseudofilozoficke dristy ze je tazka doba a ze sa nemam hnevat ked mi 5 minutove cakanie pripada jak hodinove..
no a prima zazitok bol este jedna restauracia pri istropolise ci jak sa to vola, to bol taky wannabe luxus... kukam ze som si asi zabudol baterku (tma tam bola), drahe jak slak.. doniesli mi zradlo, presolene hnusne suche maso, proste sa to nedalo ani zrat..

este ze tu mam par metrov 2 normalne restauracie.. u slovaka - priserna obsluha (uz je to lepsie) ale velmi dobry kuchar, tam zerem cele leto rizky s diabolskou omackou a zvysok belavio, slusna obsluha, slusne zradlo, zer gut pinakolada
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: reštaurant biznis

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jonatanus napísal: podobny biznis plan maju este taxikari na hlavnej stanici, to ma ide roz.. no nasrany som jak hovado, taxik smerom tam ma vide 5eur, taxik spat 17eur.
Taxík zo stanice netreba brať, ale si ho tam zavolať cez mobil. A bude ťa to stáť tých 5 eúr.
Stanovištné taxíky totiž majú iné cenníky. Platíš aj za to, že sa tam tmolia a vysedávajú...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: reštaurant biznis

Príspevok od používateľa jonatanus »

JUGGLER napísal:Taxík zo stanice netreba brať, ale si ho tam zavolať cez mobil. A bude ťa to stáť tých 5 eúr.
hej ale komu sa chce cakat ked x hodin cestujes a uz chces byt doma.. okrem toho raz nas zobral taky chlapik co mal v aute napis "jezis ta miluje" a ten stal este aj mozno menej jak tych 5 eur.. tak vzdy dufam ze aj toho co zoberem bude milovat jezis, bohuzial vacsinou su to total ko.. ..... .. ktorych asi jezis nemiluje, lebo vypitat si 17-20eur... asi by som si pripadal trocha zvlastne :roll:

dokonca obcas chodim od carltonu novym eSkom (taxik za 3 miliony) a ani to nestoji tolko jak tito ko.. z hlavnej stanice. a tam si to aspon rad priplatim, ze viem za co...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: reštaurant biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

nevim jak je to v tych milion korunovych (predpokladam ze tu existuje aspon jedna normalna top restaturacia, co tu neni jeden luxusny kuchar alebo co?)
ako tak dobrých reštaurácií s dobrým kuchárom je dosť. Aj v tej recenzii tam bol dosť dobrý šéf a celkovo to podla tej pani neni zlý podnik. Ale na to, že je to špička v bratislave (podľa jej rodičov) je to slabé. Takže v rámci BA sú tu slušné podniky s dobre platenými šéfkuchármi. Ale v porovnaní s Viedňou je to asi iná liga.
Z takých zaplatiteľných reštaurácií neni zlý Leberfinger pri sade janka krála, ale neni mi moc sypmatický majiteľ (powered by romanovci - ale v celku sa v ich reštauráciách varí dobre).
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: reštaurant biznis

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

no tak prave Leberfinger by som neodporucal. Naposledy som na nich spominal este asi dve hodiny na zachode. Co mi naozaj v poslednej dobe chutilo, bol kuraci steak s nejakym baklazanom ci s cim v Riu (http://www.obedovat.sk/bratislava/Resta ... 68_Rio_pub" onclick="window.open(this.href);return false;) a steak v Idyle (http://www.obedovat.sk/bratislava/Resta ... restaurant" onclick="window.open(this.href);return false;)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: reštaurant biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://bratislava.sme.sk/c/5147951/pave ... ejina.html" onclick="window.open(this.href);return false;
už som sem o ňom jeden link dával
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: reštaurant biznis

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:http://bratislava.sme.sk/c/5147951/pave ... ejina.html
už som sem o ňom jeden link dával

Vynikajúci článok.
Milujem profíkov, čo vravia pravdu.

,,Ja vám poviem, čo je problém tu na Slovensku - nenažranosť a hon za mamonom. Tunajší podnikatelia chcú zbohatnúť čo najskôr, tak vám separátne spoplatnia ešte aj mlieko do kávy, kečup, horčicu, tatársku omáčku, či oblohu. Mamon, mamon a mamon. S pohostinstvom to nemá nič spoločné, je to obyčajná zlodejina.

Poviem vám, ako podvádzajú slovenské reštaurácie - objednáte si sviečkovú, lebo vidíte, že stojí povedzme 2,50 eur. Do toho sa vás čašník spýta, koľko si dáte knedlí. Poviete, že štyri. Najete sa a príde účet, na ktorom svietia štyri eurá. Ohradíte sa, že v jedálnom lístku uvádzajú len 2,50. Na to obsluha čaká úplne nadržaná, pretože celý deň tipuje, koľko volov sa k nim príde nechať okradnúť, otrčí vám lístok pod nos, nalistuje prílohy a spýta sa, či neviete čítať. Lebo sviečková síce stojí 2,50 eur, ale knedle si musíte priplatiť samostatne. Toto je podľa mňa podvod, hovorte si, čo chcete. Čo ten darebný majiteľ podniku očakáva? Že si niekto objedná sviečkovú s ryžou alebo varenými zemiakmi? Každý predsa vie, že k sviečkovej patria knedle rovnako ako k ženám prsia. A on ich spoplatní, akoby to šlo oddeliť.,,



Zlodejina v Slovenskom Grobe:

Ako predjedlo nám doniesli obyčajnú červenú pečienku zaliatu sadlom. Tak, že v ňom všetko plávalo. A za takéto niečo si pýtali 70 eur!!! Potom si ešte za hus účtovali 60 eur. Oni sa tam snáď úplne zbláznili. Ešte sme tam len prišli a už stáli na stole poháriky s tvrdým alkoholom a hruškou na špáradle. Pýtam sa, čo to je a oni, že to dávajú na začiatok na potúženie. Ja vôl som to vypil, mysliac si, že ok, asi to dávajú ako bonus, keď už je tam všetko také drahé. Blbosť, všetko zaúčtovali. Bez toho, aby ste si to pýtali!

,,Objednali sme si fľašu červeného a prvú sme rovno vrátili, lebo šialene kvasilo. Druhé bolo ako tak pitné, a keď to všetko spočítam, platili sme 230 eur. A miesto toho, aby sa im na to všetci vykašľali, bolo to tam úplne, ale úplne plné. Ja tomu nerozumiem. Mne tu vyhodíte na oči, koľko stoja jedlá v našej reštaurácii, a v Slovenskom Grobe sa ľudia nechávajú okradnúť o násobky tých súm s tým, že im tam ponúkajú nekvalitné, mastné a hnusné jedlo, plávajúce v sadle tak, že človeku je ešte dva dni zle. Sedíte tam v primitívnych podmienkach, úplne skrčený, ústa si utierate do papiera.... no niečo otrasné. Čo to tu máte za filozofiu? Hovoríte, že ľudia šetria a nemôžu ísť do kvalitnej reštaurácie s rodinou, na druhej strane vyhadzujú za takéto zlodejstvá.,,

Ja vám poviem, čo by mala hygiena kontrolovať - mala by sa zdvihnúť a ísť sa pozrieť do reštauračných kuchýň, skladových priestorov, do chladničiek, kde nájdu hnilobu, špinu a bordel, prepálené oleje vo fritézach, zákusky z prášku a podobne. Nie, oni radšej budú sledovať byrokratické blbosti ako kalkulácie cien a idiotské gramáže
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: reštaurant biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://relax.etrend.sk/relax-restauraci ... lom-2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: reštaurant biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

Slovenské McDonaldy:
Ročne obslúžia v jednej prevádzke priemerne 750- až 800-tisíc hostí a priemerná ročná tržba jedného podniku je 2,2 milióna eur.
http://relax.etrend.sk/relax-restauraci ... sedia.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: reštaurant biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

Zarobili v Rusku a tu prevádzkujú reštaurácie v Erdodyho paláci a to moderné vinárstvo pri Modre:

http://profit.etrend.sk/biznis/elesko-v ... latne.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: reštaurant biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

Rezervácia je síce povinná, a na poslednú chvíľu nie jednoduchá. V piatok sa nám podarilo rezervovať už len obed na pondelok, večera je plná. Cez e-mail si k tomu vyžiadali telefónne číslo, meno a, prekvapivo, aj adresu hotela vo Viedni, v ktorom budeme bývať.
Čítajte viac: http://domacnost.sme.sk/c/5823968/ako-c ... z1HnEpVITn" onclick="window.open(this.href);return false;

A ešte sú aj cez víkend zatvorený
danica
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 28 04, 2011 8:57 am

Re: Reštauračný biznis

Príspevok od používateľa danica »

S Leberfingerom mam osobnu skusenost a to som po precitani par recenzii, ze obsluha je otrasna, riskla ich navstevu.

V pripade, ze sa tvaria ako vysoky standard, im trvalo (4 casnikom opierajucim sa o pultik) dost dlho kym pochopili, ze ked sme dvaja a cakame pri dverach, zrejme nas maju uviest (a spytat sa na rezervaciu).
Casnik, ktory prisiel k stolu, bol slusne povedane zovialny typ, z ktoreho tak akurat ohluchnete. Moj partner si objednal tatarak, diky bohu, ja len salat.
Tatarsky biftek bol mlety, nie skrabany a akosi bez vajicka. (nie som prave gurman, no bez vajicka:)?)
Vajicko sme si vypytali a miesto ospravedlnenia za nepozornost kuchara, sme dostali zvoza, ze sme nepovedali, ze chceme s vajickom (?!) Jedol z Vas uz niekto tatarak bez vajicka? Nepodarilo sa mi najst o tom ziadne kulinarske zmienky..
Pri plateni casnik priniesol ucet v knizke, vlozila som tam o 6 eur viac a mala v plane nechat 2 eura nieco ako tipsy. Spytal sa, ci moze vziat knizku, ja ze teda ano, dakujem a uz sa neukazal...pri 24 eurovom ucte.

Mili akoze profici, platobna knizka je na to, aby zakaznik nemusel pri stole pocitat a divat sa na Vas, ked Vam dava vysku tringeltu. Aj platba je cast navstevy restauracie a ma svoje pravidla v bontone. Dama dakuje za to, ze si knizku beriete a nie, ze je to dobre. Do knizky sa VZDY vydava, aj keby 6x povedali To je dobre.
Leberfinger ma obsluhu horsiu ako polovica pizzerii v okrajovych castiach.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Reštauračný biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

vedlajšie AuCafe, tiež z dielne Romanovcov, vraj nemá ktovie akú obsluhu. A to je pomerne drahá reštaurácia.
BLINKY2
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 10 12, 2007 9:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Reštauračný biznis

Príspevok od používateľa BLINKY2 »

Všimol som si, že nikto tu nespomenul jednu vec. Podľa mňa kvalita našich podnikov je taká nízka, lebo tri štvrtiny su v rukách vyholených k***tov, ktorí nemajú o slušnom staravovaní ani poňatia. Aj tí dvaja šašovia v tom článku na začiatku, že 16 reštaurácií. Šak tí musia byť s Piťovcami, alebo s kým jedna ruka. Šak ryba smrdí od hlavy. Jasne, že obsluha na to sere, pretože na to sere majiteľ, pretože to je k***t. Tak napr. som nevedel nájsť, kto vlastní Grémium. Neni to divné, že na stránke podniku nemáte ani len meno prevádzkara a nieto ešte majiteľa? Proste toto mi s toho logicky vyplýva. Keď sa pozrete na obsluhu v niektorých podnikoch napr. na Pánskej, tak to hovorí za všetko. To je presne to, ako tie taxíky na hlavnej.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Reštauračný biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

tí dvaja šašovia na začiatku sú pomerne normálna firma, ktorá začala s Medúzou a potom sa im to rozrastalo. Pravdepodobne cez úvery. Sem tam niečo pre neúspech zatvorili. Prenajaté mali zväčša úplne bežné priestory, ktoré boli normálne verejne v ponuke a aj v inzercii. Nič mafiánskeho som si na nich nevšimol.
BLINKY2
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 10 12, 2007 9:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Reštauračný biznis

Príspevok od používateľa BLINKY2 »

To je všetko v poriadku. Ale myslíš, že keď sa im začalo dariť, že ich nenavštívili takí páni v tmavých oblekoch a neurobili s nimi dohodu? Ono to takto zvonka neni vidno, aké sú tam vzťahy. Prípadne kto je tam tichý spoločník a pod. :wink:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Reštauračný biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

dohodu urobí každý podnik a to takú, že si objednáš ich SBS a platíš im faktúry. A tá SBS patrí nejakému miestnemu mafošovi. To ale s kvalitou obsluhy a jedla nemá veľa spoločné. Skôr s kvalitou vyhadzovačov.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Reštauračný biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://restauracie.etrend.sk/horeca-tre ... iedne.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Celý viedenský projekt začal pred cca dvoma rokmi, keď začali s hľadaním priestorov, samotné stavebné práce začali v októbri 2011. Keďže ide o pamiatkovo chránenú budovu, podlieha najmä úprava fasády prísnym požiadavkám pamiatkárov. Náklady na rekonštrukciu a zariadenie priestorov podľa P. Štecka vysoko presiahnu milión euro. „Všetko financujeme z vlastných zdrojov,“ hovorí.
Všetko financujeme z vlastných zdrojov - sa mi nejako nezdá, že by to utiahli všetko vrátane BA bez úverov. Ale možno len tú Viedeň robia zo svojich. ťažko povedať.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Reštauračný biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

Elesko a jej Camouflage, Flowers, Lancia café končia. Priestory si prenajme Medusa group aj s Trafom.

Tak sa tvárili svetovo a jak majú peňazí, že nevedia čo s nimi, ich šéfkuchár radil v TV malým podnikom ako sa dostať zo straty do zisku. Ale oni v zisku neboli a čul to zavreli.

V Trende bol aj inzerát veriteľov firiem okolo Eleska - niečo v zmysle hľadáme ďalších veriteľov podnikateľa XY a jeho firiem. Ale celé roky sa tvárili jak majstri sveta.
Camouflage do marca. Prevádzky Camouflage, Flowers, Lancia café a Elesko wine bar v bratislavskom Erdődyho paláci, ktoré zobrala do prenájmu skupina Medusa Group, budú do marca ešte fungovať v takom režime ako doteraz. Formálne ich dovtedy manažuje pôvodný majiteľ, spoločnosť Eastfield. Podľa informácií Ľudovíta Tótha, ktorý má na starosti komunikáciu Medusa Group, táto skupina od januára formálne a reálne prevzala iba Trafo music bar – bar a diskotéku v podzemí paláca. Zvyšné prevádzky preberie od marca.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Reštauračný biznis

Príspevok od používateľa Airmike »

dam jednu reklamu :) Ak nahodou zabludite do bojnic, je tam taka restika http://www.stare-kino.sk/galeria/" onclick="window.open(this.href);return false;

bol som tam 1x po prehliadke bojnickeho zamku a zoo. a taky paradny steake co som jedol tam, som este v zivote nejedol. a to som ich uz zopar zjedol. :) fakt to stalo zato.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2828
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 112 times

Re: Reštauračný biznis

Príspevok od používateľa Rokosák »

Nas narod proste nema bunky na sluzby typu restauracia. My sme skor stavbari. Zrejme z historickych dovodov, kedy sme obsluhovali cudzie panstvo proti voli, nie sme ochotni sa klanat ci dokonca navrtat do kolena za prepitne. Sustredujme sa radsej na veci, ktore nam idu prirodzenejsie.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Reštauračný biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

Zmena zasiahne najmä reštauráciu Camouflage, ktorú považovali mnohí ľudia za cenovo nedostupnú?
„Som presvedčený, že kvalita kuchyne ani cena neboli problémom Camouflage ani jej sesterských podnikov. Ľudia u nás i vo svete si veci radi nálepkujú a platí to aj pri reštauráciách. Preto musí prísť nový koncept, interiér a zameranie. V prípade Camouflage aj meno, pretože táto nálepka reštaurácie sa nedá strhnúť. Radikálna zmena však neznamená, že kvalitná gastronómia zmizne z tejto adresy.“
rozhovor s Medúzákom, okrem iného aj o tom ako prevzali Kamufláž a spol.:
http://restauracie.sme.sk/clanok/sef-me ... bratislavy" onclick="window.open(this.href);return false;
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Reštauračný biznis

Príspevok od používateľa Pette »

Rozhovor dobry. Je ale smutne, ze sa ako kazdy navaza do dennych menu. A co maju ludia robit? Jest kazdy den na obed a la carte? Po A, kto nato ma? Po B, kolko by taky obed trval? Hodinu a pol? Super obedove combo ma aj jeho Barrock.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Reštauračný biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://firmy.etrend.sk/firmy-nefinancny ... lesko.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Idyla sa skončila
Za útokom na majiteľa vinárstva Elesko je zrejme spor bývalých obchodných partnerov

Taký inzerát spôsobí vždy rozruch. Predznamenáva, že niekto v brandži má problémy. Tento sa objavil minulý mesiac vo viacerých slovenských novinách. Vyzýval veriteľov podnikateľa Igora Ledeckého na spoločný postup pri vymáhaní pohľadávok. Keď tento muž, ktorý pôvodne zarobil prvé veľké peniaze v ruskom strojárstve, telekomunikáciách a obchode s ropou i plynom, postavil pred tromi rokmi pri Modre drahý vinársky závod Elesko s reštauráciou, múzeom so zbierkou obrazov Andyho Warhola a vinicami, bolo jasné, že medzi motiváciami bol nielen očakávaný zisk, ale aj vášeň pre víno. Ľudia z biznisu, ktorých TREND v tejto súvislosti oslovil, neočakávali, že by mohol tento drahý projekt niekedy zostať v dlhoch. Veď za ním stojí podnikateľ, ktorý ho môže podržať výnosmi z iných biznisov.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Reštauračný biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

Kellner proti Ledeckému
Skupina slovenského podnikateľa čelí atakom pražských právnikov
http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2 ... ckemu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ledecký mal od Tatra banky úver 16 mil. EUR. Od Kellnera si zobral krátkodobý úver, ktorý mal byť pravdepodobne preklenovací v dobe krízy. Kellner peniaze nedostal a pohľadávku predal.

A z veľkej hviezdy (ešte pred pár rokmi) sa stáva neúspešný podnikateľ z dlhmi. Často krát opakovaný podnikateľský príbeh.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Reštauračný biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

donútilo ich to podnik zatvoriť, to bolo vo finále lepšie. Prinajmenšom preto, že prestali prerábať peniaze a neúspech im prestal robiť šarapatu vo vzťahoch.
Reštaurácia je krutý biznis a neúspech je v tejto brandži pravidelný. Podľa jednej štatistiky skrachuje v Česku do dvoch rokov deväť z desať reštaurácií – to znamená dve denne. Na Slovensku je to, predpokladám, podobne.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6775877/sefkuchar-z ... z2RNgk3zF2" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Reštauračný biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

Medusa a ostatné Šteckove firmy narástli na 26 mil. eur:
http://ako-investovat.sk/clanok/1148/medusa-group" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"