Investicia 30000 €

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
filippob
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 11 09, 2011 10:19 pm

Investicia 30000 €

Príspevok od používateľa filippob »

Zdravím. Neviem, či niekto niekedy riešil pri začiatku podnikania otázku peňazí nutných na rozbeh. Som vo fáze, kedy idem podpisovať nájomnú zmluvu, ale nemám financie. Stále som v tomto optimista (nájsť vhodný priestor je väčší problém, ako zohnať peniaze), ale každý naokolo ma straší, že to také jednoduché nebude...

Poprosím o radu, od koho získať sumu 30000 euro na začatie podnikania. Osloviť banku? Ktorú? Investor? Nie je to nejaká horibilná suma, ale pre klasického investora, ktorý sa snaží investovať do projektu, ktorý má potenciál rásť, je to suma nereálna. Môj podnikateľský plán má potenciál dostať sa na stabilný príjem - nemá perspektívu prerastať do iných krajín, každoročne zvyšovať obraty... Čiže ak investor, tak možno iba niekto, kto má navyše spomínaných 30000 € a nevie, ako ich zhodnotiť. Čiže nie investor, ktorý sa živí investovaním do startupov...

Podnikateľský úver z banky - má s tým niekto skúsenosť? Dá banka takúto sumu aj človeku bez podnikateľskej histórie? Alebo spotrebák? Pred dvoma týždňami mi volala VÚB banka, že mám nárok na spotrebný úver vo výške max 15000 euro, ale do konca mesiaca. Sme dvaja spoločníci, čiže ak by mal takýto nárok aj druhý spoločník, dalo by sa ísť aj touto cestou.

Celý úspech teraz stojí iba na tejto jednej veci, tak neviem, či mám zariskovať a podpísať zmluvu aj bez vstupného kapitálu, alebo počkať kým peniaze budú a medzitým sa nechať pripraviť o dobrý flek. Poraďte prosím, ak ste niekedy niečo podobné riešili.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicia 30000 €

Príspevok od používateľa filip glasa »

Buď radšej skeptický a pesimista.

Spotrebák - s úrokom 15-25%? Takú návratnosť aktív zrejme mať nebudete, takže to by ste splácali len veľmi ťažko.

Klasický investičný úver ti banka nedá. prevádzkový tiež nie.

Investor na takéto začínajúce projekty - rodina a priatelia. Nikto cudzí peniaze neinvestuje keďže nepozná tvoju históriu.

Ak ste dvaja, tak si našetrite 30 000 a choďte do toho o dva roky. Keď budete robiť nadčasy a skromne žiť, tak mesačne tých 500 eur každý dokážete ušetriť.
filippob
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 11 09, 2011 10:19 pm

Re: Investicia 30000 €

Príspevok od používateľa filippob »

Zhodou okolností pred dvomi týždňami dal známy výpoveď kvôli podnikaniu - od investora dostal 700 000 € s tým, že kupuje budovu, ktorá bude napísaná na investora. V tej budove rozbieha podobnú vec ako chcem ja so spoločníkom. Ak by mu podnikanie (v podobnej veci) nešlo, investorovi zostane budova. Ak mu podnikanie pôjde, sumu chce do piatich rokov splatiť s 3% úrokom. Neviem čo je to za investora, ak by som nevedel, že je to pravda, tak by som tomu neuveril. Ale tie peniaze reálne dostal. Možno, že sa spolu poznajú, ale aj tak mi tá suma príde dosť veľká... Preto 30 000 € v porovnaní so 700 000 nevidím až tak pesimisticky. Čiže obracať sa jedine na známych? V banke nemáme šancu? Trúfame si aj na 15-25% úrok v priebehu jedného roka. Teda ak platí splátka 2851 euro mesačne podľa finančnej kalkulačky na tomto portáli. Odklad o dva roky nepripadá do úvahy. Čiže buď teraz, alebo asi nikdy. Projektu veríme, rozumieme danej oblasti...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicia 30000 €

Príspevok od používateľa filip glasa »

Preto 30 000 € v porovnaní so 700 000 nevidím až tak pesimisticky.
Obrovský rozdiel je v tom, že investor so spoločníkom kupovali budovu za 700 000 eur, ktorá je založená v prospech investora. Investor ako keby kúpil budovu za 700 000 + človeka ktorý sa o ňu bude starať.

Vy si priestor chcete prenajať a založiť nemáte akú inú nehnuteľnosť. Ten istý investor čo investoval do budovy za 700 000 eur, by zrejme do toho vašeho dealu nešiel.

Ak si si istý, že utiahnete úrok 15-25%, tak polepte rôzne spotrebné úvery a 30 000 dáte dokopy. Ale 15-25% p.a. je brutálne drahý úver. Ak vám to nepôjde, tak úver ste si zobrali ako osoby a budete ho musieť splatiť zo svojho.
filippob
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 11 09, 2011 10:19 pm

Re: Investicia 30000 €

Príspevok od používateľa filippob »

Ďakujem za radu. Skúsime sa popýtať známych a budeme sa snažiť sumu zlepiť z pôžičiek od nich a zbytok možno cez spotrebný úver. A áno sme si istí, ale už teraz nespávame :)
filippob
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 11 09, 2011 10:19 pm

Re: Investicia 30000 €

Príspevok od používateľa filippob »

Ak by sa niekto našiel, kto bude ochotný zainvestovať spomínanú sumu, nech ma kontaktuje cez SS. Myslím si, že je tu niekoľko ľudí, ktorí investujú napr. do akcií alebo do fondov, čo je tiež riziko. Keď sa to ošetrí právne, tak si myslím, že zainvestovať do niekoho, koho históriu nepoznám, je rovnaké riziko. Návratnosť investície si vieme obhájiť.
david2366
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Št 24 01, 2013 12:36 pm
Has thanked: 3 times

Re: Investicia 30000 €

Príspevok od používateľa david2366 »

investorovi aj prezradíte o čo ide?
filippob
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 11 09, 2011 10:19 pm

Re: Investicia 30000 €

Príspevok od používateľa filippob »

Nie, neprezradíme. Bude to musieť zostať tajné :) Samozrejme, že áno.
Hľadáme skôr niekoho, kto sa neživí investovaním do startupov (lebo náš prípad startup ani nie je-nemá potenciál rásť) ale kto má k dispozícii spomínanú sumu a nevie, ako ju zhodnotiť. Na termiňáku nezarobí, navyše vo väčšine term. vkladov si peniaze bez poplatku nemôže vybrať skôr, ako po dobe viazanosti. Nehnuteľnosť k prenájmu si za 30000 nekúpiš. Do fondov, do akcií ? Na to musíš mať trošku väčšie skúsenosti a finančné vzdelanie. Ja by som si na také niečo netrúfol. Už sme sa bavili s jedným človekom o konkrétnych informáciach, ktoré tu zverejňovať nebudem a je to tak 50% na 50% tak uvidíme. Kľudne mi napíšte do správy, ak by ste mali záujem. Ak by to nevyšlo, môžeme potom dať bližšie informácie. Nejde o žiadny podvod alebo o MLM alebo neviem čo (aj keď to asi hovorí každý :D )
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicia 30000 €

Príspevok od používateľa filip glasa »

Nie, neprezradíme. Bude to musieť zostať tajné :) Samozrejme, že áno.
No tak na to ti nepožičia, ani neinvestuje nikto, keď je to tajné a nevie do čoho ide. Jedine že by ste našlo totálneho blbca.
filippob
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 11 09, 2011 10:19 pm

Re: Investicia 30000 €

Príspevok od používateľa filippob »

filip glasa: bolo to pisane ironicky, preto som tam dal smajla. Samozrejme, ze poskytneme informacie. Inak by to muselo byt tak, ako pises :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicia 30000 €

Príspevok od používateľa filip glasa »

Aha, ok. Tak si sem kludne dajte email.
filippob
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 11 09, 2011 10:19 pm

Re: Investicia 30000 €

Príspevok od používateľa filippob »

Nerozumiem. Prečo si sem mám dávať email? Však na to tu slúžia súkromné správy, nie? Spamov mám každý deň dosť.
filippob
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 11 09, 2011 10:19 pm

Re: Investicia 30000 €

Príspevok od používateľa filippob »

Som tu registrovaný od roku 2011, čo sa dá pozrieť na mojom profile. Od nikoho som tu nikdy žiadne peniaze nepýtal. Nikdy som nikoho nenabádal na "zaručený zárobok". Ak sa niekomu zdá moja požiadavka pofidérna kvôli tomu, že tu neuvediem email (ktorý sa ani do nastavení profilu pridať nedá), tak potom neviem ako inak postupovať. Nikdy som v podobnej situácii nebol. Preto som ako prvé urobil toto - že som napísal na fórum, kde chodievam. Písať investorom nemá zmysel, pretože to nie je pre nich zaujímavé. Preto som čakal, že možno pre niekoho z tejto komunity by to možno zaujímavé mohlo byť. Skoro vždy tu natrafím na niekoho, kto sa pýta kam investovať 10000 euro, 50000 euro... Pre niekoho takého by to možno zaujímavé bolo. Ak niekto bude chcieť môj email, poskytnem. Svoje informácie si ale nechám pre seba. Ak by chcel odo mňa niekto, aby som tu rozpísal celý podnikateľský plán, tak to si rovno môžem ísť vybaviť spotrebák z banky - čo asi aj urobím, ak mi spomínaný človek, s ktorým sme sa bavili, peniaze neposkytne.
filippob
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 11 09, 2011 10:19 pm

Re: Investicia 30000 €

Príspevok od používateľa filippob »

Dobre, aby to nebolo také záhadné a nedôveryhodné - chceme otvárať lekáreň. Preto nepôjde o každoročné navyšovanie obratu a príjmu. Aby taký prípad nastal, muselo by sa to uberať smerom sieťoviek - Sunpharma, Dr. Max... a to nechceme. Práve týmto reťazcom chceme konkurovať. Či je investícia rentabilná si môže aspoň na základne jednej informácie každý zhodnotiť sám. Hľadáme ale niekoho, kto nechce investovať so zámerom podielu zo zisku, ale zo zámerom zhodnotenia investície napr. o 15% za rok. Čiže niečo ako termínovaný vklad, ale s niekoľko násobne vyšším zhodnotením. Neviem, či sa vyjadrujem presne. Nerobím s financiami...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicia 30000 €

Príspevok od používateľa filip glasa »

NIe kazdy kto to cita ma ucet na fore a preto ti neposle spravu. Ak chces aby sa ti ozvalo viac ludi, tak daj nejaky kontakt. To bola len rada.
filippob
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 11 09, 2011 10:19 pm

Re: Investicia 30000 €

Príspevok od používateľa filippob »

Ok, zle som to pochopil.
Andrej21
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 29 03, 2017 9:02 am

Re: Investicia 30000 €

Príspevok od používateľa Andrej21 »

peniaze môžeš získať aj od nebankovky, keď ti banka nedá úver, po novom je sprísnená legislatíva, ktorá zakazuje úžernícke praktiky, skús si pozrieť nejaké prehľady, niektoré úrokové sadzby sú dokonca lepšie ako v klasickej banke https://www.hyperfinancie.sk/pozicky/
popey
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 01 05, 2017 7:05 pm

Re: Investicia 30000 €

Príspevok od používateľa popey »

Najideálnejšie je spoznávať ľudí podobne zmýšľajúcich. Tzn., stretávať sa, rozširovať svoje portfólio kontaktov a nebáť sa hovoriť o svojich víziách a nápadoch. Alebo potom cielene zamieriť do nejakej komunity podnikateľov.
„Som presvedčený o tom, že to, čo rozlišuje úspešných ľudí od neúspešných, je vytrvalosť.“

Združujeme nápady Poradenstvo pre podnikateľov | Predaj zadlženej sro | Asset Management
denis1111
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 23 07, 2017 2:41 pm

Re: Investicia 30000 €

Príspevok od používateľa denis1111 »

filippob napísal:Ok, zle som to pochopil.
To teda...
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"