Podnikanie popri škole

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
matt
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 27 01, 2015 9:37 pm

Podnikanie popri škole

Príspevok od používateľa matt »

Zdravím.
Som v podnikaní úplný nováčik, no chcel by som si niečo zarobiť a rozbehnúť popri škole, aby hneď po škole som mal nejaký príjem.

Mám 2 nápady:
1. Rozvoz alko a nealko po meste (Košice). fungovalo by to ako donáška pizze, len namiesto pizze by to bol tekutý sortiment :) . Fungovalo by to piatku do nedele rána. V Košiciach je niekoľko internátov, to by bolo asi hlavné pôsobisko predaja. Predával by som priamo z auta, čiže nikde by som nemal žiaden sklad, len v aute by som vozil dostatočné zásoby na predaj samozrejme s dostatočnou prirážkou, keďže v noci je väčšina diskontov zatvorená. Čo myslíte, oplatilo by sa to rozbehnúť? Ak by sa darilo, tak by som rozvoz rozšíril aj do Prešova a okolia atď.

2. Eshop s krytmi na mobily. Viem, je veľká konkurencia, ale kryty sa dajú veľmi ľahko zohnať na ebay a pod. a dá sa povedať, že je to dnes už spotrebný tovar. Mám už na predaj krytov rozbehnutú aj stránku na FB (cca 1300 like), čiže publikum a potencionálni zákazníci by aj boli :) . Len rád by som to rozbehol aj oficiálne.

Ďakujem za postrehy a názory :)
Hajlou
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 14 01, 2015 4:40 pm

Re: Podnikanie popri škole

Príspevok od používateľa Hajlou »

Rozbehni to a uvidis, ci sa oplati. Inak to nezistis:)
Viktor 36
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 18 05, 2012 8:01 pm
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať používateľa:

Re: Podnikanie popri škole

Príspevok od používateľa Viktor 36 »

Ten rozvoz nápojov po Košiciach je dobrý nápad a určite to aspoň skús. Myslím si, že sa to ujme, ale potrebuješ si urobiť nejakú reklamu, aby o tebe vedelo čo najviac ľudí.
JurajKomora
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 13 02, 2015 9:28 pm

Re: Podnikanie popri škole

Príspevok od používateľa JurajKomora »

Zaujímavé je aj vytvorenie firmy v daňových rajoch, kde je potom možné ušetriť 15-23% na daniach a tieto peniaze potom využiť na rozvoj firmy. Alebo potom je aj možnosť zakúpenia už existujúcej spoločnosti.
Tu je jedna firma čo takéto veci aj realizuje: http://companiessolutions.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
haleluah
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 04 01, 2015 9:15 pm

Re: Podnikanie popri škole

Príspevok od používateľa haleluah »

Rozvážanie alka a nealka je určite dobrý nápad treba to určite dobre premyslieť a na všetko sa pripraviť (či už na jeblých študentov,prepadnutie,policajtov,nedostatok tovaru,porucha dodávky, a iné veci ktoré sa vždy prihodia). Eshop je určite dobrý nápad ale kryty na mobili?Väčšina ľudí čo si chce ten kryt kúpiť si to vie dohladať podobne ako ty na internete a robiť eshop z marketingom pre tu menšiu časť obyvateľstva v ohromnej konkurencii sa neoplatí. Skús vymislieť vážne niečo nové a prínosné niečo čo by mohlo rásť a využiť všetky schopnosti nato, ja osobne si zarábam brigádami aby som mal nejaký začiatočný kapitál a budem predávať liečebné produkty(nechcem bližšie špecifikovať) ale hlavne sa zamierim na vysokú mieru kvality(kedže z cenu neprerazim) a určite dobrou prezentáciou produktu. Držím palce nech ti to vinde :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"