Zivnost a nepodnikatelske prijmy

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
s4rl4t4n
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 05 05, 2015 9:04 am

Zivnost a nepodnikatelske prijmy

Príspevok od používateľa s4rl4t4n »

Zdravim, mam pre vas velmi zaciatocnicke otazky, ale o to viac dufam vo vasu profesionalnu pomoc, za ktoru uz vopred dakujem. :wink:

Predpokladajme, ze mam zalozenu zivnost a ze oficialne prijmy z nej smerujem na svoj osobny ucet. Samozrejme ratam s tym, ze tieto oficialne prijmy po odratani oficialnych nakladov potom riadne zdanim.

Popritom sa ale z-casu-na-cas ci pravidelne dostanem k nepodnikatelskym prijmom, par teoretickych scenarov:
1) Otec mi prispeje na auto 4000 €, ja si ich ulozim na chvilku na ten ucet, neskor za ne to auto kupim a nasledne si tuto nadobudaciu cenu NEdam do nakladov.

2) Pravidelne (kazdy mesiac) mi na ucet bude chodit 300 € ako pomoc od rodicov.

3) Pravidelne sa v hotovosti (opat mimo podnikania) dostanem k 300 € a budem ich pravidelne vkladat na ucet.

Moje otazky: Moze v jednom z tychto pripadov vzniknut problem v pripade danovej kontroly? Mozu patrat po zdroji tychto penazi, aj ked ich oznacim za sukromne?

S tym, ze rozdiel oficialne prijmy minus oficialne naklady bude pozitivny. Nechcem odrbavat na daniach, ale ani danit osobne prijmy, ktore som ako nezivnostnik nemusel...
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"