Výber živnosti

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Krostten
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 03 11, 2016 12:44 pm

Výber živnosti

Príspevok od používateľa Krostten »

Dobrý deň, chcel by som začať s podnikaním, konkretne vyrobou a predajom piva, zozačiatku menši pivovar spojeny s reštauráciou. No neviem aký typ živnosti si mam založiť. Voľnú alebo remeselnú? V zozname voľných živností je Vyroba napojov--->Výroba nedestilovaných kvasených nápojov. Teoreticky pivo patrí do tejto skupiny. V poznámke je napisané, že sem ale nepatrí výroba nealkoholického piva, ktoré patrí do remeselnej výroby. Keď som sa pozrel na internete na zoznam remeselných živnosti tak jednou z nich bola Výroba piva a sladu. Ale nie je tam napísané, že nealkoholického piva. A keby som si namiesto toho založil s.r.o tak musím spĺňať rovnaké podmienky ako u remeselnej živnosti?
Prílohy
image.png
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Výber živnosti

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

zavolaj si na zivnostensky, tam ti povedia. Ano, aj pri sro musis splnat rovnake podmienky
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"