Pedávanie na bazári - živnosť alebo nie ?

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
TheHearthOfFrejlord
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 16 02, 2017 12:56 pm

Pedávanie na bazári - živnosť alebo nie ?

Príspevok od používateľa TheHearthOfFrejlord »

Zdravím, chcel som sa spýtať na jednu otázku. Dočítal som sa že ak chcem predávať na internetovom bazári tak potrebujem mať založenú živnosť alebo s.r.o-čku. Je to ale treba ak takýmto predajom "zarobím" okolo 50 euro mesačne ? Mám 17, viem že živnosť a s.r.o-čka sú od 18 rokov. Je tam nejaká hranica do ktorej netreba založenie živnosti ? Lebo odvody ma určite víjdú viac ako "zárobok".
Mak
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Ut 07 01, 2014 9:37 am

Re: Pedávanie na bazári - živnosť alebo nie ?

Príspevok od používateľa Mak »

Neoprávnené podnikanie je činnosť, ktorá má charakter podnikania a osoba ju vykonáva bez živnostenského oprávnenia.
To znamená, že ak niekto predáva tovar alebo poskytuje služby vo vlastnom mene, samostatne, sústavne, na vlastnú zodpovednosť a za účelom dosiahnutia zisku, ale bez živnostenského listu, dopúšťa sa neoprávneného podnikania.

Inými slovami, ak pravidelne vykonávate činnosti, ktoré sú predmetom náplní jednotlivých živností a prijímate za tovar či služby finančnú odmenu, ide o neoprávnené podnikanie.

To sa týka napríklad aj prevádzkovateľov internetových obchodov, ktorí predávajú tovar na internete (vo vlastnom e-shope, na Facebooku, na iných sociálnych sieťach ako je modrykonik.sk a pod.) bez živnostenského oprávnenia. Takýto predaj tovaru bez živnostenského oprávnenia je neoprávneným podnikaním.

Z>http://www.uspesne-podnikanie.sk/co-je- ... podnikanie

P.S. V poslednej vete pises vijdu. Vychadza slnko. Koniec gramatickeho okienka.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Pedávanie na bazári - živnosť alebo nie ?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

urcite nie
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"