Začať? Kde? S kým? S čím?

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
A_D_Z_P
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 18 09, 2017 3:40 pm

Začať? Kde? S kým? S čím?

Príspevok od používateľa A_D_Z_P »

Zdravím Vás,

Som čerstvým absolventom VŠ a snažím sa niečo vymyslieť. Mám ponuku práce v štátnej správe za veľmi malé peniaze, v súkromnom je to o čosi lepšie ale všetko až od nového roka. Vždy som niečo vymýšľal a chcel tvoriť pre seba a nie pre iných a preto by som chcel niečo rozbehnúť, nie len teraz ale aj popri zamestnaní. Momentálne som v situácii, kedy môžem požiadať o príspevok na rozvoj podnikania z UPSVaR čo je nejakých 4500 EUR ( nie naraz) a mám k dispozícii dodávku do 3,5t. Chcel by som to nejak využiť na nejaký expresný prevoz, napr. : potrebujem 2 palety BA-KE a pod. Alebo nájsť pre auto nejakú prácu do firmy. Ide o staršie vozidlo, žiadna novinka, no všetko plne funkčné(jazdieval som s ním popri škole do DE pár krát do roka). Ide o to, že všetci dopravcovia majú zmluvy s väčšími a so špedíciou. Preto by teoreticky prichádzal do úvahy prenájom? Maloobchod s využitím vozidla? Rozmýšľal som nad dovozom nejakých výrobkov trebars z PL, ale ako nájsť dodávateľa? Budem vďačný za každý nápad, ešte lepšie za skúsenosť. Nečakám zázraky, ale kto sa nepýta... Pekný večer
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Začať? Kde? S kým? S čím?

Príspevok od používateľa Aurelio »

Cauky,

biznis moznosti je strasne vela. Niektore su lepsie, niektore horsie. Nejde ani tak o napad samotny ako o jeho prevedenie.

Prilis sa fixujes na tu dodavku, uplne sa odprosti od toho, ze nejaku dodavku vobec mas. Snazit sa zo vsetkych prilezitosti, ktore dnes mas, vyberat iba medzi tymi, kde sa da vyuzit dodavka je velmi zly zaciatok. Lebo medzi tym ti moze pomedzi prsty unikat prilezitost, ktora by vyrastla do inych rozmerov a kludne i bez nejakej dodavky. Ak by si nahodou aj zacal s tou dodavkou, tak sa stavim, ze by to nebol biznis, ale zamestnanie pre jednu dve firmy na zivnost. Ty sam by si robil sofera. A uz nemal cas na nic ine. Neviem si predstavit, ze by si zacal tak, ze by si si nasiel 10-20 firiem a im robil rozvozy, najal zamestnanca, kupoval dalsie vozidla a najimal dalsich ludi a ziskaval viac a viac zakaznikov. Tvoja expanzia je nutne obmedzena, lebo uz by si sa dostaval do konkurencneho prostredia s nadnarodnymi prepravcami ... marze male, kapitalove vydaje obrovske, nahovno biznis.

Nenapisal si to najdolezitejsie: co si studoval, co si robil a co vies robit. Pises ze si vzdy nieco vymyslal, tak daj co si vymyslel a jak to dopadlo. Toto je lepsi odrazovy mostik ako dodavka.

Napodobne sa nefixuj na nejaky prispevok od statu. Je to sice "nice to have", ale biznis by mal davat zmysel po financnej stranke aj bez tej dotacie, inak skor ci neskor nevyhnutne zanikne.

Good luck a tesim sa na blizsie info.
Power of Knowledge
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Začať? Kde? S kým? S čím?

Príspevok od používateľa Pette »

Kludne sa ozvi, sikovnych ludi do firmy hladame nonstop.

Link v podpise.
A_D_Z_P
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 18 09, 2017 3:40 pm

Re: Začať? Kde? S kým? S čím?

Príspevok od používateľa A_D_Z_P »

V prvom rade ďakujem za reakcie. Čo som študoval? Oblast ochrany pred požiarom, CO a BOZP. Vymýšľal som rôzne veci od jednotlivý výrobkov(fontánka na solárny/veterný pohon) až po garáže a ďalšie, nechcem veľmi menovať :) Viem robiť manuálne práce, dlhodobo som brigádoval v stavebníctve ako inštalatér, celkovo s manuálnou činnosťou nemám problém, aj ma to baví. Mám aj ľudí, ktorých by som vedel zo zahr. stiahnuť a ,,rozbehnúť" s nimi túto činnosť doma, trebars na živnosť pre začiatok. Tieto služby sú drahé a remeselníkov stále menej. Preto vravím, že záber by bol široký, len nájsť nejakú cestu, náznak..

Pette: máte SS. ďakujem
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Začať? Kde? S kým? S čím?

Príspevok od používateľa Aurelio »

ok ADZP, skusim inak. co by si robil, keby nezalezalo na peniazoch? povedzme, ze kazdy den by ti prislo na ucet 1000€. comu by si sa v takejto situacii dokazal 5 rokov nepretrzite venovat? ale FAKT uprimne. zamysli sa fakt do hlbky...
Power of Knowledge
A_D_Z_P
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 18 09, 2017 3:40 pm

Re: Začať? Kde? S kým? S čím?

Príspevok od používateľa A_D_Z_P »

Túto otázku som si prečítal už včera, dnes som celý deň nad ňou popri práci premýšľal. Neviem, či to chápem dobre ale príjem 30 000 EUR/mes by mi v terajšej situácii prišiel rozprávkový (na chvíľu pocit, veď nemusel by som robiť nič) ale potom, že veď to nie je zas tak veľa a chcelo by to viac. To je moja povaha :D. S takým fin. zabezpečením by som vedel investovať do nehnuteľností. Založil nejakú menšiu firmu, trebárs pre známych, sú veľmi šikovný v oblasti, ktorú som už spomínal(inštalatérstvo) a popri tom nejaký obchod(nákup/predaj). Ráno by som vstal, zacvičil/zabehal, poriešil objednávky, pozrel zákazky a vybavil objednávky. Išlo by mi o to aby som mohol byť s rodinou v priebehu dňa. Ak sa bavíme o budúcnosti 5 rokov tak do tej doby postaviť dom a z obratov založiť firmu, ktorá by predstavovala prínos pre región/vytvoriť kvalitné pracovné miesta. Ešte mám v blízkosti rozostavaný Aquapark, tam by sa dalo niečo vymyslieť a ďalšie je moja dlhodobejšia vízia samoobslužnej benzínovej pumpy. Starať sa o chod týchto zariadení a tak zabezpečiť spokojný život sebe a rodine. Asi o to mi ide. Som ochotný pracovať, aj manuálne-pre začiatok. Myslím si že s tým malo/veľkoobchodom mi to na 5 rokov príde najrealnejšie. Ak by som mal niečo zháňať, posúvať to ďalej. Zájsť pre tovar.. Je to ťažká otázka. No stále mi príde najľahšia cesta nákup/predaj a aj tak sa na ňu neviem ako dostať. Čo predávať? Komu? Od koho? Dať si vyrobiť vlastný výrobok?
mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Začať? Kde? S kým? S čím?

Príspevok od používateľa mikr »

...a pak se probudil v 5.00 a šel do práce
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Začať? Kde? S kým? S čím?

Príspevok od používateľa Aurelio »

nemyslel som to tak, co by si s tymi peniazmi robil - ze by si zalozil firmu alebo investoval do nehnutelnosti ci rozbehol samoobsluznu pumpu.

co by si cele dni robil, keby nezalezalo na peniazoch? fakt by si kontroloval objednavky alebo rozbiehal pumpu? narazam na to, ze:
- ak by si cele dni sportoval, tak teraz zacni robit trenera, casom sa osamostatni a zaloz si webovky/FB skupinu/instagram/youtube kanal cez ktore budes ziskavat dalsich ludi, nasledne si najmes dalsich trenerov, vybudujes vlastny gym
- ak by si cele dni travil s rodinou, tak mozes vymysliet nejaku aktivitu, ktora by bola urcena pre rodiny s detmi a promovat to cez tripadvisor, lokalne hotely a pensiony a podobne. mozes urobit treasure hunting po lesoch, orientacne hry, sutaze medzi rodinami, kemping, grilovacky, letne tabory cokolvek
- ak by si cele dni pozeral filmy, tak si mozes zalozit videopozicovnu /nene, to si robim srandu :D /

suma sumarum by si mal mat tusak asi co chcem povedat. ze by si sa mal vydat smerom robit to, co by si bol ochotny robit aj zadarmo. a urcite zacat aspon prvy rok ako zamestnanec, aby si zazil jak funguje firma. ked chces podnikat, tak sa oblukom vyhni tej statnej sprave co si spominal v prvom prispevku, tam sa nic nenaucis.
Power of Knowledge
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Začať? Kde? S kým? S čím?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

- Dal by som pokec s Pettem, ked chces využiť tú dodávku...

- Pridal by som sa ku kamarátom inštaláterom, ktorí pracujú v zahraničí ak teda nemáš manželku a deti (píšeš o rodine ).
V zahraničí ako Švajčiarsko, Benelux, Nemecko sú tieto práce vyvažované zlatom...orientoval by som sa na to, aby som postupne vlastnil firmu pre ktorú budú robiť takýto inštalatéri v zahraničí. Ked sa už teda v tom vyznáš...

Nuž a ked nevieš v čom začať....tak začni tým, že napíš na papier čo ťa baví, v čom si dobrý a postupne zbieraj nápady. Ked ich budeš mať pár, ku každému začni zbierať informácie. Na základe informácii sa potom rozhodneš. Môžeš začať aj 2 veci naraz a pozdejšie budeš podnikať v tom, čomu sa bude lepšie dariť.

Nemôžem si pomôcť, ale znova musím odporúčať https://www.podnikanivusa.com/moje-kniha/" onclick="window.open(this.href);return false;

V jednoduchosti je krása. Nech ťa nemetie, že ide o podnikanie v USA...to vôbec nevadí. Nikto lepšie neopísal filozofiu a skúsenosti s podnikaním ako tento človek, ktorý je dnes už milionárom. Akurát to mal ťažšie, lebo podniká priamo v zahraničí. Stiahni si to 135 stránové pdf a prečítaj si to... alebo daj za pár eúr vytlačiť a zviazať. Z tejto knihy určite pochopíš o čom je úspešné podnikanie.

Veľa šťastia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
A_D_Z_P
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 18 09, 2017 3:40 pm

Re: Začať? Kde? S kým? S čím?

Príspevok od používateľa A_D_Z_P »

Ďakujem Vám za odpovede-obom! :) Stiahol som tú knihu a dám sa do čítania a nejakej tej hlbšej analýzy. Po jej absolvovaní sa ozvem.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Začať? Kde? S kým? S čím?

Príspevok od používateľa Aurelio »

ta kniha je pre mna biblia a typek vdaka nej pre mna moj velky vzor. ani jobs, musk ci gates nemozu dat obycajnemu cloveku tolko inspiracie ako on.
Power of Knowledge
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"