Bitcoin ฿

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Prieskum BTC sentiment do budúcnosti MÁJ 2021

1. Raz bude stáť milión USD (ako predpovedá Jim Cramer)
7
11%
2. Raz bude stáť 500 000 USD (ako to vidí Cathie Wood - Ark Investment )
10
16%
3. Raz dosiahne 100 000 USD ( Goldmani a kopa ďalších )
17
27%
4. Bublina praskla - nový rekord už nebude, udrží sa však nad 25 000 USD
0
Žiadne hlasovania
5. Bublina praskla - nový rekord už nebude, rok skončí v pásme 10 000-25 000 USD
6
9%
6. Bublina praskla - do konca roka pôjde pod 10 000 USD
6
9%
7. Som pesimista - BTC je bezcenný a nemá budúcnosť.
18
28%
 
Celkom hlasov: 64

robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa robopol »

Ja to sledujem, je to uplne sialenstvo co sa tam deje, bude tam vela spekulativnych obchodov a ludi co zacali brat bitcoin ako investiciu, aj minerov pribudlo, dalsia generacia strojov na dolovanie. Inak neodporucam dolovanie, kym pride hardaware je zastaraly a ledvo zaplatite z dolovania naklady a investiciu za par mesiacov ju mozete zahodit lebo rastie obtiaznost velmi rychlo
janostruhar
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 04 11, 2012 3:14 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa janostruhar »

Prehľad o BitCoine (20 min):
http://www.youtube.com/watch?v=Lx9zgZCMqXE" onclick="window.open(this.href);return false;

Zjednodušene:
http://www.fffilm.name/2013/04/budte-mi ... an-na.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dosť sa s tým bavia ľudia z bratislavského progressbaru:
https://www.progressbar.sk/bitcoin" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Airmike »

Istiach napísal:Sledujete niekto bitcoin? To co sa tam deje v poslednych dnoch je uctyhodne.

http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxEU ... 10zm2g25zv" onclick="window.open(this.href);return false;
no clovece neviem ci je to uctihodne. podla mna je to velmi podobne dotcom bubline . vtedy v tom tiez mali prsty ludia od technologii a nedopadlo to bohvieako. nezatracujem ani nesudim ale nepacia sa mi taketo virtuality bez realneho ocenenia co to vlastne kupujes.

ale priznam sa ze nepoznam problematiku az tak dopodrobna. mam stretko s jednym bitcoinistom , tak mozno zmenim nazor.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa jogo »

Mne to pripomina klasicku pyramidu. Ti, co do nej naskocili na zaciatku(teda prvi taziari, co bitcoin vymysleli), teraz vyberaju tucne zisky a ostatni kupuju nadej...
Jednoznacne by som v tomto pripade preferoval fyzicke zlato pred akymkolvek bitcoinom...hoci adrenalinovi traderi sa mozu na tom bitcoine vyzivat.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Istiach »

Mna bubliny fascinuju uz odkedy som mal svoj prvy bublifuk, nemozem si pomoct :)
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa robopol »

zaujimave, ze takuto investicnu prilezitost tu nevidel ziaden guru investor:) po roku zhodnotenie rozpravkove.

co si kupujes? virtualnu menu.

je to pyramida? nie je

Je tam bublina, ako vssade kde sa vela nakupuje cena rastie az dosiahne svoj vrchol a korekcia potom bude tiez ostra a vyznamna.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa radvan »

psycho:

http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... 10zm2g25zv" onclick="window.open(this.href);return false;

tulipanove cibulky ... raz sa o tom bude pisat v ucebniciach ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Istiach »

Blizime sa k 500 euram, no tak, dajte tipy ako to dopadne.

Ja to vidim tak na 1K a potom to padne. Ale to je len take od buka do buka.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa kolega »

radvan napísal:psycho:

http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... 10zm2g25zv" onclick="window.open(this.href);return false;

tulipanove cibulky ... raz sa o tom bude pisat v ucebniciach ...
tak tak, som zvedavy ako hlboko to padne... a kolko ludi sa na tom popali (aspon ze to dnes bude rychlejsie ako v pripade tulipanov)
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa radvan »

vcera ked to bolo 500$ za bitcoin som si hovoril, ze to ide stratosfericky, ze tam je nieco vadne ... a pozeram a dnes je to viac nez 800$ :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Chris »

ako rychlo to narasto, tak rychlo to moze padnut, staci, ze sa nejaka afera okolo toho prevali :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Biosko »

Asi sa tu rozobera viac investovanie do BTC meny ako takej. Ja som si asi pred mesiacom kupil minera na BTC co je masina ktora "tazi" bitcoiny. Kedze tazenie bitcoinov je tiez rizikova investicia a nie nekonecna vzhadom na rastucu obtiaznost musim podotknut ze sa mi to zatial oplatilo a masinka splati investiciu a vygeneruje zisk.
Ak by bol nejaky zaujem podiskutovat o bitcoin miningu cez mining masiny, mozem sa rozpisat viac.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa jogo »

Biosko napísal:Asi sa tu rozobera viac investovanie do BTC meny ako takej. Ja som si asi pred mesiacom kupil minera na BTC co je masina ktora "tazi" bitcoiny. Kedze tazenie bitcoinov je tiez rizikova investicia a nie nekonecna vzhadom na rastucu obtiaznost musim podotknut ze sa mi to zatial oplatilo a masinka splati investiciu a vygeneruje zisk.
Ak by bol nejaky zaujem podiskutovat o bitcoin miningu cez mining masiny, mozem sa rozpisat viac.
Konecne si sa ukazal, uz som sa bal, ze ta navstivil Kontrarian... :)
Ako sa dari na forexe?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Biosko »

:D spominam si na toho chlapca ale nie nie
bol som len na "vandrovke"
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =19&t=4830" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Chris »

pochybujem, ze sa ti investicia z ASIC minera este niekedy vratila :D
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Biosko »

Chris napísal:pochybujem, ze sa ti investicia z ASIC minera este niekedy vratila :D
Obstaravacie naklady boli 6500$. (kncminer.com)
Doteraz od oktobra som vytazil lahko nad 30BTC. Co je pri sucastnej cene za btc 21000$
Ak by som pocital cenu pri ktorej som ten stroj kupil co bola cca 200$ za btc tak by akurat pretinal 0lovu hranicu.
Ak by som pocital cenu tak ze by som pri kazdej zmene difficulty predaval bol by som v zisku asi 5000$ mozno menej nechce sa mi prepocitavat kedze to nebol moj pripad, v kazdom pripade sa to vyplatilo :D.
Momentalne to tazi cca lahko nad 4BTC za 11-12 dni pri sucastej difficulty.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Chris »

tak to je ine kafe, myslel som , ze si kupil tie USBckove za 300-500USD, ktorych rentabilnost konci.
Avsak pochybujem, ze btc bude rast do nekonecna...
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Biosko »

Tie neboli vyhodne uz ked ich zacali vyrabat oproti rieseniam ktore existovali. Akurat mali vyhodu v tom ze ich prevadzkovanie je velmi jednoduche, su male a nehlucne oproti mojmu zrutu ktory zerie 1kW/hod. Co nam menili tie digitalne merece tak som jasny vitaz v bloku na cislach kedze mam spotrebu v byte aj 1000kW mesacne :D

Nic nebude rast do nekoncne a cast som uz predal za 700. Investiciu povazujem za uspesnu aj ked bola dost rizikova, ale kedze som aj technicky clovek tak som sa na to dival aj z tejto stranky, bol to moj prvy miner a prve blizsie zoznamenie s touto technologiou.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa radvan »

wow, klobuk dole ... pekna investicia ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Biosko »

radvan napísal:wow, klobuk dole ... pekna investicia ...
V podstate to az take terno nebolo, uplne stacilo ak by v tom case niekto nakupil 30BTC za 200$/1BTC co bola cena ked som kupoval tu masinu za ~6500$ boli by sme na tom rovnako, pomohol narast ale ak by niekto vtedy hodil long ako som ja kupoval nemusel by sa trapit s masinou a miningom. Ja to beriem tak ze som momentalne na 0$ no je jasne ze navratnost to ma lebo masinu nevypinam a pri raste difficulty cca 10%-20% za 11-12dni este s nou planujem vytazit okolo 30BTC a potom ju vypnem a vyhodim alebo skusim to nastavit na alternativnu cryptomenu ak bude mat difficulty pri ktorom je este vyhodne to tazit vzhladom na to ze 1kW stoji asi 10eurocentov takze na prevadzku cca 2.5-3eura denne ale zas to robi teplo bohuzial aj hluk. Takze nie vsetky investicie do minerov su bez navratu ale riziko je dost vysoke, hlavne ked na zaciatku ked som zacal tazit stupala difficulty o 30-40% za 10dni.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa filip glasa »

Vyťažené Bitcoiny držíš, alebo postupne predávaš?
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa robopol »

biosko
to bud rad ze ti to zariadenie doslo v rozumnom case. inak by sa ti investicia nevratila, podrzal ta ten kurz :)

este planujes vytazit 30btc za 11 dni ?
A ratat vies? podla vsetkeho asi nie lebo s tvojim jupiterom uz toho moc nevytazis co do poctu btc.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Tilbur »

hmm
Prílohy
btc.jpg
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa filip glasa »

Dobra fotka, poziciam si :D
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa marco »

ta fotka je super. toulip maniu som spomenul aj v uvode diplomovky :D

inak pisal mi znamy - mlady chalan, ze kedysi nakupil par bitcoinov, teraz je v zisku cca 4tisic. ci ma predat. vraj o investovani ako takom nema ani sajnu, poradil mu to vtedy nejaky kamos. ja bitcoin velmi nesledujem a nerad podsuvam moje nazory ak ide o cudzie peniaze (jednak som laik a neni mi to moc sympaticke), tak mu hovorim, ze ja by som na jeho mieste predal, ale nech sa rozhodne sam. ako sa rozhodol este netusim :wink:


kde vidite najvacsie rizika bitcoinu ? ja asi v prichode konkurencnej meny na podobnej baze, pripadne v medialnych a politickych utokoch na margo jeho nestability (spominalo sa uz financovanie organizovaneho zlocinu atd)
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

minimalne polovicu by mal predat. Zisk na zaklade grafu, nie je zisk :)
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Tilbur »

:- o
Prílohy
BTC1.jpg
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Istiach »

Akurat som si dnes hovoril ze sa formuje doji evening star :D
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Airmike »

normalne ma zacina lakat ten bitcoin :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Istiach »

Mika napísal:normalne ma zacina lakat ten bitcoin :)
Predat ci kupit :)
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Tilbur »

Pre mna je to teraz cisty short.
vstup: 1092
SL 1175

:-)
Prílohy
BTC2.jpg
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa jogo »

Aktivum, ktore za den dokaze stratit 30% hodnoty mozno obchodovat tak s 1% uspor a nie s nejakym "vaznejsim kapitalom". Preto na tomto moze zbohatnut po nahode typicky gambler, ktory hra sposobom hop alebo trop, ale urcite nie seriozny trader, ktory dodrziava zakladny money management.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Biosko »

filip glasa napísal:Vyťažené Bitcoiny držíš, alebo postupne predávaš?
Ako som spominal
15 po 700 ("Nic nebude rast do nekoncne a cast som uz predal za 700." prispevok z 22.11)
15 po 1150 29.11
este nejake mam :D
robopol napísal:este planujes vytazit 30btc za 11 dni ?
A ratat vies? podla vsetkeho asi nie lebo s tvojim jupiterom uz toho moc nevytazis co do poctu btc.
Dovolim si bez urazky tvrdit ze ratat viem, s gramatikou to bude horsie a chyba tam niekde ciarka 30btc je myslene za cele obdobie od prispevku po smrt stroja. Ak by si cital pozornejsie tak by si zistil ze stroj tazi 4-5btc za 11dni.
robopol napísal:to bud rad ze ti to zariadenie doslo v rozumnom case. inak by sa ti investicia nevratila, podrzal ta ten kurz :)
Som rad, pravdepodobne budu vsetci ziskovy co si tu masinu objednali bez ohladu na kurz aj keby ostal povodnych 200$. Investicia je o risku nie? Mimochodom, kupit nieco za 5-6000$ sa neda povazovat za investiciu skor za zabavku.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Istiach »

No co, uz sa nam to sype?
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa robopol »

Bioisko,

ok nevsimol som si ze to myslis inak:)

a ten cas je klucovy ak je dodacia doba par mesiacov tak pri kurze nakupnom sa to uz neoplati, pretoze zapnes zariadenie a obtiaznost je uz ina, atd. A dovolim si povedat ze tebe a nie len tebe pomohol narast kurzu, ten siel totiz hore viac ako obtiaznost. A to je klucovy faktor.

A ak ti mozem poradit ty si drz tie bitcoiny, ani nevies kam to vystreli.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

robopol napísal:Biosko ak ti mozem poradit ty si drz tie bitcoiny, ani nevies kam to vystreli.
Dobrá rada nad zlato. Možno to prekoná tulipánové šialenstvo a staneš sa milionárom za jednu noc :lol:

Najväčšie špekulatívne bubliny:

Tulipánové šialenstvo (1634 -1637)
- na holandskom trhu s tulipánmi vyleteli ceny jednej cudzokrajnej cibulky v priebehu noci až na 800 tisíc dolárov. V priemere boli vtedy ceny cibuliek asi 1000 x drahšie ako dnes.

Tichomorská bublina (1720)
- na akciovom trhu vyleteli ceny akcií jedinej firmy. Tá firma predtým prevzala na seba britský vládny dlh a za to dostala exkluzívne privilégia v amerických kolóniách. Vidina zbohatnutia priviedla investorov až k takému šialenstvu, že boli ochotní riskovať aj celý svoj majetok. Po prasknutí tejto bubliny údajne prišiel o všetko i slávny fyzik Isaac Newton.

Krach na N.Y.burze (1929)
- išlo o prasknutie veľkej špekulatívnej bubliny, ktorá sa vytvorila vďaka veľkému množstvu investorov a prehnanej nádeji a viere v rozmach ekonomiky. Rast akciového trhu meraný indexom DJIA vtedy kulminoval na 386 bodoch. Vďaka hospodárskemu poklesu, ktorý nasledoval po konjuktúre sa investorov zmocnila panika a začali masívne predávať akcie až sa trh nakoniec zrútil. V roku 1932 Dow Jones klesol až na úroveň 42,8 bodov. Prasknutie špekulatívnej bubliny tak odštartovalo a urýchlilo najhlbšiu hodpodársku krízu v dejinách USA s dopadom na celý svet. Zničený trh sa následne konsolidoval až 27 rokov, kým DJIA dosiahol úroveň z roku 1929 !

Krach 19. októbra 1987
- mal svoj pôvod v býčom trhu, ktorý trval asi 5 rokov po tom, čo FED zrušil reštriktívnu menovú politiku. Za tých 5 rokov vzrástol DJIA zo 780 na 2720 bodov. V deň, ktorý vošiel do histórie ako ,,čierny pondelok,, klesol DJIA o 508 bodov, teda celých 23%. Situáciu potom zachraňoval FED, ktorý znova zaviedol opatrenia.

Prasknutie bubliny v r.2000
- tiež malo svoj pôvod v nadmernom optimizme investorov. Išlo hlavne o prehnané investície do informačných technológii, čo súviselo hlavne s rozmachom internetu a PC, takisto telekomunikácii a v neposlednom rade aj s rozmachom penzijných fondov. Silný býči trh s priemerným ročným nárastom nad 20% ročne kulminoval v r.2000. Masívny výpredaj a hlboký pokles cien spôsobil krízu, ktorá trvá doteraz (5/2003) a ktorej ďalší vývoj je ťažko odhadnúť. Návrat akciových indexov na hodnoty z roku 2000 však celkom iste potrvá celé roky.

KRACH realitnej bubliny 2008-2009

BITCOIN 2013-2014 ?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Airmike »

bitcoin je ale malinkaty trh, to nezasiahne skoro nikoho, preto by som ho neradil do kategorie ktore ovplyvnili miliony.
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa robopol »

nuz,
to je take pravidlo ze nieco co tak rastie musi zakonite skoncit zle:) A ja som rad cim viac ludi tomu veri, tym lepsie, ved vacsina sa vzdy popali, bud neskoro naskoci na rozbehnuty vlak alebo vyskakuje v ukrutnej rychlosti z auta.

A vestenie je aj o stasti. Videl som nedavno nejakeho nestastnika co mam 4500 btc na nejakom starom hardisku co vyhodil (teraz prehrabuje smetisko) tiez netusil chudak, ze to co nemalo skoro ziadnu hodnotu bude mat tak vysoku.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Biosko »

Co som spravil to som uz napisal takze sa nejdem opakovat, inak ten pad 1 decembra sposobil aj pripad nizsie.
To by ani nebolo vtipne keby sa pod tuto najvacsiu kradez v historii (96 000btc, 100mio USD) nepodpisali pravdepodobne bratia cesi :D.

http://www.newstatesman.com/future-proo ... -real-time" onclick="window.open(this.href);return false;
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Tilbur »

http://www.businessinsider.com/bitcoin- ... ng-2013-12" onclick="window.open(this.href);return false;
Prílohy
BTC3.jpg
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"