Investicne diamanty

Zberateľstvo a investovanie: mince, umenie, starožitnosti, fyzicky držané komodity
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Investicne diamanty

Príspevok od používateľa west »

Dobry den

Nedavno som nasiel toto forum a zistil som ze tu preberate velmi zaujimavu temu - investovanie penazi ich zurocenie.
Pri postupnom prezerani a citani fora som zistil ze ste tu prebrali skoro vsetky mozne sposoby investovania akcie,fondy, komodity .....
Ale existuje este jedna zaujimava investicia tou su drahe kamene a nie len diamanty. Predovsetkym sa ako investicny kamen sa pouzivaju diamanty. Vyrabaju sa uz aj diamanty urcene vyhradne iba na investoavanie, su to velmi kvalitne kamene.Co mam informacie tak tuto formu investovania pouzivaju uz i banky a zacinaju ju vyuzivat coraz viac.
Je jasne ze dimanaty sa daju kupit uz od smiesnych 10 000 az po niekolko milionove kusky. Samozrejme cim je drahsi (lepsie vlastnosti ,brus, farbu a dalsie vlastnosti kt. tu nebudem rozoberat) tak je vyssie percento urocenia. V priemere je to zhruba okolo 7%, Tie najkvalitnejsie maju i 15 i viac %. Zavisi to od mnozstva veci.
Predovsetkych co chcem vyzdvihnut je to dlhodoba investicia. (min 5 a viac rokov) Cize ziadne spekulativne investovanie sa tu neoplati.
Chcem v podstate opytat a trosku rozprudit diskusiu okolo tohto sposobu investovania. Ma niekto skusenosti s investovanim do diamantov? Ako to cele vnimate investovat do kamenov?

Dakujem za vsetky zaujimave a plnohodnotne prispevky. :-)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa filip glasa »

asi nie je vhodné použiť slovo úročenie, ale výnos.

Úročenie evokuje dopredu dané úroky ako v bankovom vklade. Výnos sa používa pri komoditách, akciách, fondoch atď. Poznáme len jeho minulosť, ale nie budúcnosť.

Posledné roky rástli úplne všetky aktíva naraz: akcie, komodity, diamanty, reality, umenie. To sa vo svete bežne nestáva.

Pri diamantoch určite treba dávať pozor na to isté ako pri umení a fyzicky držaných drahých kovoch. Teda skladovania, trezor, poistenie, a pri kúpe a predaji na rozdiel predaj-nákup (spread) a pravosť, rýdzosť, podvody.

http://www.mesec.cz/clanky/investice-do-drahych-kamenu/

http://fincentrum.idnes.cz/fi_osobni.as ... osobni_dku

http://www.gemology.cz/cze/go.php?act=consult

http://www.diamond-center.cz/page-dopor ... stice.html
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa west »

no s tym urocenim a vynosom mas urcite pravdu, nie som az tak znaly v tych odbornych nazvoch, takze vynos;-)

samozrejme pri nakupe diamantov je urcite riziko ale ak ich clovek kupuje od spolocnosti, ktora ma pristup na burzu v antverpach tak myslim ze to uz bude o niecom inom , lebo najnovsie sa diamanty znacia i laserom v podstate maju svoje cislo alebo kod ktory maju laserom zapisany. plus k tomu clovek ma certifikat , kt je platny celosvetovo, tak ze myslim ze istota nakupu praveho diamantu tu urcite je.

Ale chcel som sa opytat, ci uz tu niekto z sprispievatelov investoval do diamantov?
Co si myslite o perspektivnosti , oplati sa investovat v tej to dobe do diamantov?
Filip otazka na telo , osobne by si investoval do diamantov??? :-)))
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa filip glasa »

ja by som do diamantov neinvestoval. Sú dosť populárne a čo je populárne to ma odrádza. Oproti iným komoditám tam nie je nijaký priemyselný dopyt. V poslednej dobe rástli asi skôr špekulatívne - ľudia mali kopec peňazí a už nevedeli kam s nimi - alebo ináč: prebytok likvidity. Neviem aký je dopyt šperkárov a klenotníkov. Ale ak je to ťahané len investormi, tak je to bublinoidné.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa filip glasa »

Diamanty na 2-3 roky je možno dosť málo. Záleží na tom spreade. Kupuješ za viac ako je trhová cena a predávaš za menej. To ťa stojí povedzme 10% z celkovej ceny. Druhá vcec je, že tie výnosy v minulosti boli asi uvedené v USD. Posilňovanie koruny by ťa zase niečo stálo.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa filip glasa »

spread - rozdiel predaj nákup.

2-3 roky by som dal na sporiaci účet ING alebo Mbank.
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa west »

Mozte vyjadrit svoj nazor na Invesicne diamanty , cakam na vase prispevky, ako to vnimate sli by ste do toho?
oplati sa kupovat akcie spolocnosti ktore tazia alebo predavaju diamanty? (De Beers .... a ostatne spolocnosti , momentalne ich nevem ale mozem ich tu vypisat ak bude mat niekto zaujem)

Dakujeeeeeem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa filip glasa »

akcie sa nekupujú podľa toho či tá firma ťaží diamanty, alebo nie. To ešte o ničom nehovorí. Musí mať nejaký potenciál do budúcna, ale zároveň ten potenciál nesmie byť zahrnutý už v dnešnej cene. Prípadne môže byť podhodnotená a podobne.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Diamanty – najneefektivnejsi trh na svete ?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Dnes som sa zhodou nahod, tak trosku proti svojej voli, dostal na prezentaciu spolocnosti DIAMONDS INTERNATIONAL CORPORATION - D.I.C. SK. Ide o klenotnicku firmu a zaroven obchodnika s diamantmi, ktory sa siri systemom MLM. Podla toho co vraveli a aj podla toho co je na internete, su ako jediny v nasich zemepisnych sirkach clenmi Antverpskej diamantovej burzy, co im dava moznost nakupovat diamanty prakticky u zdroja.

Ako som si narychlo spocital, do distribucnej MLM siete ide z oficialnej predajnej ceny diamantu viac ako 50 %. Keby islo len o konecny produkt, tak nic nepoviem, proste produkt s vysokou marzou, ale oni ponukaju diamanty aj ako investicny nastroj ponukajuci slusne zhodnotenie. Konkretne uvadzali zhodnotenie podla typu diamantu od 3-10 % p.a., u niektorych typov aj vyssie, konkretne 5 karatove sa minuly rok vraj zhodnotili cez 50 %.

Kde je pes zakopany ? Ked porovname diamanty s akciami, tak ked kupujete akcie, zaplatite cenu akcie + poplatok o.c.p. Samozrejme zavisi od objemu obchodu, ale poplatok o.c.p. je relativne maly a uz male zhodnotenie investicie by Vam ho malo pokryt. Asi by ste neinvestovali, keby ste potrebovali napr. 50 % zhodnotenie len na pokrytie poplatku obchodnikovi.

Pri diamantoch je poplatok zaratany uz v kupnej cene diamantu a to vo forme provizii a inych plneni do MLM systemu. A ako som uz napisal , ide o minimalne 50% ceny ! Povodne mi vyslo az 70 %, ale to som sa asi sekol v poctoch. Takze ak zaplatite za diamant 100 000 Sk, tak jeho realna hodnota je maximalne 50 000 Sk. A ktovie, aka je na tom este marza spolocnosti, kedze to sme zatial odratali iba sumu putujucu do MLM.

Oni vsak tvrdia, ze Vasa investicia sa zhodnocuje ! To znamena, ze sice ste dnes od nich kupili diamant s realnou hodnotou 50 000, ale zajtra (alebo za rok) ste ho vraj schopny predat za 100 000 Sk + mozne zhodnotenie za dany horizont. Vlastne tvrdia, ze nejaky iny „investor“ Vam ochotne refunduje aj Vas „poplatok brokerovi“ a to aj v takej sialene vysokej vyske.

Znie to sialene, ze ? Ak by sme ten diamant s realnou hodnotou 50 000 Sk boli schopny predat za 105 000 Sk (5 % zhodnotenie vlozenych penazi), tak novy kupec zaplati o 110 % viac, ako bola realna cena diamantu, ked som ho kupoval. Ak tie najlepsie diamanty zhodnotili vlozene peniaze za posledny rok o viac ako 50 %, tak novy kupec zaplatil minimalne o 200 % viac, ako bola realna cena diamantu rok predtym.

Ako prve ma napadlo, ze tam musi byt nejaky „zadrhel“. O spolocnosti DIAMONDS INTERNATIONAL CORPORATION som vsak na nete nenasiel ani jedno krive slovicko. Ak v tom ziaden zadrhel nie je, v tom pripade ide o ten najneefektivnejsi trh aky existuje. Neviem si predstavit, aky iny investicny nastroj by sa este mohol predavat so 100 % poplatkom a na akom inom trhu by sa tak extremne lisili nakupne a predajne ceny.

Co si o tom celom myslite ?

A este jedna vec. Nepoznate niekto nejakeho odbornika na diamanty ? Zaujima ma, ci tie kamene co predavaju, maju skutocne taku hodnotu, resp. ci su za taku sumu predatelne dalej na trhu. Ci v tom fakt nie je zadrhel :)

Stranka: http://www.dic.as/
Rozhovor: http://podnikanie.etrend.sk/106053/bizn ... bola-hadka
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Diamanty – najneefektivnejsi trh na svete ?

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://ako-investovat.sk/viewtopic.php?f=37&t=846

túto tému si videl?
kupovať diamnty s prirážkou 50% je hovadina. Určite sa nájdu aj lepšie možnosti ako je v odkazoch v tej téme.
Oni tam skôr balamútia potenciálnych zákazníkov a počítajú stále skôr s ďalším nakupovaním. Ak by sa situácia mala zhoršiť, tak sa bude vykupovať povedzme 20-30% pod trhovou cenou.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Diamanty – najneefektivnejsi trh na svete ?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nie, tu temu som nevidel, nevsimol som si ju, zlucis to ?

inak medzitym som uz nasiel aj clanky, ktore sa o D.I.C nevyjadruju velmi pozitivne :)

http://www.penize.cz/17860-diamonds-int ... 10-000-kc-
http://www.penize.cz/17901-diamonds-int ... -avalanche
Největší rozpaky budila jména v čele D. I. C., která nedávno figurovala v projektu Avalanch (lavina), vyšetřovaného policií kvůli tomu, že připomínal systém „letadla“. Šlo o finanční produkt, do kterého se lidé mohli zapojit po zaplacení určité částky, přičemž měli hledat další a další zájemce. Předseda představenstva D. I. C. Luboš Říha působil v minulosti jako manažer právě ve firmě, která Avalanch vytvořila.
Tu stvrtu cast prezentacie, ktora je opisovana v prvom clanku, si tentokrat odpustili. To by som ich asi hned nakopal :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Diamanty – najneefektivnejsi trh na svete ?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Tu pan Synek hovori uz nieco ine oproti tomu aky dojem sa snazili vzbudit na prezentacii:
http://www.finance.cz/zpravy/finance/80883/
U diamantového šperku tvoří největší část jeho hodnoty právě diamant, ale část peněz zaplatíte za ostatní složky šperku, a taky za zisk obchodníka. Hodnota šperku, když jej chcete akutně prodat, může díky tomu celkově klesnout, ale hodnota diamantu ve šperku nikoliv. Je dobré si také uvědomit, že pokud byste měli diamantový šperk a chtěli jej v nouzi prodat, pravděpodobně za něj nikde nedostanete momentální tržní hodnotu, protože jste jako prodávající v nevýhodě. Ale je velice dobře možné, že můžete dostat víc, než jste za šperk zaplatili, protože v průběhu let hodnota diamantu ve šperku vzrostla.
menove riziko:
Při investici do diamantů je třeba brát zřetel na to, že s diamanty se obchoduje v dolarech. Tato měna devalvovala za posledních několik let řekněme o pětinu, tudíž by měla klesat i hodnota diamantu. Diamant je však jedna z mála komodit, která dokázala v posledních letech tento pokles kompenzovat nárůstem své nominální hodnoty, takže jeho reálná hodnota zůstala téměř neměnná nebo i mírně rostla
ako to cele funguje:
Těžbu a obchod s diamanty na celém světě prakticky ovládají dvě monopolní společnosti: De Beers, která kontroluje dvě třetiny světového obchodu s diamanty, a potom společnosti skupiny Leva Levieva.

Obchod se surovými diamanty zajišťuje Diamond Trading Company (DTC) – londýnská dceřiná společnost skupiny De Beers. Ta surové diamanty prodává pouze úzkému okruhu exkluzivních kupců, tzv. sightholderů, kteří mají právo desetkrát ročně uplatnit svoji objednávku a účastnit se v Londýně prohlídky nabídnutých kamenů – tzv. „sights“. V průběhu sights si mohou nákupčí prohlédnout nabízenou surovinu a seznámit se s cenou. Není možné diskutovat o obsahu balíku, nákupčí ho může buď koupit jako celek nebo odmítnout, což se často nestává. Nepředpokládá se ani jednání o ceně. Výjimkou jsou speciální kameny nad 10,8 karátů, které jsou nabízeny individuálně. Sightholderů je stabilně zhruba 90. Vybírá je Diamond Trading Company na základně vlastních kritérií. Na členství v tomto elitním klubu neexistuje žádný nárok.

Surové diamanty se pak brousí v některém ze světových středisek. Vybroušené diamanty přichází na diamantové burzy nebo přímo k zákazníkům. Nejvíce se obchoduje přímo v místech významných brusíren. Mezi Evropany jsou neznámější burzy v Antverpách.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Diamanty – najneefektivnejsi trh na svete ?

Príspevok od používateľa filip glasa »

malvig
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 25 03, 2007 3:13 pm

Re: Diamanty – najneefektivnejsi trh na svete ?

Príspevok od používateľa malvig »

Uvažovali jste o tom, že v budoucnu může dojít k prudkému znehodnocení diamantů?
Mám na mysli to, že výroba umělých diamantů dosáhne takového pokroku, že nebude možné rozeznat přírodní diamant od umělého...
V brzkých letech se tohoto nebojím, ale při investici na 30 let a víc je toto třeba vzít v úvahu.

Věda kráčí prudkým tempem kupředu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Diamanty – najneefektivnejsi trh na svete ?

Príspevok od používateľa filip glasa »

mne je to jedno, ja diamanty kupovať asi vôbec nikdy nebudem. Odrádzajú ma tieto veci:
1. vysoká módnosť a vysoký rast ako vidieť na tom grafe
2. ceny určuje jeden monopol
3. asi príliš vysoký spread
4. problémy spojené s fyzickým vlastnením komodít (poistenie, trezor, atď.)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Diamanty – najneefektivnejsi trh na svete ?

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://www.finmag.cz/clanek/3498/
V posledních dvaceti letech rostla jejich cena o tři až sedm procent ročně.
Briliantclub.sk
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 14 04, 2008 9:56 am

Ivnestičná novinka - diamanty

Príspevok od používateľa Briliantclub.sk »

Investovanie do diamantov sa teraz oplati.Doporučujeme svojím klientom priblížne 7%
voľných prostriedkov do investičných diamantov a to v dlhodobom
časovom horizonte na 5 a viac rokov...Viac informácií získate na našej webovej stránke http://www.briliantclub.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Ivnestičná novinka - diamanty

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

uz ste rozoberany tu:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=37&t=846

tebe sa ta investicia urcite oplati, ked ju niekto spravi cez teba :wink:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa filip glasa »

téma pripojená k investičným diamantom
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Možná budu mít možnost koupit nějakou perlu (perly) (jako investici - ať už do trezeoru nebo do mé drahé polovičky :mrgreen: :mrgreen: ). Víte o tom někdo něco? Jak je to prodejný/likvidní? Co si o tom myslíte?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://www.e15.cz/burzy-trhy/v-obchodu- ... onu-23446/
Říká se, že když se diamant prodává, prodá se se ztrátou. Je to tak?

Když člověk rychle potřebuje peníze, je to na něm vidět, ztráta tam je. Do dvaceti procent, víc to většinou nejde. Když netlačí čas, ztráta tam není.
20% pod trhovú cenu nie je až taká hrúza. Ale keď nastanú zlé časy pre kamene, tak to bude isto aj viac.

Inak uvádzajú tam zas pekný 10% výnos za 100 rokov :-)

chcel by som vidieť odkiaľ ťahajú takéto dáta.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa filip glasa »

takýto email som dostal:
Zdravim,

Ak mate zaujem investovat do diamantov, mozeme sa dohodnut na prezentaciu
zdarma.
Viac informacii o investicii najdete na stranke
http://www.briliantclub.sk/?page=investicia
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa Pette »

K povodnej teme, myslim, ze to tu uz aj bolo spomenute - vyroba priemyselnych diamantov je dnes uz uplne bezna vec, vyroba tych klenotnickych je na spadnutie.
Neviem, ci sa da nazvat investiciou to, co bude mozne vyrabat umelo - hlavne ked sa tu vsadza nato, ze niekto, nejaka osoba X od Vas tieto vase nakupene investicie bude chciet o par rokov kupit. Ak nie, su to len utopene peniaze alebo v lepsom pripade pekne vybruseny diamant na briliantovy brus, ktory budete moct darovat drahej polovicke:)

Nie je teda vobec prekvapive, ze v tomto segmente sa angazuju zase MLM firmy, rozne prezentacne akcie, siri sa aura uzasnej investicie atd...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa filip glasa »

Nie je teda vobec prekvapive, ze v tomto segmente sa angazuju zase MLM firmy, rozne prezentacne akcie, siri sa aura uzasnej investicie atd...
ono ako investíciu by som to bral len pri kúpe za cenu na burze + bežný poplatok členovi burzy ( možno 15-20%). Toto je ale nakupovanie z tretej ruky a v MLM systémoch rozhodne nízke marže fungovať nemôžu.

Čo sa týka umelosti, tak cenu budú mať vždy len prírodné dimanty. Aj iné kamene sa robia syntetické a v cenách umelých a pravých je obrovský rozdiel.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa Andrej »

filip glasa napísal:Čo sa týka umelosti, tak cenu budú mať vždy len prírodné dimanty.
Ano, ale len dovtedy pokiaľ sa budú dať rozoznať. :wink:
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa Pette »

Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak to je dosť sila aby si niekto požičal na vstup do pyramídy
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa Pette »

Skor ma zaujima, ci je to pravda... "Padla ponuka stať sa „partnerom spoločnosti Diamonds International Corporation“, podmienkou bolo investovať do takzvanej predajnej vzorky – do diamantového prsteňa."
Ak je, potom je to vsetko uz uplne jasne, o com je ta firma a naco bola zalozena.

Vyjadri sa niekto z Diamonds International Corporation?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

je to opisane verne, presne tak prebiaha prezentacia DIC. A problem je presne v tom, co som sem pisal asi pred pol rokom. Nulova likvidita. Teda za nakupnu cenu. O zhodnoteni investicie nemoze byt ani reci.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa Pette »

Vdaka Peter.
Tymto som teda DIC odpisal ako dalsiu pyramidu a varujem pred nou kazdeho, kto sa opyta.
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa west »

po roku ako ako som zalozil toto vlakno mi neda nereagovat.

1. pre Andreja
Ano, ale len dovtedy pokiaľ sa budú dať rozoznať.
Z gemologickeho hladiska budu prirodne a synteticke diamanty rozpoznatelne stale. Prirodne diamanty maju stale neake tie inkluzie, pretoze vznikali v prirode, a tam sa pripletie hocico.... aj ked su to len atomy inych prvkov, necistoty.... Kdezto u syntetickych diamantoch inkluzie bezne nie su. Ak su, tak proces vyroby sa urcite predrazi na tolko, ze skusat to asi nebudu. Inac clovek prirodu nikdy nenapodojni. Ak sa nedajboze naskytne taky pripad ze neaky diamant bude oznaceny ako "prirodny" a tak cisty ako synteticky bez inkluzii aj pri velkom zvacseni, bude s najvacsou pravdepodobnostou VELMI podozrivy. Na rozpoznanie takehoto diamantu sa pouzivaju uz velmi drahe metody. Takze ak sa nejedna o extra kusok, ale iba o velmo mali diamantik tak pochybujem ze sa tiez do toho niekto pusti. A naviac sa to trosku vylucuje, lebo vyrobit zase extra kusok (dajme tomu min 5 ct) syntetickeho diamntu v sperkovej kvalite, je este by som povedal v dalejek buducnosti. Takze ak by mi nieko povedal ze ma min 5ct diamant bez ziadnych inkluzii uplne ale uplne cisty a je prirodny podotykam, to ako keby povedal ze mi da urok ako BMG invest ba aj vacsi.

2. co sa tyka DIC, bol som tiez na ich seminary a neako ma to neuputalo , uz iba vystupovanim tych ludi. takze ako spolocnost asi nic moc hoc biznis si robia dobry, ale prachy by som tam aj tak nedal...

Naviac som trochu od fachu kedze studujem gemologiu a mam trosku prehlad. a ako pisal niekde Filip ," trh ovladany jednou spolocnostou"
tiez by som sa do diamantov neako nehrnul, nie len pre tu likviditu. Ta by aj bola ale nie na svk ale v centre - Antverpy adt. a samozrejme bez certifikatu ani pomyslenie kupovat diamant. Ak tak max 5 % portfolia ale to portfolio by u zmuselo byt co sa mna tyka dost velke.
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa west »

kedze technika a pokrok ide stale dopredu, a po nastudovani materialov tie synteticke diamanty sa daju vyrobit i v takej velkosti ako som spominal vyssie, a su dokonca este tvrdsie ako prirodne!!! co sa tyka vyrobi vsetko je iba otazka energii kedze je potrebne vyvinut tlak az 12 GPa a teplotu do 2500 C.
Ale stale plati synteticke diamaty neoplivnia cenu respektive nemali by ovplivnit cenu prirodnych diamatov.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa Andrej »

Tak toto nepochopim - ze ludia viac ocenuju prirodny diamant ktory nie je uplne cisty, ako uplne cisty bez kazov, len zato ze je umely. Ktovie ci ti ludia byvaju v nejakych prirodnych jaskyniach, lebo v umelom dome to musi byt pre nich pod uroven. :D Asi to bude tym ze uz maju v tych prirodnych diamantoch kopu prachov, a tak sa jednoducho musia tvarit tak ze len tie su cenne, a dufat ze im to este dlho budu ludia brat 8)
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa west »

prirodne drahe kamene budu stale lepsie ocenene, lebo umele si mozu ludia vyrobit mozu byt X. Kdezto z prirody mozu ludia ziskat iba to co im nadelila...
a inac ak mas neaky drahokam a mas tam neake male inkluzie mozes byt iba rad (vela ludi je sklamanych z toho) lebo vies na isto ze je prirodny:-)
zase co sa tyka diamantov, tak diamant bez inkluzii sa povazuje pri 10 nasobnom zvacseni lupou , ak tam nie je nic vidiet je cisti, hoc vacsim zvacsenim mikroskopom tam inkluzie su, Klenotnik pri prezreti kamena pred zakaznikom nebude stale pozorovat dany diamant pod velkym mikroskopom, ale malou 10x lupou ktora je prenosnejsia.
edog
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 25 12, 2009 8:47 pm

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa edog »

Podľa môjho skromného názoru investičné diamanty v súčasnosti ako uchovávateľ hodnoty sú blbosť. Hlavne vzhľadom na ich súčasnú trhovú cenu, ktorá sa za posledných 6 rokov nenormálne zdvihla viď. Filipov graf http://www.gemfacts.com/diadex/" onclick="window.open(this.href);return false;

A ešte jedna vec, jeden múdry investor (nepamätám si meno) raz povedal veľmi zaujímavú myšlienku ohľadom invest. diamantov a to:
Čo by sa stalo, ak by zo sveta zmizli všetky diamanty? NIČ!!!
Ale čo by sa stalo, ak by zmizlo zlato? Skolaboval by finančný systém!

Radšej kupujem zlato. A aj keď sú ceny zlata v súčasnosti vysoké, zlato je považované už stáročia za najlepšieho uchovávateľa hodnôt, t.j. vášho nadobudnutého majetku všeobecne!
"Doing today what other people don't, to get tomorrow what other people won't!"
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa filip glasa »

ako prerobit na investicnych diamantoch aj s prikladmi a grafmi:
http://www.finmag.cz/cs/finmag/investic ... iamantech/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa Chris »

to by aj mna zaujimalo :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
FX trader
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 15 03, 2016 11:40 pm

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa FX trader »

Kupovat diamanty na investici je blbost.

Strasne tezko je pak budes prodavat, je velky spread mezi bid/ask, nepoznas presne kvalitu, na certifikat ti napise prodejce co chce....

Mnohem lepsi je kupovat zlato ci stribro, tam mas lepsi likviditu, kvalitu a ryzost pri nakupu u osvedcenych obchodniku nemusis resit.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Súhlas. V živote by som diamant ako investíciu nekúpil. Jedine ak by išlo o nejaký výnimočný zberateľský kúsok z históriou a nenapodobniteľný ..no na to treba byť nechutne bohatý. Diamant ako taký sa dá vyrobiť ( je to len kryštalická forma uhlíka) a preto si myslím, že ceny tých krvavých ( čo sa ťažia v neľudských podmienkach ) sú len umelo udržiavané na vysokých úrovniach. Nevidím dôvod prečo by mali ceny rásť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Investicne diamanty

Príspevok od používateľa Chris »

mna to uprimne povedane zaujimalo len v pripade "jednej investicie" akka projekt zasnubny prsten :lol:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Napísať odpoveď

Návrat na "Alternatívne investície, umenie, starožitnosti, mince, fyzické komodity"