myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

Zdravim, našiel som na internete jeden zaujímavý podielový investičný fond
Citácia manažéra:

Kód: Vybrať všetko

Fond máme naplánovaný prozatím na dobu neurčitou záleži dle zájmu veřejnosti ale osobně tipuji cca 5 a více let . Zhodnocování peněz probíhá na forexu, strategie které používáme dodržují striktní money management dle objemu investovaných peněz . Broker kterého jsme vybrali je Oanda viz. http://www.oanda.com  . Převážně se bude jednat o intradenní skalpy a týdenní swingové obchody . Hlavní manažer fondu má více než 5 let zkušeností s reálným obchodováním nejen na devizových trzích :-) .
Minimálny vklad: 100 USD
Mesačné zhodnotenie vkladu: priemerne 5-10% a viac
História fondu:

Kód: Vybrať všetko

http://www.myfxbook.com/cz/members/heslop/pamm-account/8965
Za mesiac marec bolo zhodnotenie cca. 7%
Osobne som do fondu vlozil 100 USD, zatial maximalna spokojnosť.
Ak by niekto chcel vediet viac informácii, kontaktujte ma cez SS.
Fiko
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 31 01, 2010 1:07 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Fiko »

U tvojeho amerického fondu más riziko úbytku investovaného kapitálu pri slábnutí dolaru proti euro, jestli má fond vetsinu penez v amerických akciích a jestli bydlís na Slovensku, kde je euro. Radeji si mel investovat do ETF nebo certifikátu na index Eurostoxx50 nebo DAX s pripisováním dividend, tam nemás menové riziko zádné.
Ale pravdepodobne zde delás jen reklamu na ten fond, protoze investovat jen 100 dolaru, to nemá význam. Jedine kazdý mesíc dalsích 100 dolaru. Ale más euro doma, tak potrebujes evropský fond za euro s evropskými akciemi.
Value investing blog http://valueakcie.xf.cz
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

Jasne ze so 100 USD to nema zmysel , chcel som to iba vyskusat , v pondelok tam prevadzam trosku vyssiu sumu.
A myslim ze pri takomto zhodnoteni je niejake riziko ubytku kapitalu pri slabnuti dolara zanedbatelne.S investovanim nemam vela skusenosti , ale myslim ze taketo percenta nikde inde nedostanem.
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

Kdyby nekdo skutecne dovedl dlouhodobe zhodnocovat kapital o 5 % p.m., tak urcite nebude delat portfolio manazera.
On to ale nikdo nedovede, natoz hranim si s cisly na forexu, takze radsi o tom vsichni pisou knihy, poradaji seminare, zakladaji fondy...
Jen par jedincu ve svete se muze pochlubit dlouhodobym vynosem sveho portfolia pres 1 % p.m., i to je hodne. 5-10 % je blabol, na ktery Vam zadny rozumny clovek neskoci.
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

tak ako si potom vysvetlujete toto?
Obrázok
zo 428 obchodoch spravit 414 ziskovch ?
Ano suhlasim , kto nevie , pise knihy , kto vie , obchoduje
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Myk »

Byl jednou jeden web v ČR, který posílal placené alerty na opční obchody. Měl úspěšnost 80 a více procent. Jen ten, kdo ho sledoval poctivě a dlouhodobě si mohl všimnout, že z výpisu obchodů se občas ty starší nepodařené ztrácejí.
Takovouhle tabulku si umím vyrobit taky, jen bych asi nedal dohromady tak pěkné barvičky. Nemám na to cit.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Podvod.
Zhodnotenie je reálne, ale fond je podvod.
Nikto s takým zhodnotením nevyberá stodolárovky, len podvodníci.
Už sme to tu rozoberali. Nebudem sa opakovať.
Som už unavený z podvodníkov. Jedného zaženieme a ďalší sa objaví.
A niektorí to skúšajú znova, len sa zaregistrujú pod novým menom.
Škoda času.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa sufo »

Pripajam zopar liniek:
http://invest.kecarna.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.myfxmoney.com/news" onclick="window.open(this.href);return false;
http://myfxmoney.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Toto stoji za to:
Affilační program - 5% zo zarobených peňazí človeka, ktorého privediete cez váš affilační link. Strháva sa z manažérskej komisie. Manažérska komisia - štandardne 50% - strháva sa automaticky zo zisku.

Preto asi jaroslav81 nezverejnil viac udajov, najde si ovecky a z kazdej moze mat 5% jej zisku. Ak maju komisiu 50%, tak hned je z tych vsetkych "peknych" cisel len polovica pre toho kto tam nieco vlozi.
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

dobre , kaslite nato , ine reakcie som ani necakal...investuje si do vasich fondov , kde dostanete 5% rocne :P
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jogo »

Jaroslav, preco si nedal link rovno na ten fond s 2-mesacnou historiou, ako to urobil za teba Sufo?
Sak to je na smiech.... :lol:

P.S:Kedze pises, ze o investovani vela nevies,dam ti dobre mienenu radu zadarmo: Nedavaj do toho vela svojich penazi. 100$ uplne staci.
Reinvestuj zisky z tychto 100$.
Ak si mal naozaj velke stastie a nasiel ludi, ktori dokazu zhodnotit vklad o 10% mesacne tak za 10 rokov budes mat 9 270 900$.
Neni sa kde ponahlat...

P.P.S: Upozornujem ta, ze zlozene urokovanie je take ekonomicke perpetum mobile, o ktorom sniva vela investorov aj traderov, ale len vynimocne sa to niekomu podari realizovat. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

Naco som tu mal davat affiliate linky inych investorov? potencialnym zaujemcom by som vsetko vysvetlil osobne...
a presunutie do temy potencialne podvody si vyprosim...presunte ho tam kam som ho povodne dal alebo zmazte cely topick.
Vidim , ze bola velka chyba to tu sem davat...Zato, ze vam sa za cely zivot nepodarilo najst nic lepsie jak terminovane vklady s urokom 2,7% na 36 mesiacov, nemusite si z toho robit srandu a pisat tu 3cm pismom " Podvod " . O tom fonde neviete ani hov*o , len to co ste si precitali niekde na nete...ja a dalsi investori s manazermi fondu aktivne komunikujeme 2 mesiace a vieme svoje...mnoho informacii na nete nenajdete. Preto som ani nechcel davat ziadne zbytocne linky.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Andrej »

jaroslav81 napísal:Za mesiac marec bolo zhodnotenie cca. 7%
Osobne som do fondu vlozil 100 USD, zatial maximalna spokojnosť.
Za 100 USD si si kúpil tabuľku s číselkami. Nepochybujem že v tabuľke ti budú naskakovať úžasné zisky. Toto je štandardný odrb na ľudí, ktorí nevidia rozdiel medzi sľúbenými a reálnymi peniazmi. Hint - skús si tie zisky nechať vyplatiť, a potom nám sem napíš.
Naposledy upravil/-a Andrej v Ne 18 04, 2010 2:11 pm, upravené celkom 1 krát.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Andrej »

jaroslav81 napísal:ja a dalsi investori s manazermi fondu aktivne komunikujeme 2 mesiace
Ti si úžasný, nikdy ťa nenapadlo že manažéri nie sú na to, aby komunikovali s drobnými vkladateľmi? Skús to v banke, vlož 100 euro, a chci stretnutie s riaditeľom banky.

To sú také isté naivky, ako aj ty, len majú vizitku.
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

ja som zisk reinvestoval , ludia , ktory poziadali o vyplatenie, boli vyplateni...
...a statistika je napojena na ich ucet u brokera a verifikovana...len velmi tazko by sa s nou dalo manipulovat
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Andrej »

jaroslav81 napísal:Zato, ze vam sa za cely zivot nepodarilo najst nic lepsie
Ako rýchlo sa z človeka "nemám veľa skúseností" stane macher, schopný s prehľadom poslať do riti najväčšie domáce investorské fórum... :lol:
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Andrej »

jaroslav81 napísal:ja som zisk reinvestoval , ludia , ktory poziadali o vyplatenie, boli vyplateni...
...a statistika je napojena na ich ucet u brokera a verifikovana...len velmi tazko by sa s nou dalo manipulovat
Takže tvoj reálny stav je -100 USD. Zatiaľ čistá strata. Opakujem - pre tvoje dobro - skús si nechať vyplatiť zisk. Lebo pri investovaní nejde o reči, akokoľvek dobre ti znejú, ale len o vložené a vybrané peniaze. Reálne peniaze. Také, aké berú v obchode.
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

nie, moj realny stav je cirka 115$ , a nic si nemusim skusat vyplatit...ty chodis do svojej banky skusat si vyplatit peniaze zo svojho uctu?
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Andrej »

jaroslav81 napísal:nie, moj realny stav je cirka 115$ , a nic si nemusim skusat vyplatit...ty chodis do svojej banky skusat si vyplatit peniaze zo svojho uctu?
Jasné že chodím, v banke peniaze neskladujem.

Pozri, ja ťa chápem že sa tešíš z novej veci čo si našiel, aj že ťa srdí že sa tu do teba "navážame". Každý prešiel obdobím investorskej naivity, po prečítaní Kiosakiho alebo inej motivačnej literatúry. A sú len dva spôsoby, ako toto obdobie končí - buď sa odrbeš na svojich peniazoch, alebo sa začneš vzdelávať.

Ešte raz k zisku - aj Kiyosaki píše, že kým sú peniaze na stole, žiaden zisk nemáš. Až keď peniaze zo stola zoberieš a porátaš, potom hovor o zisku.

Tých odrbov ako ti tvojich virtuálnych 115 USD nikdy nevyplatia je kopu, a ja nemám obavu, však na to prídeš skôr alebo neskôr sám. Akurát sa budeš cítiť dvojnásobne blbo, že nie len že si nepremýšľal, ale ani si nepočúval.

OK, stačilo, so svojimi peniazmi si rob čo chceš. Akurát lákať druhých naivných ľudí ti tu nedovolíme.
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

ved v pohode , aj ja vas chapem , ze nikdy ste sa asi s nicim podobnym nestretli, myslim tym to vysoke zhodnotenie, a ak hej , tak to bol asi len nejaky HYIP zalozeny na Ponziho scheme...a tiez netvrdim ze fond na 100% nemoze raz skrachovat, lenze doterajsie statistiky tomu nenasvedcuju...risk je zisk a ja riskujem len to, co si mozem dovolit stratit...
a k tomu , ze mi tie USD podla teba nikdy nevyplatia...presvedcil by som ta o opaku aj hned, len sa mi nechce koli tomu platit poplatky za predcasny vyber.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Andrej »

jaroslav81 napísal:ved v pohode , aj ja vas chapem , ze nikdy ste sa asi s nicim podobnym nestretli
Neblázni, sem chodia ľudia, ktorí sa tým živia. Ľudia ktorí sa tomu roky full-time venujú. Toto je ako keby si prišiel do CERNu vykladať jadrovým fyzikom, že si doma v kuchyni našiel novú časticu, a že je to určite pravda, lebo aj sused z prízemia ju videl.
jaroslav81 napísal:len sa mi nechce koli tomu platit poplatky za predcasny vyber.
Presne, poplatky za výber, minimálna výplatná suma, ... presne to sú tie odrby, a končieva to telefónom mimo dosahu.
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

Dobre , ja som uz asi povedal vsetko, co som mal na srdci..nebudeme sa tu hadat dookola o tych istych veciach jak male deti...cas vsetko ukaze , aj to, ci ste mali pravdu alebo nie...ak chcete, kludne mi mozte neskor napisat ako sa dari/nedari.
Majte sa.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Andrej »

Pohoda, čas to už ukázal veľa-krát, stačí si prečítať len túto sekciu fóra.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Lobista »

Sorry Jaro, ale toto vyzera fakt ako klasicky odrb.
Z tych stranok mam pocit, ze si niekto povedal, ze zacne tradovat s peniazmi od inych ludi, ktore od nich pyta cez net. Nehovorim, ze ich spreneveri, ale jasne sa tvari ako fond, a pritom ziadnym fondom nie je, takze je to dost podozrive.

Nevidim tam ziadnu registraciu, ziadnu pravnu formu, ziadnu adresu, meno spravcu, nic... jediny kontakt co som tam nasiel je helena_1@centrum.sk , co hovori za vsetko. Proste styl poslite mi peniaze na bahamy, ja sa o ne postaram :P
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

tak ten email helena... je email investorky nie managera...meno,email a ucet managera investory maju...adresu z pohopitelnych dovodov neuvadza...
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Jaroslav, preco mam taky silny pocit z tvojich odpovedi, ze tebe zalezi na tom, aby sme do toho fondu investovali? Uz len pre ten pocit, by som do toho nesiel.Velmi tlacis na pilu.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

no neviem kde konkretne som na niekoho tlacil...uz asi v 3 prispevku som napisal , aby ste kaslali nato..dalej som uz iba obhajoval ten fond...ale ked chcet vediet preco som to sem cele dal , tak preto lebo dostanem 5% zo zisku preivedeneho investora.
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa sufo »

jaroslav81 neber to tak, ze ta napadame. Snazime sa ku kazdej teme sem dat co najviac informacii (preto som tam dal tie linky), aby si to ludia mohli precitat a urobit si vlastny nazor. Dva mesiace vysledkov su strasne malo a ked sa na to pozries na tych overenych strankach od ich brokera, tak si mozes vsimnut, ze vo februari urobili 68,36%, v marci 14,47% a co ak v aprili urobia -30%? Do konca aprila su dva tyzdne, takze mozeme pockat co z toho bude. Si pripraveny aj na straty? Pocitas s tym, ze mozes odtial nakoniec dostat aj menej ako 100$? My sa len snazime ukazat druhym ludom, ze je tu aj vysoka miera rizika, takze nakoniec mozu dostat menej penazi ako tam dali alebo dokonca ziadne.
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

okey , v pohode , len niektore prispevky boli zo zaciatku dost agresivne (bez vahania ste to oznacili za podvod)...
...a ano som pripraveny aj na stratu , lenze zo dna na den sa o vsetko prist neda, lebo money management to nedovoluje...ak uvidim nejake problemy , mozem to okamzite vybrat a vacsinu penazi zachranit.
swm
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 04 02, 2010 9:41 pm

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa swm »

Puvodne jsem nechtel zasahovat, ale v cele diskuzi mi chybi nekolik detailu, ktere zde doplnim a vice uz reagovat nebudu:
a) oznaceni "fond" neni zcela koser, jedna se o PAMM (viz. zde).
b) myfxmoney.com je rozhrani pro investice od $100 bez nutnosti registrace uctu u brokera (pres regulerni ucet je min. investice radove vyssi).
c) vyber zdarma na konci mesice (obdobi), prip. za poplatek behem mesice (obdobi) je u PAMM pomerne bezny (z duvodu, ze muze byt nutne uzavreni pozic swingovych obchodu)
d) pres brokera lze slozit i EUR.
e) vzhledem k tomu, ze "fond" byl otevren 15.2., tak osobne zhodnoceni pred touto dobou neberu v uvahu (viz. myfxbook, staci nastavit obdobi).
f) a nakonec: ano, i tady muzete o sve penize prijit :wink:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaroslav81 napísal:okey , v pohode , len niektore prispevky boli zo zaciatku dost agresivne (bez vahania ste to oznacili za podvod)...
Vyjadril som svoj názor.
Bez váhania a stojím za ním.
Vyjadrujem sa zodpovedne a zvyčajne sa nemýlim.
Ak čas ukáže , že som sa mýlil, bez problémov sa ospravedlnim.

INVESTIČNÝ FOND je jedna vec a to, čo tu prezentuješ druhá.
Fond je registrovaný, auditovaný, transparentne spravovaný.

Pre mňa je to nelegálny HYIP - na Slovensku trestný čin, v Česku možno legálny, v každom prípade anonymný a netransparentný.

Na majitelov fondu nie sú okrem emailov a ICQ žiadné kontakty.
Nevykazujú straty - to znamená, že si robia reklamu a pripisujú toľko, kolko sa im zachce - len aby bola spokojnosť.
To bude trvať dovtedy kým sa nenabalia a kým sa im to nevymkne z rúk.
Každý HYIP takto končí. Je to len záležitosť času.

Ver mi, keby boli takí dobrí a dlhodobo konzistentní, tak úplne legálne môžu spravovať miliardy a užívať si slávy.
A nemuseli by sa skrývať a otravovať, tak sa ako sa otravujú.

Ale ty to vieš velmi dobre. Vieš, že to tak dopadne. Preto si sa rozhodol prísť tu, robiť im reklamu a inkasovať aspoň tých 5% z každého nového vkladateľa.
A je ti jedno ako ľudia, čo tomu nerozumejú dopadnú.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Martin52 »

Ked robia "fond" cez Fx managera na OANDE, tak by som sa nebal o vlozene peniaze. V tomto pripade vkladate k registrovanemu brokerovi. A dotycny "manager fondu" iba za vas obchoduje. Ponuka to priamo platforma OANDY a "manager" si nemoze vase peniaze zobrat.

Ak vsak vlozite 100$ cez ich webstranku, tak to je rovnake riziko ako vklad do hocakeho ineho HYIP.

Samozrejme zhodnotenie nezaruci nikto ani v jednom pripade a 2 mesacna historia je dost kratka na posudenie. Treba pocitat aj s tym, ze sa moze prestat darit a obchodmi znehodnotia vklad.
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

Martin52 napísal:Ked robia "fond" cez Fx managera na OANDE, tak by som sa nebal o vlozene peniaze. V tomto pripade vkladate k registrovanemu brokerovi. A dotycny "manager fondu" iba za vas obchoduje. Ponuka to priamo platforma OANDY a "manager" si nemoze vase peniaze zobrat.
Konecne to niekto pochopil.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čo pochopil?
Ja to chápem tak, že oni len vravia, že peniaze sa obchodujú na Oande spolu na účte manažéra fondu.
Ale vklady sa robia tak, že: vlozite 100$ cez ich webstranku, tak to je rovnake riziko ako vklad do hocakeho ineho HYIP.

Keď chcem obchodovať niekomu peniaze, tak on musí mať založený klientsky účet u brokera na svoje meno a ja mám len právo obchodovať.
Nemám právo robiť vklady ani výbery, klient vidí všetky obchody a je mu zrejmé kto presne mu účet obchoduje.
Chcete povedať, že tí anonymní sráči to tak robia?
Houby. Robia si čo chcú.

To abstrahujem od faktu, že keby to chceli robiť na Slovensku takto verejne, tak by museli mať licenciu od NBS...ináč robia to isté ako robili nebankovky - Grega 8 rokov v base, Fruni 11 rokov atď.
A to sa nebankovkám neposielalo nič cez web - majitelia boli známi a peniaze vyberali cez zmluvy o tichom spoločenstve, vkladoch a pod.

Keď sa tu máme baviť o nejakom investičnom fonde, tak to musí byť minimálne asset managment ako Traxler, alebo registrovaný hedge fond ako má Richard Koza.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

JUGGLER napísal: Keď chcem obchodovať niekomu peniaze, tak on musí mať založený klientsky účet u brokera na svoje meno a ja mám len právo obchodovať.
Nemám právo robiť vklady ani výbery, klient vidí všetky obchody a je mu zrejmé kto presne mu účet obchoduje.
Chcete povedať, že tí anonymní sráči to tak robia?
Ano , presne takto to tak robia....poznam X ludi , ktory tento ucet maju na oande zalozeny na svoje meno a su napojeny na hlavny ucet managerov...manageri sa ich penazi nemozu ani dotknut.
Tie investicie cez ich web su len pre mensie ciastky , s vacsou sumou sa takto investovat neda..len cez vlastny kliensky ucet na oande.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaroslav81 napísal: Ano , presne takto to tak robia....poznam X ludi , ktory tento ucet maju na oande zalozeny na svoje meno a su napojeny na hlavny ucet managerov...manageri sa ich penazi nemozu ani dotknut.
To je reálne. Podúčty klientov sa dajú obchodovať z jedného master účtu. Malé vklady sa tiež dajú kumulovať na jeden účet. Aj odmena 50% zo zisku je fér. Ten, čo robí 5-10% mesačne si toľko zaslúži. 5-10% mesačne je tiež reálne. Na forexe aj viac. Vychádzam z vlastných skúseností.

Potial by to bolo reálne, keby nebolo KEBY.
Keby to všetko bolo potvrdené, keby manažéri neboli v anonymite, keby si nechali auditovať výsledky na brokerskom účte za posledné 2-3 roky. Pretože to robia verejne - keby spĺňali legislatívne požiadavky na poskytovanie takýchto služieb.
Na Slovensku určite nespĺňajú.
Ak sú naozaj dobrí a pustili sa do toho nelegálne, tak im to dlho nevydrží.
Tipujem, že nie sú takí dobrí, lebo byť dobrý znamená ukázať účet a peniaze sa sypú zo všetkých strán. Privátne. Netreba vyberať od ľudí stodolárovky.
Ďalej je tu fenomém, že výkonnosť býva ovplyvňovaná výškou kapitálu. Obchodovať veľké peniaze nedokáže hocikto. Napríklad ja nie.
Na to, aby to malo happy end je tu mnoho otáznikov.
Zatial, podľa toho, čo som posurfoval a pozisťoval, tak sa to ničím nelíši od ostatných podvodov a nevýhodných ,,produktov,,.
Mnoho z nich začína ako dobre mienený biznis, no zvyčajne končia rovnako.
Nemám čas ani energiu sa tým zaoberať podrobnejšie.
Dobrá vec sa chváli sama, uvidíme, čo prinesie budúcnosť.
Ja som za seba svoj názor povedal.

P.S. Pre verejnosť sa dobrý biznis nikdy nekoná.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa filip glasa »

jaroslav81 - za pár mesiacov nám zreferuješ ako na to "fond" je a ja túto tému veľmi rád presuniem do seriózneho oddelenia.
theurg
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 18 10, 2010 6:27 pm

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa theurg »

jaroslav81> prave som si precital tento thread a by ma teda zaujimalo s odstupom casu ako to cele dopadlo??

Aspon jednou vetou ci dobre ci zle.
izi
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut 05 10, 2010 9:39 pm

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa izi »

theurg napísal: Aspon jednou vetou ci dobre ci zle.
tu si to mozes pozriet sam: http://www.myfxbook.com/members/heslop/ ... count/8965" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok

Este zije, ale zisky nejak podivne klesaju. Predpokladam, ze nemoze obchodovat svoj system, lebo ho tlacia nejake velke otvorene pozicie, co mu blokuje margin a ak su tie pozicie v minuse, tak to je vsetko len otazkou casu, kym to "vybuchne". Mozno sa ale mylim.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa radvan »

sak si to kukni sam
http://www.myfxmoney.com/rate.php" onclick="window.open(this.href);return false;

cca 2,8% za september a 1,4% za oktober ... s rizikom, ze to neni transparentne, mas tam obrovske poplatky a nevies co tam robia a kedykolvek to moze blowupnut ... plus neverim fondom, co nemaju minusove dni - lebo ak sa kazdy den snazia uzavriet v pluse, tak to nemoze dobre dopadnut, lebo to sa da dosiahnut len ked robis martingale co konci zakazdym rovnako - spektakularnym blowupom ...

na myfxbook vidis len uzavrete obchody a z nich sa robi statistika a nie pozicie ktore maju stale otvorene ... ako izi pisal, ak sedia na niekolkych obrovskych minusovych poziciach, tak to nevidis, mozes len verit tomu co napisu ...
Naposledy upravil/-a radvan v Št 21 10, 2010 1:22 pm, upravené celkom 1 krát.
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
izi
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut 05 10, 2010 9:39 pm

Re: Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa izi »

jaroslav81 napísal:tak ako si potom vysvetlujete toto?
Obrázok
zo 428 obchodoch spravit 414 ziskovch ?
Ano suhlasim , kto nevie , pise knihy , kto vie , obchoduje
Starsi prispevok, ale zasluzi si odpoved (vsetko som na tomto vlakne necital, takze neviem ci niekto na to priamo odpovedal) - problem tu je v tom, ze v tej
statistike nemas (u neho) moznost vidiet jeho aktualne otvorene pozicie. Teda ak zatvara len to co ma v pluse a minusove obchody chce vysediet, tak to potom moze jedneho dna zle skoncit. Maly priklad, kde väcsi pohyb trhu moze sposobit margin call v takychto "systemoch":

Obrázok

http://www.myfxbook.com/members/cadmake ... 1501/27428" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"