myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa radvan »

good post izi
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Airmike »

pani nechcel by som sa nikoho dotknut, ale tato diskusia podla mojho nazoru rozhodne nepatri medzi podvody. je to skor giganticke nedorozumenie medzi starou a novou skolou. problem vobec nieje v tom "fonde" problem je v tom ako to jaro prezentoval, a v tom ze to nieje ziadny fond..
objavil nieco co sa mu paci ale nedokaze to popisat, spravne interpretovat o co ide.
sice mu s tym potom iny pomohli, ale tu je proste prilis vplyvu starsich investorov ktori sa zaoberaju investovanim. takze par rozdielov pre pochopenie by som uviedol. mozete si urobit obraz ci toto cele nieje iba jedno z nedorozumeni.
PAMM je standardna forma investovania, ale je to nova forma pre retail , je zbitocne popisovat to tu ked si to kazdy moze najst na nete a aby som usetril robotu kludne studujte tu http://www.alpari-forex.com/en/investor/" onclick="window.open(this.href);return false;
argument ci a co je na slovensku zakonom povolene mi pride trosku mimo, pretoze nasa legislativa je v otazke obchodovania cennych papierov 100 rokov za opicami. nestavil by som ani cent na to ze by niekto z dohladu v NBS dokazal k problematike PAMM zaujat akekolvek stanovisko. kazdopadne som si isty ze nikto vam ziadne investovanie do podielovych fondov nezakazuje, preco by mal zakazovat investovanie do managed accounts. riziko predsa prebera vzdy investor v jednom aj druhom pripade. a o tom to je, investor si musi vediet zanalyzovat riziko.
MyFXBook- nieje nic ine ako urcita forma obchodnej knihy, obchodneho dennika, kde sa zaznamenava kazda tranzakcia uctu.manipulovat reporty ktore vam broker posiela asi nedokazete ci ?. kazdopadne je to vyborny tool ktory poskytuje informacie. popisem nizsie.
forma investovania:
rozdiel medzi investovanim do podieloveho fondu a investovanie prostrednictvom PAMM.
do podieloveho fondu investujete na zaklade nejakeho prospektu kde mate jasne popisane do akych papierov a v akom rozlozeni sa investuje. je tam popisana aj strategia. a podobne, myslim ze to vsetci dobre poznate.
investovanie do PAMM je ine. to co ste tu uviedli ako priklad je investicia do obchodnej strategie a rovnako tak do manazera ktory obchoduje na Fx. takze je jasne ze ide o obchodovanie na paku. vsetky data ktore investor potrebuje ma v Fx book ratane z aktualneho uctu, alebo si ich moze sam vyratat. investor investuje na zaklade realneho vysledku a urcitych parametrov ktore jasne hovoria o tom o aky system trader ide. vsetky parametre je mozne vyratat.
number of win,number of loss,sum of win,sum of loss,number of trades,winning percentage,
losing percentage,win/loss,average size of winning trades,average size of losing trades,
profit,expectancy,profit factor, reward factor

pri fondoch mate strategiu vzdy rovnaku, pri PAMMs skratka musite byt sofistikovany investor na to aby ste presne vedeli co za system sa obchoduje. nemate sice ziadny prospekt, ale podla hore uvedenych kategorii sa da celkom dobre identifikovat minimalne to ake riadenie rizika trader pouziva, a ci vobec nejake pouziva :) .
Btw: napada ma paralela z value investingom. nehodnotite nahodou spolocnosti podla ich parametrou? http://www.ako-investovat.sk/index.php/ ... ie-fortuny" onclick="window.open(this.href);return false;
pochybnosti.
trosku sledujem diskusie o tradingu na tomto fore a vsimam si tu skoro az posadnutost realnymi vysledkami. tym kto aky system obchoduje. dokonca som cital vlakno ako najst tradera co je ochotny zverejnit vysledky z moznostou investovania do jeho schopnosti. nuz neviem si predstavit lepsiu moznost ako vidiet co sa deje ako cez Fxbook. ved su to realne vysledky. priamo z uctu od brokera, vidite tradera, viete si vyratat parametre systemu. je to presne odpoved na com kazdemu zalezi. nechapem teda obvinovanie s podvodou. ved tych PAMM accounts je po svete tisice, kazdy investor ma tisice moznosti si vybrat, rovnako ako medzi tisicmi fondov ci stocks.
ohladom klesajuceho vykonu: nuz poviem len tolko, niesom si isty mechanizmom, pretoze to nesledujem dennodenne, ale pride mi logicke ze pokial ide o jednotlivych manazerov tak proste nieje fyzicky mozne aby % vynos k ciastke rastol, ved nieje stroj ani zoskupenie ludi kde sa prerozdeluje objem a limity. ak tak strasne niekto tuzi po zhodnocovani penazi, tak si zaplati vlastneho tradera. ak chcem investovat 100 EUR , tak si moze vybrat kam. zase je to len o riziku. ked je vynosova krivka mesiac od mesiacu mensia. tak jasne vidim ze nejde o hedge fond ale jednotlivca, ked nieje, tak je to grupa alebo automat. proste kazdy ma moznost identifikovat investicnu prilezitost. a ked to nevie ? nuz tak potom nech neinvestuje.
ohladom zhodnoteniaratanie % , toto patri skor do vlakna o financnej gramotnosti. Ak ma niekto nazor ze 1% mesacne je nadludsky vykon. Tak v podstate poprel, celu historiu prop trading ako takeho. Co je dost smutne samo o sebe

takze teraz moja vlastna analyza preco do tejto formy neinvestovat:

kedze sa tu bavime o PAMM je treba pochopit ze v tychto pripadoch ide o trading. Tieto PAMM formy ktore mozete na FXbook vidiet su v podstate ekvivalentom startupu mladych traderov, ktori maju pocit ze pomocou MTciek a retailovych brokerov dokazu spravit dieru do sveta. Ci to dokazu neviem. Kazdopadne nemaju profesionalne know how. prevazne su to ich vlastne systemy. postavene na ich vlastnych vedomostiach, pocitoch a skusenostiach s trhov.
Pravdepodobnost ze ide o profesionalneho tradera ci manazera je ukrutne mala.
pretoze aj ten manazer ktori takto pracuje pocase zisti. Ze Managed accounts pre retail klientelu je prenho nevyhodne. Ze retailove platformy su pre drobnych investorov nie profesionalov. A ze jeho vykonnost zakonite musi klesat ako jednotlivec musi za cenu vysokeho vynosu riskovat viac, a to moze a casom aj bude nad jeho psychologicky limit. Postupom casus a riziko prepadu zvysuje. a riziko ze fond skonci po relativne kratkom case je tiez velmi vysoka.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa radvan »

mika: si trosku jemny na nich ... len par poznamok ...

3 najziskovejsie mesiace boli v case ked v pamme este neboli klienti a tvoria 3/4 zisku pammu (prve 3 mesiace) ... 50% poplatok z vynosu je nehorazne vela ... strategia - ukaz mi tradera, ktory ma den za dnom ziskovy 3/4 roka, bez jedneho stratoveho dna, ani ja ani ty neverime rozpravkam, vieme ako tieto systemy obvykle koncia - spektakularnym blowupom ...

sanca ze ty luda nepridu skor alebo neskor o peniaze je asi rovnaka, aku ma vlocka v pekle ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Lobista »

Mika, ale problem je, ze podla vsetkeho co na tej stranke pisu sa nejedna o managed accounts. Pri managed accounts mas prachy u brokera na ucte pod vlastnym menom. Podla toho, co som si o tomto precital, v pripade tohto "fondu" tie prachy posielas ludom, na ktorych vies len skype kontakt a icq cislo a veris, ze ich daju na svoj ucet, budu ho tradit a hlavne ze ked ich poziadas o vyber tak ti tie prachy aj poslu. To je podla mna velmi naivne.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Airmike »

iste chlapi

myslim ze pokial sa uz investor rozhodne investovat do podobneho projentu, nesmie byt zahmleny nejasnostami. na stranke musi byt jasne definovane kto za firmou stoji, kontakty, strategia , zo zbernym uctom ako takym v principe problem nemam, ale jednoznacne je lepsia forma klientsky ucet s pristupom manazera cez multiterminal. obmedzenia musia byt v prospech klienta a na ukor manazera. to je bez debaty. dnes je tych moznosti fakt dost ako stransparentnit podnikanie . pokial ide o seriozne podnikanie tak si na tom da manazer zalezat.a predtym ako spusti projekt nastuduje ako vyriesi aby skutocne nikto , ani tej najvacsi pesimista nemohol o jeho projekte povedat ze je to podvod. lenze v tom navale euforie sa tyto manazeri dopustaju uplne zasadnych chyb.

co sa tyka toho ze prve mesiace bol gain vysoky a neskor klesal. tu podla mojho nazoru moze byt viac pricin, ale typol by som tento pripad na nedostatok skusenosti a spatnou strukturou fondu. je to skoro tradicia ze kazdy trader ktory ma pocit ze by mohol zarobit balik rozmysla ze by svoje skusenosti predal aj takymto sposobom. lenze z neskusenosti si nezisti ako sa vyvarovat chyb a potom vyzera ako podvodnik. prehnane ocakavania, to je choroba tohot biznisu. ono provizia 50% v pripade takychto startuperov nieje nic vynimocne. ale v ociach verejnosti to moze posobit ako nehoraznost. stretol som sa uz aj s profesionalnym hedge fondom ktory naberal traderov po celom svete a ponukal vyssiu proviziu. v principe plati ci fond ponuka nejaku pridanu hodnotu traderom, ak nie provizie su vysoke, ak ano znizuju sa. klasicka mysienka zacinajuceho fond manazera je ze ked profesional berie velky bonus preco by nemohol aj on, je to smiesne ale takto proste ludia uvazuju.

takze na zaver, ano ja som v tomto trosku makota :). ja proste verim v to ze aj mlady trader ktory velmi chce ma pravo na to predat sa manazovat klientske peniaze, a mozno 1:10 si nalepku manazer aj zasluzi.osobne by som nemal problem zainvestovat peniaze do podobneho projektu. ale musel by splnat podmienky ktore su nevyhnutne. transparentnost, spravna struktura a audit, a striktne a profesionalne riadenie rizika. a kludne aj za 50% proviziu. ked si prachy zasluzi tak ich ma mat.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa radvan »

mika: naozaj by si dal nejakemu traderovi prachy a nechal ho brat 50% proviziu zo zisku? ... teda by si ho nechal tradit tak, ze ak nieco zarobi, tak ti da polovicu z toho co takto zarobi a ked prerobi, tak to cela ta strata ide na tvoje triko? ... vobec sa mi to nezdaju z hladiska investora fer podmienky (z hladiska tradera je to samozrejme raj na zemi) ...

za tychto podmienok by som mal problem dat peniaze niekomu koho roky poznam ... anonymnej internetovej firme tak mozno jedine v pripade zeby som prezil vazny uraz hlavy ... je milion sposobov ako sa to da takato struktura z pohladu tradera zneuzit ... hlavne ked investor nema sajnu co ten trader robi ... a ti chudaci co dotoho dali prachy tomu ani za mak nechapu ...

jasne, ze sa da relativne konzistentne profitabilne tradovat pri nizkych objemoch pod spravou, ale aby som pristupil na takyto deal, tak by to musel byt vynimocny trader so strategiou, ktoru nie som schopny nijako jednoducho a likvidne replikovat a potom, co by som do detailu rozumel strategii a hlavne jej rizikam ... a dovod preco by som k tomu pristupil by bol ako som popisal vyssie - muselo by to byt nieco co sa da len obtiazne replikovat nejakym likvidnym systematickym postupom/systemom a je minimum pripadov kedy sa to systematicky neda (jedna z mala vynimiek, ktora sa neda tak lahko replikovat je to jugglerove tradovanie earnings reportov, kde si tuto strukturu viem teoreticky predstavit) ... tento uzasny myfxmoney tazko nieco z tohoto splna, kedze ani neuvedu v obrysoch co vlastne robia ... takze pre mna to je scam a nie partia mladych traderov s velkymi ocami ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Airmike »

radvan

na to aby sme dokazali najst nejaky konsenzus co je pre konstruktivnu diskusiu podmienka musime spravit 2 veci. zrusit par mytov ktore sa vo financnom biznise objavuju. striktne vyselektovat dva pohlady. pohlad investora a pohlad tradera. tieto 2 pohlady musia byt v rovnovahe. napisal by som to troma vstahmi ktore maju za nasledok negativneho vnimania celej problematiky ktora suvisi z PAMM.

investor > trader - znamena ze investor ma vacsinu vyhod na svojej strane ma vacsi profit ako trader , toto riesenie trva len do vtedy pokym trader nedosiahne dostatocny kapital a vstah neprerusi
investor < trader - znamena ze trader ma vacsinu vyhod (vo forme bonusu). a tato rovnica je vyraznym lakadlom pre scamerov aby natiahli do biznisu retail je to cisto retailova schema a je nou zaplaveny cely financny sektor.
investor = trader zaujmi su v rovnovahe. je velmi dolezite aby trader nemal podnet prerusit vstah z investorom. toto je presne princip na ktorom uz roky funguje prop. trading. investor ma svoj cisty income a trader ma ohodnotenie ktore sa minimalne vyrovna tomu ako keby isiel za vlastne, porpipade ma s toho ine vyhody. (ake vyhody to su, napriklad staly cash, minimalizovanie poplatkov ktore by ako individual nikdy nedosiahol, diverzifikacia jeho vlastnych investicii)

prvym zakladnym mytom ktory sa objavuje stale a znova plynie z investorskej obce. (pre spravne pomenovanie by som povedal retail investorskej ale mohol by som sa niekoho dotknut a to by som nechcel). takze napisem prakticky priklad. a pomozem si z diskusie. ziadny trader/investor nieje schopny generovat prijem vyssi ako 1% dlhodobo. toto je pani omyl ktorym je biznis poznaceny od vzniku a tazi z neho cela korporatna scena od bank, cez podielove fondy az neviem kam. je to zakladny predpoklad na to aby retail investoval a neocakaval adekvatny zisk a rovnako tak sa nestaral o peniaze sam ale zaplatil si servis (v pausalnych poplatkoch neodvyjajuci sa od realnej vykonnosti). na praktickom priklade napisem preco je mytus o tomto :

ked pride rookie na trading floor a jeho senior trader/manazer mu povie. tu mas stolicku, tuto stolicku si si predplatil tym ze si absolvoval svoj trening (plati si rookie sam) , miesto na flore je obmedzene casom . pokial nedokazes vygenerovat adekvatny profit tvoje miesto dostane iny. trader dostane budget (firma od firmy sa lisi) 20-30k , ocakava sa od teba ze zaplatis vsetky costs a svojej firme prinesies profit. ocakavanie firmy je radovo niekolko nasobne vyssie ako 1%. nechapem vobec ako nieco take vobec moze niekto brat ako benchmark.
existuju dve varianty, bud je trader OK a prinesie firme 3-4-5-6-7k profit mesacne a zaplati costs + svoju vyplatu + bonus (v tejto faze velmi nizky) alebo je KO, vygeneroval stratu firme radovo par tisic a o stolicku pride, firma ho jednoducho odstrihne a odpise ako zlu investiciu. na jeho miesto pride dalsi rookie. na flore takto casom traderi naberaju skusenosti zvysuju sa ich budgety , a tiez limity , uz sa nejedna zarobit na breakevent. ale zarobit vacsi balik. kazdy trader ma svoje limity ktore dokaze fyzicky a psychicky vyhnat na maximum. nejedna sa vsak o ziadne milionove budgety a zhodnocovanie 10% rocne. mytus ze z 20 % profitom za rok si kral wallstreetu je totalny bullshit. po preratani to zodpoveda incomu 4000-6000 USD a takymto profitom si ziaden trader svoju stolicku neudrzi. rozdiel je ak do firmy pride experience trader. ten ma svoj track record , historiu, vypyta si budget aky si predstavuje a aj plat a bonus aky si predstavuje. a firma vyjednava. zatial co rookie mal bonus ktory bol 0+. tak experience trader ma 20-30-40+ , mozno ziadny fix a >50%. neda sa to exaktne opisat. kazdy trader je iny a ma ine limity. rast firiem z vlastnym trading floorom je ovela vyssi. a naivne si mysliet ze taketo firmy dlhodobo nezarobia ani 1% je cisty nezmysel. firma=investor

nedovera laickej verejnosti spociva v tom ze nerozoznaju rozdiel medzi trading floorom prop. trading company. a trading floorom ktory nema investora a jeho investicne prostriedky pramenia z retailovych zdrojov. dealer si svoje peniaze vypyta cez telefon zabezpeci si zdroje a s tych generuje profit. robit si iluzie o tom ze dealing trading floore dodrziavaju nejake riadenie rizika, ze maju vlastnych riskacov, manazerov. to je nemyslitelne. samozrejme o tychto spolocnostiach je najviac pocut maju masivny marketing a su to prave ti o ktorich sa mozete dopocut .

a toto je kamen urazu. fulltime trader je skoro ako ohrozeny druh na pokraji vyhynutia :) , zatial co dealerov naratame aj v okruhu znamich niekolko,ti neuspesni nam neustale neustale vyvolavaju a otravuju . a s toho plynie. o tejto problematike by sa dala napisat cela kniha, a aj sa o tom pise. natacaju sa filmy dokumentarne serialy. staci poprosit filipa aby spravil nejaku analyzku na trhu a doniesol nove knihy. sam si rad kupim ked najde nove veci. :)

no a teda na otazku radvana. c som ochotny zaplatit 50% proviziu traderovi. odpovedam ano som. zalezi mi vsak velmi na tom aky to je trader. co ma za sebou . aku strategu ma (vobec ma nezaujima popis, len co je jeho main strategia. ci obchoduje smer alebo neutral, ci obchoduje order flow alebo chart. ci obchoduje volatilitu. to su veci co ma zaujima a zaujimaju ma jeho limity a ako ich prisposobuje ,ako riadi riziko), aky podiel v jeho budgete tvoria jeho financie. kde je jeho limit. kde je hranica ked tento minibudget uzavrie.
naivnych predstav o tradingu a sprave pseudofondov si na nete najdem milion , chcem seriozne data na analyzu a serioznu investiciu. no a ci bude mat fxbook profile alebo nie mi je srdecne jedno. viem ze tam je portfolio investicnych prilezitosti zlozene prevazne zo scamerov a mladych nadsencov. ale co ak nahodou medzi nimi rastie novy talent? neviem niesom schopny posudit na zaklade dojmu. potrebujem data.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1345 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa JUGGLER »

50% zo zisku? OK. Ale musí to byť trejder z priemernou výkonnosťou
minimálne 30% p.a. - auditovaný aspoň 5 rokov dozadu.
Taký trejder musí generovať zisk s takou istotou, že nemôže mať problém zobrať na seba riziko prípadných strát - čiže garantovať svojmu klientovi 100% vkladu, alebo - prinajhoršom si dohodnúť podiel na strate fifty/fifty.

Model fifty/fifty zisk, ale stratu nesie len klient je unfair.
Taký model si môže dovoliť len jeden človek na tejto planéte - Simons. Aj to len z dôvodu extrémneho dopytu po jeho službách.

Nikdy by som nezveril peniaze na fifty/fifty podiel na zisku, keby to riziko nestálo za to. Reward musí byť taký, že dajmetomu každé 3 roky sa môj kapitál zhodnotí o 100%.

Myslím, že trejder s takou výkonnosťou nepotrebuje prosíkať o peniaze cudzích ľudí cez web.

Veľa trejderov na svete má kuráž trejdovať peniaze iných. Ale len málo si uvedomuje, že keby boli takí dobrí ako si myslia, zbohatli by aj bez nich.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa radvan »

mika: nikde som nenapisal, ze sa neda robit viac ako 1% mesacne ... piseme si navzajom to iste inymi slovami ... obaja by sme vsak urobili tvrdy due diligence, kym by sme pristupili na podmienky ...

ja len hovorim, ze sanca, ze takyto internetovy projekt s takto nastavenymi pravidlami a informaciami nie je nejakym sposobom scam (alebo znacne nevyhodna konstrukcia pre investorov) je absolutne micro-minimalna ...

juggler: absolutny suhlas ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7057
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 277 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jogo »

Mika: Maju taketo tradingove oddelenia aj najvecsie slovenske banky?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLERmas pravdu vtom ze traderova vykonnostmusi byt adekvatna. o tom nieje ziadnych pochyb. ono v nasej spolocnosti sa slovo trader uplne zdevalvovalo. traderom sa nazyva dnes kadejaky dealer a salesman ktory chce zvysit svoj kredit. rovnako po vseliakych weboch sa slovo trader pouziva rovnako pre fanusikov biznisu rovnako ako pre realnych obchodnikoch. ja si pod pojmom trader predstavujem cloveka co peniaze zaraba, denne, tyzdenne, mesacne. straty su prirodzenou sucastou tradingu, ale niekto kto sa placa hore dole nieje trader. len sa traderom snazi stat.

podla mna je naprosto fer hra, ked investor podstupuje riziko, tak by to malo byt. nevidim v tom ziadny problem. o garantovanej investicii nemoze byt ani rec. za nadstandardny income sa nesie riziko. akoze v realite neexistuju loozri co zacinaju a experti co su znami po celom svete. medzi nimi su tisice ludi ktori pracuju na priec celym svetom a beru tucne provizie za spravu uctov. taka je proste realita. ale v principe suhlasim s tym ze ani ja by som nezveril peniaze niekomu u koho by to riziko nestalo za to.

rovnako suhlasim ze trader individual nepotrebuje o nic prosikat. ale rovnako tak viem ze traderske groupy maju v pomere k individualnym traderom obrovske vyhody vo vyjednavani podmienok. pretoze su schopne obchodovat velke volume. co sa odrazy na vyrazne vyssej profitabilite oproti individualom. klasickym prikladom je napriklad scalping kde 1-2-3 dolare discount na kontrakt dokaze spravit velky rozdiel v equity. ako obycajne uvediem priklad :) :
ked ma individual RT na obchod 5 USD a grupa naobchod RT 1USD tak moze byt mesacny rozdiel equity/commision pri zobchodovanom volume 1000 (500 obchodov) pokial ratam ze v priemere 10 USD na trejd zarobi individual 5000 a zaplati na commision 2500 tak z pridanou hodnotou grupa ma incom 5000 a zaplati 500 USD zo je rozdiel v equity 2000 USD . a toje schema pre beznych traderov. pri scalpingu sa profit na trejd znizuje a objem rastie, tam sa discount prejavi monstrozne. pokial je profit per trade na 5 USD na obchod a frekvencia sa zvysi na 4000 obchodov tak bezny trader zarobi na trejde 20000usd a zaplati 20000. grupa moze mat income na tradera equity 20000 ale za commision zaplati len 4000 USD a to je uz rozdiel 16000 USD. takze pri tomto poslednom priklade uz uplne pada argument proti adekvatnemu odmenovaniu profesionalov. pre tento model funguju zberne ucty ktore laikovi mozu pripadat netransparentne. napisem este raz ten rozdiel: income/commision

ALT 1. income 20000USD / commision 20000 USD
ALT 2. income 20000USD / commision 4000 USD

rozdiel je 16000 USD.

myslim ze kazdy normalny investor rozdiel uvidi a trader tiez. argument preco by mal trejdit s tym istym budgetom trader vlastny cash alebo v scheme z inymi tradermi za proviziu sa stava nepodstatnym.ide o advantage. ide o cisty income. je jednoduche vyslovit nazor ze trader si zarobi na seba sam a nepotrebuje cudzi cash. ale preco by trader mal sam seba oberat o peniaze. tych moznosti je tak vela ze sa nedaju ani opisat.kludne necham na vas usudok co vsetko moze byt dalsou vyhodou.

edit: este aj v takom sprostom priklade sa pomylim o 500 USD :) :) :)

uz v predoslom prispevku som o tych vyhodach pisal. ale treba nat tym porozmyslat.

radvan bozechran :) ty si v diskusii nic take nepisal, pisal som ze si z diskusie vyberam postreh a mrzi ma ze tento postreh je prave od cloveka ktory ma core biznis zalozeny na sprave klientskych penazi

jogo retail banky myslim nemaju vlastne trading floory, u nas je prilis konzervativna firemna politika a hlavne chybaju ludia retail banky pracuju na fixed income. maju dealing a sales .o investicnych bankach neviem , niesom insider, ale predpokladam ze kvalitna investicna banka by obdobu trading floru mala mat.
Naposledy upravil/-a Airmike v Po 20 12, 2010 12:41 pm, upravené celkom 5 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Airmike »

chlapi neberte to prosim tak ze obhajujem nejaky scam :). len sa snazim vniest trosicku iny pohlad do tejto problematiky. je uplne logicke ze PAMM grupy ci schemy mozu byt budovane z roznych pohnutok. je skutocne vela podvodnikov. ale u nas chyba tento segment na trhu a to totalne. ci legislativne alebo profesne. to ale neznamena zze v zahranici to nieje standard. tak to proste chodi. ide o vyvoj :) niikto nevie co bude o 20 rokov. mozno bude s RSJ alebo podobnej spolocnosti nova europska Goldman sachs :)
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa radvan »

inak s tymto proprietary trading deskom v SR svojho casu koketoval Fimex (ze brali ludi s tym, ze budu tradit firemny kapital) ... len neviem ako pochodili, resp. ci im to stale este frci ...

edit: pozeram, ze stale maju ponuku zavesenu na webe http://www.fimex.sk/?kariera" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Lobista »

Oni maju myslim len ludi, ktori traduju kapital co im daju klienti a za to beru potom percenta zo zisku.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1345 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:JUGGLERmas pravdu vtom ze traderova vykonnostmusi byt adekvatna...
podla mna je naprosto fer hra, ked investor podstupuje riziko, tak by to malo byt. nevidim v tom ziadny problem. o garantovanej investicii nemoze byt ani rec. za nadstandardny income sa nesie riziko.

Bežný hedge fond berie 20/2...nové fondy a fondy po kríze dajme tomu 10/2. Dobrý HF si môže dovoliť 30/3 a taký macher ako Simons berie 45/4 teda polovicu.
Lenže fond , ktorý berie 30/3 robí aj 30% p.a. a taký Simons 40-50%.
Samozrejme, že hedge manažéri nemôžu garantovať nič, veď trejdujú milióny až miliardy. Preto držia vlastné peniaze vo fonde.

Takže tie odmeny by mali stúpať s výkonnosťou. Trejder, čo berie polovicu by mal vytrejdiť minimálne +50% p.a., aby klientovi z toho ostala polovica.

Priemer 90% hedge fondov je však úbohý. Po odčítaní poplatkov je výnos približne taký akoby si kúpil SPY za nízke poplatky a len tak držal.

Garantovaná investícia. Prečo nie?
Keď je asset manažment a trading s konzistentným výnosom napr.> 30% p.a. a príde klient, ktorý chce garantovaný zisk , tak mu dajú 10% p.a. garantovaný fix (a majú >2/3 jeho zisku). Alebo mu garantujú vklad, ale pýtajú polovicu zo zisku. A hotovo.
Tí, čo majú na to s tým nemajú problém.

Ani reč nemôže byť o takých sráčoch, čo chcú fifty/fifty, majú za sebou 1 rok histórie (aj keď im vyšiel), ale nedokážu nič garantovať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

je uplne suhlasim s tym co pises o hedge fondoch , lenze ja som o nich nepisal. bavili sme sa o prop. tradingu a PAMM :) a to je dost velky rozdiel. hedge fondy riadia riziko uplne inym sposobom, robia z inymi peniazmi ako relativne male prop. firmy. cele to stoji a pada na sposobe riadenia rizika. nepoznam hedge fond ktory by si dovolil uderom zvonceka na burze zatvorit vsetky pozicie co drzi.

ale ako som povedal toto je strasne komplikovana tema. tu neobstoji ziadne definitivne a radikalne stanovisko. a to ze si nazlosteny na chlapcov ktori sa o nieco pokusaju :). to je viac ideologicky problem. mna napriklad ovela viac trapi ze u nas na slovensku je trh posiaty unfair firmami co kazia meno celemu biznisu . a len prehlbuju nedoveru celej spolocnosti . nejaki begineri z rocnou historiou ma vobec netrapia a nemozem komentovat pokial niesu relevantne dokazy ze to podvodnici su. proste si nedovolim povedat ze ten a ten je podvodnik,nemam na to ziadny dokaz a myslimsi ze to proste nieje ok.

tak isto je to aj z garantovanou investiciou. ano dnes mozno dohodnut cokolvek, ale mna s principu ziadne asset manazmenty ani hedge fondy nezaujimaju . pretoze neponukaju adekvatny vynos. ale opat to je len moja optika. a rovnako tak som z principu zastanca toho ze investor ma niest za svoje investicne rozhodnutia zodpovednost. dnes je vidiet na globalnej situacii co sposobuje ked investor odmieta prevziat zodpovednost za svoje konanie. mozno sme proste z inej skoly :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1345 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dávam za príklad hedge fondy len kvôli systému odmeňovania.

Pýtať peniaze od verejnosti by si nemal dovolovať hocikto.
Je to nezodpovednosť.
Keby nekončilo 99% týchto ,,pokusov,, oholením klienta, nič by som nepovedal.
Chlapci, čo nemajú peniaze a vedia trejdiť majú X možností ako sa dostať hore. Pri > 50% p.a. to ide rýchlo. Netreba sľubovať, presviedčať, skúšať to na verejnosť. Stačí mať v ruke poctivý report od brokera a súkromný kapitál je otvorený.
V zahraničí sú prop firmy, kde vložíš minimum svojích peňazí ako kolaterál (napr. 5000 USD) a dostaneš kapitál na daytrading. Dokážeš, že vieš a zavalia ťa prachmi.
Aj u nás som už videl zo tri verejné inzeráty trejdiť pre súkromný kapitál.
Chápem každého, kto začína. Viem čo je zodpovednosť za peniaze iných. Pre poctivého človeka je to väčšia záťaž ako narábať s vlastnými.
Lenže mnohí to berú naopak. Koľkí sú takí, že nedokážu trejdiť vlastné, ale s cudzími si trúfajú...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

Nebudem sa vam miesat do diskusie, len chcem povedat, ze ten PAMM este stale bezi, drzia sa na cca 2% mesacne. Ja osobne tam uz peniaze nemam, mal som tam len okolo 1000usd a to sa mi s takymto zhodnotenim samozrejme neoplatilo. Peniaze boli vybrane bez problemov.
gangstro
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 2:40 pm

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa gangstro »

Ahojte
Dúfam, že nikomu nebude vadiť, keď obnovím starú tému.
Fond: myfxmoney.com stále funguje a jeho výkonnosť je 2-3% mesačne. Dá sa investovať cez bankový účet, alebo cez paypal. Zatiaľ nikdy nebol problém s výberom.
Zhodnocovanie prebieha na forexe, cez brokera Oanda viz. http://www.oanda.com" onclick="window.open(this.href);return false;.
Tak by mal niekto záujem o investíciu, alebo viac info píšte.
Platí pravidlo: investujte, len toľko koľko môžete stratiť!
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

opäť oživím tému, fond stále FUNGUJE, už takmer 5 rokov, stabilných 25-30% ročne, vklad možný aj cez BÚ od 300€ , nad 3000€ podiel až 60%, namiesto štandardných 50%. Vklady aj výbery bez poplatkov, možnosť každý mesiac vyberať zisk alebo reinvestovať. Kto bol v roku 2010, kedy fond začal, skeptický, môže ľutovať..už by mal zisk cez 150%...ak by mal niekto záujem investovať, môžte mi napísať SS. Fond je registrovaný a má licenciu:
MYFXMONEY LTD. jako mezinárodní obchodní společnost (IBC) spadá pod regulační a dohledový orgán (FSA) Saint Vincent and the Grenadines.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7057
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 277 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jogo »

Jaro

Ty si nam dal pod vianocny stromcek tradersky rebus. Pekne od teba :)

Toto je krivka toho PAMMU? Preco neni historia od roku 2010, ked zacinali?

https://www.myfxbook.com/members/heslop/pamm/256327" onclick="window.open(this.href);return false;

Par mojich postrehov, co by si mal pripadny investor overit:

-Vyzera to, ze tam neni ani jeden stratovy den na krivke growht-to je vzdy podozrive. :shock:

-Co znamenaju tie dva krivky v tom obrazku growht a equity growth?

-Vies sa pozriet aj na sukromnu krivku balance a co vlastne to balance znamena? Ja osobne sledujem na svojom ucte jedine aktualny stav uctu(uctov)-ten sa neda oblafnut vysedavanim stratovych obchodov, ziadna ina krivka ma nezaujima.

-Ak doplnim peniaze na ucet, prejavi sa to nejak na tychto zverejnovanych krivkach u myfxmoney?
Ak nie, potom mozem pozicie v stratovych obchodoch drzat donekonecna a len doplnat ucet novymi peniazmi, aby som udrzal peknu krivku uzatvorenych obchodov.

-Ako investor vidis vypisy ich obchodov, aby si mohol posudit, ci nepodstupuju velke riziko vysedavanim stratovych pozicii?

-Paka 1:50 sa u Oandy ponuka pre aky rozsah velkosti uctu?

-Este je tu moznost dvoch uctov. Na jednom drzim peknu equity krivku a druhy pouzivam na hedgeovanie pozicii na tomto ucte.

Proste bez podrobneho prestudovania vypisov ich obchodovania by som do toho nesiel.

p.s: Raz som bol pritlaceny "trhom k zemi" a na vsetkych troch traderskych uctoch mi hrozil margin CALL, len som nevedel na ktorom to nastane. Tak som vtedy zahedgeoval otvorene pozicie jedneho uctu voci ostatny dvom a cakal na uzavretie pozicii brokerom. Aktuany stav uctov lietal hore dole ale celkovy stav uctov sa nemenil. Nakoniec dva ucty postupne skoncili na margine a zostavajuci ucet vyrastol o skoro 200%. To je krasny vysledok pre cloveka(aj brokera), ktory nevidel tie dva zlikvidovane ucty. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Airmike »

myslim ze sme sa uz o tom bavili a nie raz. o hodnoteni systemov a ukazovateloch by sa dala napisat kniha ale s principu plati ze z hladiska hodnotenia je growth a equity growth velmi dobry ukazovatel. pricom plati ze.

1. na priebehu growth krivky vobec nezalezi, jedine na com zalezi je oznacenie equity.
2. ak uz sa v grafe obe krivky nachadzaju tak je to dobry indikator rozdelovania expozicie a distribucie P&L.

v pripade ze su obe krivky stupajuce:

-ak su krivky od seba vzdialene minimalne a equity krivka je nad grewth. tak sa jedna o bezpecny system s dobrou distribuciou P&L.
-ak su krivky od seba extremne vzdaluju a equity je pod growth tak sa jedna o nebezpecny system zo spatnou distribuciou P&L. (vysedavanie strat, navysovanie do straty, pyramidovanie a podobne)

nieje to zas taka velka veda. treba len vediet ako krivky pri jednotlivych systemoch vyzeraju, a potom dokazes hned na prvy pohlad rozpoznat ci je system zaujimavy alebo nie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7057
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 277 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jogo »

Rozumiem tomu spravne?
Growth= stav uctu bez ziskov alebo strat z otvorenych pozicii
equity growth= stav uctu vratane ziskov alebo strat z otvorenych pozicii

A co je potom balance?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Airmike »

neviem ako to maju oznacene na fxbook ale balance je vacsinou oznacovane to iste co growth. problem je ze si to oznacuje kazdy ako sa mu paci :). takze sa na to treba detailne pozriet.

vacsinou su tieto dve krivky oznacovane ako balance a equity. Myfxbook zvolil ine oznacenie. preco? netusim
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7057
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 277 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jogo »

Este jedna otazka :)

Chcem vytvorit equity krivky s maximalne 10% drawdownom.
Mam na ucte 1000$ otvorim long EURUSD 0.1lotu.
Pozicia prepadne 100pips, equity mam 900$ a poslem na ucet dalsich 1000$. Ako sa to prejavi na equity u myfxmoney?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

historia je od roku 2010, len sa menil link na myfxbook...su k dispozicii aj stare linky...myfxbook robi stale nejake aktualizacie a vylepsenia a po case to zacne nepresne ukazovat, aj tento aktualny link: https://www.myfxbook.com/members/heslop/pamm/256327" onclick="window.open(this.href);return false; uz je nepresny hlavne co sa tyka Drawdownu, mozte vidiet, ze aktualne Equity je (99.42%) a nikdy to neklesne pod 99%, co slubuje aj manazer, ze neriskuje viac ako 1% uctu. Sledujem to uz dlho a naozaj Equity este nikdy nebolo pod 99%. Aj mesacne zhodnotenia su nepresne, v skutocnosti su vvysie, priblizne 2,5-3% mesacne uz po odcitani manazerskej komisie! Od noveho roku bude novy link, ktory by mal ukazovat uz presnejsie, potom ho tu hodim a uvidite sami..
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Airmike »

myslim si ze sa pytas na zlom mieste. s podobnymi otazkami by si sa mal obratit na Myfxbook team.

ja chapem preco neustale hladas sposob ako traderi odrbavaju na tychto trackovacich weboch, ale treba si uvedomit ze tie odrby tu su preto, ze to ten trackovaci tool dovoluje. a dovoluje to preto lebo chce mat dobre PR a vysledky, hoci aj zmanipulovane. to su dva dovody preco zomrel etoro a zulutrade.

pokial si to provideri sieti neuvedomia. tak sa tu furt budeme hrat na detektivou a validne investicne prilezitosti skratka nebudu
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Airmike »

jaroslav81 napísal:historia je od roku 2010, len sa menil link na myfxbook...su k dispozicii aj stare linky...myfxbook robi stale nejake aktualizacie a vylepsenia a po case to zacne nepresne ukazovat, aj tento aktualny link: https://www.myfxbook.com/members/heslop/pamm/256327" onclick="window.open(this.href);return false; uz je nepresny hlavne co sa tyka Drawdownu, mozte vidiet, ze aktualne Equity je (99.42%) a nikdy to neklesne pod 99%, co slubuje aj manazer, ze neriskuje viac ako 1% uctu. Sledujem to uz dlho a naozaj Equity este nikdy nebolo pod 99%. Aj mesacne zhodnotenia su nepresne, v skutocnosti su vvysie, priblizne 2,5-3% mesacne uz po odcitani manazerskej komisie! Od noveho roku bude novy link, ktory by mal ukazovat uz presnejsie, potom ho tu hodim a uvidite sami..

fakt netusim co ma ten link znamenat ale DD v tomto pripade je dramaticky viac ako 1%, prave sa tu o tom bavime
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

ale v den, kedy ukazalo DD 19% , ukazovalo equity v tej statistike nalavo viac ako 99%...takze neviem ako to ukazuje...kazdopadne ma byt on januara novy link, ktory by mal ukazovat spravne, tam sa uvidi...
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Airmike »

je jedno co je tam napisane . DD sa rata s equity a tam je pokles zo 150% na 100% v jeden den. takze 1% to urcite nebude.
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

ked je jedno, co je tam napisane, potom je aj jedno, co ukazuje graf
vyjadrenie manazera fondu k tym poklesom:
Je to zapříčiněno tím, že myfxbook přidává na web neustále nové "fičury" a "vylepšuje" algoritmy, které již nejdou zpětně aplikovat na uzavřené obchody. Řídí se pravidlem, pokud něco dobře funguje, je třeba to změnit. A tedy jsme se ze začátku snažili komunikovali s podporou, potom několikrát vyměnili odkazy, ale nikdy to nebylo 100% řešení. Pravděpodobně autoři projektu nepředpokládali životaschopnost některých obchodníků déle, než pár měsíců.

Vždy jsme upozorňovali na fakt, že jediná hodnota, kterou by měl investor sledovat, je hodnota "Gain". Tuto hodnotu ještě pro kontrolu přepočítáváme ručně.

Aktuálně bude asi nejlepší, jak navrhujete, zase udělat nový "link".
Navrhuji to udělat od 1.1.2015.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7057
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 277 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav81 napísal: Vždy jsme upozorňovali na fakt, že jediná hodnota, kterou by měl investor sledovat, je hodnota "Gain". Tuto hodnotu ještě pro kontrolu přepočítáváme ručně.
A co je "prepanajana" zas ten Gain. :shock:

Takze ten myfxmoney furt nieco vylepsuje. Kto sa potom v tych grafoch ma vyznat.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

neviem ako to je, kazdopadne si treba pockat do 1.1.2015 na novy link a ten by mal, aspon zo zaciatku, ukazovat spravne...
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

novy link:
http://www.myfxbook.com/members/heslop/ ... de/1112642" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
iQshow
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 26 10, 2012 11:41 pm

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa iQshow »

Celý topic nájdete tu - http://www.czemoney.com/forum/myfxmoney ... 42903.html" onclick="window.open(this.href);return false; zatial platia robí to naozaj 5 rokov cca, ale ja sa nejdem tu starať zatial mu to ide do kedy to nevie nikto.
dikomix
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 20 06, 2014 3:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa dikomix »

Pri tradingu, to nevies, na 100% nikdy. Najme ked to nie je velka firma, ktora ma x traderov. Toto si myslim len 2 traderi, ktori sa o to staraju.
Ospravedlnujem sa necital som vsetky tie obrovske posty.
No vsetky dni ziskove nemaju. Ked sa pozriete na ich stranku, tak uvidite ze tam niekedy je iba 1-2 dni v tyzdni, ostatne dni bola strata (aspon tak to mavali).
To naco sa autor topicu snazil poukazat je podla mna, ze by to nemalo patrit do podvodov, pyramidovych hier a podobne.
Ked chcete byt objektivny, zalozte forum kde budu rizikovejsie investicie, no nazyvat to podvodom, atd, co ukazuje nazov a popis celeho fora, je imho moc.

p.s: Osobne ich nepoznam a mam tam len par stoviek z paypalu co mi ostalo, viac tam nedavam len preto bo su to stale len 2 ludia, ktori mozu kedykolvek skoncit, a mam vacsiu doveru vo vacsie firmy. no za podvod to nepovazujem.
Cashflow 101 klub v Bratislave na stránkach klubu
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Airmike »

myslim ze v tomto pripade nieje uplne tazko uhadnut ako cely ich system pracuje. da sa to totiz vycitat s equity krivky.

v zasade plati 100x opakovana vec.

pokial je Equity growth sustavne pod growth vobec nema zmysel do podobnej schemy investovat. pokial "manazer" prezentuje verejne tieto vysledky a nevie o tomto zeleznom pravidle, tak to urcite nieje skuseny trader. pretoze jeho system neobstoji. ma spatny risk profil.
dikomix
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 20 06, 2014 3:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa dikomix »

Mam rad ludi tu na fore ako je vsetko okrem podielovych fondov podvod, no najlepsie ze nieco co funguje uz aj vyse x rokov a stale je v pluse, je stale podvod, ked aj tie slavne fondy boli za tu dobu v minuse. Proste urcite je to podvod, zly system atd. neexistuje nieco co moze byt ziskove aj stabilne...
To ze neukazu svoje knowhow a ako menia system obchodovania, ci risk manazment, radi vsetky taketo moznosti hned do skupiny podvodnikov...
Cashflow 101 klub v Bratislave na stránkach klubu
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa Airmike »

ty si pekny motak moj zlaty. ja som nepovedal, ze je to podvod. povedal som ze je nezmysel investovat peniaze do schemky, ktora ma zly risk profile. ale ty nevies co to risk profile je , tak si to vylozis ako chces.

no tak ti to vysvetlim tak aby si to pochopil.

Ta zlta ciarocka musi byt nad tou cervenou. smer by mali mat rovnako ako maju teraz.
dikomix
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 20 06, 2014 3:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond

Príspevok od používateľa dikomix »

J uz viem co myslis. ja som to pochopil trochu inac. Kazdopadne chalani sa fakt snazia a nejsu to zaciatocnici, ale skuseni traderi na dlhodobejsi plus.
Cashflow 101 klub v Bratislave na stránkach klubu
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"