Fuqu - AOS na stavky

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Biosko »

peter.hodak napísal:vitazna snura po dnesnom dni prerusena - len na dvoch betoch za cely den - 100%na strata ..
Ok tak mam dalsie otazky:

1. 100%centna strata z celeho uctu? Alebo z investovanej casti alebo z profitu?
2. Mate stale zainvestovane 100% z uctu v nejakej/nejakych stavkach?
3. Co je pricinou strat? Vypracovali ste na to analyzu? Je to nieco co sa da predpokladat alebo neda? Je mozne system nastavit tak aby boli straty minimalne alebo jednoducho straty budu vzdy a vyssie zisky to vyvazia?
4. Ake je vlastne rozdelenie kapitalu pri stavke? Kde su peniaze? 50% je na burze betfair a zvysnych 50% je rozhadzanych po stavkovych kancelariach?

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
peter.hodak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Št 31 01, 2013 2:23 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter.hodak »

peter.hodak napísal:vitazna snura po dnesnom dni prerusena - len na dvoch betoch za cely den - 100%na strata ..
Biosko napísal:1. 100%centna strata z celeho uctu? Alebo z investovanej casti alebo z profitu?
iba z investovanej sumy v danom dni .. tj alg. vybral dva nasim parametrom vyhovujuce zapasy (priemerny denny pocet vyhovujucich zapasov bol za januar 5,9) .. na kazdy zapas sa betla konstantna suma .. v oboch pripadoch zapas dopadol inak ako model predpokladal tj sme prisli o 100% betnutej sumy ..
Biosko napísal:2. Mate stale zainvestovane 100% z uctu v nejakej/nejakych stavkach?
nie .. podla miery rizika ktoru sme ochotni podstupovat (pripadne ktoru si mikroinvestor zvoli) sa urcuje vyska jedneho betu ako vyska_kapitalu/BRM .. mame 3 druhy BRM - konzervativny (100) // neutralny (75) // agresivny (50) .. okrem toho je mozne si zvolit dynamiku tj ci sa vyska betu bude flexibilne prisposobovat vyske dostupneho kapitalu alebo bude vyska betov fixna vzhladom na zakladny kapital ..

zaujimavostou moze byt ze na troch rokoch bolo najdlhsim loosing streakom cislo 8 tak v pocte betov po sebe ako aj dnoch po sebe (kde pri 100 eurovych betoch by vznikla strata 1922 eur) ..

tento graf povie k ziskovosti dni // tyzdnov a mesiacov vzhladom na backtest nieco viac:

Obrázok

zaujimavy je extremny vykyv v 3. mesiaci roku 2012 .. boli za neho zodpovedne dva staty - jeden z nich aj za najvacsiu cast januarovej straty .. po naslednych analyzach sme tento stat aktualne v minulotyzdnovom update scriptu vyradili ..

Biosko napísal:3. Co je pricinou strat? Vypracovali ste na to analyzu? Je to nieco co sa da predpokladat alebo neda? Je mozne system nastavit tak aby boli straty minimalne alebo jednoducho straty budu vzdy a vyssie zisky to vyvazia?
straty budu vzdy (a v nasom pripade ich vyvazuju zisky ) - perpetuum mobile sme nevynasli :-) .. pricinou strat je jednoducho nespravny odhad pravdepodobnosti resp ista miera nahody v tom ako zapas dopadne ktoru nie sme schopni ponat .. straty budeme priebezne optimalizovat dalsimi premennymi - aktualne napriklad skumame vplyv extremnych vykyvov pocasia na vysledok zapasu ..
Biosko napísal:4. Ake je vlastne rozdelenie kapitalu pri stavke? Kde su peniaze? 50% je na burze betfair a zvysnych 50% je rozhadzanych po stavkovych kancelariach?
v nasom pripade obchodujeme 100% kapitalu na betfairy - rovnako tak budeme na betfairy obchodovat 100% kapitalu prvych najvacsich microinvestorov ktorych do fuqu pustame zaciatkom buduceho tyzdna .. v dalsich stavkovych kancelariach mienime obchodovat nas dalsi a kapital dalsich potencionalnych microinvestorov v pripade ze sa ukazu na zaklade analyz ako vyhovujuce ..
you CAN .. we DOO .. FUQU
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Pette »

Otazka dna:
Ked sa pozrie clovek na vysledky dominantnych timov v nejakom sporte, tak tie krivky vyzeraju podobne. Je treba vobec nejaky fuqu?

Priklad - FC Barcelona v Primera División - 22 zapasov, 19 vyhier. Pri kurzoch na vyhru cca 1,1 az 1,3 je to pri 3 prehrach stale v zisku.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa rasto800 »

Pette napísal:Otazka dna:
Ked sa pozrie clovek na vysledky dominantnych timov v nejakom sporte, tak tie krivky vyzeraju podobne. Je treba vobec nejaky fuqu?

Priklad - FC Barcelona v Primera División - 22 zapasov, 19 vyhier. Pri kurzoch na vyhru cca 1,1 az 1,3 je to pri 3 prehrach stale v zisku.
A ako vies na zaciatku sezony ze Barcelona bude zrovna ten dominanty tim? Alebo co spravis ked tie prve 3 prehry bude pocas prvych 10 zapasov? Nebudes mat nutkanie s tym prestat a pod?
To by ma ako prve napadlo. Ja ale nestavkujem a pravdupovediac ani moc to nesledujem tu prvu spanielsku ligu takze co o tom ja viem :)
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Biosko »

peter.hodak

Diky za informacie, budem rad ak ti to cas dovoli, ak tu sem tam do temy hodis info o tom ako sa vam dari, v com ste pokrocili, kde ste zistili nedostatky a podobne.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa 14u24me »

Pette napísal:Priklad - FC Barcelona v Primera División - 22 zapasov, 19 vyhier. Pri kurzoch na vyhru cca 1,1 az 1,3 je to pri 3 prehrach stale v zisku.
Kdo sází nízké kurzy ten neskončí dobře. To je jedno ze sázkařských pravidel :-)
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa robopol »

Peter drzim ti prsty, si kreativny clovek. Vaz si to, nie vsetci taky dar maju. Zvycajne masa, stado bude vzdy robit to co sa tebe nepaci. co sa tyka prednasky. Je vidiet z tvojho prejavu, ze nie si ziaden tajtrlik, ani klamar. Len neviem ci si si vybral sprvnu oblast. tak ako väčšina kreativnych ludi skonci na burze, tak mozno prave tam nakoniec skoncis.
Používateľov profilový obrázok
peter.hodak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Št 31 01, 2013 2:23 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter.hodak »

Pette napísal:Otazka dna:
Ked sa pozrie clovek na vysledky dominantnych timov v nejakom sporte, tak tie krivky vyzeraju podobne. Je treba vobec nejaky fuqu?

Priklad - FC Barcelona v Primera División - 22 zapasov, 19 vyhier. Pri kurzoch na vyhru cca 1,1 az 1,3 je to pri 3 prehrach stale v zisku.
na otazku dna ti uplne korektne odpovedali "rasto800" a "14u24me" .. jednak nevies dopredu aka bude realna vykonnost muzstva a vsadzat na nizke kurzy je cesta do pekla .. nas model nasiel na vybranych statoch take premenne ktore su dlhodobo stabilne a tym padom s nimi mozeme teoreticky pocitat aj v buducnosti pricom pre este vyssiu bezpecnost sledujeme manualne najdolezitejsie ukazovatele ktorych zmena by mohla znamenat aj posun v nasom modeli ktory by sme nasledne adekvatne upravili .. co sa tyka kurzov - priemerny betnuty kurz za januar 2013 je 2,32 ..
you CAN .. we DOO .. FUQU
Používateľov profilový obrázok
peter.hodak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Št 31 01, 2013 2:23 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter.hodak »

Biosko napísal:peter.hodak

Diky za informacie, budem rad ak ti to cas dovoli, ak tu sem tam do temy hodis info o tom ako sa vam dari, v com ste pokrocili, kde ste zistili nedostatky a podobne.
ten cas si proste najdem - jednak by som rad zodpovedal vsetky otazky a namietky ktore boli vyslovene len uz to zachadzalo z mojej strany do spamovania tak som na istu dobu radsej odpovedal len na tie najaktualnejsie .. a samozrejme - priebezne sem budem uploadovat vysledky a pokial je teda o to zaujem tak aj celkovy progres a dianie okolo fuqu ..
you CAN .. we DOO .. FUQU
Používateľov profilový obrázok
peter.hodak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Št 31 01, 2013 2:23 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter.hodak »

robopol napísal:Peter drzim ti prsty, si kreativny clovek. Vaz si to, nie vsetci taky dar maju. Zvycajne masa, stado bude vzdy robit to co sa tebe nepaci. co sa tyka prednasky. Je vidiet z tvojho prejavu, ze nie si ziaden tajtrlik, ani klamar. Len neviem ci si si vybral sprvnu oblast. tak ako väčšina kreativnych ludi skonci na burze, tak mozno prave tam nakoniec skoncis.
za tieto slova ti dakujem - cloveka to dokaze hodne povzbudit :-) .. som toho nazoru ze kazde rozhodnutie moze dopadnut vzhladom na buducnost tak dobre ako aj zle bez ohladu na to ci v dobe rozhodnutia islo o spravne alebo nespravne rozhodnutie .. z toho dovodu - ani ja neviem ci sme si vybrali spravnu oblast - moze to dopadnut skvelo no moze to byt aj maximalny fail - podstatne je snazit sa // nikdy to nevzdavat // nebat sa padu // byt schopny sa z neho poucit // vediet sa opat postavit a vsetky tie bla bla bla recicky ktore vsetci pozname len malokto ich aj realne uplatnuje ..
you CAN .. we DOO .. FUQU
macoD
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 05 02, 2013 12:03 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa macoD »

Nieco nove? Dlhsie nebol update stavu, tu ani na FB :)
Používateľov profilový obrázok
peter.hodak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Št 31 01, 2013 2:23 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter.hodak »

macoD napísal:Nieco nove? Dlhsie nebol update stavu, tu ani na FB :)
ale ba - novych veci je az az len nie je cas o nich priebezne informovat (poinformujeme az ked budeme done) a vsetok focus ide na ostatne veci .. dokoncujeme monte-carlo model aby sme vedeli zadefinovat rizikovost + boli schopni poskytnut odporucanie ako nastavit konfiguraciu investicie - dve veci na ktore sa nas potencionalni mikroinvestori pytaju najviac .. urobili sme par optimalizacii scriptu ktore zvysili vykonnost strategie // dokoncili admin rozhranie pre mikroinvestorov a prvych pustili uz dnu // pripravujeme webovu kalkulacku a parujeme data fixnych kurzov s betfair datami na ktorych bol robeny backtest aby sme vedeli odpovedat na otazku kde a preco sa lisia vysledky strategie po jednotlivych ligach .. pak dokoncujeme zadanie pre kaggle.com ktore mozno formou sutaze vypustime aj na socialne siete a kopec dalsich veci kvoli ktorym sa je definitivne na co tesit :-) ..

aby som ale neostal len pri slovach - davam mensi trailer na februarove vysledky ;-):

Obrázok
you CAN .. we DOO .. FUQU
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Moja skusenost s FUQU:

Vstup - februar 2013 – moja hotovost 3000 EUR

Vstupne podmienky:
- dovolili mi vstup aj s 3000 EUR, i ked v tom case riesili klientov len nad 10-tis EUR
- viazanost 1 rok
- zvolil som vysky betov zavisle podla vysky uctu a strednu expoziciu, toto nastavenie som mal moznost kazdy stvrtrok zmenit, ale nechal som ich rovnake cely cas
- vstupny poplatok pre BETFAIR (1,5% z hotovosti) bol strhnuty hned pri vstupe
- odmena pre FUQU bola dohodnuta na 6% z cisteho zisku kazdeho vyherneho betu

Stav po 7 mesiacoch betovania (1784 betov) – september 2013 – moja hotovost 892 EUR.
Z postupnej straty 2108 EUR provizia pre FUQU vychadzala 902 EUR.

Kvoli nepriaznivemu vyvoju mi bol dovoleny vystup este pred ukoncenim jednorocnej viazanosti. Bol mi ponuknuty prechod do inej strategie s formou odmenovania pre FUQU 50% z cisteho mesacneho zisku. Prvy mesiac bez rizika padu do minusu. Na prvy mesiac som ponuku prijal, strategia ale mala oktobrovy mesacny vysledok okolo nuly. Poziadal som o ukoncenie stavkovania, dostal som 58 EUR vystupny bonus a teda hotovost vo vyske 950 EUR mi bola bezproblemovo vyplatena na ucet.


Oba systemy odmenovania FUQU sa mi zdali od prvej chvile nevhodne. Aj 6% z cisteho zisku kazdeho vyherneho betu, aj 50% z mesacneho cisteho zisku. V stave ak by sa dlhodobejsie striedali ziskove/stratove obdobia, pripadne prevazovali by stratove obdobia, pripadne ziskove obdobia by prevazovali len velmi mierne, tak odmena pre FUQU by mala nicivy efekt na stav klientovho uctu. Na inych podmienkach sa mi ale nepodarilo dohodnut a pristupil som na tieto s vedomim daneho rizika.
V pripade velmi ziskovej strategie, keby suma stratovych betov by bola nizka, odmena pre FUQU by dosahovala 6-20% z celkoveho cisteho zisku, co by bolo prijatelne. Vyvoj situacie je dopredu ale nepredvidatelny.
Prílohy
fuqu_finish.JPG
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Tilbur »

Velmi pekne dakujeme, ze si sa s nami podelil o realnu skusenost. (i ked nebola zrovna najlacnejsia)
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa filip glasa »

Díky moc za report.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Airmike »

Mika napísal:
chalanom fandim. uz tradicna skepsa z nasej strany (ktoru by sme si mohli aspon pri zaujimavych projektoch odpustit) je tu zas. ale pani. davam do pozornosti . toto niesu automaty u marketmakera. tu ide o realne burzove prostredie. takze bacha na chalanov. nieco mi hovori ze toto bude zaujimavy projekt. davam like. a budem sledovat. zo zaujmom podotykam. a to u mna teda nebyva velmi casto.

a co som si s prezentacie vytiahol ako podstatne ja?
- k dispozícii máme taktiež 2 ročný research hlavného systémového architekta Betfair
- nepredáva žiadny produkt ani službu – využíva nepresnosti v obchodovaní bežných stávkujúcich na burze
- máme Plne Pripravený a otestovaný systém, ktorý automatizovane vykonáva v 200ms intervaloch zadané príkazy priamo na burze , nic Vam to nepripomna ? mne ano

rozhodne si nemyslim ze by chlapci boli nejaky vyhajpovani zaciatocnici , ale to je opat len moj nazor. keby vsetko co som napisal hned aj nebolo pravdive a moja analyza je chybna. tak som rad ze sa nieco deje. budem zo zaujmom sledovat. kazdopadne bez ohladu na to ci sa im biznis podari alebo nie, vidim rad ked ludia riesia , ako sa veci urobit daju, a nepolemizuju nad tym ako sa nedaju.
no a tak tu mame analyzu , kde som sa mylil sakramensky. v podstate by som na tuto vec aj zabudol keby sa mi Jaroslav neozval mailom. ospravedlnujem sa za svoje prilisne nadsenie na zaciatku temy, chalani vyzerali dobre, ale cisla hovoria jasne.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa jonatanus »

jaroslav80 napísal:- odmena pre FUQU bola dohodnuta na 6% z cisteho zisku kazdeho vyherneho betu
nechapem. nechapem jak moze byt niekto tak sprosty aby toto akceptoval a tak vyjebany aby toto ponukal.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

No vies, mal som velke oci, ze to bude zlata bana a bude to linearne alebo exponencialne rast. To ze by to stagnovalo alebo postupne klesalo, tomu som daval tak 20% sancu. A ze by to prudko klesalo, to som asi ani neuvazoval.

Manzelka caka tretie dieta, tak by som mal taketo experimenty uskutocnovat uz asi radsej zriedkavejsie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal: chalani vyzerali dobre, ale cisla hovoria jasne.
Ved prave preto sa stale "dozadujem" realnych vysledkov z investovania a tradingu.
Este keby nam tu niekto zreportoval skusenosti z realneho investovania v bbi. http://www.bbi.cz/cs/home.html" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa filip glasa »

K BBI uz bolo povedane vsetko:
http://ako-investovat.sk/index.php/hedg ... deje-v-bbi" onclick="window.open(this.href);return false;
Najdi si aj Rabdove komentare k BBI

Velmi podobny pripad - strasne sa vymedzovali voci "drahym podielovym fondom" pritom ich poplatky bolo este vyssie a este k tomu neferovo nastavene pre klienta. Grafy na webe nesedia s realnymi vysledkami investorov. Ale nehovorim ze je to podvod - len naivita a neschopnost zakladatelov - manazerov.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa jogo »

filip glasa napísal: Grafy na webe nesedia s realnymi vysledkami investorov.

Ved prave, ze nesedia. Preto by som rad vedel, ci ich klienti maju nejake zisky radove aspon par percent rocne, alebo im rovno vytvaraju stratu ako tuna Jarovi ten Fuqu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Airmike »

BBI asi nieje dobry priklad pre zrovnanie, pretoze ludia s BBI maju aspon nejake investicne skusenosti. Fuqu sice deklarovalo ze pracuje 3 roky na systemoch a podobne, ale prakticky absolutne ziadne skusenosti nemali, ani z akoukolvek burzou, ani s obchodovanim. slo proste o obycajne stavkovanie, ktore mozes robit hocikde, v akejkolvek stavkovej kancelarii, ziadny edge nemali, a ak mali nejaku technologiu spickovu. tak im bola uplne na houby.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa filip glasa »

Preto by som rad vedel, ci ich klienti maju nejake zisky radove aspon par percent rocne, alebo im rovno vytvaraju stratu
no šak závisí do akého obdobia sa trafíš. Ak si nastúpil v rastových obdobiach tak si v pluse, ak v priemerných tak si blízko nuly, ...
Podľa toho ako idú ich stratégie mínus náklady.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Pette »

jaroslav80 - diky za 2100 eurovy prispevok.


Nuz, pekne nazvy Fuqu a candoo ...... nestacia. Velmi jemne povedane.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mal som chybu v excelovskom vzorci. Po opraveni provizia pre FUQU vysla az 1017 EUR a nie 902 ako som povodne vypocital.

Treba ju totiz ratat az ako 6,383% z penazi ktore mi vyplacali ako vyherne bety ocistene o ich proviziu. Ja som ju povodne chybne ratal ako 5,66% z tych penazi (vtedy vyslo 902 EUR).

Kazdopadne, este mi z toho vyplatili naspat 58 EUR pri odchode, ktore vobec neboli v povodnej dohode.

V suhrne, realita je taka, ze zo vstupnych 3000 EUR mi ostalo 950. Lenze som si bol vedomy rizika pri danom sposobe odmenovania, matematicky som ho chapal, a aj scenare ktore mozu nastat.
Veril som ale v strategiu, ze ak nakupuju jedine kurzy vyhodnejsie nez ake su v stavkovych kancelariach, tak snad to bude uspesne. A ze aj pri danom sposobe odmenovania skoncim prinajhorsom snad na nulovom zisku.
Používateľov profilový obrázok
peter.hodak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Št 31 01, 2013 2:23 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter.hodak »

bez zbytocnych emocii zo zaradenia Fuqu medzi "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty" po jednom feedbacku od nespokojneho mikroinvestora ktory sice povedal pravdu no ani zdaleka nie celu sa najprv vyjadrim k tomu co bolo ..

ano - prva nami spustena strategia dopadla totalnym failom a v sucasnosti este stale nevieme s istotou povedat co sa vlastne stalo .. fail a podvod vsak povazujem za dve diametralne odlisne veci ktore su tu zial vnimane ako jedno a to iste bez toho aby si vobec niekto pockal na vyjadrenie druhej strany .. v buducnosti mame v plane urobit simulaciu na novych datach aby sme zistili ci islo o backfitting alebo sa strategii v danom obdobi len jednoducho nedarilo - nateraz je vsak strategia zastavena .. nepomohli nam ani oficialne data z BF na ktorych sme testovali // ani trojrocna vzorka vramci backtestu ani monte carlo model ani top technologie ani optimalizacia layovanim opacnej strany - nic .. zaroven strategii pritazilo to ze Betfair zmenil vysku svojej provizie z 5 na 7% .. teoreticky edge dokazany na backteste spocival v nadhodnotenych kurzoch vacsich ako 2 vo futbale na markete over 2.5 v pre-evente // 10 minut pred kickoffom (v case najvacsieho objemu) ..

strategiu sme spustali 21.12.2012 s vlastnym kapitalom vratane oznamenia vysledkov backtestu na nasej fcb page .. to - spolu s tym ze sa Fuqu dostalo aj na toto forum sposobilo ze nam prislo cez 100 ponuk na obchodovanie dalsieho kapitalu .. vacsinu objemu dostupneho na pozadovanych kurzoch sme si chceli nechat pre seba no vzhladom na moznost diverzifikacie sme sa rozhodli urcite minimum mikroinvestorov do strategie pustit (predpokladam ze v pripade podvodu by nasim cielom bolo do strategie dostat maximum ludi) .. co sa tyka provizie - pouzili sme rokmi overeny BF koncept ktory si berie percenta zo zisku .. 6%nu vysku nasej provizie sme vypocitali z historickych vysledkov strategie tak aby to za 1 rok predstavovalo 50% celeho zisku .. netvrdim ze to bolo najspravodlivejsie no vzhladom na mnozstvo ponuk a to ako sme strategii verili sme si tieto podmienky mohli dovolit .. v pripade ze by som sa mal rozhodnut opat - rozhodol by som sa rovnako nakolko aj vdaka takto nastavenej provizii sa nam podarilo Fuqu udrzat pri zivote a nemusiet to zabalit po prvom neuspechu .. pride mi len zvlastne ze vsetci vieme ako sa to nema po prvom pokuse vzdavat // vsade sa o tom hovori a ked k prvemu failu pride - vsetci vsetko vedia // kazdy je generalom po bitke a Fuqu je automaticky podvod ..

v case prveho vacsieho poklesu sme strategiu ihned zastavili aby sme analyzovali co sa deje a ci nie je chyba na nasej strane - to sa myslim v pripade podvodu tiez nezvykne robit .. skontrolovali sme prakticky vsetko - odchyllku menej ako 0.2% toho co sme betovali live od toho co by betol model sme nepovazovali za relevantnu .. urcitu korelaciu sme nasli v na tu dobu nezvyklom pocasi (nizsie teploty // vacsie mnozstvo zrazok) oproti predoslym rokom .. kedze edge v istej miere ovplyvnovala podcenovana miera ofenzie ktora ma vplyv na mnozstvo padnutych golov - zhorsene pocasie mohlo mat vplyv na vyssie mnozstvo underovych vysledkov - kauzalitu sa nam vsak nepodarilo jednoznacne dokazat .. vysledky strategie sme priebezne sledovali a v momente ako zacal byt model ziskovy sme strategiu opat spustili .. graf ktory postol jaroslav je sice pravdivy no treba k nemu dodat zasadnu vec - pred opatovnym spustenim dostal kazdy moznost zmenit konfiguraciu risk managementu - jaroslav ho zmenil na ovela konzervativnejsi comu zodpovedal i nasledny - ovela miernejsi narast v rastovom obdobi ..

po druhom dlhodobejsom poklese bolo nacase priznat si ze strategia jednoducho nefunguje tak ako sme ocakavali a kazdemu bola ponuknuta moznost bud z fuqu vystupit alebo prejst do inej strategie .. na vyber ich bolo viacero - zial jaroslav si vybral prave tu ktora v danom mesiaci dosiahla ROI len 0,43% .. v tom istom mesiaci dosiahla druha nasa strategia narast kapitalu o 73,49% a tretia o 357,5% .. koncept provizie sme zmenili na 50% z vygenerovaneho zisku na mesacnej baze .. novych mikroinvestorov neprijmame .. vsetkym trom strategiam sa budem podrobnejsie venovat v nasledujucom poste ..
Naposledy upravil/-a peter.hodak v Po 30 12, 2013 6:03 am, upravené celkom 1 krát.
you CAN .. we DOO .. FUQU
Používateľov profilový obrázok
peter.hodak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Št 31 01, 2013 2:23 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter.hodak »

Mika napísal: no a tak tu mame analyzu , kde som sa mylil sakramensky. v podstate by som na tuto vec aj zabudol keby sa mi Jaroslav neozval mailom. ospravedlnujem sa za svoje prilisne nadsenie na zaciatku temy, chalani vyzerali dobre, ale cisla hovoria jasne.

nemylil si sa - iba nie si dostatocne informovany a aj to nie je tak celkom pravda nakolko vysledky z forexu sa ti do ruk - ak sa nemylim - dostali ..
you CAN .. we DOO .. FUQU
Používateľov profilový obrázok
peter.hodak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Št 31 01, 2013 2:23 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter.hodak »

jonatanus napísal: nechapem. nechapem jak moze byt niekto tak sprosty aby toto akceptoval a tak vyjebany aby toto ponukal.
k prvej casti sa jaroslav uz vyjadril - k tej druhej len v skratke: nic sme apriori neponukali a podmienky ktore sme nastavili tym ktori samostatne prejavili zaujem som vyssie vysvetlil .. co sa tyka pochopenia - v pripade ze je tak velky dopyt nebudeme tvorit ponuku v style charity pripadne tak aby sa to niekomu pacilo - na tomto principe naozaj nie je nic co by sa nedalo pochopit ..
you CAN .. we DOO .. FUQU
Používateľov profilový obrázok
peter.hodak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Št 31 01, 2013 2:23 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter.hodak »

co bolo bolo - teraz k tomu co je ..

spustene mame aktualne tri strategie - 2 su bettingove 1 je forexova:


1. bettingova - poloautomat

zalozena je na skille jedneho z protipsterov v teame a technologii ktoru sa nam za ten cas podarilo vyklikat .. priemerny roi je okolo 6% mesacne // za november sme dosiahli celkovy narast kapitalu o 11,54% // prvy z mikroinvestorov ktory do stategii vstupil uz v septembri ma v sucasnosti kapital zhodnoteny o 25,75% .. strategia bola v live prostredi testovana od 1.3.2013 ..

nevyhodou strategie je obmedzena velkost kapitalu ktory vieme efektivne umiestnovat bez toho aby sme pohli kurzom v nas neprospech ..


2. bettingova - automat

zalozena na vyhladavani kurzov s value parovanim tychto kurzov z vybranych stavkovych kancelarii na bf lay za pouzitia kellyho kriteria .. zatim mame za sebou prve dve iteracie .. 1. urobila za necele tri tyzdne narast kapitalu o 357,5% a 2. opat za necele tri tyzdne o 136% ..

nevyhodou strategie su pomerne skore limity zo strany stavkovych uz po par tisickach zisku .. v zasade plati ze kazda iteracia nam zoberie jeden account a skoncime s 1 eurovym limitom .. doteraz sme betovali vzdy len jeden account - 3. iteracia bude betovat paralelne 3 accounty az do zalimitovania .. zaroven plati ze aj na 1 euro zalimitovane accounty sa daju betovat no to bude vzhladom na zisk relevantne az od nejakych 10+ takychto accountov ..

pre lepsiu predstavu - screenshot statistiky 2. iteracie po zalimitovani:
Obrázok


3. forexova - nateraz poloautomat // v buducnosti snad automat

v tomto sme uplni novacikovia a v zasade nateraz len experimentujeme .. na realnom avsak len mini ucte s nieco vyse 200 eurami sme od zaciatku juna do konca oktobra spravili vyse 1000%ny narast kapitalu (v septembri sme pak napojili 1000 eurovy ucet) .. equity krivka vsak hovori jasne - 16.10. sme nezadali stop loss - trh zacal ist proti nam a zacali sme robit jednu chybu za druhou vratane hedgovania v nadeji ze trh sa vyda nasim smerom az sme nakoniec 7.11. poziciu s takmer 50%nym drawdownom uzavreli .. v novembri to pak bol uz len 2,25%ny narast pricom sucasne vysledky su daleko za mesacnym priemerom cez 60% .. faktom je ze aktualne experimentujeme a v pripade ze nic z toho nebude fungovat lepsie ako povodny setup vratime sa spat k nemu ..

Obrázok
Obrázok



v sucasnosti testujeme tri dalsie strategie - 2 bettingove (lay the draw // back the draw a oscilacia kurzov v PE) a 1 forexovu (fibonacciho retracement s price action patternom) ..
you CAN .. we DOO .. FUQU
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa jogo »

Prve dve bettingove strategie maju velmi nizky limit na velkost vkladov, cize su nevhodne pre ponukanie investorom.
Mozete na nich skusit nieco zarobit sami.

Vo forexe ste novacikovia, takze tiez nevhodne pre ponuku investorom. Nehovoriac o tom, ze pri ziskovosti strategie 1000% za 4 mesiace, je len otazka casu, kedy tato strategia vymaze ucet, ak sa vklady budu navysovat.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Airmike »

peter.hodak

ak si si vsimol, tak som pocinanie fuqu velmi nekomentoval a ani som nechcel, ale ak dovolis, myslim ze som dostatocne kompetentny na to posudit, ci som sa mylil alebo nie.

to, ze som sa mylil priznavam uplne otvorene a som si tym na 100% isty. co sa tyka vasej bettingovej strategie, myslim ze som informovany bol dost dobre, nakoniec data si mi posielal sam. spravil som Vam analyzu, z ktorej jasne vyslo, ze ste jednoducho mali uplne spatne nastavený risk management. poslal som ti ju celkom skoro, ale vy ste sa podla toho nezariadili a to je hlavne vec neskusenosti a nevedomosti. o parametroch, ktore meraju risk si vtedy pocul prvy krat. takze data a technologie su vam uplne na nic, ked neviete ako ich pouzit. na to ze ta strategia nemala fundamentalny zaklad mame zrejme iny nazor. takze tvrdenie, ze ste doteraz neprisli na to, preco Vam betting padol, nieje tak uplne pravda.

co sa tyka forexu, to sa mi vobec nechce komentovat, pretoze som z toho dost sklamany. mam pocit, ze keby sme sa niekolko krat nestretli a nebavili sa spolu o tom co som robil , tak ta podobna vec ani nenapadne. V podstate mam pocit ze keby sme sa nebavili o pammoch, sietach statistickych serveroch poskytovani sluzieb, signalov a strategii, tak dnes ziadny "novy produkt" nemate. a o to viac ma to mrzi, pretoze na tom zase nejaky neskuseny investovania chtivy jedinec zahuci.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Tilbur »

nechapem. nechapem jak moze byt niekto tak sprosty aby toto akceptoval a tak vyjebany aby toto ponukal.
+1, hlavne ta druha cast.
quity krivka vsak hovori jasne - 16.10. sme nezadali stop loss - trh zacal ist proti nam a zacali sme robit jednu chybu za druhou vratane hedgovania v nadeji ze trh sa vyda nasim smerom az sme nakoniec 7.11. poziciu s takmer 50%nym drawdownom uzavreli ..
Tie tvoje prispevky citam iba zbezne. Toto je poslednych 5 minut, ktore tomu budem venovat. Nechapem, ako mozete ponukat nieco, pricom ani netusite vela veci a ako pise aj Mika, nemate takmer ani zaklady risk managementu.
To ste ten stop loss prikaz zabudli dat?
Chces to s takym riadenim rizika predavat dalej? A potom sa budete cudovat, co sa mohlo stat? A ze Vas investor bol pouceny o moznych rizikach spojenych s investovanim? Jednoducho to nevyslo, pojdeme dalej. Spravime nieco ine, lepsie. Uz sa chyby nebudu opakovat a podobne dristy.
AK si dobre pamatam, Jaroslav je zivitelom rodiny, ma doma zenu na materskej. Co uz, jednoducho to nevyslo....
Cele zle.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Casey »

3. forexova - nateraz poloautomat // v buducnosti snad automat

v tomto sme uplni novacikovia a v zasade nateraz len experimentujeme .. na realnom avsak len mini ucte s nieco vyse 200 eurami sme od zaciatku juna do konca oktobra spravili vyse 1000%ny narast kapitalu (v septembri sme pak napojili 1000 eurovy ucet) .. equity krivka vsak hovori jasne - 16.10. sme nezadali stop loss - trh zacal ist proti nam a zacali sme robit jednu chybu za druhou vratane hedgovania v nadeji ze trh sa vyda nasim smerom az sme nakoniec 7.11. poziciu s takmer 50%nym drawdownom uzavreli .. v novembri to pak bol uz len 2,25%ny narast pricom sucasne vysledky su daleko za mesacnym priemerom cez 60% .. faktom je ze aktualne experimentujeme a v pripade ze nic z toho nebude fungovat lepsie ako povodny setup vratime sa spat k nemu ..

Ahoj,
Sice na jednej strane len experimentujete a na druhej uz to je prezentovane,aby to prilakalo investorov.Dost nezodpovedne si skusat experimenty na investorskych peniazoch.Velmi neprofesionalny pristup a to tvoje zlahcovanie ,ze 'vlastne investori sa rozhodli dobrovolne a vedeli o podmienkach' to iba potvrdzuje.
Tento forexovi experiment s uvedenym ake chyby ste urobili ,ale aj tak ste dosiahli skvele vysledky urcite bude pokusat niekolko investorov ako zhodnotit/min.vyskusat vas'experiment',no a verim,ze opa neodolate a date sa opat prehovorit,aby ste tychto investorov do toho vasho experimentu hned aj zapojili tak ako ste to urobili v predchadzajucich tipovacich produktoch.
Dufam,ze tentoraz ludia uz nebudu tolko verit vasim experimentom.
Ten vas forex experiment je niekolko mesacny live trading,mate vobec urobeny nejaky backtest?Ak hej ,tak kolko rocny/ake mnozstvo obchodov?
Tento vas forex experiment s 60% mesec.priemer narastom berte ako velky sen aj pre vas samotnych.Mala rada;experiment s fibonaci a PA patterns na baze automatu by som ani nejak moc neskusal prijde mi to ako strata casu.Takto jednoducho sa dobre vysledky s automatom vo forexe nedaju robit dlhodobo.Samorejme na ohurenie a prilakanie dalsich investorov(ako si sam poznacil vdaka investorom este stale existujete)na niekolko mesacnom skvelom vysledku to fungovat bude.
Dufam,ze ludia(ktori nemaju prilis na rozdavanie a skor len tam vidia rychlo sa dostat k zisku)nebudu podporovat vase experimenty lebo o tie penize urcite pridu.Samozrejme bude fajn a drzim palce ak najdete velmi bohateho a unudeneho investora,ktory nebude mat problem zainvestovat vase experimenty/pokusy a mozno niekedy naozaj aj nieco fajn vymyslite.
GL.

p.s.to Jaroslav:Dost sa cudujem,ze si sa na take nieco dal zlakat.Mal som pocit,ze tvoje otazky k ludom,ktori aj nieco sami skusali boli dost skepticke.Preto je pre mna prekvapenim,ze si do niecoho takehoto skocil a npr.Radovu ponuku s opciami odmietol(i ked velkost depozitu bola asi dost rozdielna).Mozno by stalo za uvazenie,ci na nejake prilepsenie by nebolo lepsie to skusit samostatne.Treba si najst vlastnu cestu a takymto podobnym skusajucim projektom sa vyhnut.Lepsie je to skusanie a experimentovanie zaplatit sam sebe a nie inym ludom.
Drzim palce.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter.hodak napísal: ...nic sme apriori neponukali a podmienky ktore sme nastavili tym ktori samostatne prejavili zaujem som vyssie vysvetlil .. co sa tyka pochopenia - v pripade ze je tak velky dopyt nebudeme tvorit ponuku v style charity pripadne tak aby sa to niekomu pacilo - na tomto principe naozaj nie je nic co by sa nedalo pochopit ..
Uvedom si, že za ten ,,veľký dopyt,, si môžete sami, tým že ste sa ,,naružovo,, prezentovali na facebooku a twitteri.
Presne takto sa kedysi chovali nebankovky: sľubovali vysoké zhodnotenie, robili si reklamu a tisíce ľudí im uverilo a zverilo peniaze...Je tu ešte jedna spoločná črta: aj nebankovky , aj vy ste to od začiatku mysleli dobre...
Nebankovky si verili, že s peniazmi klientov budú ľahko podnikať a vy ste si od začiatku nahodili 50% províziu zo zisku, aby ste na svojej genialite zarobili. Lenže tu si treba uvedomiť, že ste všetko riziko z podnikania preniesli na ľudí.
Keď tie nebankovky peniaze ľuďom nezarobili, všetko sa zrútilo a bol z toho podvod. Keď váš projekt nevyjde, tak vás ľudia označia za podvodníkov a poseriete si meno. Mne sa vidí, že ste šikovní a kreatívni, ale z toho, čo som si prečítal je váš projekt zatial o ničom - gambling v štádiu experimentovania.

Môj osobný názor je, že zbytočne mrháte energiu v nesprávnom odvetví. V stávkovaní idete proti bookmakerom.
To je to isté ako by ste šli proti kasínam počítaním kariet v blackjacku, alebo tímovej rulete. Ja nepochybujem, že isté % profíkov sa v stávkovaní nájde, ale ponúkať nejaký systém v stávkovaní širokej verejnosti je podľa mňa šialenstvo. Však nevidíte, že z bookmakerov väčšie prachy vedia vytiahnúť len organizovaní podvodníci?

Niekto tu už predtým napísal, že raz prídete na svoj omyl a presuniete sa na ,,burzu,,. Začali ste aj na forexe, lenže tu ste v pozícií totálnych začiatočníkov. Aby ste si celkom nepokazili meno, mali by ste sa stiahnuť do ulity a pracovať na sebe. A ked niečo vymakáte ( a ja verím, že raz vymakáte), tak sa treba prezentovať reálnymi minimálne 1-2 ročnými výsledkami a nie výsledkami backtestov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ahojte

Forum sledujem uz len zriedka.
V robote menej volneho casu, doma tretie dieta na ceste a dom stale nedokonceny.

Suhlasim s Jugglerom, Mikom, Jonatanusom, Caseym, Jogom. V spekulovani ich beriem za ludi co maju preskakane daleko viac nez ja.
Hodakovi a Fuqu tiez nic extra nezazlievam, naozaj som si bol vedomy podmienok a chapal som im matematicky realne asi viac nez mnoho inych "mikroinvestorov". Aj moznym katastrofalnym scearom. A na stretnuti sme preberali aj potencialne katastrofalne scenare.

Pre normalnych ludi je cesta na ziskanie penazi - praca, a dostat za nu zaplatene.
Juggler, Mika a podobne, venuju sa spekulovaniu 24 hodin denne, 7 dni v tyzdni, tak maju sancu proti profikom. Neistu. A toho si su sami vedomi a vybrali si tu cestu.
Ostatni akurat odovzdaju vlastne peniaze ludom s lepsimi skusenostami a moznostami. Pri snahe "ziskat peniaze len z penazi bez prace". Si myslim. Teraz.

Tak nech sa vam dari.

Strata 2-tis nie je katastrofa. Za necele 2 mesiace odsedene vo fabrike som to mal naspat.

U XTB som stratil takmer 5 tis. pri snahe vlastnymi schopnostami zhodnotit peniaze, takze stratu u Fuqu beriem za ovela menej bolestivu, kedze ma nestala vlastne usilie. Len som videl ako mi ide ucet dole.

Mam nejaky alkohol v krvi, tak prepacte pripadne preklepy a pravopis. A pokojne sviatky prajem a uspesny zaver roka.
Používateľov profilový obrázok
peter.hodak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Št 31 01, 2013 2:23 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter.hodak »

jogo napísal:Prve dve bettingove strategie maju velmi nizky limit na velkost vkladov, cize su nevhodne pre ponukanie investorom. Mozete na nich skusit nieco zarobit sami.
suhlasim - v prvej dokazeme efektivne umiestnovat kapital vo vyske max 60k // v druhej na 1 account staci vzhladom na akutalne otestovane konfiguracie cca 3k .. obmedzeni sme hlavne poctom accountov (v sucasnosti max 3) ktore dokazeme paralelne obchodovat tak aby sa nam tikety neopakovali .. pridanim dalsich sportov a ostatnych marketov okrem hlavnych (match odds // over under ) vieme objem a tym padom pocet paralelne betovanych accountov zvysit - na tom aktualne pracujeme ..
jogo napísal:Vo forexe ste novacikovia, takze tiez nevhodne pre ponuku investorom. Nehovoriac o tom, ze pri ziskovosti strategie 1000% za 4 mesiace, je len otazka casu, kedy tato strategia vymaze ucet, ak sa vklady budu navysovat.
vklady nenavysujeme resp - prepocitavame velkost lotu podla vysky kapitalu ktory mame k dispozicii tak aby nas zasiahnuty sl nepripravil o viac ako 2.5% kapitalu ..
you CAN .. we DOO .. FUQU
Používateľov profilový obrázok
peter.hodak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Št 31 01, 2013 2:23 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter.hodak »

Mika napísal: ak si si vsimol, tak som pocinanie fuqu velmi nekomentoval a ani som nechcel, ale ak dovolis, myslim ze som dostatocne kompetentny na to posudit, ci som sa mylil alebo nie.
skomentoval si iba ak strategiu pri ktorej som uz sam priznal ze bola failom a vyjadril si sa k forexu .. ostatne dve funkcne strategie si nekomentoval a pokial je toto podla teba 100%ny omyl v tom co sa da od fuqu ocakavat - potom ano - nemam k tomu dalej co dodat ..
Mika napísal:spravil som Vam analyzu, z ktorej jasne vyslo, ze ste jednoducho mali uplne spatne nastavený risk management. poslal som ti ju celkom skoro, ale vy ste sa podla toho nezariadili a to je hlavne vec neskusenosti a nevedomosti. o parametroch, ktore meraju risk si vtedy pocul prvy krat. takze data a technologie su vam uplne na nic, ked neviete ako ich pouzit. na to ze ta strategia nemala fundamentalny zaklad mame zrejme iny nazor. takze tvrdenie, ze ste doteraz neprisli na to, preco Vam betting padol, nieje tak uplne pravda.
pokial sa nemylim - o risk managemente sme sa bavili iba dvakrat - na stretnuti na ktorom bol pritomny aj jozef aby ti ako osoba na to kompententna vedel odpovedat (pretoze ano - toto naozaj nie je oblast ktorou sa zaoberam) pricom vysledkom stretnutia bol tvoj navrh na bettingovu strategiu (primarny dovod stretnutia) kde si risk management navrhoval podla seba coz bol druhykrat kedy sme sa o tom bavili ..
Mika napísal:co sa tyka forexu, to sa mi vobec nechce komentovat, pretoze som z toho dost sklamany. mam pocit, ze keby sme sa niekolko krat nestretli a nebavili sa spolu o tom co som robil , tak ta podobna vec ani nenapadne. V podstate mam pocit ze keby sme sa nebavili o pammoch, sietach statistickych serveroch poskytovani sluzieb, signalov a strategii, tak dnes ziadny "novy produkt" nemate. a o to viac ma to mrzi, pretoze na tom zase nejaky neskuseny investovania chtivy jedinec zahuci.
forexova strategia neprisla odomna // riesime si ju s vlastnym kapitalom a co sa tyka mikroinvestorov - vyjadril som sa ze ich v sucasnosti uz neriesime .. ostali len povodni a tych je mozne spocitat na prstoch jednej ruky ..
you CAN .. we DOO .. FUQU
Používateľov profilový obrázok
peter.hodak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Št 31 01, 2013 2:23 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter.hodak »

tilbur napísal: Tie tvoje prispevky citam iba zbezne. Toto je poslednych 5 minut, ktore tomu budem venovat. Nechapem, ako mozete ponukat nieco, pricom ani netusite vela veci a ako pise aj Mika, nemate takmer ani zaklady risk managementu.
risk management mal na starosti tento pan matematik - http://www.linkedin.com/in/jozefhajnala" onclick="window.open(this.href);return false; a nie nemyslim si ze by mu chybali zaklady risk managementu napriek tomu co tvrdi mika ..
tilbur napísal:To ste ten stop loss prikaz zabudli dat?
Chces to s takym riadenim rizika predavat dalej? A potom sa budete cudovat, co sa mohlo stat? A ze Vas investor bol pouceny o moznych rizikach spojenych s investovanim? Jednoducho to nevyslo, pojdeme dalej. Spravime nieco ine, lepsie. Uz sa chyby nebudu opakovat a podobne dristy.
AK si dobre pamatam, Jaroslav je zivitelom rodiny, ma doma zenu na materskej. Co uz, jednoducho to nevyslo....
Cele zle.
nie nezabudli - nedali sme ho pretoze ako som pisal - v tej dobe sme so stop lossom experimentovali a jednoducho ho nezadavali .. o predavani ani ponukani nebola nikde rec a co sa tyka citoveho vydierania vzhladom na jaroslava ako zivitela rodiny - k tomu uz naozaj nemam co dodat - v konecom dosledku jaroslav sa vyjadril sam ..
you CAN .. we DOO .. FUQU
Používateľov profilový obrázok
peter.hodak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Št 31 01, 2013 2:23 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter.hodak »

Casey napísal: Ahoj,
Sice na jednej strane len experimentujete a na druhej uz to je prezentovane,aby to prilakalo investorov.Dost nezodpovedne si skusat experimenty na investorskych peniazoch.Velmi neprofesionalny pristup a to tvoje zlahcovanie ,ze 'vlastne investori sa rozhodli dobrovolne a vedeli o podmienkach' to iba potvrdzuje.
pre istotu este raz - neexperimentujeme na investorskych peniazoch .. pak - vsetci chcu vediet vysledky a ked ich clovek odprezentuje napises ze ide automaticky o lakanie investorov .. ak by som vysledky nenapisal - co by si povedal nasledne ?? ze vysledky zamlcujeme .. tendecne nazvat informovanie o vsetkych rizikach (treba sa spytat jaroslava ci mu bolo nieco zatajene resp co vsetko mu bolo ukazane a vysvetlene) ako zlahcovanie a z toho vydedukovat ze to nas neprofesionalny pristup len potvrdzuje - zial ani k tomu nemam co dodat ..
you CAN .. we DOO .. FUQU
Používateľov profilový obrázok
peter.hodak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Št 31 01, 2013 2:23 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter.hodak »

JUGGLER napísal: Uvedom si, že za ten ,,veľký dopyt,, si môžete sami, tým že ste sa ,,naružovo,, prezentovali na facebooku a twitteri.
Presne takto sa kedysi chovali nebankovky: sľubovali vysoké zhodnotenie, robili si reklamu a tisíce ľudí im uverilo a zverilo peniaze...Je tu ešte jedna spoločná črta: aj nebankovky , aj vy ste to od začiatku mysleli dobre...
v zasade s tebou suhlasim - treba vsak dodat ze do strategie sme pustili minimum ludi a neslo nam o masy ludi tak ako nebankovkam pricom slo o ludi ktori si rizik na zaklade vsetkych vysledkov ku ktorym dostali pristup boli vedomi ..
JUGGLER napísal:Nebankovky si verili, že s peniazmi klientov budú ľahko podnikať a vy ste si od začiatku nahodili 50% províziu zo zisku, aby ste na svojej genialite zarobili. Lenže tu si treba uvedomiť, že ste všetko riziko z podnikania preniesli na ľudí. Keď tie nebankovky peniaze ľuďom nezarobili, všetko sa zrútilo a bol z toho podvod. Keď váš projekt nevyjde, tak vás ľudia označia za podvodníkov a poseriete si meno. Mne sa vidí, že ste šikovní a kreatívni, ale z toho, čo som si prečítal je váš projekt zatial o ničom - gambling v štádiu experimentovania.
zial ano - s tym ze strategia dopadne takto sme nepocitali a s tym ako nas aktualne ostatni beru sa treba vyrovnat a nenechat sa odradit ..

aktualne dve strategie vsak nie su experimentovanim - su zalozene na jednoduchom a overenom principe betovanie kurzov s value .. jedine co sme urobili je ze sme to zautomatizovali ..
JUGGLER napísal: Môj osobný názor je, že zbytočne mrháte energiu v nesprávnom odvetví. V stávkovaní idete proti bookmakerom.
To je to isté ako by ste šli proti kasínam počítaním kariet v blackjacku, alebo tímovej rulete. Ja nepochybujem, že isté % profíkov sa v stávkovaní nájde, ale ponúkať nejaký systém v stávkovaní širokej verejnosti je podľa mňa šialenstvo. Však nevidíte, že z bookmakerov väčšie prachy vedia vytiahnúť len organizovaní podvodníci?
neponukame to sirokej verejnosti - betujeme si to pre seba .. to ze ideme proti bookmakerom je jasne - preto nam tak rychlo limituju accounty ..
JUGGLER napísal:Niekto tu už predtým napísal, že raz prídete na svoj omyl a presuniete sa na ,,burzu,,. Začali ste aj na forexe, lenže tu ste v pozícií totálnych začiatočníkov. Aby ste si celkom nepokazili meno, mali by ste sa stiahnuť do ulity a pracovať na sebe. A ked niečo vymakáte ( a ja verím, že raz vymakáte), tak sa treba prezentovať reálnymi minimálne 1-2 ročnými výsledkami a nie výsledkami backtestov.
absolutne s tebou suhlasim - nedavali sme o sebe vobec vediet a nadalej by sme makali nebyt tohto fora na ktorom bolo potrebne reagovat a nenechat to bez akejkolvek odozvy z nasej strany .. dalej budeme na fuqu makat a uvidime co to prinesie .. v kazdom pripade - dakujeme za prejavenu doveru ..
you CAN .. we DOO .. FUQU
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"