Fuqu - AOS na stavky

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

slovensky "startup", AOS na stavkovanie, urcene pre mikroinvestorov .. ak som to spravne pochopil

http://www.facebook.com/candoo?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;
https://twitter.com/fuqu" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter977 »

Akurát som si dnes všimol, že to chcú chlapci "sprístupniť" mikroinvestorom

Aj keď mi trochu vŕta v hlave, že ich pôvodný zámer bol točiť vlastné peniaze, tak načo investori,keď dosahujú taký performance?
Zrejme preto, že realita je niekde úplne inde...
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
marian
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Št 14 07, 2011 11:35 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa marian »

velmi zaujimave, niekedy som nad niecim podobnym uvazoval aj ja (v light forme oproti nim-pouzitie neuroniek a/alebo stromov)...
tu maju k tomu prezentaciu:
http://bit.ly/10vaESi" onclick="window.open(this.href);return false;

vysledky na fb co uvadzaju su udivujuce - dost vysoke a mnozstvo ludi uz teraz chce vlozit do toho peniaze, co mne osobne trochu smrdi (mat taky zisk, tak ticho si doma sedim v papuciach a smejem sa na okolity svet...)
ale budem sledovat, mozno nejaku tu stovecku im poslem :)
kto zaváha, nežere...
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: stavky

Príspevok od používateľa 14u24me »

Znam par lidi kteri na sazeni dlouhodobe vydelavaji. Vsichni vsazi vyhradne asijske handicapy. Sleduji guru na blogabetu/betadvisoru/bettingadvice/getmybet/verifiedtipsters apod... a kupuji si od nich informace. Problem je rychlost sazek, jakmile nevsadi doporucenou sazku do nekolika minut, predbehnou ho ostatni a kurz rychle klesa. Dalsi problem je velikost sazek, evropske sazkovky maji max. limit, u asijskych je to lepsi.
Ti guru maji verifikovany trackrecord zadavany v realnem case, takze vsichni kdo je sleduji vedi jakou maji uspesnost. Neco takoveho by se hodilo i na akciove/futures/options obchody. Nebo neco takoveho uz existuje...?
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: stavky

Príspevok od používateľa peter977 »

14u24me napísal:Znam par lidi kteri na sazeni dlouhodobe vydelavaji. Vsichni vsazi vyhradne asijske handicapy. Sleduji guru na blogabetu/betadvisoru/bettingadvice/getmybet/verifiedtipsters apod... a kupuji si od nich informace. Problem je rychlost sazek, jakmile nevsadi doporucenou sazku do nekolika minut, predbehnou ho ostatni a kurz rychle klesa. Dalsi problem je velikost sazek, evropske sazkovky maji max. limit, u asijskych je to lepsi.
Ti guru maji verifikovany trackrecord zadavany v realnem case, takze vsichni kdo je sleduji vedi jakou maji uspesnost. Neco takoveho by se hodilo i na akciove/futures/options obchody. Nebo neco takoveho uz existuje...?
Mne sa raz jeden chlapík chválil, že ho živí stávková kancelária v Indií, ktorá má o hodinu opozdené stávky. Neviem, či na tom môže byť niečo pravdy
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Biosko »

Na com je to zalozene? Arbitraze?

Podla mna to chlapcov zaboli.
Lakaju ludi ako na teple rozky, takze vacsina ich potencialnych zakaznikov bude niekto kto financiam nerozumie a nebude pocitat so stratou.
Neviem ja by som sa na mieste tych chlapcov bal pustit nieco take co mi bezi par mesiacov live. Lebo ked prijdu vacsie objemy zacnu aj problemy. Tych ich 10 000 sa zatial strati ale co 100 000 alebo milion? Je to vo hviezdach a nemaju to testnute na takyto objem.
Backtesty su plus minus na nic v tomto, akurat vies ze to funguje to je dobry start ale nevies ci to bude fungovat a uz vobec s akym objemom. To pomaha len forward test so zvysovanim objemu postupne.

Inak sa mi paci v tej prezentacii ze zalozili sme si offshorku na seycheloch :D takze dane sa platit nebudu a garancie tiez ziadne, dokonca ani garancia vkladu.

Fandim tym chlapcom, sam som programator ale nech davaju bacha aby to neskoncilo niekde na sude alebo s natahovackami od ludi od ktorych zobrali peniaze, lebo ako sa hovori pokial im to bude fungovat tak vsetko dobre ale raz sa daco moze stat a potom bude zle.

Dvakrat meraj a raz rez.
Tolko moj nazor.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Airmike »

No takze dam aj ja.


1) v prvom rade cando som zachytil uz davnejsie ohladom nejakych inych projektov, hned mi padli do oka a vobec som netusil ze robia nieco take ako soft na betfair.
2) v diskusii chlapec pise, ze si asi nebudeme mat co povedat ako komunity. pretoze oni participuju na uplne inom trhu. neviem kto to pisal ale ak k tomu mozem povedat nieco . tak moj nazor je taky ze trh je trh. a je jedno ci sa obchoduje kava, ovce, kurzy ,alebo akcie firiem .
batfair je prva a najvacsia pokial viem stavkova burza . to znamena ze je to klasicke burzove prostredie kde sa tvoria kurzy. poznam par traderov co trejduju betfair prave preto ze tam velmi pekne funguju techniky orderflow. niesu tam totiz marketmakeri a ani nebudu. pretoze objemy su pre nich nezaujimave. na betfairy nieje paka. vsetko sa robi cash. ako na klasickej burze aj na batfairy mas technicku aj fundamentalnu analyzu. tak ako na klasickej burze sa da robit marketmaking v malom na zaklade oscilacie kurzov od ich prveho dna az po minutu kedy sa zacne zapas. a nakoniec daju sa tam robit aj arbitraze. a sice som ziadnu prezentaciu od candoo nevidel ani neviem co sa chystaju robit. ale na batfair som uz videl zopar softov. a pacili sa mi.

chalanom fandim. uz tradicna skepsa z nasej strany (ktoru by sme si mohli aspon pri zaujimavych projektoch odpustit) je tu zas. ale pani. davam do pozornosti . toto niesu automaty u marketmakera. tu ide o realne burzove prostredie. takze bacha na chalanov. nieco mi hovori ze toto bude zaujimavy projekt. davam like. a budem sledovat. zo zaujmom podotykam. a to u mna teda nebyva velmi casto.

Btw: to sa mi paci, ze sa z nicoho nic objavia nejaky algotraderi, co ani nevedia ze su algotraderi :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa filip glasa »

ja budem zly a napisem, ze kto si po par mesiacoch kresli taku equity krivku, tak sa u mna automaticky diskvalifikuje. Opatrnost a skepsa je na mieste. A to myslim hlavne na strane autorov.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Airmike »

filip

lenze ty si strateny pripad, pre teba ak uz niekto prejde 10% p.a. tak sa ti zapina radar ze nieco nieje ok. :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak to nie je ani tak o cislach, ale skor o tych par mesiacoch. Nehovoriac o tom, ze ani nevieme ako tu curvu pocitaju. Kto sa chce ukazat, vzdy si ten spravny vzorec najde. Nehovorim, ze to manipuluju, nic o nich neviem, atd. Ale vacsina projektov, nech je to veda, financie, podnikanie, atd., tak vacsina projektov nevyjde nejak zazracne. Skepsa je teda vzdy na mieste.
Nastastie nie sme americania kde by sme si museli zo zdvorilosti hovorit jak je secko interesting a awesome.

Ale docela by ma zajimalo, jak sa na to mikroinvestovanie bude pozerat regulator.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa filip glasa »

ale este teda pripisem co je na tom zaujimave - ze zachali programatori a matematici stavat algo trading system na stavkovanie. To je velmi zaujimave.

Ale mikroinvestovanie a equity curva ma po par mesiacoch naozaj nemozu seriozne zaujat.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ja len mozem potvrdit, ze v Candoo su sikovny ludia. Aj ked s Petrom Hodakom som si svojho casu pekne vliezol do vlasov.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Biosko »

Skepsa u mna nie je voci ich coding skillom, ale voci tomu hype a microinvestingu pripominajuceho pamm na instaforexe.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

neviem o tom, ze by mali predchadzajuce skusenosti s tradingom. Mozno to vyplyva z toho. Begginers bias :)
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Pette »

Z celeho srdca kazdemu prajem, nech zarobi tisice, miliony, miliardy, stovky miliard a potom vsetko minie na Slovensku. Pomoze to nam vsetkym.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa filip glasa »

z technologickeho hladiska je to samozrejme zaujimave
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Pette »

skor ale, ako tu bolo spomenute - neskonci sa to dobre. mat takyto realny system, tak ticho supem nohami a nie riesim 100 eur od nejakych "investorov".

je to ale krasna ukazka PR bullshitov v komunikacii - "If you have bet 100€ yesterday and the day before yesterday (avg. ROI 19% and 36%) based on our predictions - you would have 155€ by now :-)" - vela smajlikov, vela krasnych cisiel, vzdy len pozitivne, nahla zmena strategie z vlastnych penazi na mikroinvestorov...
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Biosko »

Pette napísal:skor ale, ako tu bolo spomenute - neskonci sa to dobre. mat takyto realny system, tak ticho supem nohami a nie riesim 100 eur od nejakych "investorov".

je to ale krasna ukazka PR bullshitov v komunikacii - "If you have bet 100€ yesterday and the day before yesterday (avg. ROI 19% and 36%) based on our predictions - you would have 155€ by now :-)" - vela smajlikov, vela krasnych cisiel, vzdy len pozitivne, nahla zmena strategie z vlastnych penazi na mikroinvestorov...
true story
faust
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 10:02 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa faust »

Presne taketo nieco som chcel sam vytvorit :) myslim ze stoji za hlbsiu analzyu, prip. za odskusanie s nejakym tym eurom.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Pette »

faust - privelky negativista by napisal, ze mikroinvestorov hladaju preto, ze pyramida lepsie funguje na nich... vacsich investorov a ich "vynosy" by nemali z coho vyplacat....

zainvestuj, napises aspon realne skusenosti:)
faust
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 10:02 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa faust »

Asi mas pravdu... akurat pozeram na facebooku, na timeline maju vynos 30 percent za 2 tyzdne. Keby som mal taky z tradingu tak cusim ako maly psik v kute :).
Hladal som sice nejaky startup na mikroinvesticiu(tak 500 E, nech sa to da zodpovedne diverzifikovat), ale toto asi nie. Len tak pre zaujimavost, keby som chcel nieco taketo vymysliet a zhanal by som programatora( program by vyhladaval kombinacie stavok- skoro ako hedging v roznych stavkovych kancelariach), kolko eur mam pocitat, ze by ma to vyslo?
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Pette »

faust - vynosy na stavkach sa dosahovat daju, to je o nahode. tiez mam v bet-at-home 100 eur z 5 eur za rok. ako? velmi jednoducho, ked nato nezabudnem dam 1-2 eura na HC Slovan v KHL a je to. :)
(a ked sa im prestane darit, uplne rovnako to zo 100 pojde naspat na 5 za 1 rok)

problemom nie su vynosy, ale ta logika za tym. robit fond pre mikroinvestorov je tolko starosti, ze je uplne proti rozumu a logike ho robit, ak ma niekto udajne fungujuci system s takymi ROI.
a ked kriva logika, treba si v biznise davat velky pozor.
marian
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Št 14 07, 2011 11:35 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa marian »

no vcera zverejnili real vysledky za 10decembrovych dni, kde z 1000€ ziskali 130€..
za par dni by mali byt vysledky za cely januar, ktore citujem:
"dobra sprava je ze o par dni zverejnime vysledky za januar .. tie uz az tak unreal nebudu"
takze uvidime
kto zaváha, nežere...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa filip glasa »

ked su tam v teame matematici, tak by mali vediet co znamena slovo NAHODA, a ze vysledky za jeden tyzden, jeden mesiac, atd. nedavaju ziadny vyznam.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter977 »

Zrejme si to uvedomujú...

Z prezentácie o Fuqu vyplýva, že firma už dlhšiu dobu neberie žiadne zákazky. Takže ich jediný zdroj príjmu podľa tej prezentácie je práve Fuqu projekt.

Sledujem ich dlchšu dobu a viem, že minulý rok dali na FB, že sa stretli s potencionálnym investorom, ktorého projekt Fuqu oslovil a zainvestoval sumu, vďaka ktorej zaplatili programátorov...

Vtedy mi prišlo dosť divné, že firma, ktorá má také zaujímavé zákazky ako že robí grafiku pre banky a mobilných operátorov, zrazu zmení záujem svojho podnikania o 180 %.
Ešte mi nie je jasné ako chcú vyriešiť to, že prijímanie vkladov od fyzických osôb za účelom ich zhodnotenia alebo prevádzkovanie stávkovej kancelárie, to sú všetko regulované činnosti na ktoré musí firma spĺňať prísne kritéria. Takže by mali byť minimálne akciovka a nie s.r.o-čka...
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa filip glasa »

na prijímanie vkladov ani a.s. nestačí - s tým sú teraz na hrane zákona. Alebo za ním. Aj keby sprostredkovávali investíciu do akcií spoločnosti v offshore, tak licenciu potrebujú.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter977 »

filip glasa napísal:na prijímanie vkladov ani a.s. nestačí - s tým sú teraz na hrane zákona. Alebo za ním. Aj keby sprostredkovávali investíciu do akcií spoločnosti v offshore, tak licenciu potrebujú.
Áno v tom máš pravdu. No na sprostredkovanie vkladov by im stačila licencia z NBS na sprostredkovanie kapitálových vkladov...
Každopádne ma až udivuje ich naivita v tom, že to takto verejne prezentujú cez FB. Ak by sa našiel nejaký expert, čo by sa v tom chcel šprtať, tak len za to, čo už uverejnili by mali slušnú pokutu
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

viem, ze pravne to riesili.. poznam chalana co im to riesil, ale podrobnosti neviem. Prave preto ze viem, ze nejde o hura hop amaterov, som zvedavy ako im to dopadne
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Biosko »

Tak im tie peniaze ludia jednoducho daraju :), neviem ci je to mozne ale mohlo by to byt.
Napr. nemozem dat peniaze znamemu len tak?
A co uz s nimi robi je jeho vec.
Alebo nieco take neexistuje?

Tak uz to pokaslali tym ze zverejnili svoje mena, kebyze to chcu uplne cez offshorku stacilo vystupovat anonymne a spolocnost by bola na nejakeho zaplateneho typka tam ktory by vystupoval v papieroch ale nemal by ziadnu moc. Teraz uz nic. Fail.
Na druhej strane, rozbiju niekomu peniaze tak este ich niekto na ulici aj zmlati za to. Toto im treba?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Airmike »

diskusia konstruktivna :)

dufam ze sa na mna nikto nenahneva. ale naivita projektu nieje nic v porovnani s tym co sa tu okolo chalanov konstruuje v tejto diskusii. uplne najlepsie ohodnotit projekt ktoremu nerozumiem, nic o nom neviem a ludi v nom nepoznam. ja sa vobec divim ze sa tu diskutuje o nich bez nich. akoze niektore nazory fakt fundovane :)
Naposledy upravil/-a Airmike v Pi 01 02, 2013 11:58 am, upravené celkom 1 krát.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Biosko »

Mika napísal:diskusia konstruktivna :)
kebyze z nich niekto prisiel sem, mozno by sme im aj poradili. nemyslim si ze su nase uvahy blbe a ludia tu uz s peniazmi ci vlastnymi alebo klientskymi pracovali a maju rozne skusenosti. nie je to az take ruzove ako sa to moze na zaciatku zdat.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Airmike »

Biosko

no sak ale nerobte z nich hned neviemjakych babrakov, ked sa nikto nevyjadril. myslis si ze sa budu vyjadrovat tu. sak ani doteraz nevedeli ze nejaka takato stranka existuje. maju svoj web tak sa ich spytajte, ale fakt niekedy az rozum postoji co ludia dokazu vykonstruovat. nie chlape , niektore uvahy niesu blbe. su megablbe.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Biosko »

Je to len tvoj uhol pohladu, nemam twitter ani facebook, su to nebezpecne stranky, tracuju pohyb uzivatela po internete, mam to zablokovane.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Airmike »

nemam ja na taketo diskusie chlapi. bavte sa .
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Airmike »

takze na margo diskusie ktora tu prebehla , spravil som si taku minianalyzu co to ti chalani s toho candoo robia. niesom si uplne isty ci som trafil , ale povedzme ze toto je "moj pohlad" na celu problematiku. (mini pisem preto lebo trvala asi 5 minut, to len popisat ju trvalo 2 hodiny :) )

z diskusie na facebooku som si vytiahol dva klucove body:
1. programatori prave dokoncili parovanie fixnych kurzov normalnych stavkovych kancelarii
2. sa nam podarilo vyklikat scripty pomocou ktorych sme schopni sa automaticky prihlasovat a betovat v lubovolnej (neflashovej - pricom scripty funguju aj na flashovych ktore ale maju mobilnu (neflashovu) verziu) stavkovej kancelarii

takze moj vystup s toho je. ze chalani robia arbitraze medzi fixnymi kurzami stavkovych kancelarii vo svete a paruju ich s floating kurzami na burze betfair. co to v preklade znamena. priklad:

natiahnu data vsetkych fixnych kurzov vsetkych sledovanych stavkovych kancelarii do svojho systemu a system vyhodnoti rozsah fixneho kurzu pre kazdu stavku. povedzme ze rozsah kurzov konkretnej stavkovej prilezitosti je 2.5-2.7 tieto kurzy su fixne dane , vzdy na zaciatku noveho tyzdna, tieto kurzy sa menia v case objemom penazi ktory je na danu stavku vsadenych az do zacatia zapasu . pri fixnych kurzoch stavkovych kancelarii si ktokolvek moze na stavku vsadit co znamena ze si kurz kupuje .

burza betfair je klasicka burza. kde sa kurz meni, podobne podla objemu stavky ale kurz sa oznacuje ako floating (plavajuci) meni sa rychlejsie ako na fixnych stavkach a aj rozsah sa meni tak ze osciluje okolo strednej hodnoty az do momentu zacatia zapasu. cize okolo 2.6 . kedze je ale betfair burza. tak je na nej dopyt a ponuka a co je hlavnym klucovym bodom , tak na burze mozes stavkovy kurz aj predat . a to je podstatna vec. ze nemusis vyhladava napriklad na fudbalovy zapas ku fixnemu kurzu na vyhru dalsie dve prilezitosti v inych fixnych stavkovych kancelariach na prehru ci na remizu. jednoducho zadas na betfairy stavku na Nevyhru. ak zodpoveda poziadavkam.

takze ak niekto ma plne automatizovany monitoring stavkovych prilezitosti velkych stavkoviek vo svete a interactivne sleduje pohyb na stavkach. ba dokonca dokaze automaticky zadat order na prihlasenie a kupu takehoto kurzu. tak sa v urcitych momentoch moze stat. ze s tych stoviek stavok na tyzden a tisickach kurzov na tieto stavky sa stane. ze sparuje kurz zvonka s burzou betfari. na to aby si clovek vedel predstavit co to je arbitraz moze si zadat do googlu sure bets, alebo sports arbitrage calculator.

tento model je stary ako stavkovanie samo. arbitraze na fudbalove zapasy alebo konske ci chrtie dostihy a podobne tu existovali a existuju uz roky. problem ale vzdy bol tranzakcne naklady (preto to ma byt kolektivny system ) a hlavne nemotornost sledovat tieto arbitraze v realnom case( co ako som sa dozvedel z bodu 2 da vyriesit)
takze tolko asi analyza.

ak je moja uvaha spravna a plati co som vyssie napisal, chalani vychytali muchy , tak je myslim uplne zbitocne polemizovat o tom ake sledovane obdobie a podobne bla bla veci okolo toho. pretoze statisticka vzorka 1000 obchodov arbitraznych spreadov a vzorka 10000 arbitraznych spreadov bude davat percentualne velmi podobny vysledok. DD mozu tvorit odmietnute stavky , stornovane tickety a podobne veci. ktore sa daju zistit len live. ale v principe je to jeden z modelov , ktore sa mne osobne pacia najviac.

a co som si s prezentacie vytiahol ako podstatne ja?
- k dispozícii máme taktiež 2 ročný research hlavného systémového architekta Betfair
- nepredáva žiadny produkt ani službu – využíva nepresnosti v obchodovaní bežných stávkujúcich na burze
- máme Plne Pripravený a otestovaný systém, ktorý automatizovane vykonáva v 200ms intervaloch zadané príkazy priamo na burze

nic Vam to nepripomna ? mne ano

a co ma na tom tesi najviac:
eventuálna možnosť preorientovať sa na akciový, komoditný či devízový trh
predpokladam ze chalanom bude trvat nejaky cas, a potom im stavkarske nohavice budu male.

rozhodne si nemyslim ze by chlapci boli nejaky vyhajpovani zaciatocnici , ale to je opat len moj nazor. keby vsetko co som napisal hned aj nebolo pravdive a moja analyza je chybna. tak som rad ze sa nieco deje. budem zo zaujmom sledovat. kazdopadne bez ohladu na to ci sa im biznis podari alebo nie, vidim rad ked ludia riesia , ako sa veci urobit daju, a nepolemizuju nad tym ako sa nedaju.
Naposledy upravil/-a Airmike v So 02 02, 2013 9:17 am, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak je myslim uplne zbitocne polemizovat o tom ake sledovane obdobie a podobne bla bla veci okolo toho. pretoze statisticka vzorka 1000 obchodov arbitraznych spreadov a vzorka 10000 arbitraznych spreadov bude davat percentualne velmi podobny vysledok
lenze to vobec neznamena ze budu mat aj stale rovnek vysledky vo forme vynosov. O tom sa mohol presvedcit kazdy co robil napriklad sure bets pred rokom 2008 a po nom.
DD mozu tvorit odmietnute stavky , stornovane tickety a podobne veci.
a presne toto sa stalo a mnohi "majstri galaxie" nakonec z vynosneho podnikania vyrobili straty jak hrom.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Pette »

Mika - uz ti zostava len zainvestovat, potom sa podel o radosti z vynosov:)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Airmike »

filip jasne mas pravdu, lenze aj tato alternativa sa da v systeme vyriesit. s presunom stavok z vyssich kurzov na nizsie a naopak popripade moneymanazmentom . riziko nikdy neeliminujes. ale urcite sa da minimalizovat na parovani stavok s nizkou pravdepodobnostou. Burzova stavka je neutralna. standardna stavkovka je prakticky bucketshop. cize vsetko zalezi na sikovnosti chalanov. osobne ich nepoznam , neviem ake maju skusenosti takze to by uz nebola analyza, ale cisty dohad. ci to zvladnu alebo nie.

Pette - moja pozornost je niekde inde, to myslim nieje tajomstvo. pokial si obcas precitas nejaky ten moj prispevok .
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Airmike »

pette: ale teraz ked si to tak napisal, tak som sa zamyslel ze preco nie, keby som mal tu moznost stretnut sa s niekym , kto im tam riesi stranku riadenia rizika ,a presvedcil by som sa ze chalani si daju bacha na niektore veci , ktore mozno este neodskusali. tak by som si nieco aj zainvestoval.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Fuqu - AOS na stavky

Príspevok od používateľa Biosko »

Preco vsetkych co poznam co robili arbitraz v stavkovych maju uz ban?

There are only very few bookies who openly tolerate arbing. Many bookmakers may now be using shared security servers in order to pinpoint people suspected of arbitrage betting, they can simply limit stakes to make arbing unprofitable and even close accounts without honouring a bet that was placed. Loss of deposited money into a bookmaker could occur. This usually leads to unprofitable arbing as the most successful bookmakers are so adept at identifying arbitrage bettors, without these countermeasure the gambling industry would not be able to generate a large overall profit consistently every year.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"