spotrebič na splátky

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
peter25
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Ne 09 10, 2011 12:26 pm

spotrebič na splátky

Príspevok od používateľa peter25 »

Nevedel som kam presne smerovať túto tému, ale dám to sem, pretože som narazil na niečo, čo si neviem vysvetliť.

Takže nedávno som si bol prezerať spotrebiče do domácnosti. Pozeral som práčku, ktorá stála 300 €. Predajca mi však povedal, že ak ju vezmen na splátky, tak dostanem zľavu 10% a toto splácanie bude bez navýšenia. Teda, ak ju vezmen na splátky, tak zaplatím za ňu 270€ a nie 300€. A teraz mi povedzte, prečo je to tak ? Predsa peniaz má dnes väčšiu hodnotu ako zajtra, tak prečo predajca nevezme radšej hneď 300€ ako by ich mal dostať po častiach a ešte k tomu bez úroku a ešte k tomu dostane menej ?! Prečo ?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4044
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: spotrebič na splátky

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zaujimave.

Mozno sa predajca pomylil alebo ty si zle pochopil jeho slova. Mozno slovami "bez navysenia" myslel nieco ine, nez ludia bezne myslia. Alebo je to reklamny tah a ta pracka je mozno este aj za 270 EUR pridraha a chce len aby si mal pocit, ze si ziskal nejaku zlavu a ze to je dobrak predajca ktory ti je napomocny a stoji na tvojej strane.

Moj stary otec hovorieval - spekuluj ako chces, vsade je na teba nastrazene...
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 763 times
Been thanked: 81 times

Re: spotrebič na splátky

Príspevok od používateľa rmaly »

kludne moze byt hacik v tom, ze pod navysenim mysli 0% splatky, ale uverovy ucet stoji 10 eur mesacne... :) (cize RPMN je uz o niecom inom)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: spotrebič na splátky

Príspevok od používateľa filip glasa »

mozno dostanu proviziu od splatkovej firmy. Preto ti vie dat zlavu. NO a splatkova firma si namiesto uroku bude uctovat nejake poplatky ako pise rmaly.
peter25
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Ne 09 10, 2011 12:26 pm

Re: spotrebič na splátky

Príspevok od používateľa peter25 »

Predajca nespomenul žiadne vedlajšie podmienky. Však ak máte čas, behnite do Planeo elektro. Tam som sa s tým stretol.

A aj známy niečo spomínal, že autobazáry zvyknú tiež takto postuovat, že ked zoberiete auto na lízing, tak vám ho dajú lacnejšie. Určite sa za tým musí niečo skrývat, ale nič viac neviem...Možno pri tých lízingoch ste sa s tým stretli
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 763 times
Been thanked: 81 times

Re: spotrebič na splátky

Príspevok od používateľa rmaly »

peter25 napísal:Predajca nespomenul žiadne vedlajšie podmienky. Však ak máte čas, behnite do Planeo elektro. Tam som sa s tým stretol.

A aj známy niečo spomínal, že autobazáry zvyknú tiež takto postuovat, že ked zoberiete auto na lízing, tak vám ho dajú lacnejšie. Určite sa za tým musí niečo skrývat, ale nič viac neviem...Možno pri tých lízingoch ste sa s tým stretli
Pri lizingu je to "nabíledni" :)
Tam presne dostanes zlavu, ale lizing ako taky preplatis - vacsinou nemas 0% sadzbu (mozno vynimocne, ked chce niekto predat)... Ale ako vravim, uz som videl rychle pozicky s 0% urokom avsak rpmn bolo 10000% (poplatok za vedenie uctu alebo za schvalenie pozicky to dohnal)...
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"