Je World Global Network pyramida ?

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
miken
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 04 02, 2014 7:14 pm

Je World Global Network pyramida ?

Príspevok od používateľa miken »

Ma niekto nejaké informácie o tejto firme ? Mám taký pocit že sa tu tvorí pomerne inteligentne vytvorená pyramída .Uvediem pointu ktorá ma vedie k môjmu pocitu.

Spoločnosť ponuka investíciu do solárnych zariadení, kde investor sa stane majiteľom solárneho zariadenia na výrobu elektriny. Spoločnosť umiestňuje tieto solárne panely v krajinách kde vraj majú stimuly od vlády a zároveň je tam viac slnečného svitu.Potiaľ je to ok.
čo sa mi ale javí ako nedosiahnuteľne je výška výnosov ktoré sľubujú. Uvediem príklad :za nákup solárneho panelu zaplatím 1200 dolárov ,spoločnosť mi sľubuje 20 % vynos ročne z danej sumy( čo predstavuje v našom prípade 240 dolárov) po dobu 20 rokov. Podla mojich informácii zo solárnych panelov nedostanú v žiadnom prípade takú vysokú návratnosť a teda výnosy investorom financujú peniazmi nových investorov.

Je to robene MLM systémom ,kde ten kto vás presvedči na investíciu dostáva províziu ,takže krátkozrakí chytraci v tom môžu vidieť veľké pozitíva ,na nete u nás i v Čechách sa to propaguje ,. dokonca sú tam aj fotky ľudí v Rumunsku na návšteve solárnej elektrárne.,čo si o tom myslite?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Je World Global Network pyramida ?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Solary zarabaju cca 7-10% z investicie. 20% sa da dosiahnut ak sa pouzije paka - uver na nakup a instalaciu solarov, pozemkov atd.
Ak nejaka MLM firma ponuka zhodnotenie 20%, ked este aj clenom vyplaca viaurovnove provizie, tak myslim, ze to fungovat nemoze. Zrejme to bude pyramida.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Je World Global Network pyramida ?

Príspevok od používateľa incognito »

No podla mna je to mozne podla toho, ake su na to tie dotacie... tych 20% by teoreticky bolo mozne.

Ked je to ale cez MLM, tak to uz nie... lebo ak by tam bolo naozaj legalne 20%, tak investorov najdu aj bez toho.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Je World Global Network pyramida ?

Príspevok od používateľa Rado »

Načo by som niekomu platil 20% ročne zo sumy, keď panely prefinancujem aj napríklad cez leasing za 7%-8% na 7 rokov, čo je návratnosť investície (podmienky pri ktorých sa na začiatku stavalo v SR) a potom do 20 rokov mám už len profit? 20 ročná životnosť panelov je otázna.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
m.akram
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 28 08, 2014 12:11 pm

Re: Je World Global Network pyramida ?

Príspevok od používateľa m.akram »

Spoločnosť ponuka investíciu do solárnych zariadení, kde investor sa stane majiteľom solárneho zariadenia na výrobu elektriny. Spoločnosť umiestňuje tieto solárne panely v krajinách kde vraj majú stimuly od vlády a zároveň je tam viac slnečného svitu.Potiaľ je to ok.
Get free demos for 1Y0-200 vce exam and wikipedia exam with 100% guaranteed success. Our best quality Duke University prepares you well before appearing in the Isaca of ISC
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Je World Global Network pyramida ?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Typicka hruba marza na solarne zariadenia je 40%. Statna dotacia neznamena, ze ide automaticky do vrecka dodavatela. Trhy vsade nepracuju ako nas treti pilier. V normalnom trhu moze silny dodavatel porazit konkurenciu aj bez spoliehania sa na dotaciu. Napriklad poskytovanim poziciek.

Cize treba sa sustredit na celkovu analyzu konkretnej firmy, nie na statny stimul. Tym, ze firma argumentuje stimulom, pocita s chamtivostou investorov nie ich sudnostou. Chamtivost je slabina, ktorou je lahko manipulovat zakaznika.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"