Afin brokers/IS Slovakia

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Afin brokers/IS Slovakia

Príspevok od používateľa filip glasa »

Na fore http://post.sk/forum/showthread.php?s=5 ... adid=24900 ma zaujala tema, kde dvaja diskutujuci popisali skusenosti s Afin brokers. Diskusia sa potom vyvijala inym smerom. V kazdom pripade ma dost zarazilo, ze Afin brokers neskusenym (a mozno hlupym) klientom ponukol podpisat bianko pokyn. Ten si potom vyplnili podla vlastneho uvazenia a klient sa len cudoval, kam sa stratili jeho peniaze. Jasna chyba klienta. Je ale broker v tomto cisty, ked to urcite nebol klientov napad? Ako by ste sa tvarili, keby vam v banke ponukli podpisat bianko platobny prikaz? A ako by mali zareagovat na ohlasenie podobneho jednania institucie dohliadajuce na financny trh?
Naposledy upravil/-a filip glasa v So 30 06, 2007 1:39 pm, upravené celkom 4 krát.
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

zaujímavý príspevok od užívateľa pravnik111 na post.sk/forum


"Z viacerých strán si skladám informácie o podvodnom správaní pracovníkov fy. Afin Brokers. Preto ako právnik radím:
Neváhajte a požiadajte orgány činné v trestnom konaní aby v tejto veci konali. T.j. Okresná prokuratúra BA I, Úrad špeciálnej prokuratúry BA, ako i Městské státní zastupitelství, Kobližná 22, Brno.

Jednotlivé prípady medializujte."
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Koniec Afinu v Čechách

Príspevok od používateľa filip glasa »

Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

S Afinom tranformovaným na IS Slovakia to pokračuje, takže dávajte si pozor:

http://post.sk/forum/showthread.php?s=3 ... genumber=2
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

A už sa pomyla ďalší ľudia začínajú chytať na nový Afin - IS Slovakia:

http://post.sk/forum/showthread.php?s=f ... adid=27498
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

a niečo aj o Fimexe:
Fimex mi za pol roka prerobil 50 percent vkladu asi 30 obchodov s toho 20 v strate .Na poplatkoch mi stiahli 3000 dolárov a za provízie za t
tých par ziskových obchodov 800 dolárov si zaučtovali aj keď som v hlbokej strate.Dokonca môj broker začina bit aj veľmi drzí a odmeraný.Skratka už nie tak ako keď mi rok vyvolával a sľuboval ako mi zarobí peniaze a aký sú tam odborníci.Varujem všetkych nevstupujte do Fimekxu
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Český Afin se přejmenoval na Capital Partners a jede dál.
Už zas otravovali telefonátem.

Bacha na ně.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Me se pta jednou za rok telefonem Citibank.de a zrovna pred tydnem , jesli nepotrebuju s necim poradit , ja povidam , ze nepotrebuju.
Protoze s akciemi mi neporadi a jejich fondy a certifikaty a vklady a pojisteni mne nezajimaji.
Ale s malymi Brokery by si nikdo nikdy nemel nic zacinat , jen dejte vsechny vase miliony korun do Brokerjetu a do Citibank.de a nikam jinam.
Pritom v Brokerjet.cz by se melo kupovat jen za koruny na burze Frankfurt a to i americke akcie , tim se ztrati jen 1,9% za prevod na euro a zpatky bych uz nikdy euro na koruny nemenil , vzdyt 2014 uz koruna nebude. Jen od 2010 bude dobre akcie prodat a prestehovat vsechny poenize na EURO-3-lete terminove vklady , pro nebezpeci krachu akcii 2010-2013.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Pripadá vám, že ten blog so písal o sebe? Ja som to nechcel napísať tak,aby to vyznelo, že som sa to stalo mne. Ale niekto v diskusii to tak pochopil.
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Príspevok od používateľa 8x »

Niektori maju asi vo zvyku citat velmi rychlo a nepozorne a hlavne nie az dokonca, t.j. prebehnu clanok iba ocami. Ten dotycny si asi nevsimol v tej rychlosti, ze sa to netyka teba :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Jedna veta tam je dosť zle napísaná. nabudúce si dám pozor a skúsim to napísať jednoznačnejšie.
Na druhú stranu aspoň si tu ľudia lepšie zapamätajú :-)
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Český Afin se přejmenoval na Capital Partners a jede dál.
Už zas otravovali telefonátem.

Bacha na ně.
Dneska ráno volali zas, prý jestli jsem se díval na jejich doporučení na nákup IPO společnosti VISA (opravdu mi ho poslali asi před 14 dny).

Řekl jsem jim, že ne, ale že jsem to poslal dál dalším lidem. Prý proč jsem jim neřekl, že obchoduji sám, že prý se mnou ztráceli čas...

Tak snad jsem se jich konečně zbavil :lol:


Ono doporučení:
SHRNUTÍ INVESTIČNÍHO DOPORUČENÍ
VISA Inc. (IPO - nová emise na NYSE)

Sektor: Finance
Podsektor: Finanční služby

Popis:
Firma byla založena v roce 1970 v Delaware v USA jako NationalBankAmericard Inc. a změnila své jméno na Visa v roce 1976. Nyní největší výrobce platebních karet na světě vydal již více než 1 mld kreditních a dalších platebních karet. Přibližně v polovině roku 2007 bude vstupovat na burzu formou IPO. Reaguje tak na svého největšího konkurenta MasterCard (MA), který vydal IPO v červenci 2006. Visa plánuje získat upsáním 65 milionů kusů (46 % firmy) akcií v IPO přibližně do cca 10 mld USD (ve srovnání s úvodním objemem Google "pouze" $1,67mld.). Prostředky použije Visa na vyplacení 1400 bank (vlastníků) a na boj proti konkurenčnímu MasterCard. IPO by mělo znamenat konec vlastnické provázanosti, obranu proti soudním sporům, banky budou ve svých právech vyplaceny a poté budou platit Visa standardní licenční poplatky. Společnost projde důslednou restrukturalizací a bude vytvořena nová veřejná globální korporace se jménem Visa Inc.

Komentář:
V roce 2005 uskutečnili klienti přes VisaCard transakce v hodnotě $2,5 trilionu USD. Za posledních 9 měsíců t.r. vzrostl zisk společnosti o 40 %, příjmy vzrostly meziročně o 19,6. Bude se zřejmě jednat o největší a nejočekávanější IPO (primární emise akcií) v roce 2007 (od doby Googlu -GOOG, jejíž upisovací cena byla $97 dne 19 8. 2004, dnes je přes 480 USD, což je nárůst o více než 400 %!). Očekávaná upisovací cena Visa Inc. bude cca $45 za akcii, poté bude stanoven datum prvního obchodního dne s akciemi na NYSE.
V červenci (konkrétně 3.7.2006) vydal největší konkurent, společnost MasterCard (MA), své akcie na burzu za $40 a za čtyři měsíce se jejich cena pohybuje okolo $100, což je zhodnocení o více než 120%. Tento výsledek dokazuje sílu a nadprůměrné zhodnocení akcií finančního sektoru a souvisejících finančních služeb.
V den, kdy Visa ohlásila záměr vstoupit na burzu, akcie MasterCard zaznamenaly mírnou korekci, což jen dokazuje konkurenční schopnost firmy Visa Inc. a i náznak případného budoucího krátkodobého přelévání kapitálu do akcií Visa, což požene cenu emise nahoru. Stejně tak vysoký zájem ze strany bank a investičních společností nakoupit tyto akcie do svých fondů zaručují postupný nárůst zvyšování ceny za akcii, jako tomu bylo v případě IPO MasterCard. Nicméně obě společnosti Visa Inc. i MasterCard si své investory zajisté najdou.
Vzhledem k lepším výsledkům společnosti Visa než konkurenčního MasterCard, se očekává ještě větší zhodnocení nežli tomu bylo u akcií MasterCard.
Cílový kurz podle prozatímních indikací největších světových bank je $95!

Mezi hlavní rizikové faktory patří zejména: změny ve všeobecných a politických podmínkách bussinesu, prodlení v přípravách IPO, nestandardní průběh primární nabídky, změny v konkurenci v průmyslu platebního styku, technologické nebo regulatorní změny v sektoru, zabezpečení třetí strany ve spotřebitelských datech, kreditní bonita členských subjektů, pozitivní či negativní vliv legislativních procesů na sektor a firmu a jiná negativa.

Základní fundamentální informace: Konkurenti společnosti a P/E:

Tržby 2005: 4,0 mld. USD American Express 21,08
Růst tržeb 2005: 11,0% Discover Finanacial Serv. NA
Čistý zisk 2005: 325,0 mil. USD MasterCard N/A
Růst čistého zisku 2005: 25,0%
Poslední aktualizace: 12.2.2007
Více informací o nové emisi najdete na http://www.visa.com a http://www.nyse.com
rambajs

AFIN

Príspevok od používateľa rambajs »

hmmm....me otravovali tesne pred tim sesupem k vuli carry trade loni...tak 3x do tydne mi volal manik na muj mobil ,kde vzal cislo vi cert do dnes...asi z databaze firem...asi 8x jsem ho poslal slusne doprdele,s tim za mam na trhy svuj pohled,a s jeho prudkym upacem rozhodne nesouhlasim...styl rozhovoru byl cinkylinky...moje jmeno "prosim"?...tady Axxbroker,cez jede vazeny pane vite to?...muj nadech na odpoved...Axxbroker-tak za kolik do doho pujdem?...konecne jsem se dostel ke slovu...ocekavam pad burz a sve investice si ridim sam-vy jste mi minule nerozumel?...no,ale to je prilezitost!-blabblabla rika Axxbroker...diky uz mi laskave nikdy nevolejte! rikam...za par dni zas....cca po devaty: rikam okamzite me dejte nekoho,kdo vas ma na starosti...ticho-polozil.-))....ale meli tam takovy chaoz,ze volal za 3hodky znova:-))....zapomel si odskrtnout muj hovor se mnou...
Jel jsem zrovna autem,a tak mi to pohnulo uz zluci,ze jsem to strhl na dalnici do odstavneho pruhu...zabrzdil jsem a poslal jsem ho doprdele tak jak to ted pisu doslova,a pocastoval jsem ho jeste nekolika pasteveckymi jmeny...mno mel vyhrady,ale metoda prudke asertivity,se osvedcila,uz mi nikdo nikdy nevolal-a snad ani volat nebude...Jedinej kdo mi pravidelne vola,je pan xy z colossea,a to je jinej material,poklabosime o trzich v komoditach,a uzavreme rozhovor,jako jiz tolikrat,pokud by jse nekdy chtel vite kde nas najdete...Afin byl proste Afin...z druhe strany,perfektni indikator-spolu se zpravami z ceskeho rozhlasu jak nase burza jede,jsem asi tyden pred padem vyprodal komplet cele portfolio ceskych papiru...Tak i to vas mladsi urcite ceka na ceste za tim jak vydelat na BURZE:-))
HaTe
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 11 04, 2007 8:40 pm

Príspevok od používateľa HaTe »

kazdy zavrhuje IS Slovakiu ale ja mam naopak dobre skusenosti.Ozvali sa mi cez telefon,dohodli sme sa na stretku informoval sa...zarobili mi za 2 mesiace 40% vynos a bol som spokojny :) A pred tym ako sa mi ozvali som ani netusil ze by som do dacoho takeho siel :idea:
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Príspevok od používateľa jonatanus »

Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

škoda že tam nevysvetlili aký je rozdiel medzi investovaním a tým čo robil Afin. Diváci markízy budú po takejto reportáži za každým podielovým fondom, akciou, dlhopisom, burzou vidieť podvodníkov typu BMG.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Afin brkers, IS Slovakia,

Príspevok od používateľa filip glasa »

Dosť rozpísaná téma o Afin Brokers a IS Slovakia bola z Post.sk zmazaná. Mimo to pred tým zmizla téma IS Slovakia, rôzne sa tam upravovali a mazali príspevky.

V google cash som diskusiu o Afine ešte našiel. Dokonca druhú stranu diskusie v dvoch verziách:

http://temp.ako-investovat.sk/afin/afin_1.htm

http://temp.ako-investovat.sk/afin/afin_2.htm

http://temp.ako-investovat.sk/afin/afin_3.htm
bbb
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 03 07, 2007 11:51 am

Príspevok od používateľa bbb »

Tema na fore POST.SK bola obnovena!
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Všimol som si. To je fajn, lebo tam to predsa len nájde viac ľudí ako tu.
exohost
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 06 07, 2007 1:14 pm

IS Slovakia

Príspevok od používateľa exohost »

Našiel som ďaľšiu diskusiu o IS slovakia:
http://www.zahorie.eu/modules.php?name= ... topic&t=20
filo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 08 01, 2008 8:16 am

Re: Afin brokers/IS Slovakia

Príspevok od používateľa filo »

IS Slovakia sa premenovala na Capital Markets. Ziskali dokonca opat licenciu na o.c.p. Su to ti isti ludia, v predstavenstve analytici a byvale sekretarky, takze pozor na nich.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"