Jogove forum

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

BUY ES 1965 SL 1935
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Marcos »

hm podla mna je ES teraz skor na short, nie na long, ale som mimo, lebo vela bude zavisiet od FEDu a rozhodovat sa podla toho je pre mna prilis risky.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Peter Em »

jogo napísal:BUY ES 1965 SL 1935
Spoliehaš sa, ze FED vo štvrtok nezvýši sadzby a na prípadnú následnú rally?
Ak by sa tak stalo, aký máš pripadný PT pre vyber zisku?
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Dovod je prozaickejsi. :)
Vo velkej volatilite klasicky tradingujem(long-short) a toto je posledny obchod, lebo podmienky na tento druh tradingu uz podla vsetkeho skoncili. Tak skusam chytit na tomto poslednom obchode dlhodoby long, aby som mal dlhodobo zainvestovane a nemusel sa tomu kazdodenne venovat.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal:BUY ES 1965 SL 1935
Zasiahnuty SL
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Dochodok sa necujne priblizuje, je cas zacat budovat 4 pilier dochodkoveho poistenia, ktory bude nezavisly na mojich traderskych uctoch.

Nakupujem DAX na 9370 za 1/6 uctu. SL neni, dokupy dole planujem, dokupy hore tiez.

Nikomu neradim kopirovat, lebo v pripade deflacneho scenara na tom prerobim.Ale tak som sa rozhodol, lebo chcel by som mat v buducnosti slusny dochodok. Myslim si, ze horsi spravca ako su v 2 pilieri dochodkoveho poistenia nebudem.
Hlavne mi do toho nebude zasahovat vlada so svojimi nekompetentnymi rozhodnutiami.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Marcos »

mas moje sympatie a dnes si pekne vychytil prilezitost nastupit...
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Dana »

Jogo, tak isto držím palce a aj sebe :o kedže mám tiež už len long a plánujem ešte nejaký dokup,
Len zatiaľ treba byť opatrný, neviem či je to už vhodné na dlhodobejšie držanie - ked pozreš denný graf sapka, tam to vyzerá ako nedokončený trojuholník a môže tam prebehnúť ten istý scenár ako vidno aj na dennom grafe daxu – teraz hore a potom by si to znovu mohlo namieriť pod 1900-ku a v takom prípade otázne, čo to zase spraví s daxom
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Opatrny som az moc, ved som nakupil len za 1/6 penazi mojho dochodkoveho fondu. :)
DAX uz skorigoval cez 20% a to je uz velmi slusna korekcia na prvy nakup. Nemozno kazdy rok ocakavat korekciu ako v 2008 roku.
A keby nahodou prisla, tak budem dokupovat. Ved toto bol len prvy nakup. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Dana »

Tak hej, len s hornými dokupmi, zatiaľ radšej počkať. Som zvedavá, či to dax na 10 000-ku aspoň dotiahne, ak už nie niečo nad. Ráno som ešte hned dokúpila, ale cože já vím, či dobre. Uvidíme, či včerajšie low aspoň na pár dní vydrží.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal: Dochodok sa necujne priblizuje, je cas zacat budovat 4 pilier dochodkoveho poistenia, ktory bude nezavisly na mojich traderskych uctoch.
Nakupujem DAX na 9370 za 1/6 uctu. SL neni, dokupy dole planujem, dokupy hore tiez.

Nikomu neradim kopirovat, lebo v pripade deflacneho scenara na tom prerobim.Ale tak som sa rozhodol, lebo chcel by som mat v buducnosti slusny dochodok. Myslim si, ze horsi spravca ako su v 2 pilieri dochodkoveho poistenia nebudem.
Hlavne mi do toho nebude zasahovat vlada so svojimi nekompetentnymi rozhodnutiami.
Dokupujem DAX na 10915 za 1/6 uctu

Maly koment: Dokup robim cez CFD-ka a zajtra poobede to prevediem do ETF-iek, nakolko rano budem v praci.
ECB planuje uvolnovat menovu politiku, FED planuje utahovat menovu politiku, myslim, ze este tento dokup DAXU moj dochodkovy fond znesie. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Dana »

Jogo, len počítaj aj s tým, že hrozí pokles pod 9 000. Otočka môže byť otázkou aj najbližších dní alebo možno niekoľkých týždňov.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Pokles hrozi vzdy ale tak isto hrozi dalsi rast nad 12400.
Ak by to prepadlo pod 9000, to uz by bola 30% korekcia. Vidis na takuto korekciu vazne fundamentalne dovody?
-USA ma skor opacne problemy a ekonomika im bezi na plne obratky
-Cina je uz po 40% korekcii a HDP im stale utesene rastie(>5%)
-Celosvetove HDP rastie a Nemecko je najvacsim vyvozcom v EU a mozno aj vo svete
-konflikt na Ukrajine "zaspal"
-Grecky problem je na par rokov "odlozeny"
-Euro OE chystaju eskalovat, preto je mi lepsie drzat cast penazi v akciach ako oslabujucom Eure(cast penazi mam stale v USD)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Dana »

Jasné, ked nejdeme dole, pôjdeme hore.
Tiež som zvedavá, čo z toho bude a kedy sa toho dočkáme, ale obvykle z toho vždy niečo bolo, aj keď sa na to niekedy išlo peknou okľukou.
Neviem, či každá korekcia musí mať vážny fundamentálny dôvod, spadneme a môžeme si potom šliapať späť. /možno/
Ten rast k 12 400-ke sa mne až tak primeraný nezdal. Ale o tom škoda polemizovať. Aj tak si to pôjde kam len chce a treba sa tomu len nejak prispôsobovať.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal: -Euro OE chystaju eskalovat, preto je mi lepsie drzat cast penazi v akciach ako oslabujucom Eure(cast penazi mam stale v USD)
Zmenil som USD-cash na Euro-cash. Konci mi cinnost jeden z mojich brokerov, tak som bol donuteny vybrat peniaze.
Skoda, planoval som to menit az na parite. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

http://www.blueinvest.cz/podvodne-automaty/" onclick="window.open(this.href);return false;

Maly pribeh k tomuto clanku: Kamarat, ktory ma doviedol ku tradingu a spolu sme v 2007 roku zacali tradingovat po precitani horeuvedeneho clanku vzdal tradingovanie na burze a vybral peniaze od brokera. Po 8 rokoch tradingu povedal, ze vsetky obchodne systemy, ktore hlada spatne v grafoch s velmi vysokou pravdepodobnostou su len nahodne fluktuacie ziskov a v realnom obchodovani prichadza strata.
Ked som mu povedal, ze investuj dlhodobo do zdravych indexov a bud spokojny s 5-8% p.a. tak povedal, ze kvoli smiesnym 8% p.a. nesiel na burzu a radsej uspory uklada na terminak s urocenim 1%. :?
Aj to je dosledok toho, co citaval na traderskych weboch o zhodnoteniach radove 10-tok az 100-vak percent rocne.
Ale iskierka nadeje uz tleje. V pripade 30-40% korekcie na USA indexoch je ochotny uspory zainvestovat. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/3087 ... sharp.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tchajwanská společnost Hon Hai Precision Industry, známá také pod názvem Foxconn, údajně navrhla převzetí ztrátového japonského výrobce elektroniky Sharp Corp za zhruba 300 miliard jenů (61 miliard korun). Akcie japonské firmy v reakci na zprávu tiskové agentury Kjódó dnes výrazně posílily.
Zaujimave...ked som este profesionalne opravoval televizory, tak Sharp bola asi najkvalitnejsia znacka z hladiska poruchovosti. Tak isto Sony alebo Toshiba. Notebook mam Toshibu a uz 8 rokov ide bez problemov, radiomagnetofon mam Toshibu a funguje uz 30 rokov.Hifi vezu mam Sony z naburaneho kamiona a dodnes funguje asi 20 rokov.
A vsetky tieto znacky su v krize alebo na pokraji krachu. Pritom Samsung, ktoreho televizory(hlavne CRT-obrazovky) boli asi najhorsie na trhu pred 20-timi rokmi je teraz najuspesnejsi. A potom investuj na burze fundamentalne. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Istiach »

No ved ked nejaka firma vyraba kvalitne produkty, este to neznamena, ze to robi konkurencieschopne popripade ze na tom zaraba. Tak isto opacne.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Je to pravdepodobne tak, ako pises. Trh jednoducho donuti kvalitnych vyrobcov robit menej kvalitne, teda prisposobit sa vacsine, alebo skrachovat. Je to podobne ako v zivote, kde plati: "Kto chce s vlkmi zit, musi s nimi vyt".
Na vlastne oci som videl, ako sa v najkvalitnejsich znackach elektrospotrebicov na svete, cez ich subdodavatela pouzivaju lacne a nekvalitne suciastky "Made in China", so suhlasom managementu tychto najkvalitnejsich znaciek.
Tak ako povedal ten rusky kozmonault v nejakom sci-fi filme, ked buchal kladivom po elektronike kozmickej lode v snahe ju opravit: "Amerikanskaja technika, ruskaja technika,eto jedno. Vsio zdelano na Tajwane". :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Peggy36 »

To už sa ani neoplatí robiť veľmi kvalitné televízory, lebo vývoj ide dopredu a o pár rokov sú už aj tak zastaralé, ľudia chcú všeliaké novinky: 3D, tenké televízory, aby sa dal napojiť na internet a pod. U nás sa dá kúpiť taká skrinka za 58 E, ktorá sa napojí na televízor cez internet sa môže pozerať 150 programov bez paušálu - načo satelit? - (stačí keď sa platí za internet). Za chvíľu ani ovládač k TV nebude treba.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Istiach »

Neviem Jogo, ja to nevnimam tak tragicky ze by trh nutil vyrobcov robit menej kvalitne. Skor podla mna ide o efektivitu. Trh ich nuti robit tak, aby to stacilo. Ale to je mozno len mojim optimistickym pohladom na svet :)

PS: ten film bol tusim armagedon :)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa osamely chodec »

hej bol to armagedon, jeden z filmov kde trubky a 20 sekundove zabery na americku vlajku su akoby nahodu... pri tom su komancovske budovatelke filmy z 50- tych rokov slaby odvar :)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal:Zmenil som USD-cash na Euro-cash. Konci mi cinnost jeden z mojich brokerov, tak som bol donuteny vybrat peniaze.
Skoda, planoval som to menit az na parite. :)
Peniaze mam uz prevedene k inemu brokerovi a znova som zmenil Eura na USD v hodnote 1/3 dochodkoveho fondu.
Zmenu som urobil na tom istom kurze, ako som robil predoslu zmenu, tak som si aspon vyrovnal drakonicky okolo 100 pipsovy spread nakup-predaj, ktory mi zauctoval Brokerjet. :)
Takze stretneme sa na parite. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

BUY ES 1980

Velkost 1/3 DU v nominalnej hodnote
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

SL zadavam na 1977.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
matematema
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 23 12, 2014 11:04 am

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa matematema »

jogo napísal:BUY ES 1980

Velkost 1/3 DU v nominalnej hodnote
Jogo kupoval si cez CFD ?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Ano, cez CFD.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
matematema
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 23 12, 2014 11:04 am

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa matematema »

jogo napísal:Ano, cez CFD.
Ticker je IBUS500 ?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Nie, nebolo to otvorene cez IB, ale na starom traderskom CFD-ucte.Je tam ovela vyssia paka a neplatim swapy cez noc.
Ak budem mat stastie a nezasiahne mi to SL, tak to bude dlhodoba pozicia.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal:BUY ES 1980

Velkost 1/3 DU v nominalnej hodnote

SL zadavam na 1977.
SL vyrazeny, strata 3/1980/3 = 0.05% DF(dochodkovy fond) ale sanca na dlhodoby zisk bola velka. Skoda, ze neprisiel daky katalyzator rastu :)
Tak hadam nabuduce...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

BUY WTI 32.50 SL32.10

Zobudim sa, rozculim sa :? , zapnem pocitac a ropa prerazila low z roku 2008, no nenakupis ju? :)

Velkost pozicie 6% DF v nominalnej hodnote.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Peter Em »

jogo napísal:BUY WTI 32.50 SL32.10

Zobudim sa, rozculim sa :? , zapnem pocitac a ropa prerazila low z roku 2008


Ono keď si vezmeš, že napr. Goldmani rátajú v najhoršom prípade aj s 20 USD scenárom, tak nie som prekvapený, že ani low z 2008 ako support nevydržal.

A nebol by som prekvapený, ani keby prerazilo aj tú "dvacku" , čo spomína GS.


Ináč som si raz tak prihováral, ako je to fajn na burze, že tam síce podstupujem riziko (ako aj v podnikaní), ale nikto ma tam nevytáča, nedvíha mi tlak a nemusím sa s nikým naťahovať (dodávatelia, zákazníci, štát, neplatiči, zamestnanci, kadejaké ďalšie úrady a inštitúcie, konkurencia, atď atď.). A hľa posledné dva dni... Tak som sa rozčúlil, že som zatvoril otvorenú pozíciu a vybral zisk - avšak len čiastkový z plánovaného. Už ma to prestávalo baviť ďalej to držať.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Pamatam si, ako pred par rokmi asi pol roka stal 1kg mrkvy z Polska v obchode 1Skk. :shock: Preto ma neprekvapi, ak cemna ropy kratkodobo na front-kontrakte klesne aj na 10$. Tomu sa tusim vravi vytlacit konkurenciu z trhu.
Ale tak isto ma neprekvapi, ked to o rok-dva znova vyleti na 100$. Trh si robi co chce. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Coudy »

Ako dopadol jogo ten tvoj kamoš, čo chcel dlhodobo držať ropu?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Vtedy na rope vybral pekny zisk, aj cast penazi vybral z uctu, ale uz sa mu ziadny poriadny vstup nepodaril, vzdy mu najprv zasiahlo SL.
Ked si precital clanok o podvodnych AOS-kach, co sme tu mali, tak vypol AOS-ko, co si nakodil, peniaze z uctu vybral a zavesil trading na klinec. Povedal, ze kvoli 8% p.a. z dlhodobych investicii na burzu nesiel a konci s tym.
Vcera vecer som mu volal, ze ropa atakuje dno z roku 2008, tak povedal, ze to sleduje, ale peniaze na ucte nema, tak nic nezobchoduje.
Je ochotny investovat do USA indexu, az ked skoriguje 30-40%, tak som zvedavy, kedy taku sancu dostane a ci bude na nu psychicky pripraveny. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal:BUY WTI 32.50 SL32.10

Zobudim sa, rozculim sa :? , zapnem pocitac a ropa prerazila low z roku 2008, no nenakupis ju? :)

Velkost pozicie 6% DF v nominalnej hodnote.
Zasiahnuty SL Strata (0.40/32.50)*0.06=0.073% DF a mam s ropou pokoj. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

pocujte, lovim v pamati, ze v 2008 bol dobrym indikatorom index tankerovych prepravcov. Bol to Baltic Clean & Dirty Tanker Index? a ETF SEA? mate niekto ine tipy?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Baltic index bol indikatorom krizy, ale spatne najdenym :) , teda nepametam si, ze by ho tu niekto v 2008 roku spominal.
Potom vsak v case komoditneho boomu po 2008 roku sa vyrobilo velke mnozstvo tankerov, ktore nasledne znizili cenu prepravy a index uz vykazoval krizu svojim poklesom moc casto.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

aha, dakujem za sumar. Ale aj tak, nemal by byt jeho narast predzvestou rastu ropy? teda ked narast nastane, teraz stale pada ako kamen
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Myslim, ze zacnu rast naraz.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"