Myk - obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov

Re: Myk - obchody

Poslaťod Myk » Pia 12 02, 2016 11:30 pm

Udělal jsem to přes forex, tj prodal jsem 10K EUR.USD. V account statementu mi odečetli EURa a připsali mi dolary, takže aktuální stav EUR -10K= 0, USD +10,652=24,200. Takže se to chová jako kdybych to vyměnil, ale v přehledu portfolio mi to ukazuje otevřený forex trade -10K EUR.USD. Počítá to samozřejmě profit a loss z forexu. Takže jsem asi udělal to, co jsem nechtěl - zafixoval jsem si 10K EUr proti kurovému riziku pohybu EUR USD.
Musím si to promyslet, jestli to není vlastně lepší - mám pořád fixovanou hodnotu 10K v Eurrech, ale na účtu mám USD, takže při obchodech nebudu platit úrok za půjčení USD, Na druhou stranu mi ale NLV bude trochu skákat podle P/L forex pozice.
Myk

Poslaťod Myk » Štv 01 26, 2017 9:04 pm

BUY RAD 7.0 27JAN Call za 0,2

Je to simulovaný trade, který mi vypadnul z 90tky. RAD se propadl z 8,6 na 6,92 protože se objevilo info, že FTC do zítřejšího deadline neschválí merge s WBA, které nabídlo odkup za 9 USD za akcii. Deadline nabídky je do 27.1. jinak platí WBA pokutu 350 mil. USD. Propadly se obě společnosti, jak WBA tak RAD.
Obchod je spekulace na to, že se boardy obou společností domluví a posunou termín.Obě společnosti to potřebují - RAD nemá hodnotu 9, takže akcionáři RAD mají zájem na tomto výhodném exitu. WBA potřebuje koupit RAD, protože mu to dává strategické výhody.

Simulovaný trade proto, proitože v 90tce jsem zůstal uvězněný ve WBA, kde mám těžkou ztrátu, ale fundamentálně jsem se rozhodl počkat a spekulovat, že se dohodnou na posunutí termínu.

Tady je k tomu článek, který shrnuje, proč by se dohodnout měli.
http://seekingalpha.com/article/4039666 ... -agreement
Myk

Poslaťod mikr » Pon 01 30, 2017 6:12 pm

RAD tedy dopadnul...
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
mikr

Poslaťod Myk » Pon 01 30, 2017 11:13 pm

Ano, spekulace nevyšla. Simulovaný obchod by skončil ve ztrátě 20 USd na jednu opci.

Podcenil jsem to, že představenstva nevzdají celý víkend ani hlásku, i když deadline vypršel v pátek. Takže volba levné opce s expirací v pátek by byla první chyba. Měla to být weakly opce o týden dál.

jinak předpoklad, že by se měli dohodnout vyšel, ale nečekal jsem, že RAD přistoupí na tak velké snížení ceny. Takže simulovaný trade fiasko.

Jinak v reálu držím 14 opcí WBA - tam byla news spíše pozitivní - obchod snad vyjde a WBA zaplatí menší cenu. Jenže akcie nereagovala žádným gapem up, když to před tím kvůli strachu ze zrušení obchodu tolik pokleslo. Investoři to přijali dost vlažně :(.

Holt fundamentální analýza mi nejde, jsem začátečník.
Myk

Poslaťod Myk » Pon 02 13, 2017 10:55 pm

Sell kalendářní future spread +VIX MAR/-VIX APR za 1,8

Líbil se mi tip z jednoho volatility buletinu jak se dá hrát volatilita long:
pokud VIX vystřelí vzhůru, tak front měsíc poletí nahoru rychleji než zadní měsíc a ideálně contango přejde do backwardation.

Vybral jsem si dva měsíce s největším contangem 1,8, tj +VX2/-VX3. Ani nejbližší měsíce nemají takové contango - FEB/MAR má contango jen 1,15. Takže kromě spekulace na VIX up je to i spekulace na to, že pokud up nepřijde, tak to velké contango začne klesat, jak se bude blížit expirace frontu.

Jsem si vědom toho, že futures VIXu mají díky absenci fyzické dodávky mnohem nižší korelaci než jakékoliv jiné komoditní futky, takže se mohu zmýlit to contango se může ještě víc rozjet a mohu prodělat. Jen mi to při téhle výši přijde dobré win/loss ratio.
Myk

Poslaťod Myk » Str 02 15, 2017 10:45 pm

Myk píše:Sell kalendářní future spread +VIX MAR/-VIX APR za 1,8

CLOSE spread -VIX MAR/APR za 1,27 - zisk 530 USD.

Předpoklad se naplnil. S růstem VIXu ten spread pěkně spadnul. Růst VIXu ale nebyl takový, aby to kleslo takto výrazně. Myslím si, že se k tomu růstu připojila korekce abnormálně vysokého spreadu. Pravděpodobně se ten spread začal hýbat s tím, jak expiruje FEB contrakt a všechny VXX, UVXY apod začínají rolovat MAR měsíc do FEB. Beru zisk 500 USD. Pokud by přišel spike, tak to mělo potenciál vydělat ještě 1000, ale výdělek je takto doma.
Myk

Poslaťod Myk » Str 02 15, 2017 10:55 pm

BUY VIX FEB21 call 14 za 0,25
A abych náhodou nezmeškal nějaký spike, tak 25 USd ze zisku ze spreadu obětuji na nákup call opce na VIX.
Myk

Poslaťod Myk » Štv 02 23, 2017 11:01 pm

Sell kalendářní future spread +VIX MAR/-VIX APR za 1,7
Myk

Poslaťod Myk » Štv 03 09, 2017 11:15 pm

Myk píše:Sell kalendářní future spread +VIX MAR/-VIX APR za 1,7

Buy za 1,64. Zisk 60USd.

Zisk je nezajímavý, ale vystupuju proto, že musím zvážit, jestli tenhle spread je vhodný. APR kontrakt totiž v sobě zahrnuje francouzské volby, MAR ale ne. Takže pokud VIX klesá nebo stagnuje, má MAR tendenci klesat rychleji.
Ještě se zamyslím, jestli vzhledem k LePence nebude lepší otevřít spíš APR/MAY, nebo jestli počkám na lepší vstup zpátky do MAR/APR (byl i za 2,04).
Myk

Predchádzajúci

Späť na Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť