JUGGLER - tipy na swingtrading.

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2026
Dnes to šlo do boku, potom 7 bodov dole a v závere 7 bodov hore.
Pribudol nový signál dole: 1983

Takže signály hore: staré nad 2100
Signály dole: 1983, 1968, 1945 a 1875.

Z rastúcim trhom sa signály nad 2100 stávajú aktuálne. Podľa strednodobého grafu sme však v bode zlomu, pred silnou rezistenciou, ktorú buď prerazíme, alebo ideme späť dole.
Som zvedavý ako to vypáli. Earnings sezóna začala vcelku dobre , ale v nedelu v noci sú dáta v Číne. A tak som si dovolil zariskovať a otvoril som pozíciu na short ES cez CFD a pozíciu na long volatility cez UVXY.

Pri UVXY sa mi vstup veľmi nevydaril. Cenu mám 32,60 pričom teraz ide po 31,40 .
Prílohy
ES stv a pia.png
ES stv a pia.png (10.3 KiB) 11754 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2022.
Nič sa nezmenilo, platí to, čo som napísal naposledy.
Trh ide do boku, pričom má chuť šplhať sa hore. Čoskoro sa rozhodne.

Výsledková sezóna sa rozbehla a bude gradovať. Po vcelku dobrých zverejneniach minulý týžden, tento týždeň nezačal dobre. MS bol slabý včera, IBM tiež..dnes ráno sklamal HOG a znížil vyhliadky predaja do medziročného mínusu. Cez to všetko investori nestrácajú chuť do nákupov. Dáta z Číny v nedeľu boli lepšie ako sa čakalo, takže strach dočasne opadol.

Na víkend som mal nakúpené UVXY po 32,60 a takisto som hral na pokles ES cez CFD. To všetko som zavrel so stratou a teším sa, že z malou stratou! Prečo? Lebo UVXY včera nakoniec kleslo o -15%. Bol to neuveriteľný pokles, lebo VIX i trhy sa držali okolo nuly. CFD a 2/3 UVXY som predal včera doobedu. Všetko som teoreticky mohol uzavrieť v zisku, lebo trh bol skoro ráno v pekných stratách, lenže obchodovanie s CFD funguje od 9,00 a akcie až od 10,00. Pri otvorení Londýna o 9,00 profíci dvihli futures o 10 bodov a vedel som, že je zle. Našťastie to zkorigovalo o polovicu a tam som predával.
CFD som predal v strate cca 3 body a UVXY do -3%. Lenže jednu tretinu UVXY som si nechal a odišiel preč... a to som nemal robiť. Keď som sa vrátil zbytok UVXY bol v strate cez -10%. Rozhodol som sa nechať si to do nasledujúceho dňa. Nakoniec som v afterclose nevydržal a dokúpil za výnimočne dobrú cenu: cca 27,05. Stavil som na to, že trhy budú znova otvárať v pesimizme. A to sa aj stalo, takže dnes v preopen som tú jednu nariedenú tretinu predal po 28,80...dokonca v malom zisku.

Dnes som využil rast plynu (teraz 1,49) a predal zbytok po 1,48. Tu niekde v mojom vlákne som hlásil nákup pred dvomi týždňami po 2,58. Medzitým som dokúpil a dostal sa na vstup 2,55. Polovicu som predal minulý týždeň vo štvrtok pred zásobami, to sami podarilo v miernom zisku. Dnes som sa zbavil druhej polovice v strate -2,8%.
Takže aby som ukončil hlásený trejd:

QG out -2,8%

Stratu na plyne vyberám kvôli tomu, že na budúci týždeň v stredu kontrakt QG expiruje. Cash cena je nižšia, takže nechcem bojovať s contango efektom (ceny v deň expirácie teoreticky splynú).

Keď už píšem o contango efekte, tak to sme vlastne videli včera na UVXY. VIX bol v jednej chvíli +1%, ale UVXY ( 2 x VIX) -10% !!! Prečo ? Keď som pozrel na futures VIXu, tak som pochopil. A vynadal som si, že som to nepredvídal. UVXY totiž kopíruje VIX, ale len na papieri.... v skutočnosti je zložené s dvoch najbližších kontraktov VIXu a jeden z nich zajtra expiruje. Kedže obidva boli dosť vysoko nad podkladom, nastal včera contango efekt...trhy sa nehýbali, podklad sa nehýbal, ale futures išli dole k podkladu..zhruba -5%, čiže UVXY z dvojnásobnou pákou cca -10%. Fair cena bola zhruba 28, preto som pri 27 nevydržal a dokúpil.

Nedržím už konečne nič len penny stocks a cash. Môžem sa plne sústrediť na earnings. :) Také trejdy ako bol plyn a UVXY neznášam. Žiadny efekt, len som to musel sledovať a špekulovať ako z toho vyliezť von... :roll:
Prílohy
ES ut.png
ES ut.png (10.25 KiB) 11676 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa futurer »

Nejak mi tvoje posledni posty pripominaji nejakou bezradnost, snad i frustraci. Poustis se do veci, ktery nejsou moc koser pro dlouho profitabilni tradery. ???
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa futurer »

Ja tak nejak usoudil, ze je cas jit long na ES
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

kedy si nastupil? 2022?
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa futurer »

st. zatim spatny odhad otoceni
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

tak teraz, pri 2020
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa futurer »

:)
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

jj, ja som poziciu zavrel. mam pocit ze sa to teraz otoci a opat pojdeme dolu.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Dana »

Pre neznalých veľmi pekne popísané, ako si treba dávať pozor na expirácie futures. Pri Vix by ma nikdy nenapadlo, že tam treba riešiť nejaké contango a aby bolo ešte také vysoké. Ešte ak sa to spomína v súvislosti s komoditami, tak to nejakú logiku dáva, ale pri indexoch???

Mrkla som dnes na trojuholník, či 2045 ozaj platí o a ide ma z toho poraziť, že so zapľňaním grafu sa rozťahujú aj linky. Vidím to tiež len 1.krát, tak som nevedela, že to takto funguje, možno by som o tom ani nenapísala. Už sme nad 2060-kou a ked ešte trochu budeme graf zapĺňať, tak sa dostaneme bez problémov asi aj nad 2 100.
Prikladám ešte obrázok, ale už viac ho tu dávať nebudem, nech tým zbytočne Juggiho nedráždim. Kto chce nech si to už sleduje sám, ako sa tie linky budú meniť. Na druhej strane je však aj varovaním.
http://postimg.org/image/w2jb0wlnl/" onclick="window.open(this.href);return false;
opäť komu to celé neukazuje, nech si to posunie.

Možno že sa zajtra dočkáme aj na dennom grafe prerazenia nadol a niečo z toho bude. Už toľko vyčkám. A čo ďalej netuším, nie som schopná rozmýšľania :(
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

futurer napísal:Nejak mi tvoje posledni posty pripominaji nejakou bezradnost, snad i frustraci. Poustis se do veci, ktery nejsou moc koser pro dlouho profitabilni tradery. ???
Nerozumiem o čom píšeš.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa futurer »

Nerozumiem o čom píšeš.[/quote]

Nemyslel jsem to nijak zle, jen se mi zda, ze posledni dobou prechazis casteji na nestand. a riskantni obchody. (pink, volatilita). Spíse to mel byt dotaz.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa rasto800 »

futurer napísal:Nerozumiem o čom píšeš.

Nemyslel jsem to nijak zle, jen se mi zda, ze posledni dobou prechazis casteji na nestand. a riskantni obchody. (pink, volatilita). Spíse to mel byt dotaz.
Podla mna na nic neprechadza v poslednej dobe. Co si pamatam tak vselijake obchody na VIX tu daval uz aj nejaky ten rok dozadu (a hlavne take tie uvidime co to spravi cez vikend ked zas v Grecku nebudu vediet co ze sebou a podobne). Ja myslim , ze to ma len taku bokovku (jak tomu ja vravim) popri tom hlavnom (earnings) co robi.
Ja som sa teraz tiez tu bavil s plynom (a vlastne jeden QG furt drzim na LONG) popri hlavnych veciach co robim (a ktore su obcas uz nudnejsie) a tak si clovek asi hlada nieco dalsie, bud ako "zabavku" alebo potencialne aj nieco dalsie hlavne do buducna.
No mozno. Tak to vidim aspon ja u seba a mozno aj Juggler to tak ma. Taketo obcasne vylety mimo hlavnu cinnost.
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa mgulka »

Nemyslel jsem to nijak zle, jen se mi zda, ze posledni dobou prechazis casteji na nestand. a riskantni obchody. (pink, volatilita). Spíse to mel byt dotaz.
ktoré obchody nie sú riskantné?
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa futurer »

Dekuji predem vsem co si mysli, ze vi, co si Juggler mysli. Ale fakt si radej pockam na odpoved od nej. :)
A byl to jen obycejny dotaz, na to Juggler mluvciho asi potrebovat nebude.

pro mgulku, treba obchodovani pink riskantni je
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

futurer napísal: Nemyslel jsem to nijak zle, jen se mi zda, ze posledni dobou prechazis casteji na nestand. a riskantni obchody. (pink, volatilita). Spíse to mel byt dotaz.
Všetko čo tu píšem je ,,od veci,,: futures SPX, plynu, VIXU...swingy ako APIC, VMEM...penny stocks...i etfká ako UVXY, XIV, UPRO, SPXU. To všetko sú moje vedľajšie záujmy, vedľajšie trejdy.

Mojou hlavnou činnosťou je daytrading kvartálnych zverejnení. Na kurzotvorné správy sa špecializujem 15 rokov, z toho na earnings 10 rokov. Väčšinu obchodov však robím v premarkete, alebo aftermarkete a sú to obchody prakticky nereportovateľné a nekopírovateľné. Napr. posledný obchod včera HSTM nákup po 24,10 a predaj po 26,97. Uskutočnilo sa len pár obchodov. Možno iba to, čo som zobchodoval ja. Tie obchody nenájdeš v grafe, len v time&sales. Analýzy robím cez custom made soft, na každú akciu som špeciálne pripravený, používam rýchle news, neštandartné ordery atd. Proste je to niečo tak úzko špecializované, že sa o tom nedá diskutovať. Veď aj ty si intraday trader a k svojím obchodom nemáš čo napísať, lebo sú rýchle, vyžadujú sústredenie a je ich mnoho.

Moje know-how má obdobia, kedy mám toho menej a kedy viac. Keď mám toho menej, tak sa venujem kadejakým podružným trejdom ako sú swingy, futures, etfká. S penny stocks len experimentujem: ide mi o využitie financií, keďže som ako daytrader prakticky stále v 100% cashi. Keby si čítal pozornejšie o mojej stratégii v penny stocks, tak by si nepísal, že ide o riskantné trejdy. Obchodujem to podobne ako opcie. S limitovanou stratou a nelimitovaným ziskom. Ak stratégia bude fungovať, budem ju trejdiť. Vyžaduje minimálnu energiu a čas. Aj opcie trejdím...na to som úplne zabudol. Tie však takisto nereportujem, resp. len sem-tam.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa futurer »

ok diky.
Ty super pinky typu VGTL a ten VIX nejak do tveho jinak velmi seriozniho pristupu nesedi. Jinak nic. A beznadej a frustrace byly asi blbe volena slova.
Jinak te ctu pozorne. :)
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Tilbur »

Cauko Juggler,
nemyslis, ze tieto vedlajsie strategie ta zbytocne zahlcuju? Skusas si to nejako vyhodnocovat? Najlepsie by asi bolo ak by si kazdu strategiu obchodoval na zvlast ucte.

Podla mna by si sa mohol hlavne sustredit na ESko a zverejnenia. Osobne mam s tym tiez problem. Ale postupne sa snazim obchodovat len jednu strategiu a nic viac.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa rasto800 »

tilbur napísal:Cauko Juggler,
nemyslis, ze tieto vedlajsie strategie ta zbytocne zahlcuju? Skusas si to nejako vyhodnocovat? Najlepsie by asi bolo ak by si kazdu strategiu obchodoval na zvlast ucte.

Podla mna by si sa mohol hlavne sustredit na ESko a zverejnenia. Osobne mam s tym tiez problem. Ale postupne sa snazim obchodovat len jednu strategiu a nic viac.
Zvlast ucet hadam ani netreba. Ked to chces mat oddelene, tak staci si to napriklad v exceli oddelene viest. Ja tie moje rozne "strategie" si vediem takto "virtualne" oddelene a je teda uplne jedno na ktorom ucte ich zrovna vykonavam realne (kedze aj brokerov mam viac) a vzdy viem aktualne ako si kde stojim.
Zjednodusene povedane teda. Ale myslim ze takto to asi robi kazdy, nie?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tilbur napísal:Cauko Juggler,
nemyslis, ze tieto vedlajsie strategie ta zbytocne zahlcuju? Skusas si to nejako vyhodnocovat? Najlepsie by asi bolo ak by si kazdu strategiu obchodoval na zvlast ucte.

Podla mna by si sa mohol hlavne sustredit na ESko a zverejnenia. Osobne mam s tym tiez problem. Ale postupne sa snazim obchodovat len jednu strategiu a nic viac.
Čauko.

Ťažko povedať či ma zahlcujú. Príspevky tu ma určite zahlcujú. Vedľajšie stratégie len vtedy ak to preženiem.
V rámci earnings mám niekoľko substratégii a môžem povedať, že nič nefunguje konzistentne a za každých okolností.
Tak ako sa menia trhy, tak sa musím prispôsobovať a hľadať to, čo je pre mňa najziskovejšie.

Napr. moja hlavná substratégia fungovala 5 rokov tak, že som nepotreboval trejdiť nič iné. Systém mi generoval tisíce trejdov ročne. Potom, ked fundamenty firiem začali stagnovať, čiže kvalita sa strácala, prešlo to do stoviek trejdov každý kvartál a teraz sú to len desiatky trejdov kvartálne. Kompenzujem to inou substratégiou, ale tá zase potrebuje kvantitu. Keď nenachádzam dosť trejdov, tak to skúšam inde.

Pri všetkých stratégiách ide len o to, aby som ich zdokonalil na úroveň keď prinášajú zisky. A používal ich v správnom čase. Vždy bolo zle iba vtedy, ked som v niečom preháňal.

ES funguje v určitých obdobiach ako švajčiarské hodinky. Ale teraz fungujú len intraday signály a mne sa nechce trejdiť počas trading hours. Ja trejdím na dve fázy - preopen a afterclose. Nechcem sa stresovať medzitým.

Plyn mi začal prinášať pekné zisky, stačilo upraviť stratégiu. Swingy v niektorých obdobiach fungovali šialene dobre a v iných mi nefungujú vôbec. Na tom pracujem. Nebudem predsa daytrejdovať do konca života. Penny stocks len experimentujem. To je ľahká stratégia, s limitovaným rizikom, stačí do toho sem-tam pozrieť. Opcie trejdím druhý rok a robím ich v rámci earnings. Tu nedosahujem ešte zisk, ale bude to bomba, ked sa zmenia podmienky na trhu. UVXY sa venujem možno tri roky. Pomaly zisťujem, kedy funguje. Ostatné etfká a cfd sú len pomocné nástroje.

Update trhov. ES 2060. Zverejnenia gigantov sú výborné..MSFT, GOOGL, AMZN...všetky teraz nad +10%...trh šalie. Uvidíme, čo AAPL v utorok. Ak bude AAPL dobrý, tak trh asi zaútočí na horné signály nad 2100. Dolné ostávajú v hre, len na nich netreba hrať. Bias trhov je vždy hore až kým nevypukne panika. Na to však treba katalyzátory. Tie nateraz chýbajú.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa futurer »

dnes tomu nejak nerozumim, myslim trhu
pred zaverem si davam long futures ES
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa futurer »

verim, ze hodne hracu bude myslet na short, velci na long
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

dnes to je s ES nuda, ja som mimo
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa futurer »

pro mne dnes take pogromek, sice na konci + 260 ale hodne ubojovanych.
No asi zitra bude lip.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

Apple zverejnil vcelku dobre, ES Dec je teraz na 2064. Ako to vidite na dnes? Myslim ze pohyb hore kvoli Apple ocakavalo dost ludi, nie je uz v cene? Takisto si myslim ze to ze FED nezdvihne rates uz tiez je v cene, tak 2100 mi pride prehnany target, chyba mi tam dalsi "katalyzator", ropa tomu tiez velmi nepomaha. Juggler, zmenilo sa nieco v signaloch? Uz dost dlho si sem o nich nepostoval ;)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Marcos napísal: Juggler, zmenilo sa nieco v signaloch? Uz dost dlho si sem o nich nepostoval ;)
Ahoj. Som uprostred sezóny. Trejdím od rána do večera. A ked netrejdím tak som zahltený analýzami...

Platí to, čo som napísal minule:

Ak bude AAPL dobrý, tak trh asi zaútočí na horné signály nad 2100. Dolné ostávajú v hre, len na nich netreba hrať.
Bias trhov je vždy hore až kým nevypukne panika.


Dnes to na chvilu kleslo po Fede, ale potom si trh uvedomil, že sa nič nedeje. AAPL bol OK, ale neohúril. Ináč zverejnenia sú celkovo slabšie, ale trh sa bál že budú horšie. Lenže kľúčové firmy a celkový priemer ziskov je OK. Nepametám si všetky tie horné signály, ale posledný je 2119. Proste smerujeme do pásma 2100-2119, tam kde som si myslel, že dôjdeme do konca roka.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

Ahoj Juggler, najdes si chvilu na update k signalom? Ja by som to urcite ocenil, myslim ze aj dalsi :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Marcos napísal:Ahoj Juggler, najdes si chvilu na update k signalom? Ja by som to urcite ocenil, myslim ze aj dalsi :)
Ahoj. Z môjho pohľadu je situácia neutrálna. Trhy sa v podstate vrátili naspäť hore, tak ako som tipoval, len to bolo pomerne rýchle - ja som čakal pozvoľný návrat trvajúci do konca roku.

Ten pohyb hore sa urýchlil dobrými zverejneniami, ktoré však nevydržali. Dobré boli zverejnenia bánk a technológii - to všetko vyvrcholilo zverejnením Apple...a odvtedy - aspoň z môjho pohľadu akoby uťalo. V súčasnosti sú zverejnenia velmi zlé a outlooky slabé a tak prichádza k výberu ziskov...Manažéri fondov majú na pameti, že volatilita je po 4 rokoch späť a trh bude šlapať hore len vtedy, ak sa budú fundamenty zlepšovať. Nuž a to sa teraz nedeje.
Ja trejdím od zverejnenia k zverejneniu, takže neviem to vyhodnotiť celkovo... ale ked natrafím na štatistiky, tak to tu hodím. Z môjho pohľadu, ked sa pozriem napríklad na včerajšie zverejnenia: FOSL -20%, JWN -20%, LOCO -15%..velmi zlé sú energie, health, retail, industrials, reštaurácie, education...teraz prichádzajú zverejnenia retail - apparel...to bude asi hrôza... Posledné roky skrátka fundamenty firiem stagnujú, ale ceny sa sunuli hore, pričom žijeme takmer v deflačnom prostredí, sadzby sú nulové a dolár posiľňuje... Nedivím sa, že optimizmus sa strieda z pesimizmom a trhy nevedia nabrať smer. K smeru hore potrebujeme KATALYZÁTORY...dobré správy, dobré zverejnenia, dobré vyhliadky.

Takže z FUNDAMENTÁLNEHO hľadiska je to NEUTRAL (skôr dole, ale to sa neodvážim hrať). Z PSYCHOLOGICKÉHO sa optimizmus strieda z pesimizmom...zasa len NEUTRAL. A do tretice: Z TECHNICKÉHO hľadiska sme sa znova dostali hore k rezistenciám a na ich prerazenie nemáme paru. Treba dobré správy, ktoré povzbudia kupcov a odradia predajcov.

Preberal som TA z Rain Manom. Ostali dobré signály hore: je ich plno v pásme 2090 až 2120. Na druhej strane však ostala kopa signálov dole a Rain Man trvá na tom, že budú odbité: 2064 (ten je už odbitý ), 2013 a 1982.
I ked historicky bývajú november a december velmi dobrými mesiacmi, tento rok je veľká pravdepodobnosť, že to tak nebude. Ak bude teraz retail zverejňovať veľmi zle, tak o 2 týždne bude tzv. Black Friday - zahájenie Vianočnej sezóny...kedy američania nakupujú 3 dni vo dne v noci: vo štvrtok 26 novembra sviatkujú a od piatka budú nakupovať do nedele 29 Novembra. Tržby za tie 3 dni sa vyhodnotia a podla toho sa dopredu určuje úspešnosť vianočnej sezony . To je klúčové pre retail a pre investorov: vypovedá to o spotrebe obyvatelstva, ktorá je rozhodujúca pre HDP.

Summa sumárum, teraz bude dôležité, či záver zverejnení a Black Friday víkend dopadne dobre. Ak áno - zvykne to odštartovať rally na trhoch, ktorá vydrží až do konca roka. Od polovice decembra už iba pri malých objemoch.
Ak však celý tento kvartál dopadne zle a výsledky Black Friday budú slabé - odštartuje to zrejme ďalší výpredaj a všetky signály dole budú odbité.

Čo sa týka mňa: ja teraz nešpekulujem ani hore, ani dole. Hrajem len zverejnenia a tie sú v poslednom čase naozaj velmi zlé. Tak slabé zverejnenia som fakt ešte nezažil. Uvidíme ako sa to premietne do trhu.
Prílohy
ES 6 mes.png
ES 6 mes.png (10.56 KiB) 11123 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Peter Em »

JUGGLER napísal:
Ja trejdím od zverejnenia k zverejneniu, takže neviem to vyhodnotiť celkovo... ale ked natrafím na štatistiky, tak to tu hodím. Z môjho pohľadu, ked sa pozriem napríklad na včerajšie zverejnenia: FOSL -20%, JWN -20%, LOCO -15%..velmi zlé sú energie, health, retail, industrials, reštaurácie, education...teraz prichádzajú zverejnenia retail - apparel...to bude asi hrôza...
K tým štatistikám: niečo takéto?

http://www.factset.com/websitefiles/PDF ... t_11.13.15" onclick="window.open(this.href);return false;

či?


JUGGLER, ešte dávnejšie si tu písal, že hrozí veľký pád. Signály až po 1865. Je to ešte aktuálne? Resp. je to tak, že by mali byť odbité, len sa nevie kedy?
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ahoj.

K tým štatistikám: Áno. ďakujem.
To je presne web, ktorý to robí najlepšie. Je to dlhá, stále updatovaná štatistika, ktorej podstata je zhruba:

The blended earnings decline for Q3 2015 is -1.8%. If this is the final earnings decline for the quarter, it
will mark the first time the index has seen two consecutive quarters of year-over-year declines in
earnings since Q2 2009 and Q3 2009. It will also mark the largest year-over-year decline in earnings
since Q3 2009 (-15.5%). Five sectors are reporting year-over-year growth in earnings, led by the Telecom
Services, Health Care, and Consumer Discretionary sectors. Five sectors are reporting a year-over-year
decline in earnings, led by the Energy and Materials sectors.


Nie je to také zlé, lebo všetko kazia energie a materials (po prudkom poklese ropy a komodít). Tržby ostatných zase okresáva prudké posilnenie dolára. To, čo trh najviac znepokojuje sú vyhliadky. Tie slabnú do Q4, aj do 2016. A dolár zase posilňuje. Dnes boli slabé retail sales a teraz budú zverejňovať samé retail firmy. Takže na záver sezóny a pred Big Friday a takisto pred Fedom tu je pre investorov samá neistota...

K tomu poklesu: všetko je možné. Poklesy sa velmi ťažko predikujú a ešte ťažšie level, kam to až zájde. To čo sa stalo v auguste naznačuje, že volatilita je späť a že tak ľahko nevymizne. Ale nechcem nič predikovať - posledné roky som žil v neustálom presvedčení, že to nemá dôvod ísť hore a ono to šlo hore ako ruský tank... :oops:
Aj teraz musím povedať, že to, čo sa na trhu deje ma veľmi ďaleko od prosperity...ekonomika stagnuje, niektoré sektory doslova kolabujú a to sme po masívnych QE a dlhé roky na nulových sadzbách!

Poviem úprimne, že všetky staré signály si už nepametám. Ani RainMan...len mi neustále opakuje, že nás čaká ešte pád, prinajmenšom k 1982. Dosť ho mrzelo, že sme v tom poklese nedosiahli ten spodný signál na long...nepametám sa kolko to bolo, ale otočilo sa to tuším 7-8 bodov nad. Tak som aj ja prepásol všetok ten rast hore, ale aj tak by som nevydržal a predal to pred earnings sezónou. Ked si sa ty pozrel do histórie a máme tam neodbité signály po 1865, tak Ti ďakujem a nebudem sa čudovať, keď dôjdeme až tam. Lebo zatial sa všetky signály naplnili...aj tie ktoré sme už s Rainmanom odpísali a zabudli na nich.

Pri poklese trhov je najlepšie nič nerobiť. Len to pozorovať. Bohužiaľ, aj ja som sa chytil do pasce tento týždeň , ked som po dlhej dobe začal znova budovať pozície na APIC a VMEM . Predčasne! APIC teraz môže klesnúť až ku 6 a VMEM možno neudrží dôležitý support. Takže, kým som minulý týždeň končil trading a de facto aj earnings sezónu na all time new highs, teraz púšťam žilou spolu s poklesom trhov. A mohol som to šťastne len pozorovať, tak ako to mám rád...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Ostali dobré signály hore: je ich plno v pásme 2090 až 2120. Na druhej strane však ostala kopa signálov dole a Rain Man trvá na tom, že budú odbité: 2064 (ten je už odbitý ), 2013 a 1982.
Pozerám, že 2013 už je tiež odbitý.
Prílohy
ES Week till Friday 13th.png
ES Week till Friday 13th.png (9.85 KiB) 11024 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa jpeg »

Ahoj Juggler. Aj sa ti chcem poďakovať za tvoje update k signálom. Je veľmi zaujímavé to sledovať.
Ako to prosím ťa vidíš s akciou VMEM? Môže sa stať , že by sa mohla , ako som niekde čítal " getting down to delisting territory"
Čo si o tom myslíš.
Vopred ďakujem za tvoj názor.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jpeg napísal:Ahoj Juggler. Aj sa ti chcem poďakovať za tvoje update k signálom. Je veľmi zaujímavé to sledovať.
Ako to prosím ťa vidíš s akciou VMEM? Môže sa stať , že by sa mohla , ako som niekde čítal " getting down to delisting territory" Čo si o tom myslíš.Vopred ďakujem za tvoj názor.
Ahoj. Všetko je možné.

Všetko, čo si prečítaš treba brať s rezervou. Každý verí niečomu inému a správanie investorov/trejderov je veľmi ťažko predvídať. Navyše nevieme čo sa deje ,,vo vnútri,, a nedá sa spoľahnúť ani na názory analytikov, ktorí majú často rozporuplné názory.
Napr. teraz sa mi v informačnom systéme od brokera prezentujú ratingy od Zacks a tí nahodili pred týždňom na APIC ,,strong buy,, ( pri cene cca 10 s tgt 11). Následne akcia začala padať, nijaká správa nevyšla, nič sa nezmenilo...a po pár dňoch pozerám, že rating APIC sa zrazu zmenil na ,,hold,,. Sranda.

VMEM. Mne sa na tej akcii páči, že je to dvojročné IPO po 7 a flash storage. V odvetví vládne konkurencia, firma je stratová, v zverejneniach sa neprekonáva a tržby viaznú...to sú negatíva, ktoré spôsobili výpredaje. No na druhej strane fundamenty neidú tak dole vodou ako zišla cena. Strata pred rokom -0,84. Strata toho roku -0,78 a strata na budúci rok -0,66. To je stúpajúci trend. Tržby sú nižšie ako minulý rok, ale na budúci rok sa čaká +50%.
Ked to porovnáme s ocenením na 7 USD pred 2 rokmi a s cenou 1,25 USD teraz, tak je tu silná potencia rastu ak sa fundamenty zlepšia. Samozrejme, je tu riziko, že sa nezlepšia, ale veľa z toho rizika je už započítané v cene, takže rád na nej swingovo zariskujem. Na trh nedávno prišla podobná firma PSTG a tá sa drží. Inštitúcie ju neodpisujú a to mi signalizuje, že odvetvie na tom nie je až tak zle a má budúcnosť. Pri VMEM je zaujímavé, že im stačí zvýšiť tržby o 2-3 milióny kvartálne a ich trhová kapitalizácia môže stúpnuť o desiatky až stovky miliónov...Ale o tom som už písal,že pre mňa je to zaujímavá špekulácia, kde im nejaký veľký hráč môže dohodiť kšefty a pritom sa sám nabaliť. Je to také odvetvie kde zákazku môžeš získať od hocijakej väčšej firmy. Každý potrebuje storage dát.
V septembri začali nakupovať insideri...kúpili okolo 200 tisíc akcií po 1,40-1,60. To znamená, že kvartálne zverejnenie o dva týždne ( 2 nov. afterclose) môže byť lepšie ( pozor..doteraz mávala slabé, takže hrať na to je riziko! ). V poslednom zverejnení povedali: Some deals were pushed from Q2 into Q3 (Q3 budú reportovať teraz)..Co believes it can grow Q3 revs and bookings by 20%...we anticipate continued growth over the next several quarters. Priemer targetov análov je okolo 4 ( 300% ).

Pozor. Nie je to akcia akú vyhladávajú investori...Je to akcia, čo sa páči špekulantom ako som ja. Ja v nej vidím potenciál zisku ak sa trejd dobre načasuje a objavia sa dobré správy. Riziko poklesu tu je, ale ho rád podstúpim.

P.S. k tomu hráčovi...možno z mojej strany trochu konšpirácie...ale nedávno vyšla takáto správa:
Leading European-Based Hedge Fund Adds Violin Flash Storage Platform to Support Massive Computational Analyses on Multi-Terabyte Datasets ...ak u nich urobili zákazku, ktorá im dvihne outlook a vylepší marže, tak by to mohlo byť presne to o čom som písal.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa jpeg »

Ďakujem pekne za tvoj názor.
Absolútne vyčerpávajúca odpoveď.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

EURI short 1,70.

Je to hypoteticky tip, lebo akcia je neshortovateľná. Nemá ani údaje o short intereste, takže podľa mňa ide viac menej o dobre zorganizovanú pumpu ako o short squeeze.

Podľa mňa sa táto akcia nedá shortovať ani u iných brokerov. Preto je dobre pumpovatelná. Nie je protiváha. Manipulátori do toho zrejme vrazia pár miliónov z plánom vybrať desiatky, až sto miliónov a vyzerá to tak, že sa im to podarí... Čudujem sa amíkom, že toto umožňujú... Odchádza im kapitál z USA.

Tá firma je jednoznačne dobre zmanipulovaný podvod. Firma začala ako Artec v Poľsku (predaj popcornu) a odtial je preregistrovaná do Rumunska. Trhová kapitalizácia 230 mil. pri tržbách 150 tisíc a zisku 20 000 a akože majetku 4 mil. je manipuláciou, ktorá má len jeden účel: vypumpovať cenu a predať akcie verejnosti.

Tu je analýza od analytika: http://broadstreetalerts.com/wp-content ... BSA-AW.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Hypoteticky - ak by niekto cez niekoho vedel spraviť short, alebo naked short, tak na tento obchod odporúčam žiadnu stopku. Proste treba to len vysedieť. Cena tejto firmy nemôže ísť do miliárd. Už tých 200-300 mil. je riadne prehnané číslo. Chcel som shortnúť 2000 kusov pri 1,82 a bol by som riskol aj ďalších 2000 vyššie, ale nedá sa.
Prílohy
EURI short.png
EURI short.png (6.45 KiB) 10880 zobrazenia
EURI short (not shortable).PNG
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Ut 24 11, 2015 8:55 pm, upravené celkom 4 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

Juggler, a co signaly pre ES? Dlho si ziadne nedaval :)
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa rasto800 »

JUGGLER napísal:EURI short 1,70.
....
Diky za info. Skvele!! Neuveritelne taketo nieco. A ako bonus, ze rezort v dunajskej delte. To je ine scifi.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Marcos napísal:Juggler, a co signaly pre ES? Dlho si ziadne nedaval :)
Platia tie, čo som dal. Ešte zajtra (streda )a trh USA končí. Budú 4 dni volna a Big Friday. USA potom otvorí až v pondelok. To už budú známe čísla z tržieb a z velkou pravdepodobnosťou ( tipujem 60:40) trh zožerie to, čo príde a bude rally. Čiže na 60% pôjdeme na horné signály a na 40%, keby čísla boli velmi pochmúrne - tak dole. Je to ,,HOP nebo TROP,,. Big Friday rozhodne.

Ja tipujem, že pôjdeme hore, odbijeme všetky horné signály a potom sa treba pripraviť na veľký pád. Ten veľký pád možno príde až po Novom Roku. Ja sa futures teraz nevenujem. Mám len pár akcií, ktoré hrajem na krátky swing a daytrejdujem. A ešte mám plyn...na ten som skoro zabudol.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 209
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa airwolker »

EURI short 1,70.

Len chcem informovat, ze vcera 25.11. to Sykes shortoval na svojom chate a je to shortovatelne ale nie u brokera IB.

Neviem presne u koho to shortoval. Ale aj tak to shortoval zle, pretoze on vzdy otvara short po parabole co bola 24.11 . cena 1.70USD a potom caka na prvy prepad, ten prisiel na 1.40 25.11. Otvoril short a cena isla nasledne hore na 1.60 a uzatvoril dost velku stratu. Teraz je len otazka, ci ten obchod myslel vazne, alebo len je dohodnuty s organizovanou manipulatorskou skupinou a len chcel aby cely jeho chat zopakoval jeho trade.

Mam odsledovane, ze ked da alert, tak priblizne 400k USD v priemere nasleduju jeho ziaci. Cize to je jeho priblizna kupna sila, aj ked otvori obchod len za svojich 20kusd.

Cez koho shortoval Euri ?

Neviem, ale pouzivaju hlavne SURETRADER a ETRADE. A potom ma este nejakeho svojeho brokera, ktoreho prezradi iba za nejaky poplatok. Cize shortovat vieme, len treba mat viac uctov otvorenych.

Brokerov zvykne kazdy rok menit, podla kvality sluzieb. Napriklad Etrade nepouzival x rokov, a teraz ich vychvaluje ze sa velmi zlepsili a ze maju velakrat volne akcie na short.

A ja sa stale tych shortov relativne bojim, pretoze nedavno napriklad Sykes shortoval KBIO na cene 2usd ... uzatvoril stratu a cez noc prisla sprava a cena vyletela na 20usd gap up morning, a jeho ziaci co boli nalozeny v shorte tak nechcem vidiet ich minusove ucty. Potom cena isla az na 40usd.
Cize ja radsej budem riskovat long pozicie, kde je strata limitovana na 100% a budem radsej betovat hru na ocakvany shortsqeeze, ale iba ak tam uvidim nejaky realny dobry risk/reward. Napriklad to KBIO sa dalo longovat na 10usd pred rastom na 40usd. Pretoze padlo info, ze jeden spekulant a jeho kamarati kupili viac ako 50% floatu firmy a vtedy vacsinou to smrdi poriadnou cenovou manipulaciou a shortsqeezom. Aj som nad tym uvazoval ale myslel som ze to ma tak potencial max. na 20usd. A vytiahli to az na 40usd.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

airwolker napísal: EURI short 1,70. Len chcem informovat, ze vcera 25.11. to Sykes shortoval na svojom chate a je to shortovatelne ale nie u brokera IB.

Neviem presne u koho to shortoval. Ale aj tak to shortoval zle, pretoze on vzdy otvara short po parabole co bola 24.11 . cena 1.70USD a potom caka na prvy prepad, ten prisiel na 1.40 25.11. Otvoril short a cena isla nasledne hore na 1.60 a uzatvoril dost velku stratu. Teraz je len otazka, ci ten obchod myslel vazne, alebo len je dohodnuty s organizovanou manipulatorskou skupinou a len chcel aby cely jeho chat zopakoval jeho trade.
V poriadku. Napísal som, že je to tip pre tých, ktorí vedia spraviť short, alebo naked short. Ja svoje tipy väčšinou trejdím, takže ked som nevedel vstúpiť pri 1,82 a dať real-time trade, tak som aspoň spravil screenshot a dal tip pri 1,70.
airwolker napísal: Mam odsledovane, ze ked da alert, tak priblizne 400k USD v priemere nasleduju jeho ziaci. Cize to je jeho priblizna kupna sila, aj ked otvori obchod len za svojich 20kusd.
Tim Sykes je manipulátor. On vstúpi do pozície, potom dá alert a keď sa na to jeho ovečky vrhnú a vypumpujú cenu, tak on už vyberá profit.

Už som to tu písal. Na istom serveri mu dali priestor aby reálne obchodoval, že budú klientom kopírovať jeho trejdy. On robil medzi 50 až 100% p.a., ale tí klienti nezarábali nič. Proste kým tie vstupy klientom realizovali, už bolo neskoro. Dokázal profitovať iba tam kde bola taká likvidita, že vedel alertami vypumpovať cenu.
airwolker napísal: Cez koho shortoval Euri ?

Neviem, ale pouzivaju hlavne SURETRADER a ETRADE. A potom ma este nejakeho svojeho brokera, ktoreho prezradi iba za nejaky poplatok. Cize shortovat vieme, len treba mat viac uctov otvorenych.
Suretrader som kedysi mal. Nestáli za nič. Direct access platforma bola asi za 50 USD mesačne a to obchodovanie mi pripadalo predpotopné. Všetko bolo na nič...Nakoniec som sa naštval a zrušil účet.

Ja nepochybujem, že cez niektorých brokerov to Euri shortnúť ide...len si neviem predstaviť mať kvôli tomu účty u viacerých brokerov ako Suretrader. Neviem si predstaviť taký trading, že sa budem logovať k trom brokerom a potom na ich predpotopných platformách hladať, ktorý mi umožní shortnúť čo potrebujem.
airwolker napísal: A ja sa stale tych shortov relativne bojim, pretoze nedavno napriklad Sykes shortoval KBIO na cene 2usd ... uzatvoril stratu a cez noc prisla sprava a cena vyletela na 20usd gap up morning, a jeho ziaci co boli nalozeny v shorte tak nechcem vidiet ich minusove ucty. Potom cena isla az na 40usd.
Cize ja radsej budem riskovat long pozicie, kde je strata limitovana na 100% a budem radsej betovat hru na ocakvany shortsqeeze, ale iba ak tam uvidim nejaky realny dobry risk/reward. Napriklad to KBIO sa dalo longovat na 10usd pred rastom na 40usd. Pretoze padlo info, ze jeden spekulant a jeho kamarati kupili viac ako 50% floatu firmy a vtedy vacsinou to smrdi poriadnou cenovou manipulaciou a shortsqeezom. Aj som nad tym uvazoval ale myslel som ze to ma tak potencial max. na 20usd. A vytiahli to az na 40usd.

Súhlas. Preto BIO akcie neshortujem a pri penny stocks by som vstúpil na viac krát s malou pozíciou. EURI som chcel shortnúť 2-3 tisíc kusov...dať do toho max. 5000 USD. Aj preto pozerám fundamenty...lebo keby som mal zahučať viac ako 5000, tak EURI by sa musela stať miliardová firma. Už to, že teraz má táto vymyslená firma trhovú cenu 400 miliónov je zárukou toho, že sa čoskoro zosype.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"