JUGGLER - tipy na swingtrading.

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Nastavujem PT na 1974.
DT skončený na PT. Pozerám, že sa to vybralo o 16,31 hod, teda krátko po zásobách.

P.S. toto vlákno som pred rokmi začal ako swingtradingové, ale toho času mi swingy na akciách vôbec neidú.
Dnes som vybral veľkú stratu na LNKD. Kúpil som po 124, ked sa akcia minulý týždeň zosypala zo 190 na 120 !
Myslel som, že to príliš veľa. Dnes som vybral stratu na SL 100 :( To len aby ste si nemysleli, že trading je med lízať.
Prílohy
ES DT 1860 -1874.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 656
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 80 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Drzim ti palce zongler :) Sledujem to dokonca mam prekryty grat CFD SP500 a USD/JPY a ta korelacia je zrejma ( nie len na USD/JPY ) , cize ty ked kupis ES akoby si kupil USD / JPY a to nemas rad forex :D

Osobne si myslim za na daytradingu mas najvacsiu sancu prave ty na long lebo neverim ze toto je koniec medvedov tych odrazov od 1800 uz bolo az priliz vela , uz som zrusil vsetky cakajuce ordre a budem to len sledovat chcel by som vidiet ten vyplach pod 1800
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Peter Em »

Slovan_sk napísal: lebo neverim ze toto je koniec medvedov tych odrazov od 1800 uz bolo az priliz vela , uz som zrusil vsetky cakajuce ordre a budem to len sledovat chcel by som vidiet ten vyplach pod 1800
Zaujalo ma najmä toto, pretože ja to vidím veľmi podobne. Možno 2 týždne dozadu tu Thigle napísal svoju medvediu prognózu a zaujalo ma na nej to, ako to mal dobre vyargumentované a chladnokrvnosť s akou čaká najneskôr do polky februára výpredaj a lavínu margin callov (a testovanie hranice 1500) . Na druhej strane je tu JUGGLER spolu s RainManom a ich býčí pohľad (pád k 1800 a následne návrat k 2100). Takže tu máme "súboj titánov" a som zvedavý, komu dá trh za pravdu.

Ja som tu už uviedol, že momentálne niesom ani býk, ani medveď. (aj keď skôr medveď).
V prospech rastu (aspoň z môjho uhla pohľadu) je slabší dolár (aj keď to bude skôr krátkodobý jav), buybacky firiem, lacná ropa ako podpora rastu, rozumné valuácie (P/E okolo 15), dobrý stav na trhu práce, veľmi vysoký podiel domácej spotreby v ekonomike USA...

V prospech poklesu (opäť zdôrazňujem z môjho uhľa pohľadu) - šialene lacná ropa, kt. môže spôsobiť recesiu, ešte nedávna snaha FEDu zvyšovať (aj keď neviem ako je to po včerajšom zasadaní, možno sa rate hike trochu posunie), Čína, zrejme ďalší pokles ropy ktovie ako hlboko (ktorá bude min. energetický sektor ťahať dole)...
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Istiach »

Thigle to nemal ani tak dobre vyargumentovane, ako bol schopny v tebe vzbudit dojem ze sa blizi koniec sveta.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Peter Em »

Tvoj názor. Podľa mňa mal. Nehovorím, že to takto dopadne, zdôrazňujem, že sám neviem, čo si myslieť, keďže sú aj argumenty pre rast ako aj pre pokles... A nemyslím že má zmysel sa tu zbytočne vypravdovať .
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Presne tak. Nemá cenu sa vypravdovať, lebo trh si aj tak urobí po svojom...
Ak by prišli zlé správy ako kolaps Číny, alebo ropy na 20, či nejaké ter.útoky, alebo konflikt z Ruskom..tak kľudne zletíme dole...vôbec sa nebudem diviť. Priestor je obrovský. Nikdy nezabudnem ako sme leteli v 2008....z 1550 v 2007 na 1330 v lete v 2008..to je zhruba tolko čo teraz... ale potom to pokračovalo a z 1150 na 950 sme padli v jeden deň. Žiadny support na 1000 nebol...Mnoho dokupovačov a chytačov dna vtedy zahynulo....A to sme šli ďalej k 900, 800, 700....

Nie je dôležité čo bude ( a či máme pravdu), ale ako to zahráme ( a či nezlyháme ).
Nehrať na nič nie je hanba...palec hore pre všetkých, čo odišli z trhu a čakajú.

V tejto fáze sme ešte na hranici zdravej korekcie, ale ak by to ryplo pod 1800, tak začnú skutočné výpredaje. Vtedy TA prestane fungovať...investori kašlú na supporty.. Je možný aj taký scénar, že Goldmani a Morgani to potlačia pod 1800 ,navodia false breakdown, odpália stopky, lacno nakúpia a začne bull market. No uvidíme...dôležité bude nezlyhať, neostať v trhu ak by to pokračovalo pod 1800. Najviac sa bojím niečoho takého ako Black Monday... Zažil som pár takých gapov.To je skutočná nočná mora - preto nerád držím futures cez víkendy.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:...palec hore pre všetkých, čo odišli z trhu a čakajú.
Odist z trhu a cakat je 1/3 prace. Druha tretina je znova nastupit do trhu. Posledna tretina je udrzat sa dlhodobo v trhu.
Cistokrvni traderi su odideni z trhu velmi casto, ale velmi malo ich je konzistentne ziskovych.
Preto som v trhu ostal s 1/3 poziciou v DAXE v reali a mam na nej stratu asi 5% uctu od priemernej nakupnej ceny. Lepsi by bol SPY, ale drzat 2/3 cashu v Eure sa mi nepozdavalo. Preto som zacal nakupovat DAX a nie SPY.
Z prispevkov Thiglea som si uvedomil, ze kriza ala 2008 sa moze zopakovat a aj kriza ala 1929 sa na niektorych indexoch opakuje(Nikkei-1990, Nasdaq-2000, Rusky index - 2008 doteraz, Grecko-doteraz). Preto dalsie dokupy som obmedzil tak, ako keby som ocakaval krizu ala 1929.
Ma to dve vyhody-
-Mam vzdy dostatok cashu na nepredvidatelne vydavky
-Mam vzdy nejake "drobne" na pozicny trading s malymi poziciami(do 10%DF), aby som mal navysene pozicie, ak pride pokrizova rallye. Byt v cashi a chytat pokrizovu rallye len tradingom by molo moc drahe, lebo ak by som rallye chcel urcite chytit s dostatocne velkou poziciou, musel by som:
-navysit pozicie
-zvacsit SL
-castejsie obchodovat
a to "protitrende" suma-sumarum by bolo drahsie ako drzat 1/3 poziciu v indexe.

p.s: Zatial som absolutne kludny a planujem dokup DAXU az prepadne niekde na high 2011 roku. Ani som si nemyslel, ze je to take pohodove byt dlhodobym postupnym investorom.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Dana »

Jogo, ak si myslel support 7 600, tak na ten môžme a nemusíme dôjsť. Teraz bol skôr v hre S 8350, ale aj na ten, už ktovie či dôjdeme. Kľudne sme mohli včerajškom otočiť, tiež som už radšej šort pustila a vyčkať aké bude pokračovanie na budúci týždeň.

Ak by malo byť naozaj zle, tak potom nemusíme skončiť ani na 7 600-ke, ale možno aj 5 000-ke a nižšie hodnoty už nejdem ani písať.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa jogo »

Dana napísal:Jogo, ak si myslel support 7 600, tak na ten môžme a nemusíme dôjsť. Teraz bol skôr v hre S 8350, ale aj na ten, už ktovie či dôjdeme. Kľudne sme mohli včerajškom otočiť, tiež som už radšej šort pustila a vyčkať aké bude pokračovanie na budúci týždeň.

Ak by malo byť naozaj zle, tak potom nemusíme skončiť ani na 7 600-ke, ale možno aj 5 000-ke a nižšie hodnoty už nejdem ani písať.
Dana, ak nedojdeme na high 2011, nevadi, som zainvestovany 1/3 uctu a cosi prilozim aj tradingom. :)
Nizsie hodnoty kludne napis, pocitam aj so scenarom DAX na 1000. Thigle ma dostatocne upozornil na moznost tazkej krizy a pozmenil som svoj obchodny plan aj na takyto scenar. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: ...mám otvorenú špekuláciu na long bio ZFGN cez opcie...v nedelu reportovala dáta štúdie svojho kľúčového lieku (a dala to vedieť dopredu)...Budem teraz riešiť puzzle ohľadom načasovania výberu zisku.
Ako to dopadlo.. Je to veľmi pekná lekcia z momentum tradingu o ktorú sa podelím. Z niekým som minule debatoval cez ss. Dotyčný sa ma pýtal na AEZS, ja som písal o ZFGN . Nepametám sa kto to bol... pamet pri SS mi vydrží len pár dní, neviem si to vyhľadať v histórii. Písal som, že pri ZFGN som kúpil opcie za 750 a targetujem zisk niekoľko sto %. Nakoniec som navýšil pozíciu na zhruba 1200 a dnes vybral zisk +100%.

ZFGN je dobrá prípadová štúdia a príklad na event-driven momentum. Kašleme na fundamenty a technickú analýzu a odhadujeme cenový vývoj len na báze psychologickej analýzy. Na to sú bio akcie ako stvorené. ZFGN je dvojročné IPO po 17, ktorého cena vyskočila na 45, takže ked sa pozrieme na 2 ročný graf, cena 5-6 je ideálny bottomfishing. Dobrá špekulácia na to, aby cena vyskočila desiatky až stovky % a pomerne malé riziko, že sa prepadne. Samozrejme, najlepšie sa na také pohyby hraje cez opcie, kde je riziko straty vopred definované. Horšie je to s cenami OTM opcií...ale niekedy sa to oplatí...Posledné som bral po 20 centov, takže pri lepšom timingu sa dalo nakúpiť po 20 a predať po 1,20...+500% zisk. Ja chcem ale mojím príspevkom naznačiť, že v mnohých prípadoch máme ľahký zisk priamo pod nosom, len ho treba zbadať. Ja som ho zbadal, ale už som mal opcie a preto som neuvažoval o longu cez akcie. Chyba. Teraz to ľutujem.

Stojí za povšimnutie, že daná firma uverejnila 28 marca nasledujúcu správu: New scientific data from the bestPWS ZAF-311 study,...bla bla... will be presented at ENDO 2016, the Endocrine Society's 98th Annual Meeting & Expo taking place in Boston from April 1-4; co presents on Sunday, April 3.

A pozrime sa na graf, čo sa dialo odvtedy. Proste nádherná termínovo ohraničená špekulácia na long typu "buy the rumor, sell the news".

Čo sa týka môjho timingu na výber zisku, vyhodnotil som, že porastie max. pol hodinu po open. Vybral som to vcelku dobre, hoci mi bolo ľúto, že sa dalo po 1,30. Lenže v tej prvej chvílisom dúfal, že sa rozbehne nad +30%. Ja som ju videl dať +100%, preto som dúfal... OK. Po polhodine bola zrelá na pullback...dalo sa to zahrať, ale musel som odísť.

Čo sa týka grafu dole...pri NEWS špekulácii ,,buy the rumor, sell the news,, priamo cez akcie bola potencia zisku +45% za týždeň. Pomalý, nádherný uptrend s vyvrcholením po news.
Prílohy
ZFGN.PNG
ZFGN from news.png
ZFGN from news.png (7.66 KiB) 6525 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

GOOG ide po 698. Myslím, že pod 700 je GOOG dobrý tip. Do času i nečasu...

Prídem po čase skontrolovať...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa rasto800 »

JUGGLER napísal:GOOG ide po 698. Myslím, že pod 700 je GOOG dobrý tip. Do času i nečasu...

Prídem po čase skontrolovať...
Ale to asi nemyslis na swing ale skor na dlhsie, lepsie zajtrajsky, nie? :) Teda tak to chapem z toho "do casu i necasu" hehe
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

GOOG 712. Hneď aj začal rásť. Horizont si už musí stanoviť každý sám. Swing trader na swing. Investor na dlhšie. Google je jedna z mála, ktorú sa oplatí mať v portfóliu stále..teda aj pre totálnych pasívňakov, alebo v dôchodkovom portfóliu..čiže buy and hold.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

IDTI 19,70. Čípy. Jedna z mála z odvetvia, kde sa stabilizovali a zlepšujú fundamenty. Nevravím, že okamžitý long, dnes je Bloody Mary na trhu...ale FA a TA mi sedia na ďalší rast.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SEDG , 18,50.. solar čípy, Izrael...ak hladáte niečo podhodnotené a zároveň silno rastové, toto je dobrý výber. Včera som to ztrejdil na short po zverejnení...dnes na long na bottomfishing, lebo spadla priveľa. Analýzu a set-up nech si každý urobí sám. Stačí pozrieť na cenu a zisk a je jasné, že to je bargain. Mimochodom, za tú cenu bola IPO pred rokom a zisk je už dvojnásobný...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ukážem pekný bottomfishingový daytrade. Po nákupe som chcel nahlásiť, lenže cena sa tak rýchlo vyšplhala hore, že som mohol hlásiť už iba pri 18,50. Trade trval iba 6 minút (momentum, squeeze).
Prílohy
SEDG.PNG
SEDG daytrade.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Jari
Platinum Member ***
Príspevky: 791
Dátum registrácie: St 28 01, 2015 6:01 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 47 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Jari »

Pekny trade :wink:
Time in the market beats timing the market…
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

IDTI 19,70...dnes 21,80 ..cca +10%
SEDG 18,50..dnes 19,30..ale predvčerom šla po 20..cca +8%

Tie dve akcie púšťam z dohľadu. Proste ich už nebudem sledovať.

GOOG 698...tá rástla na 725, ale odvtedy už aj klesla. Ale stále v zisku. Gugláčov a apleáčov sledujem stále...takže to ešte pozriem, či som dobre tipoval. Google teda 0 až +3% .

P.S. Tieto tipy berte tak, že sú to akcie ktoré som nakrátko trejdil a vidím potenciál aj na dlhšie. Tým, že to tu dám si robím research a učím sa swingovať. Investor som slabý... ale swinger, alebo pozičný trejder možno raz zo mňa bude... :oops:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pre tých čo sa pýtali na AMDA, tak dnes som znova vstúpil po cca 0,97.

Neberte to ako tip. Len ste sa pýtali kedy vstúpim a ja som písal, že okolo 1,00. Cena pod 1 sa mi vidí dobrý vstup.
Predpokladám, že ked cenu vyhnali nad 1 a bolo to kvôli kritériám Nasdaqu, tak tú cenu sa pokúsia udržať nad 1 minimálne 10 dní.V takom prípade by sa hrozbou delistingu nemuseli viac zaoberať. Dôležitá bude close cena.

Ak to tak nebude, nič sa nedeje. Proste istota neexistuje. Skúšam to. :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

AMDA 1,04...+7% od môjho nákupu. Dnešný 20% spike je bez správ a po predošlej korekcii. Keďže som do poklesu už nedokupoval, dnes som pre istotu vybral zisk po 1,02 z polovice pozície. Buď sa tam niečo pečie, alebo len jednoducho squeezuje.
Prílohy
AMDA.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Do tej polovice pozície som naložil druhú polovicu, keď to bolo pri 0,90. Včera som všetko predal nad 1,00 (zisk 700 ). Škoda, lebo dnes akcia vyskočila na 1,12.. Teraz budem pozorovať, či sa udrží nad 1,00. Ak áno, zoberiem to ako ďalší pokus udržať ju nad cenou 1,00 počas 10 dní. Počas toho by som znova vstúpil pri 1,00. Ak nie, tak pri 0,90 zahájim ďalšie budovanie pozície...
Prílohy
AMDA streda.png
AMDA streda.png (6.9 KiB) 5815 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"