Stratégia 90%

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Presunul som tému.
jogo napísal:
Myslim, ze xZajic by si zasluzil tiez zaradit do tohto zoznamu. Znova zacal davat polo-real-time ohlasene svoje obchody na 90-ke https://winpes.cz/strategie-90-on-line-data/" onclick="window.open(this.href);return false; a tuna ma vyhodnotenie systemu za cca 3 roky ostreho obchodovania
https://winpes.cz/devadesatka-po-trech- ... o-provozu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nase podmienky na real-time ohlasovanie urcite nesplni, lebo prestal real-time ohlasovat, ked mu data zacali zobat roboti a kopirovat jeho obchody. Ale kedze ide o system s pevnymi pravidlami a obchoduje ho viacej ludi, tak by som tymto polo-real-ohlaseniam veril. :)
Ked nespĺňa real-time nahlasovanie a výsledky nie sú na 100% vierohodné, tak nie som za zaradenie do oficiálneho zoznamu. Okrem toho ja sa na to ani neviem pozrieť, mne tú jeho stránku neotvára - kvôli zabezpečeniu. Pozriem niekedy cez laptop, ten mám ináč nastavený.

Som zato aby sme ho spomenuli z jeho performance za 2016 a k tomu info o performance za 3 roky, ale dajme ho pod oficiálny zoznam, ako neoverené výsledky. Kludne ho vyhodnoť a napíš jeho výsledky do môjho vlákna. Teraz som si spomenul, že chcem zahrnúť i systémy Nesnídala...linky som si dal do pamete...performance do augusta mám nascenovanú. Takže budeme mať kopu systémov...možno aj 15. :)

Takisto u nás sú další traja kandidáti, čo začali pekne reportovať, aj vyhodnocovať. Len musíme to sledovať všetci, aby tie trejdy a výsledky boli pod našou kontrolou a vierohodné. Potom môžu byť nad čiarou a pod čiaru dáme všetko ostatné.
Prílohy
Winpes.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Chris »

Myk napísal: http://www.janjuna.cz/blog/ze-zivota/63 ... mu-prijmu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pride mi to ako riadna blbost.

počáteční investicí 100’000Kč, což by mělo generovat 3’000Kč měsíčně (alias mé výdaje na bydlení)

Kde sa da byvat za 120e mesacne ? To pocital, ze bude byvat na internate ?

Takisto vysledok za jeden mesiac ?

winpes, neni su tiii co mali cez leto "trading stretavku" v Egypte ? :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa Airmike »

mna na tychto strategiach fascinuje jedna jedina vec. a to ta ze su ludia ochotni travit tolko casu diskusiami o nich. nic ine. validne a hodnotne sa tu najst neda.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

Chris napísal: Kde sa da byvat za 120e mesacne ? To pocital, ze bude byvat na internate ?
V rodinnom dome pri kureni drevom sa to da.
mna na tychto strategiach fascinuje jedna jedina vec. a to ta ze su ludia ochotni travit tolko casu diskusiami o nich. nic ine. validne a hodnotne sa tu najst neda.
Tento web winpes sa stal taky popularny kvoli real-time obchodom ohlasenym na tejto strategii. Aj clanky su tam hodnotne, ale takych clankov je na webe dost. Ludia uz pozaduju dokazy a nie len peknu teoriu vytvorenu spatne v grafe. Tych teorii sa od roku 1998 uz prejedli...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Ked nespĺňa real-time nahlasovanie a výsledky nie sú na 100% vierohodné, tak nie som za zaradenie do oficiálneho zoznamu. Okrem toho ja sa na to ani neviem pozrieť, mne tú jeho stránku neotvára - kvôli zabezpečeniu. Pozriem niekedy cez laptop, ten mám ináč nastavený.

Som zato aby sme ho spomenuli z jeho performance za 2016 a k tomu info o performance za 3 roky, ale dajme ho pod oficiálny zoznam, ako neoverené výsledky. Kludne ho vyhodnoť a napíš jeho výsledky do môjho vlákna. Teraz som si spomenul, že chcem zahrnúť i systémy Nesnídala...linky som si dal do pamete...performance do augusta mám nascenovanú. Takže budeme mať kopu systémov...možno aj 15. :)

Takisto u nás sú další traja kandidáti, čo začali pekne reportovať, aj vyhodnocovať. Len musíme to sledovať všetci, aby tie trejdy a výsledky boli pod našou kontrolou a vierohodné. Potom môžu byť nad čiarou a pod čiaru dáme všetko ostatné.
Nemusi byt v oficialnom zozname, ani mu tu performace nebudem pocitat. Staci mi odhad z grafov, ktore zverejnil.
Ale orientacne sa da odhadnut 3x vynos SPY, lebo ma paku 3. Teraz je trochu nad vynosom 3x SPY, lebo system zaraba najlepsie v netrendovom obdobi, ktore sme tohto roku zazili.
K dalsim kandidatom a ich vyhodnocovaniu. Nesledujem ich obchody detailne, to uz by bolo na mna trochu moc. :)
Radvana si pozeram, lebo je to stary harcovnik a inspirujem sa z jeho obchodov.
Ostatnych pozeram zbezne, az budu mat dobre vysledky, potom si to mozem pozriet detailnejsie.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 552
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa Myk »

Chris:
Mě to přijde naopak výborné, ten člověk se odhodlal, naučil se programovat, vlastníma rukama si naprgval AOS podle vzoru, který je funkční. Pak to otestoval v demo provozu, našetřil 100K Korun a spustil to live. Jede live s malým účtem sbírá cenné zkušenosti, které by ho naopak na velkém účtu mohly stát velké peníze (např. blbá softwarová chyba s nevyplněným příkazem). Ale jede LIVE!

Teď už na něm, jestli bude šetřit další peníze, aby do otestovaného funkčního systému nalil další prachy a dostal se na lepší čísla z hlediska absolutního výnosu i poplatků. Taky je na něm, jestli se z toho provozování live poučí a začne ten systém upravovat nebo to nechá slepě tak jak to je. Taky je na něm, jestli si bude hrát s backtesty a začne ladit úplně jiný AOS, má na to v ruce všechny nástroje včetně toho, že si to už umí naprgat.

Ano, trochu úsměvné jsou ty představy, jak ho to bude ze 100 tisíc Kč živit, ale to je právě ta motivace, která ho dokopala k tomu, že do toho šel. Na rozdíl od Joga, který xzajíce sleduje 4 roky, ale do prgání AOS se nepustil, protože od počátku věděl, že s malými penězi to nemá cenu.

A co se týká časové investice - přijde mi to řádově lepší než to co zažil můj známý: skončil v práci (byl vyhozen), měl našetřené peníze, absolvoval kurz u Nesnídala, dva roky koukal na ID trhy a ladil si systém, pak ho rok a půl jel live s průměrným výnosem 1000 USD měsíčně, což ale nestačilo na uživení rodiny. Nakonec zjistil,že nemá psychiku na to, aby zdvojnásobil počet kontraktů a sledoval, jak mu ve ztrátovém měsíci jde účet do dvojnásobné ztráty. Takže se šel zaměstnat a s tradingem skončil. Suma sumárum, tři roky v hajzlu, vědomosti které jsou mu k ničemu, protože s tradingem praštil a rodinné úspory padly na ty dva roky, kdy koukal do trhů.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Chris »

jogo napísal: V rodinnom dome pri kureni drevom sa to da.
Neviem sice kde, ale ked si spocitas, ze to drevo musis kupit, lb pochybujem, ze programator chodi rubat drevo do lesa, na to potrebuje pilu, benzin , traktor etc. Taka v3s dreva tiez nieco stoji, elektrina, plyn, poistky, smeti, stocne atd. Urcite to prevysi plus este hypo. Ak to ma aj zdedene tak potrebuje aj nejako cestovat, lb asi nema dom v centre. cize sam uznaj ze je to blbost a ma mozno prenajatu daku izbu v mensom meste. dost OT.
Myk napísal: Chris:
Mě to přijde naopak výborné, ten člověk se odhodlal, naučil se programovat, vlastníma rukama si naprgval AOS podle vzoru, který je funkční.
Ano, je to super ako dokazal, lenze ak sa pozries blizsie, tak vidis.

Programování se věnuji od roku 2005, kdy jsem začínal na technologiích HTML, CSS, PHP, MySQL a později jsem rozšířil svůj zájem na mnoho dalších věcí, například správu serverů, síťování

Z toho automaticky si vyvodis, ze sa neucil programovat AOS, ale weby a webove aplikacie, ktorych ma niekolko projektov. Pozries si jeho profil na linkedin a vidis ze je to webovy programator, kde sa posledne roky venoval java serverom ako node.js, express.js, ktore sa nanaucis za mesiac :)
+ ak si pozres jeho webove projekty, tak tych 140$ co zarobis za mesiac z toho tradingu, musi zarobit niekolkonasobne ci uz z vytvarani novych webovych alebo prevadzkovanim terajsich webovych projektov.

Cize ziadna success story, ze ho kopla muza -> zacal sa ucit programovat -> nasetril cez 3k eur -> nakodil funkcny AOS (bez znalosti trhu, tradingu) -> uz len zaraba -- a to vsetko za 1-2 roky. Takto to mozno funguje akoze u Grimovcov, ale nie v realnom svete :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Chris napísal: + ak si pozres jeho webove projekty, tak tych 140$ co zarobis za mesiac z toho tradingu, musi zarobit niekolkonasobne ci uz z vytvarani novych webovych alebo prevadzkovanim terajsich webovych projektov.
To je problem tradingu. Ked si zratas ze vo vsednom zamestnani za odsedenych 8 hodin denne pocas ktorych obcas urobis co po tebe chcu dostanes naistotu 1000-2000e cisteho mesacne + kadejake tie dovolenky, paragrafy... a porovnas si to s tradingom kde tomu venujes X hodin casu, kontrolovania a ako zaciatocnikovi ti krivka zisku roky robi sinusovku alebo ide prudko dole tak to nie je velmi rozumne. Mozes sice snivat ze budes jeden zo 100 ktory na to ma a riskol uspory a uzivil sa tym a zarobil 3 krat viac nez by zarobil vo vsednom zamestnani.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

Chris napísal:
Neviem sice kde, ale ked si spocitas, ze to drevo musis kupit, lb pochybujem, ze programator chodi rubat drevo do lesa, na to potrebuje pilu, benzin , traktor etc. Taka v3s dreva tiez nieco stoji, elektrina, plyn, poistky, smeti, stocne atd. Urcite to prevysi plus este hypo. Ak to ma aj zdedene tak potrebuje aj nejako cestovat, lb asi nema dom v centre. cize sam uznaj ze je to blbost a ma mozno prenajatu daku izbu v mensom meste. dost OT.
Keby som sam nemal naklady na dom 120 Eur mesacne, tak ti to tu netvrdim.(plyn, elektrina, vodne, stocne, drevo)
Smeti platim asi 4 euro mesacne, ale smeti triedime do plastovych vriec(papier,flase,tetrapaky,kovovy odpad,sklenene flase a pohare) a vytriedene smeti beru zadarmo.
Cesta do prace neni naklad na byvanie, nie vsetci byvame v Blave, aby sme si brali velke hypoteky na predrazene nehnutelnosti. Palivove drevo kupujem asi za 200 Euro(takych 15 objemovych metrov) , na jesen a jar alebo v noci kurim plynom.
Ak by som byval na juhu(Kralovsky Chlmec), kde teplota klesne tak maximalne na -5 celziovych stupnov, tak by moje naklady na byvanie boli este podstatne nizsie.U nas bezne klesa teplota na -20 stupnov 3 mesiace v roku.

p.s: Ake poistky mas na mysli? Dufam, ze nie zivotne. :) Jedinu poistku co platim, je 20 Eur poistenie domu proti ani neviem comu, lebo tuto poistku mam zdedenu po otcovi este z dob komunizmu.

p.p.s: Ked uz som sa rozrecnil, tak poviem este toto. Vela starych ludi byva samych a koncia nakoniec v domovoch dochodcov. Ak niekto nema byvanie, nech zoberie svoju rodinu a ide byvat k svojej babke, dedovi, otcovi, mame, bezdetnemu strykovi, tete a dochova ich smrti. S radostou mu prepisu svoj dom, kde ich dochova smrti, na neho.
Bude mat zasluzny skutok, bude mat postarane o byvanie a este aj z detmi mu pomozu, kym su ako-tak pri sile.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa Airmike »

ked pride clovek do zamesnania a ma plat 1000 eur , nikdy nerozmysla nad tym ako bude zarabat 10 000 o par rokov.
ked pride clovek do tradingu nezaraba nic ale jeho presvedcenie, ze bude za par rokov zarabat 10000 je uplne bezne.

no a v tychto dvoch vetak je cela podstata. zivim sa tradingom profesionalne 8 rokov. vzdy som to bral ako pracu a vzdy som vedel, ze ked budem chciet zarobit viac penazi, tak budem musiet urobit nieco naviac. zo ziadneho robotnika, uctovnika a ani it developera trader nebude pokial si neuvedomi ze trading nieje zabava alebo volnocasova aktivita ale uplne normalna praca.

ak uctovnik sedi v praci a 5 hodin denne travi na facebooku tak 10k eur plat mat nebude.
rovnako tak nebude mat 10k prijem ani "akoze" trader , ktory travi na forach a seminaroch od vseliakych gurus vacsinu casu.

ak sa clovek nesnazi a namiesto seriozneho vzdelavania riesi chujoviny, tak proste bude riesit chujoviny az do momentu, kym sam seba nepresvedci, ze to jednoducho nejde. to je moj nazor a cela veda okolo tradingu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal:ked pride clovek do zamesnania a ma plat 1000 eur , nikdy nerozmysla nad tym ako bude zarabat 10 000 o par rokov.
ked pride clovek do tradingu nezaraba nic ale jeho presvedcenie, ze bude za par rokov zarabat 10000 je uplne bezne.

no a v tychto dvoch vetak je cela podstata.
Len otazka je, kto toto presvedcenie zacinajucim traderom dal do hlavy?
Podla mna to boli predavaci skoleni a zopar ludi na cenzurovanych forach, ktori bud klamali aj sami seba a precenovali kratkodoby vysoky zisk z tradingu, alebo, ak to robili dlhodobo, mali radost z toho, ze mozu inych ludi "vodit za nos", ak to nebolo z nejakych inych zistnych dovodov. A to je zas moj nazor.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Chris »

Jogo: predtym som na to nechcel ani pisat, ale napisal som a dufal, ze nepojde to smerom do OT, ale ako vidis ide, pricom vlakno je o tradingu.

To ze mas u seba take nizke naklady na byvanie, ale neplati u kazdeho. Co viem tak ak chces ofiko 15m3 dreva tak to stoji od 300e (bukove), cize ak za 200e, bud to neni koser s urbariatom, alebo niekto to robi za velmi lacno.

Zapocitas elektriku, plyn plus pisem este raz, programator isto nema cas sa srat s drevom, plus nehnutelnost tiez asi nespadla z neba, poistku na temy živelné pohromy, škody spôsobené požiarom a vodou, atmosférické zrážky či vlámanie a lúpež. atd

Plus pisal vydavky na byvanie a tam si predstavujem ak byva v dome, tak aj naklady na cestovanie. Ale to tu diskutujeme bez parametrov a kazdy ma iny pojem o nakladoch na byvania a kazdy ma aj ine.....
____________________________________________________________________________
dost OT, s5 k teme, cize 90% strategia
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa jogo »

Prestan sa OT-kovat. :) Aspon si mam s kym pokecat. :)
O 90-ke je uz povedane vsetko a viac sa clovek dozvie, len ked si ju sam naprogramuje. xZajic a jeho partia v tomto smere nemaju "zlutovanie" a nic ti neprezradia.
Drevo kupujem smrekove a ano od urbarie, ktorej som podielnikom. Vyhoda ked clovek ostane byvat v rodnom kraji. :)
Programator by sa pri rubani dreva aspon prijemne odreagoval...sam som to robil v casoch "zbesileho tradingu". :D
K mojej p.p.s si sa nevyjadril, ale teraz sa ku nam vratila jedna mlada rodina z Irska asi po 8 rokoch so 4 malymi detmi. Proste bez pomoci svojich rodicov to uz nemohli zvladnut. Manzel uz neuzivil celu rodinu a manzelka pri 4 detoch nemohla ist do prace.Tak sa vratili, byvaju nedaleko svojich rodicov, ktori su na dochodku, a staraju sa im o deti.Silna rodina je niekedy viac ako vela penazi, hlavne ked chces vylepsit demografiu. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa Chris »

nuz ja nemam slov :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa jogo »

Chris napísal:nuz ja nemam slov :)
No ved zato. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa Chris »

mas svoj svet a v nom si zijes, tak naco ta budem presviedcat, ze niekde to funguje inak preto => nemam slov :D
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa jogo »

Chris napísal:mas svoj svet a v nom si zijes, tak naco ta budem presviedcat, ze niekde to funguje inak preto => nemam slov :D
Ja som len reagoval na tieto tvoje slova, ktorymi sa rozprudila tato debata:
Pride mi to ako riadna blbost.

počáteční investicí 100’000Kč, což by mělo generovat 3’000Kč měsíčně (alias mé výdaje na bydlení)

Kde sa da byvat za 120e mesacne ? To pocital, ze bude byvat na internate ?
a vysvetlil ti to na svojom priklade, ako sa to da.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa Airmike »

jogo napísal: Len otazka je, kto toto presvedcenie zacinajucim traderom dal do hlavy?
Podla mna to boli predavaci skoleni a zopar ludi na cenzurovanych forach, ktori bud klamali aj sami seba a precenovali kratkodoby vysoky zisk z tradingu, alebo, ak to robili dlhodobo, mali radost z toho, ze mozu inych ludi "vodit za nos", ak to nebolo z nejakych inych zistnych dovodov. A to je zas moj nazor.
Ja v tomto s tebou nahodou suhlasim. ja to presne tak.

ak niekto chce predavat kurzy alebo knihy, tak musi navodit dojem, ze kazdy ma sancu zarobit balik. aj ked to v principe nieje pravda. zarobit balik ma sancu len ten kto tomu obetuje vela casu a energie.

ludia sa na kurzoch ucia sracky nie preto, ze by im s principu cheli skolitelia ublizit, ale preto, ze samotni skolitelia nemaju sajnu o tom co je trading. a keby aj vedeli, tak im za kurzy kde sa ucia realne uzitocne veci nikto nezaplati.

1. nikto im nezaplati preto , lebo by tomu 95% populacie nerozumelo
2. nemali by peniaze na to aby to zaplatili.

toto su dva hlavne dovody preco je relevantne know how nepredajne.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa jogo »

Aspon raz so mnou v niecom suhlasis. :)

Ale ked je relevantne know-how nezaplatitelne a nezrozumitelne pre 95% populacie, tak kde sa ma tych 5% populacie naucit taketo relevantne know-how, ked sa nikde nepredava?. (Myslim tych 5% populacie, ktori by tomu aj snad mohli porozumiet, aj by snad na to mali dost penazi zaplatiti si take relevantne skolenie)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika napísal:ked pride clovek do zamesnania a ma plat 1000 eur , nikdy nerozmysla nad tym ako bude zarabat 10 000 o par rokov.
ked pride clovek do tradingu nezaraba nic ale jeho presvedcenie, ze bude za par rokov zarabat 10000 je uplne bezne.
Toto nie je uplne pravda. Ludia maju podivne sny, casto aj vsedni robotnici. Vo vsednom zamestnani obycajne ale cesta k >5000 E mesacne (na SK) vedie po chrbtoch inych. Ked budes na nich donasat, zariadis aby sa zvysili normy pre 20-30 ludi pri zachovani dovtedajsieho platu, tvojim pricinenim prepustia aspon 5 ludi vo veku >55 rokov ... atd... Proste to casto nie je o "skills" alebo o odhodlani, ale ci mas zaludok byt svina, strkat sa veducim do zadku a minat peniaze na frajersky image.
Ja osobne poznam dvoch robotnikov ktori to dotiahli do top managementu, jeden z nich sa dokonca ani za fabrikove peniaze neunuval dorobit si aspon nejaku "naoko VS" popri zamestnani.
A este jednoduchsia cesta je mat spravne priezvysko ... to mozes byt v top-managemente uz rok po skonceni skoly.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa Istiach »

Ja by som povedal ze to je pravda, a to co hovoris ty jaroslav je skor taka vynimka potvrdzujuca pravidlo.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa Airmike »

jogo napísal:Aspon raz so mnou v niecom suhlasis. :)

Ale ked je relevantne know-how nezaplatitelne a nezrozumitelne pre 95% populacie, tak kde sa ma tych 5% populacie naucit taketo relevantne know-how, ked sa nikde nepredava?. (Myslim tych 5% populacie, ktori by tomu aj snad mohli porozumiet, aj by snad na to mali dost penazi zaplatiti si take relevantne skolenie)
Naucia sa to vo firmach, ktore sa obchodovanim zivia. to, ze sa to know how nepredava na kurzoch a skoleniach je sice pravda , ale uplne nedostupne nieje. Ja som v minulost pracoval a aj teraz pracujem vo firme, kde ti za to, ze sa ucis firma plati. a niesu to zrovna male peniaze. kazdopadne take firmy aj vela vyzaduju.

viem, ze je to asi trochu nepredstavitelne, ale napriklad nasa firma nutne potrebuje ludi, zo skillsetom, ktory hocikto nema, a ked ma, tak nema zaujem o obchodovanie ako take. takze takato je realita. ten kto sa skutocne chce ucit ma sancu, ale je jasne, ze uplne kazdy na to nema. skoro dva roky sa snazim hladat talenty, ktore maju skillset a zaroven aj chut ist robit trading. najst takeho cloveka je ako vyhra v loterii. to mi ver.
Kos3
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 5:52 pm

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa Kos3 »

@Mika - aky skillset vyhladavas? nie ze by som sa citil :D len by som chcel vediet ake poziadavky/predstavy mas o potencialnom uspesnom uchadzacovi?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika to tu uz davnejsie daval:

ak by niekoho zaujimalo

http://wikidi.cz/#trading-engineer" onclick="window.open(this.href);return false;

Algorithmic trading software engineer junior/senior

Location : Prague
type: full-time

We are looking for developers, with a solid software engineering background, extreme interests in algorithmic trading and financial industry as a whole. You will help us to spread our trading activities across the world’s major exchanges and other marketplaces (OTC).

Job Requirements

- Massive desire to learn new things in exchange trading field
- At least 2 years of experience with Java, Python or C
- Ability to see tasks through to the end
- Ability to work independently and as part of a team in flexible working hours.

It would be extra awesome if you also had some experience with (FIX protocol 4.4 or 4.2) and experience with multi-threaded real time systems.

To increase your chance to join us, you can also present your previous work on projects related with algorithmic trading. Blogs, papers, articles, back/forward testing same as real trading results. No matter if you were successful or not. We just want to see your passion.

Range of products: (Stocks, Derivatives, Forex, Bitcoin, etc.)


Prakticky treba ti len zaklady programovania, logicke myslenie a vsimavost.
No zaujimavejsie je modifikovat si nejaku pocitacovu hru nez 1000 krat dokola AOS na forex. :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa Istiach »

Tie poziadavky budu asi dost zavisiet od pozicie. Ked pojdes do takej firmy robit sys admina, nebudes musiet vediet vela o tradingu. Teda podla mna.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa Airmike »

@Kos3, Istiach

ano ten inzerat je pozicia ktoru obsadzujeme u nas vo firme. wikidi je firma ktora nam s tym pomaha a umoznuje nam dostat sa k developerom , lebo ma kredit a zazemie. vela ludi ju sleduje.

ak sa bavime o skillsete developera, tak ten je samozrejme hore popisany. dolezite pri nom je to , aby clovek ukazal, ze sa uz tradingom zaoberal predtym a ze ho to skutocne zaujima, je to jeho priorita. cisto developerov bez zaujmu o trading neberieme. pretoze nepochopia suvislosti ako funguje burza.

co sa tyka traderov. tak to je trochu ina kategoria. ti musia mat zaklady It-ckarske, kedze ide o algotrading, ale k tomu aj kvantitativnu analyzu a samozrejme brutalnu chut robit v tradingu. problem je ze vacsina ludi co sa chce venovat tradingu nema technicky background.

@jaroslav - ja sice vobec netusim co ma ta posledna veta znamenat, ale ubezpecujem ta, ze ti urcite nestacia zaklady programovania. to ci programovat nejaku hru alebo 1000 krat AOS na forex posudit neviem. u nas vo firme nerobime ani jedno ani druhe.

no a ak dovolite vratme sa k teme, ak by som sa chcel verejne bavit o tom co robi nasa firma , zalozil by som si na to vlakno.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nemyslel som to ako urazku.

Ci uz seriozne preprogramovat nejaky stroj, upravit nejaky trading AOS, modifikovat nejaku hru ... kazde z toho je dostatocne komplikovane a vyzadujuce specificky softver a skusenosti z minulosti. V kazdom pripade kym dany program aspon z 80% nepochopis akoukolvek upravou obycajne narobis viac skody nez osohu. Cize povedzme rok je clovek prakticky nepouzitelny kym zacne zvladat aspon jednoduchsie ulohy. (Ten cas chces u adepta zrejme skratit tym "zapalom a nasadenim pre vec")

Stroje preprogramovavam pre peniaze. Rovnako by som sa nutil do studia softveru pouzivaneho v tradingu.
Zato pocitacovu hru viem preprogramovavat niekedy ako formu relaxu. Proste pre ten pekny pocit ked cerveni panaci vyzabijaju modrych efektivnejsie vdaka upravam v programe ktore som im zadal :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Poznam jedneho progamarora z Bavorska (okolo 40-tky) ktory sa cely zivot venuje programovaniu a uvadzaniu fabrik do prevadzky na vsetkych kontinentoch po celom svete. Je technicky daleko vyspelejsi nez ja a scestovanejsi nez ja. Bavil som sa s nim raz o mojich experimentoch s forexom a hovoril ze tiez raz experimentoval s burzou, akciami, a tiez dal ucet na nulu a dospel k nazoru ze to nie je pre ludi ako sme my. Proste obchodnici maju uplne iny typ myslenia a nam to pripada nelogicke.

Nemyslia ako ja, takze z mojho pohladu su to prakticky sialenci ... podobne ako zeny :) Ale da sa respektovat ich existenciu, dokonca aj s nimi zit v miery :)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa Chris »

jaroslav, myslis, ze programovanim spasis burzu ci ako ? Ak naprogramujes AOS, ktory ma nejaky Edge, tak to neznamena, ze sa automaticky stahujes na Kanare do Hotela s All In a uz si len checkujes ako ti rastie ucet.

Vela ludi zapomina, ze AOS, alebo algoritmy su len prostriedok ako svoj edge na trhu vylepsit, pripadne statistcku vyhodu ak to tak nazveme. Cize to ze je niekto programator, neznamena, ze je automaticky dobry algo trader, takisto, ze dobry algo trader je automaticky dobry programator.

To ze niekto programuje softy pre automaticke linky, neznamena, ze vie trejdit, alebo programovat uspesny aos.....
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Suhlasim.

Len programator ma na taku pracu lepsie predpoklady nez niekto kto vystudoval enviromentalistiku alebo pedagogiku zakladnej skoly a prax ma odtial.

Nikdy som ale neobjavil edge na trhu; a to som sa normalne ze snazil.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa Istiach »

Mozno si objavil, ale nevies o tom :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

A budem sa ako Kolumbus do smrti divit ako to ze ti Indovia stale neprichadzaju a ani slony sa neukazali :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: Nikdy som ale neobjavil edge na trhu; a to som sa normalne ze snazil.
Jaro, ty si jak moj kamarat. Furt sa vrta vo forexe, hlada edge aspon 30% rocne(ale radsej by chcel aspon 300% rocne) dlhodobo. Furt prichadza o male ucty, hoci bezne robi na nich zisky aj 1000% a potom o nich pride. A furt si neda povedat, ze take vysoke zisky su len nahodna fluktuacia a nie trvale edge a furt hlada, kde robi chybu. :)
Ked mu poviem, ze kym najde tu ziskovu strategiu ala 100% rocne, tak nech peniaze postupne zainvestuje do USA indexov s dlhodobou vykonnostou 8% p.a., tak povie, ze kvoli 8% p.a. on na burzu nesiel a drzi peniaze na terminaku s urokom 0.0nic a hlada tu svoju vysnivanu strategiu. :)
Takze aj ty mas pred nosom potencialny vynos 8% p.a.(samozrejme negarantovanych) a furt tvrdis, ze o nijakom edge nevies. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Potencialnych 8% p.a. s horizontom 20-30 rokov a volatilitou ktoru musis trpiet v indexovom akciovom ETF nepokladam za edge. To je porovnatelne s (ako-tak) garantovanym terminakom 2% p.a.. To tiez nenazves edge.

Kludne sa ti moze stat ze v 2017-2018 sa ti ETF zosype o 30% dole a bude sa vyhrabavat 10 rokov. To uz pre kludny spanok by som radsej zvolil ten terminak ak by som mal len tieto 2 moznosti.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: Kludne sa ti moze stat ze v 2017-2018 sa ti ETF zosype o 30% dole a bude sa vyhrabavat 10 rokov. To uz pre kludny spanok by som radsej zvolil ten terminak ak by som mal len tieto 2 moznosti.
DAX sa mi uz zosypal o 30% od all-time high a vyrobil mi v SDF drawdown iba 4,62% (14% x 0.33 = 4,62%), lebo som postupne nakupoval, cize nakupku mam 10 083, ako je to uvedene v mojom vlakne real-time. A toho casu som uz na DAXE znova v zisku 1.32%(4x0.33= 1.32%).
Nasobim 0.33, lebo mam zainvestovane len tretinu SDF v DAXE a pre uplnu presnost, ako som pisal, 20% SDF som musel pouzit na nepredvidane vydaje, tak toho casu mam zainvestovane v DAXE 33/80= 41% SDF.
Terminak vravis istota. Ako pre koho, ja osobne radsej Eura drzim v DAXE a USD, aby som vedel co mam, ako sa pri kazdej krize eurozony obavat, ze co mi v pripade rozpadu eurozony pridelia: ci severne euro alebo juzne euro. A vzhladom na to, ze migrantov odmietame, myslim, ze Nemci nas v pripade rozdelenia eurozony odmienu tiez.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa Chris »

Lenze treba rozlisovat investovanie a trading.

8-10% p.a. pri investovani je super
8-10% p.a pri intraday tradingu je ukrutne malo, tam je aj 8-10% mesacne malo....
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa Istiach »

ak mas 8- 10% mesacne, tak o chvilu vlastnis planetu :D
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa MartinPillar »

tam je aj 8-10% mesacne malo....
UUUUha, tak zacni nieco reportovat nech sa naucime ako sa to robi :D
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa Airmike »

chris samozrejme myslel rocne a nie mesacne. a ano rocne je to ukrutne malo. to sa oplati skor investovat.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Stratégia 90%

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal:chris samozrejme myslel rocne a nie mesacne. a ano rocne je to ukrutne malo. to sa oplati skor investovat.
Samozrejme, ze to myslel mesacne, precitaj si este raz tuto vetu:
8-10% p.a pri intraday tradingu je ukrutne malo, tam je aj 8-10% mesacne malo....
a presne na hladani takehoto edge pohorel Jaro, pohorel moj kamarat a pohorelo velmi vela zacinajucich traderov.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"