MPillar - F/X

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15819
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1042 times
Been thanked: 1403 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mayová pritvrdila..začína sa mi páčiť: She wants the bank of England to stop QE; she wants to put an end to “irresponsible capitalism”; she chastised CEO pay; and she is after tax dodging companies.

https://mishtalk.com/2016/10/06/uk-prim ... apitalism/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja si myslím, že Briti z toho nakoniec vyjdú dobre a libra posilní. Teraz ich vydierajú s prístupom na trh EU...ale aj EU potrebuje prístup na UK trh. Včera sa Renzi vyjadril za to, aby mali prístup a nech si aj sami regulujú imigráciu..
Možno rozum zvíťazí nad politickou ideológiou...ved tak to fungovalo roky a prinášalo prosperitu všetkým.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15819
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1042 times
Been thanked: 1403 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nepozerám ceny ani grafy...ale ako laikovi sa mi vidí, že long GBP/EUR by bol lepší trade ako GBP/USD.
Dolár v tejto neistote podľa mňa bude len a len posiľňovať... A ked budú turbulencie...tak na 70% prídu z EU (čiže EUR by mal oslabovať ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa Peggy36 »

My máme iba EUR/GBP - ináč super pár. EUR/USD je pra mňa zombie currency.
USD/CHF bol sure trade. Mám rada také.
Zajtra radšej nič neberiem.
A nikomu neodporúčam.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Peggy36 napísal: Zajtra radšej nič neberiem.
A nikomu neodporúčam.
Kvôli NFP? Bude volatilita a čo? Veď o to ide, nech sú pohyby a nech sa dá niečo obchodovať. Iste je za tým i riziko.
Celý August a September nebola takmer žiadna volatilita na majors, tak teraz nech konečne niečo príde.
Naposledy upravil/-a MartinPillar v Št 06 10, 2016 6:17 pm, upravené celkom 1 krát.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

JUGGLER napísal:Nepozerám ceny ani grafy...ale ako laikovi sa mi vidí, že long GBP/EUR by bol lepší trade ako GBP/USD.
Dolár v tejto neistote podľa mňa bude len a len posiľňovať... A ked budú turbulencie...tak na 70% prídu z EU (čiže EUR by mal oslabovať ).
Áno súhlasím. Mám short EUR/GBP. Long GBP/USD mám lebo je to 31-ročné low. Tam už musia byť všetky scenáre v cenách, taká divergencia medzi USD a GBP nebude dlhodobo. Z rovnakého dôvodu i long GBP/AUD.
A ja si navyše chcem zo všetkého urvať iba malý kúsok. :D
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Lenže predtým to veľmi skáče, vyhodí zo SL a potom to vyskočí, neviem či hore alebo dole - to je ten problém.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 80 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

No tak toto bolo prebudenie :D
Asi bude rano vela uctov zruinovanych
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Chalani v noci došlo ku flah crashu na GBP/USD o 800 bodov. Nebudú teraz regulacne orgány chcieť presunúť FX obchodovanie na centralizovane trhy a viac obmedziť algoritmy?
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jogo »

Nazorny priklad, preco nepouzivat velku paku. Neviem, ci SL boli aktivovane, moj broker este stale "nedal nocne grafy dokopy". :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

V noci FLASH CRASH GBP!
Volatilita sa očakávala skôr počas NFP dnes, stophunting však prišiel v noci na nízkej likvidite.
Reálne by som do toho nakupoval, ale bohužiaľ som spal a pre potreby tohot reportingu som nemohol nič reportovať.
Len tak mimo záznam som 3x nakúpil a 2x aj predal GBP/USD (ten jeden je teraz na BE) cez ten môj systém, ktorý je automatický. Ale to je teraz jedno, lebo to real neviem odreportovať.
Volatilita narástla a spľasla. Mám leverage iba 3:1 (3x100% účtu), SL nezadávam, môj DD v extréme v noci bol -13,1%, teraz aktuálne -4,7% (bez tých obchodov, ktoré nereportujem ale boli).
Takéto veci sa stávajú a stávajú sa rýchlo, ale treba to brať ako príležitosť. Volatilita narastie a spľasne to je všetko. Preto nakupujem postupne, aby som toto vedel bez problémov rozchodiť a prípadne na tom zarobiť.
Ináč takýto voľný pád po tak dlhom trende býva konečná. V Elliott wave terminológii vlna 5 v 5. Takže by ma neprekvapilo, keby trend skončil a odteraz to už iba rástlo ďalej (hovorím o GBP/USD). Podobne to bolo pri CHF crashi 2015. Uvidíme ako to pôjde cez NFP každopádne idem PROTI TOMU, ak to bude zase padať a snáď stihnem aj niečo odreportovať. :roll:
Konšpirátori by povedali, že si marektmakri nakúpili stoplossy do svojich kníh a nerealizovali ich na trhu. Dnes tipujem rally po NFP. U nás v Blave sa takej sviečke, aká je tu teraz hovorí "hammer jak sviňa". :D
Prílohy
gbpflashcrash.JPG
gbpflashcrash.JPG (29.55 KiB) 12473 zobrazenia
Naposledy upravil/-a MartinPillar v Pi 07 10, 2016 8:47 am, upravené celkom 1 krát.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Alo Bunda napísal:Chalani v noci došlo ku flah crashu na GBP/USD o 800 bodov. Nebudú teraz regulacne orgány chcieť presunúť FX obchodovanie na centralizovane trhy a viac obmedziť algoritmy?
No tu neexistuje žiadny circuit breaker ako na akciách. Skôr ma zaujíma, čo sa bude diať na uspokojených akciových trhoch, keď raz takéto veci vypnú. FX je na to pripravený, je tam oveľa väčšia volatilita ako na akciách a každý s tým počíta (kto nie to je jeho vec). Čistý neregulovaný trh otvorený 24 hodín denne. Akcie by takéto swingy nerozchodili. Pri endgame ostane nakoniec aj tak iba forex, lebo to je jediný skutočný trh, ako má byť. Hlavne žiadna regulácia, tej je dosť už všade inde.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

jogo napísal:Nazorny priklad, preco nepouzivat velku paku. Neviem, ci SL boli aktivovane, moj broker este stale "nedal nocne grafy dokopy". :)
Skôr názorný príklad prečo nepoužívať stoploss. Prečo nepoužívať veľkú páku je jasné aj bez názorného príkladu.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Buy GBP/USD 1,2430 100% účtu
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jogo »

MartinPillar napísal: Skôr názorný príklad prečo nepoužívať stoploss. Prečo nepoužívať veľkú páku je jasné aj bez názorného príkladu.
Nuz neviem, ci je to uplne jasne kazdemu. :)
MartinPillar napísal: Ako som už raz spomínal, najskôr budem dokupovať. Teraz mám leverage 3:1 a budem to ťahať i do 20:1, ak to bude nevyhnutné.
Mas ty stastie, ze ta zastihol tento crash len pri pake 3:1 a nie 20:1. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

jogo napísal:
Mas ty stastie, ze ta zastihol tento crash len pri pake 3:1 a nie 20:1. :)
Pri páke 20:1 by ma nikdy zastihnúť nemohol, lebo mám krátke TP a taká volatilita ešte nikdy v histórii nebola, aby to padalo toľko sigma bez jediného návratu. Aj keď koňa z okna vyhodíš tak nadskočí. :shock:
Svoje pozície pri pullbackoch zatváram a som pripravený na ďalšie nákupy.

Žiadne šťastie ale skill. Šťastie majú iba nepripravení. :D
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jogo »

MartinPillar napísal:
Pri páke 20:1 by ma nikdy zastihnúť nemohol, lebo mám krátke TP a taká volatilita ešte nikdy v histórii nebola, aby to padalo toľko sigma bez jediného návratu.
Svoje pozície pri pullbackoch zatváram a som pripravený na ďalšie nákupy.

Žiadne šťastie ale skill. Šťastie majú iba nepripravení. :D
Ani pocas svajciarskeho capu, ked to padalo 30%? A tie korekcie, co vidis spatne v grafoch pocas toho svajciarskeho padu, sa realne aj tak nedali zobchodovat, lebo brokeri ich nekotovali.
Huste dokupovanie do straty na paku je vzdy riziko..Ale cas ukaze, ci si pripraveny. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

jogo napísal:
Ani pocas svajciarskeho capu, ked to padalo 30%?
Vtedy by bol býval DD 70%, ale aj tomu úmerný zisk následne. Zisk 150% do 12 dní po crashi. Jasne nie je to ideálne, výnos aspoň kompenzuje riziko.
jogo napísal:
A tie korekcie, co vidis spatne v grafoch pocas toho svajciarskeho padu, sa realne aj tak nedali zobchodovat, lebo brokeri ich nekotovali.

Vtedy neviem. Ale dnes sa dali, ja som kúpil prvýkrát úspešne 1:15 a predal 1:16:45. Prvý order som mal o 1:10:00 a vtedy ma Dukascopy rejectol ze "Off quotes" - vtedy bola cena 1,2027 - to je jediny rozdiel medzi simuláciou a reálom.
jogo napísal:
Huste dokupovanie do straty na paku je vzdy riziko..
To áno. Riziko je ale aj ráno sa obliecť a ísť čakať na električku na zastávku. Alebo držať životné úspory v akciách a čakať na crash tam :D
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

A na margo volatility na FX a na akciách prikladám graf VIX oproti CVIX (nejaký DB majors FX volatility index - vážený preimer volatility na myslím 10 majors pároch podľa objemov obchodov, CHF tam má malú váhu takže ten 2015 je tam menší ako Brexit, aj keď pocitovo je to asi opačne).
Akcie majú malú volatilitu a systematicky klesá od 2008-2009, kdežto FX je stále rovnako volatilný ako bol po roku 2008. V kríze sa akcie iba dotiahli veľmi blízko na volatilitu FX.
Takže mi z toho vychádza, že FX je oveľa viac pripravený na nárast volatility ako akcie. Crash na akciách, keď príde tak bude veľký, ale FX to riadne ani nezaregistruje, lebo tam sa to deje prakticky bežne.
P.S. Ten dnešný stav ešte v grafe nie je.
Prílohy
CVIX vs VIX.png
Naposledy upravil/-a MartinPillar v Pi 07 10, 2016 10:03 am, upravené celkom 1 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jogo »

MartinPillar napísal: Alebo držať životné úspory v akciách a čakať na crash tam :D
Drzat zivotne uspory v akciach na paku je samozrejme podobne riziko. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Kontrarian1
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 08 02, 2016 5:42 pm

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa Kontrarian1 »

Žiadne šťastie ale skill. Šťastie majú iba nepripravení.
Ja tu chodim raz za bruselsky rok, ale bol som zvedavy,co sposobil dalsi tucny prst pri nizkej likvidite a pri 90% -nom longu retailu na gbp...

Vidim, ze je tu jeden" expert" aj s vlastnym webom a nalozeny vo vsetkych gbp krosoch. Po pade napise vetu vyssie....maximalna arogancia...

PS: je mi luto vsetkych, ktori dnes prisli o ucet...ono je to iba o rutine na fx-prichadzat o ucty v prebiehajucej 3.svetovej vojne, ktora zuri (aj) cez ekonomiku a nasledne zotrocit ludi
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa Istiach »

Kontrarian ty mas mentalitu otroka, preto si myslis ze vsetci su otroci. gratulujem k uspesnemu otroctvu.

PS: pisem ti to naschval aby som ta troloval, tak sa neobtazuj odpovedat.

PSS: to by si nebol ty aby si neodpovedal a nezabudol dodat ze to bol tvoj posledny post :lol:
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Kontrarian1 napísal: nalozeny vo vsetkych gbp krosoch.
Ďakujem za konštruktívny príspevok. Btw "naložený" vyzerá trochu ináč. A čo si sa to vlastne chcel opýtať?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ak by som neskrachoval na CAD v januari tak teraz by som skrachoval na GBP. Ja som GBP longoval uz v januari, uz vtedy sa mi zdal vyklesany (a stratil som na GBPJPY long iste aspon 1000 EUR).

Pridavam obrazok co sa v noci stalo. Snad sa ostatnym zobrazi.
Prílohy
gbp.png
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

jaroslav80 napísal:Ak by som neskrachoval na CAD v januari tak teraz by som skrachoval na GBP. Ja som GBP longoval uz v januari, uz vtedy sa mi zdal vyklesany (a stratil som na GBPJPY long iste aspon 1000 EUR).

Pridavam obrazok co sa v noci stalo. Snad sa ostatnym zobrazi.
Jaro ty si ako tá Detutsche bank. Máš zlý business model - too much risk.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tomu ver. Ja som chcel mat paku tak 1:3 alebo 1:5. Nakupovanim do straty som sa dostal na 1:20 ale aj tak som pokracoval. Pri 1:100 som mohol uz len pozerat ako mi najblizsi vyrazny pohyb vymaze ucet a sposobi stratu v tisickach EUR. Vecer som isiel spat ze trochu sa to zlepsuje a rano som sa zobudil na Equity stop losse. Ak by som mal 2 krat viac penazi na ucte prisiel by som este aj o tie.

A dobre si pamatam aj 24. august 2015. To bol na menach este vyraznejsi spike nez dnes. Dokonca dva za sebou.
To by zmiatlo aj najlepsieho borca.


Inak ten GBP v nasledujucich mesiacoch vobec nemusi rast. Toto nemusi byt dno. Kludne moze cele tyzdne postupne klesat az tam kde bol extrem toho spike a este aj nizsie...
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Lebo ty si iba nakupoval a priebežne si sa toho nezbavoval.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

jaroslav80 napísal:
Inak ten GBP v nasledujucich mesiacoch vobec nemusi rast. Toto nemusi byt dno. Kludne moze cele tyzdne postupne klesat az tam kde bol extrem toho spike a este aj nizsie...
Môže sa to kľudne stať, ale nemyslím - dnes bolo dno.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: Inak ten GBP v nasledujucich mesiacoch vobec nemusi rast. Toto nemusi byt dno. Kludne moze cele tyzdne postupne klesat az tam kde bol extrem toho spike a este aj nizsie...
Je dolezite, aby to Pillar zatvoril na najblizsom pullbacku...normalne dnes otvorim prvy nakup GBDUSD s "primerane malou poziciou", pozdava sa mi to...je to taka "forexova 90-ka" a pasuje mi ku mojim strategiam. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

MartinPillar napísal:Lebo ty si iba nakupoval a priebežne si sa toho nezbavoval.
Chytal som predsa jednorocne dno. Preco by som sa nakupu zbavoval nasledujuci den v malom zisku ked som veril ze som nakupil na jednorocnom dne? :) :)

Jogo moze to pomaly klesat este aj 2 roky. Neviem aky edge vidis v tvojom obchode.
Ti co nakupili na dobrych cenach to boli ti v noci kedy nebola likvidita a kedy bezny smrtelnik ako ty nemal sancu nakupit.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: Ti co nakupili na dobrych cenach to boli ti v noci kedy nebola likvidita a kedy bezny smrtelnik ako ty nemal sancu nakupit.
Jaroslav, ty si sam protirecis. Ak nebola likvidita, od koho to "big boys" nakupovali? Ved retail tam vtedy nemal kotaciu.:)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Edge je v tom, že volatilita VŽDY klesne.
Takže otváraj, keď volatilita narastie, zatváraj, keď volatilita spľasne.
Riziko, kedy je volatilita vysoko a nízko nech si riadi každý sám.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jaroslav80 podla mna tvoje mentalne nastavenie je podobne tomu ,akoby ta v niekedy uhryzol pes a teraz tvoj mozog teraz PODVEDOME zaraduje vsetkych psov ako zabijakov.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Bude to zrejme tak. Ved preto uz neobchodujem.

Uz pred 5 rokmi som mal skusenost ze ked som otvoril obchod len som pozeral ako sa cervene cisla stale zvacsuju. Otvorim iny obchod a zase to iste. Proste nocna mora.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 80 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Som zvedavy co bude teraz uz sa objavuju clanky typu

"
Market speculation was rife that the decline was the result of a wrongly entered trade.
Because there was no news so far to justify the pound's wild swing, it could be the result of a fat finger, said Elias Haddad, senior currency strategist at Commonwealth Bank of Australia.
"
http://www.cnbc.com/2016/10/06/british- ... e-low.html" onclick="window.open(this.href);return false;
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Buy GBPUSD 1,2280 100% uctu
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Ako povedal stary Buffet onoho času: "Netrejdovať teraz je ako si odkladať sex do dôchodku."
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jogo »

MartinPillar napísal:Buy GBPUSD 1,2280 100% uctu
paka 5:1 :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

MartinPillar napísal:Ako povedal stary Buffet onoho času: "Netrejdovať teraz je ako si odkladať sex do dôchodku."
Nie je sex ako sex. Sex pri ktorom mas chytit AIDS je lepsie odlozit na dochodok alebo este na neskor...
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

jogo napísal:
paka 5:1 :)
Ako sa hovorí u nás na Dolniakoch: "Winner never quits, quitter never wins!"
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

MartinPillar napísal:
Ako sa hovorí u nás na Dolniakoch: "Winner never quits, quitter never wins!"
To uz hovorieval Mika ale SL zrejme pouzival.

Ja som mal zase kamosa nemeckeho programatora co hovorieval: "...to the last bullet...". Mozno mal jeho stary otec nejake skusenosti zo Stalingraddu :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"