Dana Obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Dana Obchody

Príspevok od používateľa Dana »

Učím sa, najradšej by som držala a bez SL. Tak by sa dosiahol najlepší výsledok, no len .... Na dlhodobé držanie mi tiež treba zvykať. Nedá sa vedieť kedy príde prudší protipohyb a SL-kami je to trochu problém.
Pred vianocami som už chcela mať pokoj a pred silvestrom som chcela zase kúpiť, ked bol dax asi na 10 745, že skúsim držať kým nedôjde pod tú 10 000-ku /min. 9 800/, len spamätala sa niečo po 14.00 a nič sa už vtedy nehýbalo, iba dax išiel. Potom mi došlo, že burza asi zatvára o 14.00, tak som nekúpila nič. Po Novom roku už ani tak času nebolo na to, len sem tam pozrieť a keď som v pondelok videla ten gap po číne..... to by bolo tiež otázne, či by som fakt držala ďalej alebo brala aj tých 8 % čo bolo v ten deň. Potom aj tak veľmi kľud nebol, tak som kašlala na to, akurát pred 2 dňami trochu ďobla 10 000- 9 800, ale som to tu ani nedávala, lebo som nemohla byť ani pri tom. A otázne na čo tu mám aj tie obchody dávať, keď je to zle, aj tak to nikto nevylepšuje a zase nie som na tej úrovni, aby sa práve mnou niekto riadil.
Teraz už však otázne, či sa na long nezameriavať, 9300/200 by aj mohlo vydržať. Možno ani presne k 9 300 nemusíme. Až ked tie úrovne padnú , potom asi na čas zase do šortov.
Tým TER poplatkom sa nejak nezaoberám, len či som ochotná brať pri tej cene alebo nie.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Dana Obchody

Príspevok od používateľa Dana »

Aj ja som kúpila long lyy8 /2x longdax/ 70,78 1/2 pozícia, keď už som sa včera neodhodlala, lebo Čína. Nebola som ani pritom ked mi nakúpilo, len veľmi dobre to nevyzerá, tak som zvedavá dokedy to prežije. Či zajtra nebude gap dole. Sl ani nepíšem, lebo nemá to význam, ohlásim výstup.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Dana Obchody

Príspevok od používateľa jogo »

Technicky to vyzera dobre, aj DAX aj SP500 odrazaju od silneho suportu, vysledkova sezona zatial neni taka negativna, ako sa ocakava, vo svete sa nic zvlastne nedeje, tak snad odrazime. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Dana Obchody

Príspevok od používateľa thigle »

Dana aj Jogo, ak nevidite co sa deje na trhoch tak prepacte ale nemate tam co hladat...
sa odraza od silneho supportu ?!? holy crapper !!!
ze vo svete sa nic nedeje ? ste v podzemi zavrety ?
sp500 pod 1800 tento tyzden ak nie zajtra uz.
dobre rano.
a dana tebe som pisal aby si to nerobila,
longovat v downtrende je certova hra. preboha ludia.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Dana Obchody

Príspevok od používateľa Dana »

Tak v najhoršom zajtra otočím do šortu, zatiaľ držíme nad 9 600, to môže byť. Len aby sme došli aj na 9 300, potom snad by už nejaký pohyb hore mohol prísť. A čo potom otázne.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Dana Obchody

Príspevok od používateľa thigle »

ja neviem ake meritko obchodovania mas,
ale do konca mesiaca spravime nejaky tradovatelny spodok MOZNO
potom rally do cca 10 februar +-2 dni
a potom uz len kolaps,
sp500 smer na 1570.

shortovat do sily na vrchu v prvej polke februara.
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Dana Obchody

Príspevok od používateľa thigle »

ja neviem ake meritko obchodovania mas,
ale do konca mesiaca spravime nejaky tradovatelny spodok MOZNO
potom rally do cca 10 februar +-2 dni
a potom uz len kolaps,
sp500 smer na 1570.

shortovat do sily na vrchu v prvej polke februara.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Dana Obchody

Príspevok od používateľa Peter Em »

thigle napísal: do konca mesiaca spravime nejaky tradovatelny spodok MOZNO
potom rally do cca 10 februar +-2 dni
a potom uz len kolaps,
sp500 smer na 1570.

shortovat do sily na vrchu v prvej polke februara.
Thigle, obdivujem tvoje sebavedomie... S akou istotou predvídaš ďalší vývoj SP500 :) .
Ja chápem, že máš pre svoje tvrdenia nejeden argument, ale všetci vieme, že na burze nie je nikdy nič samozrejmé.
Futures su aktuálne dole 1,83% na hodnote 1838,75, ale kto vie ako skončí deň plus tie ďalšie...
o 13 tej a 14:30 budú zverejňované dáta a taktiež pred otvorením trhov bude zverejňovať GS.
Ak tie čísla budú dobré, može to výrazne podporiť trhový sentiment. Navyše ak sa k tomu zajtra pridajú zásoby ropy, plus dobré čísla od large cap firiem ako SBUX, VZ a ďalších, môže to celé vypáliť aj inak než len dole...

Priznám sa, že ja osobne neviem ako hrať súčasnú situáciu. Na short pri tejto úrovni nemám gule a na long taktiež. Tiež to vidím skôr na short (ropa pôjde zrejme ešte nižšie, možno aj výrazne nižšie, zverejnenia firiem zatiaľ slabé), ale nemám odvahu to hrať. Ešte v decembri keď bol SP500 na 2100 som short na tejto úrovni bral ako šancu na zisk s fantastickým RRR, keďže pravdepodobnosť toho, že by sa trh výrazne vydal hore bola veľmi malá, naopak katalyzátorov na pokles bolo ďaleko viac. Preto som tak aj zahral...

Ešte dodávam, že ja nie som technický trader, preto to, že sa niekde vytvára taký a taký trojuholník a klzavé priemery sú také a hentaké, nemôžem si pomôcť ale smejem sa na tom. Netvrdím, že TA nefunguje - funguje, ale nedokážem kupovať, alebo predávať na základe toho, že sa niekde formuje nejaký trojuholník... Z TA používam len supporty a reziestencie a aj tie beriem s rezervou. Len ako doplnok k mojej analýze. TA ako taká funguje, ale ak sa raz zverejnia mimoriadne dobré, alebo zlé čísla, celá TA sa môže schovať...

Nech sa ti darí
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Dana Obchody

Príspevok od používateľa Dana »

Dana napísal:Aj ja som kúpila long lyy8 /2x longdax/ 70,78 1/2 pozícia, keď už som sa včera neodhodlala, lebo Čína. Nebola som ani pritom ked mi nakúpilo, len veľmi dobre to nevyzerá, tak som zvedavá dokedy to prežije. Či zajtra nebude gap dole. Sl ani nepíšem, lebo nemá to význam, ohlásim výstup.

Risknem nechať tak, už sa mi teraz nezdá najlepšie ani proti tomu otvárať šort, nie že ešte pretáčať, neviem sice čo prinesie pád na 1800, či bude z daxu aj 8 900?? buď sa neskôr nižšie prikúpi alebo ak thiglemu výjde predpoveď, tak do 10.februára sa to nejak porieši.Nejaký odraz hore by mal skôr či neskôr prísť, tak snad to veľmi horšie ako je teraz nebude.

Thigle, gratulujem k dobrému odhadu, ja som si myslela, že to bude už inak. Uvidíme, čo teraz ešte okolo tohto supportu, či trochu neodrazia hore.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Dana Obchody

Príspevok od používateľa jogo »

thigle napísal:Dana aj Jogo, ak nevidite co sa deje na trhoch tak prepacte ale nemate tam co hladat...
sa odraza od silneho supportu ?!? holy crapper !!!
ze vo svete sa nic nedeje ? ste v podzemi zavrety ?
sp500 pod 1800 tento tyzden ak nie zajtra uz.
dobre rano.
a dana tebe som pisal aby si to nerobila,
longovat v downtrende je certova hra.
Thigle, celu krizu od roku 2007 do roku 2009 som longoval(so SL) a zachoval cash az do marca 2009, dokonca som bol v zisku asi 10% vtedajsieho uctu. Len ten cash som nevyuzil na bezstoplosovy nakup.
Juggler prelongoval krizu 2000-2003 aj krizu 2007-2009 a dokonca na nich paradne zarobil.
Preto ze ty si short-naladeny (a nakupeny), tak nevypisuj nam tu take emotivne komentare." I tak se da i tak se da", len uspesnych shorterov je podstatne menej ako longerov. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Dana Obchody

Príspevok od používateľa jogo »

Dana napísal: Risknem nechať tak, už sa mi teraz nezdá najlepšie ani proti tomu otvárať šort, nie že ešte pretáčať, neviem sice čo prinesie pád na 1800, či bude z daxu aj 8 900?? buď sa neskôr nižšie prikúpi alebo ak thiglemu výjde predpoveď, tak do 10.februára sa to nejak porieši.Nejaký odraz hore by mal skôr či neskôr prísť, tak snad to veľmi horšie ako je teraz nebude.
Len dufam, ze nemas nakupenu velku poziciu, ak chces dokupovat v prepade. :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1403 times

Re: Dana Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Juggler prelongoval krizu 2000-2003 aj krizu 2007-2009 a dokonca na nich paradne zarobil.
Presne tak. V prepredaných trhoch po prasknutí internetovej bubliny som vyrástol na longoch. Potom som prelongoval pád 2008 z rovnakými ziskami ako predtým. A v 2009 som zarobil dvojnásobne: klasickým tradingom na long + investične cez nákup 3x ES v priemere po 750. Lenže pri 1000 som sa preladil na medveďa a všetko som predal. Tým som sa nielenže pripravil o pekné zisky , ale vďaka nástupom do shortov som sa neraz aj popálil. Nakoniec som zistil, že podobné skúsenosti zo shortami majú aj veľké legendy. Väčšina z nich bilancovala najväčšie zisky z toho, že správne načasovali vstup do longu... keď trh najviac krvácal...

Skrátka bias trhu je uptrend. Panika a pokles sú nepredvídateľné. Niežeby som chcel silou mocou longovať, ale v longoch mám štatistickú výhodu. Momentálne mi je jedno kam až trh klesne. Tento pokles nemôže byť živený len tým, že cena ropy klesá. Trh to vstrebe. Pokles ropy je pozitívny pre 80% ekonomiky a skôr či neskôr sa prejaví v oživení. Ak má trh padnúť na hubu, nebude to kvôli rope, ale kvôli Číne. Zatial sa mi vidí, že pri 1800 by sme sa mali odraziť. Aspoň na 2-3 týždne. Potom sa uvidí... Koniec koncov - ten pokles visel vo vzduchu. Tipoval som ho v predikciách na 2016, len som nevedel kedy príde a čo ho odštartuje. Dnes sme boli pri 1800, tak uvidíme, či sa trh stabilizuje.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Dana Obchody

Príspevok od používateľa thigle »

spravne vidis ze by sme sa mali odrazit na 2-3 tyzdne, od cca polky az konca buduceho tyzdna,
do cca 10.februara bude bezat nejaka relief rally,
aj ked teda podla mna zacne este z trochu nizsich urovni ako sme boli dnes, kolo 1770-1780.
bude to ale len odrazena mrtva macka.

ale v kazdom pripade kolo polky februara zacne ozajstny hrmot, lavina margin callov,
a trajektoria na test trendlinie spajajucej vrchy z 2000 a 2007.

vsetkym vela zdaru prajem
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Dana Obchody

Príspevok od používateľa Dana »

jogo napísal:
Len dufam, ze nemas nakupenu velku poziciu, ak chces dokupovat v prepade. :roll:[/quote]

Jogo, veď som napísala 1/2 pozícia , nemienila som to tak, že v prepade nakúpim, ale po nejakej stabilizácii možno na nižších úrovniach.
Ak by dax prepadol pod 9 200 asi by som proti tomu otvorila šort, ak sa toho nestihnem včas zbaviť, ale radšej ak by to nebolo nutné.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Dana Obchody

Príspevok od používateľa Dana »

Dana napísal:Aj ja som kúpila long lyy8 /2x longdax/ 70,78 1/2 pozícia, keď už som sa včera neodhodlala, lebo Čína. Nebola som ani pritom ked mi nakúpilo, len veľmi dobre to nevyzerá, tak som zvedavá dokedy to prežije. Či zajtra nebude gap dole. Sl ani nepíšem, lebo nemá to význam, ohlásim výstup.

Predala som 71,68
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
bp
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 07 03, 2007 9:01 pm
Bydlisko: Slovakia

Re: Dana Obchody

Príspevok od používateľa bp »

[quote="JUGGLER"][quote="jogo"]
Juggler prelongoval krizu 2000-2003 aj krizu 2007-2009 a dokonca na nich paradne zarobil.

Presne tak. V prepredaných trhoch po prasknutí internetovej bubliny som vyrástol na longoch. Potom som prelongoval pád 2008 z rovnakými ziskami ako predtým.
quote]
.
Juggler akým presne spôsobom si prelongoval pád v roku 2008, keď všetko išlo nadol, daytradingom ,alebo swingtradingom ?
Po prudkom prepade intradenný nákup potom predaj ten istý deň po korekcii nahor ???
Teraz to začína vyzerať na trhu podobne.. Vďaka za zdieľanie skúseností.
The stock market is a means of transferring wealth from the impatient to the patient
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1403 times

Re: Dana Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

bp napísal: Juggler akým presne spôsobom si prelongoval pád v roku 2008, keď všetko išlo nadol, daytradingom ,alebo swingtradingom ?
Po prudkom prepade intradenný nákup potom predaj ten istý deň po korekcii nahor ???
Teraz to začína vyzerať na trhu podobne.. Vďaka za zdieľanie skúseností.
Či trh klesá, alebo stúpa, ja vždy hrajem rovnakú hru - pri akciách daytrading, väčšinou long, ojedinele držím 1-2 dni.
Pri futures tak ako to teraz reportujem, len DT sa mi nechce reportovať. Ale aj tak je v tom vlákne zo 5 DT longov, pričom trhy šli dole. Počas pádu 2008/2009 som neustále longoval. Vtedy nikto nevedel, že pôjdeme tak nízko, takže mňa ani nenapadlo robiť niečo iné ako chytať dno. Našťastie som longoval zodpovedne, neostal som visieť v nijakej veľkej strate. Pametám si, že môj posledný DT bol long ES 667. Minimum bolo 666 a ja som ten DT zavrel pri 668 :lol: . Už vtedy som však mal na inom účte otvorené pozične 2x ES na long ...tretí som dokúpil až keď to išlo hore...priemer na long bol 750 ked si dobre pametám... a zisk som vybral pri 1000. Pri 1000 som myslel, že trh už nepôjde vyššie a nakoniec sme šli hore ešte 5 rokov na 2100 :roll: Medzi 1000 a 2000 som bol prevážne medveď, ale nikdy som na tom nezarobil. Shorty som väčšinou načasoval predčasne a potom vybral stratu. Trader by mal robiť to, čo mu ide. Ja som dobrý longista a bottomfisher. Vždy ked som špekuloval na iné veci, tak som sa spravidla popálil.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Dana Obchody

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:[Už vtedy som však mal na inom účte otvorené pozične 2x ES na long ...tretí som dokúpil až keď to išlo hore...priemer na long bol 750 ked si dobre pametám... a zisk som vybral pri 1000. Pri 1000 som myslel, že trh už nepôjde vyššie a nakoniec sme šli hore ešte 5 rokov na 2100 :roll:
Tuna je tento obchod nahlaseny real-time.
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =48&t=1613" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1403 times

Re: Dana Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík. Počítal som si. :) Tak prvý vstup 750 a priemer troch 840. Spolu zisk 3 x 160 x 50. Sranda, že som už dopredu povedal, že pri 1000 vyberiem a budem bear. Pametal som si to tak, že pri 1000 som sa pokakal. Strach o zisk je normálna vec, hlavne v turbulenciách... Ináč, robil som si velké plány ohladom investingu. Nevyšlo. Takisto ohľadom swingtradingu. Tiež nevyšlo. Zatial som odsúdený na večný daytrading. Ale vlial si do mňa Jogo novú nádej, ked sme začali s tým SPY a ES. Snáď prídem na to, že je to pre mňa dobrá alternatíva.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"