PePe- Position Trader

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa Peter Em »

Ten Volkswagen sa už dlhšie pozdáva aj mne. Prach okolo diesel gate sa skôr či neskôr usadí. Pri VW sa mi mimoriadne pozdáva 1 vec:
Veľmi dobre diverzifikované portfólio všetkých 11 značiek, ktoré patria pod koncern. (Volkswagen, Audi, Seat, Škoda, Porsche, Bentley, Lamborghini, Bugatti, Scania, Ducatti,MAN)
Konečne by som mohol aj niečo nakúpiť... Pri najbližšom poklese trhu ho zrejme zaradím do portfólia tiež.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

Podľa mňa väčší problém ako DieselGate je samotná značka Volkswagen a jej nízke marže súvisiace s obrovskými personálnymi nákladmi vo fabrikách v Nemecku. Totálne nízka produktivita, prezamestnanosť a silné odbory predstavujú obrovský problém do budúcna. Taktiež Seat sa po rokoch dostal konečne na nulu resp. mierne do zisku ale tiež bieda.
Na druhej strane raketový rast Škody, obrovské zisky divízie Audi (Audi, Bentley, Lamborghini a Ducati...) a potom je tu Porsche.
To je podľa mňa Apple medzi automobilkami :-D. Za minulý rok predali 225 000 aút a prevádzkový zisk 3,5 mld. eur. Pritom výrobu stále rozširujú - stavba v podstate novej továrne v rámci bratislavského VW s karosárňou a montážnou halou len pre Porsche Cayenne 2017, potom stavba továrne pre projekt E-Mision, tento rok nábeh Panamery atď. Tu čakám do roku 2019-2020 predaje cez 300 000 vozidiel ročne!!!

Celkovo by som zhrnul,že VW ponúka obrovský potenciál do budúcna a podľa mňa sa ako dlhodobá investícia určite vyplatí.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa jogo »

PePe1 napísal: Celkovo by som zhrnul,že VW ponúka obrovský potenciál do budúcna a podľa mňa sa ako dlhodobá investícia určite vyplatí.
Normalne uvazujem si vyepsit portfolio nakupom VW za 5% DF. Uvidime...dan vediet. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

Sell 17 akcíí Vow3 (Volkswagen AG) za 125.10 E/akcia.
Zisk: 2,4 %
:oops:

Stratégia bola držanie do 31.10.2016 alebo po vyplnenie PT alebo SL.

Čakal som, že po QE a predbežnom uzavretí dohody test hladiny 140 eur, ale nestalo sa.

Celkovo na obchode + 40 eur :mrgreen: po zarátaní poplatkov za nákup, predaj a úrok.
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

Swing číslo 3

Buy 52x ProShares Ultra VIX Short-Term (UVXY:NYSE). za 16.24 USD/kus

Držanie do 10.11.2016 alebo SL 11 USD, PT nenastavujem (uvidíme podľa situácie).

Čistá špekulácia na rast volatility v tomto a budúcom týždni.

Môj tip :

FED zvýši sadzby už tento týždeň a Trump vyhrá voľby. To môže zamávať trhmi celkom hodne.
Jarik12
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Po 06 02, 2017 12:45 pm
Has thanked: 1 time

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa Jarik12 »

ahoj a co dalej? Nejaka odmlka :)
"Začněte si plnit své sny co nejdříve, protože jinak si Vás najde někdo, komu začnete plnit ty jeho."
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"