JUGGLER - aktívny investing ( simulácia )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa radvan »

Myk napísal:Musíte doufat, že to po open nevydrží jako u Brexitu a zase se vrátí nejistota.
Lets hope Trump makes the account great again.
ja som spokojny s dneskom ... mna plieskalo minuly tyzden, lebo som long .. takze mne ten dnesok, ak vydrzi, tak aspon znizi stratu ... u juglera to je opacne, ze on minuly tyzden isiel do plusu a po dnesku bude asi v malej strate ... takze vysledok bude, ze obaja hrame na opacnu stranu, ale obaja budeme zrejme v strate :)... holt, politika :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2110 (+1,45% ), SPY 211,50 (+1,40%) a UVXY 17 ( -16,5% )

- ja myslím že to uhráme :wink:
- zažil som už horšie veci, veď som earnings trader. Toho roku boli na akciách poklesy, aké som predtým zažil raz za niekoľko rokov, napr. pokles na mid caps TWTR a DATA o -50% zo dňa na deň. Takže -17% ma nerozhodí..
- zabojujem. Zatial držím. Vix futures sú v backwardation, nepredpokladám veľký pokles.
- mrzí ma, že to očistenie Clintonky sa dalo predpokladať...divil som sa, že FBI vyšlo pred týždňom s ďalším vyšetrovaním.
- mohol som sa mať na pozore, bola to len fraška - šikovný a dobre načasovaný ťah.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

BUY 1 x VIX futures NOV 16 po 17,00
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Myk
Gold Member **
Príspevky: 552
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Myk »

Nemyslím, že to byl tah s cílem pomoci HC.
Tipuji spíše, že FBI si tímto tlakem dopředu vyjednala nějakou svojí pozici od budoucí administrativy - ukázali ramena, demokrati se zděsili, pak spolu v tichosti jednali a demokraté jim slíbili, že jim neořežou rozpočet nebo něco takového, FBI zase ramena stáhla. FBI má zajištěné to co chtěla. To byl podle mě účel celé té akce.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:BUY 1 x VIX futures NOV 16 po 17,00
- VIX futures out po 23,00 ( +6000 USD )

- je po 4,30 ráno a ES ide po 2036 ( -4,7%).. je 116 bodov dole od max.2052!
- Trump vyhráva voľby - zatial 150 ku 104 elektorátov...potrebuje 270
- ovládol Texas a vyhráva na Floride
- nie je isté ako to skončí, takže zatváram futures Vixu, sú hore +45%
- ostáva ešte veľká karta v hre: 1000 kusov UVXY ( s nimi sa dá obchodovať až od 10,00)
- ak Trump zvíťazí tak UVXY vyskočí o 100%.
Prílohy
VIX noc dlhých nožov !.png
ES volebná noc !.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
imeon
Príspevky: 24
Dátum registrácie: St 11 11, 2009 7:39 pm
Bydlisko: Bardejov
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa imeon »

Ešte koľko krát si upravíš report ?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

Gratulujem. Stavka ti vysla. :wink:
jogo napísal: JUGGI - TRADER: celkovy zisk +10105$ ...+10.10 %
celkovo zobchodovanych 45 kontraktov ES, 2 kontrakty VIX, 53 kontraktov opcii
VIX futures out po 23,00 ( +6000 USD )
JUGGI - TRADER: celkovy zisk +16105$ ...+16.10 %
celkovo zobchodovanych 45 kontraktov ES, 3 kontrakty VIX, 53 kontraktov opcii


Sumar otvorenych pozicii:
buy LSVX in 27.78 - 500ks 9.9.2016
buy BSWN in 25.88 - 500ks 9.9.2016
buy AMDA in 0.92 -7000ks 27.9.2016
sell CE in 68.27 -500ks 18.10.2016
BUY 1000 x UVXY po 20,30
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík. U seba to však nemám. Bol by to priveľký risk, lebo držím väčšie množstvo UVXY. Takže futures VIX bol len simulovaný trejd. Mne vyjde stávka až keď predám UVXY. Ten pád trhov by mal pomôcť i ostatným pozíciám ( CE, BSWN a LSVX)...tie mám aj u seba.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ináč stala sa mi taká vec, že mi 1/3 monitora prekrýva reklama na finportal. Neviem sa jej zbaviť. Možno to súvisí s tým, že som kvoli myfxbook.com musel dočasne prestaviť monitor na najväčšie rozlíšenie. Odkedy som to vrátil späť, odvtedy mám cez monitor tú reklamu. A prekáža to tak, že vôbec nemôžem písať ani čítať príspevky. Tá reklama nevadí iba pri najväčšom rozlíšení. To však bežne nemôžem používať, takže neviem čo robiť. Cez browser by som vedel zablokovať firmu, čo má na starosti tú reklamu, ale neviem jej názov. V zozname je ich spústa a nechcem blokovať všetky. Neviete ako by som si s tým poradil, alebo neviete názov firmy, ktorú musím bloknúť? Myslel som, že sa to napraví po reštarte PC, ale nestalo sa. Na iných stránkach nemám problém, len zrovna tu. Pozeral som aj do FAQ tu a nenašiel riešenie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

Tiez mam problem s nejakou otravnou reklamou na tomto fore, a dokonca uz som sa tu v noci, ani rano nevedel prihlasit cez Firefox, tak teraz idem cez IE a ani reklama neotravuje.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

V poslednom čase som tu zaznamenal viac reklám, ale ani jedna nebola taká, že by mi znemožňovala písať. Normálne tu nemožem nič robiť, kým nenastavím monitor do najväčšieho rozlíšenia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa MartinPillar »

JUGGLER napísal:V poslednom čase som tu zaznamenal viac reklám, ale ani jedna nebola taká, že by mi znemožňovala písať. Normálne tu nemožem nič robiť, kým nenastavím monitor do najväčšieho rozlíšenia.
No hlavne z mobilu sa kvoli tej reklame neviem ani prihlasit :roll:
Treba to vypnut!
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa radvan »

napiste petovi cmorejovi o tej reklame ... fakt je zle urobena ...

inak, gratulujem jugg. ... pekne ti to vyslo ... nakoniec si mal pravdu, ze zarobime obaja :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 656
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 80 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

JUGGLER pekny trade , drzim palce s UVXY ja som bol short cez CFD na ES takze som mal pekne rano :)
BTW: Ja pouzivam OPERU a AD-blocker a odvtedy mam pokoj s kazdou reklamou to uz bolo neunosne okrem toho ma opera integrovany VPN server co mi tiez vyhovuje takze spokojnost a hlavne ziadne reklamy
investor0
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 12 12, 2013 12:53 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa investor0 »

imeon napísal:Ešte koľko krát si upravíš report ?
tiež som videl iné čísla.... :?: :?: :?:
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa MartinPillar »

investor0 napísal: tiež som videl iné čísla.... :?: :?: :?:
A co si tam videl?
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Zdá sa že na 23 to tiklo az o 6:00 podla tohoto.
V case pisania skor 22.40-22.70 bola cena.
Prílohy
image.png
mikr
Gold Member **
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa mikr »

mikr napísal:ES -
Já to nevidím tak černě.
Mrs.Clinton - růst a pak stejně pokles ( příští rok )
Trump - pokles a pak růst něco jak Brexit
Všechen strach dělají média ....
Trump idiot? Ve světě jich je spousty.

A nic se nestalo, žádná katastrofa.......
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa investor0002017 »

Tak ja si dovolim doplnit to, co p. Juggler u sebe patrně nikdy neudělá. U ostatních je rychlý jako smrt. Nechci domýšlet důvody.Ale neustálá kritika kohokoliv je už pověstná.
Prílohy
Juggler 13k.jpg
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Nuda v Brne?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. tak podme na to. Včera som si tak ako Radvan otvoril flašu vína a sledoval volby. U seba som VIX nemal, ani som netrejdil. Zostal som hore celú noc len preto, aby som ustriehol, keď tu treba predať VIX v prípade, že Trump vyhráva.
Cena vyskočila na 23,40...držalo sa to hore celé minúty. Ale začal som to reportovať skôr, to je pravda. Urobil som chybu. Mrzí ma to. Vždy sa snažím sa napísať k trejdu komentáre a tie potom opravujem a dopĺňam. Som pedant pri mojích príspevkoch. Nikdy v živote som ale nezmenil cenu z nižšej na vyššiu - to prisahám. Dnes v noci som to v tých šialených pohyboch urobil. Mal som pocit, že nezáleží na čase. Všetci tu reportujú, že predali..ja sa stále snažím v čase, keď práve predávam. Môžete ma tu ukameňovať. Hoďte si. Som frustrovaný, že tu neviem prezentovať svoj vlastný trading. Nedokážem tu byť swingtrader, robiť simulovaný trading z jedným vstupom a výstupom a u seba daytrejdovať, obchodovať earnings, opcie s rôznymi strajkami, kde chytám a priemerujem cenu. Tým, že som sa tu dal na simulovaný trading z účtom 100 000, vstúpil som do veľkej pasce. Napríklad UVXY, čo mám aj u seba som tu reportoval jeden vstup. Ale u seba som potom niečo pustil, ked to bolo hore, potom dokúpil, ked to bolo dole...tým sa cena u mňa spriemerovala niekde ku 19. Polovicu som dnes predal po 18, môžem ukázať scan. Lenže čo mám teraz robiť, ked som tu nehlásil všetky tie transakcie? Oni sa všetky nedajú hlásiť a ja sa musím v prvom rade sústrediť na svoj trading. Musím tu teraz simulovane ostať v trejde , ktorý je už iný ako u mňa. Je to celé na prd, som z toho frustrovaný a zmätený. Musím sa na to všetko poriadne vyspať a porozmýšlať, čo ďalej.

K tým vyhodnoteniam z Brna: ďakujem. Konečne mám prehľad. To je prínosné. Moja kritika je môj názor - je vždy založený na faktoch.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Simulovany trejding je nanic. Iba sa v tom zamotas. Davaj iba to, co skutocne zatrejdis a nemusi to byt uplne vsetko.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:
Nikdy v živote som ale nezmenil cenu z nižšej na vyššiu - to prisahám. Dnes v noci som to v tých šialených pohyboch urobil. Mal som pocit, že nezáleží na čase. Všetci tu reportujú, že predali..ja sa stále snažím v čase, keď práve predávam. Môžete ma tu ukameňovať. Hoďte si. Som frustrovaný, že tu neviem prezentovať svoj vlastný trading. Nedokážem tu byť swingtrader, robiť simulovaný trading z jedným vstupom a výstupom a u seba daytrejdovať, obchodovať earnings, opcie s rôznymi strajkami, kde chytám a priemerujem cenu. Tým, že som sa tu dal na simulovaný trading z účtom 100 000, vstúpil som do veľkej pasce.
Kto je bez viny, nech prvy hodi kamenom ... citat z Biblie. :)

Myslim, ze uplne by stacilo reportovat iba aktivny investing. Verim tomu, ze dnes rano by si na limitnom pohybe bol nakupil 1 kontrakt, keby si sa nevenoval tymto pozicnym tradom.
Ja som tu kedysi real-time reportoval opcne spready, ked pamatas. Bola to taka makacka robit ich hoci len fiktivne s reportovanim tuna, ze ma to natrvalo odradilo od vypisovania opcii a ich rolovania.
Včera som si tak ako Radvan otvoril flašu vína a sledoval volby.
Myslim, ze vsetci mame svoje skusenosti, ako vplyva na nasu psychiku alkohol. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Peter Em »

Ja JUGGLER-ove argumenty beriem, nakoľko presne popísal o čom je reálne reportovanie tu. Je to ďaleko ťažšie ako to vyzerá. Niekedy je to poriadna príťaž.

Napr. Ja som včera (alebo predvčerom) predával zbytkovú časť akcií Easyjetu. Bolo to okolo obeda, kedy som ešte v práci. Celé to bolo také na kolene. Musel som to robiť cez mobil na malom displayi a s pomalým internetom. S tou mikroskopickou klávesnicou. Po tom ako sa mi to horko-ťažko podarilo predať a napísať na fórum som bol zrelý na spoveď ako som sa pri tom uhrešil.

Alebo to isté dnes (a v podstate vždy, pri každom predaji)
Chcem reportovať trade čo najskôr(hneď po predaji/kúpe), ale keď k tomu chcete nebodaj napísať aj nejaký komentár (prečo ste predali/kúpili, zhodnotenie vstupu, výstupu, vypočítať zisk (percentuálny, nominálny, príspevok do portfólia)), je to bez šance, cena môže byť dovtedy úplne inde. Ja som dnes chcel napísať do detailu premakaný komentár k tradu ale najmä k voľbám, ale bez šance. Tak som si povedal, že si to nechám na víkendový sumár - pri ktorom ináč zabijem kopec času, lebo chcem, aby to celé bolo zaujímavé a prínosné. Kým ho celý napíšem (tiež to chcem spraviť čo najpedantnejšie) končím po dlhom čase a s boľavými očami.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

1 x ES short 2163,50
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa makx »

Juggler, Peter Em a co tak standardizovat/zautomatizovat vase reportovanie?

Napr. pre simulovane portfolio by bolo idealne si niekde otvorit demo ucet a tam hadzat vsetky fiktivne obchody a na konci dna tu hodite printscreen standardizovaneho EOD (end-of-day) reportu (alebo pdf) z platformy a napisete kratky komentar.
Vdaka platforme sa nemusite trapit s vypoctami realizovaneho P&L, ocenovanim nerealizovaneho P&L (otvorena pozicia) a dokazovanim historie obchodov (mnozstvo, cena, cas, % alokovaneho kapitalu, atd.).
Dokonca by sa to mohlo rozsirit o EOD risk report napr. 1 denny VaR (Value at Risk) a ES (Expected Shortfall) ukazovatelmi (ak to platforma umoznuje). Samozrejme vypocet VaR a ES uz nema jednotny vypocet ako P&L (realizovane) ale aj tak by to bolo prinosom, pretoze by sa kvalifikovane ukazalo aka vyska rizika vyplyva z otvorenej pozicie.
Pre realne portfolio sa vytvori report z danej platformy, ktoru pouzivate. IB broker umoznuje si vytvorit vlastne reporty (ostatne platformy nepoznam ale predpokladam, ze aspon zakladne info dokazu, risk report by bol bonus) a tak by sa tu dohodol 1 format a ten by tu vsetci davali (citlive sukromne udaje by si zmazali).

Pretoze ked navysujete alebo znizujete poziciu, tak kompletny vypocet P&L plus s historiou obchodov uz vobec nie je trivialna vec. A uz nehovoriac ak este kombinujete viacere produkty na rovnakom podklade (napr. opcie a futures).
Ja az tak nevidim prinos reportovania v realnom case, kedze to stoji vela usilia a casu. Mne pride efektivnejsie, proste capnut na konci dna ten report a k tomu napisat komentar. Ja si myslim, ze pocas dna sa ludia hlavne sustredia na pracu, skolu, trading a ine aktivity a az vecer alebo v nejaku hodinu si precitaju, co nove pribudlo na ako-investovat.

Inak vsetka cest za Vase doterajsie reporty a vypocty :wink: Ospravedlnujem sa ak uz mnou zmienene veci ste preberali, lebo som necital stare temy o rozbehnuti reportovania.
Naposledy upravil/-a makx v St 09 11, 2016 9:39 pm, upravené celkom 2 krát.
ondro
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: St 30 03, 2016 8:16 pm
Been thanked: 2 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa ondro »

Rozumiem, že keď sa tu podaktorí chceme navzájom porovnávať, malo by to byť merateľné a transparentné, preto by mali byť obchody zverejňované v reálnom čase. Treba však vychádzať z toho, že prvoradé je zrealizovať úspešný obchod a to, že ho človek zverejní v internetovej diskusii, je až na druhom mieste. Preto je úplne prirodzené, ak človek najskôr zadá obchod a až následne ho zverejní. Ak sa to zverejňuje bezodkladne, napr. s odstupom 5-10 minút a je to v prípade potreby ľahko preukázateľné, považujem to za real-time. Koniec-koncov, tak aktuálne možno nie sú ani dáta, ktoré vidím pri zadávaní príkazu. A komentár k obchodu sa dá vždy doplniť aj dodatočne, či už po pol hodine, na konci dňa alebo cez víkend, v závislosti od možností a aj chuti.

Mnohé obchody, najmä tie okomentované, považujem za inšpiratívne a ak sa mám ako čitateľ rozhodnúť, či chcem vidieť skreslene iba tú časť obchodov, ktorú sa podarilo zverejniť pred ich zrealizovaním, alebo budem vidieť všetko s tým, že časť obchodov uvidím s niekoľkominútovým oneskorením, preferujem tú druhú možnosť. Pre mňa je podstatné vidieť stratégiu ako celok so všetkými obchodmi a výsledkom a nie iba nejakú vybranú časť, lebo to potom ako celok nedáva zmysel a vstupuje do toho prvok náhody, či sa pre všeobecne rozumnú stratégiu poradí z dôvodu externých vplyvov zverejniť viac úspešných alebo neúspešných obchodov.
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa makx »

Este jedna poznamka
JUGGLER napísal:1 x ES short 2163,50
Pri tomto type spravy (teraz nemyslim konkretne Jugglera ale vseobecne, aj ostatni tak reportuju), netusim, ci trader otvaral uplne novu poziciu/navysoval/znizoval/zatvaral celu poziciu (kazdy krok ma velku vypovednu hodnotu). U niektorych som dokonca videl peknu seriu toho isteho aktiva buy, sell, buy, sell a ak si nenajdem uplny zaciatok, tak proste neviem, ci to je otvorenie alebo zatvorenie (ak to nenapise).

Uz sa mi par krat stalo (znova myslim vseobecne), ze som musel listovat vyssie temou a si dohladavat, ze aky ma obchod dopad na poziciu. Trader to moze napisat do komentara ale ak by bol standardizovany report, kde by bola celkova pozicia, tak by bolo okamzite jasne co tym obchodom myslel trader.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Samozrejme vypocet VaR a ES uz nema jednotny vypocet ako P&L (realizovane) ale aj tak by to bolo prinosom, pretoze by sa kvalifikovane ukazalo aka vyska rizika vyplyva z otvorenej pozicie.
pobavilo :lol:

VaR je cisty nezmysel, to uz po CHF jan15 pochopil snad kazdy.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa radvan »

no ... podla mna to tu treba robit s mierou ...

ja bezne pisem obchody aj s 1h spozdenim a nemam ziadne vycitky svedomia ... ale ak som proste vecer niekde v meste, alebo davam spat decka a nieco sa zrealizuje na close, tak fakt nebudem hned tukat do mobilu, ze zrealizovalo sa to, aby ma tu niekto nenapadol, ze to neni real time ... vydrzi to ... nikto neumre preto ... len ja to tradujem aj real, tak nemam problem vytiahnut equity krivku z IB kedykolvek k tomu ...

cely tento reporting vznikol ako nejaky pokus, kde jugg. chcel sam pre seba vyskusat davat swingove obchody co najrealnejsie pocas jedneho roka a chcel tymto skusit ukazat ci sa da beatnut market ... nasledne ukecal mna a potom aj par dalsich ludi ...

bolo by pekne nahadzovat to niekam do dema a potom z toho vytahovat reporty atd. atd. atd. ... co je vsetko pekne ... ale treba si uvedomit, ze ludia co tu reportuju to robia vo volnom case ako konicek ... to neni o tom, ze sa tu snazime ziskat nejaku mega investiciu, alebo ze za to vyhrame porshe ... kazdy tu z toho ma maximalne dobry pocit, ked mu niekto napise, ze good job ... vacsina to pise, lebo pozna ludi z fora zo stretiek a su to kamosi ... tak si proste piseme ...

akoze, ak sa niekomu do toho strasne chce a nema po veceroch co robit, tak moze vymyslat nejake standardy toho jak to robit a kde to robit lepsie atd. atd. ... aktivite sa nebranim, mozte sa toho chytit kto chcete a robit back office reporting support ... ale please ... fakt myslite na to, ze sme ludia, co to robia ako nieco navyse ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Maks: Pri 1 x ES short 2163,50 každý, kto to sleduje vie že ide o novú pozíciu. A vie si pozrieť, že to sedí. Predošlých pozícii tu mám dokopy 5, Jogo i náš kamarát z Brna tu dávali sumár.
makx napísal: Ja az tak nevidim prinos reportovania v realnom case, kedze to stoji vela usilia a casu. Mne pride efektivnejsie, proste capnut na konci dna ten report a k tomu napisat komentar. Ja si myslim, ze pocas dna sa ludia hlavne sustredia na pracu, skolu, trading a ine aktivity a az vecer alebo v nejaku hodinu si precitaju, co nove pribudlo na ako-investovat.
Čo sa týka toho, ja vidím prínos jedine v real-time tradingu. Problém je v tom, že môj trading je špecifický. Trading swingtraderov a pozičných trejderov by mal byť v pohode.

Čo sa týka reportov, denné reporty sú o ničom. Musel by si ukazovať všetky trejdy, aby niekto z toho niečo mal. Výsledky jednotlivých dní nie sú zaujímavé. Tu zasa len dôjdeš k tomu, že kľúčový je dlhodobý výnos.

Tracking a reporting sa dá robiť aj cez tretiu stranu automaticky zo živého účtu. Ja som napríklad auditovaný a trackovaný cez fundseeder. com

To si tu rovno môžem capnúť jeden graf a pridať komentár, že takto vyzerá polovica mojej kariéry. A hneď by malo byť každému jasné, prečo kritizujem ľudí, čo v živote nezdolajú ani benchmark, alebo infláciu.

P.S. Dobrú noc. Idem sa vyspať po tých 24h Le Mans...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

No konecne si ten graf dal. :)
Zakladny prepocet:
-rocne teoreticky robis 44% p.a. ak by si nevyberal zisky, co je velmi dobry vysledok
-kedze zisky vyberas,lebo z nich zijes, robis rocne 44%

Aky je rozdiel medzi 44%p.a. versus 44%? No je to rozdiel zhodnotenia, ked sa zisky vyberaju a ked sa zisky reinvestuju.
Celkovy zisk pri 44% p.a., ked sa zisky reinvestuju sa pocita ako 8-mocnina rocneho zisku tj. 1.44^8=18.48-nasobok vkladu
Celkovy zisk, ak sa zisky vyberaju, sa pocita ako 8-nasobok rocneho zisku tj. 0.44x8= 3.52 nasobok vkladu
Uz som konecne pochopil, preco ste sa s Filipom na stretnutiach fora nevedeli dohodnut, ake zhodnotenie vlastne mas. :)
Drawdowny mas tak do 30%, co je tiez dobre.

Este by som tu chcel ostatnym vysvetlit, ako vzniklo toto vlakno. Nechce sa mi tu debatu hladat, kde sme sa s Jugglerom dohodli, ze ho zalozime.
V principe Juggler tvrdil, ze aktivny investor porazi s minimalnou namahou a minimalnym casovanim investicii index, ja som mu oponoval, ze index neporazi.
Juggler naznacil nieco v tom zmysle, ze staci predat v 20% poklese a potom znova nakupit,az ked kriza prehrmi a graf pride znova na tuto 20% hranicu zdola. Ja som mu urobil rychly backtest pre roky 2007-2009, kde na tej hranici 20% vzniklo snad 10 prierazov s vyrazenymi SL velkosti celodennej sviecky tj 1-5% uctu na jeden SL.
Tak potom sme sa dohodli, ze to Juggler realne predvedie, ako sa to da.
To je ten aktivny investing, s ktorym Juggler nema vela roboty a moze ho robit aj ako 90-rocny.
Lenze Juggler by sa pri tom nudil, tak dal navrh na pozicny trading, aby to tu zilo. Nuz a dopadlo to tak, ako dopadlo. Juggler je pretazeny a zbytocne sa stresuje. Preto som mu dal znova navrh, aby sa vratil len k aktivnemu investingu, ktory ma slusne vysledky, moze ho robit aj ako 90-rocny a bezny clovek u bezneho brokera ho moze napodobnovat, aj ked nevie co je to opcia, futures, short, premarket, aftermarket ap.

p.s: Este sa chcem opytat na to trakovanie. Ako vlastne robi ten graf ta firma?
-Chodi jej z tvojho uctu kazdodenne zhodnotenie v % a to potom pridava do grafu
-Alebo jej chodi denny zostatok na ucte-/- vybery a vklady
-Alebo ako to robi?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
investor0
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 12 12, 2013 12:53 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa investor0 »

MartinPillar napísal: A co si tam videl?
Neviem to isto, ale asi VIX futures out po 20,30 ( +3300 USD )
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:1 x ES short 2163,50
1 x ES short covering na 2149,75 ... +13,75b = +687 USD
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

príkaz: sell short 1 x ES po 2163

- a odchádzam preč
- večer dám komentáre
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

1 x ES short 2163

- príkaz realizovaný

- pridávam scan uzavretého zisku
- trade som robil aj cez CFD ( umožňuje to budovať pozície, alebo postupne predávať)
- na scane vidíte, že som dnes predával aj časť akcie AMDA, ktorá vyskočila 18%
- z realizovanej minimálnej straty vidno, že moja cena bola oveľa nižšie ako tá 0,92 s ktorou som začal trejd
- cena sa znížila po dokupe na 0,61 ktorý som tu nehlásil (niekto sa ma však práve vtedy pýtal a dostal info)
- predaj po 0,80 som nemohol hlásiť, tentoraz z dôvodu, že predávam špeciálnou technikou, aby som cenu netlačil dole
- nepredalo sa mi všetko, čo som chcel..cena je teraz nižšie, takže TU ostáva AMDA tak ako je.
- AMDA dostala dnes upgrade, preto rástla
- análi upgradujú spravidla z 2 dôvodov:

1. vtedy , keď potrebujú oni predávať ( spravidla vybrať zisk)
2. vtedy ked majú insider info a je predpoklad, že pôjde hore (alebo dole :wink: )

- Keďže dnes AMDA bude po zavretí trhov reportovať Q3, zajtra buď klesne, alebo stúpne. Preto som už predtým znižoval pozíciu a znížil som ju aj dnes. Niečo si však nechávam a TU vo vlákne ostáva celá pozícia pri vstupe 0,92.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: p.s: Este sa chcem opytat na to trakovanie. Ako vlastne robi ten graf ta firma?
-Chodi jej z tvojho uctu kazdodenne zhodnotenie v % a to potom pridava do grafu
-Alebo jej chodi denny zostatok na ucte-/- vybery a vklady
-Alebo ako to robi?
Ten graf čo som dal si vieš pozrieť u IB v reports - Portfolio Analyst. Môžeš si to nahodiť ako custom report, since inception (od založenia), alebo za vybrané obdobie a na prehľad ti stačí snapshot a porovnanie s SP500. Ale môžeš si pozrieť aj detailed analýzy.

Ten fundseeder je tretia strana a umožňuje rôzne analýzy. Ja sa nestarám ako to robia, je to plne automatické. Majú dohodnutú spoluprácu s IB. Broker im asi každý deň pošle file kompletného tradingu.
Z históriou nad 2-3 roky ale musíš požiadať IB, aby im poslali historické files. Ale nemusíš ked ti stačí menej,alebo tam chceš začať od piky. Ja by som im najradšej prezentoval celých 15 rokov, ale IB má históriu len od 2009. Prvú polovicu som mal oveľa lepšiu ako tú druhú: roky 2005-2010 som mal najlepšie.
Výhodou Fundseedera je, že ked si u nich, tak si môžeš pozrieť výsledky tých najlepších. Je to portál kde sa v podstate prezentujú talenty. Oni vlastne garantujú auditované výsledky, takže tí trejderi sú potom dostupní pre iných investorov. Tieto veci ma však nezaujímajú, lebo tam treba skúšky, licencie atd...
Ja to tam mám len tak pre seba. S pasie. Je to prehľadné a rýchlo dostupné. Ale takisto uvažujem, že raz, keby som si vypracoval dobrú investorskú stratégiu, alebo dobrý trading ES..čiže niečo vhodné pre správu fondov, tak si možno tú kvalifikáciu pre USA vybavím.

Graf som vymazal. Aj scany tu dám len na obmedzený čas. A skoro som zabudol: ten trejd VIX chcem celý stornovať. Nechcem z neho žiadny profit. Vymažem ho, vstup i exit a ty najbližšie ,ked budeš updatovať výsledky, tak ho tam už nezahŕňaj. Dík.

P.S. AMDA zverejnila slabo. A keďže som na zverejnenia špecialista, strelil som všetko ako prvý za 0,76. Teraz ide po 0,65. Ale chcem povedať, že u bio stocks nie sú fundamenty to najhlavnejšie. Podstatné sú produkty, FDA schválenia, nové kontrakty..čiže očakávania do budúcnosti. Keď dnes dostala upgrade buy s targetom 5, tak si myslím, že na tú cenu 2-2,50 raz dosiahne. Ale kedy to bude, to neviem. Preto ju radšej trejdujem. Keď zajtra klesne, tak znova kúpim.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa makx »

MartinPillar napísal: pobavilo :lol:

VaR je cisty nezmysel, to uz po CHF jan15 pochopil snad kazdy.
A co si tym CHF jan15 chcel povedat, ze mal VaR tu extremnu ztratu predpovedat?
Z definicie VaRu a beznych nastaveni parametrov (horizont 1 alebo 10 dni, pravdepod. 1% alebo 5%) je jasne, ze VaR ti nikdy nekvantifikuje riziko (ztraty) z extremnych udalosti typu CHF jan15 a to este velmi zalezi na metodike vypoctu VaRu. Takze tvoje nezmyselne senzacne vyroky si mozes odpustit, lebo iba tie su na pobavenie.

to Radvan:

samozrejme, ze vsetko s mierou. Ja reagujem hlavne na Jugglera, ktory podla popisu narazil na strop metody reportovania, ktory ste si tu urcili. Alebo co spominal jogo, ze ako sa mu to skomplikovalo a preto skoncil.
Ja to chapem, ze tu reportujete z Vasho nadsenia. Preto som iba navrhol urcitu cestu ako sa vyhnut fazi, ked robime urcite procesy stale rucne, lebo to tak mame zazite a myslime si, ze je to furt efektivne ale v skutocnosti uz to nie je efektivne a zautomatizovanie prinesie usporu casu a usilia.
Ale ok. Ved to je kazda slobodna volba ako tu reportuje :-)

to Juggler:
ano, u teba viem, ze obchodujes iba 1 kontrakt ES. Ale keby si uz presiel na 2 alebo 3. Potom sa to uz zacne komplikovat.

Ja som myslel report:
- zoznam obchodov za den
- vykonnost portfolia, teda spocitane P&L z otvorenych a zatvorenych pozicii (potom by jogo nemusel tu spocitavat cez vsetky temy kto kolko zarobil kazdym obchodom ako to robil k 30.9)

Inak ten fundseeder vyzera super.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15772
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

makx napísal: to Juggler:
ano, u teba viem, ze obchodujes iba 1 kontrakt ES. Ale keby si uz presiel na 2 alebo 3. Potom sa to uz zacne komplikovat.
Obchodujem 1, lebo moja stratégia ES je ešte vo vývine. Možno by bolo najmenej komplikované, keby som trejdil len ES. Ešte porozmýšlam. Možno nebudem trejdiť nič. Zbytočne si komplikujem život.

Toto vlákno som pôvodne nezaložil pre trading. Treba sa vrátiť k myšlienke, že tu chcem prezentovať INVESTOVANIE pre obyčajných ľudí.. v rôznych podobách: aktívne, pasívne, cez fondy, cez hedge fondy, cez stockpicking, cez AOS a pod.

Ten trading som tu pichol len aby sme mali aj niečo z tradingu...aj som povedal, že aspoň na 1 rok. Aktívny investing to je už vlastne pozičný trading. Preto som do názvu dal aj trading...ale nemyslel som tým taký trading ako robím ja.

No nakoniec som rád, že sa tu prebudil kopec ľudí. Založili si vlákna kde začali prezentovať svoj vlastný trading. Tým sa sami učia a môžu vidieť ako to robia iní. To sa mi páči. To neuvidíš hocikde. Aj ja sa učím. Burza nie je remeslo ktorému sa raz vyučíš a si majster na celý život. Treba sa učiť stále.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal: JUGGI - TRADER: celkovy zisk +16105$ ...+16.10 %
celkovo zobchodovanych 45 kontraktov ES, 3 kontrakty VIX, 53 kontraktov opcii
A skoro som zabudol: ten trejd VIX chcem celý stornovať. Nechcem z neho žiadny profit. Vymažem ho, vstup i exit a ty najbližšie ,ked budeš updatovať výsledky, tak ho tam už nezahŕňaj. Dík.
Takze stornujem trade VIX:
VIX futures out po 23,00 ( +6000 USD )
JUGGI - TRADER: celkovy zisk +10105$ ...+10.10 %
celkovo zobchodovanych 45 kontraktov ES, 2 kontrakty VIX, 53 kontraktov opcii
Dalsi obchod
1 x ES short covering na 2149,75 ... +13,75b = +687 USD

JUGGI - TRADER: celkovy zisk +10792$ ...+10.79 %
celkovo zobchodovanych 46 kontraktov ES, 2 kontrakty VIX, 53 kontraktov opcii


Sumar otvorenych pozicii:
buy LSVX in 27.78 - 500ks 9.9.2016
buy BSWN in 25.88 - 500ks 9.9.2016
buy AMDA in 0.92 -7000ks 27.9.2016
sell CE in 68.27 -500ks 18.10.2016
BUY 1000 x UVXY po 20,30
1 x ES short 2163
Ten graf čo som dal si vieš pozrieť u IB v reports - Portfolio Analyst. Môžeš si to nahodiť ako custom report, since inception (od založenia), alebo za vybrané obdobie a na prehľad ti stačí snapshot a porovnanie s SP500. Ale môžeš si pozrieť aj detailed analýzy.
Graf som vymazal.
Tak teraz vyzeram, ako keby som trpel "samomluvou", alebo vestil z kristalovej gule, ked vyssie analyzujem ten vymazany graf. :)
Urobil som si ten graf na svojom ucte a vyslo mi cumulative return -2.25%, ale ked si porovnam deposit/ending NAV, tak to vychadza -1.62%. Vybery som ziadne nemal a ucet vediem v Euro, hoci su na nom dolare.
Takze este neviem, ako to rataju... Nechce sa mi to teraz rano skumat, az budem mat cas, tak sa na to pozriem detailnejsie.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"