radvanovo pieskovisko

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Ahoj. Pekne :)
Tiez sa mi vysledky Radvana pacia. Len jedna vec mi vrta v hlave: Radvan, mas ty na tej volatilite XIV aj nejaky "virtualny SL", alebo pocitas s tym, ze ak ta v case "biasovych obchodov" zastihne nejaka "cierna labut", tak to jednoducho vysedis?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

diky ...

SL nemam, mam casovy stoploss ... urcite nic nebudem dlho "vysedievat" ... ked idem do tradu, tak viem ako dlho (kolko dni/hodin) to chcem drzat ... ak to padne o nejaky normalny pohyb (par %), tak to proste zavrem v den, ked som planoval a vezmem stratu ... ak by dosla cierna labut (zastrelia Obamu, zemetrasenie v LA alebo nieco proste), tak to predam o jeden den neskor ... dovod je jednoducho ten, ze ked je panicky vypredaj, tak povacsine je dalsi den mierny reversal (len mierny), tak sa obcas vyplati tymto sposobom znizit stratu ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa jogo »

Cize neni pevny SL. Tak potom hrozia podobne rizika ako u Zajicovej 90-ky...ved aj ziskovost je podobna. :)
Zajic ma posledne tri roky, co ju realne obchoduje(alebo verejne prezentuje?) ziskovost asi 29% p.a.
Pozri co som napisal do Mykoveho vlakna:
Hladal som obdobia, kde by mohla 90-ka krachnut. Tak v dohladnej historii to bolo najhorsie z hladiska bezkorekcneho padu v auguste 2011 a oktobri 2008 asi 12% bezkorekcny pokles, ale este horsie to bolo v 1987 roku, tusim 25% bezkorekcny pokles, ale najhorsie to bolo v 1929 roku, kedy bezkorekcny pokles bol az 37%. Cize hlavne tychto obdobiach by bolo treba backtestnut 90-ku...
Myslim, ze to plati aj pre tvoje strategie. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja si to nemyslím.

Tú 90 tku sme videli u Nobodyho. ... Akcie long only , dokupy pri poklese , žiadne SL a na poriadnu páku (CFD). Risk/reward bol obrátený (menší zisk a potenciálne nelimitovaná strata), to bolo kompenzované vysokým winning pomerom (90% - 100%).

Radvan obchoduje etfká, nedokupuje do straty, nevysedáva straty, risk/reward zhruba 1:1 a vysoký winning ( nad 70%).

Jediné väčšie riziko, čo u neho vidím je, keď berie 100% XIV na víkend. Ak by trafil na ,,Black Monday,, s prudkým gapom volatility...odhadujem, že vtedy by sa mohol dostať do DD 25 aj 50%.. Ale to je dosť malá šanca...ja som to zažil možno 3 x za 15 rokov...Skôr si myslím, že podstupuje reálny potencionálny DD tak do výšky -10%. Plus to neznamená, že by musel realizovať stratu. Volatilita je mean reverting, čiže rovnako rýchlo klesá...

Ďalej treba zohľadniť fakt, že Radvan je trader. Väčšinu času neriskuje nič ... je 100% v cashi. Otvára obchody len na 1-2 dni. Jeho expozícia k ,,black swan,, je tak oveľa nižšia ako u ľudí, ktorí sú vkuse zainvestovaní a ešte dokupujú do straty na vysokú páku. Veď tie dokupy exponencionálne zvyšujú riziko...

Ja si myslím, že u Radvana najprv treba posudzovať VÝNOS a následne vyhodnotiť RIZIKO. Najlepším kritériom sú reálne DD, nie filozovanie o tom, čo by sa mohlo stať... Radvan pokial sa pametám, nemal žiadny DD a má pekný, vyrovnaný výnos.

Nuž nadpriemerný výnos si pýta nadpriemerné riziko a to Radvan, keďže nemá žiadne DD zatiaľ zvláda na jedničku !
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:
Tú 90 tku sme videli u Nobodyho. ...
Omyl, Nobody nikdy nezatvaral obchody v strate, 90-ka ich bezne v strate zatvara.

Jediný väčší risk, čo u neho vidím je keď berie 100% XIV na víkend. Mohol by vymáknuť ,,Black Monday,, s prudkým gapom volatility...odhadujem, že vtedy by sa mohol dostať do DD 25 aj 50%.. Ale to je dosť malá šanca...to vidíme len raz za pár rokov...skôr si myslím, že podstupuje potencionálny DD tak do výšky 10%. Plus to neznamená, že by musel realizovať stratu. Volatilita je mean reverting, čiže rovnako rýchlo klesá...
Podobne parametre ma 90-ka

Ďalej si treba zobrať fakt, že Radvan je trader. Väčšinu času neriskuje nič , je 100% v cashi. Otvára obchody len na 1-2 dni. Jeho expozícia k black swan je tak oveľa nižšia ako u ľudí, ktorí sú v kuse zainvestovaní a dokupujú do straty na vysokú páku.
Aj pri 90-ke si zainvestovany naplno len par dni v roku
Radvan, pokial sa pametám, nemal žiadny DD a má pekný, vyrovnaný výnos.
Mal drawdown podobny tvojmu...nechaj sa najprv vyjadrit Radvana. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

jugg. je trosku blizsie pravde ... to co robim sa lisi od 90tky ... v idealnom pripade by som 2008,2011,1987 a podobne presedel v cashy a cakal ... mozno obcas nieco malo zatradoval, ale urcite by to bolo inym stylom ako to co reportujem teraz ...

risk v tomto co reportujem je skor presne ten, ze dojde nejaky sigma event v case ked som zainvestovany ... ale musi to byt sigma event v uptrende ... takze nie lehman, alebo black monday 87 ... vtedy boli trhy v poklese, nic by som nemal ... ale pruser by bol napr. 1994 :) ... alebo dvojicky, ak by sa stali v 99tom a nie 2001 (ked trhy uz na tom boli aj tak zle) ... 1994 je napr. rok, ktory nikto nepozna ... ale vtedy sa udialo to, ze na jednom zasadnuti FED totalne neocakavane zdvihol urokove sadzby o 0.75% (ked kazdy cakal, ze ostane so sadzabami na povodnej hodnote) ... totalne to rozhodilo akciove aj dlhopisove trhy, VIX sa uplne utrhol takisto ... niekolko mesiacov na to mexico devalvovalo neocakavane (zo dna na den) peso, lebo nebolo schopne drzat vymenny kurz a to totalne rozhodilo zase menove trhy (a opatovne aj akcie a dlhopisy) ... cely 94 bol dost naprd na trhoch ... to by bolo dost zle obdobie ...

max DD mam cieleny tak mozno cca -30% (historicky bol do -20%, ale to nic neznamena) ... takze neni to zrovna low risk ... ale tak nieco riskovat musis vzdy ked chces zarobit, nemas vynosu bez rizika ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

Len rychly message ... dnes bol:

MOC BUY 130% TLT @ 133.46
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

dnes na close som este prikupil:

MOC BUY 50% XIV @ 36.24
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

zatvaram TLT ...

MOC SELL 130% TLT @ 132.43 - strata -0.77%, kontribucia -1.00%

aktualny stav portfolia +28.30% ... este nechavam otvorene XIV, to je zatial v malom pluse ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

zatvaram XIV

MOC SELL 50% XIV @ 38.81 - zisk +7.09%, kontribucia do portfolia +3.55%

stav portfolia +31.85% ... idem 100% do cashe, budem sledovat trhy, urcite sa chystam tradovat US volby, uvidim, ci dovtedy este nieco zobchodujem ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa Chris »

nice, planejus obchodovat cez opcie na VIX alebo ?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

cez klasicky SPY alebo QQQ budem trejdit ... uvidim, este to je daleko ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

len uplne mala spekulacia ...

MOC SELL 20% UNG @ 8.99
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa osamely chodec »

tych 20% znamena nominalnu hodnotu investicie z celkovej hodnoty uctu?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

Jop. Spekulacia na expiraciu. Ale bojim sa toho plynu, lebo skace to ako dive ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa osamely chodec »

je to teraz podobne ako minuly rok, trh je strukturalne tesny no pocasie sa zatial ukazuje aj na november teple a preto ocakavany vypadok spotreby je omnoho silnejsi faktor ako pokles produkcie. Minuly tyzden uplne skolaboval November X ako je vidiet z prilozeneho grafu X-Z . Z,F,G,H sa drzia su ako vykrmene husi no ak sa pocasie nezmeni a nedajboze pride zima ako minula pekne sa budu na fronte zbavovat tuku oproti cash. V piatok cash padol na 2,870 a december co by front kontrakt sa drzi na 3,500 takze sortovat UNG pri tomto nastaveni pocasia ako by si zapol turbo lebo contango bude miznut.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa osamely chodec »

graf
Prílohy
x-z.png
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

no ... uvidime ... na to prave hram, ze tam je ten spread fakt vysoky ... tak uvidime ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

tak ideme von ...

COVER 20% UNG @ 8.48 - zisk +5.67%, kontribucia +1.13%

stav portfolia +32.98%

ten plyn podla mna ma este priestor na pokles, ale uz sa v tom necitim dobre ... neni to uplne moja parketa, tak radsej zoberiem zisk co je a idem prec ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Tesi ma Tvoj zisk, super. Pekny obchod. Dnes zjavne spekulanti co su extremne dlhi /dla COT/ zacali sipit problemy a zatvaraju pozicie na zimnych mesiacoch, november uz nepada lebo je blizko cash. Prikladam obrazok. Aka je to slast po tolkych rokoch co som bol nalozeny v longoch na jesen na plyne to pozorovat v cashi.:)
Prílohy
summaryCFSv2_NaT2m_201611.gif
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

dik ... pocasie + tieto dni sa rolluje, tak aj to tlaci ceny dole ... ale bol to pekny storm pre longerov ... a to som sa bal, ze do toho idem neskoro ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

takze blizime sa k volbam, tak ideme klasicky "Buy the rumor, sell the news." ... takze dnes:

MOC BUY 200% SPY @ 212.55
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
lagy182
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po 31 10, 2016 10:35 pm

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa lagy182 »

dufam ze nezahlcujem vlakno ale budem sa snazit pytat k teme, este predtym dakujem ze nieco taketo pisete chalani, Juggler, Mika, ty a spol...ma to velky vyznam nielen pre tych co uz obchoduju ale aj pre tych co sa ucia, citanim vasich diskusii som sa naucil viac ako z niektorych knih, seminarov a pod...ale k veci mohol by si popisat tvoju spekulaciu trocha hlbsie? tipujes ze vyhra Clintonova, cize by trhy mohli rast a dnes si to kupil lebo kvoli vysetrovaniu FBI su us trhy nizsie a neiste? a aka je tvoja strategia na sell the news, kedy to chces predavat?
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

lagy: nemam sajnu kto vyhra, pevne dufam ze clintonova (lebo trump je magor^2) ... ale to nesuvisi s tradingom ... ide len o to, ze vacsinu volieb za poslednych 50 rokov je cca tyzden pred us volbami povacsine rally, ktora konci v den volieb na close (kedy planujem poziciu predat) a nasledne je 1-2 dni po volbach maly vypredaj (ktory sa da shortnut, ale uvidim, ci na tom budem participovat) ... tak cela spekulacia je postavena na tom, ze sa hodlam na tej vlnke hore (a mozno aj dole) kusok povozit ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

takze rekapitulacia ...

SPY dnes 213.15 - performance od otvorenia +0.28%, kontribucia +0.56% ...

som prekvapeny, ze to je v pluse po minulom tyzdni ... tieto velby su cele divne, co sa dalo mozno trosku cakat pri neortodoxnom kandidatovi ako Trump ... statisticky mali byt prve dva dni (prvy den v mesiaci a potom FED den) pozitivne, potom mierna stagnacia a zaver volieb zase mierne pozitivny ... vysledok tento rok bol, ze minuly tyzden bol fakt spatny a otocilo sa to dnes ... otazka znie, co dalej ... celkom sa stotoznujem s touto analyzou:

http://ondrasik.blog.sme.sk/c/438040/su ... zstvu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ak nema trump nejaku atomovku v rukave (co nevyzera, lebo keby mal, tak to uz davno pri jeho povahe vytiahne na svetlo), tak posledne dni jeho kampane ma silne rozpacite, kym clintonka rozbehla masineriu ... neprekvapi ma, ked to nakoniec dopadne tak, ze bude mat clintonova podobny pocet volitelov jak mal obama naposledy ...

budem drzat 2x SPY este aj zajtra ako bol plan ... potom statisticky podla historie ma zmysel uvazovat nad shortom, ale tuto moznost som uz vylucil ... trhy dobre reaguju na zisky clintonovej a je pravdepodobne ze vyhra ... tak skor premyslam, ci si nenecham nejaku redukovanu poziciu na SPY na overnight z utorka na stredu ... nepaci sa mi risk reward (ked vyhra clintonova, tak ten pohyb up nebude tak silny ako pohyb down v pripade, ze vyhra trump), plus bola by to cista spekulacia, nie kalkulovany trade ... co nerad robim ... ale nejaka rezerva na ucte je, tak mozno pojdem zbierat niklaky ... uvidim podla toho, jaky silny pohyb bude zajtra a podla toho sa rozhodnem ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa JUGGLER »

radvan napísal:... otazka znie, co dalej ... celkom sa stotoznujem s touto analyzou:

http://ondrasik.blog.sme.sk/c/438040/su ... zstvu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ak nema trump nejaku atomovku v rukave (co nevyzera, lebo keby mal, tak to uz davno pri jeho povahe vytiahne na svetlo), tak posledne dni jeho kampane ma silne rozpacite, kym clintonka rozbehla masineriu ... neprekvapi ma, ked to nakoniec dopadne tak, ze bude mat clintonova podobny pocet volitelov jak mal obama naposledy ...
Ja to vidím naopak. Tak ako som videl Brexit. Analýzy naších ľudí ma veľmi nezaujímajú a už vôbec nie názory politikov. Už pred 2 týždnami dal svoj tip na Trumpa veľmi presný americký štatistik - profesor, ktorý sa ešte nikdy nepomýlil.

Čisto psychologicky si myslím, že veľa ľudí v polloch neprezradí, že idú voliť Trumpa. Je to normálne, necítia sa byť ,,IN,, že volia niekoho, koho média zosmiešňujú, alebo kým strašia. Druhá vec je, že Clintonka je evidentne len pokračovaním servilnej politiky Obamu ...a obyčajní ľudia chcú zmenu. Príklad: ani u nás žiadny poll neukazoval 8% víťazstvo Kotlebu...voliči sa tým nechválili a mnohí ho volili len s trucu, že chceli zmenu.

Takže mne reže toto: nekonvenčný poll, ktorý bol najpresnejší po voľbách v 2012 vysoko favorizuje Trumpa:

The latest polls give Clinton a lead of four or five percentage points over Donald Trump.

On the other hand, the Los Angeles Times poll uses an unconventional methodology and came closer than anyone else to nailing Obama’s margin of victory in 2012 — gives Trump a substantial edge:


Obrázok

“The election will definitely be close, and we see strong evidence that Trump will win.”

But just what would a Trump victory mean for the markets?

That’s easy. It would be an earthquake.


P.S. Aj v stávkovaní sa ukazuje ten istý fenomén ako pred Brexitom. Finančníci stávkujú velké peniaze na HC..teda najväčšie stávky sú na HC, ale najviac stávok je na to, že vyhrá Trump.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

JUGGLER napísal:Čisto psychologicky si myslím, že veľa ľudí v polloch neprezradí, že idú voliť Trumpa. Je to normálne, necítia sa byť ,,IN,, že volia niekoho, koho média zosmiešňujú, alebo kým strašia. Druhá vec je, že Clintonka je evidentne len pokračovaním servilnej politiky Obamu ...a obyčajní ľudia chcú zmenu. Príklad: ani u nás žiadny poll neukazoval 8% víťazstvo Kotlebu...voliči sa tým nechválili a mnohí ho volili len s trucu, že chceli zmenu.
toto ma podla mna mensi vplyv ako na svk ... v US su ti, co volia trumpa hrdy na to, ze volia trumpa, nemaju dovod zapierat volbu v prieskumoch ... ja neverim v "skryteho trump volica" co dnes vo velkom nakraca k urnam ... plus, trumpovi hra proti kartam sposob volby ... ak by islo o celostatne volby a mal stratu 2%, tak dajme tomu ze to je na urovni statistickej chyby ... ale tym, ze US to maju rozkuskovane na staty a vela statov je uz jasnych a ostalo par swinging state, co rozhodne ... a tam by musel bodovat v drvivej vacsine, aby mal dost volitelov ...
JUGGLER napísal: Takže mne reže toto: nekonvenčný poll, ktorý bol najpresnejší po voľbách v 2012 vysoko favorizuje Trumpa:

The latest polls give Clinton a lead of four or five percentage points over Donald Trump.

On the other hand, the Los Angeles Times poll uses an unconventional methodology and came closer than anyone else to nailing Obama’s margin of victory in 2012 — gives Trump a substantial edge:


Obrázok

“The election will definitely be close, and we see strong evidence that Trump will win.”


proti tym los angeles times polls mam silne vyhrady k metodike ... suhlasim s FiveThirtyEight na tuto temu ...
http://fivethirtyeight.com/features/ele ... oll-alone/" onclick="window.open(this.href);return false;

pre mna su relevantny tito:
http://fivethirtyeight.com/features/ele ... -converge/" onclick="window.open(this.href);return false;

JUGGLER napísal: P.S. Aj v stávkovaní sa ukazuje ten istý fenomén ako pred Brexitom. Finančníci stávkujú velké peniaze na HC..teda najväčšie stávky sú na HC, ale najviac stávok je na to, že vyhrá Trump.


toto ma pre mna minimalnu vypovedaciu schopnost ... najviac malych stavok na trumpa je preto, ze ma najlepsi payout ... to je lottery effect, ktory mas vsade, od stavkovania na kone, hokej, futbal, tenis, ciselnych loterii, az po akcie ... nic to nehovori o tom, jake su real odds kandidata na vyhru (ak to nieco hovori, tak skorej presny opak a to to, ze maly stavkari sa castejsie mylia a teda maju statisticky negative edge)

----

ono, to je to co som pisal ... ze toto je politicka stavka, ktora je raz za 4 roky a nie je tam statisticky edge jak pri earningsoch co robis ty, alebo na eventoch co robim ja ... takze obaja v podstate len gamblujeme ... museli by tie volby byt kazdy tyzden, aby to hovorilo nieco o tom, jak sa to ma tradeovat ... takto je to cisty gamble ... preto uvazujem, ci vobec do toho pojdem ... som tak 50:50, uvidim vecer ... ked si zahram, tak len s mensim objemom ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ja sa tiez priklanam k Kotlebovmu efektu , ak je situacia v spolocnosti podobna ako u nas / kvazi prosperita po 2008 roku/ ludia budu volit zmenu bez ohladu na následky.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa mm1809 »

Ziadny Kotlebov efekt neexistuje. Vy tu zabudate na jednu dolezitu vec. Kotleba nebol v prieskumoch preto lebo by ho jeho volici zatajovali. Kotleba nebol v prieskumoch ale najma v mediach preto pretoze si to ich majitelia nezelali a politicka spicka sa snazila tym ze mu neda priestor NIKDE vytvorit dojem ze ani neexistuje a ako sa vyjadril surduh kapitalista FICO pri volbe to VUC,porazi ho aj "vrece zemiakov". Chyba. Nakoniec v rovnakom duchu vsetky tie media co sa postavili do pozicie mienkotvornych, robia to iste aj dnes po volbach. Opat chyba. Ale to uvidia az v buducnosti ked budu dalsie volby, a ta nadutost politikov a medii splaskne pod vyskou %, ktoru Kotleba alebo inak podobne profilovana strana dosiahne. Bez ohladu na to co bude oficialna propaganda tvrdit. Kto dnes vlastne veri tomu co ukazuje TV a pisu noviny? Najde sa tu snad taky jednoduchy clovek? V dobe ked si vsetko viem overit na internete? sotva.

Spat k USA. Pochybujem ze v US su tieto prieskumy rovnako manipulovane, ze HC agendao zakryva umyselne % ktore ma Tramp a dava do popredia % Klintonovej, i ked to mnoho ludi tvrdi.. ale kto vie :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Debata sa odklonila do off-topic vetvy. Nechcem tu zahlcovať Radvanove vlákno. Novú vetvu som presunul tu:

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 7&start=80" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

takze ...

MOC SELL 200% SPY ... vyhodnotim po zavreti trhov ... aktualna cena je 214.41, takze pozicia je +0.89% v zisku a kontribucia do portfolia je +1.75% ... stav portfolia je +34.73%

tolko systematicka cast ... zhodnotil by som to, ze to bola vacsia jazda jak som cakal (otvoreny drawdown bol v piatok na close okolo -4% na portfoliu), ale nakoniec to dopadlo celkom v pohode podla historickeho priemeru ... potvrdila sa analyza co som daval pred tyzdnom ... takze ideme v pohode dalej ...

----

a teraz dam cisty gamble ... vyzera to, ze clintonova ide za vyhrou na floride ... a preto trhy rastu ... trump uz zacal kopat a vyhlasovat, ze mozno neuzna vysledky volieb ... tak nech uz vyhra ktokolvek, tak prehrala cela amerika, lebo po tychto volbach bude spolocnost brutalne rozdelena a trump bude vyhlaseniami len prilievat olej do ohna ...

takze to moze dopadnut kadejako aj po vyhre clintonky, ked zacne trump prskat ohen ... v pohode mozu trhy padnut nie preto, ze clintonka prehrala, ale preto, ze clintonka vyhrala, ale trump vydal nejake debilne vyhlasenie ...

mal som zadany prikaz, ze predam len 130% SPY a 70% si necham, ale nakoniec som sa na to vykaslal a predavam celu poziciu ... nechce sa mi ist do toho drzat nieco overnight ... napriek tomu, ze si myslim, ze clintonova na 90% vyhra, tak ta reakcia trhov moze byt akakolvek, lebo to cele zavysi na jednom clovekovi, ktory podla mojho nazoru neni dusevne v poriadku ... a nechce sa mi vyhadzovat peniaze na to, aby som si tipol, ze jak sa ten clovek zachova ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

takze update ...

sranda, jak poslednych 10 minut padli trhy dole, ked hraci pre istotu zatvarali pozicie a vyberali zisky pred volebnou nocou ... co som v podstate urobil aj ja :)

teda SPY bolo predane za 214.07 - performance teda +0.72%, kontribucia +1.43%, stav portfolia 34.41% ...

nalievam si pohar a nasypavam pukance a idem sledovat co sa bude diat :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

takze ... nakoniec to cele dopadlo, ako uz vsetci vieme :) ...

toto je pekna ukazka toho, ako vie byt clovek emocionalne zainvolvovany do obchodu ... historia ukazovala short na close volebneho dna, co by bola najracionalna volba ... pripadne short z dovodov ako pri brexite - ochrana kapitalu v pripade malo pravdepodobnej udalosti (kde som to vedel tradeovat) ... ale pri tychto US volbach som to na short nevedel zobchodovat ... na druhej strane sa tesim, ze som negambloval, a ostal mimo trhu, celkom som si dnes rano vydychol :)

takze, ako uz nesciselne krat bolo povedane, treba robit to, co sa hovori - "Ševče, drž se svého kopyta!" ... alebo jak hovori buffet - "Stay investing in your circle of competence." ... a hadat vysledok volieb nebol moj circle of competence ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa mm1809 »

mm1809 napísal:Ziadny Kotlebov efekt neexistuje. Vy tu zabudate na jednu dolezitu vec. Kotleba nebol v prieskumoch preto lebo by ho jeho volici zatajovali. Kotleba nebol v prieskumoch ale najma v mediach preto pretoze si to ich majitelia nezelali a politicka spicka sa snazila tym ze mu neda priestor NIKDE vytvorit dojem ze ani neexistuje a ako sa vyjadril surduh kapitalista FICO pri volbe to VUC,porazi ho aj "vrece zemiakov". Chyba. Nakoniec v rovnakom duchu vsetky tie media co sa postavili do pozicie mienkotvornych, robia to iste aj dnes po volbach. Opat chyba. Ale to uvidia az v buducnosti ked budu dalsie volby, a ta nadutost politikov a medii splaskne pod vyskou %, ktoru Kotleba alebo inak podobne profilovana strana dosiahne. Bez ohladu na to co bude oficialna propaganda tvrdit. Kto dnes vlastne veri tomu co ukazuje TV a pisu noviny? Najde sa tu snad taky jednoduchy clovek? V dobe ked si vsetko viem overit na internete? sotva.

Spat k USA. Pochybujem ze v US su tieto prieskumy rovnako manipulovane, ze HC agendao zakryva umyselne % ktore ma Tramp a dava do popredia % Klintonovej, i ked to mnoho ludi tvrdi.. ale kto vie :)
Nechcem ti to tu spamovat, ale neda mi nevratit sa k mojemu prispevku. Rovnaky "trumpov efekt" ako v pripade Kotlebu. Aspon sa ukazalo kam chodi nasa novinarska smotanka na skolenia, ako najlepsie vytvorit predvolebny prieskum (Hilary vyhra na 80%), ako najlepsie ociernit supera(Saso, Aj republikani sa za neho hanbia..bla bla).. Liberalno demokraticka prax ako vysita.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

MOC BUY 70% TLT @ 122.72

dlhopisy nam riadne odpalilo ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa JUGGLER »

radvan napísal:dlhopisy nam riadne odpalilo ...
Všimol som si včera. Myslíš, že je to kvôli presunu do akcií, alebo sa niečo začalo diať na trhu bondov?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Všimol som si včera. Myslíš, že je to kvôli presunu do akcií, alebo sa niečo začalo diať na trhu bondov?
Podla mna je to priprava na zvysenie urokovej sadzby FEDOM.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Palo
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 1:35 pm
Been thanked: 7 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa Palo »

Dovolim si vstupit do tohto vlakna vlastnym nazorom - Trump velkohubo nasluboval kopu veci vratane zdvojnasobenia ekonomickeho rastu aj za pomoci rozsiahlych inftrastrukturalnych projektov. Problem je z coho to financovat. Ak naozaj bude chciet dodrzat slub, tak sa bude musiet vyrazne zvysit rozpoctovy deficit. To bude znamenat vacsiu ponuku dlhopisov a tlak na inflaciu. Dlhopisove vynosy odrazaju taketo ocakavania. No a zaroven uvolnena fiskalna politika vytvara dodatocny priestor, aby Fed resp. FOMC uz neotalal t.j. utahoval menovu politiku (i ked to bude robit stale opatrne, si myslim, aby ich nikto neobvinoval, ze utlmili hospodarsky rast, radsej budu riskovat vyssiu inflaciu).
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa radvan »

Dnes bude Moc sell tlt ...

Som mimo poriadneho internetu na 2 dni ... koment a vyhodnotenie dam potom neskor v nedelu mozno ... ale Palo dobre skomentoval ten pokles na dlhopisoch ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: radvanovo pieskovisko

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Palo napísal:Dovolim si vstupit do tohto vlakna vlastnym nazorom - Trump velkohubo nasluboval kopu veci vratane zdvojnasobenia ekonomickeho rastu aj za pomoci rozsiahlych inftrastrukturalnych projektov. Problem je z coho to financovat. Ak naozaj bude chciet dodrzat slub, tak sa bude musiet vyrazne zvysit rozpoctovy deficit. To bude znamenat vacsiu ponuku dlhopisov a tlak na inflaciu. Dlhopisove vynosy odrazaju taketo ocakavania. No a zaroven uvolnena fiskalna politika vytvara dodatocny priestor, aby Fed resp. FOMC uz neotalal t.j. utahoval menovu politiku (i ked to bude robit stale opatrne, si myslim, aby ich nikto neobvinoval, ze utlmili hospodarsky rast, radsej budu riskovat vyssiu inflaciu).
Neuveriteľné, že trh najprv uveril médiám, že Trump bude pohroma ( a padol 5% ) a v priebehu pár hodín už oslavoval, akoby bola zvolená Clintonka ( od miním +6%). Kráľ zomrel, nech žije kráľ !

Som zvedavý ako dvihnú ten dlhový strop. Tie posledné dvíhania boli ako ťažký pôrod... A tiež som zvedavý ako toto deflačné prostredie premenia na inflačné, keď to nedokázali cez QE..

Dík za názor. :D
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"