Shortovanie EUR alebo GBP - BREXIT ?

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
prepinakos
Príspevky: 54
Dátum registrácie: St 03 04, 2013 6:02 pm

Shortovanie EUR alebo GBP - BREXIT ?

Príspevok od používateľa prepinakos »

Zdravím investori,

rád by som rozvinul diskusiu o investičnej príležitosti založenej na možnosti BREXITU. Som amatérsky investor a tak berte prosím moje úvahy s nadhľadom a pochopením. Veľmi rád si vypočujem iné úvahy a protichodné názory.

všetci zrejme vieme že UK schválilo referendum o vystúpení UK z EU ktoré sa uskutoční 23.06.2016. Referendum bude záväzné a jeho rozhodnutie nemenne. To ako referendum dopadne je ťažké predpokladať. Predpokladám však že do doby uskutočnenia referenda bude ako GBP tak aj EUR ktoré sú na seba úzko naviazané pod veľkým tlakom. (Investori sa budú zásob zbavovať) GBP už v podstate na vyhlásenie referenda reagovala poklesom historickú hranicu za posledných 8 rokov a to na 1.39 GBP/USD. Euro reagovalo iba "miernym" poklesom v deň vyhlásenia referenda o 2% nadol EUR/USD.

Väčšina ekonómov odhaduje že GBP by okamžite po výsledkoch referenda ktoré by hovorilo vystúpení GB klesla GPB na úroveň medzi 1.25 - 1.30 GPB/USD. Odkaz tu : http://assets.bwbx.io/images/iWZgxhuaT6cE/v2/-1x-1.png" onclick="window.open(this.href);return false;

Plán :
Začať shortovať EUR (alebo GBP- asi skôr EUR keďže GBP už na referendum zrejme reagovalo dostatočne), čo najskôr ale pozíciu ukončiť 1-2 dni pred samotným referendom, nečakať teda až do výsledku referenda, keďže riziko okamžitého rastu na pôvodnú úroveň v prípade zotrvania GB v EU je vysoké. Predpokladám že do doby referenda by sa EUR/USD mohlo dostať niekde na 1.045 čo by bola úroveň z marca 2015.

Otázky a pochybnosti
Možno je celá táto úvaha zlá a ECB a BoE majú plán ako dokážu svojimi nástrojmi do doby referenda meny umelo udržať na stanovenej úrovni až do doby konania referenda. Alebo ako som spomínal je už hrzoba BREXITU kompletne zahrnutá v aktuálnej cene GBP alebo EUR

Aký investičný nastroj využiť ?
Toť otázka amatérskeho investora :

Forex ? -najrizikovejšie, potrebný kaptiál s veľkou rezervou na zabranenie margin call, akú páku použiť, 1:5, 1:10, 1:100?

Opcie ? - v tomto som absolútny laik put/call mi niekedy nieco hovorilo, ale z toho co si matne pamatam by to mohol byt vhodny nastroj

ETF ? .- najmenšia možnosť zisku ako napr. ProShares Ultra Short Euro (NYSE: EUO) s integrovanou pákou myslim 1:2

Budem veľmi rád za každý príspevok a diskusiu.

Mišo
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2829
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 112 times

Re: Shortovanie EUR alebo GBP - BREXIT ?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ako amatersky investor, preco si kladies taketo tazke otazky?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: Shortovanie EUR alebo GBP - BREXIT ?

Príspevok od používateľa Tilbur »

Mozes to zahrat aj cez put opcie na ETF: EWU.
http://www.finviz.com/quote.ashx?t=EWU&ty=c&ta=1&p=d" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Shortovanie EUR alebo GBP - BREXIT ?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

A čo tak sa pripraviť na rozpad eurozóny:

http://www.ceskenovinky.eu/2016/01/19/p ... na-obzoru/" onclick="window.open(this.href);return false;

Z logiky věci je zřejmé, že pravděpodobnost krachu eura je rovna pravděpodobnosti, že státy budou chránit své hranice před migranty. Je to skvělé, je to jisté. Alespoň máme dostatek času se na rozpad Eurozóny připravit. Nejdříve musí právně skončit Schengen, v ten samý den vznikne „malý Schengen“, a teprve poté zkrachuje Eurozóna.

A aby byl pan Juncker správně pochopen, německá kancléřka Merkelová prohlásila 11. ledna 2016 v Mohuči, že uzavření hranic v rámci Schengenu znamená konec eura.

Korunu všemu dal německý ministr financí Wolfgang Schaube, který prohlásil 15. ledna 2016, že konec Eurozóny může nastat během několika dnů. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... olika-dni/" onclick="window.open(this.href);return false;.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
prepinakos
Príspevky: 54
Dátum registrácie: St 03 04, 2013 6:02 pm

Re: Shortovanie EUR alebo GBP - BREXIT ?

Príspevok od používateľa prepinakos »

Tak dík chlapci za pomoc, moje predpoklady sa naplnili

ja to balím a odchádzam na Bali dožiť.

Zbohom :D :D :D :D
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Shortovanie EUR alebo GBP - BREXIT ?

Príspevok od používateľa Casey »

prepinakos napísal:Tak dík chlapci za pomoc, moje predpoklady sa naplnili

ja to balím a odchádzam na Bali dožiť.

Zbohom :D :D :D :D
Dobry vyber.Rozhodne si pribal surf,inak sa budes nudit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"