LTT Trading Room

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
poker
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 22 09, 2012 10:10 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa poker »

LTT trading room napísal:No jednoducho - vidím to v DOMe. Tam vidíš všetky čakajúce long aj short limity a vidíš tiež ako sa menia.
To je mi jasné, že ich tam vidím a vidím ako sa menia. Zaujímalo ma, či používaš nejaký nástroj aby si videl tú zmenu exaktne. V hlave človek tak rýchlo nespočíta, koľko pribudlo alebo ubudlo povedzme od poslednej zmeny last price. Niečo také ako má napr. jigsaw.
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Istiach napísal:LTT trading room zaujimalo by ma, co si myslis o nasledujucom priklade.

Ja obchodujem futures na 5 rocne us dlhopisy. Niekedy sa stava, ze na paske vidim, ako vsetky ordre hituju bid a cena stupa. Inokedy, zase vsetky ordre hituju bid a cena klesa. Tak isto to moze byt aj s ask. Niekedy cena stupa, niekedy klesa.

Zatial som prisiel na 2 mozne vysvetlenia:
1. skryte ordre
2. nekorelacia futures s podkladom
To je strašne ťažko tu takto vypisovať, to by som jednak musel tie situácie vidieť v reálnom čase a jednak ja ti neviem popísať každú jednú akciu v trhu na orderflow. Ako tu hydq napísal orderflow je iba nástroj nie zázračná guľa. Pre mňa je napríklad väčšinu času trh neprehľadný - hovorím tomu šum. Proste nejasná situácia. Ale v určitých situáciách viem s veľmi vysokou pravdepodobnosťou analyzovať vývoj v trhu a opísať zapojenie jednotlivých trhových subjektov. Nedá sa to ale tak ako to píšeš ty tu - že vitiahneš nejaký 5 min. úsek a opýtaš sa čo sa stalo. Ja ten trh musím sledovať od začiatku a sledovať vývoj - kde začali do trhu naskakovať looseri marketmi, kde začali MM pohlcovať markety a ako sa im to podarilo, čo sa odohralo na tejto úrovni predtým, ktorá strana bola agresívnejšia a ako sa jej darilo tlačiť trh. Toto všetko musíš analyzovať aby si si vedel vytvoriť obraz o situácii na trhu a následne vedel túto informáciu monetarizovať.

Preto je ťažké sa orderflow naučiť zo skrípt a poučiek, dokonca sa to nedá ani backtestovať. Ty ten vývoj musíš vidieť a vnímať v reálnom čase.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

poker napísal: To je mi jasné, že ich tam vidím a vidím ako sa menia. Zaujímalo ma, či používaš nejaký nástroj aby si videl tú zmenu exaktne. V hlave človek tak rýchlo nespočíta, koľko pribudlo alebo ubudlo povedzme od poslednej zmeny last price. Niečo také ako má napr. jigsaw.
Nie nepoužívam na to žiadny nástroj. Ja DOM-u ako takému prikladám veľmi malú váhu. Ale napríklad práve včera som urobil jeden obchod vďaka situácii v DOMe. V NQ o 9:38 čakalo nad high trhu 560 short limitov (normálne hodnoty sú dvojciferné väčšinou 1-50). Toto môže znamenať 2 veci:

1) Buď ide o spoofing - t.j. nejaký algoritmus sa snaží vytvoriť zdanie o bariére v trhu a tým odradiť obchodníkov aby obchodovali long. Akonáhle sa trh ich limitom priblíži tak sú algoritmi schopné v priebehu milisekúnd zlikvidovať limitnú pozíciu a nedojde k plneniu.

2) Alebo je to vstup veľkého hráča - hedge fund, banka a pod. Oni vstupujú do trhu ako slon v obchode s porcelánom. Nepoužívajú žiadne časovanie, lebo SL nepoužívajú a takto zväčša otvárajú dlhodbé pozície. To že ich trh prestrelí aj o niekoľko bodov je bežné a moc im to nevadí. MM takto "nemotorne" nikdy nevstupuje.

Práve kvôli tomu spoofingu stráca DOM veľkú výpovednú hodnotu - nikdy nevieš koľko z tých príkazov je tam reálnych a koľko spoofovaných. Hiiiii, to sú mi veci - zase tu šírim "konšpiračné teórie" :lol:
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
poker
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 22 09, 2012 10:10 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa poker »

LTT trading room napísal:Práve kvôli tomu spoofingu stráca DOM veľkú výpovednú hodnotu - nikdy nevieš koľko z tých príkazov je tam reálnych a koľko spoofovaných. Hiiiii, to sú mi veci - zase tu šírim "konšpiračné teórie"
Tak toto určite konšpiračná teória nie je.

Ďakujem za odpoveď. Toto bola pre mňa zásadná otázka. Takže čo sa týka OF, tak numbers bars (foot prints).
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

Neviem preco kazdemu mojmu "followerovi" tak strasne lezi v zaludku to dukaskopy :)


Ale inac uz sme si snad povedali vsetko dolezite. Vieme kto ma ake ego a kto je superman. Takze by sme sa mohli zase v miery a laske rozist. Mozeme sa tu takto stretnut o rok a ukazat si vysledky nasej Prace :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika dakujem za skripta.
Ak som to spravne pochopil, predajca futures EURUSD kontraktu je povinny predat v den expiracie jeho 125000 EUR za USD za kurz aky bude na konci expiracneho dna.
Expiracny den je 3. streda marca (/juna /septembra /decembra).

Institucie ponukajuce retailu forexovy spreadbetting, CFD, binarne-opcie, opcie ... sa pravdepodobne hedzuju pri vyssich objemoch cez futures. Retailovy klient nemusi kupovat futures a za to plati vyssie poplatky za obchod. Ano?

Ak spravne chapem LTT-ho slova, tak BID a ASK cena su dane aktualnymi LIMIT ordermi na trhu. Zmena BID (alebo ASK) z jednej cenovej urovne do inej je sposobena MARKET ordermi ktore sa sparuju so vsetkymi LIMIT ordermi na danej cenovej hladine, pripadne stiahnutim LIMIT orderov.
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Ak spravne chapem LTT-ho slova, tak BID a ASK cena su dane aktualnymi LIMIT ordermi na trhu. Zmena BID (alebo ASK) z jednej cenovej urovne do inej je sposobena MARKET ordermi ktore sa sparuju so vsetkymi LIMIT ordermi na danej cenovej hladine, pripadne stiahnutim LIMIT orderov.
Myslím že to chápeš správne. Skúsim ešte raz na malom príkade.

Ako si už správne naznačil - každý inštrument sa vlastne neobchoduje na jednej cene ale na 2 cenách súčasne - najlepší ASK a najlepší BID. T.j. povedzme, že vymyslený inštrument X sa obchoduje na na BID cene 99 a ASK cene 100. Hodnota tick je 1 bod (najmenší pohyb na trhu). Povedzme že na cene BID máme 20 čakajúcich LIMIT longov a na cene ASK máme 20 čakajúcich LIMIT shortov. Keďže ide o LIMIT príkazy, tak medzi LIMIT longami na cene 99 a LIMIT shortami na cene 100 nedôjde k spárovaniu. Ak by do trhu nevstúpil žiadny MARKET tak cena stagnuje na týchto dvoch úrovniach. Povedzme, ale že sa medzi obchodníkmi ktorí chcú nakupovať nájdu nedočkavci, ktorí si povedia že chcú nakúpiť inštrument X teraz hneď. Začnú teda do trhu zadávať príkazy MARKET LONG (t.j. nakúp teraz za akúkoľvek najlepšiu cenu). Ich MARKET LONG príkazy sa začnú párovať s najbližšou možnou protistranou (LIMIT SHORT) podľa časového radu, podľa ktorého boli príkazy prijaté na burzu. Prvých 20 príkazov MARKET LONG sa teda spáruje s LIMIT SHORTmi a budú vyplnení na cene 100. Ak nikto nedoplní na cene 100 ďalšiu likviditu (ďalšie LIMIT SHORT príkazy), tak 21. MARKET LONG príkaz bude automaticky vyplnený na najbližšej najlepšej cene 101 (ak tam bude likvidita - t.j. LIMIT SHORT príkazy). Ak nebude likvidita ani na tejto cene, tak sa bude trh snažiť MARKET spárovať na cene 102 atď.

A toto sa opakuje neustále dookola.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Dakujem. Chcel som si hlavne potvrdit to ze ak na cene 99 bude jeden BID a na cene 100 bude tisic ASK, tak kym nepride MARKET BID alebo tisic MARKET ASK alebo niekto nestiahne ten jeden BID z ceny 99 alebo tisic ASKov z ceny 100, tak stale bude pretrvavat stav BID/ASK 99/100. Bez ohladu na to ze na strane BID a ASK je obrovsky nepomer LIMIT orderov.
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Dakujem. Chcel som si hlavne potvrdit to ze ak na cene 99 bude jeden BID (LIMIT LONG) a na cene 100 bude tisic ASK (LIMIT SHORTOV), tak kym nepride MARKET (SHORT) BID alebo tisic MARKET (LONGOV) ASK alebo niekto nestiahne ten jeden BID z ceny 99 alebo tisic ASKov z ceny 100, tak stale bude pretrvavat stav BID/ASK 99/100. Bez ohladu na to ze na strane BID a ASK je obrovsky nepomer LIMIT orderov.
Áno
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ak v jednej sekunde moze zmiznut obrovske mnozstvo LIMIT orderov ktore tam dovtedy boli, to dost znizuje hodnotu informacie o tom ze tam su. I ked ten kto ich tam dal sa vystavuje riziku ze niekto zada obrovsky MARKET order a tie jeho LIMIT ordre sa vyplnia. No ti velki hraci mozno maju nejaku techniku ze ak sa cast ich LIMIT orderov zacne parovat zvysne maju moznost stiahnut. A bezny smrtelnik taku moznost nema.
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Ak v jednej sekunde moze zmiznut obrovske mnozstvo LIMIT orderov ktore tam dovtedy boli, to dost znizuje hodnotu informacie o tom ze tam su. I ked ten kto ich tam dal sa vystavuje riziku ze niekto zada obrovsky MARKET order a tie jeho LIMIT ordre sa vyplnia. No ti velki hraci mozno maju nejaku techniku ze ak sa cast ich LIMIT orderov zacne parovat zvysne maju moznost stiahnut. A bezny smrtelnik taku moznost nema.
Je to tak.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa futurer »

poker napísal:
Takže neodpovieš na otázku, či to čo obchoduješ je FIMS (jeho klon)?
jogo
p.s: Mozes prezradit, aky si pouzival ty nick na Financniku.cz, aby som si pozrel "tvoju historiu" a vedel s "kym mam tu cest"?

No a pro pro mne:
Proc proboha musi profitabilni trader takto prodavat svuj cas??? (nemluvim o dalsich aspektech tohoto verejneho obnazeni) To fakt ani Juggler, stary harcovnik nezavetri ??
Asi ne - -- ----- kdyz ho neprekvapi ani 1 NQ a dalsi.
Tak aspon prosim odpovez mne, proc po 10. letech obchodujes porad uroven Sim traderu z financnik.cz ??
poker
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 22 09, 2012 10:10 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa poker »

futurer napísal:Tak aspon prosim odpovez mne, proc po 10. letech obchodujes porad uroven Sim traderu z financnik.cz ??
Teda ho poznáš?
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa futurer »

Skvela odpoved. Dik. Uz je mi to jasny :)
poker
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 22 09, 2012 10:10 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa poker »

futurer napísal:Skvela odpoved. Dik. Uz je mi to jasny :)
??
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa JUGGLER »

hydq napísal:Zdravim, forum citam, neprispievam (moc sa tu nerozoberaju temy z oblasti futures apod a vladne tu skepsa voci tradingu in general)

Orderflow techniky pouzivam od cca roku 2009? 2010? Je zaujimave sledovat ako z toho marketing vyrobil novy produkt, ktory sa masivne predava zaujemcom o trading. Povazujem to za logicky vyvoj na trhu s trading edukaciou. Co ale vela ludom, na ktorych je tento produkt miereny nedojde, ze je to v podstate iba TOOL, nastroj, v podstate tak isto ako klasicka TA proti ktorej sa mnohi orderflow obchodnici chcu vyhranit. V kontribucii k uspechu alebo neuspechu diskrecneho trejdra je ten tool co pouziva iba jedna, a dovolim si povedat menej dolezita, sucast.
Toto som potreboval vedieť. Bolo to už naznačené, ale tým je to pre mňa potvrdené.
Druha vec, vsimam si ze vacsina self made traderov ma svoje vysvetlenie a svoju pravdu ohladom trznych principov a vyvoja ceny, obchodneho dna. Nie je to zle, clovek nemusi byt akademicky vzdelany a vseveduci na to, aby vedel na burze profitovat.
Súhlas. To sedí aj na mňa. Ja som čistý ,,samouk,,. Nemám ani ekonomické vzdelanie a prvú knihu ohľadom tradingu som si prečítal po 10 rokoch na burze. Edukácia v istom zmysle môže ušetriť čas, ale ako písal Mika nesprávna edukácia môže človeka odkloniť...... Väčšina ľudí ako som si všimol celé roky tápe, alebo hľadá ,,holy grail,,.

Sranda, že ja po 15 rokoch na burze až teraz objavujem, čo sú techniky ,,orderflow,,. Ja myslím, že tých stratégii a možností v tradingu je strašne veľa, ale každý musí nájsť tú svoju parketu na ktorú má talent.

Ja presadzujem vo vzdelávaní jednoduchú cestu, ktorú nazývam ,,krok za krokom,,. O všetkom veľa premýšlať, klásť si otázky a hľadať na nich odpovede. Po nadobudnutí ,,všeobecného trejderského,, vzdelania potom človek zistí na čo by sa mal špecializovať. Väčšina ľudí ide na to z druhého konca. Hľadajú konečný produkt, hotovú stratégiu, alebo systém a myslia si, že to stačí objaviť a kúpiť.

Hydg. Teším sa, že si vystúpil z tieňa a budem rád, keď aspoň sem-tam pridáš nejaký príspevok. Ja myslím, že tu chodí viac trejderov, len treba rozvinúť diskusie na tému individuálnych skúsenosti a výmeny názorov. Napr. futurer tiež daytrejdí emini, len ho musím vyzvať aby nám prezradil na akom základe.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dobre som si počítal a niečo sa naučil. Za to ďakujem všetkým. Mrzí ma, že tu vypukli hádky a ,,dobrá spoločnosť,, sa polarizovala. Dobrá preto, lebo si musíme uvedomiť, že je nás málo a veľa si toho môžeme povedať...

Čo sa týka tohto vlákna, ja som rád, že som ho založil. Pre mňa je každý live trading prioritou č.1 a je mi jedno kto má aké vedomosti. Ego tiež musíme vedieť oddeliť. V tradingu držíme emócie bokom a tu to nedokážeme? Musíme všetci na sebe zapracovať...Takisto mi je jedno, či niekto trejdí s kapitálom pár tisíc, alebo tu zavíta Gladiš.

Ja budem LTT room sledovať. Ja ho obdivujem, že si trúfa na 20% mesačne pri 60 minútach denne (trade 60 minutes daily for 20% profit a month consistently!... with 80% win ratio, transparent track record & money back guarantee.)

Možno som naivný, ale ja zatiaľ tomu dávam kredit. Verím, že je to fair-play a keď si nájdem čas, tak to aj vyskúšam. Samozrejme najprv trochu posledujem, lebo sa mi to nevidí až také ,,easy,,. Čas jednoducho ukáže. Ako vždy.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MisoHorvath
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 15 03, 2016 1:52 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa MisoHorvath »

Vymazané adminom pre nevhodný obsah.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Rado »

MisoHorvath napísal:Az som sa musel zaregistrovat..
Škoda, že si musel. :(
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa osamely chodec »

MisoHorvath by potreboval aspon na par mesiacov vychladnut z tochto fora, co na to admin?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa JUGGLER »

osamely chodec napísal:MisoHorvath by potreboval aspon na par mesiacov vychladnut z tochto fora, co na to admin?
ALL: boli mi pridelené (nedobrovoľne) nejaké admino-moderátorské práva. Beriem to tak, že capa urobili záhradníkom, lebo sám som sa tu neraz pohádal a som hulvátsky typ... :roll: Ale upozorňujem, že nadovšetko si ctím slobodu slova a názoru, preto nikdy nebudem robiť cenzúru sám od seba. Vyhodiť niekoho z fóra - to nemám v kompetencii ( a súhlasím s tým iba po viacnásobných upozorneniach). To môže iba majiteľ.

Ale všimnite si ten trojuholník s výkričníkom.

Ak máte pocit, že niekto porušil pravidlá etiky, alebo je silne off topic, alebo čokolvek z čoho je vám na grcanie, tak ho môžete nahlásiť. Takisto, ked na to verejne upozornite, tak zvážim vymazanie príspevku, ale vždy to písomne oznámim.Ak bude hlásení viac, tak na to upozorním.

Takisto ak niekto z vás v zápale niečo napíše a potom to silne ľutuje... a neželá si, aby to ostalo na fóre... tak môžete požiadať o vymazanie príspevku, alebo vybraných častí ( nadávky, urážky, obrázku...). Kľudne mi dajte vedieť aj keď sa cítite pod psa kvôli niekomu, alebo strácate chuť sem chodiť, či prispievať. Ja na to nejako upozorním, alebo sa to pokúsim nejako taktne urovnať. Ale nezabudnite, nie som bez viny, nebudem hádzať kameňom..vždy potrebujem podnet.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

caute, ja som si toto vlakno precital len teraz, aj to len par poslednych prispevkov. Ak tu niekto robi bordel, tak to normalne nahlaste cez to tlacitko co k tomu sluzi. Juggler, ja som ti tie moderatorske prava dal napriek tvojmu nesuhlasu :) s tym, ze snad sem tam nieco zmoderujes a ty si sa toho zatial ujal uplne nad moje ocakavania :) Ked sa s niecim nechces babrat, tak napis PM "dobrej vile" alebo email na admin@ako-investovat.sk a ona to uz vyriesi, ci uz sama alebo s mojou pomocou. Ona ma inak celkovo za ulohu sledovat diskusiu a robit "poriadok"
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Viete niekto, čo sa deje? Išiel som checknúť performance a pozerám, že už 2 týždne majú zavreté:

LTT trading room is closed from April 13, 2016 until further notice. We are sorry for any inconvenience.

http://letstradetogether.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Konštatujem, že kríza pretrváva. Max. zisk bol 26.2: 9240 USD...po dvoch mesiacoch 12.4: 8600 USD
Zhruba 200 trejdov od začiatku pekné konzistentné zisky a následne 100 trejdov totálna stagnácia.

Celkový stav je iba cca 600 USD pod high water...nič zdrvujúce...stále bežná stagnácia. Lenže pre platený daytrading room zrejme katastrofa. Klienti asi nadobudli dojem, že systém prestal fungovať.

Som zvedavý či to rozchodí. Ak si dal pauzu a leží pri mori ... urobil správnu vec.

Zaujímalo by ma, či:

1. celkove prestáva fungovať tá order flow stratégia (čiže všetkým, aj finančníkom ), alebo
2. je to len cyklická záležitosť ( zmenili sa podmienky na trhu ), alebo
3. je to len personálna kríza tradera ( stratégia ostatným funguje.. )
Prílohy
LTT equity curve.PNG
LTT equity curve.PNG (14.01 KiB) 8560 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa futurer »

No možné vysvětlení bylo i v komunikaci, ve stylu obchodování, neodpovídání na řadu opakovaných otázek, v odpovědích Miky, v dalších mnoha poměrně jasných náznacích... kdo vidět nechce neuvidí. (třeba jen to, jaký má nick u Grimmu - tím by se prozradilo asi mnohé - tvrdit, že tam nikdy nebyl, nemohl) atd atd. Skoro by se mi chtělo říci, klasika. A fotka na jachtě už je jen oříšek na dortě :) ( stačila mi ta fotka a na našem invest Skype jsem napsal, že další pohádkář nastoupil na ako.)
Další příběh Grimmland II.jpg
Další příběh Grimmland II.jpg (50.7 KiB) 8503 zobrazenia
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Chris »

daj vacsi obrazok, neda sa tam nic precitat :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hej. Treba väčšie rozlíšenie aby sa dal klikom zväčšiť.

Ja nad LTT nelámem palicu. Ten trading room spravil dobre a nevidím logiku, aby sa s tým trápil , keby mu nešiel trading. 7 rokov v tradingu je dosť na to, aby sa stal profíkom, ked sa teda špecializuje na ten order flow. Aj ten Tomáš Nesnídal sa evidentne na to špecializoval..ked má o tom vlastnú stránku a tolko kecal o zakladaní HF. Trading roomy a HF sa nezakladajú ked nemáš winning stratégiu...

Ja to beriem z druhej strany. On nepredáva teórie, on predáva prax. Ked to urobil tak transparentne, že nemôže odrbávať, tak mu verím a držím palce. Jediné čo ma zamrzelo, že mu chýbala pokora v diskusii..takže možno zákon schválnosti , že sa mu prestalo dariť...

Nedávno som si všimol, že aj Turekovci nabehli na live trading 5 dní do týždňa. Takisto ten chlapík, čo píše tu a má školiaci biznis Pevoni.sk..tiež nabehli na live trading...spravili stránku v english a vyberajú prachy vo veľkom.

Lenže Turek aj Pevoni sa zahalili do hmly v ktorej sa dá odrbávať (predávať ilúzie, nie skutočný servis). NIkto z nich nemá podľa mňa v live tradingu transparentný track record. Pevoni všetko spoplatnili a zadarmo neukážu ani takú posratú analýzu ako tu dáva denne Instaforex Alex. Chvália sa, že majú v live tradingu 104% od 2012.. To je podľa mňa bieda a ešte k tomu netransparentná bieda, lebo píšu, že celý track record je len v equity krivke.

Ja si myslím, že tie techniky order flow môžu prestávať fungovať. Niežeby úplne, ale živého tradera predbehnú programy , ktoré robia to isté ako on, ale rýchlejšie a neúnavne. Stačí že rýchlejšie vyberajú zisk..stačí aj menší zisk a rýchlejší exit v zisku, ale aj v strate...tým pádom sa z potenciálneho zisku môže ukrajovať ...až nezvýši nič pre ťažkopádneho live tradera, ktorý je navyše pod psychickým tlakom, lebo trejduje pred publikom...

História tradingu je plná super stratégii, ktoré časom prestali fungovať...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa futurer »

Chris napísal:daj vacsi obrazok, neda sa tam nic precitat :)
No jen jsem to dal do PDF a to sem dat nejde a obrazek z toho uz je necitelny. Nejak mi to nestoji za dalsi namahu.
Tak asi kdo chce jen pres:
http://leteckaposta.cz/118790894" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"