LTT Trading Room

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

LTT Trading Room

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Predstavujem projekt slovenského profesionála: live trading room, čiže platený signal providing.

http://letstradetogether.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Sumár:

Čo sa obchoduje: emini futures (NQ,YM)
Timeframe: daytrading - scalping: obchody od niekoľkých sekúnd po niekoľko minút, seansy denne 30 až 90 minút.
Stratégia: orderflow
Cieľová suma denného zisku: 200 USD
Cena: trial 79 € za 5 sessions, 249 € /mesiac (zľava 10% štvrťročne )
Odporúčaný kapitál: min. 6500 USD , optimálne 10 000 USD

Profil tradera:

Kopírujem v angličtine výcuc zo stránky. Kto nerozumie, prosím použite Google Translator.

I was interested in stock exchange and financial markets since I remember, but I started with serious study of the markets in 2007. I started to trade live since 2009 while I was working my regular job. I quit in 2013 and moved to Canary Islands to hone my trading skills and enjoy my life a little.

Big break-trough in my trading carrier came in 2012 when I discovered orderflow. It was exactly what I was looking for when I tried to see ‘inside’ of the 2 minutes charts and for me it was like discovering a new universe of trading. Suddenly, lot of things started to make sense. Suddenly, I understood why my stop-losses have been picked with great precision before the market moved in my original direction. I realized how market makers, HFTs and banks manipulate the market in order to take advantage of retail traders orders. I am trading with the use of orderflow since then and I never looked back


Čo píše trader u nás o svojom projekte:
LTT trading room napísal:Je to obchodná miestnosť kde v reálnom čase exekuujem obchody na komoditnom trhu (emini Nasdaq). $10 000 je optimálna suma a pri tomto základe sme od novembra 2015 doteraz dosiahli zhodnotenie 87,14% http://letstradetogether.com/overall-results/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obchodujeme denne od otvorenia hlavnej obchodnej seanse (od 15:15 krátka komentovaná príprava, od 15:30 začína samotné obchodovanie). Obchodujeme zvyčajne 30-90 minút. Všetky obchody aj s výsledkami zverejňujem na webe. Tu je nezostrihané video z celej obchodnej seanse: https://www.youtube.com/watch?time_cont ... aAHS0Mq7ys" onclick="window.open(this.href);return false;

V prípade záumu napíšte na peter@letstradetogether.com a pošlem pozvánku na jednu seansu na skúšku zadarmo. To platí tiež pre hocikoho z fóra.
Toľko k predstaveniu.

Čo sa týka mňa, veľmi fandím takému projektu a budem ho so záujmom sledovať. Na úvod poviem pár poznámok.

Je to platený servis, sám som videl a skúsil viac takých projektov. U mňa sa neujali, väčšina z nich disponovala určitou mierou netransparentnosti a prikrášlovania výsledkov. Iné mali nedostatočné, alebo nekonzistentné výnosy. Často sa obchodovalo bez riadenia rizika a zodpovednosť sa prenášala na klientov. Lenže to bolo zhruba pred desiatimi rokmi. Odvtedy neviem.

Tento projekt vyzerá mimoriadne transparentne a fair-play. Tomu sa najviac teším a preto držím palce a budem zo záujmom sledovať.

Teraz pár kritických výhrad, ale prosím, berte to v dobrom. Je lepšie všetky pochybnosti prebrať hneď na začiatku a potom už len chváliť.

1. Mám výhrady voči páke, ktorá nafukuje výkonnosť. Ale to je už zodpovednosť majiteľa služby, či zabezpečí riadenie rizika, aby sa ľudia s kapitálom 6500 nedostali do problémov. Ak áno, pôjde o najlepší trading aký som v živote videl.
A veľmi výnosný, lebo anualizovaný zisk je zatiaľ v rozmedzí 200-300% p.a.

2. Mám výhrady, keď sa daytrading odporúča ľuďom , ktorí nevedia nič o tradingu. Ale to zatiaľ nepreberajme, lebo to nie je najdôležitejšia vec. Osobne si myslím, že vzhľadom na náročnosť daytradingu je lepšie neodporúčať, ale varovať. Treba sa spoľahnúť na staré známe, že: ,,dobrá vec sa chváli sama,,.

3. Nuž a do tretice to najdôležitejšie. Som veľmi zvedavý, či tento servis prežije všetky nástrahy trhov a ostane konzistentne ziskový. A samozrejme, či ostane transparentný a výhodný nielen pre majiteľa, ale aj pre klientov.

Ak tento projekt prežije, budem ho odporúčať ako najlepší live trading.

P.S. Keď si nájdem čas, vyskúšam. Potom napíšem viac.

Zatial prvá brutto analýza: výsledky nádherné, ale zdá sa, že prichádza prvá drobná kríza.
Do konca roka 2015 sa trejdilo zhruba mesiac a výsledok bol super: cca +3500.
Potom vidím vrchol na +9300 zhruba 24. februára, super pokračovanie.
Teraz v polovici marca je stav +8700. Čiže máme za sebou prvý drawdown -10% a trojtýždňovú stagnáciu.
Podobný priebeh mám aj ja v svojom tradingu, proste je to úplne normálne. Trading nie sú len zisky. Všetko je OK.

Môj predbežný záver:

Zatial musím konštatovať, že ide o veľmi úspešný a vysoko transparentný live trading. Uvidíme, čo prinesie čas.

Teším sa a držím palce! :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

celkom by ma zaujimalo, co je na tom webe take velmi transparentne, ze ta to presvedcilo napisat , ze je projekt velmi uspesny a vysoko transparently. Ved o nom vies par dni ak sa nemylim. Mne sa ten web naozaj paci, ale neviem na non najst ziadny verifikovany live track record. To co son nasiel je

- zoznam obchodov, ktory je vyexportovany pravdepodobne z Ninja tradera
- mozno sa mylim, ale pokial su videa identicke z trejdmi, take tie Trady su urobene na simulovanom ucte. Opravte ma ak sa mylim.
- cenu subscription - to asi nema vyznam komentovat. Pretoze ten web zatial nema ziadnu relevantnu historiu. V podstate son za, ak so niekto necha za dobru sluzbu dobre zaplatit. Ale treba brat do uvahy ze podobne weby s historiou maju daleko nizsie feecka , maju historiu. Viacero z nich je free

Autorovi drzim palce, ma moznost zarobit nejake peniaze za snahu. Ale skor ci neskor ludia pridu na to, ze sa mozu na nete najst alternativu free.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:celkom by ma zaujimalo, co je na tom webe take velmi transparentne, ze ta to presvedcilo napisat , ze je projekt velmi uspesny a vysoko transparently.
Je to môj prvotný názor. ZATIAĽ.
Predpokladám, že ide o live sessions v ktorých autor vyhľadáva a následne hlási + realizuje setupy. Pre mňa je to ZATIAĽ real-time trading, plne transparentný a z riadením rizika. Úspešný ZATIAL preto, lebo zatiaľ má dobré výsledky. Pozeral som denné výsledky a takisto trading journal :
http://letstradetogether.com/category/trading-journal/" onclick="window.open(this.href);return false;

Niekde som videl i trade logy z IB. Nejak velmi som to neskúmal, tak privítam ak niekto identifikuje, či neide o logy zo simulovaného účtu. Ja neviem ako vyzerá simulovaný, ale môže sa to porovnať s mojími nesimulovanými.
Samozrejme, nemôžem vyhlásiť, že tie výsledky sú pre mňa verifikované. Mohlo tam dojsť k manipulácii a prikrášlovaniu, hlavne na začiatku, keď si majiteľ budoval prvý track record a trejdil sám so sebou. Ale ja mu dávam kredit, má za sebou cca 70 sessions, okolo 200 trejdov a ten trading i výsledky ZATIAĽ hodnotím ako reálne.
Teraz už určite netrejdí sám a je pod drobnohľadom. Pre mňa je nelogické, aby tu pozýval ľudí na free sessions, keď to nerobí poctivo. Nie je to ľahká vec, je určite pod tlakom a ja nemám zatial dôvod veriť, že to nie je fair-play.

Stretol som sa zo servisami, ktoré mali v sebe zakompovaný určitý podvod. Proste výsledky mali pekné, ale boli problémy s copytradingom, alebo exekúciou...výsledky vyrábali cez ideálne exity... Takže klienti prišli - skúsili a odišli. A servisy zarábali, alebo zarábajú dodnes..ale len na tom, že tí klienti rotujú a stále prichádzajú noví. Lenže to sú servisy, ktoré nežijú z toho, že ,,dobrá vec sa chváli sama,, ale získavajú klientov náborom, na reklamu. Toto vyzerá na ,,one man servis,, typu, príď na moju session a trejdi to, čo trejdím ja...zarob vtedy, ked zarobím ja a futures sú dosť likvidné na to, aby to bolo reálne.

Založil som toto vlákno, aby sme o tom diskutovali a vymenili si názory. Uvidíme ako to všetko dopadne. Je to platený servis, takže ak je niečo nefér, tak verím, že na to prídeme a odhalíme to. Zatial z mojej strany platí presumpcia neviny.

P.S. Ja zatiaľ predpokladám, že všetko je OK. Ten počiatočný track record beriem síce z rezervou, ale verím, že teraz vidíme a budeme vidieť real time trading v priamom prenose. Nominálne výsledky sú reálne, ale tá páka (resp. odporúčanie že stačí 6500-10 000) je na môj vkus dosť vysoká. Takže ja tipujem, že tie 2% denne (target 200 pri 10 000 kapitále) je neudržateľných a prejaví sa to skôr, či neskôr na výsledkoch (annualizovaná performance pôjde dole) a takisto na riziku (DD a obdobia stagnácie porastú ). Ale v kútiku duše verím a dávam mu kredit, že je fakt dobrý a bude pekne reprezentovať live trading.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

ok. ja sa len pytam. nesudim. :D

proste nevidim account statement. tak som myslel ze sa divam blbo. inac ja mam dost velke vyhrady v trejdovani orderflow na instrumentoch , ktore niesu primarny market driver a tiez s tym, ze na tych videach vidim ako sa posuva stoplos do vacsej straty. ale ako hovorim nesudim. videl som ovela lepsie a aj ovela horsie videa.
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Juggler: ďakujem za intro. Iba doplním - v súčasnosti obchodujeme výhradne e-mini Nasdaq (NQ). Je tiež pravda, že v súčasnosti čelíme drawdown-u. Či to bude tak alebo onak, výsledky na webe budú vždy k dispozícii neprikrášlené a transparentné.

Mika: Nie je to výpis z NinjaTrader-a. Na obchodovanie používam SierraChart. Absolútna transparentnosť (ktorá ani zďaleka nie je pri obchodných miestnostiach/trading signáloch štandartom) celého projektu je v tom, že všetky obchody sú zobrazené priamo v grafoch kde sa nedajú (v SierraChart) nijako upravovať. Navyše obchody vidia všetci obchodníci v miestnosti real time keď ich robím. Ak by som zobrazoval iné tak by sa mi to rýchlo vrátilo späť.

Čo sa týka tých poplatkov.Je to ako s akoukoľvek inou službou. Nie je trading room ako trading room. Navštívil som zopár a väčšina z nich vyzerala ako posedenie kámošov pri pive. Každý si niečo rozprával, komentoval, nikto nerobil žiadne obchody. Sem tam moderátor zahlásil niečo v zmysle že toto vyzerá ako dobré miesto pre vstup. Žiadny reálny vstup alebo manažovanie obchodu. Je trochu iné keď musíš obchodovať pred osadenstvom a budovať equity a tak ísť každý deň s kožou na trh.

Iste existuje kopec rôznych signal providing služieb zadarmo. Aj na twitteri napr. Zadáš číslo a cez whatsapp ti niekto anonymný bude posielať tipy na nákup akcií. Ak ti to znie ako rozumná možnosť ako investovať peniaze tak smelo do toho.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

BTW. k tomu SIM/LIVE. Áno zo začiatku to bol SIM trading. Z viacerých dôvodov ktoré tu nechcem rozvádzať. Momentálne obchodujem live. Všetky trady (či sim alebo live) sú na živom real-time trhu (vidno tam napr. DOM).

Každopádne ja kvitujem to, že ste k takýmto projektom skeptický. Sám som navštívil niekoľko trading roomov a vôbec sa vám nedivím. Okrem toho je zdravý skepticizmus hlavne v tomto biznise veľmi užitočný.

A tak ako som písal - stále platí, že ak si niekto chce zaobchodovať s nami tak mi stačí napísať na peter@letstradetogether.com a pošlem pozvánku na jednu session zdarma a môže sa presvedčiť na vlastné oči.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

Vobec by son sa nepustal do hypotez, co je rozumna moznost ako investovat peniaze z mojho pohladu. To nieje temou tohto vlakna. Temou tohto vlakna je tvoja sluzba.

Na zaciatku je napisane, ze je to sluzba Slovenskeho professionala kde ide o vysoko profitability a transparentny live trading.

Ani jednu z tychto veci si nedokazem na tom webe najst. Preto sa pytam. Ja totiz vidim na videach sim account. Vidim zoznam obchodov ale nevidim statement. To ci si professional to urcite sudit nebudem. To mi neprinalezi.

Tvoja sluzba je v porovnani s konkurenciou draha. To je fakt. Ale na to prides casom aj sam. Kazdopadne drzim place.
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Video z 10.3.2016 https://www.youtube.com/watch?v=Q2VIo9t3-EI" onclick="window.open(this.href);return false;. V tento deň som mal nejaké technické problémy so Sierrou a video som robil aby som ho mohol poslať k nim na support. Na konci vidíš statement od Interactive Brokers.

A k tej cene za službu. Ja si svoju prácu vážim a preto si za ňu nechám zaplatiť. Nech už budem robiť hocičo, nikdy to nebudem robiť zadarmo. Mám prirodzenú averziu k tomuto zmýšľaniu. Každopádne si myslím že ak je človek v mojej miestnosti schopný za 2 dni zarobiť mesačný poplatok späť tak je to veľmi férová cena. Pre tých ktorí reálne neobchodujú je to iste veľmi vysoká suma. A to je len dobre :)
Naposledy upravil/-a LTT trading room v Po 14 03, 2016 5:58 pm, upravené celkom 1 krát.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Mika napísal:inac ja mam dost velke vyhrady v trejdovani orderflow na instrumentoch , ktore niesu primarny market driver
A toto som absolútne nepochopil. Skús nejako rozpísať aké sú konkrétne tvoje výhrady obchodovania orderflow na emini nasdaqu? V čom tam vidíš problém?
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

LTT trading room napísal:Video z 10.3.2016 https://www.youtube.com/watch?v=Q2VIo9t3-EI" onclick="window.open(this.href);return false;. V tento deň som mal nejaké technické problémy so Sierrou a video som robil aby som ho mohol poslať k nim na support. Na konci vidíš statement od Interactive Brokers.

A k tej cene za službu. Ja si svoju prácu vážim a preto si za ňu nechám zaplatiť. Nech už budem robiť hocičo, nikdy to nebudem robiť zadarmo. Mám prirodzenú averziu k tomuto zmýšľaniu. Každopádne si myslím že ak je človek v mojej miestnosti schopný za 2 dni zarobiť mesačný poplatok späť tak je to veľmi férová cena. Pre tých ktorí reálne neobchodujú je to iste veľmi vysoká suma. A to je len dobre :)
je to podobne ako ked si hladas brokera a chces najlepsi pomer cena vykon. takze ak sa na svoju sluzbu pozeras subjektivne a prioritne sa pozeras na pomer zo vstahu klient / cena sluzby tak ti moze pripadat cena adekvatna. ja ale sluzbu neprevadzkujem takze sa na nu pozeram v pomere cena sluzby / cena sluzby konkurencie a preto mi moze nprist neadekvatna. stanovenie ceny je indikatorom dlhodobosti a zivotnosti produktu ak ti "toto rozmyslanie" pride neprirodzene alebo irelevantne, tak je to tvoj pohlad. ale ten moj to rozhodne neovplyvni. ja mam rad dlhodobo stabilne biznisy v principe.

samozrejme je pravdepodobne , ze najdes dostatocne velke mnozstvo klientov ktori niesu schopni hladat na internete, alebo budu jednoducho lenivi. problem ale bude pokial nedosiahnes kriticku masu. a podla mna skutocne kriticka masa sa do pohodlne dosiahnut len vtedy ak prisposobis cenu produktu jeho kvalite a ta bude zaroven stale vyhodnejsia ako sluzba konkurencie. ked zoberies do uvahy, ze nemas ziadny kredit ani historiu a nemas ani relevantny kapital, tak budes musiet na marketing vyvinut dost energie. a to ta bude samozrejme rozptylovat a kvalita tvojho produktu moze klesat. nepredvidam tvoju buducnost. len sa snazim nakreslit si rizika s ktorymi sa v buducnosti budes musiet popasovat ako desiatky inych pred tebou. no a toto nepisem preto ze by som ti nefandil, pisem to preto lebo som takych produktov videl vela. aj ludi ktori skusali presne to iste ako ty. ludi ktori to jednoducho prepalili v subjektivnych viziach. mam teoriu, ze taketo projekty su strasne easy na start, ale dost tazke na planovanie, skalovanie.
Naposledy upravil/-a Airmike v Po 14 03, 2016 7:47 pm, upravené celkom 1 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

LTT trading room napísal:
A toto som absolútne nepochopil. Skús nejako rozpísať aké sú konkrétne tvoje výhrady obchodovania orderflow na emini nasdaqu? V čom tam vidíš problém?
odpoviem ti na tvoju otazku, ale je to na dlhsi text. tak chvilocku strpenia.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Istiach »

Mika napísal:
A toto som absolútne nepochopil. Skús nejako rozpísať aké sú konkrétne tvoje výhrady obchodovania orderflow na emini nasdaqu? V čom tam vidíš problém?
Toto by zaujimalo aj mna, lebo Mika to uz viac krat spominal, ale zatial som nikde o tom nic nenasiel.
poker
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 22 09, 2012 10:10 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa poker »

Nemôžem si pomôcť, ale mne to silne pripomína FIMS od Petra P. Sierra Chart, celý ten layout, modré pozadie... Obchodovanie NQ pomocou OF. Intermarket analýza oproti YM a ES ... Podľa mňa to z toho minimálne vychádza ...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa JUGGLER »

poker napísal:Nemôžem si pomôcť, ale mne to silne pripomína FIMS od Petra P. Sierra Chart, celý ten layout, modré pozadie... Obchodovanie NQ pomocou OF. Intermarket analýza oproti YM a ES ... Podľa mňa to z toho minimálne vychádza ...
Chvílu mi trvalo kým mi zaplo, lebo aj majiteľ LTT je Peter P.
Nuž ale keď som hodil do Googla FIMS a Petr.P, tak sa vyjasnilo...

Kurzy obchodování orderflow:
http://www.financnik.cz/exe/webinare/kompletni-fims.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Ve zkratce se v kurzu naučíte:

Nastavit obchodní software SierraChart včetně zprovoznění tickových dat. Vše probráno skutečně krok za krokem, abyste již po prvním týdnu kurzu mohli začít sledovat a papertradovat probíranou strategii.
Chápat fungování trhů a motivů obchodníků, kteří se v trzích pohybují. Naučit se využívat jejich slabých stránek pro vlastní profity.
Zvládnout profitabilní obchodní strategii určenou speciálně pro malé účty.
Obchodovat přibližně 60-90 minut denně pro úspěšnost cca 70-80 % a stabilní distribuci profitů.
Adekvátně řídit risk a očekávání v prostředí aktuálních trhů.
Nastavit si vlastní prostředí pro věrohodný papertrading, trénování a vyhodnocování naučeného know-how.

Jak vydělávat 1000 USD týdně s malým účtem při práci 60 minut denně?
https://www.youtube.com/watch?v=EXRVuuN ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak konkrétně obchodovat orderflow s malým účtem?
https://www.youtube.com/watch?v=3PynXWB ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

A nakoniec pozeram, že Peter Podhajsky ma aj stránku: http://orderflow.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Prílohy
OrderFlow.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Casey »

Dalsi odhaleny :mrgreen:
Good job guys :!: :twisted:
Naposledy upravil/-a Casey v Ut 15 03, 2016 1:10 am, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja to tak neberiem. Len vieme viac o tom odkiaľ pochádza stratégia.

Zhrňme si to:

1. Petr.P z ČR učí teóriu ako chytať ryby...a môžeme sa to naučiť za 1 mesiac za 250 €.
2. Peter P zo SR sa živí chytaním rýb a môžeme s ním chytať za 250 € mesačne.

Mojím záujmom nie je robiť reklamu ani jednému, ani druhému.

Ja chcem zistiť, či táto stratégia prináša konzistentné zisky. To je podstata. Chcem zistiť, či vôbec existuje nejaká stratégia, ktorú sa proste naučím v kurze (ako remeslo) a budem sa ňou živiť ako profi trader. A či vôbec taký trader môže prežiť iba s jednou stratégiou, bez širších znalostí a skúsenosti.

Zaujímavé je, že ide o diskrečnú stratégiu. Ak je replikovateľná a ľahko naučiteľná, tak si myslím, že také niečo môže na trhu existovať iba obmedzený čas...Proste konzistentnosť a profitabilita by sa mala postupne vytratiť. Takisto ma zaujíma to, čo napíše Mika. Ja si tiež myslím, že počas trading hours nie sú indexové futures primárnym marketom. Ale toto možno nechápem dobre, tak si radšej počkám na jeho príspevok.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa jogo »

Mne to bolo hned podozrive, ked som cital, ze LTT sa odstahoval na Kanarske ostrovy(byvale miesto pobytu Podhajskeho alebo Nesnidala?), ale nechcel som hned "konspirovat". :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
poker
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 22 09, 2012 10:10 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa poker »

jogo napísal:Mne to bolo hned podozrive, ked som cital, ze LTT sa odstahoval na Kanarske ostrovy(byvale miesto pobytu Podhajskeho alebo Nesnidala?), ale nechcel som hned "konspirovat". :D
Nešlo mi o konšpirovanie. Len som chcel poznať pravdu.
JUGGLER napísal:Chvílu mi trvalo kým mi zaplo, lebo aj majiteľ LTT je Peter P.
Nuž ale keď som hodil do Googla FIMS a Petr.P, tak sa vyjasnilo...
Preto som napísal ten príspevok.
JUGGLER napísal:Zaujímavé je, že ide o diskrečnú stratégiu. Ak je replikovateľná a ľahko naučiteľná, tak si myslím, že také niečo môže na trhu existovať iba obmedzený čas...Proste konzistentnosť a profitabilita by sa mala postupne vytratiť.
Podľa môjho názoru určite nie je ľahko replikovatelná pre začiatočníka. Ale zaujímalo by ma, či trader ktorý má už niečo odžité, chápe základné súvislosti, obchoduje live môže z tejto technológie niečo vyťažiť. Toto bola moja motivácia – nejde mi o to útočiť na F.
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Aj jeden je Peter P. aj druhý je Peter P. tak to nemôže byť náhoda :D

Tak aby som konšpirátorom prihrial polievočku, tak ešte dodám že na Kanárskych ostrovoch sme od seba bývali asi 50m a chodili sme spolu surfovať :shock:

Petra P. poznám, vážim si ho ako tradera a kamaráta ale biznisovo nie sme nijako prepojený. Ako písal Juggler - nepredávam kurz ale dávam možnosť hocikomu začať hneď od začiatku profitovať pri tradingu so mnou. A určite nie sme jedna a tá istá osoba :)

Ak to niekoho zaujíma tu je môj linkedIn profil: https://sk.linkedin.com/in/peterpauer" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

JUGGLER napísal: Zaujímavé je, že ide o diskrečnú stratégiu. Ak je replikovateľná a ľahko naučiteľná, tak si myslím, že také niečo môže na trhu existovať iba obmedzený čas...Proste konzistentnosť a profitabilita by sa mala postupne vytratiť. Takisto ma zaujíma to, čo napíše Mika. Ja si tiež myslím, že počas trading hours nie sú indexové futures primárnym marketom. Ale toto možno nechápem dobre, tak si radšej počkám na jeho príspevok.
Áno, presne tak. To platí pre väčšinu stratégií ktoré sú založené na nejakom indikátore alebo jednoduchom princípe. A neustále dookola opakujem to isté. Vaša stratégia nemôže byť jednoduchá - myslené ak krátkodobý klzavý priemer prekríži dlhodobý klzavý priemer smerom nahor tak nakúpim, ak smerom nadol tak predám. Toto je veľmi jednoducho naprogramovateľné a obchodníci ako Janeček z RSJ vás proste "vyžerú" na stop lossoch. Nič také dlhodobo fungovať nemôže.

Moja stratégia je založená na základnom princípe fungovania burzy - vychádza zo samotného princípu aukcie. A priebeh aukcie sledujem práve na orderflow. Ak prestane fungovať tento princíp, tak prestane fungovať burza ako taká. Preto nerozumiem Jugglerovej a Mikovej poznámke o výhradách voči orderflow v trhu ktorý nie je "primary market driver". To je absolútne irelevantné lebo tento princíp platí v každom trhu a ak to pritiahneme za vlasy tak aj mimo burzu - napr. na trhovisku kde nie sú pevne stanovené ceny. Je jedno či daný trh je market driver alebo nie.

A iba medzi nami dievčatami - v dnešnom svete to už nefunguje tak ako pred 30timi rokmi. Keď v trhoch obchodujú tisícky rôznych algoritmov veľakrát s arbitrážnymi systémami, tak je už veľmi ťažké povedať ktorý trh je market driver, resp. to nie je pevne dané ale skôr sa to mení v priebehu času. Sám sledujem pri obchodovaní 4 trhy - ES, EMD, NQ a YM a úloha market drivera medzi týmito korelujúcimi trhmi sa veľmi často mení.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

len dve veci

1. v tvojom pripade by som sa vobec , ale vobec nezaoberal konspiracnymi teoriami o tom ako ta algoritmy typu RSJ vyzeru na stoplossoch. Ja viem, ze je to velmi sexy tema pre laicku verejnost, ale je to uplny nezmysel a ty si tym robis medvediu sluzbu. poukazuje totiz na to, ze vobec nemas predstavu o vstahu likvidity producent a likvidity konzument. algorytmi RSJ su likvidity producenti a celkom uprimne, ty vobec niesi skupina, ktoru si takyto algorytmus vsima. algoritmy ktore maju zaujem na tvojich a roznych inych stoplossoch su tzv. predator algorithms a ich ucelom ja destrukcia likvidity. takze v principe ste Z rsj na rovnakej lodi. jediny rozdiel je, ze vacsina likvidity providerov ziadne stoplossy nepouziva.

2. market driver je s pohladu orderflow zakladny faktor. Ja som si uplne isty, ze vobec netusis o com pisem. pretoze toto sa na kurzoch s financnika neuci, a ani sa nikdy ucit nebude. pretoze je to trosku vyssia liga. takze by som v tvojom pripade zacal trosku studovat mikrostrukturu trhu a matching enginy na ktorych obchodujes.
btw: tym tvojim sledovanim thov ES , EMD, NQ a YM si absolutne nepomozes, pretoze netusis co to market driver je. a ako to viem ? uplne jednoducho. spominas totiz 4 produkty s tej istej kategorie. 4 emini futures kontrakty. ktore su DERIVATY urciteho podkladu. ku kazdemu s tychto derivatov mozes priradit iny market driver. iny podklad. a to ze spolu koreluju je sice pekne, ale kazdy s tych trhov ma iny vstah k svojmu podkladu. preto ma orderflow technika na kazdom z nich uplne iny impact.

no a teraz mozem prejst k tomu vysvetleniu, ktore som slubil vcera
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Mika napísal:len dve veci

1. v tvojom pripade by som sa vobec , ale vobec nezaoberal konspiracnymi teoriami o tom ako ta algoritmy typu RSJ vyzeru na stoplossoch. Ja viem, ze je to velmi sexy tema pre laicku verejnost, ale je to uplny nezmysel a ty si tym robis medvediu sluzbu. poukazuje totiz na to, ze vobec nemas predstavu o vstahu likvidity producent a likvidity konzument. algorytmi RSJ su likvidity producenti a celkom uprimne, ty vobec niesi skupina, ktoru si takyto algorytmus vsima. algoritmy ktore maju zaujem na tvojich a roznych inych stoplossoch su tzv. predator algorithms a ich ucelom ja destrukcia likvidity. takze v principe ste Z rsj na rovnakej lodi. jediny rozdiel je, ze vacsina likvidity providerov ziadne stoplossy nepouziva.

2. market driver je s pohladu orderflow zakladny faktor. Ja som si uplne isty, ze vobec netusis o com pisem. pretoze toto sa na kurzoch s financnika neuci, a ani sa nikdy ucit nebude. pretoze je to trosku vyssia liga. takze by som v tvojom pripade zacal trosku studovat mikrostrukturu trhu a matching enginy na ktorych obchodujes.
btw: tym tvojim sledovanim thov ES , EMD, NQ a YM si absolutne nepomozes, pretoze netusis co to market driver je. a ako to viem ? uplne jednoducho. spominas totiz 4 produkty s tej istej kategorie. 4 emini futures kontrakty. ktore su DERIVATY urciteho podkladu. ku kazdemu s tychto derivatov mozes priradit iny market driver. iny podklad. a to ze spolu koreluju je sice pekne, ale kazdy s tych trhov ma iny vstah k svojmu podkladu. preto ma orderflow technika na kazdom z nich uplne iny impact.

no a teraz mozem prejst k tomu vysvetleniu, ktore som slubil vcera
Ad 1) Mika, buď taký dobrý a vyjadruj sa k veciam ktorým rozumieš. Ak nerozumieš základným aukčným princípom na trhu tak o tom nepíš. Ak raz pochopíš o čom je orderflow tak sám na vlastné oči uvidíš v určitých situáciách veľmi jasné zapojenie algoritmov, situácie kedy do trhu vstupujú market makeri, kedy market makeri poskytnú likviditu a kedy naopak s likviditou "uhnú", jasné situácie kedy do trhy vstupujú fondy, jasné situácie kedy to trhu vstupujú tzv. hlúpi traderi (neinformovaní) a priame útoky na ich stop lossy. To čo je pre teba konšpiračná teória, lebo tomu nerozumieš, je pre niekoho iného základ jeho stratégie.

Ad 2) Ja veľmi dobre viem čo je emini a čoho sú derivátom. Napriek tomu, ešte raz zopakujem - v dnešných trhoch je identifikovať market driver-a veľmi ťažké. Kľudne môže emini S&P500 potiahnúť veľký S&P. Tiež vôbec neplatí že ak niekoľko významných firiem z S&P prepadne, že musia potiahnúť index dole. Práve naopak, môže to byť super príležitosť pre veľkých hráčov vstúpiť do indexu long s veľkým objemom kde im likviditu poskytnú práve neinformovaní traderi, ktorí sú ovplyvnení tým že predsa driver musí stiahnuť index dole. Toto nie sú žiadne teórie o market driveroch - takto sa to v skutočnosti deje denne. Ten vzťah medzi eminis som uviedol ako príklad korelácie medzi trhmi. Podobne korelujú podkladové inštrumenty s ich derivátmi.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
MisoHorvath
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 15 03, 2016 1:52 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa MisoHorvath »

Az som sa musel zaregistrovat..

Mika take it easy. Vies, takto presne vyzera rozdiel medzi looserom a uspesnymi (alebo tymi, ktori chcu byt uspesni). Looser hlada chyby dokolecka, aby si zdovodnil to, ze on vlastne ziaden projekt nema a to je ta spravna cesta, lebo vlastne "vsetko je podvod" a "vyjde iba 1 projekt z miliardy". Nic nemat, len kadrovat ostatnych. To ti zaruci, ze po celom narocnom dni, si mozes otvorit doma Steina 12-ku pri telke s prijemnym pocitom, ze si niekoho sundal a ze si defaultne lepsi ako ostatni aj napriek nic nerobeniu.

Si presne to typicke slovenske premudrele radio. Reci plna huba, ale skutky ziadne. Sprav si vlastny projekt a tam si daj trebars aj cenu 5,90EUR za celorocny vstup + vstup do plavarne a finskej sauny a distribuj to cez LIDL letaky a vyhod aj na pulty v BILLE. Bude to iba tvoja vec.

Chalan z LTT ti je ochotny tu vsetko vysvetlit, ale vdaka tvojmu povyseneckemu tonu a slovenskej premudrelosti bez stipky pokory (tak ako teraz ja, lebo klin klinom), sa na to neda pozerat.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

to @MisoHorvat . skor ako sa pustis do zmysluplneho hejtu ..... google.com
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Istiach »

Najprv nech Mika vysvetli ten market drive a potom sa flamujte :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

si predstav ze som si to nesejvol, pisal som to rano 1.5 hodiny v dobrej viere ze niekomu pomozem, a logout zo stranky. :D
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Istiach »

Mika, daj si tu namahu s sprav 15 minutovy vycuc :)

Ale predpokladam ze to bude nieco na ten sposob, ze take ES minifuture nemoze byt cisto ovplyvnena nakupmi a predajmi futures, kedze kopiruje vyvoj akcii. Cize v extremnom pripade, ak budu akcie padat a vsetci budu longovat ES, kde pojde cena? Cim sa bude riadit?

Ale mozno si chcel pisat o inom.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

to @LTT trading room

tak skutocne som nechcel, aby to spadlo do tejto roviny. mozem ta ubezpecit, ze tomu co pisem rozumiem pomerne dobre.
prave preto som ti hned na zaciatku napisal, comu sa venujem. aby si tu zo seba neurobil somara. ked prezentujes svoj produkt. to co pisem pisem vazne a mozes si byt isty, ze tomu rozumiem fakt solidne. namiesto toho, aby si chvilu pockal co ti napisem sa zacnes spravat agresivne a urobis zo seba blba. nemyslim tym ako pises. to je vec osobnosti a sme len ludia. myslim to tak, ze sa strapnis po odbornej stranke. a ako potom bude vyzerat prezentacia tvojho produktu. ved sa nad tym trochu zamysli.

ak mas zaujem , tak ja ti to pokojne vysvetlim. bez hejtu. to co som chcel je, aby si pochopil, ze nemozes napisat totalnu hovadinu a potom prezentovat svoj produkt ako expert. proste odborna stranka je tiez dolezita. rychlokvasenych majstrov sveta tu bolo od 2008 tony, tak sa silou mocou nechci zaradit medzi nich.

peace
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

Istiach napísal:Mika, daj si tu namahu s sprav 15 minutovy vycuc :)

Ale predpokladam ze to bude nieco na ten sposob, ze take ES minifuture nemoze byt cisto ovplyvnena nakupmi a predajmi futures, kedze kopiruje vyvoj akcii. Cize v extremnom pripade, ak budu akcie padat a vsetci budu longovat ES, kde pojde cena? Cim sa bude riadit?

Ale mozno si chcel pisat o inom.

ja si prave myslim, ze som to tu uz zo dvakrat pisal, ale tentokrat som to mal napisane trosku odbornejsie. system hypoteza - dokaz. vies take tie bullshity, ktore nikoho nezaujimaju. :)
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 661
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 80 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Preco mam taky pocit ze kazdy novy na tomto webe ma potrebu debatovat s Mikom o veciach ktore su daleko za nasim chapanim ? Mika vie byt trochu nenapadne ustipacny ale jeho vedomosti o trhoch a toboz futues ci derivatoch su daleko za nasim chapanim , mozno by stacilo keby si pani pozreli jeho starsie prispevky aby sa nepustali do debaty o ktorej nevedia tolko ako si myslia , skuste ho poprosit s pokorou nech nam tu opat nieco rozumne napise
bude to prinosne pre vsetkych
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa radvan »

Mika: mna zaujima ako to naformulujes ...

LTT: trosku kludnejsie, fakt sa odborne zhadzujes ... konspiracie o RSJ tu nemaju fakt co robit, RSJ nevybera nikomu ziadne stoplossy ...

MisoHorvath: tiez trosku pokojnejsie ... Mika projekty ma, nemusi si to davat do podpisu ... a na tomto fore je jeden z top odbornikov, co maju odborne znalosti vyssie ako 99.9% beznych navstevnikov ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

MisoHorvath napísal:Az som sa musel zaregistrovat..

Mika take it easy. Vies, takto presne vyzera rozdiel medzi looserom a uspesnymi (alebo tymi, ktori chcu byt uspesni). Looser hlada chyby dokolecka, aby si zdovodnil to, ze on vlastne ziaden projekt nema a to je ta spravna cesta, lebo vlastne "vsetko je podvod" a "vyjde iba 1 projekt z miliardy". Nic nemat, len kadrovat ostatnych. To ti zaruci, ze po celom narocnom dni, si mozes otvorit doma Steina 12-ku pri telke s prijemnym pocitom, ze si niekoho sundal a ze si defaultne lepsi ako ostatni aj napriek nic nerobeniu.

Si presne to typicke slovenske premudrele radio. Reci plna huba, ale skutky ziadne. Sprav si vlastny projekt a tam si daj trebars aj cenu 5,90EUR za celorocny vstup + vstup do plavarne a finskej sauny a distribuj to cez LIDL letaky a vyhod aj na pulty v BILLE. Bude to iba tvoja vec.

Chalan z LTT ti je ochotny tu vsetko vysvetlit, ale vdaka tvojmu povyseneckemu tonu a slovenskej premudrelosti bez stipky pokory (tak ako teraz ja, lebo klin klinom), sa na to neda pozerat.
Tak toto si teraz trafil klinec po hlavičke a medzi týmito riadkami je ukrytá aj odpoveď na otázku prečo som celý projekt robil pre zahraničie v AJ a ani som sa nesnažil (a stále nesnažím) osloviť žiadnych obchodníkov zo SR a ČR (aj keď jedného tradera z ČR v miestnosti mám).
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Casey »

MisoHorvath napísal:Az som sa musel zaregistrovat..

Mika take it easy. Vies, takto presne vyzera rozdiel medzi looserom a uspesnymi (alebo tymi, ktori chcu byt uspesni). Looser hlada chyby dokolecka, aby si zdovodnil to, ze on vlastne ziaden projekt nema a to je ta spravna cesta, lebo vlastne "vsetko je podvod" a "vyjde iba 1 projekt z miliardy". Nic nemat, len kadrovat ostatnych. To ti zaruci, ze po celom narocnom dni, si mozes otvorit doma Steina 12-ku pri telke s prijemnym pocitom, ze si niekoho sundal a ze si defaultne lepsi ako ostatni aj napriek nic nerobeniu.

Si presne to typicke slovenske premudrele radio. Reci plna huba, ale skutky ziadne. Sprav si vlastny projekt a tam si daj trebars aj cenu 5,90EUR za celorocny vstup + vstup do plavarne a finskej sauny a distribuj to cez LIDL letaky a vyhod aj na pulty v BILLE. Bude to iba tvoja vec.

Chalan z LTT ti je ochotny tu vsetko vysvetlit, ale vdaka tvojmu povyseneckemu tonu a slovenskej premudrelosti bez stipky pokory (tak ako teraz ja, lebo klin klinom), sa na to neda pozerat.
Prave naopak.Chalan z LTT sa zucastnil skolenia od finacnikov ,vyrobil web,ktory urobil v AJ aby bol odlisni od finacnikov a zacina hrat ako typicke slovenske premudrele radio.
P.s.Sagan dnes prehral o 1 sec.GC to nasere nie?
:oops:
Peace opss I mean flame.
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

@Mika: dookola to isté. Vypustíš tu pár všeobecných téorií ktoré si narýchlo vygooglil a ktorým zjavne podľa tvojich príspevkov ani trošku nerozumieš. Za celý čas čo si hijackol toto vlákno tu píšeš iba arogantné invektívy a ešte si nenapísal pol slova k veci. To čo si napísal si nejako akože nesejvol lebo by to boli zas iba také perly

RSJ je market maker - samozrejme že ako market maker je producentom likvidity. Zabezpečovať likviditu je jeho povinnosť za čo mu burza platí. To si teraz naozaj objavil teplú vodu. Zároveň to ale nie je jediný typ obchodovania ktorí robia. Ja som nikde nepísal, že RSJ a iné algoritmy poľujú na OSOBNE MôJ stop loss. Poľujú na stop lossy traderov ktorí obchodujú jednoduché systémy, kde sa dá jednoducho predpokladať vstup traderov ignorantov. A ja poľujem s nimi. A nie len RSJ ale tisícky iných algoritmov. Kto si myslí že nepoľujú na stop lossy je prinajmenšom naivný.

@radvan: Podľa čoho si myslíš že je pomenovaná štandartná situácia v trhu - stoprunner? Kto myslíš že na tie stoplossy poľuje? RSJ nie sú jediní ale určite sú jeden z market makerov ktorí to bežne robia. Googli behavioral algorithm trading a dozvieš sa viac.

Pôvodne som plánoval urobiť krátke video kde by som popísal niekoľko situácii kde market makeri poľujú na stop lossy retail traderov a akými spôsobmi tieto SL vedia využiť, ale nemá to tu zmysel. Takže kľudne si tu ďalej masturbujte ego pseudoinformáciami kto potrebuje, naďalej žite v predstave že trhy sú príjemné miesto kde vám market makeri chcú dobre lebo tvoria likviditu :D a hlavne nezabúdajte označiť to čomu nerozumiete za blud a konšpiračnú teóriu :lol:
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa futurer »

LTT trading room napísal: a ani som sa nesnažil (a stále nesnažím) osloviť žiadnych obchodníkov zo SR a ČR
Je to hodne usmevne vlakno, ale tohle je asi ten povestny hrebicek (klinec). :)
poker
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 22 09, 2012 10:10 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa poker »

Vidím že som tu pomohol rozbehnúť poriadnu prestrelku ...

Ale naspäť k veci. Snažím sa zoznámiť s order flow a pri surfovaní po nete som narazil aj na FIMS. Videl som niekoľko videí, takže keď som potom uvidel tie na LTT tak mi bola nápadná podobnosť vo veľa smeroch.

LTT, asi som sa ťa mal spýtať rovno: Vychádza LTT z FIMS?
FX trader
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 15 03, 2016 11:40 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa FX trader »

Tak LTT, s těmi výlevy si to fakt zabil :roll:

Veškerá případná kreditibilita tvoje a projektu je v hajzlu a myslím, že Juggler teď lituje, že ti udělal úvodní promo :oops:

Musíš se ještě hooodně učit :!:
Naposledy upravil/-a FX trader v Ut 15 03, 2016 11:51 pm, upravené celkom 1 krát.
FX trader
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 15 03, 2016 11:40 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa FX trader »

A navíc si myslím, že MisoHorvath jseš také ty, jen sis vytvořil nový nick abys mohl zaútočit na Miku. Zřejmě nějaké komplexy, že?
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

@FX trader: nechápeš zásadnú vec. Ja naozaj nemám záujem akokoľvek propagovať svoje služby na tomto fóre. Bez urážky, ale väčšina ľudí tu rieši ako "investovať" 30€ mesačne. To proste nie je moja cieľova skupina. Vlákno založil Juggler nie ja, ak to tak bude cítiť nech ho kľudne znovu zmaže alebo nech mi dajú kľudne ban.

ad. MisoHorvath: Už som tu druhýkrát obvinený v rámci jedného vlákna že som niekto iný :lol: Ale kľudne si mysli čo chceš :wink:
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa radvan »

LTT: skus sem pls. rovno hodit nejake studie/clanky zaoberajuce sa tymi "behavioral algorithms" v suvislosti s tradingom ... nech sa bavime k veci ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"