LTT Trading Room

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa jogo »

LTT: S tym Mikom si to fakt "zabil". Pozri si financnicku debatu a najdi si tam prispevky Aimike, lebo to je nas Mika.
A pozri si Ducascopy, kde Airmike vyhrava tie ich sutaze uz par rokov.
Preto povedat Mikovi(Airmikovi), ze burze vobec nerozumie, tak to si riadne prestrelil. :)

p.s: Mozes prezradit, aky si pouzival ty nick na Financniku.cz, aby som si pozrel "tvoju historiu" a vedel s "kym mam tu cest"?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

jogo: Mika tu popísal kopec hlúpostí a niekoľko ľudí čo sa týmto veciam rozumie (z iných fór) sa na ňom už dobre zabáva. Ja som nenapísal, že nerozumie burze. Ja som mu napísal nech sa vyjadruje k tomu čomu rozumie. Základnému aukčnému princípu a orderflow ZJAVNE nerozumie, lebo človek ktorý napíše toto
Mika napísal:...v tvojom pripade by som sa vobec , ale vobec nezaoberal konspiracnymi teoriami o tom ako ta algoritmy typu RSJ vyzeru na stoplossoch...

...market driver je s pohladu orderflow zakladny faktor...
tomu jednoducho NEMôŽE rozumieť. Ale základ je že nebol schopný jedinú vec ktorú tu píše nijako logicky podporiť. Jeho argumenty a vaše argumenty ako jeho fanklubu sú - veď mika je naša hviezda, veď on urobil to a hento, veď vyhráva také a onaké súťaže. To mňa absolútne nezaujíma. Ja som nezačal obchodovať pred mesiacom aby ma toto ohúrilo. Nech vecne argumentuje miesto invektív a môžeme sa baviť rozumne. To že mika obchoduje forex jasne vysvetľuje prečo o orderflow nemá ani páru. Ja nie som nejaký teoretik čo si tu potrebuje masturbovať ego ohurovaním ostatných prázdnymi frázami typu: "Mám výhrady voči obchodovaniu orderflow na inštrumente ktorý nie je market driver" a potom to nie je schopný nijako podporiť, lebo tápa v tme. Ja obchodujem orderflow denno-denne a situácie ktoré tu vy popisujete ako konšpiračné teórie vidím niekoľko krát počas každej obchodnej seansy.

Iba tak pre zaujímavosť - koľkí z vás chlapci obchodujete orderflow? Môžete tu hodiť nejaké screeny alebo videá z vašich obchodov? Zatiaľ som tu nevidel jeden príspevok k veci. Ale múdri jak rádiá ste tu všetci. Najprv rozoberáte to odkiaľ som, kto som, či som z FIMS, či poznám Petra P. potom mi tu Mika radí zas po biznis stránke o cenotvorbe (o čom zjavne tiež nemá poňatia) a potom mi dokonca blahosklonne vo svojej naivite poradí aby som sa nezaoberal konšpiračnými teóriami :lol:

Moje obchody sú vždy všetky zobrazené, veľakrát aj videá. Či sa mi práve darí, alebo (tak ako teraz) či som v drawdowne. Takže každý kto mi tu chce radiť ako mám obchodovať, nech mi najprv hodí nejaké screeny svojich obchodov (v orderflow ak mi radí o orderflow) a môžeme začať diskusiu.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

@všetci čo tu píšete o tom, že fakty o ktorých píšem su konšpiračné teórie: Odporúčam vám prečítať knihu Black Swan od Nassima Taleba. Je tam jedna výborná kapitola o moriakovi, ktorá presne popisuje vaše zmýšľanie.

V skratke: Moriak dostáva každý deň žrať od svojho majiteľa a každý deň v ňom keď sa to stane, potvrdzuje jeho presvedčenie že je to úplne normálne byť krmený od "priateľského" človeka, ktorý sa nezištne stará o jeho záujem. Až kým nepríde streda pred dňom vďaky vzdania - vtedy sa stane niečo neočakávané a moriak dosť výrazne zmení svoj pohľad na priateľského človeka.

Moriak jednoducho nechápe podstatu celého jeho chovu a mylne sa domnieva že ľudia sú na svete od toho aby kŕmili moriaky. Ak by stretol náš moriak iného moriaka ktorý by začal uvažovať logicky a povedal mu "Počuj, oni nás vykrmujú lebo nás chcú zjesť", tak by ho určite odbil tým že si vymýšľa konšpiračné teórie.

A aj keď tým Taleb vysvetľuje podstatu fungovania fenoménu čiernej labute, tak myslím že ten kto chce si z tohto príbehu odnesie aj niečo viac. Ak si myslíte že burzy vytvorili banky na to aby ste na nich vy - retailoví obchodníci zarábali, tak ste ako ten moriak. Prečo si myslíte že na burze 90-95% retailových obchodníkov prerába? Preto vidno aj mikove chybné uvažovanie už pri tom ako mi odporúčal služby trading roomov "zadarmo". Proste žije v inej dimenzii, kde niečo ako zadarmo existuje. Nečudoval by som sa ak by bol mika nejaký startupový "tiež expert".

Nič v tomto svete nie je zadarmo a verte mi že banky nezainvestovali miliardy dolárov do vytvorenia búrz "len tak zadarmo" aby ste si vy mohli otvoriť ninja trader-a a zbohatnúť na nich. Ak si to myslíte tak ste jednoducho naivní. Stop runy, odopieranie likvidity, trapping, uhýbanie likviditou a marketovanie falošných pohybov - toto všetko je súčasťou nástrojov algoritmov, ktorými na burze operujú banky, market makeri a HFT traderi. A nie je to žiadna konšpiračná teória ale FAKT ktorý ja na burze vidím denno-denne.

Týmto som z môjho pohľadu vyčerpal tému, kľudne pokračujte ďalej bezo mňa :wink:
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa jogo »

LTT trading room napísal: Iba tak pre zaujímavosť - koľkí z vás chlapci obchodujete orderflow?
A preco by sme mali obchodovat zrovna orderflow? Lebo prave teraz to ucia Financnici.cz?
Kedysi ucili ten ich system s CCI-kami, potom ucili iron condorov, potom ucili inermarket analyzu, dualne obchodovanie akcii, komoditne sprady a co ja viem co este. Teraz prisli s orderflow, lebo zjavne tomu este malo ludi rozumie a zas maju co predavat.
To akoze to vsetko, co predtym ucili uz nefunguje, lebo to boli jednoduche strategie? A obchodovanie cez order-flow je high-end strategia? A v 2007 nebola, ked udajne vtedy zarabal system s CCI-kami mesacne 15%? Kde boli vtedy vyzobavaci SL? Same rozpory...

Minule tu k nam prisiel Thiglle, nabehol tu s teoriou vln a opcnymi obchodmi, vystrasil nas mega-krizou, kedze mega-kriza jaksi zatial neprisla, tak zdrhol. To sme mali vsetci zacat studovat elliotove vlny, aby sme s nim tu "odborne" diskutovali?
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =11&t=5543" onclick="window.open(this.href);return false;
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =11&t=5536" onclick="window.open(this.href);return false;

Dal zive obchody, nevysli, a je to vyriesene.Nemusime studovat eliotove vlny. :) Preto pozadujeme po kazdom zive obchody, ale nie za poplatok 250Euro mesacne. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
poker
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 22 09, 2012 10:10 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa poker »

LTT trading room napísal:Najprv rozoberáte to odkiaľ som, kto som, či som z FIMS, ...
Mika sa tu do teba obul naozaj agresívne. O tom niet pochýb. Sľúbil, že dá vysvetlenie – zatiaľ to neurobil, to je tiež pravda. Verím, že sa ho dočkáme ...

Takže neodpovieš na otázku, či to čo obchoduješ je FIMS (jeho klon)?

A opätovne zdôrazňujem, nikdy som na teba neútočil a ani nebudem, len sa pýtam a kladiem myslím si, že legitímne otázky.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

to All

Mika nechape zakladne aukcne principy. :) tak k tomuto mam len jednu vec.

skuste sa chalani pozriet , kto v rokoch 2008 a 2009 na financniku rozbehol temy ako orderflow a time & sales ?
na zaklade tychto diskusii , ked peter s tomasom veselo predavali woodie cci kurz v upravenej podobe. to len tak na zamyslenie. co myslite, kde asi vznikla ta myslienka priniest novy produkt, nove kurzy, nieco o com vtedy ani turek ani financnici nemal ani potuchy. vsetko sa da dohladat. dnes tu mame cloveka, ktory tvrdi, ze ja vobec neviem o com hovorim. ja tvrdim ze, ak by sme tieto temy pred 7-8 rokmi nezacali rozoberat , tak by tu ani LTT s velkou pravdepodobnostou nebol. pretoze by mu nikto nepredal ziadny kurz. jediny dovod preco financnici zacali predavat kurzy pre male ucty kde podporovali YM a NG nieje ten, ze su to vhodne trhy na obchodovanie malych uctov a orderflow technik, ale ten, ze tak mali moznost zasiahnut vacsiu skupinu ludi. aby mohli skalovat biznis, predaj kurzov. s petrom som mal debatu v ktorej som mu v 2009 vysvetlil, ze tym robi medvediu sluzbu prave svojim studentom. ak by som ten prispevok nasiel, tak by som tu dnes nic nemusel vysvetlovat.

len tak pre srandu. zrejme vsetci cakaju, ze tu nieco napisem aby som sa nejakym sposobom obhajil. tak len tak namatkou by som sem hodil toto :

http://www.financnik.cz/forum/read.php?2,139113,page=2" onclick="window.open(this.href);return false;

berte do uvahy ze je to text s pred 7 rokov, ale co sa tyka logiky , este stale mi to +/- sedi mojim vtedajsim vedomostiam, uplne blbosti som nepisal.

otazka na LTT: kde si bol ty vtedy ? myslim, ze odpoved by som nasiel na tvojom webe
Big break-trough in my trading carrier came in 2012 when I discovered orderflow.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

btw prepacte , ze som zatial nenapisal to co som slubil, je asi dost pochopitelne, ze svoj den nemozem travit na fore. a v noci som po celodennom obchodovani uz nemal energiu nic zmysluplkne napisat. kto chce , moze si zo srandy citat moje prispevky k orderflow pred 7 rokov. mozno sa pobavite a mozno mi pripomeniete nieco , co som vtedy nechapal. neviem. slubeny text samozrejme dodam, ale rozmyslal som, ze to bude skor formou clanku. este neviem. teraz musim makat.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa radvan »

LTT:

este raz ... podme pls. zacat odbornu debatu ... hod sem pls. nejake linky na tie odborne studie/clanky zaoberajuce sa "behavioral algorithms" v suvislosti s tradingom ... ked uz si tu temu nacal ... tak v tom podme pokracovat ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

jogo napísal: A preco by sme mali obchodovat zrovna orderflow? Lebo prave teraz to ucia Financnici.cz?
Nie, kľudne si obchodujte čo chcete. Ja som ani nikde nepísal, že orderflow je jediný prístup ako sa dá obchodovať. Ale keď mi tu píšete múdrosti o orderflow, tak chcem vedieť koľko že to z vás orderflow naozaj obchoduje. Chcem proste vedieť či sa bavím s pisálkami ktorých je plný internet alebo s obchodníkmi ktorí orderflow obchodujú. A zase to dopadlo podľa môjho očakávania :lol:
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa jogo »

LTT trading room napísal: Chcem proste vedieť či sa bavím s pisálkami ktorých je plný internet alebo s obchodníkmi ktorí orderflow obchodujú. A zase to dopadlo podľa môjho očakávania :lol:
Ja s tebou sa orderflow bavit nemozem, lebo o tom skoro nic neviem. Ale skus si o tom podiskutovat napriklad s Radvanom, ktory ta uz na to druhykrat vyzyva. Sice neviem, ci OF obchoduje, ale je to skuseny financnik, ktory robil(-i?) v v jednom z najvacsich asset managementev na Slovensku. A my ostatni by sme sa nieco o OF mohli dozvediet.

p.s: Mohol by si aj s Mikom, ale dako ste si "nesadli". :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MisoHorvath
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 15 03, 2016 1:52 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa MisoHorvath »

Zdravim, nie, len som velmi alergicky na vybrane typy, ktore sa zjavuju v diskusnych forach. Vacsinou iba citam, pisem velmi minimalne, ale ked uz nieco napisem, tak je to vo velkom zapale. Projekt LTT som si presiel, jeho cenu vyriesi predsa trh (ak moc draha, nic nezarobi, ak moc lacna, pritiahne looserov, co chcu vsetko zadarmo). Len tolko k tejto afere.

Podme dalej. Ako si pan z LTT vysvetluje trend z poslednych 2 tyzdnov?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15809
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1402 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Vymazané pre nevhodný obsah
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Tilbur »

Angela?

Inak chlapi, nehadajte sa.

Polozme si zakladne otazky.
-Je system,co LTT prezentuje transparentny? Podvadza niekde?
-Dokaze ho niekto kopirovat?
-Moze dosahovat dobre vysledky v dlhsom obdobi?

Kolko moze mat predplatitelov? Moj tip je cca 1-10max. Dokaze niekoho pritiahnut z toho fora? (myslim, ze nie)
On nas tu neprisiel presviedcat, ze to, co robi, musime robit aj my,lebo je to jedina cesta.
Nepresiel som vsetky prispevky, lebo som nemal cas, ale nezda sa mi, zeby nam prisiel predavat svoj servis.

takze peace.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Vymazané adminom pre nevhodný obsah.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

Budem sa snazit pisat uplne strucne :) , tak ako to mam vo zvyku po podobnych flamoch. Bol tu spomenuty princip trhovej aukcie.

pre tych, ktorych by to zaujimalo, ale nevedia o com ta teoria je napisem maly sumar.
Orderflow techniky su techniky, ktore beru do uvahy objem zobchodovany na cenovych urovniach. Vacsinou sa pre ucel identifikacie market sentimentu pouzivaju pomocky ako su pasky (Tape, Time&Sales), rozne indikatory, ktore meraju deltu medzi nakupnymi a predajnymi objednavkami, dalej rozne grafy, volume at price histogramy a vseliake ine nastroje, ktore ale +/- zobrazuju rovnaky typ informacii.

Tieto nastroje maju ale jednu malu nevyhodu. Informacie, ktore su zachytene na vsetkych indikatoroch tohoto typu, su primarne informacie o erozii likvidity. Erozia likvidity znamena, ze sa zobrazuje informacia o participantoch na trhu , ktori konaju proaktivne. (agresivne) a su ochotni svoje obchody realizovat za cenu ktoru im niekto ponukne (ponuknuta cena - vlozenie limitneho prikazu do orderbooku). Z tohto dovodu sa fundamentalne delia participanti na trhu medzi :
1 subjekty ,ktore likviditu pridavaju (producenti, LMT orders)
2.subjekty, ktore ju odoberaju (konzumenti,).

Konzumenti by teta v principe mali na trhu pohyby vyvolavat a producenti by ich mali tlmit. Ak by tato teoria na ktorej su techniky orderflow zalozene bola 100% pravdiva, tak by bolo uplne jasne, ze je to najefektivnejsia technika na svete. Problem ale spociva v tom, ze centralne obchodovanie vsetkych financnych produktov nie je totalne autonomne. Znamena to, ze nie kazdy burzovo obchodovany produkt podlieha tymto procesom rovnako. A teraz sa pokusim vysvetlit preco to tak nie je. V tomto momente sa uz budem venovat len derivatom. Konkretne futures, o ktorych sa tu bavime.

Futures kontrakt je v svojej podstate financny instrument, ktoreho cena sa odvodzuje od ceny podkladoveho aktiva. Podkladovym aktivom moze byt cokolvek. Mena, urokova sadzba, komodita, balik akcii. Je velmi dolezite pochopit vstah medzi podkladom a jeho derivatom. (ja som to nazval pojmom market driver – podklad) . Dovod, preco je to tak dolezite je ten, ze na roznych futures produktoch sa obchoduju specificke objemy. Podla idealnej teorie trhovej aukcie by jedinym dovodom, preco sa tieto derivaty hybu bol prave objem zobchodovany na derivate. ( ak sa viac objemu zobchoduje do long strany, tak by mal trh rast, ak do short strany tak by mal klesat.) problemom ale je, ze derivat je druhotny produkt ODVIJAJUCI sa od podkladoveho aktiva a preto pri orderflow technikach zalezi na POMERE objemov zobchodovanych na podklade a na jeho derivate.

V niektorych pripadoch je objem zobchodovany na derivatoch len skutocnym zlomkom toho, co sa realne zobchoduje na danom trhu ako celku. Ak celkovy objem transakcii tvori 100% a na derivate sa zobchoduje len zanedbatelne percento neda sa hovorit o tom, ze princip trhovej aukcie funguje. resp. ze sa pohyby trhu prisposobuju objemu.( to v akom objeme subjekty derivat nakupuju a predavaju)

mnohe indikatory a pomocky zalozene na volume sa teda stavaju viacmenej irelevantne, pretoze neukazuju realne zobchodovany objem na trhu. vonkoncom nechcem tvrdit, ze sa nimi neda riadit, alebo neda vstupovat do obchodov na ich zaklade. hovorim len to, ze v urcitom momente sa mozu stat asi take relevantne ako akykolvek klzavy priemer alebo iny indikator. Najlepsie aukciu vyjadruju podla mojho nazoru volume at price charty. Ale je uplne irelevantne tvrdit , ze obchodne rozhodnutia su lepsie alebo horsie s prispenim tychto technik pokial niesu obchodovane na tych spravnych instrumentoch.

Chcel by som sem dat nejake dokazy tohoto tvrdenia a preto len namatkovo vyberiem par futures kontraktov. (6E, YM, NQ, FESX, ES, GE)

tak napriklad 6E. Staci si pozriet tieto dva linky
http://www.cmegroup.com/trading/fx/g10/ ... e_voi.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forexblog.com/demystifying-forei ... ge-market/" onclick="window.open(this.href);return false;
myslim si, ze si spravite predstavu , aky velky vplyv moze mat Futures na celkovy trh . Schvalne som vybral 6E (EURUSD). Pretoze tam sa obchoduje to najvacsie volume. Ine pairs riesit nemusim. Pretoze tam bude vplyv este ovela mensi.
Btw: este ma napada jedna pripomienka. Porovnajte si front a back mesiac. Asi nemusim vysvetlovat, ze by malo platit , ze podla principov orderflow by sme na nezavisle obchodovanych instrumentoch mali vyhodnocovat nezavisle. Ale v reale je to uplna hlupost. A teda plati, ze volume a delty na front mesiaci su uplne irelevantne, pretoze aj volume je vo vstahu k celkovemu objemu penazi na EURUSD irelevantne.

YM - v podstate identicka situacia, staci si spocitat objem obchodov a prenasobit asset value.
http://www.cmegroup.com/trading/equity- ... e_voi.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://finance.yahoo.com/q/cp?s=%5EDJI" onclick="window.open(this.href);return false;

NQ - tu je situacia trochu lepsia, ale stale je to len sekundarne volume
http://www.cmegroup.com/trading/equity- ... e_voi.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://finance.yahoo.com/q/cp?s=%5ENDX+Components" onclick="window.open(this.href);return false;

a takto by som mohol pokracovat. Aj s ostatnymi, ale moc sa mi to nechce rozpisovat. Samozrejme plati co som napisal vyssie. Cim vacsi podiel objemu zobchodovanom v prospech futures , tym vacsi vplyv ma orderflow na obchodovany produkt. Myslim, ze je evidentne, co som tym chcel povedat. Ale ak nieje tak to kludne zopakujem.

Ja som velkym fanusikom orderflow, pred rokmi som na tychto technikach zacinal. Aj ja som si presiel na zaciatku vselicim, ale dospel som k nazoru , ze ak clovek pochopi strukturu trhu a financne produkty, tak je orderflow dobry zaklad. zaciatocnikom som vzdy odporucal orderflow techniky ako primarnu vec pred tym, nez budu vediet co presne chcu. Sam som napisal blog o knihach ktore si najviac cenim s pohladu daytradingu.

http://airstarter.blogspot.cz/2014/07/knihy.html" onclick="window.open(this.href);return false;

komu sa nechce citat , pointa je ta, ze orderflow je fantasticka technika , pokial sa ucite od ludi , ktori jej rozumeju. ak ale techniku nepochopite , je to killer. A preto som vsetkym, co sa ma pytali odporucal Johna Gradyho

http://www.nobsdaytrading.com/introduction/" onclick="window.open(this.href);return false;

len pre zaujimavost. 1 hodina s Johnom review session stoji 90$, zakladny kurz 85 $ a pokrocily kurz 174$
sumar materialov je drahsi , ale vsetko sa da najst na nete aj free. To len ak by ste chceli porovnavat co je drahe a co lacne.

na zaver mala poznamka k tejto cast. pisal som, ze existuju dve skupiny subjektov. (producenti a konzumenti) . v podstate by sa dalo povedat, ze vacsina neprofesionalnych obchodnikov si deli orderbook vodorovnou ciarou v strede. hore su ti co chcu predavat a dole ti co chcu nakupovat. toto vnimanie ale nieje uplne presne. orderbook sa totiz da rozdelit aj na ine dve kategorie a tymi su

1. subjekty co chu LEN nakupovat alebo LEN predavat - obchoduju buducnost - spekuluju
2. subjekty ktore chcu AJ nakupovat a AJ predavat (najlepsie v ten isty moment) - obchoduju okamzitu cenu

vyssie som rozoberal subjekty, ktore spekuluju. nevenoval som sa obchodnikom, ktori obchoduju okamzitu cenu. to su vsetci ti obchodnici , ktori pocitaju fair value (fair price, theo. price). vedia, kde by trh mal byt a vystavuju objednavky smerom k tejto cene. kladu limitne ordre. su to vsetci ti marketmakeri, LPckari, spreaderi arbitrazeri a ostatni bubaci, ktorymi nas vacsina retail traderov strasi. (lebo je to sexy). retailovy trader totiz nedokaze pochopit, ze tieto subjekty nesutazia s nim, ale medzi sebou. a o co to vlastne sutazia ?? no samozrejme sutazia o to , kto si zoberie tu hlupu objednavku, ktoru ten maly trader prave vystavil, a to bez ohladu na to ci je to jeho stop alebo limit order. sutazia o neho. tieto subjekty vacsinou niesu proaktivne. len sa zaraduju do fronty a cakaju. snazia sa byt vzdy na top of the book. ziadny stoploss hunting ich nezaujima a nezaujima ich ani to, kde bude cena za minutu. nezaujima ich to preto, lebo v momente obchodovania aktualnej ceny su v profite
toto radsej dalej nebudem rozoberat, lebo to nieje uplne trivialna vec. kazdopadne skuste sa zamysliet. ak 70-80 % likvidity dodavaju HFT producenti. a 95-98% requotingu spravia len tieto masiny pracujuce jednym systematickym algoritmom, ktory robi celu session to iste. budu sa taketo programy snazit na chvilku zmenit plan len preto, aby vam vytlkli stoploss ? asi nie, ze?

to coho by sa maly hraci mali bat su predators. proaktivne a agresivne algoritmy, ktore ale nesutazia dodavanim likvidity. su to velki destruenti a snazia sa za kazdu cenu vyvolat likvidity inbalance . a proti tymto algorytmom vas tie LPcka chrania. ja si samozrejme uvedomujem, ze toto rozlisovat nemoze kazdy, ale tiez je na mieste tieto sexy konspiracne teorie trosku korigovat. Samozrejme chcelo by to podporit aj nejakym clankom tak odporucim dalsieho mojho oblubeneho tradera.

http://www.traderplanet.com/articles/vi ... g-and-you/" onclick="window.open(this.href);return false;

tak to by bolo na dnes asi vsetko. Myslim si, ze uplne v pohode by sa dalo v teme vhodnosti a nevhodnosti urcitych futures pre orderflow pokracovat, ale predpokladam, ze kazdy racionalny a inteligentny clovek si vie vyratat cost per trade. ak ma 4 dolarovy poplatok na produkte, kde je tick size 5 $ a kde je 10$ a viac, porovnat si volatilitu a denny range, potencial obchodov a podobne veci. Takze dufam, ze som napisal dost. Slubujem, ze uz nebudem podpichovat mladych podnikania chtivych ludi.

peace
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa radvan »

Mika: perfektne sformulovane, keby tu bolo tlacidlo like, tak ho mas ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Vymazané pre nevhodný obsah
LTT trading room napísal:Vymazané adminom pre nevhodný obsah.
Admin ma u mna, ako "konzervativneho volica" like. Navyse som bol vcera na velkonocnu spoved, otvorim si svoje oblubene forum a tu na mna caka "takato nastraha". :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal:Podla idealnej teorie trhovej aukcie by jedinym dovodom, preco sa tieto derivaty hybu bol prave objem zobchodovany na derivate. ( ak sa viac objemu zobchoduje do long strany, tak by mal trh rast, ak do short strany tak by mal klesat.)
Ako rozoznam, ze objem je zobchodovany na long alebo short stranu? Ved kazdy obchod ma svoju kupujucu(long stranu) a predavajucu(short stranu).

Pouziva sa tato technika aj na vyssich timeframe, (napriklad dnovych?) a urcuje sa takto predpokladane miesto obratu trendu?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

1 rozoznas to podla pasky (time and sales), ako som pisal vprispevku sleduje sa len proaktivny objem. cize ak mas napriklad LMT objednavky na cene BID@2000 1000 kontraktov a na cene ASK@2001 ,tiez 1000 kontraktov tak je trh rovnovaznom stave. vsetci so chcu okamzite nakupit nakupuju za cenu 2001 a vsetci co chcu predavat predavaju za cenu 2000. trh by sa teda mal pohnut na jednu zo stran, podla toho ktora bariera padne prva. na paske vidis ale len objem tych, ktori obchoduju proti tymto dvom barieram, samotne bariery tam nevidis a nevidis tam ani to ci sa tie bariery zvacsuju alebo zmensuju. ci sa LMT prikazy pridavaju alebo odoberaju. to vidis len v DOMe.

2. Timeframe je uplne irelevantny, vacsina profesionalnych orderflow traderov ziadne grafy nepouziva.
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

mika: je to tak ako som predpokladal. Videl som aj to tvoje vlákno na finančníkovi, takže MYSLÍM si že to je takto. V roku 2009 si si pozrel nejaký webinár o orderflow na BigMike-ovi (predpokladám že od Daviesa) alebo od niekoho iného (alebo možno aj niekde inde, to je jedno). Následne si si možno zo zaujímavosti o tom prečítal pár článkov ale podľa tvojho príspevku je vidno, že tvoje informácie sú akademické, nie praktické.

Takže sa teraz opravujem a napíšem, že niečo o orderflow vieš ale ako hovorím chýba ti prax a trošku tam v tom tápeš. Tak tu skúsim niečo doplniť.
Vacsinou sa pre ucel identifikacie market sentimentu pouzivaju pomocky ako su pasky (Tape, Time&Sales), rozne indikatory, ktore meraju deltu medzi nakupnymi a predajnymi objednavkami, dalej rozne grafy, volume at price histogramy a vseliake ine nastroje, ktore ale +/- zobrazuju rovnaky typ informacii.
Práve naopak - NAJVIAC sa využíva rýdze orderflow zobrazené v numbersbaroch (zastarané označenie je tape a od toho sa potom niekedy miesto orderflow používa názov tapereading). A to v žiadnom prípade nie je indikátor, práve naopak je to priame zobrazenie zobchodovaných kontraktov tick by tick, žiadne matematické zobrazenie informácie.
Tieto nastroje maju ale jednu malu nevyhodu. Informacie, ktore su zachytene na vsetkych indikatoroch tohoto typu, su primarne informacie o erozii likvidity. Erozia likvidity znamena, ze sa zobrazuje informacia o participantoch na trhu , ktori konaju proaktivne. (agresivne) a su ochotni svoje obchody realizovat za cenu ktoru im niekto ponukne (ponuknuta cena - vlozenie limitneho prikazu do orderbooku). Z tohto dovodu sa fundamentalne delia participanti na trhu medzi :
1 subjekty ,ktore likviditu pridavaju (producenti, LMT orders)
2.subjekty, ktore ju odoberaju (konzumenti,).
Opäť teória a tentokrát aj trochu zavádzajúca. Pretože to čo uvidíš v orderflow ako vyplnené príkazy už z podstaty fungovania burzy musia byť vždy spárované príkazy obidvoch strán (aj LMT aj MKT alebo ako to ty nazývaš producenti a konzumenti). T.j. nie je to akcia MARKETov ale markety spárované s LIMITmi. Navyše v praxi veľmi pekne vidím, resp. s vysokou pravdepodobnosťou viem predpovedať podľa minulého priebehu a súčasnej situácie a podľa množstva objednávok, rýchlosti plnenia a ďalších detailov aká akcia presne v danom momente prebieha. A toto ti dokážem aj na videu v pohode, keď budem mať chvíľu čas.
Futures kontrakt je v svojej podstate financny instrument, ktoreho cena sa odvodzuje od ceny podkladoveho aktiva. Podkladovym aktivom moze byt cokolvek. Mena, urokova sadzba, komodita, balik akcii. Je velmi dolezite pochopit vstah medzi podkladom a jeho derivatom. (ja som to nazval pojmom market driver – podklad) .
A tu došlo medzi nami k nedorozumeniu lebo si použil nesprávny terminus technicus. Market driver NIE je podkladové aktívum. Market driver môže byť trh ktorý je ťahúňom iného trhu, môže to byť dokonca správa ktorá trh "rozpohybuje", môžu to byť akcie významných firiem ktoré následne vedia pohnúť celým akciovým indexom. Podkladové aktívum je ten terminus technicus ktorý si mal použiť.

Oba pojmy vysvetlené tu:
http://www.investopedia.com/terms/u/und ... &adtest=4A" onclick="window.open(this.href);return false;
http://wvprime.org/resources/understand ... t-drivers/" onclick="window.open(this.href);return false;
( ak sa viac objemu zobchoduje do long strany, tak by mal trh rast, ak do short strany tak by mal klesat.)
A toto ma na tebe absolútne zaráža. Najprv napíšeš v úvode ešte celkom rozumne (aj keď zbytočne akademicky) niečo o fungovaní aukcie a následne tu napíšeš takúto absolútnu hlúposť, ktorá navyše priamo odporuje tomu čo si písal v úvode. Toto je presne tá otázka, ktorú na úvod položí každý učiteľ/mentor ktorý vysvetľuje orderflow. Pýta sa: "Prečo trh stúpne o jeden tick?" a odpoveď ľudí, ktorí nerozumejú aukčným princípom je: "Lebo je tam viac nakupujúcich ako predávajúcich." Čo je samozrejme absolútna hlúposť, pretože nakupujúcich a predávajúcich (vyplnených) je v trhu vždy presne rovanké množstvo. To nemusíš poznať ani aukciu aby si vedel že každý tvoj long ktorý do trhu zadáš musí byť spárovaný s opačným príkazom - shortom.

Takže teraz si absolútne vedľa, sorry. Správne si tu mal napísať: "Ak sú SHORT obchodníci agresívnejší (to znamená je tam viac obchodníkov ochotných vstupovať do trhu agresívne za MARKET príkazy) ako LONG obchodníci (ktorí vyčkávajú so svojimi LIMIT príkazmi a nie sú ochotní byť agresívni), tak potom budú SHORT obchodníci párovaní s limitmi long obchodníkov a akonáhle na danej cenovej úrovni dojde likvidita (LIMITné príkazy) a tým pádom sa nebudú ich MARKET short príkazy mať s kým spárovať na danej cene, tak sa trh pokúsi nájsť ďalšiu najlepšiu cenu pre vyplnenie príkazu MARKET a táto cena bude o jeden tick nižšie. A TOTO SPôSOBÍ KLESNUTIE TRHU O JEDEN TICK. Ak budú SHORTY stále agresívne a opäť nenájdu na nižšej cene likviditu (LIMITY) tak trh opäť klesne a bude klesať kým bude na nižších cenách nedostatok likvidity. ALE ZOBCHODOVANÝ OBJEM BUDE VŽDY ROVNAKÝ.

Predošlý odsek je nevyhnutné pochopiť ak chcete pochopiť základný mechanizmus tržnej aukcie. Často o tom budem rozprávať, možno o tom napíšem článok.
problemom ale je, ze derivat je druhotny produkt ODVIJAJUCI sa od podkladoveho aktiva a preto pri orderflow technikach zalezi na POMERE objemov zobchodovanych na podklade a na jeho derivate.
A ďalší problém tvojích teórii je že ich prezentuješ ako axiómu. Toto je absolútne nepodložené tvrdenie a môžeme ho nazvať MAXIMÁLNE tvojim názorom, ktorý má navyše vážne trhliny v logike. Prečo by pri orderflow technikách malo záležať na pomere objemov zobchodovaných na podkladovom aktíve?

Problém logiky tohto výroku spočíva v tvojom (nesprávnom) predpoklade o vplyve vývoja podkladové aktíva na derivát. Zjednodušene povedané si myslíš že podkladové aktívum nutne musí byť market driverom (preto si si možno pomýlil pojmy). To samozrejme môže a nemusí byť pravda. Ak by to bola pravda, tak by arbitrážne systémy vôbec neexistovali.

A teraz pre všetkých: Trhy nie sú abstraktné neživé mechanizmy. Práve naopak - trh je tvorený desiatkami tisíc živých obchodníkov - ľuďmi (aj algoritmi sú vypínané, zapínané, prenastavované ľuďmi). A ľudia robia chyby a väčšinu času (najmä pri obchodovaní) sa chovajú emocionálne. To je dôvod prečo všetky akademické teórie o efektivite trhu nefungujú - pretože častejšie ako nie sa ľudia v trhu chovajú hlúpo, nie efektívne. A to je dôvod prečo mikova teória nemá logiku, pretože hľadá logické súvislosti. Mysli si, že ak podkladové aktívum rastie tak rastie lebo je medzi nimi vysoká miera korelácie, ale viete prečo tie trhy korelujú? Kvôli obchodníkom ktorí si MYSLIA, že by mali korelovať lebo je to logické a preto vždy keď napríklad derivát klesne a podkla naďalej stúpa, tak začnú derivát nakupovať lebo to vnímajú ako dobrú príležitosť.

Je to rovnaký princíp ako keď čakáte na market report ktorý má mať výrazný vplyv na vývoj trhu. Očakáva sa že ak budú čísla v nejakom reporte pozitívne tak trh X bude logicky rásť, ak negatívne tak bude trh X klesať. Je to v realite tak? Ani náhodou. Niekedy to tak je, niekedy nie. Ak boli číšla pozitívne a trh naopak začal prudko klesať, tak na rad prídu analytici ktorí sa spätne snažia tento NEOČAKÁVANÝ jav nejako logicky zdôvodniť. Realita je tá, že JEDINÝ faktor ktorý SKUTOČNE ovplyvní akýkoľvek vývoj na trhu, sú obchodníci, ktorí na danú správu zareagujú (nákupom, predajom alebo tým že ostanú stranou). Žiadna správa sama o sebe trhom nepohla, tak ako derivátom nepohne podkladové aktívum. A každý jeden obchodník ma na danú situáciu svoj vlastný pohľad, za svojim rozhodnutím vlastnú analýzu, niektorí obchodujú swingovo, niektorí sú investori a vybrali si túto situáciu na nákup inštrumentu aby ho dlhodobo držali, niektorí sú daytraderi ktorí plánujú obchod podržať pár minút... a veľká väčšina z nich sa chová iracionálne a emocionálne. Takže čo je skutočným driverom v trhoch? Áno, tí bystrejší už tušíte - sú to samotní obchodníci. A v súčasnosti najlepší nástroj ako zanalyzujete ich chovanie je orderflow (alebo tapereading), kde presne uvidíte emócie, aký obchodník kde vstúpil a z týchto informácii si môžete zložiť skladačku príbehu a podľa toho zareagovať.
mnohe indikatory a pomocky zalozene na volume sa teda stavaju viacmenej irelevantne, pretoze neukazuju realne zobchodovany objem na trhu. vonkoncom nechcem tvrdit, ze sa nimi neda riadit, alebo neda vstupovat do obchodov na ich zaklade.
...a z dôvodu ktorý som písal vyššie je toto ďalší mikov nepodložený názor a z môjho pohľadu navyše blud.
Btw: este ma napada jedna pripomienka. Porovnajte si front a back mesiac. Asi nemusim vysvetlovat, ze by malo platit , ze podla principov orderflow by sme na nezavisle obchodovanych instrumentoch mali vyhodnocovat nezavisle. Ale v reale je to uplna hlupost. A teda plati, ze volume a delty na front mesiaci su uplne irelevantne, pretoze aj volume je vo vstahu k celkovemu objemu penazi na EURUSD irelevantne.
...ďalší blud. Samozrejme že na nezávislých inštromentoch vyhodnocujeme orderflow nezávislé. Dôvody som vysvetlil vyššie a ešte dodám, že na každom trhu obchodujú rôzne typy obchodníkov. Sú medzi nimi aj takí (väčšina - ale to neviem dokázať), ktorí neskúmajú vzťah medzi podkladom a derivátom. A orderflow analyzuje práve ich chovanie.
len pre zaujimavost. 1 hodina s Johnom review session stoji 90$, zakladny kurz 85 $ a pokrocily kurz 174$
sumar materialov je drahsi , ale vsetko sa da najst na nete aj free. To len ak by ste chceli porovnavat co je drahe a co lacne.
"Jemne" naznačuješ porovnanie cien s mojími službami. Rovnakým spôsobom ako by som napríklad mohol porovnať cenu kabáta a šijacieho stroja. "Veď pozrite koľko on chce za kabát a šijací stroj stojí iba toľkoto." To že kým sa NAUČíŠ so šijacím strojom šiť kabát tak minieš materiál v cene 10tich kabátov a bude ťa to stáť 3 roky času to nejako nespomínaš :lol: Ja neponúkam žiadne kurzy, kto chce môže v našej obchodnej miestnosti obchodovať s nami hneď.
vyssie som rozoberal subjekty, ktore spekuluju. nevenoval som sa obchodnikom, ktori obchoduju okamzitu cenu. to su vsetci ti obchodnici , ktori pocitaju fair value (fair price, theo. price). vedia, kde by trh mal byt a vystavuju objednavky smerom k tejto cene. kladu limitne ordre. su to vsetci ti marketmakeri, LPckari, spreaderi arbitrazeri a ostatni bubaci, ktorymi nas vacsina retail traderov strasi. (lebo je to sexy). retailovy trader totiz nedokaze pochopit, ze tieto subjekty nesutazia s nim, ale medzi sebou. a o co to vlastne sutazia ?? no samozrejme sutazia o to , kto si zoberie tu hlupu objednavku, ktoru ten maly trader prave vystavil, a to bez ohladu na to ci je to jeho stop alebo limit order. sutazia o neho. tieto subjekty vacsinou niesu proaktivne. len sa zaraduju do fronty a cakaju. snazia sa byt vzdy na top of the book. ziadny stoploss hunting ich nezaujima a nezaujima ich ani to, kde bude cena za minutu. nezaujima ich to preto, lebo v momente obchodovania aktualnej ceny su v profite
A opäť to isté dookola. Niečomu rozumieš, niečomu vôbec nie, niečo zopakuješ iba z webinára na bigmikeovi a pridáš do toho mix svojich teórií, ktoré nevieš ničím podložiť. Toto je písané z pohľadu HFT, ktorí sú iba jedným zo subjektov na trhu. A aby si rozumel market makerom - MM nie je iba RSJ a oficiálny market makeri. Market maker je každý kto obchoduje, takým spôsobom že poskytuje likviditu. A stoprunner je úplne bežná technika (väčšinou na zabezpečenie druhotnej likvidity), ktorú market makeri využívajú. Existuje x techník ako MM trhom vedia manipulovať a manipulujú. To či sú to predators alebo micky mouse je jedno a keď si myslíš, že RSJ poskytuje likviditu aby ťa "ochránila" alebo aby si si mohol zaobchodovať tak potom si jednoducho príliš naivný. Je úplne bežné že MM zarábajú obchodovaním a väčšina z nich sa aj tak stala oficiálnym MM. A ak zarábajú obchodovaním a poznajú tieto princípy, tak čo im zabráni ich využívať v praxi - morálka? Treba zosadnúť z jednorožca a začať žiť v reálnom svete :lol:

Možno o tom raz napíšem článok lebo je to na dlho, veľakrát sa pri takomto písaní kopec dôležitých informácií stratí. Každopádne si myslím, že aj keď ZÁKLAD teórie ovládaš, mika, PRAX by som si tipol že máš s orderflow nulovú. Čo neber pejoratívne, proste sa venuješ inému druhu obchodovania a je to v poriadku. Len ako som písal, ak mi tu ide niekto dávať rady o orderflow, tak nech najprv ukáže (tak ako ja) svoje orderflow obchody a môžeme o tom potom diskutovať. Lebo rozoberať tu rôzne akademické teórie absolútne nemám záujem.

Peace
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Futures kontrakt je v svojej podstate financny instrument, ktoreho cena sa odvodzuje od ceny podkladoveho aktiva. Podkladovym aktivom moze byt cokolvek. Mena, urokova sadzba, komodita, balik akcii. Je velmi dolezite pochopit vstah medzi podkladom a jeho derivatom. (ja som to nazval pojmom market driver – podklad) . Dovod, preco je to tak dolezite je ten, ze na roznych futures produktoch sa obchoduju specificke objemy. Podla idealnej teorie trhovej aukcie by jedinym dovodom, preco sa tieto derivaty hybu bol prave objem zobchodovany na derivate. ( ak sa viac objemu zobchoduje do long strany, tak by mal trh rast, ak do short strany tak by mal klesat.) problemom ale je, ze derivat je druhotny produkt ODVIJAJUCI sa od podkladoveho aktiva a preto pri orderflow technikach zalezi na POMERE objemov zobchodovanych na podklade a na jeho derivate.

toto plati aj napr. pre zemny plyn? lebo potom nechapem co je tu market driver.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

jogo napísal: Ako rozoznam, ze objem je zobchodovany na long alebo short stranu? Ved kazdy obchod ma svoju kupujucu(long stranu) a predavajucu(short stranu).

Pouziva sa tato technika aj na vyssich timeframe, (napriklad dnovych?) a urcuje sa takto predpokladane miesto obratu trendu?
To je to čo som sa snažil mikovi vysvetliť. V podstate, tak ako ti písal už on - v DOMe vidíš čakajúce limity a keď sú následne párované s marketmi, tak v orderflow uvidíš iba jedno číslo ktoré je vždy pár MARKET+LIMIT. A práve iba podľa celkového predošlého priebehu vieš určiť (s určitou pravdepodobnosťou) ako k spárovaniu došlo.

Jednou z techník market makerov je napríklad tiež kontinuálne dodávanie likvidity - t.j. vidia že priteká veľké množstvo marketov v nejakom bode a MM chce cenu buď brániť, alebo ich chce minimálne podusiť aby neskôr využil ich SL ako sekundárnu likviditu. Takže čo urobí? Začne jednoducho dohazdovať do trhu limity. A čo tým tento "predátor" robí? NO POSKYTUJE LIKVIDITU. A ako nazývame obchodníkov ktorí poskytujú likviditu milé deti? Áno, presne tak - market makeri.

A ako ty vieš zanalyzovať a využiť túto situáciu na orderflow (a s istou pravdepodobnosťou určiť o aké príkazy akých obchodníkov ide)?

Príklad: Na grafe si zobrazíš najrozšírenejšie nastavenie kĺzavých priemerov aké sa používa. Prečo? Lebo takto obchodujú looseri (bez urážky - je to terminus technicus - strácajúci obchdoník). Proste vyberieš nejakú stratégiu ktorá je rozšírená, všeobecne známa a dostupná čo najväčšiemu počtu ľudí (najlepšie na internete zadarmo). Takéto stratégie radi sledujú tiež MM. Povedzme že zistíš že najrozšírenejšie nastavenie pre stratégiu kríženia EMA je krátka EMA 25, dlhá EMA 150. To si hodíš do sekundárneho grafu. Teraz si musíš uvedomiť pár faktov - akým spôsobom vstupujú market makeri, akým hedge fondy a akým retail looseri. Schváľne nedelím MM na predátorov a neviem čo ešte lebo mi je to jedno - vstupujú rovnako. Viem že looseri vstupujú marketmi (90%). Tak čakám na situáciu keď mi ich stratégia nahodí ich signál - t.j. EMA 25 prekríži EMA 150 nahor. Vtedy zbystrím pozornosť a na orderflow pozerám čo sa bude diať. Buď sa nestane nič zaujímavé a ja budem čakať ďalej alebo nastane to na čo čakám ja a to je že ich MM lovia (a teraz nejde len o SL). Vidím ako po prekrížení EMA začína trh prudko rásť s nízkym volume. Čo to s veľkou pravdepodobnosťou znamená? MM robia pohybu marketing - snažia sa vyvolať dojem že trh naozaj ide rásť. Ako to urobia? Jednoducho s uhýbaním likvidity. T.j. jednoducho sťahujú limity preč a trh logicky rastie lebo nenachádza na nižších cenách likviditu. Stále to ale nič neznamená. Ty čakáš na potvrdenie, ktoré príde keď zrazu uvidíš ako sa na konci pohybu začne zhusťovať objem. To sú presne looseri na ktorých čakáš, pretože tí vstupujú do trhu vždy až po nejakom potvrdení. A keďže nevedia čo je to orderflow a pozerajú iba na 2min sviečky tak kde nástupia? Áno, na konci pohybu. Takže zrazu tam uvidíš obrovské množstvo marketov ÁLE.... zrazu už trh nestúpa. A prečo? No lebo MM zrazu dodávajú likviditu o sto šesť a všetky markety sú spárované s limitmi ktoré MM podľa potreby dohadzujú. Takže čo sme doteraz urobili? S vysokou pravdepodobnosťou sme identifikovali 2 subjetky - MM a looseri a ich aktivitu v trhu. A teraz jednoduchá otázka? Ku komu sa pripojíte? K looserom alebo k MM? Toto je jedna z x situácii, ktoré sa pomocou orderflow dajú pekne vysledovať.

Tak a máte to tu celé. Žiadne volume indikátori, ktoré majú výpovednú hodnotu ako krížené EMA, žiadne vzťahy medzi podkladom a derivátom. Toto je základ orderflow. Identifikuješ kto práve na trhu čo robí a ako sa mu v tom darí a pripojíš sa k silnejšej skupine. Pre niekoho konšpiračná teória, pre iného denný chlebík :wink:
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa jogo »

Zacina ma ta debata zaujimat. :)
Je tu pre mna kopec novych informacii a musim si ich nechat prejst hlavou.
Len by som poprosil, zdrzte sa vzajomnych napadani a hodnoteni jeden druheho, lebo to skonci obycajnym flamom.

p.s: Ale jednu otazku by som mal. Da sa niekde na webe najst FREE tie DOMy, hoci len historicke, aby som si to mohol pozriet, o com sa bavime?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

okej LTT, takze nasu diskusiu zhrniem asi takto

ja som nieco napisal, venoval som tomu asi 2.5 hodiny. a ty si napisal 9x ze sa mylim v podstate v kazdom bode. Ja som ochotny pripustit. ze som sa pomylil v jednom pojme. podklad-market driver. pomylil som sa preto, lebo som zo starej skoly, kde nas ucili, ze market driver hladaj na podklade. to je asi tak cele. mohol by som komentovat napriklad toto, pretoze nejak citim, ze ti to najviac vadilo.

( ak sa viac objemu zobchoduje do long strany, tak by mal trh rast, ak do short strany tak by mal klesat.)

pisal som to v suvislosti s tym, ze je to bilancia tych proaktivnych. takze ano.je to spravne. tolko k nasej diskusii. vsetko co som vyssie napisal, su fakty s oficialnych dokumentov burz, vonkoncom to niesu MOJE teorie. su to skrypta s financnej matematiky. ak si myslis, ze su to blbosti. tak nech sa paci. ja som si len chcel splnit povinnost , kedze som slubil, ze nieco napisem.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ospravedlnujem sa, opytam sa jednu primitivnu otazku.

Zoberme menovy kurz EURUSD. Ten ma kazdu sekundu nejaku hodnotu. Realne sa da ale zobchodovat asi jedine ako futures kontrakt v zmysle - kurz EURUSD dna 30. aprila 2016 o 23.59.59. (Datum je vymysleny ale proste iste je jasne co myslim). Potom samozrejme aj ako CFD odvodene z tohoto futures. (Co uz pokladam za derivat derivatu).

Banky ked medzi sebou ked jedna predava EUR druhej za USD pouzivaju spotovu cenu na vypocet mnozstva? Alebo oni len kupuju/predavaju futures kontrakty medzi sebou? Nieco ako opciu ze Banku XY vlastnictvo daneho futures kontraktu opravnuje za kurz 1,XXX nakupit 10-mil. EUR za USD od Banky YZ dna 30. aprila 2016 o 23.59.59?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

strasne rad by som raz a navzdy uzavrel temu moja prax. takze kazdy kto je lenivy pouzit google. Mam 35 rokov. V zivote som mal len jedno zamestnanie, ktore nie je spojene z burzou. potom som pracoval na burze, potom som 4 roky obchodova v proprietary tradingu, z toho asi 2 roky som ho viedol. potom som zacal pracovat ako analytik (kvantitativna analyza + algo trading) a teraz pracujem v hedgefonde.v podstate multiskill, Quant +algo , ale primarne trading. nie je to ziadna zavratna kariera. niektori z Vas presne vedia, co som robil a kedy. ja neziadam ziadne ovacie. ani respekt, sam som sa vyjadril, ze respekt je len slovo. jedine co by som chcel je, ze pokial pride niekto novy a chce odborne diskutovat, tak je sympaticke ak hned s principu nezacne opakovat to iste dokola. ze ukaz vysledky. sak ked ta moje vysledky tak zaujimaju , tak si ich najdi. co ja mam co komu dokazovat. trosku sebareflexie chlape.

btw: povedal som si, ze v momente , kedy napisem tento text prestavam diskutovat na forach. viem, ze to nespravim. ale uz ma to trosicku prestava bavit pretoze mi chyba taka ta dravost ludi (nie ego). napriklad ja by som sa velmi rad naucil nieco nove o orderflow technikach. lebo je pravda, ze za 8 rokov sa toho muselo dost vela zmenit , hlavne technologicky. ale ak mam citat toto co vidim vyssie, tak som z toho trosku smutny.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

osamely chodec napísal:Futures kontrakt je v svojej podstate financny instrument, ktoreho cena sa odvodzuje od ceny podkladoveho aktiva. Podkladovym aktivom moze byt cokolvek. Mena, urokova sadzba, komodita, balik akcii. Je velmi dolezite pochopit vstah medzi podkladom a jeho derivatom. (ja som to nazval pojmom market driver – podklad) . Dovod, preco je to tak dolezite je ten, ze na roznych futures produktoch sa obchoduju specificke objemy. Podla idealnej teorie trhovej aukcie by jedinym dovodom, preco sa tieto derivaty hybu bol prave objem zobchodovany na derivate. ( ak sa viac objemu zobchoduje do long strany, tak by mal trh rast, ak do short strany tak by mal klesat.) problemom ale je, ze derivat je druhotny produkt ODVIJAJUCI sa od podkladoveho aktiva a preto pri orderflow technikach zalezi na POMERE objemov zobchodovanych na podklade a na jeho derivate.

toto plati aj napr. pre zemny plyn? lebo potom nechapem co je tu market driver.
plyn je velmi specificky priklad. sice plati to co som pisal vyssie, ale rovnako tak ako aj kovy a ropa su to velmi problematicke trhy. dovod preco su specificke je ten, ze sa strasne tazko urcuje fair price a je tam enormne mnozstvo predatorov a malo likvidity. v podstate plati ze pri tychto trhoch je objem velmi nakloneny na derivatovej strane.
velmi rad by som o plyne vedel viac , ale ja som vzdy doslova neznacas agrokomodity a oil and metals. pretoze sa nedaju presne pocitat. uprimne poviem ze plynu som nikdy velmi nerozumel, a ani som sa nesnazil. ale ano samozrejme aj futures n
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika predsa ako Radvan napisal je jasne ze po odbornej stranke mas znalosti ohladom obchodovania vyssie nez 99,9% ucastnikov tohoto fora takze takmer kazdy ocenuje ked aspon obcas nieco napises.
Na druhu stranu tvoje prispevky niekedy vyzneju utocne, pricom mozno tak vobec nie su myslene. A to nie len tvoje. Aj tipujem ze Jugglerove, Kontrarianove, Davoove, ... pripevky v XY pripadoch boli pochopene protistranou diskusie daleko agresivnejsie nez povodne boli zamyslane a proste sa to len vystupnovalo.

To co som sa pytal o forexe by ma zaujimalo aj o akciach. Viem co je vlastnictvo akcie. Viem ze akciovy index; ze sa sklada z urciteho poctu presne definovanych akcii a ze jeho spotova hodnota je len teoreticka. Realne sa da obchodovat futures - teda cena (v dolaroch) skupiny akcii k datumu XY v poslednej sekunde obchodneho dna. (Ak sa bavim o futures na SP500).
Ak niekto kupi ten futures kontrakt; opravnuje ho to v tom datume na konci obchodneho dna dostat akcie indexu za dane mnozstvo dolarov?

Chapem ze kladiem otazku typu " ... to sa tie internety skladaju z pocitacov aj tlaciarni?" . No zaujima ma to; inak nemam sancu predchadzajucu diskusiu chapat spravne ani na 10%.
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Ja iba ešte chcem k celej diskusii dodať jednu poznámku, ktorá mi napadla a týkala sa toho čo sa tu z časti už riešilo keď sme sa bavili o tých službách zdarma. Možno si to neuvedomujete ale perfektne to demonštruje a potvrdzuje to čo si myslím o službách zadarmo. Ak by ste sa chceli naučiť niečo o orderflow, tak sa môžete v podstate vydať dvoma smermi.

1) Môžete absolvovať školenie u niekoho kto týmto princípom rozumie a informácie vám (za poplatok) odovzdá. Veľakrát vám pomôže v ďalšom rozvoji, poradí a pod. A týmto si nerobím reklamu, lebo nič podobné ja neponúkam a tiež nejdem robiť reklamu ani ostatným. Sám som absolvoval niekoľko kurzov a mal som niekoľko mentorov. Vždy som vnímal peniaze investované do môjho rozvoja ako najlepšiu investíciu. Nevýhoda tohto prístupu je to, že za neho zaplatíte.

2) Môžete si informácie o orderflow zohnať zadarmo na internete. Je to validná možnosť a naozaj sa to dá. Len v tomto prípade musíte rátať s tým že do toho investujete kopec času (t.j. je to skutočne zadarmo?) a najdôležitejšia vec je, že budete musieť vedieť oddeliť užitočné informácie od patosu.

Každý si musí sám zvoliť možnosť ktorá mu lepšie vyhovuje. Sám rád investujem do seba a nemám veľa voľného času, ale ak niekto napr. študuje na VŠ a trading ho zaujíma tak bude presne v opačnej situácii (bez peňazí ale kopec času).

Nechcem tu rýpať ďalej do mika-u, každý nech si podľa diskusie vytvorí vlastný názor ale myslím si že je jasne vidieť (a mika to sám potvrdil tu
vsetko co som vyssie napisal, su fakty s oficialnych dokumentov burz, vonkoncom to niesu MOJE teorie. su to skrypta s financnej matematiky.
) odkiaľ pochádzajú jeho znalosti a odkiaľ moje. Samozrejme že ak tu väčšina nevie vôbec čo to orderflow je, tak im mika pripadá ako poloboh lebo NIEČO o tom vie. Podľa príslovia jednooký medzi slepými kráľom. No a predstavte si, že by ste potom začali obchodovať orderflow podľa rád niekoho, kto tu píše info zo skrípt z finančnej matematiky.

Toto sú tie služby zdarma.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ak si niekto kto realne obchoduje precita navyse este aj skripta z ekonomie a zamysli sa ci teoria tam popisovana naozaj sedi s tym co zazil; tak nevidim na tom nic zle.
Absolvoval som jednu VS (jednu z tych "lepsich" na SK) a viem ze kopa ludi co tam uci zije mimo realitu. Prekvapivo ale, teorie popisovane v skriptach casto maju hlavu a patu akurat su popisane normalnemu cloveku nechutnym sposobom a vdaka tomu aj aplikovatelnost do praxe by bola casovo tak narocna ze clovek obycajne pouzije ovela primitivnejsi sposob ked nieco realne riesi a nechce pri tom zabit polku zivota.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

unika ti zakladna vec. ty sa snazis porovnavat nas dvoch. a ja som presvedceny, ze v nasich pripadoch vobec nieje co porovnavat. je to nezmysel. opakujes stale, ze ty si clovek s praxou, ale ja ju nevidim, ani v tom co hovoris a ani na tvojom webe. a co je najhorsie, ignorujes zaklady a vytvaras si svoje vlastne teorie. snazis sa ich subjektivne potvrdit. a preto nema vyznam diskutovat. ja totiz nemusim polemizovat nad tym ci 2+2 je 4. beriem to ako fakt.

btw mas tendenciu hovorit o tom co povedali iny. ja som nikdy nepovedal, ze mas svoj produkt ponukat zadarmo. ja som povedal, ze nema realne hodnotu , ktoru si myslis ze ma. ale to ja riesit nemusim. to ti vyriesia tvoji klienti. pomerne rychlo si myslim
poker
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 22 09, 2012 10:10 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa poker »

LTT, prosím ťa, nedaj sa vyštvať z tohto fóra. Agresívne ataky na ľudí sa tu občas nájdu ...

Neodpovedal si mi na prvú otázku. O.K. akceptujem to. Skúsim inú: Ako sleduješ zmenu limitných objednávok? Sleduješ napríklad zmenu (+/- deltu) na jednotlivých úrovniach hĺbky trhu od poslednej zmeny cien ask/bid?
ak sa viac objemu zobchoduje do long strany, tak by mal trh rast, ak do short strany tak by mal klesat
toto mi nevoňalo hneď ako som to ráno videl – len so sa bál do toho rýpať aby som nebol zbuchnátovaný ...
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Airmike »

jaroslav80

niekto kto realne obchoduje, a chce to mat ako dlhodobi biznis, by v prvom rade mal vediet co obchoduje. a preto hovorim, ze su to zaklady. ale problem dnesnej doby je, ze vsetci chcu mat vsetko rychlo . otvorit ucet u brokera je velmi jednoduche, naucit sa par stran nudnej teorie zaberie tyzdne. a to sa ludom nechce. preto je stav taky, aky je a preto tu vznikla tato nezmyselna debata

to na co sa pytas mas popisane na strane 9

https://www.cmegroup.com/education/file ... utures.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa radvan »

LTT trading room napísal: Nechcem tu rýpať ďalej do mika-u, každý nech si podľa diskusie vytvorí vlastný názor ale myslím si že je jasne vidieť (a mika to sám potvrdil tu

(quote)vsetko co som vyssie napisal, su fakty s oficialnych dokumentov burz, vonkoncom to niesu MOJE teorie. su to skrypta s financnej matematiky.quote)

odkiaľ pochádzajú jeho znalosti a odkiaľ moje. Samozrejme že ak tu väčšina nevie vôbec čo to orderflow je, tak im mika pripadá ako poloboh lebo NIEČO o tom vie. Podľa príslovia jednooký medzi slepými kráľom. No a predstavte si, že by ste potom začali obchodovať orderflow podľa rád niekoho, kto tu píše info zo skrípt z finančnej matematiky.

Toto sú tie služby zdarma.
LTT: fakt mi to neda ... tak ked pises, ze nebudes rypat, tak uz bud tak dobry a prestan RYPAT ...

cital si si Mikov zivotopis o 3 odseky vyssie? ... robil si niekedy v zivote nejakej serioznej quant HFT/algo firme? ... mas vobec sajnu, co sa tam riesi? ... tak tu nevypisuj, ze tu mika do fora prepisuje skripta ...

preco sa v tom tak vrtam ? ... lebo Miku osobne poznam, X-krat sme spolu viedli odbornu debatu a viem ake ma znalosti a co robil ... a dam za neho ruku do ohna ... tak ma vytaca, ked sem niekto dojde a zacne vrtat do cloveka, ktoreho si vazim ...

takze ... pis si dalej, na co mas chut, ale bud taky dobry, drz slovo a neryp ...

sakra ... zase som si dvihol zbytocne tlak ... idem ja radsej so psom von, alebo robit nieco konstruktivne ...

inak stale cakam na tu studiu/clanok o "behavioral algorithms" ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Mika, dakujem za odpoved. Mna zaujima hlavne technologia tvorby ceny . Fair cena , co je to za pojem? Ked som skumal niekedy v minulosti kolko plynu sa realne zobchoduje , teda doda fyzicky a kolko sa obchoduje cez futures ako celok tak som nasiel pomer ze 10x viac sa zobchoduje papierovo bez dodavky. Plyn sa obchoduje cez futku vzdy mesiac dopredu, napr. teraz sa trejdi april ktory ked expiruje 29.03.2016 potom sa fyzicky zacne plnit v aprili ak obchodnik trva na fyzickom vysporiadani. Takze si to vysvetlujem tak ze cena cash . teda cena za ktoru sa momentalne da kupit plyn by mala konvergovat k cene expirujucej futky a v case expiracie by mali splynut. Realne sa priblizia a to vyznamne, ale nespynu este som to nezazil. Takze na zaciatku mesiaca vzdy novy front kontrakt moze byt najvyznamnejsie vzdialeny od cash.Niekedy taha futku cash a niekedy futka cash , je to zavisle na fundamentalnej situacii na trhu. Uz som zazil ze cash bol vyznamne aj 800 bodov nad front futkou a ta ho doslova ignorovala. Aj to ma stalo dost penazi:). Takze ten market driver je dost nejasny pre mna. Poviem to tak cim by bol pre mna jasnejsi market driver tym by som lepsie predikoval pohyb ceny. Samotny cash je len fiktivny pojem lebo je to plyn dodany v mieste Henry Hub v Luisiane a sluzi ako benchmark. Trh v USA sa sklada z mnohych predajcov na mnohych miestach. To ze sa tam vyskytuju predatori , ktori dokazu hlavne mimo regular trading hours pohnut pri malych objemoch cenu aj 50% denneho rozpetia a viac som si vsimol tiez, tiez ma to stalo nejake grose:). Takze som zistil ze cim vyssi frame denny a viac tym som uspesnejsi. Skalpovanie som skusil a nie je to cesta pre mna.Takze ked dobre chapem technika orderflow je pre nizke casove ramce a jej vyznam pri dennom a tyzdennom frame je zanedbatelny.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
hydq
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 17 03, 2016 2:55 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa hydq »

Zdravim, forum citam, neprispievam (moc sa tu nerozoberaju temy z oblasti futures apod a vladne tu skepsa voci tradingu in general)

Orderflow techniky pouzivam od cca roku 2009? 2010? Je zaujimave sledovat ako z toho marketing vyrobil novy produkt, ktory sa masivne predava zaujemcom o trading. Povazujem to za logicky vyvoj na trhu s trading edukaciou. Co ale vela ludom, na ktorych je tento produkt miereny nedojde, ze je to v podstate iba TOOL, nastroj, v podstate tak isto ako klasicka TA proti ktorej sa mnohi orderflow obchodnici chcu vyhranit. V kontribucii k uspechu alebo neuspechu diskrecneho trejdra je ten tool co pouziva iba jedna, a dovolim si povedat menej dolezita, sucast.

Druha vec, vsimam si ze vacsina self made traderov ma svoje vysvetlenie a svoju pravdu ohladom trznych principov a vyvoja ceny, obchodneho dna. Nie je to zle, clovek nemusi byt akademicky vzdelany a vseveduci na to, aby vedel na burze profitovat. Ale ked robi edukaciu, resp. diskutuje s profesionalmi, mal by si byt vedomy hranic svojho poznania.

Tretia vec, Jigsaw addon do DOMu je best, trening od NoBS Day Trading, ako spominal Mika, je najlepsi trening orderflow na trhu. Absolvoval som aj live 2 tyzdenny live webinar od neho za nieco cez 1000eur. Nadviazem na bod 1, nenaucil som sa tam nic prevratne nove ohladne orderflow patternov etc. (kedze som uz mal experience), ale mne napr. otvoril oci ohladne trade managementu pri scalpingu. Doslova revolucionalizoval. Z coho vyplyva = value takejto edukacie je velmi individualne a kazdy ho moze inak posudzovat ... no hard facts sa neucia, ani to niesu. Na to pozor.

Stvrta vec, trvalo mi asi 5minut vygooglit Miku na LinkedIne (rad si jeho prispevky citam, osobne ho nepoznam, tento profil som videl prvy krat). Zacat v 28 studovat financnu matematiku, klobuk dole. Gratulujem k uspechom.

Na zaver osobny postreh: tradit orderflow a scalpovat sa neda cely zivot, treba sa vzdelavat a hladat priestor na pokojnejsie zhodnocovanie penazi.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa jogo »

hydq napísal: Na zaver osobny postreh: tradit orderflow a scalpovat sa neda cely zivot, treba sa vzdelavat a hladat priestor na pokojnejsie zhodnocovanie penazi.
Takze orderflow je v podstate scalpovacia technika? Tak to uz neni pre mna. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa Istiach »

LTT trading room zaujimalo by ma, co si myslis o nasledujucom priklade.

Ja obchodujem futures na 5 rocne us dlhopisy. Niekedy sa stava, ze na paske vidim, ako vsetky ordre hituju bid a cena stupa. Inokedy, zase vsetky ordre hituju bid a cena klesa. Tak isto to moze byt aj s ask. Niekedy cena stupa, niekedy klesa.

Zatial som prisiel na 2 mozne vysvetlenia:
1. skryte ordre
2. nekorelacia futures s podkladom
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

poker napísal: toto mi nevoňalo hneď ako som to ráno videl – len so sa bál do toho rýpať aby som nebol zbuchnátovaný ...
a to je presne to o čo sa snažia niektorí dnešní "experti". Čím menej toho vedia, tým sú arogantnejší a drzejší a ich cieľom je presne to. Aby si sa ty cítil ako ten hlúpy a bál sa nášho supramana z dimenzie x opýtať "aby si nebol zbuchnátovaný". Samozrejme že to je absolútna hlúposť a každému kto rozumie tržným princípom to muselo vybiť oči. Nikdy sa neboj opýtať alebo spochybniť hocijakého učiteľa/experta. Ak je naozaj expert tak sa tvojej otázke poteší a vysvetlí ti to, ak to je "akože expert" tak ti arogantne napíše že si hlupák a vtedy vieš s kým máš dočinenia :wink:
Ako sleduješ zmenu limitných objednávok? Sleduješ napríklad zmenu (+/- deltu) na jednotlivých úrovniach hĺbky trhu od poslednej zmeny cien ask/bid?
No jednoducho - vidím to v DOMe. Tam vidíš všetky čakajúce long aj short limity a vidíš tiež ako sa menia.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: LTT Trading Room

Príspevok od používateľa LTT trading room »

radvan napísal: cital si si Mikov zivotopis o 3 odseky vyssie? ... robil si niekedy v zivote nejakej serioznej quant HFT/algo firme? ... mas vobec sajnu, co sa tam riesi? ... tak tu nevypisuj, ze tu mika do fora prepisuje skripta ...

preco sa v tom tak vrtam ? ... lebo Miku osobne poznam, X-krat sme spolu viedli odbornu debatu a viem ake ma znalosti a co robil ... a dam za neho ruku do ohna ... tak ma vytaca, ked sem niekto dojde a zacne vrtat do cloveka, ktoreho si vazim ...
Este si zabudol na tie sutaze Ducascopy :lol:

Áno áno, už som to pochopil že je to superman, zázračná substancia x, riaditeľ vesmíru, držiteľ nobelovej ceny za finančnú matematiku, hviezda na fóre a Warren Buffet sa s ním radí o tom ako investovať. :lol:

Jednoducho nie som ohúrený, tak mi to prepáčte už konečne :lol:

Neviem či poznáš príbeh o Long-Term Capital Management L.P. Bol to hedge-fund ktorý založili Myron Scholes a Robert C. Merton. Obidvaja dostali nobelové ceny z ekonómie, strašne vzdelaní akademici (jeden profesor, druhí už si nepamätám). No a založili tento fond, všetkých ohúrili teóriami o fungovaní trhu a tým že zostrojili vysávač na peniaze na burze. Touto (už z princípu fungovania burzy) debilitou sa dali oblbnúť najväčšie banky a peňažné domy ktoré do fondu vložili kopec peňazí. V 1998om fond prerobil $4.8 miliardy dolárov za 4 mesiace obchodovania. Nakoniec ho musel vykúpiť FED. Takže tituly, vzdelanie a teórie z učebníc nie vždy znamenajú reálne vedomosti.

Tak prepáč že nie som ohúrení akademikmi. Miku, nepoznám, nejdem si ho googliť. Môže robiť čo chce a môže v tom byť dokonca dobrý, to som ja nepovedal. Neviem ani čo obchoduje, tuším som niečo s forexom videl od neho. Takže napr. ak by som sa chcel niečo dozvedieť o forexe, o ktorom neviem skoro nič a nemám problém to priznať, tak by som išiel do jeho vlákna a slušne by som sa ho opýtal či by mi neporadil. Určite by som neotvoril jeho vlákno a nezačal mu tam vypisovať že je hlupák a miesto EURUSD mal kupovať mexické peso alebo nejakú takú kravinu. Chápeme sa už?
inak stale cakam na tu studiu/clanok o "behavioral algorithms" ...
Tebe sa zdá že mojím jediným poslaním v živote je uspokojovať vaše potreby na tomto fóre? Ak chceš tak si urob research, ak nie kašli na to a nazývaj to ďalej trebars konšpiračnou teóriou. Mne to je jedno. :wink:

Ak sa rozhodneš googliť tak si matne spomínam, že Janeček o tom niečo v nejakom videu hovoril. Možno to bola prednáška dokonca.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"