Trading by Peter Em

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peter Em napísal:Čaute

Všetko som to spočítal a je to -12,11% za prvý kvartál. K 31.3. 2017. Aktuálne ceny k dnešnému dňu sú pri všetkých držaných tituloch lepšie, takže v súčasnosti je Unrzd strata nižšia (odhadujem niekde pod 10 %) . Strata je teda nerealizovaná, spôsobená najmä rally (ešte od Brexitu), kt. poznačila shorty. Pri poklese trhov by mala zmiznúť.
Peter updatoval ku mne do vyhodnocovacieho vlákna. Tam to bude vymazané, tak to kopírujem tu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Peter Em napísal:Spomínal som v Pepeho vlákne, že sa mi pozdáva ten VW, tak som využil dnešný menší pokles

BOUGHT CMG @ 410.11 (5 % účtu)
trpezlivosť ruže prináša

SOLD CMG @ 495,55 (+20,83 %)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

BOUGHT GG @ 13,60 (10 % účtu)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Hawk »

Peter, vies kratko napisat preco si sa rozhodol ist do GG ?

Hladam sposob ako investovat do zlata cast prostriedkov, a neviem sa rozhodnut co je to najrozumnejsie, ci par firiem ci etf, do komodit ist nechcem vzhladom na vysku prostriedkov kt. chcem vlozit.

dik
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Čau,

Je to mix dôvodov:

1. Ako vidíš, je v tom 10 % účtu, čo nie je nejak extra veľa. Aj keby akcia ďalej klesala, spravím ešte 1 vstup (po 10 %, alebo 2 po 5 %). Avšak min. na prvý vstup mi to príde OK.

2. je dosť vyklesaná, aj z technického pohľadu mi ten vstup príde OK. Target je nejakých 17,6
3. Chcel by som mať v portfóliu niečo, čo sa dá držať dlhšie, resp. dlho. Min. do najbližšej korekcie.
4. Ak by prišla dajme tomu teraz v máji, júni korekcia, predpokladám, že GG stúpne o viac % ako zlato.
Teda aby si ma pochopil.. Nie je tu žiadny fixný plán v zmysle, že sa tu napr. idem hrať na valueinvestora, čo to chce držať roky, alebo že by som mal nejaký jasný target, kde to chcem predať. Predám to najskôr vtedy, keď bude na trhoch nejaký hrmot. Môže to byť o týždeň, rok či dva.
5. A držím tu aj GLD a SH, takže riziko je si myslím celkom pekne rozložené.

Výsledková sezóna trhy neposlala vyššie, ani Trumpov úspech so zrušením Obamacare nemal žiadny katalyzujúci efekt, ani opätovný šum okolo daňovej reformy, ani víťaztvo Macrona, máme tu Máj a celkovo obdobie nízkych objemov takže si myslím, že short ako taký (aj dôvod držať GG) má celkom dobrý risk-reward.

edit:
Pripomínam však, že tu v mojom vlákne boli postované príspevky a grafy, kde sa porovnávali akcie ťažiarov vs zlato. Prečítaj si aj to.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"