Trading by Peter Em

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Tilbur »

Dat do obchodu s UWTI len 3% je velmi rozumne. Neviem vsak, kolko dokupov mas v plane.

Lenze ukazem Ti, preco long UWTI je dlhodobo stratovy obchod. UWTI, podobne ako ja UVXY ma tendenciu klesat v dlhodobom horizonte. Je to sposobene conangom na futures a zapakovanim ETFka.
Tu je porovnanie DWTI, co je 3xshort a UWTI, co je 3x"long".
UWTI.jpg
Dalsia vec je, ze UWTI vytvara celkom pekny head and shoulder pattern z pohladu TA.Cize z pohladu TA je tento titul vhodnym kandidatom na prerazenie low.
UWTI2.jpg
Obchodovat 3x zapakovane ETFka na long je samovrazda alebo takmer isty sposob, ako prist o peniaze. Intraday mozno, ale na swing nie.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Díky za názor.

Koľko dokupov mám v pláne? Tak, aby to bolo v súlade s pravidlami. A jedno z nich hovorí, že v žiadnej akcii nesmie byť viac ako 20 % účtu.
Teda počet dokupov môže byť hocikoľko, ale celková suma nesmie prekročiť 20 % účtu. Samozrejme je rozdiel, či sa jedná o pákový titul, alebo nie, keďže ich volatilita bude trošičku dosť rozdielna. Ešte držím aj menšiu porciu RDS-A, to spolu s tým UWTI beriem ako jeden titul (ropa).

Možno sa stane to, že ropa už ďalej nebude klesať, (ako napr. dnes +3%) a predám to o pár dní s nejakým plusom, alebo bude klesať a ďalšie vstupy budú závisieť od toho, ako sa to s ropou bude vyvíjať. Či sa hoši dohodnú na najbližšom sept. stretnutí, či bude počet aktívnych vrtov rásť, alebo klesať atď...

Zase netreba z toho robiť nejakú vedu. Ropa predsa nemôže spadnúť na 0, alebo na 5 dolárov a byť tam ďalších X rokov.
A keby sa aj to náhodou stalo, tak neskrachujem, lebo ma chráni pravidlo o max. 20% vstupe :)
Ako som povedal: Rátam s každou možnosťou. Aj s tou úplne najhoršou.

Ono, netajím sa tým, že rád si raz za čas niečo dokazujem s nejakým dosť volatilným inštrumentom. Mám silnú psychiku a ešte keď sa k tomu pridá poriadne riadenie rizika (v tomto prípade vymakanými pravidlami), tak ani UWTI ma len tak nerozhádže. Aj keby stálo 12 :)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Tilbur »

OK.Aspon viem,od koho si poziciavam akcie na short.

20% v longu na UWTI by mal predstavovat 60% z velkosti uctu, lebo je to pakove ETF.

Kde mas hedge?

Ake su to vymakane pravidla,ked neobchodujes so SL?
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Vidím, že SL je tu u niektorých ako modla.
Kto chce kritizovať, dôvod si nájde. A ak by som sa chcel ja pustiť do SL, tak by som mohol povedať napr:

"Veď čo je to Stop loss? Defacto obyčajné pustenie do gatí a predaj so stratou. A možno viac ako v 50 % prípadoch naprosto zbytočné, lebo trade by sa čoskoro dostal do zisku..."

Ja SL rešpektujem (uznávam ako súčasť riadenia rizika - nevyhnutnej zložky úspechu na burze), ale nejdem sa z toho poskladať.
Navyše nikde nehovorím, že to bude bez SL. SL mám stále mentálny. Ak to dôjde do bodu, že sa mi to náhodou začne celé nepáčiť, tak tam bude to super úžasné a jediné čo zaručuje profit- teda SL.

SL a pravidlá sú v podstate dosť prepojené. Ak by si čisto teoreticky nepoužíval SL (ani mentálny) ale mal pravidlo o max. 5 % veľkosti pozície, tak aj v prípade 50 % straty na nejakom titule to zníži účet len o 2,5 %. Ak by sa ten titul zosypal na nulu, tak účet klesne o 5 % - čo je nič.

A k tým pravidlám:

Prešiel som si všetky spackané trady a analyzoval som, prečo nevyšli. Čo som tam pokazil a na základe toho boli zostavené pravidlá. Teda ak by som sa od začiatku držal súčasných pravidliel, tie trady by dopadli úplne inak. (oveľa lepšie)
Navyše sú navrhnuté tak, aby zohľadňovali aj korekcie a veľké pády trhov.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

pokus napísal:A mozes sem tie pravidla napisat?
Tak ako ti krajčír (za min. 3000 €) ušije oblek na mieru, tak sú moje pravidlá šité vyslovene na moju osobnosť.
Predpokladám, že každý sa pozná a každý vie, kde sú jeho slabiny a medzery.

A preto každý vie, čo musí zlepšiť, alebo čomu zabrániť. Či je to absencia riadenia rizika, celkovo slabá povaha (výsledok sú roztrasené ruky), mizerné vstupy, vyberanie malých ziskov a veľkých strát, nevhodný timeframe, nevhodný obchodovaný inštrument (napr. forex), mizerná (alebo žiadna) analýza atď...

Predpokladám, že aj ty si si zostavil nejaké pravidlá a zostavil si si ich na základe niečoho, čo sa na burze stáva, alebo čo by sa ti mohlo stať, alebo celkovo pre prípad,ktorý sa stáva každému, že ide trade proti nemu. Ako napr. tvoj short Deutsche Bank :) Predpokladám, že máš premyslené, čo budeš robiť v prípade, že bude tá akcia ďalej stúpať a strata rásť.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peter: dávaj pozor s tým držaním SPXU na dlhšie (ale aj s inými pákovými ETFs). Ono sa to dá držať dlhšie, keď trh trenduje a nie je volatilný . Vtedy zisk utešene narastá, alebo strata je primeraná strate na podklade. Ale keď trh chodí hore-dole a robí väčšie výkyvy, tak vzniká odchýlka od ceny (tzv.tracking error ). To môže byť fatálne pre neznalých investorov. Napríklad index skončí po polroku na nule, ale SPXU skončí v strate -30%. Dávam ti tu obrázok z takého obdobia.

P.S. Mne v tvojom vlákne chýba priebežné vyhodnocovanie, nejaký sumár toho, ako sa ti darí... Pre mňa je to neprehľadné.
Prílohy
SPXU tracking error.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

JUGGLER napísal:Peter: dávaj pozor s tým držaním SPXU na dlhšie (ale aj s inými pákovými ETFs).

P.S. Mne v tvojom vlákne chýba priebežné vyhodnocovanie, nejaký sumár toho, ako sa ti darí... Pre mňa je to neprehľadné.
K tým ETFs: dám si pozor. Dodám k tomu len jedno: Ešte predtým, než som vôbec kúpil prvé leveraged ETF som na grafe videl, aká je to divočina (myslím najmä 1y, 2y 5y pohľad). To hovorí za všekto. Takže (všetkým) naposledy k lever. ETFs: klídek. NAVYŠE: lev. ETFs budú mať do budúcna dosť malú váhu keď zoberiem do úvahy celý účet. V poslednej dobe som zistil, že mi chýbajú klasické akcie. Tie budú stále tvoriť majoritu - min. nejakých 70 % účtu.

A k prehľadnosti vlákna: Plne súhlasím, aj ja som si už dlhšie vedomý toho, že je to dosť neprehľadné.
ALE:
Vyskočilo mi teraz zopár problémov (napr. roztrhnutá rozvodová reťaz na aute - motor v ťahu) a tieto veci majú prednosť.
Nemienim sa teraz zamýšľať nad vláknom. Na všetko príde čas.
Aj ja chcem (a spravím to tak), aby tu bolo jasne viditeľné, aká je aktuálna performance, čo všetko držím a s akou cenou vstupu.
Celkom dobré to mal spravené napr. Nobody - myslím tú jeho excelovskú tabuľku. Uvidím.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

SOLD UWTI @ 23.17

Predávam to pred zajtrajšími zásobami (v aftermarkete) a vyberám vrabca v hrsti...
Budem sa teraz sústrediť najmä na to SPXU, kt. mi ešte ostalo.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Čaute.

V tomto príspevku chcem zaviesť sľúbené zmeny s cieľom sprehľadniť vlákno.
Obchodovaný kapitál bude 100 000 USD.
Budem tu stále uvádzať, čo aktuálne držím, v akom množstve a s akou cenou vstupu.

Napríklad:
100 ks TSLA (200 USD)

Tým pádom nebude problém sem ani dávať trady kde predávam po častiach. 

Z doterajších tradov (uzavretých) boli všetky OK. Tie staré nemienim vyhodnocovať, pretože pri prvých tradoch nie je uvedené, koľko % účtu v tom bolo.
Otvorená ostala len minoritná pozícia SPXU (10 % účtu), kt. som si nechal po Brexite - čo sa ukázalo ako chyba. Nevadí. O to väčšia výzva to bude :)

Takže držím:

364 ks SPXU @ 27,42
 (10 % účtu)

a dnes:

BOUGHT 110 WFC @ 45,5 (5 % účtu)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

BOUGHT 121 XOM @ 82,57 (10 % účtu)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

BOUGHT 218 SPXU @ 22,9 (5% účtu) Som ochotný do toho (KRÁTKODOBO) dať ešte ďalších 5 %, ak by to vystúpilo niekde k 2200. Ak by trh v najbližšej dobe neklesol ani mierne, nastúpi nekompromisné riadenie rizika :)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Peter Em napísal:BOUGHT 218 SPXU @ 22,9 (5% účtu)
SOLD 218 SPXU @ 23,70

Toto bol reverzný trade - teda pokus o zlikvidovanie zbytkovej pozície SPXU ešte od Brexitu bez straty (alebo s malou stratou). Bude to chcieť ešte niekoľko takých tradov, ale som spokojný.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Spomínal som v Pepeho vlákne, že sa mi pozdáva ten VW, tak som využil dnešný menší pokles

BOUGHT VOW @ 127 (10 % účtu)
BOUGHT CMG @ 410.11 (5 % účtu)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

BOUGHT SPXU @ 23,45 (10 % účtu)

Pochybujem o nejakom brutálnom raste smerom hore, takže risk-reward je OK.
MINIMÁLNE DO US VOLIEB však neverím ani v extrémny prepad.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Peter Em napísal:BOUGHT 121 XOM @ 82,57 (10 % účtu)
SOLD XOM 121 @ 84,67 + 254 USD

Cez víkend spravím nejaký sumár a krátke komentáre ku každému titulu, kt. držím.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Sľúbený víkendový súhrn:


Aktuálne držím:
WFC @ 45,5 (5 % účtu) aktuálne 44,28
VOW @ 127 (10 % účtu) aktuálne 129,15
CMG @ 410.11 (5 % účtu) aktuálne 423,50
SPXU @ 23,45 (10 % účtu)
SPXU @ 27,42
 (10 % účtu) aktuálne 23,14
celkovo oplieskaných 40 % účtu, 60 % je cash

Wells Fargo: Zmietané aktuálnym škandálom, no myslím si, že prach sa skôr či neskôr usadí. S tým by som si hlávu nelámal. Navyše - je v tom len 5 % účtu. Kupoval som to pri silnom supporte vedomý si toho, že nemusí vydržať. Ďalší postup bude závisieť od celkového vývoja na trhoch. (či bude, alebo nebude v decembri rate hike, či vyhrá alebo nevyhrá Trump, výsledková sezóna, či budú reportované zisky OK, aleb KO, aký zisk ukáže samotené WFC... uvdidíme)

Volkswagen: Vstup nič moc, najväčší borci nakupovali okolo 100. Avšak pri cene 100 ešte pomaly nikto nevedel, do čoho ide, kam až akcia klesne, panika bola obrovská. Cena je síce už 127, ale veci sa už slušne vykryštalizovali, VW zaplatí nejaké miliardy, (možno 2, 3 kvartálne zisky) a ide sa ďalej. Už vo veľkom pracujú na svojom novom zelenom "eko" imidži. Verím, že akcia má veľmi slušný "upside potential", no všetko to môže stroskotať na tom, ak sa trhy ako celok zosypú. (Či už kvôli Deutsche Bank, Trumpovi, slabým dátam z Číny, ..., ..., ...)

Chipotle Mexican Grill: Chcel by som to podržať do výsledkovej sezóny a dúfam, že CMG reportuje dobré čísla za tretí kvartáln a predať to po ich zverejnení.

Sranda je,že všetky tri firmy sa zmietajú v nejakom škandále ( WFC falošné účty, VW dieselgate a CMG problém s e-coli).
Môžem ja za to, že rád kupujem strach?



Realizované zisky/straty:
BOUGHT 121 XOM @ 82,57 (10 % účtu)
SOLD XOM 121 @ 84,67 + 254 USD

BOUGHT 218 SPXU @ 22,9 (5% účtu)
SOLD 218 SPXU @ 23,70 + 174 USD

spolu + 428 USD, alebo +0,4 %

XOM - Vstup bol OK, výstup nič moc, nevadí podstatné je, že strom (môj účet) sa rozšíril o ďalšiu vetvičku (zisk z tradu), ktorá sa môže ďalej rozvetvovať.

SPXU - prvý reverzný trade bol OK. U seba som tento týždeň spravil aj ďalší (nákup 23,14 predaj počas štvrtkového výpredaja cca po 23,6). To s tým SPXU chce čas, navyše pri všetkých možných potenciálnych problémoch, kt. vysia vo vzduchu je aj dobré, že nejaké SPXU držím. Min. ako hedging (krátkodobý). Ak sa trh zosype, SPXU vystrelí raketovo hore.

Môj trading celkovo: Dosť ma hnevá, že tu dávam len cca tretinu až polovicu mojich tradov. Som náročný a chcem, aby bola performance tohto vlákna slušná. A keďže to chcem veľmi, niekedy to je až na škodu, pretože tu veľa tradov nedám, lebo si niesom istý, či budú OK. Za tento týždeň som tu reportoval dve (malé) zisky, čo môže vyznieť ako riadna slabota, no ak by bol každý týždeň "slabý" ako tento - teda zhodnotenie účtu o +0,4 % ,tak za rok (52 týždňov by to bolo +20,8 %), prípadne oveľa viac, ak by som zisky reinvestoval. A samozrejme, že zisky mienim reinvestovať. Samozrejme, že sa narobili nejaké chyby a že je ešte čo zlepšovať.

Svoju "tapetu" zakončím poslednou vetou z Inteligentného Investora:

"Avšak finanční sféra oplýva zajímavými příležitostmi a inteligentní a podnikavý investor jistě nalezne potešení i zisk v tomto divokém a zábavném světe. Vzrušení je zaručeno. "
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

BOUGHT RYAAY @ 68,4 5 % účtu
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Peter Em napísal:BOUGHT SPXU @ 23,45 (10 % účtu)
SOLD SPXU @ 23,91 (10 % účtu) + 195 USD


Netuším kam to až zájde (ten pokles), môj target bol pokles S&P500 o 1 %.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

A ešte jeden trade:

BOUGHT SPXL @ 93,81 10 % účtu

Skúsim otočiť do longu, keďže si myslím, že toto nie je sell-off. Nevidím dôvod na výpredaj. To, že Alcoa zverejnila zle a dolár posilnil je (podľa mňa) trochu málo. A keďže to (zrejme) nie je výpredaj, mohli by byť indexy blízko dna.
Uvidíme, či sa mýlim alebo nie :wink:
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

BOUGHT NOK @ 5.15 5% účtu
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

BOUGHT EZJ.L @ 871 5 % účtu
BOUGHT NOK @ 4,89 5 % účtu


NOK nemám problém podržať aj dlhšie (pár mesiacov). Myslím si, že pevné ruky na tej akcii zarobia. Easyjet detto.
Trhy síce klesajú, no nemám problém ešte niečo nakúpiť, pretože vďaka hedgingu dnes (aj včera) klesol účet len o pár USD. Aj keby sa svet aj začal sypať, tak bude prudko rásť shortová zložka. Ja ale hrajem svoj názor, kt. zastávam už dlhšie, že ak sa má svet začať sypať ( a trhy padať), tak až po US voľbách. Dovtedy sa to nejak uhrá.. Či už pomôže FED nejakým holubičím komentom, alebo výsledková sezóna, ja do volieb nie som medveď.
Ak sa ukáže, že nemám pravdu, nastúpi riadenie rizika.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Krátky víkendový sumár portfólia:

Aktuálne držím:
WFC @ 45,5 (5 % účtu) minule:44,28 aktuálne: 44,71 zlepšenie
VOW @ 127 (10 % účtu) aktuálne 129,15 131,90 zlepšenie
CMG @ 410.11 (5 % účtu) minule: 423,50 aktuálne: 404,14 zhoršenie
SPXU @ 27,42
 (10 % účtu) minule: 23,14, aktuálne: 24.19 zlepšenie
RYAAY @ 68,4 (5 % účtu) aktuálne: 68,78
EZJ.L @ 871 (5 % účtu)aktuálne 882,5
NOK @ 5,15, 4,89, (5 % účtu) aktuálne 4,95
SPXL @ 93,81 (10 % účtu) aktuálne 92,66
celkovo oplieskaných 55 % účtu, 45 % je cash

WFC: Zverejnenie celkom OK, nastúpil nový CEO, titul ďalej neklesá, dokonca sa pohyboval v miernom zisku.
VOW.DE: Pohoda, nie je o čom.
CMG: mala by zverejňovať 25.okt. To bude kľúčové. Ak zverejní dobre, budú nasledovať upgrady, zvyšovať sa targety a aj technici v ich čiarach a sviečkach, kĺzavých priemeroch a ďalších srandách snáď budú vidieť uptrend.
SPXU: počkám na najbližší vývoj, hlavne tie US voľby. Ak budem vidieť dôvod na nejaké turbulencie, ešte chvíľu to podržím, ak nie, časti (napr. polovice) sa zbavím. Uvidím
RYAAY: podobne ako EZJ
EZJ.L: keď vidím, kde bola akcia pred rokom, či dvomi, hreje ma pri srdci :wink: Radosť kupovať s takým bargainom.
NOK: ešte je priskoro niečo komentovať


Realizované zisky/straty:
žiadne realizované trady, držím a čakám.

Môj trading celkovo: Cez týždeň bola možnosť pri mnohých (takmer všetkých) tituloch povyberať (malé) zisky. Chcem však počkať do toho 8. novembra na výsledok volieb. Inak tá Hillary je riadne slabá, keď s tak silným arzenálom ľudí a inštitúcii, ktorí za ňou stoja (celá Wall street, mnohé hollywoodske hviezdy a zrejme všetky mainstreamové médiá) a napriek mnohým Trumpovým failom v priebehu kampane vedie len mierne. A napr. taký Brexit nás naučil, že prieskumy stoja za starú bačkoru. Možno v skutočnosti ani vôbec nevedie.
V piatok ma vytočil trh, ako sa po Yellenovej komentároch začal sfukovať. Rozmýšľal som, či vybrať hoci aj malý zisk na tom SPXL a kúpiť to nižšie, no kým som sa rozhodol, tak už sa to neoplatilo. Uzavrel som to celé s tým, že treba byť trpezlivejší a týždeň, dva, či tri počkať, kým sa to vydriape vyššie.

Chcel by som každý svoj víkendový sumár zakončiť nejakým citátom (nech má toto vlákno aj edukatívny charakter).
Takže myšlienka na tento víkend (Kostolány):

"Je nevyhnutné poznať mechanizmus rastu a poklesu burzy s cieľom rozhodnúť, či je potrebné kupovať, predávať, alebo nerobiť nič."

Tu úprimne dodávam, že práve to "nerobiť nič" je jedna z mojich slabín. Či trh rastie, klesá, alebo sa len tak povaľuje do boka (ako v lete), stále mám potrebu buď niečo kupovať, alebo predávať.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peter Em napísal: "Je nevyhnutné poznať mechanizmus rastu a poklesu burzy s cieľom rozhodnúť, či je potrebné kupovať, predávať, alebo nerobiť nič."
Pekný citát ! Môžem ťa požiadať o licenciu na používanie? Je taký pekný, že by sa hodil aj ako podpis pod meno... :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Teraz neviem, či to bola irónia, alebo nie. Ak nie, kľudne ho použi kde chceš :wink:
Sú to Kostolányho myšlienky, nie moje. Plánujem sem postupne dávať tie, ktoré považujem za prínosné.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nebola to irónia. Ten citát sa mi fakt veľmi páči. Veď väčšina investorov, ktorí nemajú výsledky tvrdí presný opak...

Stotožujem sa s tým čo povedal Kostolány. Vyjadril to perfektne.

P.S. Mám rád citáty. Len ich dávaj čím viac. Je to múdrosť v jednej vete. Ináč, píšeš podobným štýlom ako ja...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Peter Em napísal:BOUGHT RYAAY @ 68,4 5 % účtu
SOLD RYAAY 71,31 2,5 % účtu

+ 4,2 % +212 USD
zhodnotenie účtu o 0,2 %

Polovicu som predal, aby bolo aspoň niečo doma. Ten zvyšok má čas.
Z tých leteckých haluzí si nechávam ešte polovicu Ryanairu a celý Easyjet, kt. je dnes +5,2 %
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

BOUGHT T @ 37,16 10 % účtu

Trh sa celkom drží (SP500 aktuálne -0,10%), čo ma teší. Stačí mi, keď dnes nebude výraznejší pokles. Som ešte zvedavý na ropu - počet vrtov (tradične zverejňovaný o 19:00).

Inak, opäť dávam do pozornosti juan, kt. postupne a nenápadne oslabuje - čo sa mi nepáči. Vždy po výraznejšom oslabení sa trh zosypal.
Prílohy
juan.png
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Víkendový sumár:

Aktuálne držím:
WFC @ 45,5 (5 % účtu) aktuálne 45,09
VOW @ 127 (10 % účtu) aktuálne 133,9
CMG @ 410.11 (5 % účtu) aktuálne 411,94
SPXU @ 27,42 (10 % účtu) aktuálne 23,89
RYAAY @ 68,4 (2,5 % účtu) aktuálne 73,37
EZJ.L @ 871 (5 % účtu) aktuálne 918,5
NOK @ 5,15, 4,89, (5 % účtu) aktuálne 4,92
SPXL @ 93,81 (10 % účtu) aktuálne 93,72 
T: @ 37,16 (10 % účtu) aktuálne 37,49
celkovo oplieskaných 52,5 % účtu, 47,5 % je cash

WFC: momentálne mi stačí, že akcia ďalej neklesá.
VOW.DE: V priebehu týždňa VW predstavil plán úspor 3,7 mld. EUR ročne. Budú sa týkať aj toľko kritizovaného závodu (s nízkou produktivitou) vo Wolfsburgu.
CMG: čakám na zverejnenie (25.okt.)
SPXU: počkám na najbližší vývoj, hlavne tie US voľby.
RYAAY a EZJ.L: vstup bol dobrý, obe sú 5-7 % vyššie. Boli aj vyššie, ale včera padali.
NOK: no comment.
SPXL: rozhodnutie podľa vývoja na trhu
T: práve čítam, že TWX súhlasil s ponukou na prevzatie od T
http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-sve ... 80-mld-usd


Realizované zisky/straty:
Týždeň sa niesol v znamení ďalšieho držania a vyčkávania, no predal som polovicu 5% pozície RYAAY. Zhodnotenie účtu tak symbolicky vzrástlo z 0,4% na 0,6%. Najvýraznejší nárast zhodnotenia však čakám po zatvorení niektorých longov, čo bude čoskoro.



Môj trading celkovo:
Ďalší týždeň budú zverejňovať ťažké váhy ako Alphabet a Apple (25 a 27. okt.) Je dobré, že zverejňujú ešte pred FED-om (2.nov). Dúfam, že zverejnia dobre. Priznám sa, že sa momentálne začínam v tých longoch cítiť dosť nekomfortne. Nejak sa mi nechce riskovať, že FED dvihne sadzby a vymaže mi všetky zisky. Ani víťazstvo “Hillary” nie je isté. Dnes bolo v správach, že sa náskok zmenšil na 4 %, podľa niektorých agentúr (ako Reuters) dokonca len na 2% (!). Trump to úplne v pohode môže vyhrať… Je to taký mix Kotlebu, Slotu a Fica. (mimo témy dodávam, že ja by som nevolil nikoho z tých dvoch)

Časť ziskov sa teda kvôli hrozbe ich rozplynutiu chystám vybrať. Ak sa mi to prestane páčiť, tak aj väčšinu. Pomaly už treba myslieť aj na short. Ten má stále väčší a väčší edge. (slabnúci juan, silnejší dolár (kt.môže zatlačiť aj na ropu), FED, voľby, studená sprcha v podobe slabých dát z Číny a pod.)

Na záver myšlienka na tento víkend (opäť Kostolány):

Akcie nerastú, ani neklesajú preto, že sú dobré, alebo zlé, ale preto, že môžu stúpnuť, alebo klesnúť”.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Peter Em napísal:BOUGHT RYAAY @ 68,4 5 % účtu

SOLD RYAAY @ 74,09 -zvyšok pozície (2,5% účtu)
+8,3%
Pomaly ale isto je čas spratať sa do cashu.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Peter Em napísal: BOUGHT SPXL @ 93,81 10 % účtu
A už keď tak postupne likvidujem tie longy, tak:

SOLD SPXL @ 95,00 2,5 % účtu (štvrtina pozície).
+1,26 %

Pôjde to zrejme vyššie, ale časť ziskov už chcem mať proste pod strechou a je mi jedno, že to nebude všetko predané úplne najlepšie. Vyparujúci sa zisk ma ubíja 1000x viac ako nie ideálne predaná pozícia.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

SOLD NOK @ 5,12 5 % účtu. (Polovica pozície). Cez víkend to všetko spočítam.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Peter Em napísal: BOUGHT 110 WFC @ 45,5 (5 % účtu)
Sťahovanie sa do cashu pokračuje:

SOLD WFC @ 46,4 (5 % účtu)
(+2%)

Na tomto trade nebude nejaký veľký profit, ale o to teraz nejde. Cieľom je znížiť longové pozície, kým začne hrmot.
A ak sa náhodou nič nestane, stúpne cena akcií, ktoré si nechám. Treba rátať so všetkým.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Peter Em napísal: BOUGHT VOW @ 127 (10 % účtu)
BOUGHT EZJ.L @ 871 (5 % účtu)
SOLD VOW.DE @ 135,2 (5 % účtu)
SOLD EZJ.L @ 947,5 (2,5 %)


Zajtra vo víkendovom sumári všetko spočítam a napíšem svoj aktuálny pohľad na trhy a všetko čo v súčasnosti držím.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Víkendový sumár

Aktuálne držím:

VOW.DE @ 127 (5 % účtu) aktuálne 135,65
CMG @ 410.11 (5 % účtu) aktuálne 372,5
SPXU @ 27,42 (10 % účtu) aktuálne 24,39
EZJ.L @ 871 (2,5 % účtu) aktuálne 952,5
NOK @ 5,15, 4,89, (5 % účtu) aktuálne 4,56
SPXL @ 93,81 (7,5 % účtu) aktuálne 91,72
T: @ 37,16 (10 % účtu) aktuálne 36,51

celkovo oplieskaných 45 % účtu, 55 % tvorí cash


VOW.DE: Cez týžden VW zverejnil kvartálne výsledky a zverejnil dobre. Len sa potvrdilo to, čo som si myslel: S dieselgate-om sa VW pomaly vyrovnáva, akcia bude postupne stúpať. Keby som sa neobával poklesu trhov, tak ju držím oveľa dlhšie (min. 1 rok). Keďže s poklesom seriózne rátam, polovicu zisku som vybral. 

CMG: Akcia bola aj na cene okolo 430 (zisk cca 5 %). Riskol som zverejnenie a to nebolo nič extra, preto ju trh strestal cca 8-10 % ným gapom. Nič to však nemení na základnom setupe. Tak ako pri VW počítam s tým, že sa prach usadí. Navyše na tom zverejnení boli aj veci, kt. sa mi páčili. (Plánované otvorenie cca 300 reštaurácii v 2017). A navyše je v tom len 5 % účtu.
SPXU: Myslím, že už čoskoro stúpne. Dovtedy to toľko ešte podržím.
EZJ.L: Polovica predaná, profit je už uskladnený v pivnici. Princíp ten istý ako pri VW.
NOK: Spravil som dobre, že som predal polovicu pozície s malým ziskom, pretože hneď nasledujúci deň potom akcia dosť výrazne padla. Malý zisk je doma a zároveň pozícia znížená o polovicu. Som spokojný. Môžem tak spraviť ďalší vstup pri oveľa nižšej cene. 
SPXL: rozhodnutie podľa vývoja na trhu.
T: Akcia sa stabilizovala, ďalej neklesá. Je to defenzívny (a dividendový) titul a mohlo by sa jej dariť lepšie ako rastovým akciám, keďže ďalší týždeň bude plný nervozity. (všetci vieme prečo)

Ešte pár (DÔLEŽITÝCH) slov k veľkosti niektorých pozícií:

Aj keby sa jednalo o najlepšiu firmu na svete, nič to nemení na skutočnosti, že som ochotný držať jej akcie max. do výšky 20 % účtu.
Ak niekde uvádzam veľkosť pozície 5 % účtu, znamená to, že si viem veľmi dobre predstaviť ďalšie vstupy. Nebudú to žiadne zúfalé “dokupy”, ale rozdelenie vstupu na viac častí. Netreba sa teda diviť, keď je v akcii 5 % a titul je v strate, pretože s tým sa počítalo. Preto je v tom zatiaľ len 5 % :)

Realizované zisky/straty:

SOLD RYAAY @ 71,31 2,5 % zisk (+4,2 %) +104,76 USD
SOLD RYAAY @ 74,09 2,5 % zisk (+8,3 %) +204,84 USD
SOLD SPXL @ 95,00 2,5 % zisk (+1,26 %) +30,9 USD
SOLD NOK @ 5,12 5 % zisk (+ 2 %) + 50 USD
SOLD WFC @ 46,4 5 % zisk (+1,97 %) +98,1 USD
SOLD VOW.DE @135,2 2,5 % zisk (+6,45 %) +320 USD
SOLD EZJ.L @ 947,5 2,5 % zisk (+8,7 %) + 219 USD

Zisk/strata portfólia: 0,623 (doteraz) + RYAAY 0,104% + RYAAY +0,204% + SPXL +0,03% + NOK 0,05% + WFC 0,098 %+ VOW.DE 0,320% + EZJ.L 0,219% = celkový zisk/strata od začiatku zverejňovania (16.9): + 1,648 %


Môj trading celkovo:
Cez týždeň som plánoval redukovať mnohé longy tak, aby do FED-u, boli pozície výrazne znížené. To sa mi aj podarilo. Som veľmi zvedavý čo prinesie ďalší týždeň. Najlepšie by bolo,ak by sa trh horko ťažko vydriapal hore niekde k 2200, tam by som všetko predal a potom otočil do shortu v maximálnej možnej miere (avšak v súlade s pravidlami). Ropa vyzerá, že by mohla opäť klesať. Práve pozerám, že posledný z gigantov - FB zverejňuje 2. novembra, kedy FED oznámi sadzby. V ten deň tak môže byť pekná rally, alebo luxusný sell-off. Nechajme sa prekvapiť :)


Myšlienka na víkend: (B. Graham: Inteligentný Investor)

“Vo vydaní časopisu BusinessWeek 10.3.2000 si vtedy hlavný investičný stratég spoločnosti Lehman Brothers Jeffrey Applegate položil rétorickú otázku: “ Je akciový trh rizikovejší, než bol pred dvoma rokmi, len preto, že sú akcie drahšie? Odpoveď je nie.”
Ale odpoveď znie ÁNO. Vždy tak znela a znieť bude.”
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Trochu risky trade (zajtra zverejní výsledky)

SOLD 197 BP @ 35,49 (short) (7 % účtu)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Peter Em napísal:Trochu risky trade (zajtra zverejní výsledky)

SOLD 197 BP @ 35,49 (short) (7 % účtu)
BOUGHT 197 BP @ 34,54 (7 % účtu) - short covering
+ 2,75 % / +187 USD

Inak, o tom trade-e sa mi snívalo a niekoľko krát som sa strhol zo spánku - vždy na iné zverejnenie akcie +12 %, - 4 % atď. Je to dosť divné, pretože nech držím čokoľvek, spím kľudne. Naposledy sa mi to stalo asi pred 2 rokmi, kedy som sa budil na to, že akcie Coca Coly sú za 10 dolárov a ja musím nakúpiť. :wink:
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

BOUGHT SSO @ 66,57 10 % účtu
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Je čas na pravidelný víkendový sumár.

Aktuálne držím:

VOW.DE @ 127 (5 % účtu) aktuálne 127,55
CMG @ 410.11 (5 % účtu) aktuálne 370,43
SPXU @ 27,42 (10 % účtu) aktuálne 25,79
EZJ.L @ 871 (2,5 % účtu) aktuálne 983,5
NOK @ 5,15, 4,89 (priemer 5,02) (5 % účtu) aktuálne 4,31
SPXL @ 93,81 (7,5 % účtu) aktuálne 86,56
T: @ 37,16 (10 % účtu) aktuálne 36,51
SSO @ 66,57 (10 % účtu), aktuálne 65,78

štruktúra účtu: 55 % Equties, 45 % cash


VOW.DE: Reportoval som tu predaj polovice pozície, zisk z druhej polky sa vyparil, ale nevadí mi to. Nikto nevedel kde pôjde trh a nikto nevie ani teraz, čo bude po 8. novembri. Keď bude bullish nálada, tak pôjde akcia zase hore, keď bearish (krátkodobo kvôli Trumpovi), tak prikúpim viac kusov.
NOK: Akcia klesla od prevého vstupu cca o 15 %. Zatiaľ bol spravený prvý vstup, plánujem ešte ďalšie dve. Bude to však závisieť od vývoja na trhoch. Treba si uvedomiť, že toto je pozičný trade (teda horizont niekoľkých mesiacov). Možno sa na nej odbavujú technici (shortovaním) a ja dostanem za pravdu, ale napr. až v prvom kvartáli. Uvidíme. Setup je však nemenný a to je podstatné.
CMG: cez týždeň sa stabilizovala, rovnako ako NOK - je to pozičný trade.
SPXU: Minule som napísal: "Myslím, že už čoskoro stúpne. Dovtedy to toľko ešte podržím." Aj stúpla a dosť výrazne. Rozhodnem sa v najbližších dňoch. Keďže neviem, ako tie voľby vypália, možno polovicu predám ešte v utorok.
EZJ.L: Akcia už bola cez týždeň nad 1000, no zatiaľ som nevybral zisk.
T: Ako som minulý týždeň napísal o T : "je to defenzívny (a dividendový) titul a mohlo by sa jej dariť lepšie ako rastovým akciám". Potvrdilo sa to, pretože akcia po týždni ostala na rovnakej cene, zatiaľ čo trhy klesli.


Realizované zisky/straty:

SOLD BP (short) +2,75 % / 197 USD


Zisk/strata portfólia: + 1,648 % (doteraz) + short BP 0,197% = celkový zisk/strata od začiatku zverejňovania (16.9): + 1,845 %


Môj trading celkovo:

Pozerám, že som tu za minulý týždeň dal len ten 1 trade ( short BP) a nákup SSO. Ja som okrem toho kúpil SSO ešte za ďalších 10 %, no nakoniec som z toho tradu vycúval a predal to za nákupnú cenu. Čo sa týka volieb, netrúfam si povedať kto vyhrá a zrejme sa budem držať bokom. Nech to dopadne akokoľvek, môj účet to nijak nepoškodí. Posledné dni aj napriek poklesu trhov vzrástol (keďže shortové pozície prevyšovali longové). Ak však vyhrá Trump a začne pokles, už teraz viem, že budem kupovať strach. Bude to len také bububu pre roztrasené ruky.
Inak... keďže ropa je okolo 44 USD, pomaly by som mohol začať uvažovať o prvom vstupe.



Myšlienka na víkend:

V súvislosti s americkými voľbami a tým, aký to bude mať dopad na trhy som si spomenul na dianie po Brexite. 5 % gap a následne niekoľkodenná rally. Preto bude myšlienka na tento víkend jednoznačne tento úryvok od Kostolányho:

(Francúzsko a Anglicko vyhlásilo Nemecku vojnu) “ A tu sa pre nás burziánov a správcov peňazí prihodilo veľké prekvapenie: Banky nezavreli, žiadne moratórium, burza nebola zavretá, ani devízová burza, zvláštny devízový režim nebol nariadený - a najväčšie prekvapenie zo všetkých - kurzy na burze raketovo rástli. Kto si to mohol predstaviť - búrlivo rastúca burza ako reakcia na vypuknutie vojny? A vysvetlenie? Zdôvodnenia boli rôzne - jednak technická nálada na trhu, jednak verejnosť bola vystrašená a chcela sa zbaviť hotovosti. Teraz ale začala nová kapitola - bola vojna so všetkými hospodárskymi následkami. Raketový pohyb hore trval, kým začal prvý nemecký útok proti Holandsku. Tak sa celý býčí trh zrútil. Burza bola náslene zavretá a presunutá do Vichy , ale už len s minimálnymi obratmi a zlomkami bývalých kurzov. Taká je burza! Reaguje nevypočítateľne a niekedy proti všetkej logike.

Keďže už máme tie voľby:
(zdroj: Fb Menej štátu)
Prílohy
hillary.png
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Peter Em napísal:BOUGHT SSO @ 66,57 10 % účtu
SOLD SSO @ 67,84 10 % účtu +1,9 % / +190 USD

Nechcem to držať pred voľbami. Úplne mi stačí, že držím to SPXL.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Peter Em napísal:BOUGHT EZJ.L @ 871 5 % účtu.


SOLD EZJ.L 1012 zvysok pozicie +16 ,1%
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"