Akciove portfolio ako-investovat.sk

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa 8x »

Vcera nam USD portfolio posilnilo o +4.03 %. Na porovnanie DJIA: +2.50 %. Takze v tomto sme lepsi ako index :wink:
Bohuzial EUR portfolio nam sice oslabilo o -1.67 %, ale na porovnanie DJ EURO STOXX 50 -4.68 %. Takze aj tu sme lepsi ako index. :wink:
"Greed is... good" [Gordon Gekko]
"You got a dream... You gotta protect it" [Christopher Gardner]
gudla
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po 19 03, 2007 11:45 pm

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa gudla »

jak to asi bude vypadat dnes? tipuji, ze pozitivni nalada na trzich se objevi i zde a to vyrazne :)
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa 8x »

k 1.2.2008

USD portfolio:
MVIS -46.85 %
ALRY.PK -42.00 %
HDVY.OB -18.75 %
ESV -9.06 %
XING -20.72 %
SOEN.OB -15.45 %
AHMIQ.PK -77.96 %

Celkom: -32.97 %

EUR portfolio:
MEL.VI -24.60 %
SIE.DE -3.03 %
ADS.DE +1.85 %
BNP.PA -17.08 %
D5I.DE -39.25 %
CBK.DE -29.57 %
TRV.F -40.44 %

Celkom: -21.73 %

PLN portfolio:
BIOTON SA cca -11.29 %

Europe sa zatial dari lepsie...
"Greed is... good" [Gordon Gekko]
"You got a dream... You gotta protect it" [Christopher Gardner]
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa lewo »

Pripojím sa aj ja:-) Môj kôň je z nasdaq-u. Či index klesá, alebo stúpa stále majú rastúci trend a veľmi pekné výhľady na ďalšie roky. 60% portfólia "ZIXI". Ak som ich neprehliadol tak to ešte niesú.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa filip glasa »

lewo asi by sa to už nedalo merať spolu keď sme začali už v minulosti. Niekedy v budúcom portfóliu, keď nám toto krachne :wink:
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa Bobikpp »

filip glasa napísal:lewo asi by sa to už nedalo merať spolu keď sme začali už v minulosti. Niekedy v budúcom portfóliu, keď nám toto krachne :wink:
A nekrachlo uz? Inak - Filip - myslis, ze by som moj tip na akciu mohol anulovat? Dana akcia ma takpovediac zklamala a skoncoval som s nom :) Fundamentalne je na tom asi rovnako ako bola pred tym, ale management to podla mna nejak nezvlada - 7 mesiacov bez PR to uz je moc - sice ma to moc bolelo, ale uzavrel som ju so ztratov... :|
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa filip glasa »

napíš dátum a cenu predaja a začni sa pomaly obzerať po novej akcii :-)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To bol dobrý nápad - to portfólio.
Toto je realita pasívneho investovania.
Nie náhodou ste dosiahli nádherné zisky prvý mesiac a odvtedy to šlo všetko dole vodou.
Toto je čas, kedy sa treba zamyslieť, či nie je lepší aktívny investing. To znamená , že sa investícia načasuje podľa fundamentov, podľa technickej analýzy, podľa odvetvia, trhu a pod.
A urobí sa biznis plán - minimálne stop loss - nemôžete predsa trpieť straty donekonečna. A nemôžete držať akcie, keď sa im zhoršujú fundamenty. Máte tam plno akcií, čo boli dobré, ale neskôr sa ich trebalo zbaviť.
Pri zbežnom pohlade som si všimol len jednu načasovanú na trh - ESV. Lenže , ak by ropa dalej klesala, aj na nej treba mat stanovený bod, kedy vyberiete zisk ( a nenecháte ho odpariť).

Začal som písať a zostavovať niečo ucelené na vzdelávanie. Pre tých, čo majú záujem o aktívny investing a trading.
Dám to do článkov (magazínu) - no potrvá mi to, lebo mám málo času teraz.
Filip mi tam dal priestor, za čo som fakt vďačný, len odvtedy som tak zaneprázdnený analýzami a tradingom, že si ledva nájdem minútku na pokec.

Ja viem, že budete frflať, pre mnohých to budú samé kecy a teórie.
Ale nevyhýbam sa ani vyjsť s kožou na trh - teda podobne ako ste to vymysleli vy - dávať v reálnom čase reálne obchody, aby sa to dalo porovnať a hlavne dokázať, aký je obrovský rozdiel medzi pasívnym investovaním a aktívnym obchodovaním.

Je mi smutno, keď vidím to portfólio.
Tolko mozgov dokelu, ved s tou flexibilitou a online prístupom musíte strčiť Buffetta do vrecka (a urobiť tých jeho smiešných 27% ročne).

,,,Mýliť sa je ľudské, ale zotrvať v omyle je šialenstvo,,
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa Bobikpp »

JUGGLER napísal: Toto je čas, kedy sa treba zamyslieť, či nie je lepší aktívny investing. To znamená , že sa investícia načasuje podľa fundamentov, podľa technickej analýzy, podľa odvetvia, trhu a pod.
A urobí sa biznis plán - minimálne stop loss - nemôžete predsa trpieť straty donekonečna.
S tymto sa stotoznujem a snazim sa to aplikovat aj v reale - pri takej volatilite co je momentalne na trhoch nie je podla mna dobre dlhodobo drzat akcie - spravit 10-20% (podla moznosti danej investicie) a presunut sa dalej, resp. kludne naskocit do tej istej akcie, ale po opatovnom poklese...
S tou stopkou mam ale este stale problem :roll:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa filip glasa »

neviem či je správne aplikovať to na toto portfólio vzhľadom na to, že s praktických dôvodov tu nikto nehlásil žiadne predaje a nové nákupy. Ono by sa to takto dalo ak by sme si viedli portfólio v nejakom trenažéri.
Takto je to zbierka nápadov z minulého roka, ktorú by reálne už nikto nenechal v pôvodnej zostave.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa JUGGLER »

No. Veľký boh pasívnych investorov - Warren Buffett, ktorého legenda sa zrodila vo veľkom býčom cykle radí investovať do akcií, ktoré ste ochotní držať 10 rokov.

Ja najradšej investujem do akcií, ktoré som ochotný držať 10 hodín.
Dnes som urobil výnimku. Kúpil som akciu BEAV (po 27,05$ - teraz 26,60$) ktorú som ochotný držať 4 dni (do utorka).

Prajem pekný víkend.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa Bobikpp »

JUGGLER napísal: Dnes som urobil výnimku. Kúpil som akciu BEAV (po 27,05$ - teraz 26,60$) ktorú som ochotný držať 4 dni (do utorka).
Nejaky blizsi dovod tvojho konania? :wink: Dik
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa filip glasa »

Warren Buffett, ktorého legenda sa zrodila vo veľkom býčom cykle radí investovať do akcií, ktoré ste ochotní držať 10 rokov.
no iste a prečo nie. Ak nájdeš akciu, ktorá sa vyplatí držať 10 rokov, tak prečo by si ju nedržal? Nie je potom dôvod ju nedržať. Ty sa tu ale stále navážaš do "imaginárneho investora" s tým, že si vyberie nejakú totálnu hovadinu čo mu klesne o 50% a keďže Buffett, tak ju ani nemôže predať aj keď vie, že to bol omyl.

Ak máš tie rozprávky o investoroch od Ladisa, tak na ne radšej zabudni.

Ono je skôr problém rozoznať včas či to bol omyl. Ak to rozoznám, tak ako každý sa omylu rýchlo zbavím.

Skús písať trošku univerzálnejšie a nepíš len o tom svojom vysnívanom bájnom investorovi na ktorého musíš večne reagovať napriek tomu, že neexistuje.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Filip: nezlosť sa.
Tuším ty si to celé vymyslel, aby ste kolektívne urobili investičné portfólio. Ja som len reagoval po pohľade na tie smutné výsledky.
Samozrejme, určite to je tak ako píšeš ty.
Mali ste horúce tipy, zarobili ste na nich, predali keď začali klesať a teraz zarábate na iných.
Alebo ste našli akcie, ktoré sa fakt oplatí držať 10 rokov a výsledky uvidíme po desiatich rokoch?
Ale načo to všetko vyhodnocujete?
NIe náhodou pre imaginárneho investora?

Akoby som za tie roky nevedel ako to beží.
Bobikpp napísal: Nejaky blizsi dovod tvojho konania? :wink: Dik
Ja vždy mám dôvod, ktorý mi dáva štatistickú výhodu.
Netvrdím, že trejd musí vyjsť, len komentujem jeden z mnohých trejdov. Takých mám práve rozpracovaných asi desať a väčšinou vychádzajú.
No takto sa nebudem vždy rozpisovať, nemám na to čas.

Moja analýza mi potvrdzuje, že BEAV vyniká proti prúdu. Robí kabíny pre lietadlá a to je sektor, ktorí analytici vďaka prepadu aeroliniek zatracujú. Akcia je preto po silnom prepade.
No spoločnosť oslabenie svojích fundamentov nepripúšťa:

1. koncom mája:
,, Q1 was a very strong bookings qtr... A couple of key growth markets for BEAV are the premium cabin segment and wide-body aircraft, which is expected to grow at a 16% CAGR for the next few years. The outlook for wide body aircraft is very strong. This market is not expected to peak until 2014. Co says only 6% of its revenue comes form Boeing/Airbus. Most of revenue comes form hundreds of customers. BEAV says it's unique because revenue growth has been driven by retrofit sales and the OEM cycle is just beginning. Co says it has been increasing market share and its customer base is very diverse. Margins continue to rise because of its high end quality backlog. Co expects to see even more margin expansion. Visibility is excellent, the best in the industry. The outlook has never been stronger. Co confirms prior EPS guidance of $2.35 in 2008, $2.80 in 2009 and $3.50 in 2010. Co was asked about AMR cancelations, co says it will have little impact. There is not much to be canceled. AMR will be moving some 767 airplanes from domestic to international. Often, when this happens, these planes need to be upgraded/retrofitted with new interiors. CO also expects ticket prices will continue to rise which is good for BEAV. Higher prices means customers will expect nicer interiors.

2. minulý týždeň:
Co expects to report record Q2 earnings per diluted share in excess of consensus estimates. In addition, co announces that it expects to report record quarterly bookings, backlog, revenues, operating earnings and net income.

Zjednodušene... fundamenty sa držia a zlepšujú a to sa prejaví i vo zverejnení kvartálnych výsledkov v utorok 29.7.
Preto tipujem, že akcia bude rásť.
Ako typický špekulant chcem profitovať krátkodobo.
Ak sa potvrdí môj predpoklad, akcia má šancu i na kratší swing trejd.
Ale na investing a dlhšie držanie nie je vhodná, pretože toto odvetvie je pod tlakom výpredaja: letecké spoločnosti krachujú kvoli cenám palív a recesii a očakáva sa zmenšený dopyt po nových lietadlách.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa Bobikpp »

JUGGLER napísal: Ako typický špekulant chcem profitovať krátkodobo.
Preco potom nekupit napr. v pondelok rano, alebo vecer? Cena moze ist este rozne

a este jedna technicka - akciu, co kupis dajme tomu v pre-markete alebo after-hours - da sa potom predat aj v normalnom obchodnom case? Dik
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa filip glasa »

no ja by som bol so svojou akciou v tomto portfóliu , ak by to bola skutočná investícia, spokojný.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa jonatanus »

suhlasim juggler, napis clanok o trejdovani, ale napis tam aj tu druhu stranku, aka je sanca uspiet, ako konci 90% traderov, kolko multimiliardarov si "vychoval" na traders.cz, kolko z tych 4000 registrovanych userov robi aspon 50% rocne, ako to bude stihat vacsina ludi tu pri praci alebo pri podnikani, napis ako je to perfektne zabavne a neubijajuce studovat earnings, kazdy den desiatky, ze nemas cas ani na pokec, napis ake zabavne je cumet hodiny na svoju blbu poziciu, ako sa dobre spi ked sa ti nieco (trocha viac) nezadari, kolko adrenalinu si "uzijes", atd..

da sa zarobit trejdovanim? ano, da.
dokaze to kazdy? nie, nedokaze.
dokaze to vacsina? nie, nedokaze.
dokaze to vemli male mnozstvo ludi.
da sa to robit poriadne (daytrading) pri robote, alebo pri podnikani? ne, neda.
je to zabavna robota? ne, neni.
je to kreativna robota? ne, neni.
je to tak posrana robota, ze vacsina ludi keby mala ponatia co cely den koli tomu robis by radsej kopala kanale? ano, je.

je daytrading vhodny pre priemerneho cloveka na tomto fore, co chodi do prace, ma nejake uspori a nepaci sa mu vynos na terminaku? NIE, ABSOLTUNE NIE JE

daytrading je praca.
pasivne investovanie je pasivne investovanie.
dve absolutne neporovnatelne veci.

to je jak keby sem dosiel niekdo kdo zarobil miliony na predavani zmrzliny a dokola omielal prupovidku "vsetci predavajte zmrzlinu", tak ako ladis ma prupovidku o bankach a ty o tradingu. "buffetta strcim do vacku, ja na predaji citronovej spravim omnoho viacej jak 27%"..

aj ja som sa mohol smiat na 27% ked som trejdoval, teraz na trejdovanie nemam cas (hram sa na podnikatela) a vies v com je hlavny rozdiel? NEUVERITELNE sa mi zvysila kvalita zivota, uz nemam ani tik v oku :lol:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa filip glasa »

k reálnosti dosahovať 50% p.a. počas celej kariéri ( 40 rokov):

pri počiatočnom kapitáli 1 000 000, výnose 50% p.a., máte po 40 rokoch: 11 057 332 320 940 Sk.
Keď teda nabudúce bude niekto mávať výnosmi v týchto dimenziách, tak si treba uvedomiť, že niečo také sa podarilo možno tak 0,0...01 % ľudom z celého sveta.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa JUGGLER »

FILIP: tvoja je dobrá. O to ide. Kto má filipa, tomu to ide.
K 50% 40 rokov. To je hypotetický výpočet. Trejder má spotrebu.
Zarobíš milióny, minieš milióny. To len taký ako Ladis maká celý život, škudlí po 100-200 eúr mesačne, aby ich vrazil do ilúzie o dôchodku na exotickom ostrove.

BOBI: cez trading hours (TH) je likvidita - takže predáš, alebo nakúpiš vždy. Mimo TH to je len elektronický trh (nie cez burzu), kde v podstate trejderi obchodujú medzi sebou (nikto tam nie je povinný kótovať ceny). Takže je to trh nelikvidný a ceny sa často kótujú od buka do buka. Nie každý broker umožňuje obchodovanie mimo TH. A okrem toho, niektoré dáta, napr. Arca sa musia platiť.

V pondelok by už mala BEAV rásť. Čakajú len amatéri. Trading je o tom, že kúpiš predtým ako začne rásť a predáš, keď všetci nakupujú ( a dvíhajú cenu ). Aj ja som zobral pozde. Už pri 26 v piatok trebalo nakúpiť.

JONATANUS:
Jasné, napíšem, že šanca je malá. Aj ja som to vedel, keď som do toho išiel. A som za vodou.
Áno , treba makať. Treba makať na sebe. A potom zase treba makať. Stále treba makať. A ja makám 12 hodín. Rozdiel je len v tom, že makám 12 hodín denne len 4 mesiace do roka. A zbytok flákam po pár hodinách denne. A , že ani to nemusím.
Že vstávam, kedy sa mi zachce a dám si volno, kedy sa mi zachce. Aj celé týždne, keď sa mi nechce pracovať.
A že ma to baví. Je rozdiel robiť, čo ťa baví, alebo byť zamestnaný, či podnikať. Mňa zamestnanie ubíjalo. A podnikanie tiež. Bolo mi na zvracanie najprv zo šéfov, pozdejšie z vlastných klientov. Vyhasínal som. Strácal som zmysel života. A takto zarobené peniaze ma netešili. A dnes som najšťastnejší a najslobodnejší človek na svete.
A keď si zamakám 12 hodín a zarobím toľko ako niekto iný za mesiac, tak si len potvrdím, že to stálo za to.
Samozrejme, keď sa nedarí - to ma ubíja a unavuje. Ale to je súčasť života. Vždy to tak bolo. Pomaly a premyslene idem dopredu a odstraňujem to, čo ma stresuje. Každá porážka je len moja - je len na mne , aby som sa jej vyhol. A ja sa vyhýbam stále úspešnejšie.
Aj to je výhra, ktorá poteší.
Máš pravdu - nie je nás veľa. Ja poznám osobne len troch, kde mám istotu, že sú dlhodobo ,,in the money,,.
Traja z niekolko tisíc?
Možno. Neviem. Nestarám sa. Nepoznám sa z mnohými. Strážim si súkromie.
Len odovzdávam posolstvo, že sa to dá.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa Ladis »

To len taký ako Ladis maká celý život, škudlí po 100-200 eúr mesačne, aby ich vrazil do ilúzie o dôchodku na exotickom ostrove.
Tak to neni pravda. Ladis investuje do akcií pres 1.100 EUR mesicne. Nemaká, ale válí se v zamestnání asi 7,5 hodin 5x týdne.
Uz 10 let pred duchodovym vekem se prestehuje na pobrezí Spanelska, na pevninu a ne na ostrov.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa ricmund »

to Janatanus: na té zmrzlině se, ale fakt dá vidělat :mrgreen:
to Juggler: já svojí akci držím přesto, že je v mínusu (nemám v tuhle chvíly žádnou, která by byla v plusu!)
to Ladis: myslím, že tvoje portfolio říká něco jiného než stěhování do Španělska
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Pokud se nepletu, portfolio bylo LONG, takže hodnotit ho po několika málo měsících je trochu brzo, nemyslíš? O stop lossech se samozřejmě dalo diskutovat, ale je otázka, zda mají u long portfolia nakupovanýho v době všeobecných poklesů s delším výhledem za "dobrý ceny" valnej smysl. Zpětně je samozřejmě hrozně lehký hodnotit "do toho ste jít neměli, tohle ste měli 32.4.2008 prodat" atd. Ztráta ale mohla být klidně i daleko vyšší. Nikde není psaný, že akcii, do keré by se přestoupilo, by se vedlo líp. Navíc bys musel odepsat další poplatky za prodej a nákup.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa JUGGLER »

BOBI: BEAV predaný v malom zisku. Časť po 27,95 ale predtým som vybral časť po 26,49 pre istotu. To načasovanie nevyšlo. Bol to predsa len včasný nákup. Akcia včera padla spolu s trhmi -7% a darmo dnes bola +15% (maximum bolo 28,70) ...u mňa bol zisk len +1%.
Operácia sa podarila, hoci pacient skoro zomrel. Tento trejd bol pre mňa ťažký na psychiku. Vedel som, že firma dobre zverejní a musel som si veriť, keď sa risk/reward včera proti mne obrátil.
No dnes som spolu ukončil sedem trejdov a všetkých sedem v zisku od 0,5% do +12%. Nebudem však komentovať to, čo som nehlásil.
Držím palce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Akciove portfolio ako-investovat.sk

Príspevok od používateľa Bobikpp »

Juggler:

sledoval som to dneska a musim povedat, ze pekne sa na to pozeralo cca prvych 30 minut - to to vyskocilo od vcerajsej zatvaracky az na maximum (len som zasol aky sikmy graf smerom nahor to namalovalo :) ALe potom prisla konsolidacia a dopadlo to ako to dopadlo - jedina chyba bola asi ten skory nastup (alebo za ten vcerajsi pokles moze aj celkovo vcerajsi tazky den na burze (skoro vsetko padalo, tak sa to proste zviezlo). Dneska ale naproti tomu dobra nalada na trhu to pomohla sunut na maximum kde to bolo - som si hovoril ze objavuju sa tu 2 nezname:
1. nevies, aka nalada bude ten den kedy budu zverejnovat na trhu (a videli sme ze to dokaze vela)
2. ako zverejnia (viem - outlook a tak bolo dobre, ale predsa len nevies ako to zobere trh)

toto bola pre mna ukazka a potvrdenie toho, ze trh v dnesnych casoch je ako zenska (nevies s akou naladou sa prebudi :D a tak je najlepsie sa snazit tradovat co najkratsi cas
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"