Babkyne zaciatky

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Fuzata babka
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2017 7:34 pm

Babkyne zaciatky

Príspevok od používateľa Fuzata babka »

Zdravím.

Som tu novy a zaciatocnik, ktory ma ake take vzdelanie a minimalnu prax ale snazi sa dostat do seba co najviac cize budem rad za kazde povzbudenie/ Kritiku/ ponaucenie.
Nepohrdnem zaujimavou strankou/ statistikou/ prednaskou/ popripade linkom na hociake dovysvetlenie respektive objasnenie niecoho co som mozno myslel spravne alebo zle.
Nejaký základ mám ale túto tému vytváram preto aby som nabral hlavne pokarhanie od niekoho skusenejsieho popripade znalejsieho a naucil sa nieco nove mozno nieco ako zlepsit svoje postupy. (etc.)

Real ucet planujem uz zriadit dlhsie ale po precitani par diskusii som sa najskor rohodol ze to tu skusim viest s takym Paper tradingom a malymi analyzami/ tipmi a skusim najskor zistit ako na tom som, kde robim chyby a podobne. Budem rad za každy poznatok každu pomoc.
Obchody tu budem davat s nejakou aktualnou cenou abstrahujuc od poplatkov. Real obchody zacnem davat hned ako si zriadim ucet u brokera.

Moje portfolio:
HMMJ - Nákup 10,24 CAD



Prva firma o ktoru mam zaujem je UAA

Cena od začiatku roka poklesla o vyše 30%, a za posledny rok viac ako 55%. Firma nevyplaca dividendy.

Co som vycital tak cena je ako pod 20 tak aj 50 aj 200 dnovym priemerom, ktore vsak zachytava hlavne posledne pady po zverejnenych datach.

Pozeral som aj porovnanie P/E, PEG ale neviem presne podla toho urcit a po posledných padoch aku presnu informacnu hodnotu mi to vie poskytnut, resp. ich spravne interpretovat

Do nákupu by som isiel pravdepodobne po vyhlásení financnych vysledkov, ktore sa ocakavaju nie prilis dobre. A ja osobne ocakavam ze cena by mohla spadnut este az niekam okolo 15 USD.

Kupoval by som tieto akcie na drzanie dlhsie ako 1 rok a to z dovodu ze vidim vela nepokrytych trhov a nevyuzity marketingovy potencial od firmy Under Armour v porovnani s NIKE, ADIDAS alebo PUMA.

V poslednom rastovom obdobi bol Under Armour popularny hlavne v severnej amerike a to z dovodu vacsej popularity znacky a zazmluvnenia napriklad jedneho z najlepsich basketbalistov poslednej doby Stephena Curryho. A v tomto vidim obrovsky potencial znacky Under Armour v porovnani s vyssie spomenutymi gigantmi. (To oblecenie je aj celkom pekne) On doteraz zbieral z trhu len mensie a nevyraznejsie sponzoringy a podla mna ma vela nevyuzitych trhov a potencialu.

Porovnanie sponzoringov:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_A ... onsorships" onclick="window.open(this.href);return false;
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nike_sponsorships" onclick="window.open(this.href);return false;
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_U ... onsorships" onclick="window.open(this.href);return false;

Kde vidno obrosky rozdiel v najpopularnejsich sportoch Ako Basketball, Hokej a hlavne Futbal. Myslim si ze firma ma potencial v buducnosti zase vyletiet do hora a preto si pockam na najblizsie vysledky a potom sa rozhodnem ci by som ju nakupil. Tak isto by mala posilnit predaj nova kolekcia botasiek s The Rockom.


Moj Druhy tip by bola kupa HMMJ - Horizons Medical Marijuana Life Sciences ETF
Nakup by som robil za nejaku malu cas kapitalu a to z toho dovodu ze je to ETF zamerane na lekarsku marihuanu a v dôsledku uvolnovania politiky a zakonov ohladom marihuany v USA a Kanade ocakavam ze by tento fond mohol dosiahnut pri pozitívnych správach urcite zaujimave zhodnotenia

Nakup HMMJ 10,24 CAD 25.4.2017
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Babkyne zaciatky

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Fuzata babka napísal:


Prva firma o ktoru mam zaujem je UAA

Cena od začiatku roka poklesla o vyše 30%, a za posledny rok viac ako 55%. Firma nevyplaca dividendy.

Co som vycital tak cena je ako pod 20 tak aj 50 aj 200 dnovym priemerom, ktore vsak zachytava hlavne posledne pady po zverejnenych datach.

Pozeral som aj porovnanie P/E, PEG ale neviem presne podla toho urcit a po posledných padoch aku presnu informacnu hodnotu mi to vie poskytnut, resp. ich spravne interpretovat

Do nákupu by som isiel pravdepodobne po vyhlásení financnych vysledkov, ktore sa ocakavaju nie prilis dobre. A ja osobne ocakavam ze cena by mohla spadnut este az niekam okolo 15 USD.

Kupoval by som tieto akcie na drzanie dlhsie ako 1 rok a to z dovodu ze vidim vela nepokrytych trhov a nevyuzity marketingovy potencial od firmy Under Armour v porovnani s NIKE, ADIDAS alebo PUMA.
V tom mas pravdu, že treba počkať na výsledky: teraz ŠTVRTOK o 13,00 nášho času. Minule rachla o 25% a predminule o 15%. Ide dolu vodou...klesajú zisky vďaka poklesu marží... ale to v celom odvetví. Proste teraz je ťažko nájsť v tomto dobrú firmu - nedávno sa mi výnimočne páčila PVH.

Na ostatné nepozeraj ( basketbalové hviezdy sú len tlak na rozpočet..to neznamená, že firme sa musí dariť )...pozeraj len na to, kde sa asi zastaví ten pokles a kde bude bod, kedy začnú fundamenty rásť ( skončí tlak na marže, na tržby...)

Tu máš minulé zverejnenie...bolo slabé a finančný riaditel rezignoval:

Reports Q4 (Dec) earnings of $0.23 per share, $0.02 worse than the Capital IQ Consensus of $0.25; revenues rose 11.7% year/year to $1.31 bln vs the $1.41 bln Capital IQ Consensus.
North American revenues grew 6 percent.
International revenues, which represented 16 percent of total revenues in the quarter, were up 55 percent driven by significant growth in the U.K., Germany, China and Australia.
Apparel revenues increased 7 percent to $929 million including strength in golf and basketball.
Footwear revenues increased 36 percent to $228 million driven by accelerated growth in running and basketball.
Accessories revenues increased 7 percent to $104 million with strength in bags and headwear.
Gross margin was 44.8 percent compared with 48 percent in the prior year's period, as benefits from more favorable product costs were offset by aggressive efforts to manage inventory, changes in foreign currency and the outperformance of footwear and international businesses in the overall mix.
Inventory increased 17 percent to $917 million.
Total debt increased 22 percent to $817 million.
Co issues downside guidance for FY17, sees FY17 revs of +11-12% approx $5.4 bln vs. $6.06 bln Capital IQ Consensus Estimate.
Gross margin is expected to be slightly down y/y.
Tempered top line results coupled with strategic investments in the company's fastest growing businesses are expected to cause a decline in operating income to approximately $320 million.
Other full year assumptions include interest expense of approximately $40 million and an effective tax rate of 32 to 34 percent.CFO Departure


Pozitíva: pri tej cene je dobrý akvizičný target.

Ináč je dosť predražená. Zisk (eps) na nový rok: 0,42..takže P/E (forward) okolo 37-40 vs. 34 odvetvie a 24 sektor. Takže ked tie fundamenty pojdu dalej dole, pokles ceny bude adekvátny. Už teraz majú niektorí análi targety 14.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Fuzata babka
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2017 7:34 pm

Re: Babkyne zaciatky

Príspevok od používateľa Fuzata babka »

JUGGLER napísal: V tom mas pravdu, že treba počkať na výsledky: teraz ŠTVRTOK o 13,00 nášho času. Minule rachla o 25% a predminule o 15%. Ide dolu vodou...klesajú zisky vďaka poklesu marží... ale to v celom odvetví. Proste teraz je ťažko nájsť v tomto dobrú firmu - nedávno sa mi výnimočne páčila PVH.

Na ostatné nepozeraj ( basketbalové hviezdy sú len tlak na rozpočet..to neznamená, že firme sa musí dariť )...pozeraj len na to, kde sa asi zastaví ten pokles a kde bude bod, kedy začnú fundamenty rásť ( skončí tlak na marže, na tržby...)
Viem že hviezdy a sponzoring je tlak na rozpočet ale najväčší boom UAA je spojený so sponzoringom Stephena Curryho a "jeho" modelu basketbalovej obuvy po ktorej bol enormný dopyt. Tak isto som čítal že v porovnaní s Nike a ADIDAS míňajú na sponzoring cca 10% tržieb. Ale z dlhodobého hľadiska vidím aj tak veľký potenciál len vďaka futbalu v Latinskej Amerike a EMEA oblasti (ak sa im podarí tam preraziť), keďže momentálne sa severná amerika podieľa na tržbách myslím cez 80%.

JUGGLER napísal: Ináč je dosť predražená. Zisk (eps) na nový rok: 0,42..takže P/E (forward) okolo 37-40 vs. 34 odvetvie a 24 sektor. Takže ked tie fundamenty pojdu dalej dole, pokles ceny bude adekvátny. Už teraz majú niektorí análi targety 14.

S týmto súhlasím aj keď dneska po zverejnení napríklad EPS -0,01 vs EST Eps -0,04 cena vzrástla o 10% aj tak myslím že ukazovatele niesú ešte vhodné na dlhodobý rast a cena by mohla spadnúť k tým cca 14/15 USD vtedy by som to videl na Nákup
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Babkyne zaciatky

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tu máš výcuc:

Under Armour up 10% following better than feared first quarter results :
Under Armour is up 10% after reporting Q1 results above guidance. Sales grew 6.7% vs. mid-single digit guidance while gross margin contracted 70 bps vs. -100 bps guidance. The company also reaffirmed its FY17 outlook. Investors were concerned about a weak Q1 amid the tough retail environment after the company missed fourth quarter estimates. 14% of the float is sold short. Peer/competitor NIKE (NKE) is indicated slightly higher.

Zverejnenie.
Reports Q1 (Mar) loss of $0.01 per share, $0.03 better than the Capital IQ Consensus of ($0.04); revenues rose 6.7% year/year to $1.12 bln vs the $1.11 bln Capital IQ Consensus. North American revenue declined 1 percent as new distribution was more than offset by the absence of business lost to bankruptcies in 2016. International revenue, which is comprised of our EMEA, Asia-Pacific, and Latin America regions, represented 20 percent of total revenue in the quarter, and was up 52 percent (up 57 percent currency neutral). By region, revenue was up 55 percent in EMEA, 60 percent in Asia-Pacific and 30 percent in Latin America. Apparel revenue increased 7 percent to $715 million including strength in training, golf, and team sports. Footwear revenue grew 2 percent to $270 million, against last year's same period which was up 64 percent due to significant strength in basketball sales and the timing of liquidations. Accessories revenue increased 12 percent to $89 million with strength in men's training, running, youth, and global football.
Gross margin was down 70 basis points (vs. 100 bps guidance) to 45.2 percent as benefits from channel and product mix were offset by continued efforts to manage inventories appropriate to market demand.
Co reaffirms guidance for FY17, sees FY17 revs +11-12% to nearly $5.4 bln vs. $5.35 bln Capital IQ Consensus. Gross margin expected to be slightly down compared to 46.4% in 2016 with benefits in product costs being offset by changes in foreign currency and shifts in overall sales mix, as the footwear and international businesses continue to outpace the growth of the higher margin apparel and North American businesses; Operating income expected to reach ~$320 million.

Poznámky z tlačovky:
Under Armour expects revs to reaccelerate in back half of year, expects Mid-teen % growth rate in 2h17 (19.71 ) :
Sluggish market for Steph's shoes have created inventory imbalance
Tracking well against 2017 targets
Implementing ‘category management' system
Q1 came in better than expected, Due to cadence and timing shifts
Driven by golf, team sports, and training
Footwear revs +2%
Accessories revs +12%
Wholesale biz +4%, reflecting uneven NA environment and tough comp b/c of Sports Authority bankruptcy
Growth was not enough to offset bankruptcy
Licensing biz +25%, driven by socks and Japan license partner
NA biz -1% as promotional environment from 4Q carried into 2017
Expects revs to reaccelerate in back half of year; expects Mid-teen % rate in 2h
Expects Q2 revs to grow 1% more than Q1 revs; implies +7.7% growth vs +9.4% current consensus
Expresses confidence in strong backhalf, particularly Q4, for co in 2017

Čiže marže idú dole menej než sa čakalo, ale idú. Tržby tiež lagujú. Ale majú vysoké očakávania od druhej polovice roka, hlavne tradične dobrého posledného kvartála.
Čo sa týka vstupu, je umenie chytiť dno. Stiahnúť ju ešte môže pokles trhov, takisto zverejňovania odvetvia (konkurencie). UAA je jedna z prvých...tieto firmy zverejnujú hlavne na konci sezóny.. čiže prídu v máji-júni.

Drž sa.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Fuzata babka
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2017 7:34 pm

Re: Babkyne zaciatky

Príspevok od používateľa Fuzata babka »

Takže UAA zaťiaľ klesá podľa zlých výsledkov celého odvetvia.


Nová akcia ktorá sa mi páči je MANU - Futbalový klub Manchester United

Finančné výsledky sú okej po určitom prepade zase rastú, ale všetko bude závisieť od toho či v lige skončia do 4 miesta (to moc úspešne nevyzerá) alebo vyhrajú Európsku ligu kde sa stretnú vo finále s Ajaxom Amsterdam. Ak by sa nepodarilo ani jedno splniť tak by klub nebol tretí rok po sebe v Lige majstrov ale zase iba v Európskej lige čo by sa výrazne prejavila na celkových príjmoch (Nižšie TV príjmy, Nižšie prize money, Nižšia prestíž a najhoršie znížené bonusy od sponzorov)

Nie dobrý je rastúci dlh denominovaný v GBP a po oslabení GBP rastú náklady na správu tohto dlhu.

Vstup do akcie by som plánoval až po finále Európskej ligy ktoré sa uskutoční 24.5.2017 v Stockholme.(Ak UTD vyhrá). Zároveň je to posledná trofej ktorú ešte klub nikdy nevyhral.

Tak isto sa klub potrebuje dostať späť medzi najlepšie kluby pretože v roku 2021 bude hľadať nového sponzora na dresy kde má teraz Chevrolet a myslím že GM platí najvyššiu sumu v histórii za sponzoring na dresoch.

Tak isto bude záležať od letného prestupového obdobia kde sa zase očakáva masívne nakupovanie avšak je tam v tíme aj dosť kandidátov, ktorí by mohli pokryť dosť veľkú časť peňazí potrebných na nákup nových hráčov. Skončiť by mal Rooney ktorý má obrovsk mesačný plat, Ďalej sa špekuluje o Fellainym, Veľkej časti obrany,brankárovi. Nevie sa čo bude s Ibrahimovičom.
A ďalší faktor ktorý by mohol zavážiť je tréner Mourinho - ktorý máva pravidelne 2 hé sezóny vo svojich zamestnaniach najlepšie. A už aj tento ročník mohol byť omnoho lepší nebyť zbytočných strát, ktoré by mal klub po vhodno doplnení a pri vyššej zohratosti odstrániť.

Takže po zápase Európskej ligy by mohlo byť jasné ako to s klubom bude vyzerať do budúcnosti.
Dividend yield je 1,1%

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ďalší môj tip je akcia SKT

Čo som zatiaľ videl ak spoločnosť prevádzkuje outlety v Amerike, má stabilne dobré finančné výsledky a vysokú dividendu (Cez 5%, a payout ratio okolo 70%), Avšak akcia je na 52 týždňových minimách. Ja si myslím hlavne preto že ju ťahá dole celý trh s oblečením a celkové zlé výsledky, plus nevýhoda toho že nemôže prejsť na e-commerce.

Budem rád za každý postreh a názor.

(za gramatické chyby sa ospravedlňujem)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Babkyne zaciatky

Príspevok od používateľa Rokosák »

https://www.theguardian.com/football/20 ... er-united-" onclick="window.open(this.href);return false;
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"