Holy Grail

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Guru: Pises,ze S&P mas poisteny bondami. U Larryho Williamsa som cital nieco v tom zmysle, ze rastuci trend na 10 rocnych dlhopisoch predurcuje rastuci trend na S&P. Na tom ma postavene niektore svoje strategie. Podla toho by pri pade dlhopisov mal prist pad S&P a to by si nemal zaistene. Ale ked som si pozeral grafy tak sa mi zda, ze je to opacne ako to pise Larry.Potom by si to mal zaistene. Ale ak ti rastie S&P a zaroven klesaju 10 rocne papiere, aky je potom zisk? Co zarobis na s&P prerobis na dlhopisoch.Mozes mi to trochu blizsie vysvetlit? Diky.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

tak si tipnu, že ten Lean Hogs oct08-dec08 až teprve teď začne padat (v tvém případě růst)
osobně kupuji oct08-feb09
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

jogobela: dole ti prikladam graf korelacie SP500 a bondov.

Ano ak mi jedno zarobi druhe zrejme prerobi, ale nemusia rovnkao zarobit/prerobit obe strany. Cize zisk bude rozdiel medzi nimi. :) Ale mozu kludne zarobit i obe nohy takehoto hedgu. :)
Tak ako som obe nohy oddelene kupoval mozem ich oddelene aj predavat. ;)

Obrázok
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Guru: Takze je to vlastne taky spred medzi s&p a bondami. No chce to mat fakt vysoku mieru odolnosti voci riziku. Tiez som zistil, ze vecsimi SL by som ovela viac zarobil tohto roku, ale este si moc malo verim. Obchodujem asi rok a to je este moc malo.
Diky za odpoved.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

BGuru napísal:Uplne k tomu postaci iba to aby dollar zacal posilnovat, co nevravim, ze sa deje, ale, ze to postaci na to aby ropa klesla slusne dole. Vobec nemusime objavovat ziadnu lacnu energiu alebo perpetum mobile. Treba mat trosku komplexnejsi pohlad na to co vsetko hybe cenou.

Co sa CFD "bucket shopov" brokerov tyka, tak ich paky a marginy su skutocny hardcore. Je to totiz preto, ze statisticky vychadza ze 90% ludi obchodovanim prerobi. Cim vyssia paka a cim mensie marginy tym vacsi okruh zakaznikov. Cim vyssia paka, tym skorsi koniec uctu. Straty klientov = zisky CFD bucket shopov. Hlavne na konci 90tych rokov nastal s tymto biznisom dost velky boom.
Pri sucasnej volatilite komoditnych trhov burzy dost zdvihli poziadavky na margin pri niektorych komoditach. CFD bucket shopy tak nespravili. :mrgreen: Netreba 2x hadat preco :mrgreen:
Rozumiem tomu spravne, ze Bucket shopy realne tie kontrakty nenakupuju, ale su to take "stavkove kancelarie", ktore zo strat 90% traderov vyplatia 10% uspesnych a este maju zisk? A zopar uspesnych traderov ich moze zlikvidovat, ak ich zisky su vyssie ako straty neuspesnych?

Mam este jednu otazku: Ja obchodujem certifikaty na ropu, ak mi prerazi KO hranicu, pridem o peniaze, za ktore som kupil certifikat. Cize Gap cez vikend mi nevytvori ziadnu neplanovanu stratu.
Ako je to pri obchodovani kontraktov? Za dany kontrakt rucis len marginom, alebo ak by prisiel vecsi Gap alebo sa komodita uzavrela v limitnych pohyboch rucis aj nad ramec marginu pripadne uctu?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Dokupujem Spread na Lean Hogs December-Oktober => dalsich 200 kontraktov!
Priemerujem cenu smerom dole.

Obrázok

Kupujem spread na Live Cattle December - Oktober 100 kontraktov

Obrázok
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

jogobela:

ano chapes to uplne spravne. Tie firmy si samozrejme na tych 10% ziskovych traderov daju bacha. Maju na to vela moznosti ako sa na realnom trhu proti ich poziciam aj realne zahedgovat vpripade ze im nechcu robit protistranu. Ale statistika je dost na ich strane a o zisky sa bat moc nemusia.

Ak kupujes futures tak musis mat peniaze na margin a samozrejme dalsie peniaze na ucte z coho by si mal vediet vykryt pripadne straty. Vacsinou ti broker zlikviduje pozicie sam ak ti klesnu porostriedky pod urcitu hranicu a hrozi ze by tvoj ucet nevykryl pripadne straty.
V pripade nocnych velkych gapov na elektornickom trhu ti vacsinou broker sam zrusi pozicie este skor ako strata narastie nad ramec tvojho uctu. V pripade pitovych trhov sa vies v pripade vytvarania velkeho gapu zahedgovat na elektronickom trhu kym su pitove trhy zatvorene.
Avsak to co sme zazili 11 septembra 2001 ze burza zostala zatvorena na niekolko dni, vymazalo ucty mnohym ludom a samozrejme vyrobilo aj dlh vacsi ako bol ucet. Najhorsie je ak sa tvori gap a trh je zatvoreny. Vtedy nemozes naozaj nic. Nepomoze ani stoploss a mozes naozaj prist aj o viac ako vkladas. Tie mnohe disclaimery, ktore clovek cita a podpisuje maju zmysel :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Guru: Uz chapem preco obchodujes spredy :wink: Ako je to s rolovanim kontraktov, ked nepredas kontrakt pred tym poslednym datumom a nechces komoditu fyzicky prebrat alebo dodat. Je tam nejaky poplatok za prevedenia na dalsi kontrakny mesiac?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Rolovanie je velmi jednoducha vec. Predas kontrakt ktory bude coskoro expirovat a kupis nasledujuci, alebo dalsi z nasledujucich. Stoji to iba bezny poplatok brokerovi (commission).
Pri komoditach mas nieco take ako first notice day.
Ak by si nahodou tento datum prehliadol, vacsinou ta broker upozorni a spyta sa ta ci chces aby prislo aj k fyzickej dodavke alebo nie a upozorni ta aby si rolloval alebo likvidoval.

Nie je to nic zlozite :)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Predavam 10 rocne bondy bondy.
Priemerny avizovany nakup tuna bol 113.6.
Zisk $620 na kazdy kontrakt. Celkovo 620 x 120 kontraktov = $74400



Obrázok
Obrázok
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Predavam S&P500 futures na 1310. Kupene boli 27.juna na 1285.
Zisk $1250 na kazdy kontrakt.



P.S. Jogobela: vidis aj bondy aj S&P500 skoncili v pluse a zaroven poskytovali vyborne vyvazenie rizika ;)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Guru: Gratulujem k zisku. Planujem nastupit short na Dowa a teraz som dostal posledny signal,ze mam do toho ist, lebo ty si vystupil z longu S&P. Takze pockam na otocku. Chcem sa opytat, preco si vystupil z s&p, ak to nie je tajne?
Ja som planoval nastupit na 10 800 na Dowa long, doslo to na 10820 a otocilo to bezo mna.Takze nemal som stastie ako v januari.
Pisal si ,ze pouzivas platene grafy. Nevies nahodou ty alebo niekto v tejto diskusii, kde sa da pozriet spredy na neplatenych grafoch, hoci nie su real time.
P.S: Musim najst nejake zertifikaty na 10 rocne papiere, ten tvoj sposob zabezpecenia sa mi pozdava.
Som rad, ze tu pises svoje obchody, lebo teraz vidim realne, ze niekto na tom zaraba. Takze viem, ze nehladam nieco ,co neexistuje.Doteraz,co som precital,tak to boli len spetne pohlady na grafy a vysvetlovanie, ako bolo treba obchodovat. Uz sa mi zdalo, ze ty ludia predavaju iba nadej na nieco, co mozno ani neexistuje.(tych falosnych prierazov a odrazov je v grafoch strasne vela) Neviem, aku strategiu ty pouzivas na obchodovanie, ale vidim, ze mas vysledky a to ma povzbudzuje do dalsej prace na obchodnom systeme.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

jogobela:
vystupil som iba preto lebo bola dobra prilezitost vystupit aj na bondoch aj na SP500 zaroven.

Spready si vies zobrazit aj na stranke http://www.futuresource.com treba sa len naucit script ako ich pisat aby sa ti zobrazovali spravne :) Najdes to na ich stranke.

K otazke pisania obchodov. Ano suhlasim s tym, ze vela ludi predava iba nadej (pisu knihy, organizuju platene kurzy a ine akcie), zial. Malokto vsak pise o svojich obchodoch - o vstupoch a vystupoch. Ludia casto radi diskutuju nad nepodstatnymi vecami okolo tradingu ci investovania, ale to co nam naozaj zaraba peniaze su iba vstupy a vystupy z pozicii.
Som rad, ze si povzbudeny, snad ti tvoj entuziazmus vydrzi dlho. A nedaj sa znechutit predavacmi nadeje a ani im nedaj zarobit :mrgreen:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Guru: Ako dlho ti trvalo, kym si sa obchodovanim na burze dostal do stavu, ze uz si ucet nevynuloval a zacal si ho zhodnocovat.
Myslim kratkodobe obchody, nie dlhodobe strategie kup a drz.
P.S: Z putu na Dowa som uspesne vystupil s 200 pipsami tj. 2% zhodnotenie mojho uctu bez poplatkov, ale zatial tu svoje obchody nebudem davat, lebo este sa vela musim ucit a myslim,ze moje obchody zatial nikoho nepovzbudia skor odradia.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Bobikpp »

jogobela napísal: P.S: Z putu na Dowa som uspesne vystupil s 200 pipsami tj. 2% zhodnotenie mojho uctu bez poplatkov, ale zatial tu svoje obchody nebudem davat, lebo este sa vela musim ucit a myslim,ze moje obchody zatial nikoho nepovzbudia skor odradia.
Mam take pravidlo: kazdy trajd, investica, na ktorom nestratim peniaze povazujem za dobry trade

ps: tiez sa stale povazujem za zaciatocnika :)
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Coudy »

Bobikpp napísal: Mam take pravidlo: kazdy trajd, investica, na ktorom nestratim peniaze povazujem za dobry trade
Asi je lepšie pozerať sa na trejdy z tohoto uhla. :)


Most traders screw themselves over in the way they relate to themselves
in the market. And how is it that they relate themselves to the
markets. Money and being "right". When they are positive, and more
traders are winners than losers they are doing wonderful thank you very
much. When they have taken some stops and are down everything sucks,
screw you and leave me alone. So, the only way they have to relate to
themselves in the market is by the amount of money they are making or
losing, the number of trades they are right on vs wrong on. Good or bad
is defined by, how much did I make/lose? If the trade made money, it
was a good trade, if it did not it was a bad one. If you make money
today, it was a good day, if not, its a bad day.

Good Trade = One I made money on

Bad Trade = One I was stopped out on.

Good Day = One that was profitable

Bad Day = One that was not profitable

But looking at it in this manner tends to lead to larger and more
frequent losses. A better way to look at this is to say, did I have a
valid plan and follow it? If yes, good, if no bad. A bad trade is one
that you did not follow your plan on, regardless of the outcome. A good
trade is one you followed a valid plan on, regardless of outcome. This
of course is not how most traders CHOOSE to look at things.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

BGuru napísal: Kupujem spread na Live Cattle December - Oktober 100 kontraktov

Obrázok

Predavam spread na Live Cattle December - Oktober 100 kontraktov, ktory bol nakupeny pred tyzdnom 7.augusta 2008.
Zisk na kazdy kontrakt $720. Celkovy zisk $72000


Obrázok
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

jogobela napísal:Guru: Ako dlho ti trvalo, kym si sa obchodovanim na burze dostal do stavu, ze uz si ucet nevynuloval a zacal si ho zhodnocovat.
Myslim kratkodobe obchody, nie dlhodobe strategie kup a drz.
P.S: Z putu na Dowa som uspesne vystupil s 200 pipsami tj. 2% zhodnotenie mojho uctu bez poplatkov, ale zatial tu svoje obchody nebudem davat, lebo este sa vela musim ucit a myslim,ze moje obchody zatial nikoho nepovzbudia skor odradia.
Jogobela: neviem kolko mi to presne trvalo. V biznise som 14 rokov ak ratam aj pasivnejsie investovanie v mojich zaciatkoch. Ako kazdy skusal som vsetko mozne i nemozne :mrgreen: Podla mna je fajn odobchodovat aspon 5 rokov aby clovek zacal lepsie rozumiet svojim strategiam a veciam okolo obchodov a aby presiel roznymi pristupni a strategiami. Tiez je fajn vyskusat viac obchodnych nastrojov a trhov aby clovek nasiel to co mu najviac vyhovuje. Napriklad niekomu vyhovuje iba vypisovanie opcii, inemu zase ich nakupovanie. Je to ako v sporte, kazdemu vyhovuje ina disciplina ale bez treningu to ide tazko. :)

Kludne si zaloz temu na zverejnovanie svojich obchodov. Velmi ti to pomoze, byt zodpovednejsim a uprimnejsim ci uz k sebe alebo okoliu. Presne ako pisal Coudy, nezalezi ci bude obchod dobry alebo zly, ale ci bude v sulade s obchodnym planom. K zverejnenym obchodom sa mozes kedykolvek vratit. ;)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

môžem vytvoriť fórum len pre takéto témy ako to chcel juggler. Len nemám názov. Možno niečo z takéto:

Tipy na obchody a zverejňovanie obchodov
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Bobikpp »

Co takto nazov: Live-trading?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15819
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1042 times
Been thanked: 1403 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:môžem vytvoriť fórum len pre takéto témy ako to chcel juggler. Len nemám názov. Možno niečo z takéto:

Tipy na obchody a zverejňovanie obchodov
Tipy na obchody a prezentácia obchodov.
Tipy na obchody a investície.
(tento názov sa mi páči, je jednoduchý a zahŕňa krátkodobé obchody i dlhodobé investície)
Tipy na obchodovanie, verejná prezentácia obchodov a investícii.

Ja myslím, že je to jedno, len nech je to jasné o čo ide. Som za slovenské a jednoduché názvy.
A je jedno, či to budú obchody na akciách, derivátoch, komoditách, či hoci aj kúpa finančného produktu, alebo nehnutelností a pod.

Dôležité je, aby tu ktokoľvek dával tipy v reálnom čase, pri reálnych cenách a keď sa k tomu pridá aj nejaký komentár, či argumenty, tak super.

Ja oceňujem to, čo tu píše BGuru. Objavil som to len včera, ale zaujalo ma to. Začítal som sa pekne a to sa nad obsahom na fórach väčšinou dosť nudím.
Pre mňa je to fundované, má to gule, dá sa s toho učiť, brať si príklad a myslím, že keby som nemal vlastnú cestu (a toľkokrát sa nepopálil na derivátoch), tak by som to hlbšie poštudoval.
Treba byť vďačný za všetko, čo je zadarmo a zaujme.

Priznám sa, že tie zisky, čo prezentuje Guru sú pekné pálky - to je ohromujúca výkonnosť kvalitatívne i kvantitatívne - klobúk dole.
Pravdivosť neriešim. Keď je trejder talent, tak obchoduje 10 kontraktov rovnako dobre ako 100 alebo 1000 kontraktov.
Na nulách nezáleží.

Po zbežnom prečítaní mám nejaké pochybnosti ohľadom načasovania - teda keď sa bavíme v rovine ,,holy grail vstupov,,...aby som bol konkrétny, tak napríklad silné presvedčenie na long US indexov v závere 07 a v úvode 08... alebo tie posledné trejdy ES ... a mám pocit, že trejdy, čo sa nevyvinú podľa želania už nie sú tak jasne odprezentované ...ale nechcem sa vyjadrovať spätne. Analyzovať niečo dozadu ma ubíja a viem, že 100% úspešnosť (a v tom zmysle aj holy grail) aj tak neexistuje...

Skrátka ja to neskúmam, či je to tak, alebo onak.
Dôležitý pre mňa je trejd, jeho podstata, myšlienka, načasovanie.
A keď ma niečo upúta, tak ma zaujíma aj diskusia a výmena skúsenosti. Real time najlepšie. Stále sa učíme.

Ono každý trejd sa dá zvorať, aj ten, čo vyzerá super.
Aj používanie stopiek môže narobiť škody, aj nepoužívanie stopiek môže trejdera zlikvidovať. To už je každého vec, čo robí, alebo nerobí.

Čo si ja cením je to, že BGuru tu vôbec niečo zverejní.
Že príde so svojou kožou na trh a povie - tento trejd otváram na tomto vstupe.
Tento trejd vyzerá byť ok.
Tento trejd považujem za príležitosť.

Mne je jedno, či na tom zarobil 500k, alebo 5k. Či zobchodoval 100 kontraktov, alebo 10. Alebo , či prerobil, či mal margin call od brokera, alebo má fakt neotrasitelný money manažment a ide si na dovolenku bez zadania stopky , alebo sa zahedžuje iným trejdom...
Pre mňa je dôležitá inšpirácia.
Pre mňa je dôležité, že nad tým uvažujem.
Že môžem sledovať ako uvažuje iný trejder.
A niekedy stačí aj jedna veta, jedna myšlienka, jeden argument a už som o niečo múdrejší, skúsenejší, alebo mi to v budúcnosti prinesie zisk.
Ja som si zbežne prečítal to, čo písal BGuru.
Videl som niekolko geniálnych vstupov, našiel niekolko múdrych myšlienok, ktoré s predstihom sadli na to, čo sa na trhu neskôr udialo. Či už jediná veta o príležitosti kukurice na long, alebo jasná a logická predikcia, že silnejúci dolár spustí tlak na výpredaj komodít.

Ja som presvedčený, že je Guru je skúsený a erudovaný trejder od ktorého sa dá mnoho naučiť. To, či je aj reálne úspešný, teda fakt zarába to, čo prezentuje - to neriešim.
Lebo, keď zarába on, tak to neznamená, že budem aj ja zarábať.
A keď náhodou nezarába, tak to neznamená, že ja na tom nezarobím.
Ono futures sú také zradné, že môžete urobiť 100 dobrých obchodov a potom vás jeden-jediný zruinuje. Niekto sa poučí z toho jediného trejdu, vstane z popola a do konca života už neurobí osudovú chybu. A iný ostane loser do konca života, lebo dokáže profitovať na mnohých trejdoch, ale vždy sa raz za čas zruinuje na jednej veľkej chybe. Medzi dobrým trejderom a loserom je niekedy velmi tenká čiara.

Ja zarábam iba vtedy, keď sám robím dobré rozhodnutia.

Ako píše BGuru, kecov a filozofií je v diskusiách viac než dosť.
Ale najdôležitejšie je to, že všetci chceme zarobiť prachy.
Preto by sme sa nemali hádať, resp. zachádzať do nechutných extrémov.
Treba všetko brať s rezervou.
Abstrahovať od nepodstatných vecí.

Všetko to, čo neobohatí naše myslenie a čo nám v konečnom dôsledku neprinesie zisk je nepodstatné.

U mňa Jonatanus stúpa na cene, keď vidím jeho prácu: finviz.com
Pri niektorých analýzach som tu stránku začal používať aj ja.
To je prínos, ktorý hľadám na týchto fórach.
A BGuru ma inšpiroval a poučil. Rozumie trhu, vyzná sa.
Keď bude prezentovať svoje trejdy, prídem sem a pozriem sa.
Zaujal ma.
Iné neriešim.
Na Slovensku veľa fundovaných ľudí nie je.


Good luck nám všetkým :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Coudy »

Tiež gratulujem BGurovi k pekným výsledkom a vážim si to, že sem dáva svoje obchody.

Jednu malú výhradu však mám. Výsledky v USD sú skutočne veľmi pekné, jediné, čo ma trochu desí je, že BGuru nepoužíva stopky :shock: (keďže podľa jeho slov má stratégiu risku postavenú ináč) + sem tam averaguje down. Preto sa vlastne ani nedá spočítať RiskRewardRatio. Čiže ak riskujem 100000USD aby som zarobil 100000USD, tak je to málo. Ak riskujem 100000USD aby som zarobil 3x toľko, tak to už je iné. Preto by konkrétne pre mňa bolo lepšie, keby človek vedel, kde má trader stopku a kde plánuje vyberať zisk, podľa toho určit RRR. Ale to je len môj názor.

Je to thread založený BGurom a jeho stratégia, a tak je len na ňom, ako si to tu bude menežovať.

Som rád, že si môžem pozrieť stratégiu iného, úspešného tradera, za čo ešte raz díky. :)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Juggler:
Som rad ze sa na tomto fore ukazal aj niekto s dlhorocnou praxou v obchodovani. Lebo sposob akym si to vsetko pochopil a zhrnul do uvah vie spravit iba clovek ktory obchoduje minimalne 7-10 rokov. Ja som prakticky clovek, ty zrejme tiez a obaja vieme ze keci nam $$$ nezarobia ale iba nase realne obchody. Ludia niekedy radi kritizuju ostatnych za ich nazor ale svoj nazor casto taja a schovavaju sa v kute.
Trh praje iba pripravenym obchodnikom s vlastnym nazorom. Ktokolvek by kopiroval moje obchody, mohol by rovnako zarobit ako aj prerobit, pretoze len nasa psychicka vybavenost, disciplina a schopnost dodrziavat plan (ak ovsem nejaky mame) nas predurcuje byt uspesnymi pri obchodoch. Ale to sem pisem omacky, ktore kazdy pozna a pocul 100x :mrgreen: :mrgreen:

Kludne sa vracaj k obchodom z minulosti u ktorych ti nie je nieco jasne a kludne sa ma spytaj ak chces. :)
Posledny SP500 obchod bol poisteny bondami, ziadna veda ;)

U vsetkych obchodoch hlasim vstup, vystup (alebo ho vidis na grafe). tusim len pri jednom mierne stratovom SP500 obchode som nevyratuval z casovych dovodov presnu stratu, ale nedaju sa tuna editovat minule prispevky, takze ani tak uz asi nespravim. Ta strata vsak bola zanedbatelne nizka.

Juggler nech ti obchody vychadzaju (verim ze hej) a sem tam o nejakych napis. Zaroven nech su ti moje obchody aspon ciastocnou inspiraciou a obohatenim. Na Slovensku ani v Cechach naozaj vela schopnych ludi z tejto brandze zial nie je. Preco sa do mna niektori obuvali alebo v buducnosti obuju je len ich vnutorny problem. Kto zaraba a vie prezentovat svoje obchody, neriesi hovadiny, stres, paniku ale obchoduje :P

Dobre obchody zelam.

P.S. A na nulach a na pocte kontraktov naozaj nezalezi. Obchod musi byt rovnako dobre pripraveny pri jednom ako aj pri 200 kontraktoch :idea:
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Coudy napísal:Tiež gratulujem BGurovi k pekným výsledkom a vážim si to, že sem dáva svoje obchody.
Jednu malú výhradu však mám. Výsledky v USD sú skutočne veľmi pekné, jediné, čo ma trochu desí je, že BGuru nepoužíva stopky :shock: (keďže podľa jeho slov má stratégiu risku postavenú ináč) + sem tam averaguje down. Preto by konkrétne pre mňa bolo lepšie, keby človek vedel, kde má trader stopku a kde plánuje vyberať zisk, podľa toho určit RRR.
Pri niektorych obchodoch mam stopku. Alebo sem o nej napisem hned, alebo ju nemam.
Pozor vsak. Pri plusovych obchodoch (cize tych ktore sa nachadzaju uz v slusnom pluse) na indexoch davam stopky minimalne na entry. Ak mas pri niektorom obchode pochybnost a nevies ci mam alebo nemam stopku tak sa ma kludne spytaj a poviem ti aktualne ako na tom som, pretoze nerobim to rovnako pri vsetkych obchodoch.
Nieco ine je obchodovanie komodit, nieco ine obchodovanie indexovych futures a uz uplne nieco ine je obchodovanie spreadov.
RRR urcene vopred je sice pekna vec ale moj predpoklad je ze 90% obchodnikov to pouzivat nevie alebo nedokaze a dalsich 10% to alebo pouziva tak ako pises alebo ma vlastny system na riadenie rizika.
Pretoze RRR v podobe stopky a exitu nie je nic ine iba predpokladane riziko/vynos, cize urcenie kde obchod koncim v dobrom aj zlom. Trh je vsak velmi dynamicka vec a nejake mechanicke nadstavene stopky alebo exity su skor iba hladanie akehosi bezpecia. Ja pouzivam radsej vlastne riadenie rizika hlavne tym ze som diverzifikovany na viacerych trhoch a tiez tym ze mam viac obchodnych pristupov - systemov, ktore sucasne obchodujem. To mi prinasa daleko vyhladenejsiu vynosovu krivku ako by tomu bolo pri mechanickej stopke ci exite. :)
Tym samozrejme nechcem povedat aby si tak cinil aj ty. Kazdy ma svoju cestu poznania a kazdy na veci prichadza postupne a vacsinou v praxi. Vsetko je otazka progresu, ktory prichadza ak nad vecou rozmyslame, skusame, laborujeme a inspirujeme sa. :idea:

Dobre obchody zelam. ;)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

BGuru dik za odpoved z 5.08. Bol som na sc v zahranici, preto pisem az teraz.To SP500 som sledoval a myslel som si ze sa z toho nevysmyknes.Blahozelam.Ja prezivam novacikovsky krst na uz predtym avizovanom obchode EUR/CZK 25,2 LONG 3 loty co ma ani trochu emocionalne neukludnuje.Ale je to nova skusenosta zatial celkom dobry adrenalin.Este jeden moj skromny tip.NG sa mi zda vhodny kandidat na long,no ako sa zda zdroje dosli :mrgreen:
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Ano Kocinavi, plyn je urcite teraz na korekciu smerom hore zaujimavy hlavne na supportoch 8 az 7,5. Ale taku velku jazdu hore aka bola na zaciatku roka od toho zatial necakam. Commercials nemaju moc dlhych v open intereste ;)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

rozdiel medzi commercial long a short je vacsi ako na zaciatku roka
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

LONG S&P500 na 1267.
Planujem - ak bude mozne - k tejto pozicii este dokupovat cize to nie je jediny vstup.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

BGuru napísal:LONG S&P500 na 1267.
Planujem - ak bude mozne - k tejto pozicii este dokupovat cize to nie je jediny vstup.
Guru, chcem sa ta spytat na dovod tohto longu,lebo dnes som chcel ostat dalej v short na Dawa, ale potom som sa donutil vystupit na Profit target. Dlhopisy stupaju, daka banka hrozi krachom,nastupuje down trend v mojom vnimani, co ti vravi ist do longu?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

jogobela:
nic ine len plan.
Ziadne fundamentalne veci okolo toho neriesim.
Mam svoje patterny a metody a tie mi vravia long. Zaroven som naznacil, ze som ochotny prikupovat este nizsie ak bude nutne.
Tie banky a rozruch okolo toho je uz z mojho pohladu rok stara tema, nevravim, ze nie je pre trh este citliva, len ze je stara. Uz davno mali nechat padnut hnilobu a nedrzat ju nad vodou :mrgreen:
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

psalo se tady o stoploss pokynech, ale pokud obchoduješ spready, což děláš většinou tak tam to ani nejde pokud se nepletu
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Ricmund:
nebolo to myslene na spready.
Tam pripadne stopky robim tak, ze obchod manualne uzavriem ak s nim nie som spokojny. :)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

BGuru napísal:LONG S&P500 na 1267.
Planujem - ak bude mozne - k tejto pozicii este dokupovat cize to nie je jediny vstup.
Exit S&P500 na 1290.25. Zisk $1162 na kazdy eMiny kontrakt :wink:
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

BGuru napísal:Ricmund:
nebolo to myslene na spready.
Tam pripadne stopky robim tak, ze obchod manualne uzavriem ak s nim nie som spokojny. :)
prosím tě ty musíš bejt spokojen furt :mrgreen:
já dělat takový obchody v takovém objemu tak se přesně takhle směju furt :mrgreen:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Guru: Mozes zverejnit,ake zhodnotenie uctu p.a dosahujes tradingom? Dajme tomu od roku 2000 rok po roku. Rad by som to vedel ,aby som si mohol postavit realny ciel, lebo Larryho Williamsovych 10 000% v majstrovstvach je predsa len asi utopia pre realne obchodovanie s celym uctom. On to mohol risknut, lebo pre neho je 10 000$ asi ovela menej v pomere ku jeho uctu, ako pre mna 10 000SK v pomere ku mojmu uctu. A tie poplatky za obchod...no hroza.
P.S: Vystupil si z S&P longu, tak zase mam posledny signal na vstup do shortu na Dowa. Snad to vyjde ako minule. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

jogobela:

ja sa takto na obchodovanie nepozeram. Beriem prilezitosti ktore maju zmysel, snazim sa riadit riziko. Kolko % to rocne hodi je viac-menej vedlajsie. Kazdy rok je to inak, tak ako mame kazdy rok ine podmienky na trhu. Inak sa obchoduje v medvedom trhu a inak v bycom trhu. Kedze obchodujem na viacerych uctoch musel by som pracne pozerat vsetky rocne vypisy a robit akysi priemer aby som ti poskytol presne cislo. Ja takuto evidenciu na presnej a pravidelnej baze nevediem. Zo zaciatku, ked som zacinal, som tak vsak robil. Neskor mi to bolo jedno a povazoval som to za zbytocne.

Boli vsak roky kedy sa podarilo spravit priblizne 200-300% . Su roky kedy je to 60-80%. Boli roky ked som mal nieco pod 40%. Stavat na tychto cislach obchodny plan alebo pristup sa vsak neda. Je lepsie sustredit sa na riadenie rizika a percenta pridu uz same.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Naspatek z dovolenky.

Kupujem kukuricu (corn). Dalsie pripadne nakupy planujem na 480-460.

Obrázok
divak10
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St 10 09, 2008 10:51 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa divak10 »

Ahoj,
na akej cene planujes predaj a kolko si kupil?
Preco si myslis, ze pojde hore ked ropa klesla a aj uroda je lepsia ako v minulom roku?
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

Jakou souvislost má cena ropy a cena kukuřice? Jestli myslíš náklady na vypěstování tak cena nafty je asi 3-5% z celkových nákladů na vypěstování.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

divak10 napísal:Ahoj,
na akej cene planujes predaj a kolko si kupil?
Preco si myslis, ze pojde hore ked ropa klesla a aj uroda je lepsia ako v minulom roku?
Kupil som 60 kontraktov. Predaj nemam presne naplanovany na presnu hodnotu, ale budem rad ak predam nad 600. Neviem ci zrovna fakt, ze je lepsia uroda je v obdobi kedy po komoditach chniapaju velke komoditne fondy ako besne dovodom aby sme nerastli.
Ja sa na tieto obchody z takehoto hladiska nepozeram. Kazda sprava sa da prekrutit a inak vysvetlit. Pozitivne spravy mavaju niekedy aj negativny dopad a naopak negativne pozitivny. O tom su trhy boli a budu. Treba mat len vlastny plan a toho sa drzat, ostatne je len bizuteria ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"