171% za 4 mesiace !

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

171% za 4 mesiace !

Príspevok od používateľa BGuru »

Preco len hrstka podielovych fondov ledva prekona index?
O akom % vynose moze snivat bezny sporitel alebo drobny investor ?
Preco kazdy rok skrachuje niekolko hedge-fondov ?
Preco je dosiahnutie nadpriemernych vynosov drina a dokaze to len mala skupina ludi na trhu bez ohladu na to ci institucionalne alebo individualne?

Pretoze obchodovanie na financnych trhoch je velmi tazky chlebicek!

Suhlasite so mnou alebo naopak nesuhlasite?
Diskutujme na tuto temu viac. Co je podla vas najvacsou prekazkou na dosahovanie nadpriemernych vynosov ?
Co robite preto aby ste boli lepsimi investormi alebo obchodnikmi ?

Podrobne vysledky obchodov (vstupy-vystupy)
http://rapidshare.com/files/104267298/eminyS_P500.doc
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: 171% za 4 mesiace !

Príspevok od používateľa filip glasa »

keď ten tvoj výnos bude nad 20% p.a. za dvadsať rokov, tak tomu budem venovať vyššiu pozornosť.

Na výnosy za krátke obdobie sa treba vždy pozerať skepticky.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: 171% za 4 mesiace !

Príspevok od používateľa BGuru »

Asi si mi nerozumel.
Tu nejde o pozornost mojmu vynosu, lebo ten ju nepotrebuje. I ked faktom je, ze uz teraz je nad 20% p.a. na najblizsich 8 rokov dopredu. :D
Pri obchodovani nerozhoduje cas ale hlavne pocet obchodov. Statisticka vzorka nad 100 obchodov je uz dost spolahliva, ale to je teraz jedno, otazka bola:

Co je podla Teba najvacsou prekazkou na dosahovanie nadpriemernych vynosov ?
Co robis ty osobne preto aby si bol lepsimi investorom alebo obchodnikom ?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: 171% za 4 mesiace !

Príspevok od používateľa filip glasa »

ak nejde o ten výnos, prečo je uvedený v predmete a zase v novej téme? už je to skoro jak reklama na flexivýnos.

ak ti ide o to ako dosahovať nadpriemerné výnosy, tak taká téma tu už je.

8 rokov dopredu - ak by toto bola tvoja jediná investícia na 8 rokov. Predpokladám, že si už nejaké v minulosti urobil a v budúcnosti zase urobíš. A tým s zasa vrátiš späť k priemeru. A ak robíš 100 obchodov trebars za rok, tak si radšej počkám na 2000 obchodov a potom môžeme bilancovať.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: 171% za 4 mesiace !

Príspevok od používateľa osamely chodec »

u mna najvacsia prekazka je povrchna znalost danej problematiky.Danu temu som nestudoval ani nerobil profesionalne a tak nemam zaklady.Snazim sa to dobehnut a velmi mi pomahaju diskusie na forach.Konkretne tebe BGuru som povdacny ze uvadzas niektore svoje obchody.Gladisa a Inteligentného investora som prečital ale to je malo.Chyba mi prax a ucit sa na svojich chybach uz dalej nechcem a tak som prestal investovat,robim iba rozne dema.Peniaze ktore mi zainvestovali privatni bankari pri tomto medvedom trhu ani som radsej nepocital straty,snazim sa povedat mojmu podvedomiu ze ich aj tak 7 rokov nebudem potrebovat.Inak k tvojej vykonnosti moj nazor ,v rozvinutych krajinach bomba. Na Slovensku nic moc.V 1989 sme boli vsetci na nule.Pozri dnes, kto ma majetok niekolko desiatok milionov a tych je mnoho aku maju ročnu vykonnost.Moj skromny odhad stovky percent.

K druhej otazke iba tolko,snazim sa ucit a obkukavat co sa da.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: 171% za 4 mesiace !

Príspevok od používateľa BGuru »

filip glasa napísal:ak nejde o ten výnos, prečo je uvedený v predmete a zase v novej téme? už je to skoro jak reklama na flexivýnos.
Neviem co je flexivynos. Uvedeny v predmete je preto lebo je podlozeny realnymi obchodmi (casmi vstupov vystupov, objemom atd) do ktorych moze kazdy nakuknut a nie si ich len predstavovat ako sa casto deje.
Pozn. Larry Williams nazval tiez svoju knihu ako som zarobil milion dolarov za rok a nic na tom nie je.
ak ti ide o to ako dosahovať nadpriemerné výnosy, tak taká téma tu už je.
tak si mi to mohol napisat hned v prvej odpovedi bez podtonu aj s linkou na tu temu :D
Predpokladám, že si už nejaké v minulosti urobil a v budúcnosti zase urobíš. A tým s zasa vrátiš späť k priemeru.


:D :D :D :D ved toto bol iba ten priemer. (1-3% denne).
Pozn. Ten isty Larry Williams tvrdi: "Jeden live obchod ma vacsiu hodnotu ako 60 backtestovanych obchodov."
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: 171% za 4 mesiace !

Príspevok od používateľa ricmund »

Otázka zní jestli to můžeš dosahovat i na dále! To, že se dá vydělat 171% za 4 měs. je samozřejmě možné. Pokud se ti to povedlo tak klobouk dolu, ale je otázka proč se ti to povedlo a to si ty můžeš myslet něco jiného než je realita. I v kasinu můžeš "vymyslet" systém o kterém si budeš myslet, že ti vydělává, protože opravdu vyděláváš, dokud... to neprojedeš.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: 171% za 4 mesiace !

Príspevok od používateľa BGuru »

Chyba mi prax a ucit sa na svojich chybach uz dalej nechcem a tak som prestal investovat,robim iba rozne dema.
Rozne dema? A pracujes s pevnymi pravidlami alebo len tak ako pride zaobchodujes? Aj demo je cesta ale musis byt sam k sebe poctivy a nenechavat nic na nahodu ani v deme. Psychicky ti pomoze aj to ze budes sem tam zverejnovat svoje vysledky, budes mat vacsi zavazok a ciel ako len skusat demo. ;) Drzim palce.
Inak k tvojej vykonnosti moj nazor ,v rozvinutych krajinach bomba. Na Slovensku nic moc.V 1989 sme boli vsetci na nule.Pozri dnes, kto ma majetok niekolko desiatok milionov a tych je mnoho aku maju ročnu vykonnost.Moj skromny odhad stovky percent.
To som prekvapeny. Poznas osobne take pripady? Ja poznam niekolko aj menej aj velmi movitych slovakov a mnohi su radi ak dosiahnu 20% p.a. (Ale neni su to ziadny kseftari s bytmi :D )
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: 171% za 4 mesiace !

Príspevok od používateľa osamely chodec »

tie rozne dema, je demo xtrader kde som momentalne z 200000 za asi dva mesiace v strate -20000,čo nie je najlepsie.Napr. vcera som otvoril pozíciu na oslabenie ceskej koruny voci EUR,horizont stvrtrok.Skor sa zameriavam na meny V4 oproti EUR, pretože zijem v tomto regione a mozem mat aspon zdanie co sa tu deje.Inak trafit komodity o ktorych realne nic neviem, to znamena že nie som v ich realnom biznise, je podla mna cista loteria.Ty si podla mna profik urcite si sa tymto zivil a preto sme zatial kazdy niekde inde.Keby som sa lepsie ucil aj ja bysom sa mal ako ty.Tie moje obchody tu budem davat a budem rad ked ma budete kritizovat.

K tym vynosom na Slovensku.Priklad.
1989 si mal 200000 korun.Nevahal si a zainvestoval si ich do hocijakeho biznisu,dnes mas firmu s hodnotou 20 mil k tomu si si postavil dom za dnes ceny 8 mil plus mas hotovost cca 8mil. Nahrubo mas 40mil.To je 1111% pa za 18 rokov.Ak myslis, ze som to nadsadil pozri sa napr.rano od akeho pekara mas rozok a ako a kedy sa dostal k tomu peceniu. To co tu bolo od 1989 je neopakovatelny fenomen vdaka komunistom.Nie som pekar.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: 171% za 4 mesiace !

Príspevok od používateľa filip glasa »

Nahrubo mas 40mil
to je asi 35% výnos p.a. za 18 rokov z 200 000.
Ale nazabúdaj aj na to, že to nie je investovania, ale podnikanie - čiže tvrdá (pravdepodobne) práca.
Henry
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 28 03, 2008 2:05 pm

Re: 171% za 4 mesiace !

Príspevok od používateľa Henry »

Ako tu uz niekto pisal - neni tazke dosiahnut kratkodobo skvele vynosy. Ja som na svojom druhom obchode v zivote zarobil 80% za dva tyzdne. a potom samozrejme vsetko prerobil. stastie ma obcas kazdy. cim teda nechcem zpochybnovat tvoje schopnosti.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: 171% za 4 mesiace !

Príspevok od používateľa BGuru »

Henry:

ved preto som polozil otazku:

Co je podla Teba najvacsou prekazkou na dosahovanie nadpriemernych vynosov ?
Co robis preto aby si bol lepsim investorom alebo obchodnikom ?

Samozrejme, ze bolo myslene dlhodobo a nie nahodne. :D
Henry
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 28 03, 2008 2:05 pm

Re: 171% za 4 mesiace !

Príspevok od používateľa Henry »

BGuru napísal:Henry:

ved preto som polozil otazku:

Co je podla Teba najvacsou prekazkou na dosahovanie nadpriemernych vynosov ?
schopnost spolahlivo predvidat pohyby trhu..
BGuru napísal:Co robis preto aby si bol lepsim investorom alebo obchodnikom ?
trenujem sa v trpezlivosti a dlhodobom pristupe :D
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: 171% za 4 mesiace !

Príspevok od používateľa radvan »

Henry napísal: schopnost spolahlivo predvidat pohyby trhu..
az to budes vediet tak povedz, budes prvy ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Henry
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 28 03, 2008 2:05 pm

Re: 171% za 4 mesiace !

Príspevok od používateľa Henry »

radvan napísal: az to budes vediet tak povedz, budes prvy ...
ved tak som to aj myslel.. bguru sa pytal co je pre mna hlavna prekazka.. :D asi som mal napisat nedostatok tej schopnosti aby to bolo jasne
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: 171% za 4 mesiace !

Príspevok od používateľa BGuru »

Henry:
trh sa predvidat neda.
Vela ludi (hlavne zaciatocnici) si mylne mysli, ze da. :)
Na trhu prezijeme iba 1. ak mame pevne stanoveny plan, a 2. ak vieme riadit riziko.

Cize moje odpovede na mnou polozenu otazku su:

1. Nedodrziavanie obchodneho planu
- preskakovanie z metody na metodu
- svojvolne zasahy do obchodu proti planu
- netrpezlivost

2. Nedostatocne alebo vobec ziadne riadenie rizika
- ziadne riadenie rizika = najcastejsia chyba overtradovanie, cize obchodovanie nad limit, pouzivanie vysko-pakovych produktov neprimeranym sposobom

- nedostatocne riadenie rizika = najcastejsou pricinou je pouzivanie primitivnych metod ako tesny stop/loss, neprisposobovanie sa volatilite trhov. Neschopnost podrzat ziskovu poziciu dlhsie. Obe veci sa pripisuju na este vacsej psychickej labilite obchodnika.

Vsetko ostatne je uz len kozmetika. Tieto 2 horenapisane dovody povazujem za najpodstatnejsie bez ohladu na to aku obchodnu metodu obchodnik pouziva, ci obchoduje opcie, akcie, forex alebo futures. :idea:
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"