Ako najlepšie nastavit poistenie pre živitela rodiny

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
shampoo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 06 05, 2010 12:43 pm

Ako najlepšie nastavit poistenie pre živitela rodiny

Príspevok od používateľa shampoo »

Dobrý deň.
Doteraz nemám uzavreté žiadne poistenie.
Manželka a dve deti sú závislé od môjho príjmu.
Chcem si ako jediný živiteľ rodiny uzavrieť poistenie pre prípad že by sa mi niečo stalo.
Ide mi o čo najlepšie zabezpečenie rodiny a nie sporenie.
Po prečítaní rôznych diskusií mi je jasné že v mojom prípade by bola najrozumnejšia poistka bud rizikové poistenie alebo úrazové poistenie.
Aj som si nejaké vybral ale ani jedna poistovna zo štyroch mi nechcela poslať ich Všeobecné podmienky poistenia.
Musím už byt ich klient .Je toto vôbec možné,prečo také tajnosti ?
Všetky ma odporučili aby som ich navštívil bud na pobočke alebo že ma navštívi ich agent.
Moja predstava bola taká že si podmienky preštudujem doma a potom sa rozhodnem ktorá je pre mňa najvýhodnejšia.
Takto niekde za prepážkou za polhodinku sa nejakej poisťovni upísať na desiatky rokov a určite by mi nanútili kopec zbytočností ktoré nepotrebujem.
Po tomto sklamaní som sa rozhodol napísať na toto fórum,lebo viem že je tu veľa rozumných ľudí ktorý vedia poradiť.
Niečo o mne:
Mám 46 rokov
Dve deti / 21 a 5 ročné /
Manželka je doma stará sa o dcéru.
Nikdy som nemal žiadny úraz,nič zlomené žiadnu chorobu okrem sezónnej chrípky.
V zamestnaní úspešne absolvujem pravidelné ročné lekárske prehliadky odber krvi a pečeňové testy.
Mám spotrebný úver na 10 000 Eur ktorý budem splácať ešte 5 rokov.
Pri úvere som uzavrel poistenie SPOROistota extra od Slovenskej sporiteľne.
Neviem čo by bolo pre mňa výhodnejšie či rizikové alebo úrazové poistenie alebo nejaké rodinné alebo poistiť len dcéru a spolu s nou aj seba ?
Rizikové by malo obsahovať :pevnú poistnú čiastku,indexáciu,rozšírenie rozsahu poistnej ochrany formou rôznych pripoistení,prípadne pripoistenie kritických chorob.
Úrazové poistenie by malo obsahovať: smrť úrazom,trvalé následky úrazu plnené progresívne,denné odškodnenie za dobu liečenia úrazu od prvého dna,
denné odškodnenie za dobu liečenie vymenovaných úrazov ,denné odškodnenie pre pobyt v nemocnici v dôsledku úrazu,paušálne čiastky za určité úrazy,pripoistenie kritických chorob .
Tieto so vybral ja ale ani jedny mi neposlali podmienky
AXA - Tradičné životné poistenie,
Rodinné úrazové poistenie,
Rizikové životné poistenie
Detské životné poistenie Lienka

UNIQA -Individuálne úrazové poistenie
Rodinné úrazové poistenie
Život & Zdravie - poistný program Quatro
Poistenie pre prípad kritických chorôb

GENERALI - FIT – úrazové poistenie
FAMILY – úrazové poistenie
Rizikové poistenie-ISTOTA
SLNIEČKO – životné poistenie pre deti

Prípadne poraďte ako najlepšie zabezpečím svojich najbližších.
Ďakujem za každú radu.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako najlepšie nastavit poistenie pre živitela rodiny

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Dobrý deň,

k Vášmu príspevku je naozaj ťažko sa nejak hodnotne vyjadriť. Snáď len toľko, že to máte všetko perfektne premyslené, len to dotiahnuť do konca. Ad poisťovne, veľmi nerady ukazujú VPPčka neklientom. Preto je v tomto prípade lepšie sadnúť s nejakým sprostredkovateľom, vyžiadať si VPPčka domov a naštudovať si ich. Myslím, že s týmto by nikto nemal mať problém.

Neviem odkiaľ ste, ale ak nemáte problém prísť do TN, alebo BA, veľmi rád s Vami sadnem a poskytnem Vám všetky materiály.

Ad sporoistota od SLSP, nie je to zrovna tá najvýhodnejšia forma či už poistenia, alebo investovania...
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Ako najlepšie nastavit poistenie pre živitela rodiny

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dobry, to s tymi VPP je fakt trapne. A drze.
poslem Vam VPP, ktore budete chciet. Niektore vsak nemam v elektronickej forme. Na Vasom mieste by som vsak nesiel cestou "najprv si prestudujem VPP a potom si necham spravit ponuku" ale naopak, nechajte si spravit ponuku a potom si prestudujte VPP. VPPcka si su totiz velmi podobne, ale ceny za jednotlive poistenia v roznych poistovniach su velmi rozdielne. A kvalitativne rozdiely medzi rovnakymi poisteniami v roznych poistovniach Vam mozem povedat aj pri ponuke. Idealne poistne krytie nedosiahnete poistenim sa v jednej poistovni. Jedna ma lepsie jedno poistenie, druha druhe.

ako vidim, aj Vy mate prirodzenu a rozsirenu tendenciu poistovat dieta. Nerobte to. Ako ste napisali, Vy ste zivitelom rodiny. Ked sa Vam nieco stane, to v prvom rade zasiahne rodinu. Vo Vasom veku bude poistenie velmi drahe, dajte si cenovy limit.

Co sa tyka poistnych kryti, zatial v skratke, inak by to bolo prilis dlhe:
- urazove krytie = poistenie trvalych nasledkov urazu, je uplne zakladne poistenie, lacne, mal by ho mat kazdy, aj Vase deti a manzelka
- poistenie smrti - teoria: idealne na sumu zavazkov (hypoteka) + 24-36 nasobok zakladnych mesacnych vydavkov. Prax: uvidite cenu a urcite si sumu.
- kriticke choroby - rakovina a podobne. Mali by to byt peniaze na liecbu.

To su tri najdolezitejsie poistenia. Dalsie zmysluplne, ale uz nie az take dolezite, su:
PN / denne odskodne
invalidny dochodok

Edit: pisal som to zarovno Martina, tak uz prispevok nebudem menit
shampoo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 06 05, 2010 12:43 pm

Re: Ako najlepšie nastavit poistenie pre živitela rodiny

Príspevok od používateľa shampoo »

Ďakujem za cenné rady.
Tak som si to všetko obehal a bola to riadna "fuška".
Ale aspoň už mám všeobecné podmienky....
Snažil som sa u každej poisťovni zadať rovnaké parametre.
Ale u niektorých to nie je možné ,lebo to čo som chcel ponúkajú v ucelených balíkoch a ja som nechcel ani investičnú ani kapitálovú zložku,iba poistiť riziko.
Bol som zatiaľ v Alianz,Komunálnej.Uniqa,Kooperatíve,Generali

Zadával som na obdobie 10 rokov Poistná suma:

Poistenie pre prípad úmrtia 17000 Eur.....
Trvalé následky úrazu/progresia/ 17000 Eur.....
Kritické choroby 10000 Eur.....
Oslobodenie od platenia-invalidita 430 Eur.....
Bolestné 1500 Eur....
Invalidný dôchodok 50 Eur....
Denné dávky pri pracovnej neschopnosti 10 Eur....

Ešte uvažujem :
Najdrahšie sú kritické choroby a denné dávky pri pracovnej neschopnosti
Tie denné dávky sa dajú pokryť možno aj výhodnejšie súkromným zdravotným
poistením /väčšia suma na deň a plnenie od 24 hod aj pre úraz aj chorobu/

Zatiaľ sa mi zdá najlepšie UNIQA...
Nemusím brat to čo nepotrebujem.
Teraz si musím preštudovať poistné podmienky.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako najlepšie nastavit poistenie pre živitela rodiny

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

shampoo napísal: Bol som zatiaľ v Alianz,Komunálnej.Uniqa,Kooperatíve,Generali

Zadával som na obdobie 10 rokov Poistná suma:

Poistenie pre prípad úmrtia 17000 Eur.....
Trvalé následky úrazu/progresia/ 17000 Eur.....
Kritické choroby 10000 Eur.....
Oslobodenie od platenia-invalidita 430 Eur.....
Bolestné 1500 Eur....
Invalidný dôchodok 50 Eur....
Denné dávky pri pracovnej neschopnosti 10 Eur....

Ešte uvažujem :
Najdrahšie sú kritické choroby a denné dávky pri pracovnej neschopnosti
Tie denné dávky sa dajú pokryť možno aj výhodnejšie súkromným zdravotným
poistením /väčšia suma na deň a plnenie od 24 hod aj pre úraz aj chorobu/

Zatiaľ sa mi zdá najlepšie UNIQA...
Nemusím brat to čo nepotrebujem.
Teraz si musím preštudovať poistné podmienky.
Čo Vám vyrieši 50€ z krytia INVALIDITA? Invalidný dôchodok je vo výške cca 55% z priemerného príjmu dovtedy pracujúceho človeka... Ak zarábate nad 300€ mesačne, 50€ Vám absolútne nič nevyrieši. Tak isto vyhodené peniaze sú za bolestné. Potrebujete odškodné za spôsobenú bolesť? Alebo potrebujete vykryť stratu príjmu spôsobenú chorobou, či úrazom? To sú dve rozdielne veci...

PS: treba ešte vyskúšať Amslico, Axu a Wustenrot :) Keď už sa rozhodnete pre konkrétne sumy a konkrétnu poisťovňu, napíšte mi, skúsim Vám to podliezť...
Obrázok
shampoo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 06 05, 2010 12:43 pm

Re: Ako najlepšie nastavit poistenie pre živitela rodiny

Príspevok od používateľa shampoo »

Rozumiem máte samozrejme pravdu ale:
Pri celkovej mesačnej platbe sú tie položky zanedbateľné:
Bolestné samozrejme nepotrebujem ..... platba 1,33 Eur/mes.
Invalidný dôchodok ....platba 0,92 Eur/mes
Samozrejme že "obehám" aj ostatné poisťovne ...
Zatiaľ som riešil len tie najdostupnejšie v blízkosti môjho bydliska.
Ďakujem teraz riešim výluky a podmienky ,potom sa ozvem.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako najlepšie nastavit poistenie pre živitela rodiny

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Tých 1,33€ mesačne nie je veľa, ale za 10 rokov je to 150€ :) A radšej by som to ,,investoval,, do iného, potrebného krytia :) Ale to je len môj názor, nevnucujem Vám ho.

Jasne, kľudne sa potom ozvite. Veľa šťastia a pevné nervy pri obiehaní poisťovní :)
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Ako najlepšie nastavit poistenie pre živitela rodiny

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Vy musite byt nejaky masochista. Obiehat si sam vsetky poistovne... :roll:
Nechapem, preco ste si nenechali poradit od niektoreho z nas. Mate problem niekomu doverovat ? Nemate sancu sam si tymto sposobom najst najoptimalnejsie riesenie.
shampoo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 06 05, 2010 12:43 pm

Re: Ako najlepšie nastavit poistenie pre živitela rodiny

Príspevok od používateľa shampoo »

peter.cmorej napísal:Vy musite byt nejaky masochista. Obiehat si sam vsetky poistovne... :roll:
Nechapem, preco ste si nenechali poradit od niektoreho z nas. Mate problem niekomu doverovat ? Nemate sancu sam si tymto sposobom najst najoptimalnejsie riesenie.
Nie ,nie som masochista hoci to tak na prvý pohlaď vyzerá a dokonca ma to ani vôbec nebaví. :)
Finančných poradcov uznávam a je mi to jedno kto dostane províziu či pracovníčka za priehradkou alebo poradca.
Chcem si tie poistné podmienky zatiaľ "prelúskat" sám a keď mi bude jasné že áno toto je ono tak to poistenie uzavriem.
A prečo takto špekulujem ?
Nechcem sa totiž "dožiť" chvíle keď sa niečo stane tak mi poistovna ukáže dlhý nos iba pre nejakú vetičku na ktorú ma pracovníčka z napríklad z neznalosti neupozornila.
A verte mi ,že niektorý to naozaj nepochopili.....hoci som sa fakt snažil :?:
Už len to, že pracujem v rizikovom prostredí kategória A a s ionizujúcim žiarením.
Ktoré síce splňuje požiadavky podla Zbierky zákonov č.345/2006 MZ SR ale napríklad
niektoré poistné podmienky vylučujú žiarenie od energie desiatok elektrónvoltov.
Čo je pekná blbost lebo to by museli zakázať všetky mobily a farebné TV.
Je vidieť že tomu absolútne nerozumejú ale dali si to tam ved čo keby....
Práve pre toto musím obiehať všetky poisťovne aby som sa poistil aj s ohľadom na moju špecifickú situáciu.
Je to som mnou niečo podobné ako poistiť napríklad röntgenológa alebo rádiológa v nemocnici.
Takže nie masochista ,len sa chcem "spoľahlivo" poistiť aby som bol spokojný že som dostatočne krytý....a rodina nedostane z poisťovne len "veľa pekných pozdravov"!

Je toho ešte viacej tak trebárs :
V prípade jadrovej havárie mám v pracovných povinnostiach zachranárske práce a monitoring okolia.
Poistovna ak sa mi niečo stane,mi nemusí nič zaplatiť lebo som sa nevyhýbal riziku a nekonal
v súlade s poistnými podmienkami atd. atd.atd.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Ako najlepšie nastavit poistenie pre živitela rodiny

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

tak v tom pripade je fakt potrebne zacat VPP. Moze byt, ze na vyber mat nakoniec ani nebudete.
printerscd
Príspevky: 19
Dátum registrácie: So 19 06, 2010 4:21 pm

Re: Ako najlepšie nastavit poistenie pre živitela rodiny

Príspevok od používateľa printerscd »

peter.cmorej napísal:Vy musite byt nejaky masochista. Obiehat si sam vsetky poistovne... :roll:
Nechapem, preco ste si nenechali poradit od niektoreho z nas. Mate problem niekomu doverovat ? Nemate sancu sam si tymto sposobom najst najoptimalnejsie riesenie.

CLOVEK MA PRAVO SI POBEHAT VSETKY POISTOVNE A INFORMOVAT SA A SAM ZHODNOTIT SITUACIU !

AJ TAK BY STE MU PONUKLI NIECO OD MFC TAK POTOM O COM SA TU BAVIME?

TOTO FORUM JE SUPER LEN TROCHU PREHANATE ZE PROPAGUJETE A ZHANATE TU LUDI LEN SI NEUVEDUMUJETE ZE LUDIA POTREBUJU PORADIT.

A CITIM AKO BY STE CHCELI ZATO ESTE INKASOVAT.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako najlepšie nastavit poistenie pre živitela rodiny

Príspevok od používateľa filip glasa »

CLOVEK MA PRAVO SI POBEHAT VSETKY POISTOVNE A INFORMOVAT SA A SAM ZHODNOTIT SITUACIU !
pohni hlavou printerscd - všetky info, ktoré si obehával dotyčný po poisťovniach, by zistil na jednom mieste a to u fin. poradcu. Zvyčajne taký poradca robí produkty všetkých poisťovní a má aj lepší prehľad o VOP ako na pobočkách poisťovní.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako najlepšie nastavit poistenie pre živitela rodiny

Príspevok od používateľa Lobista »

pohni hlavou printerscd - všetky info, ktoré si obehával dotyčný po poisťovniach, by zistil na jednom mieste a to u fin. poradcu. Zvyčajne taký poradca robí produkty všetkých poisťovní a má aj lepší prehľad o VOP ako na pobočkách poisťovní.
Vsetko zalezi na tom, akeho poradcu stretnes :P. Myslim, ze vacsina z nich by pri tom ziareni vobec nevedela o com toci. Ja sa vobec necudujem, ze ludia maju taku nedoveru k financnym poradcom, pretoze tento pojem je sam o sebe znacne sprofanovany tym, ako sa to robilo v minulosti a ciastocne mozno aj teraz -- cisty sale bez ohladu na cokolvek. Ale zasa samozrejme netreba hadzat vsetkych do jedneho vreca, ti co posobia u nas na fore su asi to najlepsie co dokazes najst.
TOTO FORUM JE SUPER LEN TROCHU PREHANATE ZE PROPAGUJETE A ZHANATE TU LUDI LEN SI NEUVEDUMUJETE ZE LUDIA POTREBUJU PORADIT.
Vsetci sa snazime poradit v ramci svojich moznosti. Ludia, co sem prispievaju aj casto tie poistky uzatvaraju, a tak je logicke ze ponuknu svoje sluzby s tym, ze je to ich business. Mozes to zobrat, ale nemusis. Na druhu stranu si uvedom, ze keby sem nepisali financni poradcovia, ktori sa v tych produktoch aj vyznaju, tak by ti sem odpisovali len ludia ako ja co o poisteni vedia malo a trh s nim vobec nesleduju. :P Proste vacsina ludi tu je zamerana na investing a trading, nie na poistenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako najlepšie nastavit poistenie pre živitela rodiny

Príspevok od používateľa filip glasa »

Vsetko zalezi na tom, akeho poradcu stretnes
ja som narážal na to, že konkrétne Peter Cmorej tu dáva rozumy a chlapík s tým potom obeháva pobočky. Jednak mohol všetko naraz zistiť u Petra a jednak ak už od niekoho ťahám rozumy, tak zaplatím províziu u tohoto človeka a nie nejakej babenke na pobočke poisťovne, ktorá ani nevie čo to znamená skratka VOP.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Ako najlepšie nastavit poistenie pre živitela rodiny

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dakujem chalani. Tuto printerscd je zvlastny zivocisny druh. Uz dva mesiace odomna taha rozumy. Potom som sa dozvedel, ze rovnake maily (samozrejme personalizovane) poslal aj Jozovi Puchonovi a ktovie komu dalsiemu. Tak som mu napisal nech si vyberie jedneho poradcu a svoju hodinovu sadzbu ak chce aby som mu dalej radil. A tak sa presunul sem na forum :)

Takze tomuto ...
printerscd napísal: AJ TAK BY STE MU PONUKLI NIECO OD MFC TAK POTOM O COM SA TU BAVIME?
..
A CITIM AKO BY STE CHCELI ZATO ESTE INKASOVAT.
... sa mozem akurat tak zasmiat :lol: Niektori ludia su proste ini, co uz ... ja budem len rad ked sa mi budu takyto "klienti" vyhybat.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Ako najlepšie nastavit poistenie pre živitela rodiny

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

.
.. sa mozem akurat tak zasmiat :lol: Niektori ludia su proste ini, co uz ... ja budem len rad ked sa mi budu takyto "klienti" vyhybat.
suhlasim :)
Obrázok
pavol.hrnko
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Po 19 07, 2010 10:34 am
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako najlepšie nastavit poistenie pre živitela rodiny

Príspevok od používateľa pavol.hrnko »

Vážený Pán klient!

Zámerne píšem Pán klient.

Každý kto sa raz točil okolo financií či už poistenia alebo investícií tak raz ak nie 100X narazil presne na klienta Vášho tipu ktorý nevie čo chce.!

Vy sám chcete poistenie pre kritie rizika SMRTI!
Ale nepochopil som prečo len an 10 rokov !? Alebo potom sa Vám už nič nestane?Preože sa môže stať že o 5 rokov zostanete na Invalidnom z 30% auž Vás nik nepoistí na smrť !
Poistenie smrti za 50% cieľovú sumu najlepšie bezkonkurenčne má na celý život .................
pre ľudí z fachu napoviem že je to poistenie do 100r. čo nemá žiadna.(nehovorme o smrti úrazom ale klasickej...infarkt a tak)

Kritické ochorenia je fajn ale treba si naozaj prečítať poistné podmienky.Myslím že najlepšie z Vlastnej skúsenosti plnenia má ...................

A dennú dávku pri PN choroba/úraz 2násobok P.sumy som možno prehliadol ale tam by som dal 2X mesačnej mzdy samozrejme v čistom.To plnenie je najlepšie...............

Bodky som dal zámerne pretože si myslím že správne portfólio ste si už poskladal sám :D

To že sú Finančný poradcovia delený na viac kategórií je jasné ale nikde nieje napísané že si nemôžete zavolať 5 spoločností a nech Vám ponúknu konkrétne riešenie a sám sa rozhodnente.

Apropó provízie:
Neviem aké majú skúsenosti kolegovia ale asi mi dajú za pravdu že si Poisťovne uvedomujú že biznis a obchod im robia externé siete!A nehovorím o Hypoúveroch.

viac na http://www.zamenejviac.wbl.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"