5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Verbim
Príspevky: 1
Dátum registrácie: So 17 09, 2011 9:20 pm

5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Príspevok od používateľa Verbim »

Ahojte,

momentalne je moja situacia taka, ze mam volnych 5000€ a kazdy mesiac si viem k tymto volnym prostriedkom odlozit priblizne 1500€. Kedze neviem, co s nimi lepsie urobit, strkam to vsetko na sporiaci ucet v Tatra banke. Vo financiach nie som prilis podkuty a nemam ani vela casu, aby som sa im mohol venovat, kedze vsetok cas mi zerie praca.

Bol by som velmi vdacny, ak by mi niekto poradil rozumny sposob investovania (alebo nejakeho ineho nalozenia) s tymito peniazmi. Som ochotny ist aj do rizika (rozumej, som ochotny uvazovat aj o inych radach nez "daj to na terminak" :)). Skrz toto forum som narazil na spolocnost Best Buy Investments, ktora bola v prislusnej teme celkom vychvalena. Celkom ma to zaujalo (samozrejme, moj zaujem vyrazne prebudili aj modelove portfolia na ich stranke, ktore casto vykazovali zisk cez 20% p.a.), jediny problem je, ze minimalna vyska portfolia musi byt 500 000 Kc - a nimi nedisponujem.

Teda: co si myslite o spolocnostiach, ako BBI, malo by to cez nich zmysel? Existuje niekto, kto funguje podobne ako oni a sucasne ma mensie poziadavky na minimalne portfolium? Alebo by bolo vhodnejsie nieco uplne ine?

Velka vdaka za vsetky rady a odpovede!
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: 5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Príspevok od používateľa filip glasa »

V prvom rade zmeň sporiaci účet z TB na Zuno :-)
Každá desatinka sa ráta.

BBI - sú situácie, keď sa im nedarilo. Niekde to spomínal Tibor, že v lete urobili mínus na certifikátoch na nemecké akcie. S tým treba rátať. Individuálnu správu pod 20 000 EUR nikto robiť nebude. Ale ak túžiš práve po tomto, tak s 1500€ mesačne to máš našetrené "za chvíľku".

Ak sa nevyznáš vo financiách, tak zatiaľ sa len pokús zorientovať, rozmýšľaj, zvažuj a peniaze si za túto dobu nechaj na najvýhodnejšom sporiacom účte. Aby si ich mal pre prípad dobrej investície po ruke. Neinvestuj zbrklo, pomaly ďalej zájdeš. Najväčšie straty ľudia vyrobia tým, že investujú do niečoho čomu nerozumejú.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: 5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Filip: na poslednom stretnutí bol s nami chlapík s Liptova, čo mi ukazoval účet u BBI. Celkom sa mi páčilo to portfólio. Mal to u nich krátko, ale v peknom zisku a vravel, že pre nich bude robiť sprostredkovateľa. Odvtedy uplynuli 4 mes. a ked si spomínaš na jeho meno, tak ho Verbim môže kontaktovať ( je zaregistrovaný tu). Dosť som s ním kecal, ale meno som si nezapametal. Viem, že u BBI sa mi nepáčilo to, že si berú podiel na zisku raz za štvrťrok.
Tak sa môže stať že za tri štvrťroky im odovzdáš podstatnú časť zisku a rok skončíš v strate.
Preferujem vysporiadanie po 1 kalendárnom roku.

Verbim.
Ja som človek, čo sa spolieha len na seba, ale roky sledujem, či je niečo dôveryhodné a zároveň výkonné na trhu. Zatiaľ nemôžem povedať, že som videl niečo, kde by som na 100%vrazil prachy, ale na prvých dvoch priečkach v mojom rebríčku s nálepkou ,,dôkladne preveriť,, (... mimo dôvery trojročný priemer aspoň 20% p.a.) sú BBI a JKI Futures.

P.S. nič neodporúčam ! je to len môj názor urobený bez hĺbkovej analýzy!
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: 5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

inak sprostredkovatelsku zmluvu mam s BBI aj ja

Vadim, k tvojej situacii len tolko, ze osobne zastavam nazor, ze nie je dobre mat vsetky vajicka v jednom kosiku. Takze kludne by som na tvojom mieste dal cast penazi aj na terminak, cast penazi kludne aj do podielovych fondov (nieco ako C-quadrat, respektive fondy s nejakou zaujimavou strategiou), nakup si dividendove akcie .. a tak podobne. Inak suhlasim so sporiacim uctom tak ako pisal Filip. Najvyssi urok ma inak prave teraz Axa banka.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: 5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Príspevok od používateľa filip glasa »

tá AXA má ešte nejaké skryté nevýhody, alebo je to čisto tak ako píše?
Základná úroková sadzba 2 % p.a.
Vernostný bonus 0,35 % p.a., ktorý je vyplácaný na konci roka
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: 5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Príspevok od používateľa incognito »

Je to tak ako je tam uvedene, ale nesie to rovnake riziko ako vsetky sporiace ucty - moznost prakticky kedykolvek zmenit urokovu sadzbu (tak ako ING pri ING Konte). Tak smerom hore, ako aj smerom dole... najma smerom dole :D
ouip
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 11 05, 2011 9:56 pm

Re: 5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Príspevok od používateľa ouip »

AXA banka ma isto teraz najvacsi zmysel, co sa uroku tyka, naozaj tam nie je ziaden hacik.

Co sa tyka tvojich penazi, tak mas slusne prostriedky k dispozicii, asi kazdy sprostredkovatel by sa o teba rad staral. Najdi si niekoho seriozneho s poriadnymi referenciami a nechaj nech ti peniaze spravuje. Samozrejme predtym sa nieco nauc, napriklad tato stranka Ti tiez moze pomoct si popozerat spravcov.

http://eic.eu/eicweb/Homepage.action?pageId=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Kedze samotne investovanie je najme o riziku a casovom horizonte na ktory si chces odkladat peniaze. Prirodzene, ze sa nepozeraj vyslovene na vynosy minulych obdobi. Ja som takisto velmi rizikovo ladeny investor, cize akcie latinskej ameriky, ruska a rozvijajucich sa trhov je podla mna najlepsia investicia. Z 1500 by som urcite dal cast penazi tam, porozmyslaj aj o IPO, ja som si tak kupil v ramci pasie zopar akcii polskej poistovne.

Ak Ti ma nieekto poriadne poradit s investovanim, musi tomu predchadzat seriozna analyza. Ak Ti niekto da navrh bez toho, aby ju spravil, tak mu ide len o proviziu. A urcite sa vela pytaj toho, kto Ti bude radit. Z 1.500 Eur si urcite vyclen cast aspon 50-100 Eur na seriozne poistenie, pretoze neuveritelne ale aj ludom s vysokym prijmom sa moze stat nieco, co ich prijem rapidne znizi (nemam na mysli stratu zamestnania) ;)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: 5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ouip napísal: Z 1500 by som urcite dal cast penazi tam, porozmyslaj aj o IPO, ja som si tak kupil v ramci pasie zopar akcii polskej poistovne.
ouip, neviem sice preco prave IPO a ani neviem akym sposobom by to mal kupit (ale vsak dobre) .. podstatne vsak je, ze Verbim ti dal na toto odpoved uz v zadani:
Verbim napísal:Vo financiach nie som prilis podkuty a nemam ani vela casu, aby som sa im mohol venovat, kedze vsetok cas mi zerie praca.
Verbim je klient ktory ma vlastny biznis / robotu, ktora mu vynasa viac nez dobre a nema potrebu najst si dalsie zamestnanie, resp. hobby, ako spravca penazi (aj ked vlastnych) na financnych trhoch.

kedze Verbim je bonitny, je to typ klienta, ktory je predurceny na privatnu spravu. Teraz ide iba o to, aby neskoncil u nejakeho scam brokera, ktory ho bude holit o poplatky a ani u nejakoho "privatneho bankara" z nejakej banky, ktory bude tak sprosty, ze mu peniaze prerobi.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: 5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Príspevok od používateľa rmaly »

p. Cmorej, robite takuto privatnu spravu (pri podobnych podmienkach ako Verbim) aj vy? Dakujem
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: 5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ja mozem Verbimovi alebo niekomu inemu:
- rozlozit jeho "vajicka do kosikov" .. zrejme za jednorazovu platbu (na akom zaklade vid nizsie), kedze k sprostredkovaniu produktov zrejme nedojde. V ramci toho by zrejme bolo aj odporucenie nejakych dividendovych akcii, ETF fondov a asistencia s vyberom brokera a otvorenie uctu u brokera.

- za pravidelny mesacny pausal v rozumnej vyske mu do toho "permanentne kibicovat". Sam tie peniaze spravovat nemozem, to by som musel byt o.c.p. ..aspon to mi vychadza z nasich silne nekonkretnych zakonov (mandatne zmluvy nie su podla mna na tento ucel uplne koser).

Pravidelny mesacny pausal je ale osemetny, kedze mne sa to za 10 Eur mesacne neoplati a objem prostriedkov, ktory Verbim prezentuje nie je az taky velky, aby sa to zasa oplatilo jemu. Pri vacsom mnozstve prostriedkov je to uz o inom. Verbim by si mohol dovolit platit vyssi pausal u podstatne vacsich borcov ako som ja alebo si dat cast penazi do BBI, ktori ziju iba z podielu na vynose.
Takze je to skor na individualnej dohode a zosuladeni predstav a moznosti.

No a este k tomu mechanizmu platenia: som konatelom SRO, ktora ma zivnost na ekonomicke poradenstvo, takze zrejme by to islo ako ekonomicke poradenstvo. Zakon o financom poradenstve a sprostredkovani je totiz na hovno a podla toho vyzeraju aj "moznosti" takejto spravy. To je vsak uz na inu temu :)
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: 5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Príspevok od používateľa rmaly »

peter.cmorej napísal:ja mozem Verbimovi alebo niekomu inemu:
- rozlozit jeho "vajicka do kosikov" .. zrejme za jednorazovu platbu (na akom zaklade vid nizsie), kedze k sprostredkovaniu produktov zrejme nedojde. V ramci toho by zrejme bolo aj odporucenie nejakych dividendovych akcii, ETF fondov a asistencia s vyberom brokera a otvorenie uctu u brokera.

- za pravidelny mesacny pausal v rozumnej vyske mu do toho "permanentne kibicovat". Sam tie peniaze spravovat nemozem, to by som musel byt o.c.p. ..aspon to mi vychadza z nasich silne nekonkretnych zakonov (mandatne zmluvy nie su podla mna na tento ucel uplne koser).

Pravidelny mesacny pausal je ale osemetny, kedze mne sa to za 10 Eur mesacne neoplati a objem prostriedkov, ktory Verbim prezentuje nie je az taky velky, aby sa to zasa oplatilo jemu. Pri vacsom mnozstve prostriedkov je to uz o inom. Verbim by si mohol dovolit platit vyssi pausal u podstatne vacsich borcov ako som ja alebo si dat cast penazi do BBI, ktori ziju iba z podielu na vynose.
Takze je to skor na individualnej dohode a zosuladeni predstav a moznosti.

No a este k tomu mechanizmu platenia: som konatelom SRO, ktora ma zivnost na ekonomicke poradenstvo, takze zrejme by to islo ako ekonomicke poradenstvo. Zakon o financom poradenstve a sprostredkovani je totiz na hovno a podla toho vyzeraju aj "moznosti" takejto spravy. To je vsak uz na inu temu :)

Vdaka za odpoved. Rozhodne to znie zaujimavo.
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: 5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Dá sa s tým začať obchodovať na burze (komodity, ETF, opcie). Je to ale časovo náročné ale možno ťa to bude baviť, treba však rátať s pár rokmi ktoré zainvestuješ do štúdia a SIM obchodovania.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
denis1111
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 23 07, 2017 2:41 pm

Re: 5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Príspevok od používateľa denis1111 »

Chalani chcete poradit?

K R Y P T O M E N Y.

Nie je zac, o rok mi napiste, dam vam ucet a poslete 10% z vasich 200-300%.

Pekny vecer
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: 5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Príspevok od používateľa Chris »

denis1111 napísal:Chalani chcete poradit?

K R Y P T O M E N Y.

Nie je zac, o rok mi napiste, dam vam ucet a poslete 10% z vasich 200-300%.

Pekny vecer
vela alkoholu ci nejaky niecoho ineho fajneho ? :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: 5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

To na alkohol nevyzera, skor na to druhe. :)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: 5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Príspevok od používateľa iceberg8 »

keby to napise pred rokom..
Odoslané z počítača
Pavel
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 22 10, 2017 11:15 am

Re: 5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Príspevok od používateľa Pavel »

Je to ešte aktuálne?
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: 5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Príspevok od používateľa rmaly »

Marektoman56 napísal:Nazdar ak ti môžem poradiť tak hocijaký účet v banke je uplna sprostosť čo tak to skúsiť dať spoločnosti ktorá sa venuje investíciám a nechať všetko na odborníkov... vložíš peniaze a o nič sa nestaraš všetko je to na nich... minimálny vklad je 10000€ a ročne ti dôkazu urobiť 20%... Ďalšia výhoda je že niesi viazaný na XY rokov (jak je to v banke za mizerný úrok) ale môžeš kedykoľvek prihodiť či vybrať si peniaze a taktiež môžeš kedykoľvek sledovať svoj účet.
Pre viac info mi môžeš kľudne napísať na e-mail marektoman56@gmail.com a dám ti vedieť viac
jeej, 20% p.a.... slibem nezarmoutis :)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: 5000€ + 1500€ mesacne, co s tym

Príspevok od používateľa Rokosák »

Banky maju momentalne nizky urok, beru poplatky a vynosy znizuje inflacia. Ale nominalne su vklady banke v pluse.

Ak nechas vsetko na "odbornikov", platis poplatky ci uz priamo, alebo nepriamo a inflacia takisto znizuje vynosy. Odbornici "dôkazu urobiť 20%", ale aj stratit tolko. A inflacia zvysuje straty.

Dat peniaze "odbornikom" je riskantnejsie, ak peniaze zarucene potrebujes. Ak nie, tak ich ich mozes zverit "odbornikom" s moznostou, ze ti "odbornici" cast ci vsetko stratia.

Raz som dostal telefonat od slecny, ktora tvrdila, ze vo firme maju "skusenych odbornikov". Spytal som sa na ich vek, ale nevedela povedat. Tak som sa spytal na jej vek a ona. ze 28. Moju ponuku na zdielanie jej skusenosti, zial odmietla. Ja som pre zmenu odmietol "skusenych odbornikov:.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"