Plané reči o budovaní portfólia

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Plané reči o budovaní portfólia

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Filip: Slizek, Balint, Infinity, Traxler alebo trebars BBI ? Niezeby som mal od nich nejake nadpriemerne ocakavania, ale myslim, ze lepsie ako dratom do oka ... resp. lepsie ako sam bez skusenosti skusat "komodity a nehnutelnosti"

Inak to by ma zaujimalo kolko si na takuto otazku polozenu volne vo fore dostal sukromnych sprav :D santymunez, napis :)

ja ti mozem dat akurat taku sirsiu "orientation tour" a 10 z tych 30 by som ti mozno rozhodil do fondov. Fondy su sice drahsie ako to co mozes nakupit na burze ako ETF, ale zasa v niektorych oblastiach ponukaju sirsie moznosti. A hlavne je to administrativne nenarocne. Nieco ti zarobi, nieco prerobi .. a to ta mozno motivuje k dalsiemu skumaniu ... .samozrejme ako celok to ma zarabat, preco inak by si to robil. Popri tom sa mozes "hrat" tak ako pisal jogo. Potom je to uz len o case, ktory si tomu ochotny venovat.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa jogo »

peter.cmorej napísal: Popri tom sa mozes "hrat" tak ako pisal jogo. Potom je to uz len o case, ktory si tomu ochotny venovat.
To neni hranie :) , to je vazne studium trhov s malymi peniazmi.
Predsa nikto nezoberie 10 000 Eur a nepojde hrat poker do Las Vegas proti profikom, ak uz nema aspon 5 rocnu prax v hrani pokra s radove mensimi sumami. Ale na burzu kazdy zoberie 10 000 Eur a bez akychkolvek realnych skusenosti sa postavi proti najlepsim traderom planety na USA burzach.
Preto tolko ludi zbytocne straca peniaze.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa filip glasa »

Slizek - equity fond, to nie je sprava portofolia ale len jedna zlozka portfolia (equity cast)
Balint - Infinity - urcite nie s 30 000 eur (100 000 je pre nich drobny klient)
Traxler - vysklada fondove portfolio, OK
BBI - cisty fail

Vacsina ludi co sa tvari ze ti spravuju peniaze vlastne ponuka len jednu zlozku do tvojho portolia. A ty si musis to portfolio namiesat sam. Okrem toho, kedze vela takychto ludi robi stylom "individualna sprava portfolia", tak si nevies ani len overit ci to co tvrdia je realita (vid. BBI).

Jediny z toho zoznamu kto by bol v tomto pripade ok je Jan Traxler, kedze robi aj s malymi peniazmi a naozaj urobi diverzifikovane portfolio a nie len jednu zlozku.
BBI absolutne neodporucam, lebo zavadzaju klientov jak vo vynosoch tak aj v poplatkoch. A nie je sposob ako si to mas overit.
Fondy typu Kamil Slizek je v podstate len equity cast portfolia a ty si musis sam najst dalsie triedy aktiv a portfolio sam namiesat.
Infinity a podobne firmy robia s velkymi peniazmi a nemaju sancu s 30 000 nieco rozumne namiesat, ked nerobia s podielovymi fondami.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa Ladis »

:( "Ak chces ist na kapitalovy trh, tak musis zacat realne obchodovat, ale s velmi malymi poziciami a malym uctom." :(
Žádné obchodovnání neprovozuj, to znamená ztráty střídané s výdělky.
Investuj na několik let do bezpečných akcii bluechips z indexu DAX, Eurostoxx50, Stoxx50 a Dow Jones nebo do ETF na index.
Investuj rozumně způsobem value investing tak jak Buffett, Templeton a Graham. Ti nestřídali ztráty se zisky, ti dostali každou akcii po čase do plus a desítky procent do plus.
Obchodování na burze = trading znamená prodávat někdy se ztrátou, jindy s výdělkem. Ale ztrátám je možno se zcela vyhnout, když se nespěchá s prodejem, několik let může být akcie v minus, však se vrátí do plus a každý rok dá dividendy, ať už je to Sanofi nebo BP nebo Shell nebo Tesco nebo Telefonica SA nebo Banco Santander nebo HSBC nebo Iberdrola.
Investování na burze - value investing znamená nikdy neprodávat se ztrátou, ale pokud bude akcie několik let v minus, neni to ztráta, ale radost z dividend a později bude akcie Telefonica SA i Banco Santander zas v plus.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa jogo »

Tak Ladisa vobec nepocuvaj, lebo to je vzorovy priklad, ako sa nema investovat.
Nakupil akcie bank v rokoch 2005-2007, zamiloval sa do nich a prisiel v nich o polovicu uspor.

P.S: Hoci pozeram, ze uz radi kupovat ETF na index. Bolo uz nacase, ze to zacina chapat. Ved mu to hustim do hlavy uz od roku 2009.
Riziko nakupovania ETF-iek na indexy je:
-Indexy sa velmi dlhu dobu nemusia znova pozriet na nove historicke high vid Nikkei
-mozes surne potrebovat uspory v case krizy, ked mas portfolio vo velkej strate
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa jogo »

filip glasa napísal:Jediny z toho zoznamu kto by bol v tomto pripade ok je Jan Traxler, kedze robi aj s malymi peniazmi a naozaj urobi diverzifikovane portfolio a nie len jednu zlozku.
Len ako si overit jeho vykonnost, ked kazde portfolio je ine a nikdy nevies, ci ti neukazuje len tie ziskovejsie portfolia.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jogo napísal:To neni hranie :) , to je vazne studium trhov s malymi peniazmi.
suhlas :)

Infinity: asi som si zle pamatal
BBI: myslim, ze si na nich prilis tvrdy
Traxler: aj certifikaty pribali
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa filip glasa »

Len ako si overit jeho vykonnost, ked kazde portfolio je ine a nikdy nevies, ci ti neukazuje len tie ziskovejsie portfolia.
ak ti ma niekto namiesat portfolio na mieru, tak si nikdy nevies overit vykonnost toho cloveka. Ved kazdemu namiesa ine portfolio v inom case. On ti v zasade len vybera fondy (je jedno ci podielovy, etf, certifikat...) podla toho ako to pasuje pre teba.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa jogo »

filip glasa napísal:ak ti ma niekto namiesat portfolio na mieru, tak si nikdy nevies overit vykonnost toho cloveka. Ved kazdemu namiesa ine portfolio v inom case. On ti v zasade len vybera fondy (je jedno ci podielovy, etf, certifikat...) podla toho ako to pasuje pre teba.
Ako laik predsa nebudem odbornikovi kecat do toho, co mi ma nakupit a kedy nakupit a co mi ma predat a kedy predat.To je predsa jeho praca.
Chcem, aby moje peniaze spravoval presne tak, ako spravuje svoje uspory. A zhodnotenie svojich uspor by mi mal doveryhodne preukazat za poslednych dajme tomu 10 rokov.
Predsa ked pride firma na burzu, tak musi dat uctovne podklady, ktore vyzaduje burza, aby ziskala doveru investorov. Predsa nemoze povedat: Neprezradime Vam, ake sme mali zisky za poslednych 10 rokov, lebo je to nasa sukromna vec. To by im asi nikto svoje peniaze nezveril.

Lepsie povedane: Nezveril by som nikomu svoje uspory do spravy, keby rovnakym sposobom, ako moje uspory neobchodoval aj svoje uspory.
Ak bude mat na svojom brokerskom ucte len 20% svojich uspor, aj ja budem ochotny dat k nemu len 20% svojich uspor.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa filip glasa »

Lepsie povedane: Nezveril by som nikomu svoje uspory do spravy, keby rovnakym sposobom, ako moje uspory neobchodoval aj svoje uspory.
kazdy ma uplne iny risk profil, chce uplne ine vynosy/riziko, znesie iny DD, atd.
To co pises je mozne jedine vo fonde a to uz zase nie je sprava portfolia. Ked bude mat typek nizku averziu k riziku, znasa dobre DD 80% a namiesa ti index s pakou 2:1 len preto, ze to tak ma aj on, tak budes spokojny?

To co chces nie je portfolio na mieru klientovi, ale vyber nejakeho konkretneho fondu ktoru sa ti lubi, lebo ho manazer spravuje priblizne tak ako by si to robil aj ty a ma v tom aj svoje peniaze.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa jogo »

filip glasa napísal:kazdy ma uplne iny risk profil, chce uplne ine vynosy/riziko, znesie iny DD, atd.
To co pises je mozne jedine vo fonde a to uz zase nie je sprava portfolia. Ked bude mat typek nizku averziu k riziku, znasa dobre DD 80% a namiesa ti index s pakou 2:1 len preto, ze to tak ma aj on, tak budes spokojny?
Ak chce typek vyssi vynos za cenu vyssieho DD, tak neni problem mu obchodovat s pakou 10:1, to co ja budem obchodovat bez paky s DD 8%.
Ale ked ja urobim DD 11%, typek skoncil.
A namiesat portfolio sposobom: Nakupime tieto akcie a mozno Vam za 5 rokov daju vynos 500%....alebo stratu 80%...alebo nieco v tom rozsahu, ale ved takto sa to ani neda seriozne urobit.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa filip glasa »

BBI: myslim, ze si na nich prilis tvrdy
preco by som nemal byt tvrdy na niekoho kto spravuje peniaze?
:D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa filip glasa »

spat k teme, ci investovat napriklad do komodit: si pripraveny na toto?

Obrázok

V aguste by si kupil zlato za 1800 usd a dnes by si mal o 25% menej (strata 25%).
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa filip glasa »

ako by mohlo vyzerat klasicke portfolio zlozene z roznych tried aktiv:

http://www.stableinvesting.com/p/long-t ... mance.html" onclick="window.open(this.href);return false;
aztek47
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 11 06, 2013 4:28 pm

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa aztek47 »

necital som celu diskusiu ale iba zaciatok.mozno to uz niekto spominal.ak Vas teda bavia komodity preco neskusite spreadove obchodovanie.casovo nenarocne,na par minut denne.su obchodnici ktori svoj ucet zhodnotili o stovky 100% rocne.skuste stranku financnik cz kde maju aj online kurz.nechcem nikoho prezentovat a predavat.eln som Vam chcel ukazat dalsiu moznu cestu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dobry link
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa filip glasa »

ked Vas teda bavia komodity preco neskusite spreadove obchodovanie.casovo nenarocne,na par minut denne.su obchodnici ktori svoj ucet zhodnotili o stovky 100% rocne.
ano samozrejme a uz sa ich aj stihli zaradit do rebricka najbohatsich Cechov a Slovakov vo Forbese aj u Motejlka.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa jogo »

aztek47 napísal:necital som celu diskusiu ale iba zaciatok.mozno to uz niekto spominal.ak Vas teda bavia komodity preco neskusite spreadove obchodovanie.casovo nenarocne,na par minut denne.su obchodnici ktori svoj ucet zhodnotili o stovky 100% rocne.skuste stranku financnik cz kde maju aj online kurz.nechcem nikoho prezentovat a predavat.eln som Vam chcel ukazat dalsiu moznu cestu.
Tak takychto rad sa vyvaruj . Ak ti niekto zacne nieco pisat o 100-kach percent rocne, tak sa mu oblukom vyhni.
Vela ludi kvoli takymto predstavam prislo o svoje ucty.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
aztek47
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 11 06, 2013 4:28 pm

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa aztek47 »

Tak takychto rad sa vyvaruj . Ak ti niekto zacne nieco pisat o 100-kach percent rocne, tak sa mu oblukom vyhni.
Vela ludi kvoli takymto predstavam prislo o svoje ucty.
:) nik nevravi aby otvoril ucet a zacal obchodovat.vravim o moznosti vynosu ktory tento obchodny styl ponuka.samozrejme ze je potrebne najskor studium.najlepsie niekolko rocne.myslim si ze pan je natolko inteligentny ze si vie spravit vlastny usudok.presne sa mi potvrdilo preco sa nezapajam do diskusii.takze prajem pekny den a vela hodin zabitych v diskusiach :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa jogo »

Aztek: Odkedy financnici vacsinu vlaken urobili pristupnu len ucastnikom ich skoleni, zacinaju sa tu podobne prispevky objavovat. Neviem, ci je to ich zamer, alebo ludia na fiancniku, ktori neboli na ich skoleni, uz nemaju s kym diskutovat, tak zavitaju aj na ine fora.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa Rado »

aztek47 napísal:necital som celu diskusiu ale iba zaciatok.mozno to uz niekto spominal.ak Vas teda bavia komodity preco neskusite spreadove obchodovanie.casovo nenarocne,na par minut denne.su obchodnici ktori svoj ucet zhodnotili o stovky 100% rocne.skuste stranku financnik cz kde maju aj online kurz.nechcem nikoho prezentovat a predavat.eln som Vam chcel ukazat dalsiu moznu cestu.
Na traders-forum.cz nájdeš samých spreadových obchodníkov obchodujúcich komodity. Skutočne majú veľmi pekné výsledky, ale bolo aj obdobie kedy vymazali skoro celé účty na sóji za jeden mesiac. Pár ich vymazalo účtov viac. Nie je to len o profitoch.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: Ako vybudovat prosperujuce portfolio

Príspevok od používateľa JUGGLER »

aztek47 napísal:...preco neskusite spreadove obchodovanie.casovo nenarocne,na par minut denne.su obchodnici ktori svoj ucet zhodnotili o stovky 100% rocne.skuste stranku financnik cz kde maju aj online kurz.nechcem nikoho prezentovat a predavat.eln som Vam chcel ukazat dalsiu moznu cestu.
Aztek. Pri všetkej úcte k tým, čo robia stovky % si dovolujem tipnúť, že po rokoch bude málokto z nich schopný o sebe vyhlásiť, že dlhodobo dokázal robiť pár desiatok % ročne.
Dlhodobo znamená u mňa nad 10 rokov, pričom konečná pravda vyjde najavo až pri poslednom zúčtovaní: keď človek ukončí kariéru.

Burza je nevyspytateľná. Teoreticky sa dá ratať s nelimitovaným ziskom. Prakticky sa dá ísť do stoviek % a zbohatnúť. Lenže realita je taká, že málokto to dokáže. Piedestál slávy je malý a pod ním sa rozprestiera obrovský cintorín.

Spreadové obchodovanie je len jedna z možností. Nie je o nič ľahšie ani ťažšie ako čokolvek iné. Človek na to má, alebo nemá. Neexistujú ľahko zarobené peniaze.

V živote som sa stretol len z jedným spreadovým profíkom. Bol namakaný tak, že to, čo chŕlil zo seba sa nedočítaš v žiadnej knihe a nenaučíš v žiadnom kurze. A vravel, že po rokoch špecializácie je potencia okolo 40% p.a.

Čo myslíš na koľko ja odhadujem zakladateľov financníka.cz? (dúfam, že nie si jeden z nich ). Začali niekedy v 2003, takže teraz budú oslavovať 10 rokov. Stavím sa, že 5 rokov nezarobili na burze ani vyndru a teraz sú radi, keď im trh nadelí 10-30% p.a. Keď sa za 10 rokov dostali nad priemer 10% p.a, tak sú u mňa hviezdy. Osobne si myslím, že 90% peňazí čo v živote zarobili pochádza zo školiaceho biznisu. Skrátka pre mňa oni nie sú trejderi, čo začali školiť, ale školitelia, čo začali trejdiť.

P.S. Vieš čo najviac milujem na školiacom biznise? Že každý rok príde z nejakou inou stratégiou, ktorá zarába stovky %. A potom - po rokoch prídeš na to, že nefunguje nič, alebo funguje všetko. Že tajomstvo úspechu je len v tvojej hlave. Následne čumíš na ,,čistý graf,, a natočíš takéto funny video:
http://www.youtube.com/watch?v=NU0xtdwk0uA" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Plané reči o budovaní portfólia

Príspevok od používateľa filip glasa »

Financnik.cz (centrum financniho vzdelavani) zaraba rocne okolo 5-6 milionov CZK na tych seminaroch. Ak by ti chlapi vedeli robit vynosy v stovkach percent rocne (to su nasobky kapitalu), tak by sa im neoplatilo robit seminare so ziskom 5-6 mil. korun za rok. Ono tie zisky totiz vobec nestupaju a su stale stabilne.

Ak by 2-3 rocne zisky zo seminarov dali na obchodny ucet, tak maju 10-15 mil. CZK. Z tohoto kapitalu by robili stovky percent rocne, teda 10-100 mil. zisk rocne. Seminare by sa im uz dnes vobec neoplatilo robit. Radsej by si zalozili fond, vyzbierali stovky milionov a na fee zo zisku a zo spravy fondu by mali pri takychto vynosoch desiatky milionov korun rocne (len na poplatkoch).

Asi tolko k tym skoleniam a realnosti vynosov.
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: Plané reči o budovaní portfólia

Príspevok od používateľa nitro »

Pozrel som si to video Turka. Neviem preco, ale pripada mi to ako prispevok z psychiatrickej kliniky kde sa stary gambler snazi
navodit dojem, ze nie je zavisly :-D
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Plané reči o budovaní portfólia

Príspevok od používateľa 14u24me »

Turek je showman. Taky nevěřím že se obchodováním uživí. Už podle toho co oficiálně předvedl v r. 2012 když obchodoval živý účet u XTB. To snad ani nemohli nikde zveřejnit. A ten styl jak to obchodoval naživo moc profesionálně nevypadal.
Asi dvakrát (2010,2012) jsem slyšel jak Ludvík Turek prohlašoval, že má bratra který traduje ES ve velkém...něco jako desítky kontraktů. Nevíte o tom někdo něco? Je to pravda? Měl jsem z toho pocit, že ty nápady jak učit lidi obchodovat má od něho. Třeba to jak rychle přešel na market profile a v poslední době na "price action" a footprints.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Plané reči o budovaní portfólia

Príspevok od používateľa Airmike »

14u24me

bolo jedno expo v cechach, kde obaja turkovci boli, a bol tam aj jeho brat . takze potialto je to pravda. a teraz klebety. neviem ktory s turkovcou to je ale prezentoval tam svoj mesacny trackrecord. a s toho co som sa dozvedel od ludi co tam sedeli to bola showka dost nepekna. pretoze vraj orderflow prezentoval ako keby vsetko ostatne bolo akoze podradne a vsetci ostatni trading gurus mu nesiahali ani po clenky. no a potom vraj vytiahol ten trackrecord. a s toho co bolo prezentovane to bolo dost na zaplakanie. zasmiatie , neviem. takych trackrecordov ti kazdy priemerny trader co toci ESko vytiahe kolko chce. Raz som tu spominal ze na SMB trading desku sa ocakava od novacika urcity profit limit, ktorym by mal dosiahnut za prvy rok obchodovania. v tomto zrovnani by ten prezentovany track record na expe mohol byt skor brany ako zly vtip.

toto je kamen urazu celeho edukacneho biznisu. podla mna to niejetym ze by si ti ludia na seba nevedeli zarobit. ale keby tam v publiku sedel nejaky dobry pravnik, alebo manazer firmy, mohol by sa opytat otazku, z akeho dovodu robia okolo seba take divadlo a siria auru uspesnosti. ked v priemere za rok nezarobia ani to co zamestnany clovek niekde vo firme. s lepsim platom.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Plané reči o budovaní portfólia

Príspevok od používateľa ice809 »

filip glasa napísal:Financnik.cz (centrum financniho vzdelavani) zaraba rocne okolo 5-6 milionov CZK na tych seminaroch. Ak by ti chlapi vedeli robit vynosy v stovkach percent rocne (to su nasobky kapitalu), tak by sa im neoplatilo robit seminare so ziskom 5-6 mil. korun za rok. Ono tie zisky totiz vobec nestupaju a su stale stabilne.

Ak by 2-3 rocne zisky zo seminarov dali na obchodny ucet, tak maju 10-15 mil. CZK. Z tohoto kapitalu by robili stovky percent rocne, teda 10-100 mil. zisk rocne. Seminare by sa im uz dnes vobec neoplatilo robit. Radsej by si zalozili fond, vyzbierali stovky milionov a na fee zo zisku a zo spravy fondu by mali pri takychto vynosoch desiatky milionov korun rocne (len na poplatkoch).

Asi tolko k tym skoleniam a realnosti vynosov.
Chtel jsem se take vyjadrit, ale toto nema chybu! Neni co dodat.
Pokud by se snimi nahodou nekdy setkal, tak se zeptejte jak se vyporadali s propadem kurzu dolaru. Nekdy v roce 2006 byl dolar mezi 25 - 30 Kc no a potom 15Kc dnes 19. :)
Take jsem jednou pocital kolik vydelali za tri dny kdy pozvali nejakeho americkeho tradera. Pravdepodobne jim prislo 300 lidi a cena byla kolem 5000Kc.
Jako maji skolici stredisko na excel a platformy a to se muze hodit. No a ze jsou uspesni to rikat musi ne?

Kdyz jsem pak ruzne hledal a hltal informace tak jsem nasel toto https://sites.google.com/site/akcieopce ... -efektivne No a pak uz jsem se bavil hlavne s lidmi co maji zive ucty. :)
Je to trosku o necem jinem nez ze: "obchoduji forex (ci co jineho) a jsem v pozici max pul hodiny, jeste si prectu zpravy no a pak mam xxx% mesicne" :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Plané reči o budovaní portfólia

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ja sa im nesmejem, zarobi 5-6 mil. CZK v cistom zisku na seminaroch nie je sranda. Ktora skoliaca firma do dokaze v dvoch ludoch? Myslim ze to robia dobre.
https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl?s ... lic=6mlvme" onclick="window.open(this.href);return false;
https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl.p ... lic=6mlvme" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale tie rozpravky o stovkach percent zisku rocne na tradingu staci dat do suvisu s dnes uz nerastusimi ziskami zo skoleni a je to kazdemu snad jasne.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Plané reči o budovaní portfólia

Príspevok od používateľa Pette »

Hlavne, ak robia seminare a skolia, kedy potom traduju?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Plané reči o budovaní portfólia

Príspevok od používateľa Airmike »

Oni skolia tak 4-5 krat do roka.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Plané reči o budovaní portfólia

Príspevok od používateľa jogo »

filip glasa napísal:Ale tie rozpravky o stovkach percent zisku rocne na tradingu staci dat do suvisu s dnes uz nerastusimi ziskami zo skoleni a je to kazdemu snad jasne.
Presne to iste aj mne na nich vadi.
Ved kludne nech robia skolenia za 4000 Czk, ved podobnu cenu ma aj skolenie na ovladanie wordu, excelu ap.A tam nech vysvetluju zaklady burzoveho remesla pre tych, ktori sa nenaucili samostatne studovat z knih.
Ved ani nemusia byt uspesni traderi, ked to ucia, tak isto ako moji ucitelia elektrotechniky nevedeli opravit ani televizor.Ale zaklady a teoriu nas naucili a dalej sme sa stali odbornici az dlhorocnou praxou.
Ale nech nesiria tu neskutocnu iluziu medzi zacinajucimi tradermi o stovkach percent rocne a o doslova neskutocnych moznostiach tradingu.
Najhorsie na tom je, ze asi kazdy trader, ktory sa tomu dlhsie venuje uz zazil zhodnotenie maleho uctu(vacsinou po velkom drawdowne) o 100-ky percent rocne a potom si zacne mysliet, ze sa to fakt dlhodobo da, len musi "vypilovat" strategiu.
Nechce "uverit", ze to bola len nahoda a po case o tie zisky pride, hlavne ked navysi pozicie, aby "definitivne zbohatol".

P.S: V jednom z poslednych clankoch uz financnici uvadzaju zhodnotenie len 70% rocne.
Niekedy mam pocit, ze "scanuju" konkurencne fora.
Ved nie tak davno sme sa tu o tom bavili a maximum sme "dohodli" niekde na urovni 70% rocne, hoci asi nikto z nas to dlhodobo nedosahuje.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Plané reči o budovaní portfólia

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ale nech nesiria tu neskutocnu iluziu medzi zacinajucimi tradermi o stovkach percent rocne a o doslova neskutocnych moznostiach tradingu.
potom by sa im tie skolenia zle predavali.
jednom z poslednych clankoch uz financnici uvadzaju zhodnotenie len 70% rocne.
Niekedy mam pocit, ze "scanuju" konkurencne fora.
Ved nie tak davno sme sa tu o tom bavili a maximum sme "dohodli" niekde na urovni 70% rocne, hoci asi nikto z nas to dlhodobo nedosahuje.
o tom pochybujem. Tu nemaju ziadnych zakaznikov.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Plané reči o budovaní portfólia

Príspevok od používateľa jogo »

To je pravda, ak chces niekomu nieco predat, tak musis zistit, co vlastne chce a potom mu to zodpovedajucim sposobom "zabalit".
Vacsina nadejnych traderov si predstavuje, ze rok v zahranici zamaka, usetri 5000 - 10000 eur, zacne s nimi robit minimalne 100% rocne a do konca zivota uz nebude musiet pohnut ani prstom.
A ked to nedokaze a zlikviduje ucet a potom druhy a treti..., tak vyhlasi, ze proste na to nema a patri medzi 95% ludi, co v tradingu neuspeju. A je spokojny s terminovanym vkladom 2% rocne.
Lebo 10% rocne, z pozicneho tradingu alebo investovania, sa mu zda, ze sa neoplati robit.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Plané reči o budovaní portfólia

Príspevok od používateľa jogo »

filip glasa napísal:o tom pochybujem. Tu nemaju ziadnych zakaznikov.
Potencionalny zakaznici su vsade.Ked som sa bol pozriet na Turka, tak som bol prekvapeny, aky velky zaujem tam bol. Hala bola naplnena.A to mal na Slovensku dve alebo tri prednasky v roznych mestach. Ak by vsetci tito ludia pisali do slovenskych for, tak by sme si "vlastneho slova nepoculi".
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: Plané reči o budovaní portfólia

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ice809 napísal: Kdyz jsem pak ruzne hledal a hltal informace tak jsem nasel toto https://sites.google.com/site/akcieopce ... -efektivne
Dobrý materiál pre technických trejderov. Dík.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Plané reči o budovaní portfólia

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal: Lebo 10% rocne, z pozicneho tradingu alebo investovania, sa mu zda, ze sa neoplati robit.
Ak sa chceš tradingom živiť ako si to popisoval, tak ti 10% z kapitálu nestačí. Ako výnos je to o.k. aj keď venovať sa aktívnej správe a mať 10% veľmi za to nestojí. Podobný výnos dosiahneš aj pasívnym nákupom SPY.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Plané reči o budovaní portfólia

Príspevok od používateľa jogo »

Musi byt urcita postupnost cielov:
1.Najprv neprerobit vela,
2.potom byt na nule,
3.dostat sa na uroven terminovaneho vkladu,
4.dostat sa na uroven bechmarku napr. SP500 alebo DAX,
5.uzivit sa tym
6.definitivne zbohatnut.
Myslel som to tak,ze novacik zacina bodom 5 a do troch rokov chce byt na bode 6.
A kedze ma po roku prace tak 5000-10000Euro uspor, tak ziadne 10% na uzivenie mu nestacia, to mas pravdu.
Pozname sa z for od roku 2008, neviem ako dlho si uz pred tym investoval a az minule dva roky si urobil nejake vacsie zhodnotenia. Tiez ti to trvalo niekolko rokov, kym si sa to naucil...

Do bodu 4. sa mozem dostat hned, staci nakupit indexove ETF. Ale ako som uz pisal, nepoznam dna ani hodiny, kedy velku cas uspor mozem potrebovat a nemozem si dovolit 50% drawdown.
Navyse vzdy je tu mala pravdepodobnost deflacneho scenara ala Japonsko - mozno nas teraz takyto scenar caka pri juhoeuropskych indexoch a nasledne EUROSTOXX50, ak nepride masivne QE zo strany ECB.
Navyse SPY aj DAX za poslednych 13 rokov sa motaju niekde na urovni vynosu z dividend, cize zhruba na urovni terminovaneho vkladu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: Plané reči o budovaní portfólia

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Súhlasím s Jogom. Ovšem, ani tých 10% p.a. pasívne držanie SPY nezaručí. To sú len teórie z kníh založené na faktoch z minulého storočia. Pri pohľade na vývoj v 21 storočí by malo byť každému jasné, že bez dobrého načasovania vstupu a výstupu to zrejme nepôjde.

Ja tiež patrím k tým, ktorých by 10% p.a. neuživilo. Ale nesúhlasím s tým, že to nestačí.
Sú trejderi, ktorí si po rokoch doprajú ten luxus a stačí im aj tých 10% p.a.

Myslím si, že aj tí najlepší na svete sa s odstupom mnohých rokov dopracujú k ,,nižšiemu dvojcifernému číslu,,. Jednak preto, že agresívny trading s malým kapitálom spravidla vystrieda správa väčšieho kapitálu a jednak preto, že nikomu na svete sa v kuse dlhodobo nemôže dariť.

Ja chápem, že každému kto urobí vysoké % viac rokov po sebe sa vidí, že to už vždy bude tak, alebo lepšie...ale radšej treba s pokorou očakávať, že to vôbec nemusí vydržať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"