Najlepsi fond...

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Yaro
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 07 12, 2013 12:43 am

Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa Yaro »

Dobry vecer, som tu novy a riesim nasledujuci problem.
Pred viac ako tromi rokmi sme s partnerkou investovali, na odporucanie fin poradcu, do investicnych fondou WIOF. Myslim ze do nejakeho european B. Ale neviem jeho nazov takto z hlavy.
Problem je ze ten fond nema ziadnu vykonost a peniaze iba umoruje.
Znova sme kontaktovali toho isteho poradcu a ten nam odporucil nejaky fond v generali. Mame podozrenie ze nam poradca nevie objektivne odporucit dobry fond ale skor sa to zaklada na jeho "nakontraktovani" s fin spolocnostami.
Vie mi niekto poradit do ktoreho fondu je vyhodne investovat, tak aby fond bol vyvazeny a aby boli fin prostriedky v pripade potreby po ruke?
Je pravda ze je problem dostat spat peniaze z WIOF fondou a ze robia obstrukcie. To nam totiz tvrdi fin poradca, lebo ani po dvoch mesiacoch nedokazal zrusit tuto investiciu.
Akekolvek dalsie otazky alebo upresnenia neskor.
Dakujem za akukolvek dobre mienenu radu.
Ak by mal niekto zaujem a ochotu, mozem mu napisat cely pribeh, lebo tam je eate amslico investicne poistenie a aj nejake vklady v bankach.
Este raz dakujem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa filip glasa »

Co sa tyka vyplatenia penazi z existujuceho fondu, tak to je vzdy otazka par dni. Financny poradca bud nevie, alebo klame. Neexistuje, ze by otvoreny podielovy fond nevedel/nechcel vyplatit peniaze pri redemacii podielov. Zrejme ste ziadny formular o redemacii s poradcom ani nevypisali.

Kludne sa mozete obratit na spravcu a priamo u neho podiely vo fonde odpredat: http://www.1cornhill.com/SVK/navi/contacts" onclick="window.open(this.href);return false;

Nasledne nehladajte svaty gral, ale dajte peniaze do niecoho comu rozumiete. Zrejme do banky na sporiaci a terminovany vklad (trebars pol na pol). Lebo ked clovek investuje do niecoho o com nema ani sajnu, tak to vzdy zle dopadne.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa rabdo »

ja som mal tiež WIOF russian fond a išiel som priamo do sloveskej pobočky SFM group v auparku v BA

http://www.1cornhill.com/SVK/navi/contacts" onclick="window.open(this.href);return false;

a bez problémov som ho preložil do iního fondu - po porade s ich manažérom a neskôr keď som to úplne rušil tak peniaze boli na účte za dva dni… takže bez problémov :D

finanční poradca mal odmenu pri sprostredkovaní a teraz ju chce opäť keď Vás chce nahnať do generali.

výhodou je že ak si to poriešite priamo a podarí sa Vám niečo iné vybrať z ponuky SFM group - nebudete platiť nové poplatky

držím palce - a prajem dobré investičné rozhodnutie :D :D :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Yaro
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 07 12, 2013 12:43 am

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa Yaro »

Dakujem za vase odpovede...

Ihned v pondelok volam do Cornhill Managment a skusim sa dozvediet kde je problem. Len pre doplnenie info, momentalne nie som na Slovensku a 90% z roka zijem a pracujem v zahranici.

A mate nejaky konkretny tip na dobry fond, trebars aj v samotnych wiof-ov? Lebo co mi chodia pravidelne spravy na email... skoro vsetky su len naozaj minimalne v pluse ale vacsina je v minuse.

Este raz dakujem za odpovede rabdo aj filip glasa.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa rabdo »

len pre upresnenie SFM Group je po novom Cornhill Managment :D

hovorí sa že každá dobrá rada je nad zlato. treba si ale uvedomiť že samotné rozhodnutie aj zodpovednodnosť ostáva STÁLE a iba na investorovi.

podľa toho čo tu spomínaš tak si po porade s "finančným poradcom" založil WIOF fond, amslico IP a nejaké vklady v bankách, čo znamená akú takú diverzifikáciu portfólia s ktorou ale asi teraz niesi moc spokojný. sám si musíš určiť aké máš investičné ciele a v akom časovom horizonte.

A: ako tu už písal Filip (ak niesi zbehlí v investovaní) pouvažuj skôr nad termínovaným a sporiacim účtom v banke. tam presne vieš aké máš náklady a výnosy aj pri predčasnom výbere…

B: ak ťa svet financií zaujíma a máš chuť experimentovať urob krok A a potom začni študovať aj cez google všetky možnosti a určite si nájdeš finančné inštrumenty pre svoje investície aj sám

C: najdi si iného finančního poradcu (aj tu ich je pár) čo ti ochotne poradia a pomôžu - no nečakaj že to bude zadarmo!!!

:D :D :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa jogo »

rabdo napísal: treba si ale uvedomiť že samotné rozhodnutie aj zodpovednodnosť ostáva STÁLE a iba na investorovi.
Presne tak.
Ty ako investor rozhodujes, kedy investujes svoje peniaze a to je to najdolezitejsie rozhodnutie zo vsetkych.
Fond a jeho manageri uz len nakupia za tvoje peniaze akcie v ten isty den, kedy im ich dorucis.To je to iste, ako keby si toto svoje rozhodnutie vykonal sam cez brokera a nakupil ETF-ko na SP500 alebo DAX.
Ak to budes robit raz rocne, tak ta to vyjde ovela lacnejsie ako cez fond - hlavne ak robis v zahranici a investujes viac ako 1000 Eur rocne.
A maloktory fond dokaze dlhodobo prekonat indexy SP500 alebo DAX.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa Ladis »

Test the best from east to west !!

Obrázok ISHARES DIVDAX
http://www.comdirect.de/inf/fonds/detai ... N=11582109" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok DEKALUX-MIDCAP TF
http://www.comdirect.de/inf/fonds/detai ... ON=3227315" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok Deutsche Bank AG FTSE 100 Zertifikat
http://www.comdirect.de/inf/zertifikate ... ON=3652734" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok Commerzbank AG DJIA Indexzertifikat
http://www.comdirect.de/inf/zertifikate ... ON=3410258" onclick="window.open(this.href);return false;

Test the best from east to west !!
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Yaro
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 07 12, 2013 12:43 am

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa Yaro »

Dakujem moc krat.

Trocha sa o svet financii zaujimam ale nedovolim si investovat alebo kupit nejake akcie len preto ze sa citim ako odbornik. Pricom viem ze mam nejake zakladne poznatky a poznam vyznam vacsiny vyrazov ale nemam tu odvahu to spravit bez analyzy a bez hlbsich poznatkov.
Preto som kontaktoval fin poradcu a zriadili sme 5 rokov dozadu amslico investicnu poistku z vyhladom na min 5 rokov ale s vyhladom na 10. Potom sme zalozili wiof fondy za cca 3000€.
A stale este zostali niekolko tis na terminovanych uctoch vo VUB aj Tatra banke.
Moja myslienka je ze z wiof a z jedneho s uctov presunut najeden z vykonejsich a jeden vyvazeny fond.
Uz si len spravne vybrat.
Este raz moc dakujem. Idem pozriet a porovnat tie linky.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Velmi rozumne ze ides do toho tak opatrne.
Iste sa zbytocne do nicoho neponahlaj, investovanie ti nikam neutecie a unahlenost moze sposobit kopu strat. Aspon v mojom pripade to tak bolo.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ach jaj ... nic ine od SFM/Cornhill neber!! Ich fondy su prilis drahe, maju naklady medzi 4-6% rocne. Tolko % z majetku fondu kazdy rok padne na poplatkoch. Pre porovnanie, normalne fondy maju do 2 %, resp. lahko nad 2%. Preto sa ti zda, ze tie peniaze sa tam iba "umoruju". S takymi nakladmi na neda robit zisk.

Obstrukcie pri vyplateni .. nemas ty nahodou Konto Zivota? Lebo ak ano, tak tam som o obstrukciach pocul. Napis pripadne aky konkretny fond mas.

A co za Amslico mas? Vyzera to na "rozpravkove" poradenstvo. Najlepsia rada, ktoru pre teba mam: porad sa s poriadnym poradcom.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Yaro napísal:Dakujem moc krat.

Trocha sa o svet financii zaujimam ale nedovolim si investovat alebo kupit nejake akcie len preto ze sa citim ako odbornik. Pricom viem ze mam nejake zakladne poznatky a poznam vyznam vacsiny vyrazov ale nemam tu odvahu to spravit bez analyzy a bez hlbsich poznatkov.
Preto som kontaktoval fin poradcu a zriadili sme 5 rokov dozadu amslico investicnu poistku z vyhladom na min 5 rokov ale s vyhladom na 10. Potom sme zalozili wiof fondy za cca 3000€.
Zabudni na pocity. Nie si odborník. A zveril si sa do rúk veľmi slabého poradcu. Tvoj poradca sleduje len svoje finančné záujmy ( = provízie ). Ak by bol čo len trochu odborník, tak ťa nikdy nenahovorí investovať cez poisťovňu. To je najhoršia investícia akú si len mohol urobiť. Za 10 rokov z nej nebudeš mať nič, len to poistenie. Aj tie fondy z nákladovosťou 4-6% sú hrôza. Akciový trh v USA je tento rok +28%, v Európe +20%. Kedy bude tvoj fond zarábať ak nie teraz? Prečítaj si fóra na tému IŽP, ďalej finančné blogy Petra Cmoreja a prídeš na to, že nie je poradca ako poradca.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa incognito »

Yaro napísal:Dakujem moc krat.

Trocha sa o svet financii zaujimam ale nedovolim si investovat alebo kupit nejake akcie len preto ze sa citim ako odbornik. Pricom viem ze mam nejake zakladne poznatky a poznam vyznam vacsiny vyrazov ale nemam tu odvahu to spravit bez analyzy a bez hlbsich poznatkov.
Preto som kontaktoval fin poradcu a zriadili sme 5 rokov dozadu amslico investicnu poistku z vyhladom na min 5 rokov ale s vyhladom na 10. Potom sme zalozili wiof fondy za cca 3000€.
A stale este zostali niekolko tis na terminovanych uctoch vo VUB aj Tatra banke.
Moja myslienka je ze z wiof a z jedneho s uctov presunut najeden z vykonejsich a jeden vyvazeny fond.
Uz si len spravne vybrat.
Este raz moc dakujem. Idem pozriet a porovnat tie linky.
No z toho co si napisal, by pre Tebe boli lepsie podielove fondy, aj ked nechcem predbiehat udalosti...

To Amslico je klasika, taky evergreen... ja osobne tipujem Global Invest :) no a tie WIOFy tu uz boli opisane, ja snad len pripojim, ze som nikdy ani nemal rad sposob ich riadenia/zlozenia... velmi drahe, dobrych vykonnostne dobrych 10-20% pod benchmarkom, lepsie vymenit za nieco ine...

Co sa tyka terminakov, tak skor asi mensie banky, su tam zvycajne lepsie uroky... a co sa tyka vyberu fondov, lepsie je mat diverzifikovane portfolio (aspon 3-5 fondov) ako jeden "vyvazeny"...

A vzhladom na to, ze mas toho tolko, naozaj by bolo dobre to prebrat s dobrym poradcom (zo zakona sprostredkovatelom...).

Inak, kedze sa zaujima hlavne o investovanie, nebol by pre neho najlepsie niekto z Ertrag und Sicherheit? Ti tomu vzdy rozumeli...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

incognito napísal:nebol by pre neho najlepsie niekto z Ertrag und Sicherheit? Ti tomu vzdy rozumeli...
ale no, taketo nemiestne vtipy si robis z chudaka klienta ..
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa incognito »

peter.cmorej napísal:ale no, taketo nemiestne vtipy si robis z chudaka klienta ..
Dve veci:
1) Co je na tom nemiestne? :D
2) Ked uz, bol to vtip z niekoho ineho...

a... bol to vobec vtip? :D
Yaro
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 07 12, 2013 12:43 am

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa Yaro »

To "incognito" :

Moj "poradca", coskoro byvali, tiez som prisiel na to ze skor ako nahana percenta pre klienta, nahana provizie pre seba.
Inak prichadzaju od neho emaily z koncovkou ovbmail. Vy uz asi budete vediet o aku spolocnost sa jedna ale tu asi ide skor o jedinca ako o spolocnost.
Tiez mi nejde do hlavy ako moze mat fond vynos 2-3% ked momentalne prakticky vsetky trhy rastu a urokove sadzby klesaju. Ale to je na odbornu debatu. Na to nemam. Inak v niektorom z predchadzajucich prispevkou mi niekto odporucil celkom zaujimavu knihu a isto si ju objednam. Potom ma uz nebude moct hocijaky "poradca" vodit za nos.
Dakujem za kazdy dobry nazor a najneskor v piatok presne napisem o ake fondy a ake poistenie amslico sa jedna. Teraz som prilis busy na "xmast production".
Inak tomu vtipu merozumiem :lol:
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa incognito »

Nuz ano, vacsinou tieto zistenia prijdu zial uz neskoro... na druhej strane, lepsie neskoro ako nikdy.

Ohladne toho vtipu - to by si musel zazit par diskusii... nic si z toho nerob, ja som sa pri to len riadne vytocil :)
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa rabdo »

inak tá myšlienka že si necháš poradiť od PORIADNEHO PORADCU nieje vôbec na škodu - veď rozhodnutie aj tak budeš robiť sám :D

nechcem tu robiť reklamu, skôr sa poďakovať za to že tu máme takého fundovaného poradcu ako je Peter Cmorej, ktorý už mnohým ľuďom, aj tu, pomohol a zachránil čo sa dalo.

to znamená že nezáleží až tak na firme ale na odbornosti PORADCU!!!

díky Peťo
:D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ja dakujem :)
mdt
Príspevky: 11
Dátum registrácie: St 23 01, 2013 12:23 pm

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa mdt »

peter.cmorej napísal:nemas ty nahodou Konto Zivota?
Zapojím sa aj ja do debaty, keď sa to tu spomenulo.

Momentálne mi môj poradca (odporučil aj Konto Zivota) odporúča ukončiť Konto Života a nakúpiť prostredníctvom EIC fond CQATRG. Údajne bez vstupného poplatku (do konca roka).

Teraz váham, či ho mám alebo nemám počúvnuť. Nepôjdem z dažďa pod odkvap?
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa rabdo »

mdt napísal:Nepôjdem z dažďa pod odkvap?
keď si to tu trochu cez sviatky poštuduješ tak aj sám prídeš nato že čo máš urobiť pre správne rozhodnutie :D

nezabúdaj že sú to tvoje peniažky a iba tvoja zodpovednosť za ne !!! :roll:
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa filip glasa »

Prečo len ten jeden fond? A prečo práve tento?

Ja osobne by som chcel (ak by som vyberal z podielovych fondov) mat trochu vacsiu diverzifikaciu:
- jeden kvantitativny fond ako je CQATRG
- svetovy akciovy fond
- EM fond
- fond podnikovych dlhopisov
- fond EM dlhopisov
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

kvalitativne si urcite polepsis aspon o 200%, ale inak suhlasim s Filipom. Existuju aj podstatne lacnejsie fondy ako C-Quadraty. Do kazdeho fondu je vsak minimalna vstupna 1000 Eur, takze neviem ci si vobec mozes namixovat viac fondov. Alebo hovorime o mesacnom sporeni? V tom pripade C-Quadrat urcite nie. Vstupny poplatok nie je v konecnom dosledku az tak velky naklad. Drahy fond ti za par rokov zoberie ovela viac ako by si teraz zaplatil na vstupnom poplatku.
mdt
Príspevky: 11
Dátum registrácie: St 23 01, 2013 12:23 pm

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa mdt »

filip glasa napísal:A prečo práve tento?
Túto otázku som hneď položil. Dostal som odpoveď, že firma nie je spokojná so správcom, lebo nezvládol krízu a údajne presúva všetkých klientov.
peter.cmorej napísal:Alebo hovorime o mesacnom sporeni?
Áno, má to byť náhrada za Konto Života aj so sporením.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa filip glasa »

Hej ale preco jeden jediny fond pre vsetkych? Je to blbost - na takeho poradcu rovno zabudni.
Ten fond ako taky nemusi byt zly, ale je to zly pristup.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

C-Quadrat je na pravidelne sporenie nezmyselny. Ma naklady okolo 4% rocne. Zaloz si cez EIC sporenie do viacerych lacnych fondov. 3-4 fondy, ktore ti pokryju cely svet
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa Ladis »

Total Return fond dělal 2013 ztrátu, když indexy dělaly 20% plus.

Největší dluhopisový fond světa, klamající lidi se svým jménem: Pimco Total Return Fund udělal houpým podílníkům roku 2013 ztrátu -2%, když index DAX i Dow Jones rostly víc jak 20%. Tento fond za 244 miliard dolarů vede slavný lhář a komik a výtaha Bill Gross a jeho zástupce je stejný lhář a komik a výtaha, indián Mohamed A. El-Erian. Ta dvě procenta byla největší ztráta od roku 1994. Samozřejmě ztráty indexů byly zase roku 2001 a 2008 veliké, když ten Pimco Total Return Fund mohl dosáhnout plus. A index Dow Jones nebo DAX by se měl porovnávat dlouhodobě, za 30 let a nejen za jeden rok. Však podvod je to, že se to jmenuje Total Return Fund a dělá to ztrátu za rok 2003, když ETF na Dow Jones i DAX přinesly víc než 20% přírustek.

Obrázok
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa filip glasa »

Je to dlhopisovy fond a dlhopisom sa v roku 2013 nedarilo. Tak je to logicke. Porovnavat to s akciovymi indexami velky vyznam nema.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ladis napísal:
Největší dluhopisový fond světa, klamající lidi se svým jménem: Pimco Total Return Fund udělal hloupým podílníkům roku 2013 ztrátu -2%
Čo je -2% oproti stratám tých, čo neodolali tvojím odporúčaniam na nákupy bánk pred pádom 2008? Zabudol si?
Netreba zabúdať keď kritizuješ iných.

Napísal si knihu o investovaní a neovládaš základnú poučku, že ked sa darí akciám, tak sa nedarí dlhopisom?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ak mas investovanych 20 milionov, 50 milionov, alebo miliardu tak PIMCO Total Return s 2% stratou je idealny. Ak by sa Ti tym tempom znizoval majetok tak budes musiet zit dlho ako egyptska sfinga, aby sa Ti peniaze minuli.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Yaro
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 07 12, 2013 12:43 am

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa Yaro »

Som spat.

Mam nejake zdravotne problemy, ktore boli nadradene financnym. Takze sme sa zbavili wiof-ov ale to takym sposobom ze sme ich nechali presunut do EIC a tam nas "poradca" odporucil na C-Qadrat fond. Mame tam na ucte 2.600EUR a do zajtra mam potvrdit objednavku. Mam to zrusit alebo potvrdit? Alebo vybrat nieco ine z moznosti EIC ? je ich tam spuusta a neviem sa v tom orientovat.
Z Amslica mame (sme par) EUROPSKY AKCIOVY FOND. Ten by sme chceli teraz po 5-tich rokoch zrusit a vybrat odtial 6.900EUR.

Inak uz som kontaktoval pana Petra Cmoreja a verim ze nas nakopne spravnym smerom a pomoze nam.

Dakujem vsetkym co reagovali a snazili sa pomoct.

Yaro
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa Ladis »

ČSOB Fond akciový dividendových firem ISIN BE6239644220
Fond byl založen 2012, :( má vstupní poplatek 3% z kapitálu a každý rok další roční poplatek 1,5% z kapitálu. Minimální investice 5 000 Kč jednorázově nebo 500 Kč pravidelně. Investoři - podílníci fondu dividendy nedostanou.
Roku 2014 obsahoval a snad obsahuje i dnes tyto dividendové akcie z celého světa:
Austrálie
BHP BILLITON LTD , COMMONWEALTH BK OF AUSTRALIA , NATIONAL AUSTRALIA BANK , SUNCORP GROUP LTD , WESTPAC BANKING , WOOLWORTH CORP
Kanada
BANK OF MONTREAL , C.I.B.C. , CANADIAN OIL SANDS LTD , GREAT-WEST LIFECO INC. , IGM FINANCIAL INC , POWER FINANCIAL CORP , RIOCAN REALESTATE INV. TRUST , ROYAL BK CANADA , SHAW COMMUNICATIONS INC "B" , SUN LIFE FINANCIAL INC
Cayman Islands
SEAGATE TECHNOLOGY
Finsko
METSO OYJ (HEL) , STORA ENSO OYJ "R"
Francie
BOUYGUES , CNP ASSURANCE (PAR) , FONCIERE DES REGIONS , SANOFI , TOTAL
Německo
BASF SE , DAIMLER AG , PROSIEBEN SAT.1 MEDIA AG PREF , SIEMENS AG REG
Itálie
ATLANTIA SPA , ENI
Japonsko
ASAHI KASEI CORP , CANON INC , DAIHATSU MOTOR CO LTD , DAIICHI SANKYO COMPANY LTD , DAITO TRUST CONSTRUCTION , MILLEA HOLDINGS INC , MITSUI & CO , NIPPON EXPRESS CO LTD , NTT DOCOMO, INC. , OSAKA GAS , SUMITOMO CORP , SUMITOMO METAL MINING , SUMITOMO MITSUI FINANCIAL GROUP INC , TOYOTA INDUSTRIES CORP. , TOYOTA MOTOR CREDIT
Norsko
YARA INTL ASA
Španělsko
BANCO BILBAO VIZCAYA ARGENTARIA , ENAGAS
Švédsko
INVESTOR AB "B" , SVENSKA HANDBK "A" , TELIASONERA AB
Švýcarsko
NESTLE AG REG , ROCHE HOLDING GENOTS , ZURICH INSURANCE GROUP AG
Velká Británie
ABERDEEN ASSET MGMT PLC , ASTRAZENECA PLC , BAT HOLDINS BV , BP PLC , GLAXOSMITHKLINE PLC , HSBC HOLDING PLC , ICAP PLC , IMPERIAL TOBACCO GR PLC , MARKS&SPENCER , RECKITT BENCKISER PLC , SCOTTISH & SOUTHERN ENERGY , TESCO , UNILEVER PLC
USA
AETNA INC NEW , ALTRIA GROUP INC , APPLE INC , AT&T INC , BAXTER INTL INC , BLACKROCK INC. , BRISTOL-MYERS SQUIBB CO , CA INC , CARDINAL HEALTH INC , CHEVRON CORP , CISCO SYSTEMS INC , CONOCOPHILLIPS , DARDEN RESTAURANTS , DEERE & COMPANY , DIGITAL INSIGHT , DU PONT DE NEMOURS , EMERSON ELECTRIC CO , ENSCO INTERNATIONAL INC , ENTERGY CORPORATION , EXXON MOBIL CORP , FASTENAL COMPANY , FORD MOTOR CY , FREEPORT-MCMORAN COPPER & GOLD, INC. , GENERAL ELEC CAP CORP , GENUINE PARTS , H&R BLOCK, INC. , HARRIS CORP , HASBRO INC. , HCP INC , I.B.M. , INTEL CORP , JPMORGAN CHASE & CO , KIMBERLEY-CLARK CORP , LILLY (ELI) & CO , LORILLARD INC , MATTEL INC , MAXIM INTEGRATED PRODUCTS , MC DONALD'S CORP , MERCK & CO , MICROSOFT CORP , NORFOLK STHN CP , PEOPLES UNITED FINANCIAL INC , PFIZER , PHILIP MORRIS INTERNATIONAL INC. , PPL CORP , PROCTER & GAMBLE , REYNOLDS AMERICAN INC , SAFEWAY INC. , STAPLES INC , UNITED PARCEL SERVICE "B" , UNITEDHEALTH GROUP INC. , VERIZON COMMUNICATIONS INC , WEST UNION COMPANY

:) Můj vlastní fond na dividendové akcie obsahuje těchto 20 akcií z celého světa : BASF, BMW ST, Münchener Rückversicherung, AT&T, Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Pfizer, United Technologies, Wells Fargo, Cisco Systems, Banco Bilbao, Banco Santander, Iberdrola, Telefonica SA, HSBC, Lloyds Banking Group, Royal Dutch Shell A, Tesco, Sanofi, BHP Billiton. Akcionáři dostanou každý rok 50x dividendy. Kupují jednotlivé akcie na burze Xetra například za 1.000 euro, z toho je poplatek bance a burze asi 10 euro. Který fond na dividendové akcie je lepší :?:
Porovnání růstu fondu za rok nebo za léta s jakýmkoliv akciovým indexem mne nezajímá. Já chci jen 50x ročně dividendy, několik tisíc euro za rok a každý rok víc.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa Ladis »

'''Teď jsem zjistil, že fondy Amundi, do kterých už nějakou chvíli investuji přes Conseq a platím Consequ vstupní poplatek 5,75%, nabízí přímo KB za 1-3%. To se na mě Conseq pěkně napakoval!''' Libor P.

'''Tak to vidíš, jaké děláš hlouposti. Berou ti z kapitálu každý rok několik procent jako poplatek. Kdybys ale koupil na burze Xetra nějaké solidní západní bluechips akcie z indexu DAX, Eurostoxx50, Stoxx50 a Dow Jones, tak zaplatíš nákupní poplatek jen 10 euro z investice do 2.500 euro a každý rok dostaneš z tvého kapitálu vyplaceny 3% až 6% jako dividendy. Například akcie BASF, BMW, Münchener Rückversicherung, Royal Dutch Shell, ATaT. Kdo chce investovat s akciemi a začne s fondy, měl by už za rok všechny fondy prodat a dělat si svůj vlastní fond z akcií z indexu DAX, Eurostoxx50, Stoxx50 a Dow Jones, s dividendou vyšší než 3%. Jednoduše vyhledat s Google nějaké rozumné české diskusní forum pro akcie a poradit se! Ještě před vánoci.''' Josef S.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Amundi si berie nejakych 0,4% Ale tych 5,75% ako vstup do indexoveho fondu je masaker
denis1111
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 23 07, 2017 2:41 pm

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa denis1111 »

Celkovo sa budem uz druhy krat opakovat na tejto stranke, no ludia co v dnesnej informacnej dobe davaju peniaze do fondov s min. urokmi su podla mna financne negramotni.. a to samozrejme nehovorim, ze maju dat do pyramid, ktore im urobia 250% :D
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa rmaly »

denis1111 napísal:Celkovo sa budem uz druhy krat opakovat na tejto stranke, no ludia co v dnesnej informacnej dobe davaju peniaze do fondov s min. urokmi su podla mna financne negramotni.. a to samozrejme nehovorim, ze maju dat do pyramid, ktore im urobia 250% :D
A coze radis ty? Co je pre financne gramotnych dobra investicia?
Bambus
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 12 06, 2017 10:10 am

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa Bambus »

rmaly napísal:
A coze radis ty? Co je pre financne gramotnych dobra investicia?
To je asi nejaky oxymoron...financne gramotni vedia, im to vysvetlovat netreba. Tych negramotnych vzdy niekto oklame, vidim okolo seba dobrych 80% ludi s postojom "ja tomu nerozumiem, na to potrebujem niekoho kto sa vyzna". Je naozaj trivialne najst zopar zakladnych veci, na ktore si musi clovek davat pozor a to staci, nie na "dobru investiciu" ale aspon nespravit blbost.

Dobra investicia su statisticky akcie (v nejakej forme). Vsetko ostatne je len predrazovanie a kratenie svojho zisku aby sa zaplatil priekupnik.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Najlepsi fond...

Príspevok od používateľa rmaly »

Bambus napísal: To je asi nejaky oxymoron...financne gramotni vedia, im to vysvetlovat netreba. Tych negramotnych vzdy niekto oklame, vidim okolo seba dobrych 80% ludi s postojom "ja tomu nerozumiem, na to potrebujem niekoho kto sa vyzna". Je naozaj trivialne najst zopar zakladnych veci, na ktore si musi clovek davat pozor a to staci, nie na "dobru investiciu" ale aspon nespravit blbost.

Dobra investicia su statisticky akcie (v nejakej forme). Vsetko ostatne je len predrazovanie a kratenie svojho zisku aby sa zaplatil priekupnik.
ale ved ho len nechaaaj, nech nam to vysvetli on... :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"